A. VON I>ER MÖHLEN, f Uitzetten in alle Prijzen, ff WITTE GOEDEREN 1 Uit den Omtrek Kerk en School. Kunst en Wetenschap Amsterdamsche Beurs. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Groote Markt 25. Ltsiemnarssl - Artikelen* MARKTNÏEUWS. Vervolg Stadsnieuws. ADVERTENTIE N. SPECIALITEIT IN EN hinderd zijn het onderzoek bij te wo nen, hiervan zoo spoedig mogelijk, door overlegging van eene geneeskun dige verklaring, ter Gemeente-Secre tarie (2e Afdeeling) moeten doen blij ken. B. en W. hebben geen aanleiding gevonden om terug te komen op hun afwijzend praeadvies, uitgebracht op het verzoek van den Bond van Ned. Onderwijzers, afd. Haarlem, om sala- risverhooging. De beslissing op dit verzoek werd aangehouden, naar aan leiding van het voorstel der heeren Schram en Doosjes, die een zoodanige regeling wenschten, dat een grooter aantal plaatsen voor le kl. onderwij zers werd beschikbaar gesteld. Op dit voorstel geven B. en W. geen praeadvies. In den nacht van Zondag 11 op 12 November a. s. zal alhier het verleg gen van rails en wissels van de oude naar de nieuwe perrons plaats heb ben. 's Avonds reeds vangen de werk zaamheden aan. Enkele treinen zullen reeds dan op de nieuwe plaats aan komen. De'vereeniging Schuttevaêr vraagt vrijstelling van havengeld voor door varende schepen, althans aanmerke lijke verlaging. Waar reeds 24 Ja nuari op een dergelijk verzoek af wijzend is beschikt, adviseeren B. en W. dit nu ook te doen. Voor het St. Elisabeths Gasthuis dat verbouwd wordt, wordt voor 1906 nog f 132,640.59,5 gevraagd. De Kamer van Arbeid voor con fectiebedrijven vraagt ook overwe ging van maatregelen tegen de geldelijke gevolgen van gedwongen werkloosheid. Hier ter stede is vanwege de „Yereeniging tot verbetering der Vrouwenkleeding" een cur sus geopend voor leerlingen der Rijksleerschool in het maken van reformkleeding. De Haarlemsche broodbakkers- patroons zijn voornemens de benoo- digde melk gezamenlijk te koopen en zich een toestel voor melkon- derzoek aan te schaffen. Lampions als fietslantaarns. Sedert vier weken, toen de kan tonrechter den fotograaf Molster te Bloemendaal vrijsprak, is de vraag naar lampions, om als fietslantaarn te dienen, zeer belangrijk toegeno- nomen. Men herinnert zich de zaak De heer Molster liet zich, rijden de met een lampion aan de fiets, opzettelijk bekeuren, daar hij van oordeel was, dat een lampion met een witte strook een lantaarn was in den zin der rijwiel- en motor- wet. Door het vrijsprekend vonnis van den kantonrechter werd hij in het gelijk gesteld. Met zekerheid kunnen wij thans melden, dat een winkelier hier ter stede in die vier weken tijd reeds meer dan driehonderd lampions verkocht, bijna uitsluitend gekocht met het doel om aan de fiets dienst te doen. Op de algemeens vergadering van de Yereeniging voor Bloembollencul tuur, welke alhier zal gehouden wor den op 29 dezer korm. allereerst in behandeling het voorstel van de afd. Hillegom. en wel, „dat de vereeni- ging zal overgaan tot het uitgeven van een eigen orgaan, waarvan de baten zullen vloeien in kas der ver- eeniging". Het hoofdbestuur gaat met dit voor stel niet mede, doch wenscht het be staande contract met de firma Erven Loosj es, te handhaven, evenwel met eenige gunstige wijzigingen, zoodat de leden het weekblad geheel kosteloos ontvangen, zonder eenig bezwaar voor de algemeene kas. Vervolgens stelt het hoofdbestuur voor, dat zal worden ingesteld een scheidsgerecht voor den bloembollen- handel, bestaande uit 5 leden, waar van 2 exporteurs en 2 kweekers zijn of geweest zijn, terwijl het 5de lid, tevens voorzitter, aangewezen wordt door het hoofdbestuur en zooveel mo gelijk buiten het vak moet geplaatst zijn. Ten slotte komt een voorstel van het hoofdbestuur in behandeling, om te besluiten tot het instellen van beursvoorwaarden, waarop overeen komsten omtrent den koop en verkoop van bloembollen ter beurze worden aangegaan. 