Schouwburgzaal Je Kroon" Variété en Operette-ensemble Toon en Toos inde opera Schouwburgzaal „De Kroon". Kerk en School. Genezing van een jong meisje. Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap Gemengde Berichten. Amsterdamsche Beurs. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. EENE SCHROMELIJKE VERGISSING De voddenraper van Parijs. Hans en Grietje. Ingezonden Mededeeling. BUITENLAND MARKTNIEUWS. ADVERTENTIEN Zaterdag 20 October Een oude vrijgezel Zondag 21 October Yereenigde Tooneellisten Yan het Paleis Yan YolksYlijt te Amsterdam. Zondagmiddag 2 uur Kindervoorstelling alhier. Op dit terrein zullen twee I kolossale winkelhuizen verrijzen, ^elke deze straat meer tot sieraad bullen strekken dan deze vervallen koningen. ïjt ïjï Tot groot ongerief is gisteren Voor onbepaalden tijd de straatweg «aar Hillegom over de Ciner- ol Lisserbrug, voor motor- en andere Voertuigen afgesloten, zoodat deze plaats alleen to bereiken is langs [le Yeenenburgerlaan. Een en ander h verband met de yerbooging van 'len oprit dezer brug. wat echter Uog een groote verbetering zal wor- (len voor het verkeer per as. VOORHOUT. Herbenoemd zijn tot leden Yan het college van zet ters alhier de heeren L. Hoogeduin pu P. Warmerdam. NOORD WIJ KERHOUT. Woens dag is alhier de veiling voortgezet, die de vorige week niet op één dag ten einde kon gebracht worden. £00 groot is de aanvoer van bollen. Ruim 600 nummers waren de Vorige week geveildde catalogus Van eergisteren telde weer 422 Hummers. Zij werd gehouden onder directie Van de firma H. Homan en Zonen en ten overstaan van den deur waarder P. H. van Thiel. Er was weder een belangrijke opkomst van bollenhandelaren, ook Uit Noord-Holland en het Westland. En de handel was levendig. Over het geheel bleven de prij zen hoog. Sommige soorten brach ten per H. L. deze week enkele guldens minder op, andere daaren tegen weer meer dan de vorige Weekde dubbele tulp „Murillo" steeg van f 140 tot 150 gulden, maar Grand Due daalde van 75 tot 66 gulden. En wat zegt men wel van een prijs van 175 gullen voor een H. L. Salvator Rose Verder werden nog voor de vol gende hoofdsoorten per H. L. deze prijzen besteed: Scarlet Due 6S gul den, La Reine 85 gulden. Gele Prins 34 gulden, Chrysolora 28 gulden. Vuurvlam 24 gulden. Per 100 stuks brachten op: Pink Beauty 26 gulden. Herman Schlegel '1050 gulden. Proserpine 4 gulden. Murillo 3,10 gulden. Rose Due 2,80 gulden. Witte Due ma- ximus f2,20 gulden. Rose Gris de Lin 2,10 gulden. Mon Tresor 2 gulden. Thomas Moore 1.80gulden. La Reine 1 gulden. ZAANDAM. In de gisteravond ge houden vergadering van den Raad Werden de geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid, den heer A. H. Verkade, goedgekeurd, zoodat tot zijn toelating Werd besloten. Besloten werd tot uitbreiding van het onderwijzend personeel aan school G met een onderwijzer. Na eene geheime zitting benoemde de Gemeenteraad nog tot technisch adviseur, tevens secretaris der zeehaven commissie den heer W. S. G. T. Post, ingenieur te Nijmegen. Benoemd tot tweeden leeraar in de Pransche taal aan de hoogere burger school alhier, voor den cursus 1906/07, de heer E. A. Boulon, te Amsterdam. ZAANDAM. De N. V. Eerste Nederl. Meubel- en Houtwarenfabriek, voor heen H. de Vries en Go., heeft in de gister gehouden vergadering van