A. VAN DER MOHLEN, Uitzetten in alle Prijzen. f| WITTE GOEDEREN Kunst en Wetenschap Gemengde Berichten. Land- en Tuinbouw. Correspondentie. Burgerlijke Stand. Mc Laatste Berichten. Amsterdamsche Beurs. Nog niet genoeg!! Groote Markt 25. Luiermand - Artikelen, g BUITENLAN D Ingezonden Mededeeling. MARKTN1EUWS. ADVERTENTIEN. SPECIALITEIT IN EN richtingen, waar behoorlijke arbeids voorwaarden geldende zijn, waar ook geen jongens-exploitatie wordt gedreven. Geschiedt de uitbesteding bij inschrijving, stelt dan Uwe voor waarden in overeenstemming met die van onzen Bond en zijne verschillende afdeelingen. Ook bij gebruik van tusschenperso- nen kan dit laatste worden toegepast. Tot het verstrekken van alle mogelij ke inlichtingen verklaart het Bestuur van onzen Bond zich gaarne bereid. Wij houden ons overtuigd, wordt door allen aan ons verzoek gevolg ge geven, de typografen bij het voeren con er e veutueele actie daarin een grooï ten steun zullen vinden en menige patroon, welke tot heden niet 't minst geneigd was, om ook maar billijke grieven te'aanhooren en weg te nemen zal zich gedrongen gevoelen van tak- tiek te veranderen en zijn gezellen, een menschwaardig bestaan bezorgen. Hoogachtend, Het Bestuur van den Ned. R. K. Typogravenbond Rector P. X. W. BULT, Geestelijk Adviseur. J. VAN EIJNDTHOVEN,^Voorzitter Utrecht. J. VAN LEEUWARDEN, Secretaris, Utrecht. li. TH. VAN DER LUBBE, Penning. Amsterdam. H. WILLEMS, le Commissaris, H, G. JANSEN, 2e Roermond. Commissaris. Nijmegen. De Violier. De Katholieke Kunstkring „De Violier" zal te Amsterdam zijn sei zoen openen met een verzen-avond. De heer Eduard Verkade zal op Maandag 22 October in Odéon voor leden en genoodigden van den kring verzen zeggen van Vondel, Hooft, Staring, Verwey en Shakespeare. Pauselijke Oorkonde. Een Duitsch leeraar, dr. Wie derhold, heeft, in opdracht van het Göttinger wetenschappelijk genoot schap in Fransche archieven ge snuffeld naar oude''Pauselijke do cumenten. Hij bezocht de archie ven van^Zuid-Fransche kloosters, van de departementen Dijon, Ma con, Bourg, het Bisschoppelijk ar chief te Autun, enz. en heeft thans 72 Pauselijke oorkonden gepubli ceerd, van de pausen sCalixtus II tot Coelestinus III. Er worden over een eventueel di recteurschap der Koninklijke Aca> demie -van beeldende Kunsten te Amsterdam onderhandelingen ge voerd tusschen de Regeering en Derkinderen. De kans, dat deze de directie za' aanvaarden is zeer groot. Intusschen zal Allebé tot 1 Januari directeur blijven. witte kool ontvangen uit Duitsch- land, namelijk uit Oost-Friesland. Aanleiding daartoe was, dat hij met iemand eene samenkomst had aangegaan voor de levering van een bepaalde hoeveelheid witte kool, tegen een vastgestelden prijs. Toen het tijdstip van levering genaderd was, gold de witte kool in onze omgeving f12 tot 14.50 per 100 stuks, zoodat de handelaar niet aan zijn verplichting zou kunnen vol doen dan met aanmerkelijke schade. In Oost-Friesland echter kon hij geschikter terecht, zoodat daar een contract werd gesloten voor de be- noodigde hoeveelheid. Eenmonstermand, welke hierheen gezonden werd, voldeed uitstekend. Oost-Indische Kers. In de Streek (N.