Gemengde Berichten. Uit de Pers STADSNIEUWS. Uit den Omtrek volbrachte groote reis door het Verre Oosten. Om dezen arbeid zooveel mogelijk te vergemakkelijken en om een juister overzicht te hebben over de, tijdens zijn reis verzamelde docu menten, had dr. Kuyper al zijn gegevens zorgvuldig gerangschikt en in enveloppen geborgen. De voor den schrijver zóó gewichtige stuk ken bevonden zich in zijn werkka mer, in zijn woning aan de Kanaal straat, en hij had zijn dienstpersoneel last gegeven, bij de opruiming van die kamer, niet te raken aan de enveloppen. Die voorzorgsmaatregel was noodig omdat op gezette tijden een man het oud-papier, couranten enz. komt weghalen. Toen de oud-minister nu in het begin dezer week zijn arbeid wilde voortzetten, kwam hij, zooals wij reeds in 't kort hebben gemeld tot zijn groote 11 schrik tot de ont dekking, dat al de enveloppen met inhoud waren verdwenen. Natuurlijk stelde dr. Kuyper da delijk een onderzoek in. Het lag voor de hand, dat de dienstboden in haar ijver bij het schoonmaken van de kamer te vér waren gegaan; dat zij de enveloppen, tegelijk met oud-papier en gelezen couranten aan den hierboven genoemden man had den medegegeven. Onmiddellijk begaf een der doch ters van dr. Kuyper zich naar de woning van dien persoon, maar deze bereidde haar op haar vra geneen zoodanige ontvangst, dat zij zonder resultaat huiswaarts keer de. Dr. Kuyper nam toen de politie in den arm. En deze stelde zich hoewel aan misdrijf niet werd ge dachtte zijner beschikking, om zoo mogelijk de verloren geraakte stuk ken op te sporen. Zij vond inder daad bij den meergenoemden per soon een gewilliger oor en vernam van hem, dat hij al de bij dr. Kuyper weggehaalde papieren had verkocht aan een buurman, een opkooper van dergelijke zaken. Deze laatste verklaarde zichon der zekere voorwaardenbereid, de behulpzame hand te bieden. Hij had het gekochte bij ander papier ge worpen op een zolder en men stond nu voor de schier hopelooze taak, daarin te gaan zoeken naar de ver miste stukken. Met volharding werd deze taak ondernomen, met hetvoor dr. Kuyper gelukkig gevolgnaar we vernemen dat ?'/4 gedeelte van de documenten te voorschijn werden gebracht..Had de man aanvankelijk geeischt, dat de geheele voorraad van den zolder, ter waarde van f 500 a f 000, moest worden ieeggekocht, hij stelde zich later, toen hij hoorde, dat dr. Kuyper belang bij de zaak had, met een belooning tevreden, omdat de oud-minister „van zijn kleur was". De belooning moet zeer ruim zijn geweest, Groote schade op Curacao. Sinds 11 dagen vallen er te Wil lemstad hevige regens, het zwaarst op denllen en den 14en. Zij gin gen gepaard met een hevigen wind, die gïoote schade aanbracht aan huizen, dammen en aanplantingen. Een sloep werd in de haven ver- biijzeld. De schade bedraagt 300,000 dol lars. Van het eiland Bonaire wordt bericht, dat de hoofdstad is over stroomd. Meerdere kleine scheepjes werden op strand gezet. Drie werden er totaal vernield, De bemanningen werden gered. Dat het ditmaal ditmaal zelfs aau een enkele stem kan hangen, dat ziet "ieder. i 1 Binde dit elk leider aan elk aan kiezer nauw op 't hart. De Standaard. Leiden. Reeds komt uit, 't geen waarvoor we waarschuwden. De roepLeiden wordt herwonnenwas onvoorzich tig. Zoover zijn we nog niet. Van de overzijde verdeelde men zich met opzet, om verdeeld bij eerste stemming de meeste kiezers aan de bus te krijgen, 't daardoor op herstemming te laten loopen en dan bij de herstemming ons vereend te slaan. Niet de eigen candidaat hypnoti seert