aan deelhouders besloten een dividend van 0 pCt. uit te keeren. OOSTZAAN. In de Raadszitting Werd de begrootingspost schoolgeld gebracht op f1150 in plaats van f 1275 met het oog op de oprichting der bijzondere school. Bij de uitga ven werd het werkloon der gemeen tewerklieden op f10 gebracht ('t Was 9i/2) met 5 tegen 4 stem men. De jaarwedde van gemeente "veld wachter en nachtwacht werd van f 260 en f 500 op f 285 en f 525 gebracht. Post straatverlichting werd met f60 verhoogd. Inzake de salarisregeling der on derwijzers werd bepaald, dat dezen zullen ontvangen f 600 als aanvang, met 4 vijfjaarlijksche verhoogingen van f50. De nachtwacht, die een vorig jaar een nieuwe jas vroeg en niet kreeg, mtving nu zonder te vragen f'25 sjaars meer salaris. Tevens werd nog medegedeeld, lat geen enkele leerling zich voor 't lierhalingsonderwijs had aangemeld. En dat in een gemeente met 3500 in woners. Aanbestedingen. Te Zandvoort is onderhands aan besteed het vergrooten van hotel „Beau-Site". Ingekomen waren vijf inschrijvingen. Hoogstede heerW. I. Driessen, voor f 20.248, laagste de heer M. Koning, voor f 18,200 aan wien het werk is gegund. Bij de te Vel sen g ehouden aanbe steding voor de levering van 14 stuks schoolkachels met toebehooren, ten dienste van de in aanbouw zijnde, scholen te IJniuiden en Velseroord- werd ingeschreven door: G. D. Min, ketna, Velsen, f 913; C. A. Zwager Beverwijk, f 871.75Hubbeling, T.J- muiden, f 1062.90; Melgerd, Velsen, f 1072.50; Hilarius, IJmuiden f1148. Door het gemeentebestuur te Hil legom is aanbesteed De lev. van de schooimeubelen, ten dienste der openb. lagere school aan de Wilhelminalaan, no. 1. Het laagst werd ingeschreven als volgt: Perc. A. banken: Van Gils en v. d. Meer, Rotterdam, voor f 590; perc. B. schoolbordenD. Flentrop, Hillegom f 225perc. C. tafelsJ. v. d. Bosch, Hillegom, f 288; perc. D. kachels: D. Flentrop, Hillegom en F. J. Smit, Hillegom, ieder voor f498,75 perc. E. gordijnen, enz. G. Flentrop, Hillegom f154. Te Putten (Yeluwe) is aanbesteed het bouwen van eene Cbr. School met onderwijzerswoning en schuur. Minste inschrijver was de lieer J. van der Brink, voor f .14,490, aan wien het werk is gegund. Het gemeentebestuur van Stad Almeloo heeft aanbesteed de inrich ting van het zuiverhuis bij de nieu we gasfabriek. Ingekomen waren 12 biljetten. Laagste inschrijver was „de 's-Gra- venhaagsche Machinefabriek," te 's-Gravenhage. voor f 31,785. Over de gunning wordt later beslist. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der St. Elisabeths-vereenigiug te Beverwijk is mevrouw Waterschoot v/d Gracht, presidente dier vereeni- gmg, door Z. H. den Paus begiftigd met het kruis pro Ecclesia et Ponti- fice. Hoewel het volgende onder de ad vertenties voorkomt, moet het niet overgeslagen worden. Voor hen die lijden is het belangrijker dan het be langrijkste nieuws dat heden door da courant wordt meegedeeld. De Pink Pillen hebben Mej. Hen- riette de Muynck, wonende Groene- laan, 22, te Rotterdam, genezen van bloedarmoede die haar ondermijnde. Mej. de Muynck. „Ik verklaar, schrijft zij, dat ik sedert geruimen tijd aan bloedarmoede leed, zoo hevig, dat ik geheel uitgeput was, niet de minste kracht meer had en niet wist wat te doen. Ik at niet meer, ik was bleek en iedereen beklaagde mij, dat ik er zoo