OPENING Groote Brillante Voorstelling. Groote Uit den Omtrek Een verschrikkelijke bedreiging Kerk en School Kunsten Wetenschap. Laatste Berichten. Amsterdamsche Beurs. Burgerlijke Stand. The Electro Royal American Bioscope Comp. Elite Openings - Voorstelling. Ruim 390 verschillende beelden. Prachtig gekleurde Projecties. Entree 1 e Rang f 0.75,2e Rang f 0.50 3e Rang f 0.25. Zaterdag 6 October van de Brood- Koek-en Beschuitbakkerij van Ingezonden Mededeeling. Southern Rails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri ADVERTENTIEN. Beslist Grootste inrichting in Nederland. „de Vereeniging". Yan Zondag 7 tot en met Zondag 14 Oct. m iiwni ii am in wi—bi— Eiken dag afwisselend programma. K. HESSELMAN, JANSSTRAAT 62. Hedenochtend circa elf uur dreigde ':t boven onze stad een onweertje los j'' breken. Het bleef echter bij eenige donderslagen. Een paar uur later keerde de bui 'aet groote heftigheid terug, vergezeld Van een hevigen plasregen. He toestand van mr. F. A. Bijvoet joijft over het algemeen bevredigend. 'Je nacht is rustig voorbijgegaan en ae koortstemperatuur neemt af. Gisteravond omstreeks 6 uur, viel een man op de Groote Markt, door iet openstaan van een kelderlnik Zodanig van het trottoir op de slraatsteenen, dat hij uit neus en •Hond bloedde en verscheidene bul ten op het hoofd opliep. Ook lostte het hem eenige tanden. Na dat hij den mond bij een kraantje gespoeld en zijn hoofd gewas- sehen had, ging hij huiswaarts. t „Zang en Vriendschap." Voor haar talrijk opgekomen kunstlievend publiek gaf „Zang en Vriendschap" Donderdagavond in Sociëteit „Vereeniging" het eerste Concert, onder leiding van haren öirecteur W. Robert, met medewer king van mejuffrouw Ella Poons, 2ang, den Heer M. Wolters, viool, keiden uit Amsterdam, en den Heer Henk van Breemen, begeleiding, al hier. De nummers, welke genoemde Vereeniging voor deze uitvoering had gekozen, werden ook gezongen hij den Intern, zangwedstrijd te Tourcoing (Frankrijk) waarvan 1' Heure promise van Alb. Dupuis en Quo vadis van Julien Koszul, hun eerste uitvoering hier beleefden. Beiden zijn interessante schep pingen van grooten omvang, waarin het koor gelegenheid te over heeft, haar van alle kanten te doen be schouwen. Zang en Vriendschap is nog altijd een krachtig, mooi koor; alle partijen zijn goed goed bezet; en ontwikke len beschaafd, genotvol geluid het scheen mij gisteren toe, dat het koor Wel eens voltalliger geweest is: jam nier zou 't zijn, als de leden zich door 't laatste concert lieten demo- raliseeren, integendeel zich met mannenmoed geschaard om den kundigen; en talentvollen dirigent. Een kleine opmerking „Gloria in excelsis van Robert wat mij al tijd sterk herinnert aan „Daniël de Lange's Gloria" liep vlot en goed van stapel, en heel goed kan ik mij vereenigen met de uitspraak van 't Latijn betreffend u in oe, maar laat dan 't geheele koor oe zingen en niet enkelen ontaarden tot o b.v. in „qui tollis peccata mondi." „Dtus nostra Lux" als slotnum mer was kortaf kostelijk. Mej. Poons zong in 't eerste deel de aria uit Rossini's „IlBarbire di Seviglia"en na de pauze een zevental liederen, mooie compositiën, maar deze gelukkig nog zeer jeug dige sopraan-solistej maakte meer malen 't genieten zeer twijfelachtig, ik wil nog volstrekt niet zeggen,dat Mej. P. geen aanleg heeft, maar laat zij eerst dat vervelende Vibrato ach terwege laten, de natuurlijke zang wint er bij, en 't over den toon zingen houdt dan waarschijnlijk ook op. Zoo hoop ik een volgende maal waardee- render over deze soliste te kunnen spreken. Geheel anders mag ik mij uit drukken omtrent den heer M. Wol ters; zijn geacheveerd spel boeit, blijft belangwekkend van begin tot einde, wellevend met diepgevoelig- heid, elke