-H.) en omge ving is dit jaar zeer veel Oost-Indi sche Kers voor zaadteelt verbouwd' In doorslag is de zaadopbrengst zeer voldoende (soms 3 a 4 K.g. per roede is 1/600 H.A.). Sommige bouwers teelden het zaad voor den voorafbepaalden prijs van 32 cent per half K.G. Niets meer verplanten. Bij potplanten wordt zeer dikwijls de fout begaan, dat de doorwortel- de planten voor het inwinteren nog een keer verplant worden. Da is zeer verkeerd, want in den rust tijd 's winters heeft geene enkele plant zoo overvloedig voedsel noo- dig als ze bij het verplanten weer ontvangen. De potten drogen niet meer zoo goed uit, er ontstaat rot ting aan dejwortels en dit geeft aan leiding tot het ziek worden van de geheele plant. Daarom is het beter kleine potten te nemen, ook bij het inzetten van de planten, die uit den vollen grond komen. 4c 4c Koolstronken. Nu in tuin en op den akker hei moes uitgesneden wordt, blijven de stronken, namelijk steel met wortel, staan en worden een ver blijf en voedingsplaats voor tal van schadelijke insecten, die daar kun nen overwinteren. Daarom moei men in den oogst de stronken uit trekken en verbranden. Gedroogd zijn ze houtachtig en branden zeer goed. Men doodt zoodoende honderden eieren, larven, enz., die den volgen den zomer schade kunnen berok kenen, terwijl men een goedkoop brandmateriaal heeft dat ander! verloren gaat. 4c 4e 4c Wij herinneren aan liefhebber! van pluimgedierte, van welke soort ook, dat men niet mag vergeten graanvoeder aan de vogels te ge ven. Er gaat geene week voorbij, dat men niet in een of ander Engelsch tijdschrift een lang artikel vindt, o "t te betoogen, hoe noodzakelijk het is aan de bewoners der groote <en kleine kooien, kool, wortelloof, chicoreibladen, andijvie, enz. toe te dienen. Kool. Uit Noord-Scharwoude (N.-H. schrijft men aan het „N. v. d. D." Als een bijzonder geval op het gebied van den koolhandelin deze streek verdient het volgende wel vermelding. Een handelaar heeft dezer dagen eenige spoorwagens Verwereldlijkte Hospitalen te Parijs. Een Vlaamsch werkman, die in een gasthuis te Parijs had verbleven, schrijft aan zijne zuster in Vlaande ren het volgende eigenaardige brief- ken Parijs, 9 October 1906. Lieve zuster, gij vraagt mij wat voor een Hospitaal dat was, en welke nonnen er de zieken verzorgen: dat is een hospitaal, waar dat de nonnen weggejaagd zijn en waar nu jonge jufvrouwkens de zieken ver zorgen. Ze staan daar met een aar dig mutsken op hun hoofd, met een gemaakt bloemken er op en lange strikken van achter. Dan kijken ze meer naar de domestieken dan naar de zieke menschen. In korte woorden ge zegd: het is juist, gelijk in eene aardige herbergzelfs wordt er nog al dikwijls op een accordeon ge speeld voor het pleizier van die jufvrouwkens. Binnen de 3 weken, dat ik in het hospitaal was, zijn er 5 gestorven zonder pastoor dood biecht en 24 uren na hunnen af werden zij begraven. Maar ik ben er nu uit verlost en ik hoop, als het God belieft, dat ik het van bin nen nooit meer zal zien." „H. v. Antw." 4« De nieuwe school. De Russische oproerlingen begin nen school te maken. Uit Berlijn toch wordt het vol gende stoute stukje gemeld van gistermiddag Te Köpenick bij Berlijn kwam hedennamiddag een zich als kapi tein voordoend persoon aan met 12 