Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap SPORT, Een gunstige geisgeÉeil Land- en Tuinbouw. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. 382ste Staatsloterij. Ainsterdamsche Beurs. Burgerlijke Stand. lid van den Raad zal indienen. Bij en het vernemen van deze ontslagname dankte de Voorzitter den heer Prins voor de bewezen diensten aan de Gemeente gedurende zijn zitting in het Raadscollege en sprak den wensch uit, dat het hem in zijn ver dere levensdagen steeds wel moge gaan. NOORD WIJKERHOUT. Bij de gisteren gehouden bloembollenvei- veiling van het Hollandsch bloemb. kweekers-Genootschap waren vele koopers tegenwoordig en de prij zen liepen boven verwachting erg hoog, zoodat ruim 6000 gulden ver handeld werd. De prijzen beliepen Murillo f150.00 per H.L. Lareine 38. Gele Prins 38. Scharlet duk 76.78 Montricor 70.— Pink Beauty 24.per 100 El Toreador 13. Er was beste qualiteit voorhan den. Tegen a.s. Woensdag is er weer een veiling georganiseerd, waar we der de beste soorte zullen voorhanden zijn. HAARLEMMERMEER. Bij elke markt, welke te Hoofddorp gehouden wordt, en die zijn soms belangrijk, ondervindt men, dat het noodzakelijk is, dat die uitgebreid wordt. Spoedig hoopt men hiermede te beginnen. De grond aan de N.O. zijde voor de huizen, in erfpacht gegeven, zal, zoo noodig, bij het afloopen niet meer worden verlengd. Voor een gezamenlijke markt van paarden en koeien is de tegenwoor dige markt te klein. ZAANDAM. De beer E. G. Ver kade, vroeger alhier (thans te Del fly zal Zaterdag officiéél afscheid ne men van bet personeel der brood fabriek „de Ruijter", te Zaandam, aan wier hoofd hij stond tot aan zijn vertrek. De heer Verkade biedt dan aan het talrijk kantoor- en fa- briekspersoneel met vrouwen een uitstapje aan naar Carré, van waar het gezelschap per extra boot 's nachts terugkeert. De tweede groep zal voor dit feestje Zaterdag over 8 dagen in de gelegenheid worden gesteld. In de vergadering van de ver- eeniging „Middenstand" te 's-Gra venhage is besloten niet tot ontbin ding der vereeniging over te gaan, zoodat zij in stand blijft. Dr. E. A. M. Droog te Heemstede zond onlangs aan „De Tijd" het vol- gende „Een wonderdokter. Geachte Redactie, Met opname van de volgende re gelen zult u mij en anderen ten zeer ste verplichten. De heer Eilers, hier in Heemstede geen onbekende, plaatst in verschil lende bladen advertenties om zich aan te bevelen voor het genezen van lijders aan tuberculose door natuur geneeswijze en geneesmiddelen. Wie zich tot hem wendt, ontvangt dan een stortvloed van paperassen telegrammen van dankbare patiënten, open brieven aan doktoren en vlie gende bladen, in welke laatste o. m. om geld wordt verzocht tot het stich ten van een inrichting voor arme lij ders aan tuberculose. Ik zal het doopceel van den heer Eilers nu maar niet lichten en ook maar niet verder ingaan op al den humbug en tegenspraak in de blaad jes van dien heer; ik wilde alleen het publiek waarschuwen op de sirenen zangen van den heer Eilers niet in te gaan. De betrouwbaarheid van dien heer, ook als wonderdokter, moge uit het volgende staaltje blijken, dat eene dame alhier mij mededeelde met ver zoek het eens te publiceeren. Mej. E. v. d. W. alhier, reeds ge- ruimen tijd lijdende, had een familielid verzocht zich om raad naar den heer Eilers te begeven. Toen dit familielid aan dien wensch voldeed, moest ze voor consult en medicijnen f8.70 