Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. Uit den Omtrek Spoorlijnen Haarlemmermeer. Aan de orde kwam nu het wets ontwerp tot toekenning van een renteloos voorschot van f2,147,000 uit 's Rijks schatkist voor den aan leg en het in exploitatie brengen van spoorweglij nen in de Haarlem mermeer en omgeving. De heer Tak constateerde, dat deze zaak reeds een geschiedenis van eenige jaren achter zich heeft. Hij herinnerde, hoe de aandeelen der Hollandsehe Electrische Spoor wegmaatschappij in handen van de II. IJ. S. M. zijn. Deze overdracht is geschied zonder de betrekkelijke provinciale besturen te waarscl.u wen. Slechts één lid van Gedep. Staten van Noord-Holland was daar van op de hoogte. Deze was tevens leider van het consortium. Over deze eigenaardige geschiedenis is in dertijd nogal geschreven.Menheeft hier te doen meteen stukje geschie denis onzer politieke zeden, dat ver dient gesignaleerd te worden. Wat is van een en ander het ge volg? De nieuwe lijnen, die naar hare ligging bestemd zouden zijn de lijnen van de Holl. Spoorweg- maatsch. concurrentie aan te doen, zullen metterdaad niet in die rich ting werkzaam zijn. Het is dus te vreezen, dat de exploi tatie der lijnen zal vertraagd worden door de H. IJ. S. M., die zich meester voelt van het terrein en geen mede dinging heeft te duchten. Er wordt op die wijze gepraejudiciëerd op de verbindingen tusschen Amsterdam, Haarlem en Leiden. Spr. zou in elk geval den aanleg der banen in handen van den Staat willen heb ben. De heer Trenb erkende het belang van deze verbindingen, welke de Haarlemmermeer uit haar isolement zullen brengen, terwijl, volgens den heer Patijn, ten aanzien de spoor wegen in de Meer nog een groote geheimzinnigneid heerscht. Maar hij meent toch, dat men aan de zaak meer vastknoopt dan noodig is. Hij ziet in dit wetsontwerp een subsidie aanvraag om een welvarende streek uit haar isolement te helpen. De heer van Wichen sloot zich aan bij het betoog van den heer Patijn en juicht deze voordracht van harte toe. In de voorwaarden acht hij allen rechten en verplichtinge tegenover de subsidiëerende eorporatiën vol doende geregeld. Van aanhouding van dit ontwerp, totdat het exploi tatie-contract zal gesloten zijn, mag dan ook geen sprake wezen. Daar toe zijn aan deze zaak te veel lo cale belangen verbonden. Uit die geïsoleerde localiteiten is de aan drang gekomen voor den aanleg van deze lijnen. De bezwaren van den heer Treub acht hij volstrekt niet gegrond; de aastingvoorwaar den komen hem er bevredigend voor den Staat voor. Van mooi weer spelen met geld van den Staat is geen spr; ko. De defensie- bezwaren zal de minister van oor log zeker wel weten te wederleggen. Ook enkele andere bezwaren wor den door spr. beantwoord. Heden voortzetting ran het debat. Na de pauze werden verschillen de wetsontwerpen goedgekeurd. Bij het ontwerp tot regeling en aanvulling van de wet op de brie ve':posterij verdedigde de heer TAK een amendement, om in te voeren een stadstarief voor briefkaarten van U/2 cent. Het ontmoette echter verzet bij den MINISTER VAN WATERSTAAT die zeide, dat er gewichtige bezwa ren tegen zijn, maar Z.Ex. beloof de de zaak spoedig te zullen on derzoeken, waarna het amendement werd ingetrokken. Het ontwerp werd aangenomen. Spreekplaats Tweede Kamer. Omtrent de nieuwe spreekplaats in de vergaderzaal der Tweede Ka mer meldt men uit den Haag nog het volgende De bedoeling is, de