soldaten, begaf zich daar naar het Raadhuis, nam den burgemeester en den ontvanger in hechtenis en liet hen onder bedekking naai Ber lijn brengen. Nadat hij de kas, ten bedrage van 4000 Mk., had weg genomen, gaf hij aan de soldaten het bevel het Raadhuis te bewa ken en vertrok naar Berlijn. De dief had soldaten te Berlijn, die van het schietterrein kwamen, aan gehouden en hun een valsche ka- binets-order getoond. lijker dan anders de chemische ver brandingsproducten van tabak te bestudeeren. 4c 4c Sneeuw. In verschillende streken van Frankrijk is sneeuw gevallen. Na een dag van regen is het giste ren in het district Moutiers plotseling koud geworden en heeft het op de hoogvlakten overvloedig gesneeuwd. Over Perpignan en de omstreken heeft gisteren een storm gewaaid. Op de bergen om Prades en in de buurt van Bessat en Roclietaillêe heeft het ook gesneeuwd. 4c 4c 4c De kindermoord te Brussel. Aan het Brusselsche parket is door de Algerijnsche autoriteiten bericht, dat een soldaat van het vreemdelin gen-legioen te Saïda, Michel Leten. bekend heeft medeplichtig tv zijn aan den afschuwelijken moord, eenigen tijd geleden in de Rue des Ui rondel ies aldaar gepleegd op een klein meisje, wiens lijk in stukken gesneden gevon den werd. De man is gedeserteerd in een brief, door hem gezonden aan de militaire justitie te Saïda, zegt. hij het geweest te zijn, die de afgesneden beentjes van het kleine slachtoffer gebracht heeft op de plaats, waar ze werden gevonden. Hij is een goede •bekende van de justitie, en sinds Fe bruari 11. kort voor den dag, waarop de moord gebeurde, verdwenen. De fotografie van Leten is reeds herkend als die van den persoon, die met het pakket van den afgrijselijken inhoud gezien is. 4c 4: 4c IJzernood. Over 64 jaar zal er ijzer-nood zijn. Aldus berekent een Engelsche ge oloog. Heeft hij 't bij het rechte eind Wij weten het niet, maar wel weten we, dat de menschheid al heel lang den ijzervoorraad van de aarde aan het opmaken is. Men heeft wel eens gezegd, dat men het ijzer pas 600 jaar voor onze jaartelling leerde gebruiken, maar dit moet onjuist zijn. De Egyptenaren kenden het zeker, want in de groote pyramide heeft men bv. ijzer gevonden, dat 5000 jaar oud moet zijn. Bovendien bezit het Britsch Museum een stuk ijzer van zeker 3000 jaren ouderdom. Het is afkomstig uit een sarkophaag. Ook de Assyriërs kenden het ijzer, en deDa- masceensche klingen zijn beroemd tot op dezen dag. De Japansche dooden- kamers, dateerend van ettelijke eeu wen voor de Christelijke tijdrekening bevatten lansen, zwaarden, harnassen enz. Maar in de laatste tijden is men als 't ware aan het „verslinden" van ijzer gegaan. Werden in 1890 56.256 duizenden tonnen uit den grond ge haald, in 1905 bedroeg dit cijfer reeds 107.000 duizenden. Een verdubbeling dus in 15 jaar. De nog aanwezige ijzervoorraad wordt op 10 milliard tonnen geraamd. Een deelsommetje leert dus werkelijk, dat over 64 jaar de absolute ijzernood daar is. Men neme tijdig maatregelen. De scheikun de zal wel uitredding brengen. Slachtoffers der Alpen. In 't laatst van Augustus verlieten twee Duitsche toeristen Zurich om den Jungfrau te bestijgen; sedert zijn ze ver mist. Volgens een telegram uit Bern heeft men