'tls bekend, dat in vele gevallen koopen ter beurze worden afgesloten, zonder vaststelling van voorwaarden, welke dus gemakkelijk aanleiding kunnen geven tot misverstand, wat dient voorkomen te worden. Tentoonstelling „Fauna." Voor de 3e Nationale Pluimvee tentoonstelling. uitgeschreven door „Fauna" alhier en te houden van 16 tot 18 November a.s. in 't Bron gebouw, zijn wederom de volgende eere-prijzen uitgeloofd Zilveren plaque door de Vereeni- ging tot verfraaiing van Haarlem en omliggende gemeenten voor de grootste inzending konijnenf 2,50 door de pluimveever. „Aves" te Alkmaar, voor schoonste Holland- sche witkuif, haan of henbronzen medaille door den heer H. Been- alhier, voor de mooiste Friesche hoender, haan of hen; zilveren medaille door de heeren J. B. Wijs Zonen te Amsterdam, voor de mooiste kraaikop, haan of henf 5 door de Ned. Club Hamburger Hoen voor don besten Hamburger haan (1906)verguld zilv. medaille door den heer P. M. C. Drost alhier voor de mooiste hen. Hollandsche hoender Hamburgerzilveren me daille door de postduiven ver. „De Snel vlieger" alhier voor op een na de schoonste inzending postduiven f 5 uitgeloofd door de heer F. Heek- man te Bloemendaal, voor den schoonsten doffer-postduiff 5 uit geloofd door idem voor de schoon ste duif-postduif. De bloemen- en planton-Commissie heeft in hare vergadering in een der zalen van het K. Z. Genoot schap „Natura Artis Magistra" te Amsterdam, de volgende onder scheidingen toegekend Getuigschrift le klasse, aan C.-Dahlia Daisy van de Firma E. H. Krelage en Zoon alhier. Bloe men helder licht zalmkleurig met lichten lila weerschijn. C.-D. Fairy van dezelfde Firma. Bloemen wit, C.-D. Nelson als boven. Bloemen donkerrood met lila weerschijn. C.-D. The Pilot, als boven. Bloe men Oranje met geel hart. C.-D. Shoesmith, als boven. Bloe men donkerrood. Getuigschrift van verdienste aan Aster Ibericus Uit ram ar in van dezelfde firma. Bloemen donker vio let. Cyperipedium Bingleyense van den Heer E. van Nederhasselt, te Aerdenhout. Bloemen rose met purperen weerschijn. Verzameling Cactus-Dahlia's van de firma E. H. Krelage, alhier (geen prijsvraag.) Met het oog op een tijdelijk in compleet aan paarden bij het wa pen der cavalerie en de opleiding der militie bij de escadrons, is het aantal deelnemers in die plaatsen waarheen detachementen van ge noemd wapen tot het geven van onderricht gedetacheerd moeten worden' voor dezen winter sterk moeten worden beperkt. In hoofdzaak zijn daarom door den Minister van Oorlog aangewe zen kapiteins, luitenants-adjudanten, luitenants-kwartiermeesters en offi cieren van gezondheid, voor zoover zij zich -L.voor het ontvangen van rijles hebben opgegeven. In gelijken geest zal gehandeld worden in het garnizoen waar ca valerie aanwezig is en het onder richt door de zorg van dit wapen gegeven wordt. Luitenants zullen hoogstens éénmaal per week rijles mogen ontvangen. jjc Tengevolge van het opheffen der schildwachten bij de meeste ka zernegebouwen is het behoorlijk verrichten der rondes door den wachtcommandant (sergeant- of korporaal-planton) van nog meer gewicht geworden dan vroeger. Teneinde nu te kunnen contro leeren of alle rondes wel behoorlijk verricht zijn, heeft de Min. van Oorlog in beginsel besloten controle- uurwerken te doen aanschaffen. St. Thomas van Aquino. Be opening van den Socialen Cursus is niet doorgegaan gis terenavond, omdat door een verzuim de aankoiuligingsbiljetten niet zijn bezorgd. (^1(L voor nadere aankondiging de Offic. Kerklijst.) BLOEMENDAAL. Door de politie te Aerdenhout werd een man, afkom stig van Zandvoort, in zoo'n