slecht uitzag. Ik had allen moed verloren, want ik had verschillende geneesmiddelen beproefd, die mij waren voorgeschreven, en toch bleef ik even ziek. Ik begon te geloo- ven, dat ik niet meer genezen zou. Toen gaf men mij den raad: Neem Pink Pillen; en verschillende andere personen herhaalden dien raad. Ik heb Pink Pillen genomen en ben er zeer wel bij gevaren. De Pink Pillen hebben tot uitwerking gehad mij on middellijk den eetlust en mijn verloren gezonde kleur weer te geven. Weldra voelde ik mijne krachten terugkeeren, en na een korte behandeling was ik opnieuw geheel gezond." Het is belangrijk voor de ouders wier kinderen door bleekzucht of door bloedarmoede ondermijnd worden, te weten, welke het beste geneesmiddel is om hen te doen nemen. Het beste geneesmiddel is dat hetwelk de tal rijkste bewijzen van genezing geeft. Het geneesmiddel dat de talrijkste bewijzen van genezing geeft is de Pink Pillen. Zij zijn dus het beste geneesmiddel, gij kunt ze ook met voordeel doen gebruiken om ziekten te bestrijden die uit zwakte van het zenuwstelsel voortkomen, als: alge- meene verzwakking, maagkwalen, rheumatiek, neurasthenie, zenuw zwakte, schele hoofdpijn, neuvralgie, onregelmatigheden bij vrouwen. Te weten dat de Pink Pillen deze ziekten genezen is zeer belangrijk voor u en de uwen. Indien gij er aan denkt op het oogenblik dat dit noodig is, zult gij vandaag uw tijd niet ver morst hebben door het lezen der ad vertenties. Prijs f 1.75 de doos; f9 per 6 doozen; verkrijgbaar bij Snabilié, Stei ger, 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook eebt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Plaatzer van der Hul, Jansstraat 28. Tegen winkelsluiting. Het voorloopige comité tegen winkelsluiting te Amsterdam heeft eene bijeenkomst gehad met het doel een nieuwe vereeniging van winkeliers te stichten,^ naast de reeds bestaande A. W. V. Met alge- meene stemmen werd hiertoe be sloten. Hoofddoel zal o.m. zijn zicb te doen gelden bij verkiezingen voor den Gemeenteraad. In Engeland worden 3 millioen schoolgaande kinderen, dat is 1/3 der gansche schoolbevolking, in ge heelonthouding opgevoed. Het Centraal Bureau van de Kath. Sociale Actie. Op 16 October was het éen jaar geleden, dat het Centraal Bureau van de K. S. A. te Leiden werd geopend. Wat in dit éene jaar verricht werd, kunnen eenige cijfers duidelijk maken. In dit jaar werden ontvangen 3811 brieven, en verzonden 1946 brieven. (Dit getal is kleiner dan d t der rat- vangene, omdat, wanneer :i gelijk luidend schrijven bijv. aan 5 Dior. secretarissen of penningmeesters, of aan de 16 leden der Centrale Verga dering gezonden wordt,zoodanig sehrij ven slechts voor éen geteld is). In dit jaar werden reeds verspreid van de Vlugschriften en Vliegende Blaadjes het respectabele aantal van 433.715 exemplaren. Wij naderen dus reeds het half millioen! En wel van -de Vlugschriften No. 1. Wat wil de K. S. A. 112.000 2. Het Centraal Bureau v. d. K. S. A. 36.147 1-2. De K. S. A. in Neder land. 29.992 3. Arbeiders, vereenigt U49.970 4. Middenstanders, ver eenigt U19.401 5. Gemengde Huwelijken 89.996 6. Landbouwers veree nigt U14.196 7. Woningvraagstuk. 17.040 8. Drankbestrijding. 