be talen en kreeg verder den raad de patiënte getrouw de drie geneesmid delen te doen innemen en verder alleen urine te zendende conclusie uit 't daaropvolgende zoogenaamde urine- onderzoek luiddedat de toestand ern stig maar niet hopeloos was. Spoedig volgden toen, ongevraagd, onder rem bours f7.70 weer nieuwe genees middelen, die bij vergissing geaccep teerd werden. De zaak niet vertrou wende, zonde patiënte de volgende maal de urine van een volkomen gezond persoon in plaats van de hare, en hoe luidde nu het merkwaardig rapport van den heer Eilers „Dat de toestand van patiënte dezelfde was gebleven, omdat niet trouw volgens voorschrift werd ingenomen". Een begeleidend briefje vermeldde nog, dat ook voor 't urine-onderzoek (aanvankelijk als kosteloos geannon ceerd! moest betaald worden, „aange zien het urine-onderzoek zulk een reusachtige afmeting aannam", en het slot van het epistel luidde„God zegene ons in dezen moeilijken en zwaren strijd." Commentaar overbodig. Richard Hol. De onthulling van het gedenk- teeken voor wijlen Richard Hol, dat in de Groothertoginnelaan, bij een der zijstraten, te 's-Gravenhage wordt geplaatst en door Bart van Hove is vervaardigd, zal Zaterdag 20 Oc tober des namiddags ten drie ure op de meest eenvoudige wijze plaats hebben. Mr. J. G. Patyn, ecre-voorzitter van het uitvoerend comité, zal na mens de deelnemers hetgedenktee- ken aan de gemeente 's-Gravenhage overdragen en de burgemeester, E. C. baron Sweerts de Landas Wy- borgh, zal het namens de gemeente aanvaarden. Hollandschc kunst te Dresden. De de Vereeniging „8t. Lucas" is eene collectie kunstwerken naar Dres den gezonden, op uitnoodiging van den heer Emil Richter, Hofkunst- handier,die het plan heeft eene tentoon stelling voor Hollandsche kunst te houden bij gelegenheid van het ver blijf van H. M. Koningin Wilhelmina aldaar. De collectie bestaat uit schilderijen, aquarellen, etsen en beeldhouwwerk- de eersten ingezonden door H. Ad, dicks, B. A. v. Beek, C. v. d. Berg, L. Berkemeier, W. C. C. Bleckman; A. en J. Bleuland v. Oordt, Paul Bo- difé, M. de Boer, Carl Breitenstein, Joh. Braalcensiek, P. ten Cate, D. G. Ezerman, W. J. Dingemans, C. M. Garms, A. Gildemeester, J. W. >S. de Groot, D. van Haaren, H. Heijen- brock, Jac. Heemskerk van Beest, C. W. Knap, H. M. Krabbé, M. Kramer, J. C. U. Legner, J. A. en H. C. Lou- werse, Huib. Luns, C. J. Maks, Simon Maris, J. A. Mondt, W. Muller, Frits en Piet Mondriaan, H. A. v. Oosterzee, Benj. Prins, A. F. Reicher. G. W. ten Hoet, E. R. D. Schaap v. d. Pek, Eug. Schletta, E. C. Seelig, Hobbe Smith, C. R. H. Spoor, B. Repelius, M. v. Stockum, A. M. Storck Kruyff, M. W. Terpstra-Reerink, J. Terweij, Bertha Valkenburg, A. W. v. Voorden, Ilenr. de Vries, G. v. d. Wall Perné, D. A. v. Weiier, C. A. v. d. Willigen. M. Wuijtiers. Beeldhouwwerk van G. P. D. Bourgonjon, R. M. v. Dant- zig, Ahr. Hesselink, Tj. Visser en Georgine Schwartze. Corrado Ricci, de directeur van schoone kunsten in Italië, heeft zich over het plan om Herculanum te ontgraven zeer ongunstig uitgelaten. Hij noemde het werk zeer moeilijk maar was bovendien bang, dat het, door buitenlanders ondernomen, te zeer onder voogdij van het buiten land zou komen. Dit sloeg niet op de Duitsche geleerden, voor wie hij groote bewondering voelde. Dus op den Amerikaan prof. Wald- stein, die voor het plan het hardst propaganda maakt. De onthulling van het monument op