Uit de Pers Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. Uit den Omtrek Kerk en School' Sociale Bericht^ candidaat gesteld den heer H. Paul, civiel-ingenieur, lid van de Provinciale Staten en lid van den gemeenteraad te Leiden. De Vrijzinnig-democratische Kies- vereeniging, die ook dezen avond ver gaderde, heeft besloten dezen candi daat ook te stellen, omdat de heer Paul heeft verklaard het concentratie- program van 1905 in hoofdzaak te onderschrijven. Afschaffing Militie. Het Bestuur van den Koninkl. Bond van Officieren van Nederland- sche Weerbaarheidscorpsen heeft het volgende adres tot H. M. de Ko ningin gericht. De ondergeteekenden, Bestuurde- ren van den Koninklijken Bond van Officieren van Nederlandsche Weer baarheidskorpsen, geven met ver schuldigde eerbied te kennen, dat zij met veel belangstelling hebben ken nis genomen van het verzoekschrift, aan Uwe Majesteit gericht, door de Heeren Mr. E. J. Korthals Altes en A. E. Dudok van Heel inzake af schaffing der loting voor de Nationale Militie. dat de leden van den Bond diep doordrongen zijn van de juistheid der door genoemde heeren aangevoerde redenen, waarom het behoud der lo ting voor ons volk in vele opzichten verderfelijk is en vooral van zeer ongunstigen invloed is op den na tuurlijken drang om sterk en weer baar te worden, die ieder volk, dat niet ontaard is, behoort eigen te zijn. dat zij bij hun streven om de jon gelieden op te wekken om aan de vrijwillige oefeningen in den wapen handel deel te nemen, in nauwe aan raking komen met het volk dat zij niet wenschen te verbloe men, dat het inderdaad bedroevend is, hoe gering over het algemeen de lust is, en hoe weinig de noodzake lijkheid nog gevoeld wordt, om zich weerbaar te maken. dat zij daarbij dagelijks ondervin den, dat het lotingsbeginsel, dat nu reeds bijna een eeuw zijn nadeeligen invloed op het volk heeft uitgeoefend, daarvan zoo niet de eenige dan toch de voornaamste reden is omdat dit beginsel, wel verre van den wensch te doen ontwaken om weerbaar te worden, integendeel, reeds van de jeugd af aan, hoop op vrijloting levendig houdt, hetgeen gelijkte stellen is met den wensch om weerloos te blijven, De volgen "e driestar uit De Stan daard, bevestigt geheel en al onze opvatting van Donderdag 1.1. Ook om andere reden verdient zij gelezen te worden, als zeer leerzaam b.v. Nog eens het electoraal fatsoen. De Nieuwe Courant deelt niet aan hare lezers mede, tegen welke te grab bel werping van het electoraal fatsoen we opkwamen, en doet het voorkomen alsof wij elke bespreking van den candidaat] afkeurden, en alleen strijd tegen zijn denkbeelden toelieten. Kon dit afgeleid uit de door ons gebezigde uitdrukking, dat men van de persoon moet afblijven? Zoo ja, dan verstaan we geen Hol- landsch meer. Verbeeld u, wij zouden beweerd hebben, dat men niet spreken mocht over de mindere of meerdere geschikt heid van een candidaat voor het Kamerlidmaatschap. Dat men zwijgen moest over zijn kunde. Over de onaf hankelijkheid of afhankelijkheid van zijn positie. Dat men geen woord mocht reppen over zijn begaafdheid voor het debat. En zoo meer. Neen, van de persoon afblijven be doelt eeniglijk, dat men geen winste voor eigen partij mag zoeken in het krenken, kwetsen, beschimpen en belachelijk maken van zijn tegenstan der. Dat was in het Vaderland geschied, daartegen is de Nederl. met ons in verzet gekomen. Het gold een quaestie van fatsoen. Van het mijden van al datgene, wat in geen fatsoenlijke