ergerlijken staat van dronkenschap aangetroffen dat hij naar het arrestanten lokaal gedragen moest worden. SANTPOORT. Bij het graven ia den Rijksstraatweg alhier ten be hoeve van den rioolaanleg is een zilveren geldstuk gevonden, ter grootte van een rijksdaalder. Op de eene zijde staat een wapenschild met drie vischjes, op de andere een met een leeuw, nog vrij goed te onderscheiden zoo ook de let ters „W. Fr." en „Spes Noster Deus". Een jaartal ontbreekt. Aangezien de Katholieken, die met de vrijzinnigen waren overeen gekomen bij de a.s, verkiezingen voor twee vacatures in den gemeenteraad van Velsen, dat ieder der partijen één candidaat zou stellen, op hun afspraak zijn teruggekomen en nu met anti revolutionairen zullen meegaan (die J. Sluijters alhier zullen carulideeren), kwamde vooruitstrevende Kiesvereeni- ging „Santpoort" gisteren Woensdag bijeen om ook voor den twee den zetel een vrijzinnigen candidaat te stellen. Behalve den heer Frans Netscher zal nu vermoedelijk ook nog van die zijde de heer O. de Vries Jr. gecandideerd worden. LISSE. Ter benoeming van een onderwijzer aan de O. L. School alhier, zijn de volgende heeren op de voor dracht geplaatst: lo. M. M. Stam, te Herwijnen; 2o. C. van Haaften te Wadenoyen; 3o. A. H. Baarslag te Twelloo. s HILLEGOM. Gisterenmorgen werd aan den schoot der aarde toevertrouwd het stoffelijk overschot van den ge- pensionneerden arbeider dezer gemeen te S. Warmerdam, die, na 29 jaren in dienst der gemeente te zijn geweest, met 1 Juli 11. is gepensionneerd. Slechts korten tijd is het hem dus gegeven geweest van zijn welverdiende rust te genieten. Men is thans bezig met den aanleg van een weg naar de berg plaats voor de gemeentereiniging, zoo dat die inrichting spoedig ook per as zal kunnen worden bereikt. Dit is een groot geinak en zal ongetwijfeld een belangrijke besparing van kosten op den reinigingsdienst ten gevolge hebben. HILLEGOM. De besmettelijke ziekte diphtheritis ten huize van J. J. Vis, aan den Stationsweg, is geweken ver klaard. De woning wordt vanwege het Witte Kruis te Haarlem ontsmet. WIJK AAN ZEE. De gemeente raad heeft Dinsdagmiddag, in af wijking van het in de vergadering van burgemeesters, te Wormerveer, ontworpen concept-raadsbesluit, be sloten, (niettegenstaande die eisch door de concessionarisse onaanneme lijk werd verklaard), bij de concessie voorwaarden te eischen, dat de maatschappij den weg van Beverwijk naar Wijk aan Zee zal bestraten, zoowel tusschen als bezijden de tramrails. De Raad achtte, met het oog op het toenemend vrachtvervoer van schelpen en aardappelen, een straat weg noodzakelijk, omdat vervoer over den tramweg zal vervallen en de bestaande grindweg niet berekend is, om wandelaars en voerlieden te bevredigen. Een termijn van drie maanden werd gesteld, binnen welken de maatsch. zal hebben te beslissen, of zij deze voorwaarden al dan niet zal aanvaarden. HAARLEMMERMEER. Alhier zijn onlangs meer dan 150 aanvragen gedaan tot bekoming van verlof van den schoolopziener, tot het ver richten van veldarbeid. Voor het grootste gedeelte wordt van die ver gunningen zekerlijk gebruik gemaakt tot het doen van werkzaamheden in het betenland. In verband met te houden oefe ningen nabij de forten te Hoofddorp en bij Aalsmeer, zal eerlang alhier een 25-tal militairen (officieren en manschappen) worden ingekwartierd Vergadering van den Raad der Gemeente HAARLEMMERMEER, op Donderdag den 25 October 1906 des voormiddags ten ÏO1^ uur, ten Raadhuize. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 2. Verzoeken van de doodgravers Tolenaars en Lewis om te worden herbenoemd. 3. Begrooting voor 1907. 4. Begrooting Burgerlijk Armbe stuur voor 1907. 5. Subsidie-besluit voor het Arm bestuur voor 1907. 