spreekplaats te doen aansluiten aan de estrade, waar het bureau der Kamer zetelt, in den vorm van een verlenging van het uiteinde der tafel, waaraan de griffier heeft plaats genomen, 't Wordt dus meer een spreektafel, en daarop zal Jeen lessenaar gesteld worden. Teneinde de voor deze inrichting vereischte ruimte te verkrijgen, zal het vermoedelijk noodig zijn, de voorste ledenbank, het dichtst bij het bureau gelegen, weg te nemen. Het voornemen is de nieuwe spreekplaats bij de terugkomst der Kamer in November en tijdens de begrootingsdebatten in gebruik te stellen, teneinde na te gaan, of zij tól voldoen. Minister Fock. Volgens den particulieren Haagschen correspondent van De Tijd zou de minister van koloniën, de heer Fock, na de verwerping door de Tweede Kamer van het wetsontwerp tot te rugbrenging van particuliere lande rijen op Java onder Staatsbezit, er sterk over denken zijn ontslag aan te vragen. Suiker- en jenever accijns. De in de jongste troonrede aange kondigde wetsontwerpen tot verlaging van den accijns op de suiker en ver hooging van dien op het gedistilleerd zijn, naar wij vernemen, bij den Raad van State aanhangig gemaaktzij heb ben echter een minder gunstige ont vangst genoten, zóó zelfs, dat de Raad van State den Minister van Financiën ernstig moet hebben ontraden deze wetsontwerpen, althans in dien vorm, bij de Staten Generaal in te dienen. (Avp.) Geldleening Noord-Holland. Ged. Staten van Noord-Holland heb bende 31 /2 pets. leening van f350,000 toegewezen tegen den koers van 981/g pet. De Rijkspostspaarbank krijgt 211 aandeelen toegewezen. Faillissementen. (V erificatie-vergaderin g). Faillissement van L. Ch. van Trie rum, weduwe N. Roozekrans, winke lierster te Den Helder, op Woensdag 21 November 11 uren, in het gerechts gebouw aan den Geestersingel te Alk maar. Indiening van schuldvorderin gen vóór 3 November bij den curator Mr. Cohen Stuart, aldaar. Voorkoming van zeerampen. Naar het Vaderland" verneemt, heb ben tot dusver slechts enkele reeders van de gelegenheid gebruik gemaakt om hun Schepen van Rijkswege te laten keuren ingevolge het onlangs uitgegeven Kon. besluit, als voorloopige regeling in afwachting van een wet te dier zake. Van Scheveningen heeft geen der reeders zich nog aangemeld. Als dit zoo doorgaat, zal het „par ticulier initiatief" het zichzelf hebben te wijten zoo van Overheidswege met straffen „dwang" zal worden ingegre pen. Stakingsnieuws. Uit Enschedé meldt men: De afdeeling Enschedé van „De Eendracht" heeft aan haar leden, die uitgesloten waren, ruim f3000 uitge keerd. Het ledenaantal vermeerderde met 300. „De Eendracht" heeft besloten de contributie-regeling te wijzigen. Zij, die": tot en met 8 gulden, weekloon hebben, betalen 10 ct.van 810 gulden 15 ets. en boven 10 gulden 20 cents. Deze regeling zal in werking treden op Maandag 5 November. BINNENLAND. Politiehonden. Het weekblad „Onze Honden" schrijft Het nut van politiehonden wordt overal ingezien. Zoo worden in Hamburg 2 honden in de voorsteden Hor en Veddel in dienst gesteld en zijn 9 andere in dressuur om eerstdaags eveneens de Hamburger politie bij hare zware taak te steunen. In Rotterdam, Den Haag, Amster dam enz. hebben politiehonden na tuurlijk geen nut, nietwaar! Bij den politiehondwedstrijd in Neheim, waar 3 Airedales, 5 her dershonden en 5 Dobermannen goed werk verrichtten, waren alle politie mannen uit het district tegenwoordig en de commissaris Weber