St. Antonius-School Kerk enSchool. Kunst en Wetenschap Correspondentie. Gemengde Berichten. Amsterdamsche Beurs. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. EEN NET MEISJE, VELSEN. De bekende najaars- markten zullen alhier gehouden worden op Zaterdagen 10 en 24 November a.s.die te Beverwijk op Zaterdag 3 November. Ingezonden Mededeeling. BUITENLAND ,ioos/; apvertentien. TlEVRAAGD DINSDAG 23 October Van den Berg aan en zeide inzake de verplaatsing een onderzoek toe. Naar de lantaarns, die volgens den teer Hoeker slecht branden, zal gezien worden. De heer Yan Meeu wen zou gaarne een reglement van orde ontvangen. De voorz. deelt mede, dat het eerstdaags herzien zal worden en sloot hierop de ver gadering. VELSEN. Vrijdagavond stelde de Vrijzinnige Kiesvereeniging te Sant- Poort candidaat voor den Raad den heer J. Vader, alhier. j|{ BEVERWIJK. Het jaarlijksche bezoek aan Scheijbeek, met de prachtige collectie Chrysanthemums, Waartoe de liefhebbers van bloe men gelegenheid hebben is op a. s. Woensdag en Donderdag bepaald. Wie genieten wil van iets moois, verzuime niet toegang te vragen. Bedevaart naar Heiloo: Gisteren vertrokonder be gunstiging van bijzonder mooi weer, een groot getal inwoners van Be verwijk en Omstreken ter Beevaart op naar 't Putje van Onze Lieve Vrouw ter Nood te Heiloo. Ik moet op de eerste plaats be ginnen met hulde te brengen aan de Propaganda-Club St. Leo, onder- •afdeeling van de afd. Beverwijk van ■den R.K. Volksbond. Aan bare leden toch, is bet boven aller verwachting slagen van dezen Beevaarttocht te danken. Zij, hebben niets on beproefd gelaten om een succes in deze te verzekeren, de laatste week vooral hebben zij bijna dag en nacht voor dit doel gewerkt, en of zij succes gehad hebben? Nu, dat schreef ik reeds boven, dat het ons aller verwachting overtrof. Van alle kanten stroomde den bêevaartgangers toe; om tien uur was reeds een groot gedeelte van een langen trein tramwagens enkel van Beverwijk vol, buiten nog velen, die per andere gelegen heid deze reis medemaakten, onder weg werden nog van Heemskerk en Castricum opgenomen, voorzoover nog mede kon. Zoo werd de reis volbracht tot aan Heiloo, waar men in op tocht naar de R. K. Kerk toog om zich daar onderleiding van eender eerw. Geestelijken te scharen. In de kerk aangekomen hield 'de Zeereerw. heer Pastoor eene korte predikatie, waaronder hij „Onze Lieve Vrouw ter Nood" aan riep om haren zegen aftesmeeken tot het welslagen van dezen bee vaarttocht welke te harer eere gehouden werd. Van daar toog men steeds bid dende en zingende in processie naar de plaats, reeds van eeuwen terug bijzonder toegewijd aan „OnzeLieve Vrouw ter Nood" waar men na 'een goed half uur loopens aankwam. De eerw. Heer Kapelaan van Heiloo nam aldaar de leiding op zich. Zijn <eerw. begon met uit te leggen wat «deze plaats van af de middeleeu wen was geweest tot wat ze op heden was, hoe deze plaats reeds honderden jaren geleden door duizenden pelgrims werd bezocht, hoe deze plaats later is verwoest en hoe men er tegenwoordig weder naar streeft om deze plaats hetzelfde aanzien van vroeger te rug te geven. Nadat ZEerw. de geloovigen zoo geruimen tijd had bezig gehouden ook met zang en gebed liet ZEw. de geloovigen verder over aan hunne eigen devotie. Het was een schoon gezicht op het terrein daar, waar nu beslist meer dan 1000 menschen aanwezig waren en welke 