de linksche groepen tot een heid. Maar wat de sympathie niet vermag, zal, zoo hopen ze straks, de antipathie doen. Als het weer met volle zeilen tegen de clericalen kan gaan, dan hopen ze op victorie. Verheffend is deze tactiek niet. Ze is zoo cynisch uitgerekend. Ex- vlamt geen vonkje van hooger geestdrift in, Toch zal men zien, dat deze tac tiek nog vat op heel wat kiezers heeft, die anders licht de „kan-me- niet-seheleix-theorie zouden hebben toegepast. Er zullen links meer kiezers op komen. Nu is dit niets. We kunnen ze daarom toch zeei- wel overtroeven. Alleen maar, dan moet bleek-wit onder ons een ijvergloeien, die zich door niets blusschen laat, BINNENLAND. Onze Nederlandsche tijdrekening. Naar Het Handelsblad verneemt hebben de internationale spoorwego vereenkomsten, waardoor onze Neder landsche Spoorweg-Maatschappijen ge dwongen waren, hetzij Greenwichtijd, hetzij Middel-Europeeschen tijd voor haar tijdstabellen te bezigen, niet meer zulk een dwingende kracht als vroeger het geval was. Door de beide groote spoorweg-maatschappijen wordt daar om zeer ernstig overwogen den Amster- dainschen tijd voor de dienstregelingen in te voeren. Daardoor zou het wets ontwerp tot invoering van den Middel- Europeeschen tijd overbodig worden. Men deelt van vertrouwbare zijde aan het „N. v. d. D."mede, dat Prof. Mr. Van der Vlugt, nadat hij voor het lidmaatschap der Tweede Kamer heeft bedankt, gestadig in beterschap toe neemt. Ultra modern. We gaan vooruit hard vooruit. Zich per auto naar den burgerlijken stand begeven om aldaar in „den houwelicken staat" te worden opge nomen, is tegenwoordig reeds iets heel gewoons. Minder gewoon of liever hoog modern is echter nog, zijn kind met zulk een voertuig ten doop brengen. Zoo iets gebeurde Dinsdagmiddag te Hilversum. In een keurig uitziende 24 paards Vivinus, chauffeur en be geleider geuniformd nxet witte hand schoenen en ruikertje? op de borst, werd het eergisteren geboren dochtertje van den automobielenhandelaar T. de Wit met genoemd doel naar de kerk gereden. Na afloop van de plechtigheid5 wer den met dezelfde auto de zakjes muisjes rondgebracht. Dat een en ander veel bekijks had, behoeft wel geen betoog. Vergiftigde visschen. Men schrijft aan de „M. Ct" uit Sas van Gent: Hier doet zich weer het treurig verschijnsel voor, dat, tengevolge van het vuile water uit Belgische suikerfabrieken, het overgroote deel der visschen ixx ons kanaal den dood door vergiftiging sterven. Vroeger, een vijftiental jaren ge leden, was uren in den omtrek geen water te vinden, zoo vischrijk als het kanaal GentNeuzen. De laat ste jaren is hiervan geen kwestie meer; dit jaar zelfs is op het kanaal hoegenaamd geen baars gevangen. Snoek bleek nog al aanwezig; vele jonge dieren, van ongeveer 1 kilo, werden de jongste vier weken ge vangen, zoodat menig snoekvisscher en snoekvisschen is een hartstoch telijke liefhebberij, de hoop uitte „Kwam er maar geen vuil water, dan zou het aantal snoeken het volgend jaar nog veel grooter zijn." Aan die hoop is de bodem in geslagen; al het water is verpest, en bij hoixdei'den worden de snoe ken, die, ziek als ze zijn, aan de oppervlakte zwemmen, gegrepen. Zeebad op Terschelling. Men schrijft aan „de Telegi-aaf" Op het eiland Terschelling zal in het volgende seizoen ook een zeebad geopend worden. Sedert eenigen - tijd werd dit plan besprokenhet strand bij Mids- land is prachtig voor baden ge schikt en thans is de zaak tot een beslissing gekomen. In een vergadering te Midsland is besloten een bescheiden pavil joen met