uit Frank fort in opdracht van de regeering. Bij ons heeft de regeering wel wat anders te doen dan autoriteiten naar zulke nuttelooze vertooningen te zen den En bovendien: in Holland doen landloopers geen kwaad, verdwijnen nimmer op raadselachtige wijze kin deren, ontsnappen nooit gevaarlijke sujetten uit Medemblik, worden nim mer bij vechtpartijen marechausees en veldwachters gewond, wordt nim mer Genoeg! Bij ons zouden politiehon den niets te doen hebben Een rijtuig beschoten. Terwijl de Heer en Mevrouw Cordtvriendt te IJzendijke in een rijtuig van St.-Laureijns 's avonds huiswaarts keerden, werd ter hoogte van WaterlandOudeman plotseling een schot gelost in de richting van het rijtuig. Den volgenden morgen vond men een kogel in het rijtuig. Bij de po litie is aangifte gedaan. Zonderlinge bruiloftsgast. Te Winterswijk was bruiloft ge weest in „de Harmonie". Een boertje uit het Woold had zich zóó te goed gedaan, dat hij al tastende den weg moest houden. Bij den watermolen „den Helder" moest hij over de beek. Voorzichtig stak hij zijn pa raplu vooruit, maar voelde geen grond. Nu aan den anderen kant gestooten, maar waar hij ook-stak telkens eene peillooze diepte. Mee> nende, dat hij reeds in het water stond, begon hij luidkeels om hulp te roepen. De bewoners, uit hunne rust opgeschrikt, kwamen weidia met eenbrandende lantaarn en za gen nu den man midden op den 'weg staan, alleen met den knop in de handde paraplu was er bij den eersten stoot afgevallen! Gerustgesteld en tevens ontnuch terd door den schrik, kon hij nu zijn weg vervolgen. Het Ongeluk te Gorcura. Nader verneemt men omtrent het ongeluk bij de artillerieoefeningen Gorcum het volgende Het geschut, waarbij het ongeluk voorviel, werd gecommandeerd door een milicien-sergeant, als batterij-com mandant. Nadat de oefeningen reeds eenigen tijd hadden plaats gehad, werd er alarm geblazen, waarop de batterij-commandant commandeerde „in 't geweer". Nu is het regel, dat de geladen stukken eerst afgevuurd worden, daarna begeven zich de manschappen met hun geweren op de borstwering om het vuur met deze wapens voort te zetten. Deze regel werd opgevolgd, met uitzondering, dat eenige manschap pen zich te vlug op de borstwering begaven, hetgeen niet door de duis ternis werd opgemerkt, en wel vóór dat het geladen stuk was afgevuurd. Het schot viel. De milicien Kui lenburg, uit Tricht, weid hierbij getroffen, zijn onderlichaam werd deerlijk verminkt, waarna de dood spoedig intrad. Hij was de eenige zoon van behoeftige ouders en een zeer oppassend jongmensch. Ook hebben nog eenige manschap pen lichte kwetsuren bekomen, die echter van weinig beteekenis zijn. De oefeningen werden na dit voor val onmiddellijk gestaakt. Op hol. De Haarlemmerdijk te Amsterdam was gisteren al vroeg in rep en roer geweest. Door het breken van een streng, sloegen nl. twee paarden met een melkwagen, van een hoer uit Sloten, op hol. Met den slingerenden wagen ach ter zich, renden de verschrikte heef ten den Haarlemmerdijk af en de Prins Hendrikkade op. De koetsier liep elk oogenblik gevaar tegen den grond te worden geslingerd. Eindelijk holden de paarden tegen een lantaarnpaal aan, die als een riet omboog. Een zekere Dirk Beekhuis maak te van dit stuiten een handig ge bruik, wist de beesten te grijpen en tot staan te brengen. Gelukkig was alles goed afgeloo- pen. Alleen had een der paarden zich aan den poot verwond. Een brutale strooper. In