thans op een hoogte van 3000 me ter het lijk van den een geyon den; ook een jas en 'n laars, die den ander toebe hoorden, ontdekten men. Een later bericht uit Lauterbrunnen meldt hieromtrent nog: Een tweede groep, bestaande uit 10 gidsen, heeft zich op weg begeven om te trachten de beide slachtoffers te vin den; of ze met het lijk van den tweede zullen wederkeeren is zeer twijfelach tig. De gidsen zeggen, dat het ééne lijk ongeveer 9000 voet boven den grond verborgen lag. De beide alpi nisten moeten dus 3000 roet van den top der Junfrau af naar beneden geval len zijn. Het lijk lag juist onder de „Hochfird", waar voortdurend rots blokken en stukken ijs naar beneden rollen. De taak der gidsen is dientengevol ge zeer gevaarlijk. Rookmachine. Een uitvinder, die een deel van de menschheid aan zich heeft willen verplichten, heeft uitgevonden een vernuftig toestel, dat rookt als een Drentsche turfboer. Men zal zich wellicht afvragen waartoe zoo'n machine moet dienen? Zij dient tot meer dan één doel einde. In de eerste en voornaamste plaats wel om ongelukkigen ex-rookers een genoegen te bereiden, nadat zij op be vel van hun geneesheer het rooken hebben moeten laten. Lieden, die veel of geregeld gerookt hebben en dit om de eene of andere reden moeten laten, lijden veel meer dan niet-rookers zich kunnen indenken. Door dit rooktoe- stel zullen ze een deel van het verbo den genot a.1 zal 't slechts een klein deel zijn! terugvinden. In de tweede plaats is de machine bestemd om sigarenfabrikanten in staat te stellen, zuivere proeven te nemen wat de rookbaarheid van hun product aangaat, vooral wat den geur en wat den snelheid van verbruik betreft. Door dit aldus te regelen zal een machine veel betrouwbaarder resultaten leveren dan de beste proef- rooker. Want het schijnt, dat juist het regelmatig rooken een zeldzaam voorkomende eigenschap is. De nieuwe machine is daarentegen wat dit aan gaat stipt als een uurwerk: om de dertig seconden doet ze een haal, en elke haal wordt even sterk ingezet en even krachtig uitgeblazen en duurt geregeld tien seconden. In de derde plaats vertrouwt de uitvinder, dat ook de wetenschap zijn machine zal waardeeren, omdat langs dezen weg mogelijk zal zijn gemakke- Alle correspondenten en medewer kers gelieven zoo spoedig mogelijk hun naam en nauwkeurig adres aan de Hoofdredactie op te geven en te zorgen, dat den 30en dezer maand hunne rekening ingeleverd zij, mede bij de Hoofdredactie. Een nieuwe regeling, die in No vember in werking treedt, zal belang hebbenden tijdig worden bekend ge maakt. Houtstraat van een bespannen voer tuig een wiel gebroken, waardoor de tram eenige vertraging onder vond. Tegen een bestuurder van een automobiel is proces-verbaal opge maakt, omdat aan de achterzijde van zijn voertuig letter en nummer niet zichtbaar waren. oeders die zelf hare zuigelingen voeden, kunnen zich zeiven en hare kleinen bijstaan] door het ge bruik van Scott's Emulsion. De moeder zal nieuwe levenskrachten bekomende zuigeling zal voorspoe dig opgroeien, mollig en gezond wor den en meer dan ooit moeders vreugde zijn. Alleen Scott's Emulsion is in staat dit te doen. Bereid van de zuiverste grondstoffen volgens een wetenschap pelijk proces, de uit