noot met zorg ten gelioore gebracht, kortom ware kunst krijgt men ten gehoore een viertal num mers werden, aan alle eischen be antwoordend, zijn heerlijk instru ment ontlokt, waaronder aria d dur snite van Bach-Wilhelmi of aria of de g snaar. Het was geen wonder, dat hij een groot succes had en letterlijk tot een „toetje"gedwon gen werd. De Heer Henk van Breemen, ac compagneerde beide solisten zeer verdienstelijk; hèm hoort een waar dig deel van 't welslagen toe. Zang en vriendschap heeft weer een mooi concert achter zich, moge het een aanmoediging zijn, opdat alle pessimisme uit haar ledental verdwijnen. Jac.de Jong, HEEMSTEDE, Bij de gehouden aanbesteding voor een gebouw voor den R. K. Volksbond, was de uit slag als volgt G. J. v. d. Putten, f 25.167P. Smit, f 27,345 Th. Smit, f29.848; P. G. Adriaanse f 24.600. Reeds in een deel onzeer oplaag van gisteren geplaatst. Reeds is met de voorbereidende werkzaamheden, het plaatsen der loodsen, begonnen. Het nieuwe gebouw is niet, zooals velen denken een eigen gebouiv voor den R. K. Volksbond. Het is een Parochiehuis, waarin alle bestaande en nog op te richten R. K. Vereeni- gingen kunnen vergaderen. Overde inrichting van het gebouw zelf wellicht later. Voor sommigen begint nu reeds de winter d. w. z. de tijd, dat er voor hen geen werk en dus niets te verdienen is althans bij een der kweekers alhier zijn verschillende arbeiders ontslagen. Onder begunstiging van uitstek end weder had gisteren de j aarlij ksche harddraverij plaats. 10 Paarden wa ren ingeschreven en veel publiek was er bij tegenwoordig. De prijzen werden als volgt ge wonnen le prijs f 150 Johanna III, van C. J. de Goede, Purmerend2e prijs f 75, Nella, van H. Schaap, Leeuwarden3e prijs f 50, Ideaal, van Harmijer, alhier, 4e prijs f 25, Kruger, van K. v. d. Veen, te Har- degarijp. PIILLEGOM. Alhier speelde het zoontje van de Wed. S. met een scherp patroon en wilde dit met een spijker afslaan, wat hem dan ook gelukte. De spijker zelf sloeg hem daarbij evenwel tegen de keel en veroorzaakte een gapende wonde, zoodat onmiddellijk genees kundige hulp moest worden inge roepen. De knaap is op ditoogenblik, te gen verwachting redelijk wel. LISSE. De plaatselijke afdeelmg van het Hoilandsch bloembollen kweekers-Genootschap alhier houdt heden een vergadering, waarop het houden van een derde droge bloem bollenveiling op veelvuldig verzoek zal besproken worden. Ook zullen op deze vergadering de verschillen de zaken besproken worden, betreffen de het organiseeren van een tentoon stelling van bloeiende bolgewassen waartoe eenige maanden geleden op een dergelijke vergadering werd be sloten. Vooral liet laatste wenschen wij een goed succes toe. VOORHOUT. In de op Donder dag a.s. te houden Gemeenteraads vergadering is aan de orde lo. Mededeeling ingekomen stuk ken 2o. Voordracht Lid Gezondheids commissie, zetelende te Alphen 3o. Vaststelling Gemeentebegroo- ting 1907 4o. Af- en Overschrijving; 5o. Besluiten in zake Gemeente huis; 6o. Reclame's Hoofdei. Omslag 1906: 7o. Regeling belooning Vaccina tie en Doodschouw; 8o. Beëediging Gemeente-Ontvan ger. Dinsdag 9 October a .s. zal er om U/2 uur ten gemeentehuize gele genheid worden gegeven tot koste- looze vaccinatie. UITGEEST. Bij den Raad der gemeente was in de jongstgehouden vergadering ingekomen het rapport in zake de oprichting van een gas fabriek alhier, uitgebracht door den heer H. Paul, civiel-ingenieur te Leiden die den bouw niet raad zaam acht, wanneer de H. IJ. S. M. zich niet verbindt om tien jaar lang gas van de fabriek te ont vangen voor haar stationsemplace ment en rangeerterterrein alhier. Wijl genoemde maatschappij daar toe niet bereid was, heeft de Raad met algemeene stemmen besloten niet tot