een Friesch blad lezen we de volgende advertentie te koop ge vraagd een gebruikt achterlaadge- weer door J. Pols, strooper te Boer, Mooi najaar. Op de kweekerij van d:n heer G. A. van Rossem te Naarden, is men thans aan het rooien van ro zen voor de verzending, terwijl deze nog in vollen bloei staan. Zoo iets herinnert men zich niet, dat ooit gebeurd is. Kleine Emma heeft een nieuw broertje gekregen en mag hem even zien. E11 hoe vindt je hem nu? vraagt haar papa. O heerlijk, zegt de kleine, er is heelemaal geen zaagsel in, dat is altijd zoo vies bij onze poppen. SchildwachtHalt, wie daar Boerin, meteen groote mand op het hoofd Nou, zeg, wees maar niet bang, hoor,ik zal je geen kwaad doen. Branden. Te Leur bij Rozendaal (N.-Br.) zijn drie groote ha vermij ten van den landbouwer S. van |Eekelen door tot heden nog onbekende oor zaak in brand geraakt. Het ver brande was niet verzekerd. Men vermoedt brandst'jbting. Gisterenmorgen gebeurde in de Kalverstraat te Amsterdam tegen over de Gebroeders Koch, een on geval, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Zooals men weet, bran den in deze straat sinds korten tijd 's avonds de electrische gloeilam pen. 's Morgens worden deze lampen door gemeente-werklieden naar be neden gelaten om weer gereinigd en gereed gemaakt te worden voor den volgenden avond. Reeds was men hiermede gereed en was de lamp weder tot boven opgedraaid, toen het geheele gevaarte eensklaps met een hevigen knap naar bene den stortte. De glazen bol viel in stukken, terwijl de overige instal latie geheel verbogen was. Alleen het binnenwerk, het geraamte, was nog in de lucht aan den draad blijven hangen, Hoewol er tal van nieuwsgierigen naar deze werkzaamheden stonden te kijken, bevonden er zich tijdens het ongeval gelukkig geen perso nen vlak onder de booglamp, anders zou, in aanmerking genomen de zwaarte van de lamp, een onge luk gebeurd kunnen zijn. In de kom van het dorp Hooge- zand is het hotel De Unie, van den heer Krijthe, geheel afgebrand, waarbij allfs is verloren gegaan. Vier brandspuiten beveiligden de belendende gebouwen. De oorzaak van den brand is niet bekend. Verzekering dekt de schade. Ongelukken. Te Nieuweschans (Gr.) is de bak ker J. Werkman bij het op den zolder brengen van koren door het breken van de ladder met een zak koren op den grond terecht gekomen. De ongelukkige werd ernstig ge kneusd aan borst en rug. Men vreest voor zijn leven. Uit de Koningshaven te Rotter dam is opgehaald het lijk van dep bootwerker G. S., die den lOeri dezer aan de Stieltjeskade te water geraakte en verdronk. Hij laat eene weduwe met drie kinderen achter. Voor den aanvang van den werk tijd bevond de arbeider G. J. Leus zich in de bleekerij van den heer Hedeman te Ambt-Almelo en be gon vast het deksel van den kook- ketel los te maken, er niet bij den kend. dat de stoomdruk nog op den ketel stond. Toen het deksel losgeschroefd was, kreeg hij onverwacht een gulp kokende loog over zijn lichaam. Van de trap gaande, kreeg hij een tweede golf van achteren. Deerlijk gebrand over zijn geheele lichaam werd hij in het ziekenhuis opgeno men, waar hem door dr. van der Wilk de eerste geneeskundige hulp werd verleend. I11 liet kleine magazijn van de Nederl. stoomhoutdraaierij le Wa- geningen heeft eene ontploffing plaats gehad. Vele ruiten werden verbrijzel terwijl een paar muren op enkele plaatsen scheurden. Persoonlijke ongelukken hadden echter niet plaats. Te Landsmeer (N.