6. Wijziging verordening op de heffing van Hoofdelijke Omslag. 7. Ontwerp-besluit tot betaling uit de onvoorziene uitgaven. 8. Regeling jaarwedden van de Hoofden van Scholen. 9. Adres van den Bond van On derwijzers om verhooging der trak tementen van Onderwijzers. 10. Verzoek van J. C. Gehrels en de Wed. C. A. Gehrels om een steen met ijzeren hek te mogen plaatsen op de koopgraven te Hoofd dorp, 2de klasse no. 110112. 11. Reclame van W. Hartig, in zake Hondenbelasting. 12. Aanvragen om ontheffing van lioofdelijken omslag wegens vertrek uit de gemeente. WIJDENES EN VENHUIZEN. Be Vereeniging van Oud-Leerlin gen der Landbouwwintercursussen in deze gemeenten heeft besloten e volgende belangrijke proeven te den*611 aan ^eëSen proefvel- Een vergelijking tusschen agri- cu tuurphosphaat, thomasphosphaat superphosphaat ter bemesting van verschillende gewassen als vroege aardappelen, mosterd, enz. Een ver gelijking tusschen kalkstikstof, Chi- lisalpetei en zwavelzure amoniak, zoowel al- als niet gecombineerd met andere hulpmeststoffen. Een vergelijking tusschen ier en vaste uitwerpselen tot iervorm gebracht. Een vergelijking tusschen een mengsel van ier en (superphosphaat of 't aanwenden van deze mest stoffen na elkander. Tevens zullen controle- en kweek- veldjes (elite-veldjes) worden aan gelegd van aardappelen, spinazie en boonen. Sproeiproeven zullen worden ge nomen met lysol en Bordeauxsche pap op vruchtboomen en aardap pelen. Bovendien hoopt men proe ven te kunnen nemen met den woelploeg en weideploeg. Z. D. H. Mgr. J. H. Drehmanns, Bisschop van Roermond, heeft be noemd tot kanunnik van het Ka thedraal Kapittel van Roermond, mgr. dr. J. E. H. Menten, pastoor der St. Mathias parochie te Maas tricht, huisprelaat en geh. kamer heer van Z. H. den Paus. Uit 's-IIertogenbosch zijn ter missie naar Borneo vertrokken de paters Gapucijnen: Liberatus (Oluts), Marcellus (Winnemullle), Consalvus (Buil), en Marius (Zomp)de broe ders: Leopoldus (Schellekens), en Ivo (Van Schijndel); zoomede de Zusters: Emerentiana (Van Thiel), Rogeria (Vissers), Silvestra (Van Grinsven), Alexia (Hellings) en Fidelia (Grassens). Een vrij talrijke menigte belang stellenden was bij hun vertrek aan het station tegenwoordig. Congres voor Kerkmuziek in Italië. Van den 8en tot den lien October is te Milaan het eerste Nationale Congres gehouden van de Italiaansche Cecilia-Vereeniging voor kerkmuziek. Onder het verhandelde en de be sluiten vinden we in de „Osservatore Romano" vermeld de vraag, gesteld door den lioogw. prior van Montecas- sino, pater Amelli, of uit kunst-oog- punt een gewijzigde lezing kan worden goedgekeurd van de melodieën in het Ambrosiaansche Antiphonarium, waar bij de inleider concludeerde, dat dit onder geen opzicht mocht geschieden een conclusie, waarmede zich het congres vereenigde. Bepaaldelijk waf het orgelspel be treft als begeleiding van den zang, werden de volgende punten vastge steld Bij de begeleiding moeten de orga nisten over het algemeen vermijden het gebruik van de tongwerken en van het „fortissimo"; zich hoeden voor het overdrijven van het „pianissimo" en van schokkende, onmiddellijke over gangen uit het forto tot het piano en omgekeerd, en tevens zorg dragen, voor het bewaren van het evenwicht tusschen het manuale en het pedaal. Ook mag de begeleiding van gezangen, waarbij het volk meezingt, niet te sterk te zijn. Op voorstel van den eerw. heer Jansen uit Rome werd aan deze con clusies nog een andere toegevoegd, n.l. dat met de begeleiding niet worde doorgespeeld. Het Congres werd geopend en ge sloten door den kardinaal-aartsbis schop van Milaan. Er hadden twee zanguitvoeringen plaats, waarop, naar we in de Italiaansche en Duitsche bladen lezen, werken werden ten gehoo- re gebracht van Gallignani, Rubinstein, Rheinberger, Tebaldini, Scuderi en Galloti. Schooispaarbanken. In de laatstgehouden vergadering van de afd. Delft der Dioc.