veranda aan het duin te stichten, waarvan de kosten uit vrijwillige bijdragen kunnen wor den bestreden. In West-Terschelling is nu een vergadering gehouden om te pro beeren eexx publiek middel van vervoer van dat dorp naar het pa viljoen iix het leven te roepen. De afstand is ongeveer 7 K.M.. waar van een groot gedeelte bestaat uit een duinvallei. Men oordeelde, dat het wel zou gaan een paardentram te leggen, om deze in het badseizoen te ex- ploiteeren. Een commissie vair onderzoek werd benoemd. Eén der eilanders zegde een flink bedrag voor een publiek vervoer middel toe. Bloedvergiftiging. Dat men met huismiddeltjes voor zichtig moet zijn, bewijst het vol gende Zekere vrouwV. op „den Keizer", bij Rijssen, kreeg dezer dagen een zweer aan den vinger, waarom zij, toen 't erger werd, de hulp van een geneesheer inriep. Deze nam de noodige maatregelen, zuiverde den vinger en legde er een ver band om. Toen de genezing niet spoedig genoeg naar haar zin in trad, volgde zij den raad, haar door een belanghebbende gegeven, om er een blad van 't slangenkruid, een hier nogal veel voorkomende plant, op te leggen.Spoedig begonnen nu de hand en de arm op te zwel len, er trad bloedvergiftiging in, en zij is thans overleden. Eene koe op het dak. Dit hoogst vermakelijke geval is bij Vlijmen voorgekomen. 't Was te 's-Hertogenboseh de we- kelijksche veemarkt geweest en ze kere K. M., uit Nieuwkuik, keerde met een beestje huiswaarts. De weg naar Nieuwkuik is nu juist niet kort, vooral niet, als je zoo'n ongezelligen vierpooter bij je hebt. Daarom werd in de bekende Vlijmensche Hut even aangelegd, Daar werd 't „skeune bist" be- woxxderd en betast, op welke helix n- deling 't dier minder gesteld scheen. En als was het 'n jonge musch, sprong het op een afdak, om van daar zijn klimtocht voort te zetten naar dexx ixok van 't woonhuis. Niet onaardig, zoo'n levende dakver- siering I en als alleenheerscher op dit gebied van roode pannen, zag het spottend-uitdagend neer op zijn pla- gers van straks, neerwerpende pro jectielen, ixx dexx vorm van paxxnen van het dak, dat bij de bestorming geheel was ontredderd. Eindelijk werden alle moed eix kracht bijeengezameld exx de koe vaxx het dak verwijderd, hetgeen natuurlijk xxiet zoixder xxxoeite geschiedde ('s-Hert. C,.) Wethouder-lantaarnopsteker. Het is heel laxxg geleden, dat in eeix dorp, gelegen op een der Zuid- Hollandsche eilanden, burgemeester exx nachtwaker een eix dezelfde per soon was. Het is kort geleden, dat zulks bestond als burgemeester- marktschipper. Thans bestaat er een wethouder-lantaarnopsteker. Ixx be doelde gemeente werdlaatstgeixoemd baantje aanbesteed, exx toeix de in schrijvingen te hoog blekexx, stelde de wethouder zich beschikbaar er voor te zorgen. In een redactie-bureau. Jeugdige poëet. Ik koxxx eexxs vragen of u van de gedichten, die ik laatst gezoxxden heb met een postzegel voor antwoord, iets kunt gebruikexx 1 Redactexxr. - Ja; het postzegel. Op den laatsten der maand. Student (tot zijixe hospita), 't Is miserabel met mij gesteld, juffrouw. Hospita. Inderdaad? Wil ik den dokter laten ontbiedeix? Student. Zou die mij soms honderd gulden willen leenen Toppunt van beleefdheid. Onhandige jxxffrouw (met parasol). Ohpardoxx I Beleefd jongmeixsclx. Oh, 'tisixiets. Ik heb nog eexx oog. Versproken. Jongste bedieixde. Dit schrift kan ik onmogelijk lezen, mijxxlxeer. Patroon. Wat blief? Dit schrift kan ieder ezel lezenluister maar, ik zal 't je voorlezen. Ongelukken, Zaterdagnxoi'gen omstreeks half twaalf,, is de 67-jarige C. vaxx