gezelschap of ver gadering over iemands lippen zou ko men. Op die booze wijs was tegen Dr. De Visser te keer gegaan. En wijl nu de repliek van de Nieuwe Cour., zonder dit ons preftest anders dan o, zoo zwakjes te steunen, het voor 't Vaderland opneemt, steunt ze een hoogst ver derf! ij ke practijk en doet ze, tot ons leedwezen en tot onze teleurstelling, het tegendeel van wat men althans van haar redactie had mogen verwachten. BINNENLAND. Typhus onder de huzaren. Te Amsterdam is gisteren onder toeloop van veel nieuwsgierigen ter aarde besteld het stoffelijk over schot van den huzaar Berkenbos, die Donderdag in het Militair Hos pitaal aldaar aan de typhus over leden is. De begrafenis geschiedde met militaire eer. Eenige trompetters openden den stoet, die door een vuurpeleton van de cavalerie ge- loten werd. s Aan het graf werd gesproken door een wapenbroeder van den overledene, den huzaar M. Dorn, en door den luitenant Baron Van Heerdt. De lijders, die in de barakken verpleegd worden, zijn nog lang niet buiten gevaar. Op het oogen- blik zijn er nog zeven huzaren, die in ernstigen graad typhus hebben. Verscheidene andere cavaleristen, die zich onwel gevoelden, liggen in het hospitaal nog ter observatie. Omtrent de oorzaak is nog niets bekend. De buzaar, die overleden is, was met de manoeuvres niet mee geweest. Men vraagt zich nu ook af, of het dempen van de Lijnbaans gracht, vlak voor de cavalerie-ka- zerne, niet de typhus veroorzaakt kan hebben. Nieuwe woorden. Voor den Haagschen kantonrech ter heeft een hoofdonderwijzer we gens een rij wiel quaestie terecht ge staan. Hij zeide gekomen te zijn, omdat hij den kantonrechter de zaak wilde toelichten, liever dan zich te laten„verstekken". „Wat is dat, verstekken vroeg de kantonrechter. „Nu ja,verstek laten gaan!" De kantonrechter hoopte echter, dat het schoolhoofd dit nieuwe woord niet aan de klassen zou on derwijzen. Een ander geval betrof eene Drankwetovertreding. De beklaag de begreep niet, hoe een politie agent kon uitmaken, of het vocht in eene flesch, brandewijn was of niet. Hij had altijd gehoord, dat dit moest onderzocht worden met een peilglas. „Maar man" zeide de ambte naar van het Op. Min. „de agent heeft het immers geproefd!" „Odus dan is hij zooveel als een loopend peilglas Van automobiel tot kruiwagen. Men schrijft uit Barneveld aan het Hbld In het begin dezer week kwam alhier een Scheveningsche familie, die, een tocht per automobiel wil lende maken, onderweg een defect aan haar sioomrijtuig gekregen had. Ongelukkig bevond zich onder de inzittenden ook een dame die wegens een gebrek aan haar beenen niet loopen kon. Begrijpelijk was hetdus, dat men in het stationskoffiehuis alhier, in welks nabijheid men zich bevond, informeerde, of er geen ge legenheid bestond de dame naar het station te rijden, ten einde verder de reis per spoor te kunnen voort zetten. Het antwoord van den kof fiehuishouder luidde echter, dat hij er geen paard of rijtuig op nahield, maar wel in het bezit van een ster ken kruiwagen was; wilde de dame hierop plaats nemen, dan had zij dit slechts te zeggen. En zoo ge schiedde het, dat de automobi liste van straks thans op een krui wagen vervoerd werd. Vorst (in een kleine stad vertoe vende): „Zijn de eieren versch?" Logementhouder: „O ja; expres voor Uwe Hoogheid gelegd." Heer tot den eigenaar van een hond „Meneer, meneer, roep dien hond toch terugZiet u niet, dat het mormel me in de beenen wil bij ten?!". De eigenaarMormel Ben jij soms