-H.) waren eenige kinderen in het Noordeinde bezig de brug, welke in den rijweg ligt, op te wippen. Het vijfjarig zoontje van P. Dil Dz. bevond zich ook onder hen. Op eens ging de brug open; het zoontje van Dil klautert er nog op, maar de brug ging hooger open, en het kind viel tusschen het dek en den stijl van de brug en werd helaas daartusschen doodgedrukt. Aan boord van het stoomschip Germania, liggende in de Spoor weghaven, te Rotterdam, is de bootwerker G. v. R., wonende Roent- genstraat 20, opgeheschen in een strop. Door het onklaar raken van de wins viel hij uit den strop in het ruim en bleef op de plaats dood. De man laat eene vrouw met 3 kinderen achter. Bij de oefeningen van net 3e bataljon infanterie uit Gouda onder Reeuwijk werden gehouden, ge raakten drie militairen, die in een schuitje over een breede sloot voe ren, te water. Een ervan wist zich zelf te redden, doch de beide an deren waren daartoe niet in staat en werden door den korporaal tamboer De Vries op het droge gebracht. Op last van den com mandant, die spoedig ter plaatse was, werden de drie drenkelingen naar het militair hospitaal vervoerd en daar opgenomen. Het 11-jarig zoontje van J. v. N. te Haaksbergen viel Woensdag op den Enschedésclien weg van- een wagen, waarvoor een hollend paard liep. De knaap raakte onder den wagen en werd zoo aan het hoofd gewond, dat hij spoedig daarna overleed. de nagedachtenis van den overleden eere-voorzitter, den heer J. H. Ker sten, waardeerende woorden gewijd. Tevens werd gesloten tot aankoop van bol- en knolgewassen om die aan de gemeente ten behoeve van de parken ten geschenke aan te bieden. Bij de periodieke aftreding van twee leden van het hoofdbestuur werden de heeren H. Burger Mz. te Beverwijk en C. J. van Meeuwen, te Heemstede, candidaat gesteld. In Teylers Museum is eene ten toonstelling geopend van ruim vijf tig photogravuren naar teekeningen van Jozef Israëls enbehalve de in de verzameling aanwezige teeke ningen—van Rembrandt, benevens een nieuwe reeks oorspronkelijke teekeningen van oude meesters. Organisatie van R. K. Milicien, Verlofgangers, Landweerplichtigen en Oud-Miliciens. Dinsdag 23 Oct. zal in St. Bavo te 8x/2 uur een vergadering gehou den worden door de afd. Haarlem van bovengenoemde organisatie. Op deze vergadering zal het Pro pagandablad, uitgegeven door het Centraal-Bureau der Org., bespro ken worden. Tevens- zullen er lijs ten ter teekening liggen tot afschaf fing der 3e Herhalingsoefening. Deze lijsten worden als een volks adresbeweging over geheel Neder land nog voor de a.s. behandeling der oorlogsbegrooting aan de 2e Kamer gezonden. Op deze vergadering zal er gele genheid bestaan zich als lid aan te melden. In de jongstgehouden vergadering van de afdeeling Haarlem der „Al- gem. Yereeniging voor Bloembol lencultuur" heeft de voorzitter aan Arrondissements-recht- banl^iiêr*Ier stede hebben gisteren gestaan N.K. en H. M. om dat zij ïn den nacht van 25 op 26 -A-ug. j.l. gezamenlijk eninvereeni- ging op straat H. Th. Hok hebben aangevallen en hem toen geld en goed hebben afgenomen. Kok was halfbeschonken uit Uit geest gekomen, had in een royale bui beklaagden getracteerd en was tegen 12 uur met hen de straat opgegaan, waar zij hem beroofden, zonder dat Kok er iets van bemerk te. K. ontkende. Hij had alle op hem gevonden voorwerpen te Beverwijk gekocht. Maar M., een recidivist, verklaar de heel anders en