komst van de ervaring v u •■aa .van 30 jaren, gedurende Eisch altijd de Emul- n i" i n .d r-i i sie met dit handels.'weiken tijd Scott's Emul- Z* me* Vvanh wsio" een algemeene gun- Scott proces, stehng van moeders die elf hare zuigelingen voeden gewor den is. Bij apothekers en drogisten verkrijgbaar. De eerste prentbriefkaarten. Aan een toeval heeft de eerste prentbriefkaart haar ontstaan te danken. Het „Universum" van „Reclam" vertelt er het volgende van Kort voor het uitbreken van den Fransch-Duitsche oorlog had de post meester-generaal Stephan de brief kaart bij het Rijkspostwezen inge voerd, maar zij werd vooral in deftige kringen niet gretig aangenomen. Het ging voor wat ordinair door, briefkaarten te schrijven en buiten dien was men schroomvallig, berich ten te verzenden op een manier, die maakte, dat ieder ze kon lezen. Tot de weinigen, die terstond de voordeelen van de briefkaarten in zagen, behoorde de uitgever en en boekhandelaar A. Schwartz in Oldenburg. Toen zijn schoonouders bij het uitbreken van den oorlog uit Mariënbad haastig terugkeerden, kwamen ze tengevolge van de troe pentransport slechts tot Maagdeburg. Daarheen zond Schwartz hun een briefkaart met een humoristisch welkom in verzen, dat hij in de drukkerij schreef. Onder het schrij nen kreeg hij er trek in, de grap nog wat verder te vervolgen, en hij drukte, toen hij toevallig het cliché van een artillerist op zijn schrijftafel had liggen, het prentje als symbool van den oorlog op de kaart. Zoo ontstond de allereerste prent- iriefkaa/t, weinige dagen, nadat de gewone briefkaart in Noord-Duitsch- and was ingevoerd. Schwartz had schik in de genoemde manier, waarop hij zijn briefkaart had ver sierd en liet daarna enkele prent briefkaarten drukken, tot hij in den herfst van 1875 de eerste serie van zulke kaarten in den handel bracht. Zooals bij elke nieuwigheid had den ook hier de conservatieve na turen hun bezwaren, en eerst na vele jaren gelukte het, voor de prentbriefkaart volledig ingang te krijgen. Tot de verspreiding van de ge wone briefkaart droeg de oorlog in zoover het zijne bij, dat de sol daten de kaarten kosteloos uitge reikt kregen, ze gemakkelijk in den ransel konden bergen en er dus veel gebruik van maken. Een nieuwe naam. De schepping van Henry des Houx, over wien sommige bladen kolommen vol schreven, heeft thans de juisto benaming gekregen. In plaats van (associations) cultuelles noemt men ze les ridicultuelles. Eindhoven. Een zware brand heerschte he denochtend in de bierbrouwerij van den firma A. C. Snelders. Ook het woonhuis en dat van den heer Laarhoven zijn een prooi der vlam men geworden, alsmede een partij turf. De slooper Corner, werkzaam bij het sloopingswerk van de oude was kaarsenfabriek aan de Ruysdaalka- de, te Amsterdam kreeg bij onge luk een neervallenden slaghamer op het hoofd. Ernstig aan hoofd en een der oogen verwond, werd hij per rijtuig naar het Wilhelmi- nagasthuis vervoerd. Na verbonden te zijn, werd hij per rijtuig op ver zoek naar zijn woning in de Van Ostadestraat 334 overgebracht. Naar men ons mededeelt, is weinig hoop op het behoud van het verwonde oog. Een telegram uit Rome meldt, dat in de Osservatore Romano van gisteren een artikel