driemaal op de tentoonstelling bekroond, zooals dat mormel Ongelukken. Gezeten op een met hooi beladen vrachtwagen heeft de 18-jarige koet sier P. J. B., wonende op den Bin nenweg te Rotterdam, bij het rijden van de Langebrug af, met zijn hoofd gestooten tegen de onderzijde van de spoorwegviaduct op het Hofplein, aldaar. Hij werd ernstig verwond naar den politiepost aan de Galerij gebracht. Gisteravond is te Rotterdam een bootwerker in het gangboord van een vaartuig, liggende in de Rijnha ven, gestruikeld, overboord geslagen en verdronken. Korten tijd daarna werd zijn lijk opgehaald. Op den Overtoom bij het Staring plein te Amsterdam kantelde een automobiel, bij het uitwijken voor een rijtuig, om. De auto werd licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Een bankwerker kreeg op het terrein van den machinehandel aan de overzijde van het IJ-te Amsterdam een aambeeld op den rechtervoet, waardoor hem de teenen werden verbrijzeld. Hij is in het Binnen-Gast huis opgenomen. De gemeentewerkman M. v. D., uit de Schommelstraat, heeft in de Zomerhofstraat te Rotterdam, met zijn rijwiel overreden de 5-jarige J. H. M., wonende in de Benthemstraat No. 22. Dit meisje werd aan het hoofd verwondzij is in het Zieken huis verbonden. Te 's Heerenberg reed een wiel rijder bij ongeluk tegen een kom mies aan. Dit ongeluk had ernstige gevolgen voor den berijder, want smokkelgoed, dat de man zorgvuldig onder zijn kleeren had verborgen, kwam nu te voorschijn en proces verbaal moest volgen. (Arnh. Ct.) BRANDEN. De schade door den brand in het klooster „de Achelsche kluis" aan gericht, wordt op ongeveer f71000 geraamd. Zooals bekend, dekt assu rantie de schade. Onze stadgenoot de heer F. Allan, vierde gisteren, onder tal van blijken van belangstelling, zijn SOsten ver jaardag. De jubilaris geniet nog een goede gezondheid. Het gerucht, dat de Hollandsche Spoorweg-Maatschappij door aan koop van het meerendeel der aan deden voortaan de exploitatie van de stoomtram HaarlemLeiden op zich zal nemen, is op de dorpen in die streken met blijdschap be groet. Men acht de kans op een electrische tram nu weer grooter geworden. De afdeeling Haarlem der Alge- meene Vereeniging voor Bloembol lencultuur vergadert Dinsdag a.s. Onder de punten van behandeling komen voorVoorstel van het be stuur tot afschaffing der verloting. Voorstel van den heer Droog tot het aankoopen van bol- en knol gewassen voor perk- of parkbeplan ting. Stellen van 2 candidaten voor het lidmaatschap van het hoofdbe- bestuur. Bespreking beschrijvings brief voor de 112e algemeene ver gadering. Bespreking van eventueele voorstellen voor de algem. vergade ring in December. In de jongste algemeene vergadering van Brievengaarders in Nederland, werd een commissie benoemd, die in opdracht kreeg lo. nauwkeurig te onderzoeken, in hoeverre de klachten over de- nadee- lige werking der nieuwe tractements- regeling voor de brievengaarders ge grond zijn 2o. of er, en zoo ja, welke verbete ringen in de positie der brievengaar ders, voor zooveel die niet door de nieuwe regeling beheerscht worden, wenschelijk zijn; 3o. overeenkomstig hare bevindin gen voorstellen te doen, naar welke de bestaande bepalingen gewijzigd en aangevuld, deze redelijkerwijs een be teren toestand voor en meer tevreden heid onder de brievengaarders te ver wachten geven. De door deze commissie gedane voorstellen zijn thans, met een uit voerige memorie van toelichting, door het bestuur van den bond aan de leden van