-Onderw. Ver. werd na bespreking van eenige huishoudelijke zaken door den heer v. Leeuwen ingeleid het onderwerp Schoolspaarbanken. Spreker betreur de het, dat in eenige artikelen in „De Kath. School" over dat onder werp enkel het nut en niet de een of andere practische toepassing dier zaak was behandeld. Hij somde eeni ge bezwaren op tegen de gewone manier van het verbinden er van aan de Rijkspostspaarbank en zette een plan uiteen, om eene spaarbank op te richten voor elke school op zich zelf. Er volgde een lange dis cussie, waarvan de slotsom was, dat men de voorgestelde inrichting te omslachtig vond en zij evenzeer als de bestaande verschillende ge breken had. De vergadering was van oordeel, dat de tot nu toe ge volgde gewoonte, van aansluiting bij de Rijkspostspaarbank de een voudigste en veiligste manier was. Al had dus inleider niet het genoe gen, zijn voorstel aangenomen te zien, toch had hij dit succes, dat op voorstel van den voorzitter werd besloten de zaak meer bekend te maken en krachtiger aan te pak ken, waartoe alle onderwijzers hun mede wei' king toezegden. m De nieuwe herder van Egmond aan Zee, de ZeerEerw. heer Suidgeest, is plechtig geïnstalleerd door den hoogeerw. Deken van Alkmaar. In zijn toespraak zette de Deken hooge waarde van een goeden herder voor een parochie uiteen en bracht hij hulde aan den ZeerEerw. heer Pichot, den thans vertrokken pastcor, die zooveel heeft gedaan voor de stichting van het kerkge bouw. De uitvinders der draadlooze telegrafie. Nu heeft de grootste Engelsche geleerde van den tegenwoordigen tijd, lord Keivin, zich ook in den strijd over de draadlooze telegrafie gemengd met een verzoenend schrij ven aan de Times, waarin hij van het door ons aangehaalde artikel van prof. Sylvanus Thompson zegt, dat de daarin gedane mededeelingen van historische feiten en wetenschap pelijke waarheden bijkans een vol ledige geschiedenis geven van den oorsprong van een der grootste won deren en triomfen der wetenschap in de negentiende eeuw, de draad looze telegraphie, het gevolg van de ontdekkingen van vele geleerden en door Marconi in 1896 practisch uitgevoerd. Blijkbaar meent Lord Keivin ech ter het wordt niet uitdrukkelijk in zijn brief gezegd dat in deze „bij kans volledige geschiedenis", niet voldoende op de verdiensten van Marconi wordt gewezen. Althans hij doet nog eens uitkomen wat door Marconi is gedaan: „Tot in den tijd van het succes van Mareoni om over het Bristol- kanaal te seinen was er geen voort gang gemaakt in de draadlooze te- legraphie-uitvinding van Sir Oliver Lodge.". „De proeven", zegt lord Keivin verder, illustreeren duidelijk de grootheid van de verbetering door Mareoni een jaar. later aangebracht en die volkomen erkend werd door de ingenieurs van onzen postdienst." Wij verenuerstellen dat dit den strijd wel zal doen eindigen. bondsgebouw voor de R. K. Yolks- bonds te Amsterdam besloten, an dermaal eenige avonden de passie spelen door de Haagsche Bioscoop Maatschappij te doen opvoeren in Bellevue. Gorinchem. Gisteravond werd de Milicien Van Kuilenburg uit Tricht bij de militaire oefeningen door een kanon gedood. Nog een Milicien werd liclit gewond. Onze Amsterdamscne correspon- dent seint Door den architect, den heer P. J. Pieters, is namens liet bestuur der St. Jozephsgezellenvereeniging te Amsterdam aanbesteed het ver bouwen van het St. Josephshuis aan de Stadhouderskade. Minste inschrijver was de heer J. G. Audriesse, alhier voor f 12985. ARRONDIS SEMENTS RECHTBANK Terechtzitting van 18 October. 1. J. van V., arbeider te Noord wij - kerhout, diefsta!7 maanden gev. straf. 2. K. A. A. L., slager te Amsterdam, diefstal 1 maand gev. straf. 