'daar steeds biddende en zingende „O. L. V. ter Nood" hunne be langen en wenschen voorlegden. Te ongeveer drie uur werd de terugreis aanvaard, welke in dezelfde orde plaats vond als des 's morgens WIJK AAN ZEE. Lotelingen uit deze gemeente hebben op ergerlijke wijze huisgehouden op de Israëlietische begraafplaats onder deze gemeente. Nadat zji .over het hek waren geklom men, werd het lijkenhuisje openge- ibroken en de baar daaruit over het .'kerkhof gesleept en op den weg ge- i worpen. De politie heeft tegen de daders, die bekend zijn, procesverbaal opge maakt. LISSE. Op Donderdag den 25en October a.s. zal alhier gelegenheid bestaan tot kostelooze inenting, waartoe men zich op de gewone spreekuren bij een der geneeskundigen kan ^aanmelden. NOORDWIJK. Op Dinsdag 23 Oct. v. m. 11 uur •wordt eene vergadering gehouden van den gemeenteraad. De agenda vermeldt, behalve de ingekomen stukken, alleen het onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid, den heer J. van der Werf. VOORHOUT. De afdeeling Voorhout van de Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur zal Donderdag a.s. een vergadering houden in 't café „de Bontekoe" des avonds ten 7 ure. Punten van behandeling zijn: le. Opening; 2e. Notulen; 3e. Ver kiezing van twee afgevaardigden; 4e. Beschrijvingsbrief voor de Al gemeene Vergadering; 5e. Vraagbus. De oudste ingezetene dezer ge meente de oud-landbouwer W. v. d. Meer, hoopt 30 Oct. a.s. zijn 91 sten verjaardag te vieren. HAARLEMMERMEER. Er loopen alhier geruchten, dat enkele belanghebbenden pogingen in het werk stellen te Abenes een R.K. kerk te verkrijgen. HAARLEMMERMEER. De hoofd prijzen in de Paardenloterij waar van de trekking Vrijdag gehouden werd zijn gevallen op do volgende nummers: 2430, 3212, 4043, 2827, 3647, 2842, 4301, 1795, 97, 2888, 828, 622, 633, 38, 1318, 1533 en 538. De hoofdprijzen bestonden allen uit paarden. PURMEREND. Ter gelegenheid der najaarskermis werd Zaterdag al hier een schoonrijderij en ringrijderij gehouden, rond de Veemarkt, en op geluisterd door de muziek van het „Stedelijk Muziekkorps", onder leiding van den heer J. D. Thie, president der vereeniging. Door 't schoone weder begunstigd, waren talrijke belangstellenden uit de omliggende gemeenten opgekomen. Aan 't schoonrijden namen 7 paar den deel. De uitslag was als volgt lste prijs f 80, de heer Jan Visser, van Beemster; 2e prijs f20, Gebr. van der Meer, van Westwoud; 3de prijs f 10, de heer J. W. H. Geerlings, van P urmerend. Om 2 uur nam de ringrijderij 'n aanvang, waaraan 19 personen met hunne dames deelnamen. Door de commissie waren ditmaal op afstanden, rond de Veemarkt, lij nen gespannen, waaraan 'n viertal ringen aan touwtjes waren bevestigd. Deze nieuwigheid viel in 't water, daar er geen goede controle was bij elke lijn. Reeds na de eerste ronde, werd deze nieuwe wijze van ringsteken gestaakt en nam men weder de toe vlucht tot den bekenden een-armigen paal, met één ring aan 't einde. De uitslag was als volgt lste prijs, f 20, mej. M. Jonk, be rijder de heer J. Jonk, van Purmerend, 2de prijs f 10, mej. G. Mooy, van Edam, berijder de heef D. Middelbeek, van Katwoude; 3de prijs f 5, mej. L. van Schaik, berijder de heer H. van Schaik, van Landsmeer. Agenda Verkoopingen enz. KATWIJK aan ZEE. 25 Oct. 10 u v.m. Droge bloembollenveiling, in hoofdzaak Tulpenbollen. NOORDWIJKÊRHOUT. 