de Tweede Kamer toege zonden. De jury voor de beoordeeling van de ingekomen plannen voor een nieuw Burgerweeshuis alhier, heeft van de 22 ontwerpen de eerste premie van f 500 toegekend aan het plan van den architect-ingenieur J. A. G. van der Steurj en de volgende premies aan de heeren C. de Graaf, architect, en P. Doorn, directeur van de Ambachts school. Hoewel het eerste ontwerp niet voor f90,000 kan worden uitgevoerd, acht de jury de verwezenlijking daarvan door het aanbrengen van wijzigingen toch zeer wel voor dat bedrag moge lijk. De jury bestond uit de heeren C. Muijsken, Henri Evers en C. B. Post humus Meijjes en heeft van haar onderzoek een uitvoerig rapport in gediend. De ingezonden ontwerpen worden tot 26 October in 'iet wees huis aan het Klein Heiligland op mid dagen tentoongesteld. Voor de beide slachtoffers van de ramp in de bleekerij des heeren Vasen, Zuider Buiten Spaarne 16 is de nacht rustig voorbijgegaan. Over het verbrijzelde been van den jongenheer Vasen is niets met be slistheid te melden. De pijnen zijn minder geweest. De andere gekwetste, ook in de Maria-stichting opgenomen, zal spoe dig geheel hersteld zijn. Wat den metselaar Zuid wijk be treft, die naar het St. Elisabeth- Gasthuis vervoerd werd zijn toestand is nog altoos ernstig. Wij verwijzen onze lezers naar de advertentie in ons nummer van heden, waarin de opening geannonceerd wordt van den delicatessenhandel van den heer M. van Reijsen, in de Gr. Hout straat. Bij het 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 9e, 10e en lie reg. inf. vertrekken heden de mi liciens der lichting 1903 met groot verlof. Doordat een man struikelde, ging een paard op hol aan het Donkere Spaarne en rende tot de Grave- steenen brug. Hier wilden eenige arbeiders het grijpen, maar werden omvergeworpen. Nadat het bij de Nieuwebrug aan den Burgwal aangeland was, kon het niet verder door het smalle houten bruggetje en werd toen zonder moeite gegrepen. Ongeluk ken kwamen niet voor. BLOEMENDAAL. De Heer Joh. Schouten, alhier, heeft dezer dagen onder vele blijken van belangstel ling zijne dertigjarige werkzaam heid mogen herdenken alg adminis trateur van het gestipln Mêeqen- berg. *- BLOEMENDAAL. Ondefr de perso nen, die den heer Immink te zijnen huize zijn komen complimenteeren, was ook mr. Zübli, burgemeester van Bennebroek. HALFWEG. De Vennootschap Suikerfabriek „Holland" is door aankoop eigenares geworden van drie huizen met erven, die een vol gend jaar zullen worden gesloopt en bij het fabrieksterrein getrokken. VELSEN. Verschillende vrijzin nige kiezers, die niet ingenomen zijn met het besluit der vrijz. kies- vereeniging te Santpoort, hebben een candidatuur voor den Raad aangeboden aan den heer C. de Vries Jr. aldaar, lid der firma Per- quin en De Vries. De candidatuur is door den heer De Vries aanvaard. CASTRICUM. Verslag der Raads vergadering. Ingekomen stukken. Goedkeuring door Ged. Staten van het raadsbesluit, waarbij de presentiegelden der leden van den Raad is bepaald op f 60. De Wethouders ontvangen ieder f25.