het graf van Henri E. R. Brandts Buijs te Ede zal Zaterdag 20 Octo ber te halfeen des namtddags ge schieden. Dr. Bernheim, te Parijs, heeftin de „Internationale tuberculosever- eeniging" een voordracht gehouden over het door prof. Behring ontdekte middel tegen tuberculose, de „tulase" en onder overlegging van velerlei documenten® betoogd, dat door „tu lase" volstrekt geen gunstige uit werking werd verkregen bij de men- schelijke patiënten in Duitsche zie kenhuizen en evenmin bij de runde ren in de veeartsenijscholen. A. N. W. B. Toeristen-Bond voor Nederland. Ingevolge de nieuwe Motor- en Rijwielwet is het, indien men wegen, voet- en rijwielpaden enkel voor wielrijders en voetgangers wil open stellen en wil afsluiten voor .ruiters, wagens, karren, vee enz. slechts noodig, dat men een bordje langs die paden plaatst volgens voorge schreven model met liet opschrift: „Rijwielpad". De plaatsing van deze borden behoeft niet uitsluitend te geschieden door het openbaar ge zag dit kan ook met goedvinden van dat gezag geschieden door be langhebbenden. De A. N. W. B., Toeristen-Bond voor Nederland, stelt gemakshalve deze borden voor een ieder verkrijg baar, geheel overeenkomstig de uit voerige bepalingen, door den Minis ter van Waterstaat, Handel en Nij verheid omschreven. Deze borden, die wij gaarne beschik baar stellen tegen onderstaande in koopsprijzen, gelieve men aan te vragen bij den beer J. O. REDELE, Bestuurslid A. N. TE B. Dordrecht. Prijzen. Een bord van gegoten ijzer, met het opschrift „Rijwiel pad", van gegoten letters, die zich 4 m. M boven het voorvlak van het bord verheffen, en aan den achterkant van het bord 2 opge goten bevestigingsribben, en geschil derd f 1,80. Hetzelfde maar] ter be vestiging aan een muur, voorzien van twee oogen, ter afhanging aan, in de muren of andere vaste voor werpen aan te brengen duimen, on- geschilderd, f 1.80 Een paal van ge trokken ijzer, met bijbehoorenden voet en boutjes en bewerkten kop, alles volgens voorgeschreven model f7,50. Het bord geschilderd, (2 maal gemenied, witte letters op zwarten grond), zooals voorgeschreven extra f'0,50. De paal geschilderd extra fl. De geschilderde stukken worden goed verpakt verzonden, waarvoor de ons kostende prijs in rekening wordt gebracht. (De prijzen zijn loco Breda) Ingezonden Mededeeling. Het is in de advertenties, dut gij de aanduiding vindt der gunstige gelegen heden. Hier hebt gij een gunstige ge legenheid, zoo gij aan bloedarmoede lijdt, of zoo uwe kinderen dit doen, om het middel te kennen, dat u of hen genezen zal. Mej uffrouw Jenneker Keu zi nkWijn- kanip te Goor (prov. Overijsel), schrijft ons: „Sedert ongeveer twee jaren leed ik aan algemeene zwakte en bloed armoede. Ik was bleek, had geen eet lust, sliep slecht en de minste bezig heid bracht mij in een toestand van zeer groote afmatting. Ik heb daartegen verschillend^geneesmiddelen genomen, nauwkeurig de voorschriften van on derscheidene behandelingen gevolgd maar, helaas, dat alles scheen niét de minste uitwerking op mij te hel ben. De Pink Pillen hadden in onze plaats verscheidene ernstig aangetaste per sonen genezen; en zoo raadde men mij van meerdere zijden aan, de Pink Pillen te gebruiken. Ik ben daar des te gemakkelijker toe overgegaan, door dat ik voorbeelden'van genezing onder de oogen had. De Pink Pillen hebben bij mij uitmuntend gewerkt; zij heb ben mij volkomen hersteld, mij mijne krachten, mijn