het het oprichten van een gasfabriek over te gaan. ALKMAAR. Naar wij tot onze teleurstelling vernemen heeft de bur gemeester geen terman gevonden, het verzoek der vereniging „de Ka tholieke Kring" om geen toestem ming te willeh verleenen tot het opvoeren van „Allerzielen", in te willigen. De opvoering kan dus doorgaan. ALKMAAR. De politieagent le kl. C. J. Brouwer, alhier, heeft bij gelegenheid van zijn 25-jarig jubi leum bij de politie alhier, van den inspecteur W. J. he Wilde een sou- vernir ontvangen, waarna de agent le kl. F. Vierkant hem namens het politiekorps met een hartelijke toespraak een fraai geschenk aan bood. Van den burgemeester ontving hij een enveloppe met inhoud. Ook van andere zijde ontving de jubi laris vele blijken van belangstel ling. sk Courses te Bergen. De Kennemer Sportclub kan met genoegen op dezen dag terugzien; het weer heeft zich uitstekend ge houden, en hoewel er weinig pu bliek was, zoo is toch het verloop der courses met belangstelling ge volgd. Het korte-baannummer had dit maal veel succes; ook nu weer waren het de vertegenwoordigers van stal Avanti, die beslag legden op prijs en premie. De vier andere nummers waren goed bezet, en uit do aankomst der paarden bleek, dat er vinnig gestreden werd. Jammer, dat in den Baladin-prijs de sulkey van Varro onklaar raaktedaardoor werden de andere pikeurs eenigs- zins van streek gebracht en moes ten lierhaaldelijk inhouden en om kijken, omdat Varro aan het hol len ging. Een mooie course was de Baron Silver-prijs, zeer goed door Maggie E. gewonnen. De gedetailleerde uitslag was: I. Harddraverij, korte baan, af stand 300 M.zes prijzen van af f125 tot f10. Dit nummer, waarin dit maal zoowel buiten- als inlandsche paarden meedongen, is zeer goed geslaagd en viel bijzonder in den smaak. Al de ritten werden in twee keer beslist, dus geen kampritten. Om de drie laatste prijzen werd niet gereden doch geloot. De uitslag was: I. Columbine (De Boer); 2. Dops (Verwoerdt); 3. Derby (Snoeck); 4. Phyllis (Kout)( 5. Kruger (Van der Veen): 6. Mondragon (Schuijl). II. Bertha-prijs; recorddraverij, onder den man gereden, voor Naderl. paarden, f250, f40 en f10. Continent, ö/i Ideaal, 8 tot 20/i Anna III, Cyclone, Phyllis, Kruger, Sophie en Cathrien, 2/, Het Veld tegen Continent. Kruger ging dadelijk voorop, ge volgd door Phyllis, terwijl Continent spoedig de andere paarden passeer de en zich achter Phyllis plaatste. Toen raakte de favoriet uit den draf en hoewel nog spoedig zijne fout herstellende, was hij niet bij machte Phyllis te bereiken, die in de rechte lijn eerste geworden was. 1. Phyllis, 1270, C. Bier, in 2.122/5 2. Continent, 1310, M. Siderius, in 2.124/5; en 3. Kruger, 1260, Van der Veen, in 2.13. Baladin-prijs, handicap-draverij, f350, f75 en f25. U/2 Rheingold, 2/t Elinka, 4/i Clansby, 6 tot 10/1 Uncle Sam's Pride, Varro, Redburr, Electricity II, Elly Rose enAndré. Deze draverij is niet tot haar recht gekomen, omdat spoedig de sulkey van „Varro" defect raakte, de berijder viel en het paard er als een razende van door ging, waardoor de andere pikeurs angstig werden en niet voldoende aandacht aan hunne paarden schonken. Dan ware de uitslag wellicht anders geweest. 1. Dead-heat tusschen Elinka, 1600, Koster Jr., en Rheingold, 1750, De Boer, in 3,063/5 2. Elec tricity II, 1800, Siderius, 3,09. Blondie prijs, recorddraverij voor Ned. paarden f250, f50 i25. 4/5 Colombine, ;i/i Alida, 4/i Con tinent, 6 tot 8/i Rita, Albertine, Blondie, Phyllis, Prins Alberti en Warda. Aan de overzijde passeerde Alida de aan het hoofd gaande Warda, terwijl de favoriet Colombine snel naar voren kwam. Voorbij de tribune waren Warda en Alida op éen lijn met grooten voorsprong op Continent, Prins Al berti, Blondie en andere paarden. Aan de overzijde kwam Conti nent achter Warda en werd in de rechte lijn eerste, terwijl Warda op het laatste oogenblik Alida passeer de het was een zeer gesloten aan komst. 