— Aanvrage om ontslag door J. F. van Hes als onderwijzer aan school II. Verleend tegen 1 December a.s. Schrijven van den WelEd. Heer IJ. Schoonhoff, arts, waarin hij er op wijst, dat hulp voor verlossingen noodzakelijk is, waarom hij advi seert tot het aanstellen van een vroedvrouw. Na eenige besprekingen aange houden tot de volgende vergadering. NOORD WIJK. Bi le gisteren ge- honden verkiezing voor een lid van den raad is slechts 1 candidatenlijst ingeleverd zoodat de Heer J. van der Werf, als eenige candidaat, gekozen is verklaard. NOORD WIJK. Vergadering van den Gemeenteraad. Voorzitter baron van Hardenbroek. Aanwezig 9 leden. Betreffende de verhuring van het strand werd voorgesteld B. en W. te machtigen gedeelten van het strand bloksgewijze te verhuren, terwijl dan op de niet verhuurde gedeelten de bestaande verordening zal worden toe gepast. Dit werd met algemeene stem men goedgekeurd, nochtans met dien verstande, dat de Raad zich de defi nitieve gunning voorbehoudt. Bij de algemeene beschouwingen in zake de Begrooting 1907 werd door den heer dr. Kervel de wenschelijk- heid betoogd, dat nieuwe zaken in 't vervolg niet meer iucidenteel bij de begrooting, maar liever van te voren principieel zouden worden behandeld. Verder merkt de heer Kervel op, dat verschillende posten en ook de post van onvoorzien veel ruimer zijn geraamd dan gewoonlijk. Hij kan zich hiermede vereenigen zoowel, omdat 1906 waarschijnlijk zal sluiten met een deficit dat veel grooter is dan in vorige jaren. Hij doet dit echter met de vaste overtuiging, dat in 1907 een flink batig saldo zal worden verkre gen. Dit kan, wanneer B. en W. met alle zaken die niet op de begrooting van 1907 voorkomen en eenigszins uit gesteld kunnen worden, wachten tot liet volgend jaar. Ten slotte vraagt de heer Kervel, in hoeverre B. en W. gevolg willen geven aan de wenschen van de Com missie voor de rekening 1905. Deze commissie verlangde scheiding van de kassen van gasfabriek en gemeente en een geheel afzonderlijke begrooting van de gasfabriek, zoodat in de ge meente-begrooting alleen het geraamde winstcijfer van de gasfabriek zou wor den opgenomen. Spreker somde de verschillende voordeelen van deze me thode op en vroeg, of B. en W. deze begrooting nog in dien geest wilden wijzigen. De heer Dr. Kervel vroeg, of er bij Hoofdstuk T op gerekend was, dat door het plaatsen van de gemeente in een hoogere klas der rijksbelasting, de uitkeering van het rijk aan de ge meente met ongeveer f 1000 zou ver minderen. Hierop werd geantwoord, dat de verhooging in klas op 't oogen- blik nog geen feit, maar slechts een voorstel is, waarmede dus geen reke ning kon worden gehouden. Daarna bepleitte de heer Kervel de wenschelijkheid van een rioolkolk in de Wilhelminastraat en verzoekt in 't vervolg bij voorstellen betreffende salarisverhooging over te willen leggen salarisregelingen in gemeenten die met Noordwijk op ongeveer dezelfde lijn zijn te stellen. Daarna stelde hij voor onder No. 101 een post uit te trekken voor een gratificatie aan den Heer van Bommel die ruim 8 maanden, naast zijn eigen klas, de klas heeft waargenomen van een wegens ziekte afwezigen onder wijzer. Daar echter de inlichtingen van den voorzitter eenigszins afweken met de zijne verzocht hij dit voorstel aan te houden tot de volgende ver gadering. Ten slotte vestigde de heer Kervel de aandacht op het voorstel van een nieuwe pomp te Noordwijk aan Zee. Hoewel hij voorstander is van veel goede openbare pompen, vond hij de geraamde som te hoog, omdat een bardsteenen pomp niet noodig was en daar ter plaatse (bij hst nieuwe postkantoor) zelfs zou misstaan. Be sloten werd een pomp te maken op de meest eenvoudige en goedkoope wijze. Tot hoofd van de herhalingsschool te Noordw. Binnen werd met alge meene stemmen benoemd de heer N. Sanders. Daarna werd met algemeene stem men besloten machtiging aan te vra gen tot het heffen van een