eetlust en mijn gezonde kleur weergegeven, in een woord, mij heel-en-al weer op de been geholpen." Dit is toch wel een voorbeeld dat toont, hoe de Pink Pillen weer genezen hebben, nadat alle andere geneesmid delen gefaald hadden. Wil dat zeggen dat die andere geneesmiddelen slechte geneesmiddelen waren Neen, maar er komt een meer of min gemakke lijke opname bij in het spel. Een ge neesmiddel kan zeer goed zijn voor den eenen mensch en zonder uitwer king op den andere, omdat het niet ter opname voor hem geschikt is. De Pink Pillen doen zich door allen ge makkelijk opnemen. Zij genezen zoo wel ouden als jongen, zoowel mannen als vrouwen. Zij zijn onovertroffen tegen bloed armoede, bleekzucht, neurasthenie, al gemeene zwakte, maagkwalen, scheele hoofdpijnen, nevralgie, gewrichtsont steking, rheumatiek. Prijs f 1.75 de doos; f9.per 6 doozen; verkrijgbaar bij Snabilié, Stei ger, 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Plaatzer van dei- Hul, Jansstraat 28. Laatrijpende appelen. Laatrij pende appelen mogen lan ger blijven hangen; ze nemen nog in omvang toe, terwijl de smaak nog beter wordt. Zelfs eenige graden koude doen geen kwaad, mits men ze niet juist op dit oogenblik haastig afplukt, met de bedoeling ze nog te redden. Men laat ze op den boom rustig ontdooien en plukt ze in het mid daguur. Zelfs in December plukt men soms nog appelen, die bij den oogst vergeten waren en een vrij strenge vorst goed doorstonden. De vruchten waren nog saprijk en smaakten zeer goed. Warme en koude «ïestoffen. Beide uitdrukkingen worden dik wijls gebruikt. Vraagt men naar het verschil der beide soorten, dan krijgt men zelden of in 't geheel geene goede verklaring. De stikstof, het hoofdvoedsel van alle plan ten, komt in den mest in verschil lenden vorm voor. Is zij in orga- nischen moeilijk oplosbaren vorm voorbanden, dan werkt zij lang zaam en is de mest koud. Is zij daarentegen licht oplosbaar in den vorm voorhanden, dan noemt men haar warm, de werking is snel, maar duurt kort. Schapen en paar- denmest bevatten veel gemakkelijk oplosbare stikstof, haar werking komt spoedig voor den dag, dat zijn dus warme meststoffen. Runder- en var- kensmest worden door de planten minder spoedig opgenomen, duren langer en heeten daarom koude meststoffen Het Varkenshok. Met de varkenshokken is het bij vele landbouwers slecht gesteld, en het valt niet te ontkennen, dat zij bij de meeste een ware modderpoel zijn. Het varken houdt evenmin van vuil als de meeste andere die ren. Dat het zich daarin wentelt, moet men toeschrijven aan de zucht, om door het water het vuil en on gedierte van het lichaam te verdrij ven. Zindelijkheid is bij den mensch en het dier een hoofdvereischte voor den groei, dus ook bij 't varken. Hoe zal hij zoo een vuile huid, als men bij deze dieren dikwijls aan treft het dier gezond blijven? Het ligt voor de hand, dat dieren, welke reeds goed groeien, zich nog beter zouden houden, als men de zindelijkheid betrachtte. hi natte varkenshokken is't voor al voor jonge biggen slecht. In plaats van stroo, strooit men ook wel turfmolm of plaggen. Het strooi sel en vooral zulk strooisel, wordt tot een J vasten vloer ineengetrapt en van wegzakken van vocht is geen sprake meer. De meeste var kenshokkon staan in een kuil en dat is juist mis. Men plaatse ze op eene geringe hoogte, dan kan alles afvloeien, in een varkenshok legge men een vloer van steen of hout. Is