Zwet, wonende te Delft-, op zijn spoeling- schouw in de Noordvestgraebt te Schiedam zoodanig gevallen, dat hij een hersenschxxdding bekwanx. Later werd hij door de zorg der politie per brancard naar het zie kenhuis vervoerd, doch bleek, bij aankomst aldaar, onderweg te zijn overleden. Zaterdagmorgen viel aaxx de Los- kade, te Middelburg, bij het laden van ijzer op de stooixxtranx „Wal cheren", eeix stuk, wegexxde 800 K.G., naar beneden. Een der werk lieden, zekere M. v. d. S., kreeg daarbij een groot gat in het hoofd exx eexx andere werkixxaxx G. S. eexx mixxder gevaarlijke hoofdwond. Eerstgenoemde werd ixxet een handkar naar eeix nabijzijxxd koffie huis gebracht, en, nadat hem ge neeskundige hulp was verleend, per brancard naar het gasthuis ver voerd. Zijn toestaxxd is vrij ernstig. Het touw is door de politie in beslag genomen. (M. Ct.) Bij het verrichten van werkzaam heden aan het Cexxtraal-Station te Amsterdam is een schilder vaxx eene stelling gevallen, met het gevolg, dat hij met eexx gebrokexx been in het Binnen-Gasthuis moest worden opgexxomen. Op deix Euperxerweg bij Vaals wilde een 8-jarig meisje, uitwijkexxd voor eexx kar, dexx weg oversteken, toen van achter de van de andere zijde naderende electrische tram een automobiel, van dexx heer L. te Ver- viers, te voorschijix vloog, het klein tje greep exx neersxnakte. De spoe dig gehaalde dokter constateerde dexx dood, onmiddellijk bij de bot sing ingetreden. Plet lijkje vertoon de een wond aan deix slaap. De jager A. Eker, te Dwarsgracht bij Giethoorn, had een half pond kruit op de kachel te drogen ge legd. Dat vatte vuur exx ontplofte met een geweldigexx knal. Hij zelf werd deerlijk in het aangezicht ge wond, zoodat het hoofd geheel is opgezwollen. Ook een 2-tal zijner kinderen, die ixx het vertrek aan wezig warexx, werden gewoxxd, doch xxiet in zoo'xx erge mate als de vader. (Zw. Ct.( Te Wageningeix bleef Zaterdag- ixxorgeix de woning vaxx Mevrouw Molenaar ongewoon lang gesloten. De politie werd 'gewaarschuwd, en deze vond, in het slaapvertrek komende, de bewooixster en hare diexxstbode te bed, bedwelmd door kolendamp uit een vulkachel, welke' te ver was afgesloten. Een geneesheer slaagde er in bij Mevrouw M. de levexxsgeesten weder op te wekken, doch de dienstbode, de 20-jarige M. Looijen, was helaas reeds overleden. - Uit Wageningen meldt men nader De dienstbode, die door kolendamp gestikt is, G. Looijen, is niet 20, docfx 14 jaar oud. Zij sliep met de juffrouw, een mexxsch van 74 jaar, in één vei'trek. In de aan grenzende kamer brandde de vul kachel. Meer dan twee xxur heeft de ge neesheer vergeefs gepoogd het meisje weder tot bewustzijn te brengen. Toen de politie tegen half elf werd gewaarschuwd, kostte het geruinxe tijd, alvorens men in huis was. De buitendeuren waren nxet sloten en knippen zoo verzekerd, dat eerst een ruit moest worden uitgesneden, voor men de achterdeur opexxen kon. Een stoker, Wortman gexxaamd, werkzaam op het Nederlandsch stoomschip „Gamnxa", is in het Westerkaxxaal te water geraakt en ejnige uren later levenloos opge haald. Een knaapje van nog geen 4 jaar van den machinist W. aan den Bakenbei'gschenweg te Arxxhem, viel dezer dagen in een kuip met heet water. Hoewel de moeder onmiddel lijk toeschoot en het xxit het water haalde, had de arxne kleine toch zulke ernstige brandwonden beko men, dat het aan de gevolgen is overleden. B. exx W. stellen voor, voor de rio- leering exx bestrating van een straat, ge legen tusschen de Voorhelmstraat en dexx Kleinen Houtweg. Ter beschikking