1. Continent, 2180, Siderius in 5.HQg2. Warda, 2000, Mol, in 3.4475, en Alida, 2000. Haster, in 3.443/5. Baron Silver-prijs, handicap-dra verij, f 350, f 75 en f 25. Vi Maggi E.. 3/l Allouez. 4 tot 3/i Jim Wilkes, Julia Bel, Dops, Redstar, Rita en Gamby. Dops ging zeer snel en passeerde spoedig Allouez, die thans goed van start was gegaan. Ook in de tweede ronde nog ging Rita voorop, gevolgd door Dops, die het nu echter aan de overzijde liet zitten, waardoor Al louez tweede werdMaggie E., die zeer goed ging, kwam dichter bij, om in de rechte lijn de leiding te nemen en die niet meer af te staan. 1. Maggie E., 3O00 S. Witte veen, in 4.51 V52. Allouez, 3000 Schön- rock. in 4.5D/Ö; en 3, Rita, 2875, Koster Jr„ in 4.55. HAARLEMMERMEER. Men zal zl°b herinneren, dat alhier door den 87-jarigen P. Dunweg een hond levend werd begraven. Het dier kwam eenige malen uit den kuil, doch de man stopte het dier er telkens weer in en stak het met een Spaansch riet bovendien. De rechtbank te Haarlem veroor deelde hem tot 4 maanden. Pe Hoofddorp heeft zich een ge val van typhus voorgedaan met doodelqken afloop. De lijderes was een 17-jarig meisje, wier {ouders kortelings zijn overleden en dat verpleegd werd bij hare grootouders J. de B. ZAANDAM. Bij herstemming is gisteren tot lid van den gemeente raad in district III met 370 stem men gekozen de heer A. H. Ver kade (lib.). De heer Frans van Pelt (r.k.) verkreeg 367 stemmen. Bloeduitstortingen Alle personen, die bloeduitstortingen Lebben, verkeeren onder de bedreiging van een verschrikkelijken dood. Ver onderstel, dat de spleet waardoor het bloed wegvloeit zich niet sluit, dan zal al het bloed daardoor wegvloeien, en er is niet veel in het lichaamop zijn best vijf liters. Zoodra al het bioed is weggevloeid, treedt de dood in. Ret is u niet onbekend, dat ons bloed door geheel ons lichaam stroomt, door een soort van buizen die, indien zij Van kleine afmeting zijn, aderen heeten, en, indien zij van groote af meting zijn, slagaderen worden ge noemd. Komt een van die buizen te barsten en stopt zij zich niet van zelf, dan vloeit al het bloed weg en volgt de dood. Die buizen, nu, bezitten geen buitengewonen weerstand, en boven dien maken zekere ziekten, evenals zekere ondeugden (bijvoorbeeld mis bruik van alkohol), ze gebrekkig. Bij de vrouwen brengt de bloedarmoede een verval, een verzwakking van alle organen, van alle deelen van het lichaam mee. De aderen en de slag aderen hebben geen weerstand meer. Zij hebben geen veerkracht en ver dragen niet de kloppingen van het hart, wat trillingen ten gevolge heeft, en zoo scheuren zij gemakkelijk, waar door bloedstortingen ontstaan. Bloedstortingen worden niet recht streeks genezen. Wat genezen moet worden, dat is de ziektetoestand die de zwakte van de wanden der aderen en der slagaderen heeft te weeg ge bracht. De bloedarmoede veroorzaakt de bloeduitstortingen. De Pink Pillen genezen de bloedarmoede, de zwakte onder al hare vormen. Zij genezen indirect de neiging tot bloeduitstor tingen. Te dien opzichte schrijft ons mejuffrouw P. Vink geb. D. Vink, Proosstraat, 16 te Utrecht Mej. P. Vink portret Heijenberg „Gedurende eenigen tijd was ik on derhevig aan veelvuldige en overvloe dige bloeduitstortingen. De Yele ge neesmiddelen die ik genomen had konden deze ziekte, die onrustbarend en gevaarlijk werd, niet doen ophouden. Op aanraden van een bevrienden per soon heb ik de Pink Pillen gebruikt, en tot mijn groot geluk en dat van mijn familie hebben zij mij volkomen