de vloer van steen, dan late men dien naar achteren afhellen, waar men alles in een gemetselden bak, welke achter bet hek loopt, opvangt. Is de vloer van hout, dan behoeft deze niet te hellen, laat tusschen de planken gleuven van geringe breedte. Op den vloer wordt het strooisel gelegd. Onder den vloer make men een goed dichtgestampten bodem, zoodat het nat in den bak kan afvloei en. In zulke hokken blijven de varkens droog. Nu moet ook nog de lucht behoorlijk ververscht wor den. Dit kan gemakkelijk geschieden door middel van roosterwerk. Twee roosters, tegenovergesteld aan elkan der onder in den muur. Op die wijze isde luchtstrooming voldoende ge regeld. BUITENLAND Te Mysore (Britsch-Indië) waar voortdurend pestgevaar heerscht, heeft men in één jaar ruim 23,000 ratten afgemaakt, waaronder 12,000 wijfjes. Blind en ziende door een val. Een vrouw te Headingley, bij Leeds, die 22 jaren lang blind is geweest, beeft nu opeens haar ge zichtsvermogen teruggekregen. Zij werd in 1884 blind tenge volge van een val, dien zij deed, en het is tengevolge van een val van de trappen, dat zij nu,na hevige hoofdpijnen, opeens weder zoo goed kan zien als te voren. Treurige sport. In een velodröme te Neuilly, bij Parijs, zijn bij een wedstrijd met motorrijwielen twee mensehen ge dood, drie zwaar en vele anderen meer of minder ernstig gewond. Maandagmiddag was het gebouw gevuld met 8 tot 900 toeschouwers In afwachting van het hoofdnum mer werd een match gehouden tus schen twee rijders op motorfietsen. Pernette en Contant. Onmiddellijk na het afrijden was Pernette twin tig meter vooruit, maar nog heeft hij geen halve ronde afgelegd, of zijn machine wordt onklaar door het breken van een riem, hij valt, maar is onmiddellijk weer op de been, de motor schuift langs de helling en blijft aan den kant, van de baan liggen. Bijna op hetzelfde oogenblik was Contant op de plek (zij reden minstens 70 K. M. per uur)om zijn gevallen kameraad te ontwijken, buigt hij snel ter zij de en daarbij vliegt zijn motorfiets langs de helling tegen de balustra de op. Bij den schok wordt Con tant weggeslingerd in het midden van de baan. De motorfiets echter rolt voort, langs den rand van de balustrade in een volmaakt, hori zontalen stand, in wilde vaart langs de hoofden der toeschouwers, die achter de balustrade zitten. Onmid dellijk wijkt ieder achteruit, maar te laat. Voor de motor tegen een pilaar loopt en omvalt liggen eeni ge gekwetsten kermend op den grond. Zij zijn allen getroffen dooi de scherpe trappers van de motor fiets. Vijf personen verkeeren in be- denkelijken toestand. Twee jongelui, wier identiteit nog niet geheel vaststaat zijn na korten tijd gestorven. Een dertigjarige vrouw werd voor de oogen van haar man schrikkelijk verminkt. Zij kreeg een doodelijke verwon ding aan de borst, terwijl haar ge laat werd verscheurd. Men acht haar toestand hopeloos. Behalve de ernstig gewonden waren er nog ve len die niet in het gasthuis werden opgenomen, maar die toch vrij ern stig werden gekwetst. De beide rij ders kwamen er vrij goed af. In het gebouw heerschte groote opschudding en ontsteltenis, maar een paniek ontstond gelukkig niet. Door electriciieit gedood Een jongen van Schimithof, die in de nabijheid van Datheim de koeien hoedde, is niettegenstaande de strengste verbodsbepalingen Dins dag langs een paal der electrische geleiding geklommen. Boven ge komen greep de onvoorzichtige