van burgemeester exx wetlioxxders te stellen eexx bedrag van f7, 900. Verbetering vaxx het gymnastiekon derwijs aan de lagere school wordt door B. en W. steeds in het oog gehouden en er wordt naar getracht,iwaar mogelijk, daar voor de gelegenheid te vinden, zoo als blijkt uit de plamxen vaxx aanbouw van nieuwe en den verbouw van ha- staande gebouwen. Het ligt niet in de bedoeling van B. en W. om meerdere wegen, welke gren zen aaxx den Hout of de plantsoenen met keien te bestraten; voor drukke ver keerswegen en voor straten verdient evenwel eene bestrating met keien,de voorkeur, omdat deze langer goed blijft en op den duur goedkooper is; vaisdiuur! dat ook bij overdracht van vooxvstraatt bestemde gronden, kei bestrating- wonditt verlangd. Eexx verplaatsing van haffoverhaa 1- veer aaxx den Koudenhom achten B. en W. voorshands niet gewsnscht, ome' lat daardoor vooral aan vele-werklieihen, die van het veer gebruikmaken, onge rief zou worden veroorzaakt. Da t be doeld gebruik nog niet zoo garing is, blijkt hieruit, dat in veertiendiag en on geveer 550 personen werdeaove rgezet. BenWzullen gaarne het den'thee! d over wegen, om de personen i'mx «D gasfa briek exx in de oxxxgeving daaüra'a werk zaam, gelegenheid tot ovcQv&re n te ver schaffen. B. en W aclxteix Let wenschelijk aan de Bni'geravoixtfeehö'ol eexx ver- volgklasse te verbanden, meer be paaldelijk voor het theoretisch onderwijs in de wig-natuur- on werk tuigkunde, ten dienste wan oxidleer- lixxgen eener soortgelijke inrichtixxg. De kostexx worden geraamd op f 600 per cursus, terwijl het schoolgeld f 2.50 per leerling zou kunnen be dragen. B. eix Wstellen voor om af te wijzen het verzoek van de commis sie b. tot wering; van schoolver zuim tot beschikbaarstelling van presentiegelden, omdat de Raad onlangs reeds zoo'ix beslissing nam en er geen termen zijn om nu anders te besluiten. B. en W. stellen voor om aaix de Burgeravondschool een vervolgkla^se te verbinden voor theoretisch onder wijs ixx xvis- eix natuur- eix werktuig kunde ten dienste vaxx oud-leerlingen van de inrichting. In de vergadering van den Raad op Woensdag a. s. 's voorm. ten 10 ure, in de Statenzaal (Prinsenhof), zullen de volgende zaken aan de orde wor den gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Procesverbaal opneming boe ken exx kas gemeente-ontvanger. 2. Oxxderzoek geloofsbrieven niexxw inkomend lid. 3. Voorstel B. en W.W. verhooging kosten Commissie vaxx toezicht L. O. 4. Id. id. goedkeuring suppl. begroo ting St, Elis. of groote gasthuis, dienst 1906. 5. Id. id. heschikbaarstellexx gelden aankoop kachels en onderhoud ximtookgereedschappen. ijteldrUrt. id. id. openbare werken ^^pjraat tusschen Voorhelmstraat en KL Houtweg. 7. Id. id. vernieuwde vaststelling veroi-deningexx heffixxg en invor dering haven- en kaaigeld. 8. Id. id. verzoekschrift vereenigixxg „Fauna", beschikbaarstelling medaille. 9. Id. id. instelling vervolgklasse Burgeravondschool. 10. Id. id. benaming straat bij Ko ninginneweg. 11. Id. id. verzoekschrift Comm. C. tot wering van schoolverzuim, toekenning presentiegeld. 12. Id. id. id. afd. Haarlem bond van Ned. onderwijzers, wijziging re geling jaarwedden onderwijzers nxet voorstel-V. Loosj es en nader schrijveix B. en W.W. 13. Id. id. id. L. P. Zocher afwijking art. 7, la Bouwverordening voor bouw bergplaats Kloppersingel. 14. Behaxxdeling ontwerp-begrooting inkomsten en uitgaven der ge meente, dienst 1907. 15. Zitting met geslotexx deuren. 16. Benoemiixg Ambtenaar van den Burgerlijken Stand (vacature-Van Lennep). 