3. W. K., arbeider te Hillegom op lichting 1 maand gev. straf. 4. J. M., stoker te IJmuiden, dief stal vóór den aanvang der reis 1 week gev. straf. 5. P. G., J. G. en W. K. werklieden te Zaandam, mishandeling de le, 1 week, de 2e, 3 weken gev, straf de 3e vrijgesproken. 6. J. v. M., metselaar, 7. J. M., werkman, 8. W. L., koopman, 9. H. C. G., loopcr, 10. K. B., koopman, 11. J. G., koopman alhier overtreding hondenbelasting. De 6e, 8e, 11e ieder f 5 boete de 7e en 9e f 6 boete ieder de 10e f 10 boete, allen subs. 1 dag hechtenis. HAARLEM. Kaasmarkt. Verkocht 5 stapels kaas, uitmakende 686 ka zen, wegende 1333 K.G. Hoogste prijs per 50 K. G. f 31. laagste prijs per 50 K.G. f 23. Gelden koeien prijshoudend, matig f 190 a f 180 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel stug, f0a 0per stuk. Nuchtere kalveren f 12a f 18 per stuk. Magere varkens en biggen prijshou dend, handel matig. Overhouders prijshoudend, handel matig f f SCHIEDAM. Noteering Beurseom- missie Moutwijn fper ILL. Zon der fust en zonder belasting. Spoeling fO.—- per ketel. Noteering van de MakelaarsMout wijn f 12.50, Jenever f 16.50, Amsterd. proef f 18. Noteering Distillateurs: Moutwijn f 12.50, Jenever f 16.50, Amsterd. proef f 18. Graan-Spiritus f 16.a f 16.25, Melasse-Spiritus f 15.a f 15.25, ruwe Spiritus f7,50 af NOORD-SCHARWOUDE, (Station) Groote Muizen f 0.a f 0,kleinere dito f 0.a f 0.Graafjes f 0.a 0.ronde f 0,a 0,per 35 KG. Roode Kool f 6,a f 6.50, Gele dito. f 4.25 a 4.50, Witte dito f9.a 9.25 per 100, Zilveruien f 0.a f 0. per 50 Kg. Slaboonen a ct. per 1000. Gladblaadjes f 0.a f 0. Gewone Nep f 0.a f 0.00. Drie lingen f 0.a f 0.groote Uien f 1.10 a 1.20 per 50 Kg. 18 October. Medegedeeld door H. C. Tombergh en Co. vorige koers Heden. South. Pac Sh. Common Marine Pref. Common Steel Sh.. Topeka Sh. 2e pref. Mexican Common Kansas Sh. Pref. Common Wabash Norfolk Sh Union-Sh Southern Bails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri Rock Island Ontario Sh Denver Sh Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Rusland Hope Consols Amer. markt lager. Russen vast. Kon. Petroleum lager. Tabaksmarkt zeer vast. Kimberley prijshoudend. Indische mijnaandeelen Redjang Lebong 1010. 95 105/16 291/4 501/g 1081/2 251 /1C 29% 613/4 20»/iö 188 36 463/4 471/16 36 SSiöfio 481/s _433/8 t25 14% 473/8 491/2 207 691/z 693/4 943/4 103/g 29 49% 103% 251/g 293/s 6D/4 203/3 187 36 461/2 46% 3513/j6 28% 48 43 722 141/2 47% 493/4 2071/4 691/2 693/4 zeer willig; Onze Arast. corr. seint Naar wij vernemen, heeft de com missie ter verkrijging van een Ondertrouwd: N. J. Dardenne Aakringa—A. C. Goedkoop J. Nij- manM. T. van Huizen. Getrouwd: G. BebinghM. As jes J. G. LukenA. Winter A. OudshoornM. J. v. Sluijters H. L. KoopmanM. v. d. Heijden. Bevallen: A. M. Pannekeet Verhagen z. A. v. Damv. d. Voort z. E. H. HendriksJanssen Schmidt d. S. M. KrugerHeijn z. C. H. M. Loots—Verkleij d. Overleden: H. C. W. Duijsmaer v. TwistI.Jssel de Schepper 73 j. Wagenweg. G. Rijsbergen 63 j. Delftstraat. E. F. P. Voorwijk 47 j. Joh. v. Vlietstr. S. v. d. Bogaard Gaasbeek 68 j. Bakkerstr. C. v. d. Werf 37 j. Hazepaterslaan. SCHOTEN. BevallenM. K. van LooyDe Ruiter, d. E. BogersVan der Burg, z. VELSEN. Bevallen: B. M. Iiuyboom Hoogland, z. G. de BakZwier, d. -S. NeervoortDe Boer, el. M. Kopsvan der Kolk, z. G. K. SmakmanOostveen d. Overleden: K. Wijker, 8 mud. P. II. Huel, z. 8 d. SASSENHEIM. Bevallen: C. Noordermeerv. Dijk, z. Politierapport Gevonden: 4 pakjes stijfsel, 1 pantof fel, 1 muts, fox-terrier. Proces-verbaal opgemaakt wegens muziek maken op den openbaren weg zonder vergunning, straatschenderij diefstal van groenten en overtreding der motorwet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3