naar de draden en wilde er zich aan vastklampen. De hooge electrische spanning doodde hem op slag en hij viel vreeselijk verbrand aan han den en aangezicht naar beneden. Koning Alfonso en hoofsche deftigheid. De koning van Spanje heeft de vroolijkheid der jeugd en dikwijls, neemt hij een loopje met de hoof sche deftigheid. Onlangs legde de Minister-President, Generaal Lopez Dominguez, hem verschillende be sluiten voor en gaf daarbij toe lichtingen. Bij een dezer zeide de Generaal„Deze benoeming betreft een mijner particuliere vrienden, een vroegeren gouverneur, en ik veroorloof mij hem Uwe Majesteit aan te bevelen tot het senatorschap voor het leven. Hij is er zoodanig op gesteld, dat hij zeker sterven zou, als hij het nu niet werd." De Koning lachte, en terwijl bij zijn bandteekening zette, zeide hij „Nu, dan zullen we hem maar gratie geven van de doodstraf 1" Vervolg Stadsnieuws. Ernstig ongeluk. Hedenmorgen om half elf had er een ernstig ongeluk plaats in de bleekerij van den heer Vasen, Zui- der Buitenspaarne 16. Voor de eerste maal werd in plaats van de wringmachine gebruik ge maakt van eene centrifuge, geleverd door de firma Spronk te Rotterdam. De heer Spronk .Jr. was als monteur aanwezig. Plotseling klonk een geweldige slag, gevolgd door smartkreten en hulpgeschrei. I)e centrifuge was uit een gesprongen en had vier perso nen gekwetst. Een dezer, zwaar aan 't hoofd ge wond, werd naar de Maria-sticbting gebracht waarheen ook de 16-jarige zoon van den heer Vaseu, een flin ke, oppassende jongen, per rijtuig vervoerd was. Hem is een der bee- nen beneden de knie nagenoeg to taal verbrijzeld. Twee andere per sonen, een metselaar en nog een werden als het ware tegen den muur dér werkplaats gesmakt; zij bekwa men geen ernstig letsel. EDAM. Ter ^kaasmarkt aangevoerd 0 stapels kaas wegende 0K.G. de Iv.G.Prijs 40 partijen Boter, A 75cent, de 5 HG. f 0,A f 0, Eieren f5,50 A f6,p. lOOstuks. SCHIEDAM. Noteeriug Makelaars f 12.Jenever f 16.Beurscom- missie f 11.75, Stemming va3t. Ruwe Spiritus fi'ji-Spoeling Commis sie fl.10. NOORD-SCHARWOUDE, (Station( Groote Muizen f 0.a f 0,kleinere dito f 0.a f 0.Graafjes f0.a 0.ronde f 0,a 0,per 35 KG Roode Kool f 2,75 a f 5.75, Gele dito. f'2.90 a 3.25, Witte dito f5.a 6.50 per 100, Zilveruien f 0.a f 0. per 50 Kg. Slaboonen a ct. per 1000. Gladblaadjes f 0.a f 0. Gewone Nep f 1.20 a f 1.30. Drie lingen f 0.a f 0.groote Uien f 1.25 a 1.35 per 50 Kg. BROEK OP LANGENDIJK, Worte len f0.80 a f 1.70 per 100 bos. Bloem kool le soort f3.50 a 5.50, dito 2e soort f2.a 3.— reuzen Bloemkool f 4.a 6.Koolroode f 3.a 6.50, gele f2.50 a 4.50, witte f7.a 11.per 100, Zilveruien fa Nep (kleine uien) fl.40 a 1.45, Uien f 1.35 a 1.40 per 50 Kg., Kool rapen f 1.a 2.per 100, Bieten f3.a 7.75 per 1000. ENKHUIZEN. De prijzen der vruch ten waren heden als volgtAardap pelen blauwe f 0.75 a 0.90, Peren f 1.90 a 2.55, Appelen f2.a 2.75, Uien groote gele f0.75 a 0.80, Tafel peren f 5.25 a 8.50 per 1/2 Hl. De toestand van mr. F. A. Bijvoet is, naar we vernemen, gisteren minder goed geweest. Er werd verhooging van temperatuur geconstateerd. Een rusti ge nanacht heeft den patiënt veel goed gedaan. Naar wij vernemen, gaat het me juffrouw H. Karis, die Woensdag avond door de straatjeugd op de Voldersgracht aan het oog gewond werd, weder beter. Een paar slapelooze nachten, veel pijn en dagen lang dokteren, ziedaar de gevolgen van dezen streek