38.993 totaal 407.705 En van de Vliegende Blaadjes: No. 1. Sociale Week 20.720 2. Mededeelingen 5.290 totaal 26.010 in 't geheel 433.715 Bovendien ontvangen 4350 personen geregeld de tweemaal 's maands ver schijnende Mededeelingen. In dit eerste jaar werden aan 't Centraal Bureau 377 adviezen gevraagd, en 73 bibliografische inlichtingen. Bij deze adviezen, waren soms op stellen van' 10 a 15 bladzijden folio, machineschrift. De eerste Sociale Week werd door 't Centraal Bureau voorbereid. Er wer den genomen 1755 kaarten, het aan tal bezoekers was ongeveer 2000 (doordat op éen weekkaart soms 2 3 verschillende personen kwamen). Gemiddeld was elke les bezocht door 298 personen. Door middel van het Centraal Bu reau traden 65 sprekers op. Het Centraal Bureau is op dit oogenblik aldus samengesteldde al- gemeene secretaris, levens directeur van het Centraal Bureau, 2 ambtenaren, 2 klerken, 3 volontairs en 3 volontri- ces de volontairs komen enkele uren per week, terwijl de volontrices voor 't Bureau thuis aan ,de knipsels-col lectie en het schrijven van adressen werkzaam zijn. Het Centraal Bureau zelf telt thans 601 beschermheeren en donateurs, tot een gezamenlijk bedrag van f 1394.70, terwijl er dit jaar aan giften ineens ontvangen werd een som van f 1154.525 (hieronder éen gift van f 1000. Gelijk indertijd werd medegedeeld, bedroeg het tekort, dat voor 1906 was begroot, f 5200.En door op de uit gaven zoo veel mogelijk te bezuinigen, èn door het grooter aantal bescherm heeren en donateurs, kan thans al wel met zekerheid worden meegedeeld, dat dit tekort in werkelijkheid de f 2000.zeker niet zal overschrijden. Bovendien, nog dagelijks melden zich, soms geheel uit eigen beweging nieuwe donateurs aan. De verwachting, dat dit korte overzicht van het eerste jaar velen zal opwekken, om ook do nateur te worden, is zeker niet mis plaatst. Want men bedenke wel ditdeze korte opsomming geeft maar een flauw begrip van het op 't Centraal Bureau verrichte werk. Wat gedaan werd aan uitbreiding der organisatie, aan inrich ting van 't Bureau, aan verzending van Mededeelingen en Vlugschriften, aan het inrichten der Bibliotheek, aan voorbereiding van de Sociale Week, enz., men ziet er buiten zoo weinig van. Alleen hij, die met dit soort werk op de hoogte is, zal eenigszins kunnen nagaan, hoeveel arbeid in één jaar ■tijd is verricht door het betrekkelijk kleine, ja te kleine, personeel van het Centraal Bureau van de Kath. Soc. Actie. Binnen enkele dagen verschijnt het nieuwe apologetische Vlugschrift (no. 9)„Is het Geloof met de Wetenschap in strijd Het is in hooge mate actueel. Op Zondagen 21 October, 4 No vember en 25 November a.s. zal door de dilettantenclub „Alb. Thijm" te Schiedam, onderafdeeling van den Ned. R.-K. Volksbond, in de nieuwe tooneelzaal van dien Bond een too- neelwedstrijd worden gehouden bij gelegenheid van het 10-jarig be staan van die club. Het standbeeld voor Napoleon, dat men op Elba wil oprichten, wordt gemaakt door den Romein- schen beeldhouwer Sindoni, die den keizer afbeeldt met over de borst gekruiste armen, ziende naar Cor sica. Het boevenstukje te Berlijn. Zooals ons voorl. nummer reeds kort mededeelde, is onder den rook van Berlijn een boevenstukje uitge voerd, zooals het in Rusland niet ongebruikelijk is, maar in Pruisen tot dusverre ongehoord scheen. Aan een medewerker van de Berl. Lok. Anz. deelde de burgemeester van Köpenick, het eerste slachtoffer van den