17. Id. lid Comm. van Bijstand beheer gemeente-bedrijven (id). 18. Id. id. id. id. gemeentefinanciën (id.). 19. Id. id. id. beheer en onderhoud Hout en plantsoenen (id). 20. Id. Commissaris gexneentelijke Bank van Leening (id.). 21. Id. stembureau verkiezing leden Kamer van Koophandel en Fa brieken. In de rotonde van lxet Museum van Kunstnij verh-eid zullen de ver schillende proevan van handdruk ken op katoen en fluweel, die ver vaardigd werden op de fabrieken van P, Tentener van Vlissingen en Co. te Helmond!, nog te bezich- tigeix zijn. De directie van Biet museuxxx heeft het plan als aanfluiting bij de oud-Hollandsche keuken een oud- Hindelooper kanjer in te richten met geschilderde meubelen en ver der het noodige huisraad. Zij die het museuEs: daarin kunnen steunen en tot het in s tand brengeix van dit plan voorwerpen kuixnexx afstaan, worden uïtgeixoodigdjdch tot den di recteur te wenden. De afd.. Haarlem vaxx den Volks bond!, Vereniging tegen Drankmis bruik, zal in de maand Mei a.s. een tentoonstelling van huisvlijt houden. Binnenkort zxxllen nadere mede deelingen worden bekendgemaakt. De tentoonstelling zal omvatten huis-arbeid in den meest uitgebreiden zinzoo vaxx kinderen als van ovderen. Zaterdagavoixd brak brand xxit bij eexx bewoner van de Kamperstraat; spoedig was hulp aaxxwezig o.a. het politiewagentje. Nadat de slang evexx erop gezet was en nadat de braxxd een weinig schade aangericht had, was xxxerf dezen spoedig meester en trokken de bewoixers in hun huis terug. Als een bijzonder toeval mag ver meld wordendat van jeen bewoixer vaxx het Rozenpriëèl 5 zoons zijn vrijgeloot exx dat de eerste en de laatste zoon beiden hetzelfde num mer getrokken hebben. Het wielerpad, dat in het voorjaar langs een gedeelte vaix den Rijks straatweg AmsterdamHaarlem werd aangelegd is nog steeds onberijdbaar door de massa grind, terwijl op an dere plaatsen het gras er weer flxnk op groeit. Gedeputeerde Staten van Noord- Holland hebben, op voorstel van don Gemeenteraad van Hilversum de jaar wedde van den ambtenaar van den burgerlijken staxxd dier gemeente, e- last met alle werkzaamheden benaive het sluiten van huwelijken, bepaaiü op f1500, met jaarlijksche verhoo gingen van f100, tot een maximum van f2000. Bij Gedeputeerde Sta .en bestaat alzoo in beginsel geen bezwaar tegen periodieke jaarweddenverhooging van gemeente-ambtenaren^ De vereeniging „Technische Vrien denkring" alhier, verzoekt uitbreid ng der Burgeravondschool met een klasse, waarin zal worden gegeven on erwij° in bouw- en- werktuigkunde en in ejectrotechniek. De proef met een gemeentelijk bureau voor inlichtingen aan werk gevers en werkzoekenden kan ge slaagd heeten. De proef begon in 1905; op 1 October van dat jaar waren ingeschre van: 820 werkzoeken den, 397 aanvragen van patroons en 286 plaatsingen. Op 10 October van dit jaar waren die cijfers: 987, 616 en 400, dus respectievelijk 20, 50 en 40 percent hooger. Voordrachten- Wedstrijd „Kunst na Arbeid". Gisteravond mocht bovenstaande Typ. en Lith. Vereeniging zich ver heugen in den eersten avond van den Nationalen Voordrachten- Wedstrijd. Het was een avond van genot, doch dat de taak van de jury niet zwaar was bij het toekennen dier prijzen, bewees het publiek in liooge mate. De uitslag was: voor de le Afd. Komische voordrachteu le prijs (zil veren lauwerkrans) de Heer Jac. W. Melkert, te Tiel, met „Hanneske van Drumpt" van Jac. W. Melkert; 2e Prijs (Verguld zilveren Medaille) de HeerC. Heijne, te 's Bosch, met „Kees de Hengelaar" van C. Heijne; 3e