onzer straatjeugd. De Credietbank voor den Amsterdamschen Middenstand. Naar wij vernemen zal een uit gewerkt plan in opdracht van de al gemeene vergadering der algemeene winkeliersvereeniging door de com missie van voorbereiding samenge steld, Maandag of Dinsdag a.s. de vergadering bereiken. In den drank gestikt. Gisterenavond is een bekend Am- sterdamscli dronkemanstype, een hartstochtelijk dienaar van god Bacchus, die tallooze malen wegens verzet tegen de politie veroordeeld is, in zijn woning, in de Van Ostade- straat, na overmatig drankgebruik, gestikt. Het is nog lang niet ze ker, dat de heer Bouwmeester spoe dig weder naar Indië vertrekt. In het geval nu, dat de heer Bouw meester voor Nederland behouden blijft, kan bij verzekerd zijn van voldoenden finantiëelen steun om be vrijd van alle zorgen als leider van een nieuw gezefschap op te treden. Dat een dergelijke oplos sing inderdaad de meest gewenschte is, zal wel niemand tegenspreken, die zeer van nabij de omstandig heden heeft leeren kennen, welke onzen grooten tooneelspeler er toe hebben geleid den schouwburg op het Leidsche plein te Amsterdam vaarwel te zeggen. De Middenstandstentoonstelling te Amsterdam. Naar wij met zekerheid vernemen houdt zich, in opdracht van de com missie van voorbereiding voor de a.s. Middenstandstentoonstelling te Amsterdam een zeer bekend Am- sterdamseli architect bezig met het ontwerpen van plannen welke aan de commissie eerlang zullen worden voorgelegd ter goedkeuring. MARKTNIEUWS. 17e Lijst, 5e klasse, 12 October 1906. Hoofdprijzen 7755 f 3000. 13322 13412 f100. Prijzen van f70. 478 879 4836 4888 6255 7034 9156 9944 10760 11035 12484 14448 14506 14565 14641 15S55 15947 15973 18123 18497 18867 12 October. Bevallen: A. M. NixJansen d. L. KokKoning d. Overleden: C. C. GebingKeve- ling 53 j. Schermerstraat. G. Loe rakkerMeinders 43 j. Drappenierstr. HAARLEMMERMEER. Getrouwd H. van Dam en G. van Walstijn. Bevallen M. Barendregtvau Driel, d. - A. J. Guldemeester van Gameren, d. ZANDVOORT. Overleden N. Draijer, 7 jaar. BEVERWIJK. OndertrouwdCh. W. Leijssen en A. Veerbeek. Getrouwd D. v. Leeuwen en H. Pfolzgraff. Bevallen M. C. TrompWijn koop, z. Poltierapport. Gevonden voorwerpen1 arm band, 1 broche of charrivari, 1 broche, 1 medaillon, 1 zakschaartje, 1 portemonnaie met inhoud, 1 pakje japonpatronen en 1 reiszak met inhoud. Procesverbaal opgemaakt wegens! loopen over grasperken, wielrijden zonder licht. Gisterennamiddag is in de Jansstr. een bespannen wagen in botsing gekomen met de Electr. tram. De voerman viel van den bok en bezeerde zich een weinig, de spoor stok van den wagen brakbet paard bekwam eenige ontvellingen. Medegedeeld door H. O. Tombekgh en Co. vorige koers Heden. South. Pac Sh 95/58 951/4 Common Marine IOI/2 IO1/2 Pref. 29% 297/g Common Steel Sh.. 50Vg 50%6ex Topeka Sh. 1041/4 IOH/4 2e pref. Mexican 231/2 231/2 Common Kansas Sh. 29% 293/4 Pref. 60% 611/4 Common Wabash 207/g 203/4 Norfolk Sh 1911/2 189 ex. Southern Rails 36% 363/4 Car Foundry Sh. 461/2 463/8 Common Erie 473/4 47% Missouri 36% 361/g Rock Island 29% 293/8 48 48% 433/4 433/4 Kon. Petroleum 730 723 Common Peru 15 14^/8 48 471/2 47% 493/4 Kimberley 211 211-12 Rusland Hope 68% 68i/„ Consols 683/4 633/] Amer. markt prijshoudend; Steel sh. zeer vast. Russen prijshoudend. Kon. Petroleum flauw. Tabaksmark t lager. Kimberley prijshoudend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3