gauwdief, daarover het volgen de mode „Togen vijven zat ik op mijn bu reau, toen plotseling met groote drukte de deur werd opengesmeten. Opziende bemerkte ik een officier in marschtenue, gevolgd door twee grenadiers, met de bajonet op het geweer. De officier kwam op mij af en vroeg mij: „Is u de burge meester van Köpenick?" Toen ik daarop bevestigend antwoordde, ver volgde hij„In naam des Konings arresteer ik u en zal u onmiddellijk naar Berlijn laten brengen". Ik antwoordde: „Maar De ka pitein viel mij in de rede: „Er valt hier niets te „maren". Ik heb u reeds gezegd, dat u mijn arrestant zijtHij wenkte te gelijker tijd twee grenadiers, die op twee pas afstands van mij bleven staan. Ik zeide daarop: „Ik zou gaarne liet bevel tot inhechtenisneming willen zien", vaarop de officier antwoord de„Deze manschappen zijn mijn legitimatie, al wat u verder dient te weten, zal u op de nieuwe wacht te Berlijn worden gezegd". Toen ik daarop mededeelde, dat ik reserve officier was, moest ik op mijn woord van eer beloven onderweg niet op de vlucht te gaan. „Ik kreeg de genadige vergun ning, dat mijn vrouw mij naar Ber lijn mocht vergezellen en dat de grenadier, die mij naar Berlijn moest brengen, plaats zou nemen op den bok. Onderweg braken wij ons het hoofd, mijn vrouw en ik, wat wel de reden kon zijn van mijn inhech tenisneming en we kwamen tot het besluit, dat deze of gene, die mij niet welgezind was, mij wegens een of ander militair misdrijf moest hebben aangeklaagd. Voordat we te Berlijn aan de nieuwe wacht kwa men, verliet mijn vrouw, zooals de officier dat bad bevolen, het rijtuig. Op de wacht wekte mijn gevangen neming groote verbazing, te meer, daar de soldaat, die mij er heen had gebracht, den naam van den officier niet wist te noemen. De officier van de wacht meldde het gebeurde aan het hoofdcommando en weldra ver scheen de adjudant,generaal graaf v. Moltke en later de officier van den dag, majoor prins Joachim Al- brecht. Nadat graaf v. Moltke mij en den grenadier aan een verhoor had onderworpen, kwam ook de ontvanger van Köpenick, de heer v. Wittberg, die eveneens door den gewaanden kapitein was gearresteerd begeleid door twee grenadiers bin nen. De ontvanger deelde over zijn wedervaren het volgende mede „Omstreeks kwart voor vijven kwa men plotseling twee ambtenaren naar binnen en deelden mij mede, dat een kapitein barsch had bevolen, dat alle beambten zich naar hunne kamers moesten begeven. Bovendien had hij in de gangen soldaten op post gezet met de bajonet op het geweer, terwijl hij ook het raadhuis had af gezet, zoodat zelfs aan wethouders en raadsleden de toegang werd be let. Terwijl ik bedacht, wat dat wel kon beteekenen, kwam de kapit. der grenadiers op mijn bureau en snauw de mij toe: „Boeken afsluiten! Ik heb bevel u te arresteeren". Toen ik wat daartegen inbracht en het bevel tot inhechtenisneming wenschte te zien, verklaarde de of ficier: „Wilt u de boeken niet af sluiten, dan laat ik het de andere ambtenaren doen. Het bevel zal u op de nieuwe wacht te Berlijn wel worden getoond". Toen ik met mijn afsluiting ge reed was, deed hij het kasgeld ten bedrage van ruim 4000 Mk. in een zak, verzegelde dien en schreef een nota van ontvangst in het grootboek. Toen leverde hij mij over aan twee grenadiers en tusschen die beide soldaten in