zei, dat K. het geld had geroofd en met hem ge deeld en toen de portemonnaie weer in den zak van Kok had ge daan. Dat verklaarden ook eenige getui gen. die uit het raam hadden gezien wat er gebeurde. Verschillende getuigen verklaar den nog, dat ook M. had meegeroofd en er 'gezegd was „Kijk, of hij ook nog een horloge bij zich heeft", en „Hier heb ik al tabak". De officier het ten laste gelegde gelegde bewezen achtende, requi- reerde tegen K. 3 jaar en tegen M. U/2 jaar. Voorliet examen vrije- en orde- oeleningen der gymnastiek zijn gis teren alhier geslaagd de heeren G. W. Comello, S. R. W. ten Cate, W. A. •J. Bremer, alhier J. F. W. de Groot Amsterdam; M. Maarten teBeemster en de dames H. J. W. v. d. Have, C. E. Knetermann, A. Leenhert Avis alhier, C Abcouwer, A. J. Blokker en P. M. Bobbert, allen Amster dam. De Mascotta. Wegens het groote succes, door het Nederlandsche Operette Ensemble hier in den schouwburg met zijn ope rette-voorstellingen behaald, zal Zondag a. s. nog eene opvoering van de zoo bekende en geliefde operette „De Mascotta" gegeven worden; waarin mevr. M. Buderman- van Dijk de rol van kalkoenhoed ster (de Mascotta) zal vervullen. Gisteravond wierpen eenige balda dige jongens van _een bewoner der Kamperstraat een ruit in en zetten het toen op een loopen. De bewoner achtervolgde hen. De jongens echter hadden vluggejbeenen en wierpen ten slotte nog een steen tegen 'smans hoofd, waardoor een b 1 oedende]wonde veroorzaakt werd. Ten slotte moest de man het op geven, en nadat hij zijn hoofd met zijn zakdoek verbonden had, ging hij naar huis terug. Gisteravond omstreeks half 10 wer den eenige lotelingen in de Kleine Houtstraat het café uitgesmeten. Zij kwamen echter weer terug en wilden met geweld toelating om hun glas ledig te drinken. De caféhouder weigerde, en nu werden konijntjes naar^buiten gegooid, die de lotelingen voor moeder de vrouw medegenomen hadden. Ieder koos hetzij nejenjl egde het op de schouders, waarna men zingende naar huis keerde. Aan den tooneelwedstrijd in Gouda in „Uiterlijke welsprekendheid" zal de R. K. Tooneelvereeniging „Liefde voor de Kunst", alhier, deelnemen, en wel in afdeeling tooneelspel (luim) met het blijspel „De aanhouder wint". De afdeeling zal spelen op 18 No vember a. s. In de schouwburgzaal der „Kroon" werd gisteravond door het Brond- geest-ensemble het blijspel „Neef" gegeven. Als te dikwijlsvoor schier ledige zitplaatsen. „Neef" behoort tot die al te zeldzame stukjes, waar in de geestigheid en de aardigheid niet bedorven worden door bedekte schunnighedener komen echtbreuk noch liflafferijen in voor. Men kan er hartelijk mee lachen, ook met zijn aankomende dochter naast zich Dat zegt genoeg. De acteurs en actrices speelden uitmuntend; dc mannenrollen kwa men zoo mogelijk nog beter tot haar recht dan die der vrouwelijke artisten. Als men bedenkt, dat zoo menige tooneeldraak met platheden en schunnigheden te dikwijls volle zalen trekt, bejammert men te meer dat een goed, vroolijk stuk als „Neef" zoo n klein publiek trok. Zoo er eene aanmerking gemaakt moest worden, zou het zijn op de ontknooping. De verloving van den hupschen Willem met zijns ooms huishoudster loopt wat al te vlot. Na afloop der opvoering, die om halfelf geëindigd was, ging menig be zoeker nog een gezellig uurtje door brengen in de Café-zaal de „Kroon", waar het Weener Dames Orkest enkele zeer fraaie nummers te ge nieten gaf. SCHOTEN. Op den