voorkomt over de schei- dingswet. In dat artikel verklaart het offici- ëele orgaan van den H. Stoel, dat het Fransche ministerie tegen de herope ning van de Kamerzittingen T25 Oc tober a.s.) een aanval tegen hetVati- caan zal doen. De H. Stoel zal beschuldigd worden, dat hij, met behulp der monarchisten, een samenzwering smeedt tot omver werping van de Republiek. Ondertrouwd: J. D. Roemers en D. Wielenga. W. Verhagen en G. Horeman. H. v. Uden en C. E. Hol lander. I. J. v. Gils en T. E. Bloe- mers. Getrouwd: H. J. Oudhoff en J. W. Dijkman. W. de Rooij en L. Schuren. C. A. de Heij en M. Dona. P. Nouwens en J. G. Duijns. J. P. de Bruin en A. H. C. Os. W. H. Toepoel en J. Rusbach. N. J. Kollaard en A. C. Steffens. J. Mul der en C. v. Kampen. N. G. Jan sen en M. Edel. A. de Vos en P. H. de Klerk. Overleden: T. Kuiper 81 j. Ha- zepaterslaan. J. T. Minnigh 3 d. z. Laurens Costerstr. K. S. Botte- mannede Neve 66 jTetterodestraat. NOORD WIJK. Ondertrouwd; J. Haffels en J. H. van der Beid. NOORDWIJKERHOUT. Bevallen: C. M. v. d. Burg Buschman Z. C. M. GoenlandVan Ooyen, Z. L. van DoornHameeteman, Z. A. GriekspoorAmperse, D. Ondertrouwd: P. Druijven en A. Langeveld. J. Heemskerk en M. E. Geerlings. P. van der Zon en M. Heemskerk. Getrouwd: H. J. Buschman en M. van Eeden. Overleden: M. van der Heyde Wisse, 83 j. LISSE. Bevallen: A. de GraafVan Vliet, Z. ZANDVOORT. Bo va 11 e n M. LootsWijngaar den, Z. BLOEMENDAAL. Bevallen: J. van Sambeek- Meyer, Z. BENNEBROEK. Overleden: G. Willems, 63 j NOORDWIJK. Bevallen: Maartje D. v. P Spaanderman en S. Klinkenberg. Anna D. van P. Passchier en A. de Ridder. - Johannes Albertus, Z. van W. van Schie en P. J. Steen voorden. Maria Johanna, D. van J. van Went en M. v. d. Vlugt. Arend, Z. van Gornelis v. d. Wiel en D. Haze- noot. WARMOND. Bevallen: Maria Elisabeth, D van Leenderd de Vrijer en Gijsbertje Oudshoorn. a f 4.800 zak Peren f 1.50 a f 3.50. Kipeieren f 5.a f 6.690 ganzen f 2.50 a f. 3.10, Vette koeien prijs houdend, matig f 0.60 a f 0.75 per KG. SCHIEDAM. Noteering Beurscom- missie Moutwijn f 11.75 perH.L. Zon der fust en zonder belasting. Spoeling f 1.20 per ketel. Noteering van de Makelaars Mout wijn f 12.50, Jenever f 16.50, Amsterd proef f 18. Noteering Distillateurs: Moutwijn f 12.50, Jenever f 16.50, Amsterd. proef f 18. Graan-Spiritus f 16.a f 16.25, Melasse-Spiritus f 15.a f 15.25, ruwe Spiritus f73/s af HAARLEM. Botermarkt. Aangevoerd en verkocht. Boter 56 KG. f 1.65 a f 1.55 p. KG. Biggen 36 stuks f 9,a f 13.per stuk. Schrammen 0 stuks, f a f HAARLEM. Groentenmarkt. Aangev. Aardap. 129 HL. Verk. 129 HL. L.pr. f 1.20, H.pr. f 2.75, Aangev. Appelen 93 HL. Verk. 52 HL. L.pr. 3,Hpr. 10, Aangev. Peren 69 HL. Verk. 31 L.pr. f 3 a 16, H.pr. Aangev. Bloemk. 