werd ik, begeleid door een tallooze menigte, naar Berlijn gebracht. De soldaten had de roover op eigenaardige wijze bijeengebracht. Toen de wacht bij de zweminrich ting afgelost werd, kwam hij het wachtlokaal binnen, requireerde een- voudigde vrijkomende manschappen en toog met ben op weg, en toen hij daarop nog de afgeloste wacht van het schietterrein ontmoette, be val hij ook deze hen te volgen. Hij gelastte den soldaten scherp te laden en vertrok per trein met hen naar Köpenick. Niemand twijfelde aan zijn bevoegdheid om op te treden, zooals hij dat deed. Aan het station Köpenick deelde een korporaal den kapitein bescheiden mede, dat geen der manschaijpen middageten had gehad, waarop hij de geweren aan rotten liet zetten en in een herberg eten voor hen bestelde. Daarop verwijderde hij zich, waar schijnlijk om de rijtuigen te be stellen, die later voor het raadhuis kwamen te staan. Nadat de soldaten gegeten hadden, kregen ze bevel ieder te beletten het raadhuis binnen te gaan en bij verzet zoo noodig gebruik te maken van hunne wa penen. Het gebeurde is natuurlijk te Berlijn liet onderwerp van alle ge sprekken en wie de Berlijners kent, zal gemakkelijk begrijpen, dat dezen het niet laten ontbreken aan aller lei bijtende opmerkingen en com mentaren. 19 October. Medegedeeld door H. C. Tombergh en Co. vorige koers Heden. 943/4 931/8 Common Marine 10% IO1/4 Pref 29 291/4 Common Steel Sh.. 495/g 48!3/16 Topeka Sh. 1033/g 102i/2 2e pref. Mexican 251/8 241/, Common Kansas Sh. 293/s 291/s Pref 611/4 611/8 Common Wabash 205/g 205/g 187 184i/2 Southern Rails 36 35 Car Foundry Sh. 461/z 46 Common Erie 465/8 453/4 Missouri 35!3/16 35i/o Rock Island 285 ■283/g 48 475/8 43 423/4 Kon. Petroleum 722 719 Common Peru 141/2 145/16 47'/8 465/g 493/4 491/2 2071/4 2061/2 Rusland Hope 69i/2 67 Consols 693/4 69i/2 Amer. markt flauw. Russen lager. Kon. Petroleum flauw. Tabaksmarkt willig. Kimberley prijshoudend. Indische mijnaandeelen zeer willig, Redjang Lebong 1210. BROEK OP LANGENDIJK, Worte len fl.70 a f2.10 per 100 bos. Bloem kool le soort f3.00 a 5.50, dito 2e soort f2.a 2.50 reuzen Bloemkool f 3.50 a 5.50, Koolroode f 3.50 a 6.75, gele f2.50 a 5.00, witte f7.a 12.per 100, Zilveruien fa Nep (kleine uien) f0.a 1.30, Uien f 1.25 a 0.85 per 50 Kg., Kool rapen f 1.50 a 2.50 per 100, Bieten f 4.a 5.per 1000. EDAM. Ter kaasmarkt aangevoerd stapels kaas wegende 0K.G f de 50 K.G.Prijs partijen Boter, a 70 a 71 cent, de 5 HG. f 0,a f 0, Eieren f6,f0,p. lOOstuks. HOORN. Ter Kaasmarkt gewoeng 229 stapels, wegende 71,397 Kg. Prijs kleine f 33.commiessie f 32.mid delbare f32. SCHIEDAM. Noteering Beurscom- missie Moutwijn f 12.per H.L. Zon der fust en zonder belasting. Spoeling f0.90 per ketel. Noteering van de MakelaarsMout wijn f 12.50, Jenever f 16.50, Amsterd. proef f18. Noteering Distillateurs: Moutwijn f 12.50, Jenever f 16.50, Amsterd. proef f 18. Graan-Spiritus f 16.a f 16.25, Melasse-Spiritus f 15.a f 15.25, ruwe Spiritus f7,50 af NOORD-SCHARWOUDE, (Station) Groote Muizen f 0.a f 0,kleinere dito f 0.a f 0.Graafjes f0.a 0.ronde f 0,0,per 35 KG. Roode Kool f 5,a f 5.50, Gele dito. f 4.25 a 5.Witte dito f 9.a 9.50 per 100, Zilveruien f 0.a f 0. per 50 Kg. Slaboonen a ct. per 1000. Gladblaadjes f 0.a f 0. Gewone Nep f 0.a f 0.00. Drie lingen f 0.a f 0.groote Uien f 1.a 