genezen." De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neu rasthenie, algemeene zwakte, maag kwalen. Prijs f 1.75 de doos; f9.per 6 doozen; verkrijgbaar bij Snabilié, Stei ger, 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Plaatzer van der Hul, Jansstraat 28. De Roomsche priester. Een treffend woord over de Katholie ke geestelijkheid ontmoetten we in eene Parijsche correspondentie van de li berale „Straszburger Post", naar aan leiding van het betreurenswaardige geval met pastoor Delarue: „Dat verreweg de meerderheid van de Roomsche priesters getrouw is aan de belofte van zuiverheid, is een eere- titel voor de Katholieke geestelijk heid. Geen regel zonder uitzonderingen. Een priester blijft mensch, ën de mensch heeft zijne gebreken. Wie in deze van eene uitzondering regel zou maken, begaat eene schandelijke on rechtvaardigheid." Mogen alle vrijzinnige bladen even eerlijk zijn in hunne beoordeeling als de „Straszburger Post". De volgende Weleerw. paters Fran ciscanen herdachten gister den dag, waarop zij voor 25 jaar de heilige kloostergeloften aflegden Anasta- sius Duinsveld, gardiaan te Weert, Philippus van Kessel, pastoor te Delft, Engelbertus Engels, prefect van het gymnasium te Venraai en Godefridus van den Bezem, kape laan aan de Boschjeskerk te Rotter dam. De jubilea werden in intiemen kring herdacht. eergisteren bet bericht, dat uit het koninklijk paleis te Venetië een Titiaan was gestolen; gisteren ont ving zij een tegenspraak van de intendance. Baedeker vermeldt geen Titiaan in dit paleis. De „Corriere della Sera" had In de ivoor-afdeeling van het museum te Tervueren is een borst beeld geplaatst van koning Leopold, door den beeldhouwer Vincotte in ivoor gesneden. Door platte stuk ken ivoor naast elkaar te hechten aan een vorm van brons, is het mogelijk geworden een zoo groot ivoren beeld te verkrijgen. Alleen in de oudheid schijnt het, heeft men zoo groote ivoren beelden ge maakt. Er is voor 10.000 francs aan ivoor voor gebruikt. ERRATUM. In plaats van het „potjeslatijn", dat de zetter in ons eerste artikel van den Diocesaan-Katholiekendag Mr. Thijssen in den mond legt (zie ons nummer van gister), gelieve men te lezen „pastor inter oves". ring zonder toepassing van eenige straf. 5 October. Medegedeeld door H. C. Tombergh en Co' vorige koers Heden. Gelijk onze lezers in ons nummer van gisteren gelezen hebben, zoowel onder stadsnieuws als in de adverten tie zal de heer Nöggerath in de Schouwburgzaal „de Kroon" van morgen tot Vrijdag 12 October iede- rendagschitterende bioscoop»voorstel lingen geven. Heden deed hij een opname van het uitgaan derCentrale Werkplaats. Ook deze voor Haarlem hoogst ac- tueele opname zal reeds morgen ver toond worden. In de „Vereeniging" beginnen Zondag a.s. de Bioscoop-voorstellin gen voor niet-leden der Sociëteit. Een onwettige benoeming. Onze correspondent te Schiedam schrijft: Door het hoofdbestuur van den Ned. Onderw. Bond is aan Ged. Staten van Zuid-Holland en aan H. M. de Konin gin een adres gezonden met het ver zoek te vernietigen het Raadsbesluit door den Raad van Schiedam den 28 September genomen waarbij Mej. T. de Roederen tot onderwijzeres is be noemd onder voorwaarde, dat deze slechts onderwijzeres kan blijven zoo lang zij ongehuwd blijft. Reeds nog maals is door het Hoofdbestuur een adres in dien zin tot Ged. van Zuid- Holland gericht, echter hebben de Staten toen geen reden gevonden het bedoelde Raadsbesluit nietig te ver klaren. Toen gold het Raadsbesluit van 19 Juli, 'waarbij de Raad van Schiedam besloot de onderwijzeressen slechts onder de genoemde voorwaar den te benoemen. Onze Amsterdamsche corr. seint: Woensdagavond trof een bekend en geacht ingezetene van Amster dam den heer R. in de B ïrman- Straat een