Rijksweg tusschen Haarlem en deze gemeen ten is aangevallen en met een mes aan het aangezicht verwond, de 67 jarige W, koopman alhierde da ders, 3 in getal, namen de vlucht. De politie doet onderzoek en schijnt al eenig spoor te hebben. Op den Slaperdijk alhier heeft een automobiel een jong veulen van den landbouwer S. aangereden. De automobiel reed zonder licht. De politie doet onderzoek. BLOEMENDAAL.Tegen een dienst bode alhier is proces-verbaal opge maakt, omdat zij bij haar mevrouw een bedrag van f 500 had ontvreemd. In de omstreken van Aerdenhout, Bentveld en Elswout kan men in de laatste dagen honderden rappe han den aan het werk zien met het zoe ken van eikels. Zoowel ouden als jongen komen bij tientallen naar deze plaatsen. Op deze manier levert het een aardig buitenkansje op, daar verschillende afnemers, zooals de Hertenkamp te Haarlem en verschillende eigenaars van Her tenkampen in den omtrek gaarne de eikels per mud opkoopen. Vari- ëerende prijzen worden daarvoor besteed van f 1 tot f 2.50 per mud. VELSEN. De laatst benoemde deurwaarder d«r plaatselijke belas ting de heer Schellinghout heeft reeds weder bedankt en door B. en W. is in zijn plaats benoemd de lieer D. von Heijstde hoofdon derwijzer der o. 1. school de heer Klap te Velsen is als zooda nig benoemd te IJmuiden op ver zoek. VELSEN. Nu cfe heer C. de Vries Jr. reeds een candidatuur had aan vaard, hemjaangeboden, nadat het hem bekend was geworden, dat voor deze raadsverkiezing geen overeenstemming was te krijgen tusschen de verschil lende partijen, heeft hij geweigerd ook nog een candidatuur te aanvaarden, hem Woensdagavond door de vrijzin nige kiesvereeniging te Santpoort aan geboden. VELSEN. In deze gemeente, te Velseroord, doet zich een geval van febris typhoïdea voor. Dit is het eenige geval van besmet telijke ziekte, dat in deze gemeente voorkomt. IJMUIDEN. Gisteren morgen werd aan het strand, een paar palen be zuiden IJmuiden, een heer opgemerkt, die door zijn zonderling doen de aan dacht trok. Eindelijk begaf hij zich gekleed te water, liep tot den hals onder en liet zich toen vallen. De zee wierp hem weer op het strand waarna hij de duinen invluchtte. De politie, gewaarschuwd, nam den man onder hare hoede, 't Bleek te zijn een ingezetene van Utrecht. Daar heen zal hij onder politie-toezicht teruggebracht worden. Men gelooft, dat de man niet wel bij het hoofd is. BEVERWIJK. De Vereeniging ter bevordering van het Vreemdelingen verkeer alhier heeft in haar vergade ring besloten tegen St. Nicolaas a. s. een étalage-wedstrijd uit te schrijven. Ook zullen pogingen in het werk worden gesteld om op de Breestraat een vaste muziektent te krijgen. Tot bestuurslid werd gekozen de heer I. Velthuizen vanSanten. HILLEGOM. Voor het dezen winter te houden herhalingsonderwijs hebben zich 30 leerlingen aangemeld, 25 jon gens en 5 meisjes; dat is 8 meer dan het vorige jaar. Aan de Leidschevaart is bij de fam. K. een seringeboom te bezichtigen, die weder blad en [bloemen vertoont. HILLEGOM. "be Haarlemsche rechtbank veroordeelde gisteren W. F. alhier, dieeen Amsterdamsch groenten! undelaar oplichtte door het toezenden van een briefkaart tot 1 maand. De eiscli was 3 maanden, LISSE. Gisteren is men begon nen met het sloopen van de oude arbeiderswoningen, staande in het „Oosteind" en eigendom van de Diaconie der Ned. Hervormde kerk ik Ot „Neef." X

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2