1.05 per 50 Kg. Onze Amsterdamsche correspon dent seint Door den architect, den heer P. J. Pieters, is namens liet bestuur Onze Kamerverslaggever seint Het wordt hier in de Kamer- kringen hoogst onwaarschijnlijk geacht, dat minister Fock zooals door de „Tijd" werd bericht, zijn ontslag zal nemen. Nu kunnen wij met zekerheid mededeelen, dat de minister zou zijn heengegaan, indien de Kamer de motie van Deventer had aangenomen. Schoolverzuim en blindheid. Voor de Amsterdamsche Recht bank stond heden in hooger be roep terecht een blinde muziek onderwijzer, die door het 4e kanton tot f3. boete veroordeeld is, we gens het als vader niet zorgen, dat *ijn zoontje geregeld de openbare school bezocht. Appellant gaf tot verdediging voor, blind te zijn, dat hij voor het onderhoud van vrouw en kinderen muzieklessen gaf, waar om zijn bijna 13-jarig zoontje hem moest vergezellen. Het O. M. meende, dat hier de wet niet in kon voorzien en eischte bevestiging van het vonnis. Onze Amsterdamsche correspon dent seint De Amsterdamsche Rechtbank veroordeelde heden den handelsa gent L. v. d. Kamp tot 9 maanden gevangenisstraf wegens verduiste ring van gelden, die hij namens een boterfabrikant te 's Hertogen bosch van verschillende te Amster dam woonachtige winkeliers inde. Bevallen: 18 Oct.A. M. Spren| gers-Kolk, d. Overleden: 18 Oct.J. F. Wes- ter-ten Berge 83 j., Bakenessergracht. C. Scheerman 60 j., Kamperlaan. 19 Oct.: J. F. Mieras 85 j., Klaver- straat. SASSENHEIM. Geboren: Dina Apollonia d. van H. J. Th. Hulsebos en M. A. v. d. Kroft. Peter z. van C. Noordemeer en C. van Dijk. Elisabeth d. van D. Roos en L. Leenheer. Ondertrouwd: Marinus Staring oud 34 jaar, weduwnaar van Fran- cina Schalk, en Petronella van Waar denburg. VOORHOUT. Damianus Augustinus v.d. Vlugt oud 27 jaar en Agatha Johanna den Hollander oud 27 jaar. SPAARNDAM. Bevallen: T. Bouwensde Vries, z. ZANTVOORT. Bevallen: J. PaapPaap, z. I. SteinmeierSlootweg, d. Overleden: W. J. Langeveld, 7 m. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: C. Zorge en G. E. Janssen. B. A. van der Blom en D. Verhoeven. Getrouwd: W. van der Wal en G. de Haan. F. J. Koopman en D. Olivier. B. Griekspoor en S. Boekman. H. Kolderie en D Wilner. Bevallen: A. HofmansKok z. A. KosterGeluk, z. M. Breur Horstman, d. Politie-rapport Gevonden voorwerpen: 1 bruine glacé heeren hanschoen, 1 zilveren armband, 1 ledige portemonnaie en 1 zilveren schakel-armband. Proces-verbaal is opgemaakt we gens straatschenderij, het openheb ben eener tapperij in verboden tyd en tegen een bezoeker wegens het zich daarin bevinden. HENRI L'HERMITE. Opgevoerd worden o. a. Klucht met zang in één bedrijf. Kom. voordracht van JUSTUS VAN MAURIK. Klucht in een bedrijf door LEON V. LIER. ENZ. ENZ. ENZ. ENZ. Balcon f0,75, Stalles f0,50 Par terre f 0,40. Schitterend gemonteerde voorstelling Drama in 8 Tafereelen en een voorspel, naar het Fransch door C. P. F. BIGOT, Frontloge f 1,50. Frontstoelen f 1,25. Stalles f 1, -. Zijloge f 0,75. Par terre f0,50. Operette in 5 Tafereelen. 1 De gevolgen van ongehoorzaam heid. 2 In het Bosch. 3. Krein in nood. 4 In de val gelokt. 5 Twee dappere kinderen. Prijzenf 0,75, f 0,50 en f 0,40 Kinderen half geld. Plaatshespreken Zaterdag en Zon dag van 1012 en van 14 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3