ernstig ongeluk. Bezig met een scherp zakmesje gleed dit uit en doorsneed een slagader; zeer gelukkig waren spoedig twee doc toren aanwezig, die erin slaagden het buitengewoon bloedverlies tij dig te stuiten. Per raderbaar werd hij ter verpleging naar het burger ziekenhuis overgebracht. ik Staking te Enschedé. Men seint uit Enschede: In een heden ochtend gehouden vergadering van de stakers zijn de gewijzigde voorstellen aangenomen met 23 tegen 7 stemmen. Een briefje was blanco. Er wordt gewacht op de goed keuring van de bekende wijziging door de patroonsorganisatie. Tevens is besloten, dat de stakers en uitgeslotenen morgen (Zaterdag) aan de katoenspinnerij Bamslioeve den arbeid zullen hervatten. (Tel). Jeugdige boosdoeners. Zeer ernstige motieven moeten het wel zijn, als ouders zich genood zaakt zien zich bij de politie en jus titie te beklagen over wandaden hunner kinderen. Zelden komt dit ook voor, doch heden hoorden wij door de Amsterdamsche Rechtbank twee vonnissen wijzen op eigen aangifte der ouders. Een tienjarige zoon eener wedu we was in een nacht in Juni op- gestaanhad den sleutel der linnenkast onder het hoofdkussen, waarop moeder lag te slapen, weggenomen de kast opengesloten en daaruit ontvreemd drie rijksdaalders. Toen moeder wakker werd, was het bed door haar lieveling verla ten en deze verdwenen. Toen de politie hem aan hield, had de veelbelovende knaap reeds f 2,50 verteerd. Een andere moeder zag zich ge noodzaakt de politie in kennis te stellen dat haar elfjarig dochtertje uit haar kast ontvreemd had de somma vanvier en twintig centen. De rechtbank stelde beide kin deren ter beschikking der Regee- Soutli. Pac Sh. Common Marine Pref. Common Steel Sh.. Topeka Sh. 2e pref. Mexican Common Kansas Sh. Pref. Common Wabash Norfolk Sh Union Sh Rock Island Ontario Sh Denver Sh Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Rusland Hope Consols Amer. markt tamelijk Russen vast. Kon. Petroleum lager. Tabaksmarkt vast. Kimberley vast. 95 II 951/2 29'/g 297/16 48i/2 1043/4 24 28U/16 591/4 203/4 991/2 189 36 45i/o 463/4 361/2 297/s 48% 433/8 7151/2 143/4 473/4 471/2 204 691/4 437/1(i 104i/o 24 285/8 59 20i/o I883/4 365/8 451/8 465/8 363/g 293/4 481/2 711 143/4 471/2 47 211 673/4 691/2 j 6SI/2 vast. Bevallen: M. HoogeboomZut z- M. P. de WolffKorstenbroek d. A. HooftSchepers z. A. WittenaarBottema z. C. C. Florie Hulsebosch d. A. L. Engelgeer v. d. Laan d. Overleden: A. Cornetde Vos 29 j. Teijlerstraat. SASSEN HEIM. Geboren Nicolaas Petrus de Vries, zoon van C. de Vries en Maria Noor- demeer. Overleden, Cornelia Catbarina Burg meier, oud 4 maanden. Politierapport. Gevonden voorwerpen2 zilveren theelepeltjes, 1 zilveren horlogeketting 1 gouden dasspel1 zilveren vinger ring, 1 zilveren armband, 1 sleutel en 1 biggenkorf. Proces-verbaal opgemaakt wegens niet behoorlijk verlichten van een schuthok, wielrijden zonder licht, rij den met een bespannen voertuig zon der licht, zitten in een raamkozijn. DirecteurenGOEMAN- BONGERS. Explicateur de Oud-Tooneelsp. LOUIS HARTLOOPER. Gestationneerd etablissement Cbolsingel, ROTTERDAM. Op haren tournée te Haarlem in lederen Avond ten 8 ure Zondagavond a. s. ten 8 ure In het bijzonder zullen uitmunten: Geheel Nieuwe Nummers w. o. De wet der Vergelding r)ram!. De Dochter v. d. Leidekker De Zoon v.d. Jachtopziener.' UT/ Misdaad van een ander 1 Japansche stroomen Van Christiana naar j de Noordkaap Natuur- Ceylon, het land, de be- i opname, woners, hun zeden en gewoonten Een lastige schoon- moeder j Een nieuw loopmeisje f Comische gevraagd, v. g. g. v. i Scènes. Do Moderne Vrouw I Een lastig vrachtje ENZ. ENZ. ENZ.f Zondag den geheelen dag plaat sen verkrijgbaar.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3