Hoofdei. Omslag met maximum van f15000 en gesplitst in een veel grooter aantal klassen dan de tegenwoordige. De voorzitter sloot de vergadering met de mededeeling dat er Zaterdag 13 Oct. vergadering zou zijn voor re clames hoofdei, omslag en vaartver betering. ALKMAAR. De antirevolutio naire kiesvereeniging Nederland en Oranje heefttot candidaat voorden gemeenteraad in het le kiesdistrict gesteld den heer H. L. Diugemans, ontvanger der registratie. HILLEGOM. De R. K. Debating club „Ontwikkeling" alhier zal dezen winter weer van zijn bestaan op k achtige wijze naar buiten doen blijken en tot nut der Katholieken op Hillegom. Zij is voornemens een groote al gemeene Katholieke vergadering met een eminent spreker uit te schrijven. De geestelijke adviseur der club, de Weleerwaarde Heer S. A. de Boer, zal in een paar avonden zijn voor alle Katholieken toegankelijk apologe tisch onderricht voortzetten, terwijl nog eenigo extra avonden door goede sprekers bereids toegezegd worden. Gemeenteraad te Hillegom. Vergadering Vrijdagavond 12 October half 8 uur nam. Voorzitter de heer G. Veldhuyzen v. Zanten, oudste wethouder. Afwezig de burgemeester wegens ongesteldheid en de heeren W. Kuylr, met kennisgeving, en Th. Lommerse. Op voorstel van B. en W. wordt als rooilijn van den verbindingsweg tus- schen Brouwerslaan en Havenstraat vastgesteld een rechte lijn langs den weg, 4 M. uit het hart. Als rooilijk langs de Vosselaan stel len B. en W. voor de lijn langs den weg 3.50 M. langs de scheiding. B. en W. nemen echter over het voorstel van den Heer Bulvers en daardoor wordt vastgesteld de rooi lijn te bepalen op 1.50 M. van ge noemde scheiding. Met ingang van 1 December 1906 wordt aan mej. J. G. Vennekool, on derwijzeres aan de O. L. S. de perio dieke verhooging ad f40 's j aars toe gekend. In verband met de voorgenomen aanbesteding van het schoonhouden der schoollokalen van de O. L. Sch. wordt denschoonhoudstc-rs tegen 1 Jan. 1907 eervol ontslag verleend. Inzake een adres van het personeel der O. L. School om toekenning van 50/o verhooging dér jaarwedde, stellen B. en W. voor, deze met de helft der pensioenbijdrage te verhoogen. B. en W. nemen over het voorstel van den heer Bulvers, waardoor de volle pen sioenbijdrage voor het weduwen- en weezenpensioenfonds als verhooging wordt toegekend, zijnde voor de on derwijzers 50/p, voor de onderwijzeres sen 10/0 der jaarwedde. Op voorstel van den heer Bulvers zal namens den Raad aan de Tweede Kamer een verzoek gericht worden tot wijziging van art. 15 der Motor en rijwielwet van 10 Febr. 1905 St.bl. no. 69, teneinde nauwkeuriger begren zing der snelheid voor motorrijtuigen te krijgen. Namens de commissie tot demping der Yinkesloot doet de heer Gulde- mond mededeeling, dat de kosten voor demping etc op 800 A 900 worden geraamd en de heer Berkhout 5000 gld. schadevergoeding vraagt, terwijl een rolbrug bij uitstelling der dem ping f400 zal kosten. De heer H. A. v. Waveren vraagt, of B. en W. maatregelen willen nemen, dat de woonwagens, die thans ook te Bennebroek en Heemstede geweerd worden, niet langs don rijksstraatweg onder deze gemeente zullen blijven staan. De vergadering wordt gesloten. v LISSE. Gemeenteraadsvergade ring van 11 October. Tegenwoordig alle leden. Vastgesteld werd het kohier van het schoolgeld over het 4de kwartaal 1906 tot een bedrag van f 296,50. De voorzitter zeide deze verga dering belegd te hebben naar aan leiding van een ingekomen voor stel van de leden Van Parijs, Van