prijs (grote zilveren Medaille) de Heer M. H. G. Riet te Plees bij Nijmegen, met „De Propagandist" van M. G. Riet. Van de 2e Afd. Komische duetten was: le prijs (Verguld zilveren Me- dailej de Heer L. W. van Amersfoort en Mej. Jacqueline Cremers, te Tilburg met „De eerste Kus" van A. L. v. B.2e prijs (groote Zilveren Medaille) de Heer J. A. Stolk en Mevr. A. Stolk, alhier, met „f 30,000 of binnexx 24 uur moet ik getrouwd zijn" van Willem Talser; 3e prijs (zilveren Me daille) den Heer L. P. Brinkman exx Mej. J. H. A. Heijde, te Rotterdam, met „De bruiloft van Neef Janus" van Solser en Hesse. De pixblieksprijzen werden toege kend aan den Hr. L. W. v. Amersfoort en Mej. Jacqueline, Crexners, met 280 stemmen, die dan ook met „De eerste kus" enorax veel succes hadden en de tweede publieksprijs, die in den loop der vorige week nog door eenige liefhebbers aaxx de vereeniging was gegeven, aan den Heer J. A. Stolk en Mevr. A. Stolk, met 27 stemmen, welke ook het genoegen mochten smaken bij het publiek zeer in den geest te vallen met „f 80,000, of bin nen 24 uur moet ik getrouwd zijn". x HEEMSTEDE. Iix de jongst ge houden raadsvergadering, is ook o.a., naar aanleiding van eexx adres ixx- zake straatverlichting iix hetSchouw- tjek war tier, op voorstel vaxx dexx heer Van Meeuwen, besloten daar ter plaatse een dx-ietal lantaarns te plaatsen. B. en W. hadden gead viseerd te wachten tot de nieuwe gasfabriek er was. B. en W. werden verder gemach tigd de oude materialen, oude brug leuningen, gebroken lantaarnpalen enz. op de meest voordeelige wijze van de haixd te doexx. Op voorstel vaix B. en W. en de comm. voor de plantsoenen werd besloten tot beplanting der Prinsen- laan met 160 iepenboomexx van 12 -18 cM. stamomvang a, fl.10 per stuk, de plaatsing ixxbegrepen. Besloten werd op voorstel der comm. voor de vaarten tot verbe tering der vaarten. De begrootiixg vaix het Burg. Arm bestuur werd op voorstel der fixx. comm. goedgekeurd. Ze sloot iix ontvangst en uitgaaf ïxxet eeix be drag van f5993,441/2, zijnde f800 minder dan het vorige jaar. De gemeente zal dit jaar een subsidie van f5077,44Y2 verleenen. De behandeling der begrooting volgde. Hoog werd gevonden, het bedrag, benoodigd voor schoonhou den enz. der schoollokalen. B. eix W. zullen in de volgende vergade ring dienaangaande voorstellen doen. De post belooningen eix eere blijken werd geschrapt. De subsi die aaxx de ambachtsschool te Haar lem werd verhoogd tot f 50. De post kosten van openbare) vermakelijk heden werd met f80 verhoogd. 't Voordeel der financ. conxmissie tot verhooging van de opcexxteix op het personeel werd hierop aange nomen en de begrooting vastgesteld iix ontvangst en uitgaaf op f 74865.82 met een post van onvoorzieixe uit gaven van f 1122.611/2. De heer Van Houten vroeg betore waterafvoer aan den Binnenweg bij „Leeuw en Hooft". De Voorzitter beloofde onderzoek. De Commissie voor de plaixtsoeneix werd gemachtigd do hoornen, die gerooid moeten worden, te rooien. Medegedeeld werd inzake den Raadhuisbouw dat pl.m. f 1720 meer aan hardsteen, zandsteen en hout zal gebruikt worden, dan in het bestek gerekend was Goedgevondeix werd het doen makexx vaxx teak houten deuren in het Raadhuis, die f600 meer zullen kosten. De heer vaix den Berg keurde de plaatsing van de gasfabriek naast de begraafplaats af en verzocht verplaatsing van twee lantaarns aan den Meerweg. De voorz. beval den leden overdenking van het bezwaar- -k X :Jc Museum van Kunstnijverheid. 'M sk

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2