7000 st. Verk. 7000 st. L.pr. f 4,H.pr. f 8.Aan gev. manden spinazie, verk. mand L.pr. f 0,H.pr. f0.Worte len 300 bos verk. 300 bos L.pr. f 5, H.pr. f 6,Sla 0md. verk. 0 ma. L.pr. f0. a f 0. Heereboon. Aangevoerd 190 verkocht 170 mnd. f 1.50af 2.00. Snijboonen Aangevoerd 39 mnd., verkocht 39 mnd. f 2.25 a f 3.00. Roode Kool 11000 stuks f3.a 7. Witte Kool 3000 stuks t 2.a f 5. Savooie Kool 9000 st. f 2.a f 5. alles per 100 stuks. EDAM. Ter kaasmarkt aangevoerd 47 stapels kaas wegende 11049 K.G f 32de50K.G.Prijs partijen Boter, 4 cent, de 5 HG. f 0,f 0, Eieren f0,a f0,p. lOOstuks. ALKMAAR. Veemarkt. Aange voerde paarden faf0, 12 koeien, f 180 a f 300, 27 nuchtere kalveren f 8 af 20, 748 schapen f 20 a f 33.50 lam- faf,15 magere varkens fl6a f 19.alles per stuk. 131 vette Var kens 45 4 53 ets. per KG. 85 vette Kalveren f40.a f 90, 0— Biggen f .af Bokken en Geiten f a f Kipeieren f 0.a f 0.per 100 stuks. biggen f 0 a f ,0 5 bok ken en geiten 3884kop boter per ;kop kilo, f0,65 a f0,80eieren f0 a fO.per 100 stuks. OPENINGSKOERSEN. 17 October. Medegedeeld door H. C. Tomeergh en Co. Politie-rapport Gevonden1 portemonnaie met geld, 1 portemonnaie met geld en een penning, 1 portemonnaie zon der geld en een] donkerblauwe postduif. Proces-verbaal opgemaakt we gens wielrijden zonder licht, het hebben van een niet gemuilkorfden hond onder een wagen, wegens overtreding der arbeidswet. Een 7-jarige jongen is gisteren in de Burgwal gevallen, doch spoe dig door een voorbijganger gered. Gisterennamiddag is in de Gr. NOORD-SCHARWOUDE, (Station) Groote Muizen f0.a f0,kleinere dito f 0.af 0.Graafjes fö.a 0.ronde f 0,a 6,per 35 KG. Roode Kool f 5,25 a f 5.75, Gele dito. f3.75 a 4.50, Witte dito f7.a 7.50 per 100, Zilveruien f 0.a f 0. per 50 Kg. Slaboonen a ct. per 1000. Gladblaadjes f 0.a f 0. Gewone Nep f 1.20 a f 1.35. Drie lingen f 0.a f 0.groote Uien f 1.05 a 1.15 per 50 Kg. PURMEREND. Aangevoerd 182 stapels (wegendeKg.) kleine f 33.3 st. middelbare f 32.a st. Commissie f a 1115 Kg. Boter, f 1.40 a 1.50 per Kg. PURMEREND. Veemarkt. Aangev. 0runderen, waaronder 494 vette, en 10 stieren. 0 kilo, prijsh. matig 181 v. kalveren f0,70 a f 0,90 191 nuchtere idem fll k f24 per stuk, paarden, f a 02446 schapen fk f,200 en lammeren, f -, prijsh. vlug, 202 v. varkens f 0,46 k f 0,50, per kilo, vlug48 magere id. f20 a f33,per stuk, matig 241 big gen f 8f 12900 z. appelen f 1,5q vorige koers South. Pac Sh95'ƒ4 Common Marine 10i/4 Pref. 291/4 Common Steel Sh.. 49i/2 Topeka Sh. 103% 2e pref. Mexican 25 Common Kansas Sh. 29i/2 Pref. 6U/2 Common Wabash 203/4 Norfolk Sh Union Sh187 Southern Rails 36% Car Foundry Sh. 46% Common Erie 47% Missouri36 Rock Island29 Ontario Sh47% Denver Sh43% Kon. Petroleum727 Common Peru 14!3/i6 Pref. Peru47% Dominica49% Kimberley208% Rusland Hope 69 ^Consols 69% Araer. markt 'prijshoudend. Russen hooger. Kon. Petroleum lager. Tabaksmarkt prijshoudend. Kimberley lager. Heden. 95 10%6 291/4 50% i 1031/2 25%6 29% 61% 2011/ie 188 36 463/4 47Vi6 36 2Si%6 48% 43% 725 14% 473/8 491/2 207 691/2 693/4 Y 001' het kleine, doofstomme meisj e, dat wij zoo gaarne geplaatst zagen in de Inrichting voor doofstommen-onderwijs te Rotterdam,is ingekomen van den Heer W. f 5.van den heer v. K. f 1 van den heer M. f 1.uit de Spaarpot van Jan f 0.50 van Mej. B f 1.van N. N. f 0.50 van N. N. f 1.van jongejuffrouw E. D. uit haar spaarpot f 1.— K. Vo gelenzang f 0.50totaal hebben wij nu f 20.50. Er moet zijn f IOO jaarlijks. Verdere giften, hoe klein ook, voor dit ongelukkig schepseltje wacht gaarne in Mej. D. C. KUIJTE, Kleine Houtstraat 142 141 N^'41\ ZlAr\ Z-lAfN .lAlN k xik uTk' ^Xk ^Xkr iiZk'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3