der Mey en van der Zaal, houden de, dat, als de Raad niet op zijn besluit in zake het terrein-Verduin tot stichting aldaar van een gas fabriek wil terugkomen, de Raad I alsdan ten spoedigste overga tot aflossing van de te dier zal gegane geldleening. Voorts zeide de voorzitW vangen te hebben een sd van mevr. Van Lynden, deze een terrein gratis aan meente aanbiedt voor dat dof Nadat over het voorstel noemde leden een korte d" had plaats gehad en de hé der Mey er op gewezen F bij eventueele aflossing dei leening dit voor de gemeen schadepost is van plm. f 4600, de voorzitter het eerste ge nl. of de Raad genegen is besluit terug te komen in terrein-Verduyn, in stemmi"! Vóór de heeren Van de' Van der Zaal, Lefeber, Trom! der Veld, Van Parijs en Pij" De heeren Riggel, Huyg, P' Van Zanten onthielden zich Nu ditj voorstel was aange' kwamen de beide terreinen duyn en Van Lynden) in deling. Na eenige discussie W"1 stemming overgegaan. Vóór het terrein van VÉ stemden alle leden, beha' heeren Huyg en Van Zant? zich buiten stemming hielde' De gasfabriek komt dus terrein van den heer Verduf de Ringvaart. Hierna werd de vergaderi' sloten. SASSENHEIM. Tot lede het college van zetters zijn noemd de heeren B. P. R°' L. B. Roozen. Tegen het bouwen van een gas'1 op de voormalige dorpswei! ter secretarie bezwaren word1 gebracht op 22 October. VOORHOUT. Heerschtehh ger altijd een egyptische dub thans is die ten deele gewok' sedert vier w.eken alhier G" lantaarns branden,welke zulk tig en sterk licht geven, dat petroleum lantaarns daarbij n'1 opmerkt. Het Gemeentebestuur beslo' eenigen tijd voorloopig 5 la" volgens systeem Gasoline inrichten, 5 anderen branden met petroleum. De firma Soebolt te IJsel" welke deze lantaarns volg"1 noemd systeem inrichtte, ook zeker de laatste petrol"1 taarns spoedig door gasoline vervangen, want nog nooit h gemeenteraad iets kunnen do" de gemeentenareu, waarmee succes is behaald als met d"' betering. Wij zullen dan, wat verl'1 aangaat, met de steden concurreeren. HAARLEMME*RMEER. ternacht is voor een enkely weer eens in onze gemee" honderd meter telegraafdr^ stolen, dezen keer van de staande langs den Vennepe" Ondanks de pogingen, die werk ijn gesteld, |is het nOr gelukt den dader op te spot* WESTZAAN. *De heer S. B« lid der Schaakclub „Zaandam".!1 van even 20 jaar, heeft alh1' simultaan-séance gegeven. 16 deelnemers meldden zie De heer Roos won 10 partijen.1' er 2 remise en verloor er 4. Z. D. H. de Bisschop v»n lem zal Dinsdag a.s. geen ftd verleenen, wegens de toedien'1' het H. Vormsel. Dezer dagen zal worden b"f met den bouw der nieuwe R. aan de Mathenesserlaan te Rot'' De parochie, die is toegewijd H. Elisabeth, werd vóór ongeV" en een half jaar opgericht e" ongeveer twee jaar doet de t!'! gebruik zijnde hulpkerk dienqt' R. K. Juvenaat. De jaarvergadering van het. Juvenaat voor het bisdom M' wordt te Amsterdam in de St. gezellen-Vereeniging gehoud" Maandag a.s., 's middags om j Tot deze vergadering zijn, de aangesloten yereenigingen, genoodigd de niet aangesloten naten en Jongelingsvereenigi'' verder allen, die er belang in te werken voor de jeugd, die d" heeft verlaten. Mogen velen uitnoodiging gehoor geven, de dering druk worden bezocht werk der Patronaten, een V uitnemendheid voor onzen sterk door worden bevorderd. In de afdeeling Amsterdn den Ned.Roomsch-Kath. Vol heeft zich een commissie g ter verkrijging van eennioutf gebouw. Jjc

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2