30 Oct. 11 u. v. m. verkooping van 3 H. A. 26 A. 80 c.A. wei- en hooiland, geschikt voor bloembollencultuur in 3 perc. in „het wapen van Noord- wijkerhout"; door notaris Binnendijk van Noordwijk. LISSE. 8 Nov. n.m. 2 uur onge veer 14 Heet. Mandemakerstienden Notaris J. Tuimelaar te Lisse. UITHOORN. *30 Oct. 10 u. v. m. Belangrijk Boelhuis van vee, paard, bouw- en melkgereedschappen, voer en vaartuigen, meubelen en Huis raad en 50,000 K.G. bestgewonnen hooi, op de woning Halfwegen be woond door de Erven Bartels. Notaris, A: Roelofsvalk te Uithoorn. OUDE WETERING. 30 Oct. en 5 Nov. 10 u. v. m. Verkooping bij opbod en afslag van 10 H.A. 99 A en 30 c.A. Dijkgronden Tuinland in den polder „Het Noordveen" in het logement Cozijn, door Notaris de Wit van Oude-Wetering. LEIDEN. 23 Oct. 10 u. v. m. Verkooping(wegensfaillissement)van kruidenierswaren, toonbank, winkel- bakken, orgel enz. in het perc. Haarlemmerstr. 87, door deurw. v. Thiel. LEIDEN. 23 *Oct. 10 lu v.m. Verkooping inboedel, waarbij fles- schen, doozen enz. w.o. niet ver giftige zelfstandigheden welke vol gens de wet alleen mogen gekocht worden door H.H. Apothekers, ge neeskundigen enz., Breestraat 17 7 Notarissen Kaizer en Vijgh en Mr. Klaverwijden. 's-GRAVENHAGE. 24 Oct, 10 u. Verkooping levende Have, Melkerij en Landbouwgereedschappen, be nevens 80.000 K.G. best gew. hooi aan de Beeklaan 104 (hoeve Beek- lust.) Notaris S.|J. v. d. Bergh te 's-Gravenhage. ROTTERDAM*30 Oct. 11 u vm. Verkooping van ongeveer 50 stuks, aan de Molenwatersweg o.z. achter de Remise der Rott. Elec. Tram. Mij. Te zien Zondag en Maandag te voren van 103 uur en op den dag der Verkooping vóór 11 uren. Notarissen v. Alphen in Henriques de Castro te Rotterdam. SASSENHEIM* 7 en 14 Nov, 11 u. vm. verkooping bij opbod en af slag van 4 perc. weiland geschikt voor bloembollen cultuur gelegen a.d. Mottingsvaart elk perc. groot c.a. 1 H.A. in het Bruine Paard, door Notaris Frijlinck van War mond ook uit de hand te koop. Aanbestedingen. Van het uitschieten van den Tocht van den Groot-Henmeerpol der onder Warmond, c. a. 200 Rijnl. Roeden. Inschrijvingsbiljetten vóór 1 Nov. in te leveren bij J Hoogstraten Warmond. >- Van de levering van 725 Heet. aardappelen in 2 kwaliteiten ten behoeve van het krankzinnigen gesticht „Endegeest" en het Sana torium „Rhijngeest" voor het tijd vak 1 Nov. 1906 30 Juni 1907. Inlevering van biljetten en mon sters 2 uur voor de aanbesteding, welke plaats heeft op 27 Oct. te 12 uur te Raadhuize te Leiden. Schoolartsen. Aan een artikel in het „Tijdschrift voor Geneeskunde" over de school artsen ontleenen wij het volgende: „Behalve de ziekten, die dóór de school ontstaan, of die gevaar ople veren voor mede-scholieren, komen bij schoolkinderen nog een waarlijk ver bazingwekkend aantal andere kwalen en gebreken voor, die voor een groot deel zouden kunnen worden verholpen, maar die eenvoudig onbehandeld blij ven. Voor deze kwalen acht ik een ge neeskundig schooltoezicht een dringen de behoefte. Nu roept Dirkswat gij wenscht zijn geen schoolartsen, maar staats-kinderartsen 1 Mij om het even het feit bestaat, dat men in de scholen en nergens anders heel de jeugd bij- eenvindt, dat men alleen daar al deze gebreken ontdekt en zich de gelegen heid tot voorziéning opent. Dezelfde heer is uitermate bevreesd, dat de schoolarts in de rechten der ouders zou treden. Het hangt er slechts van af, op welke wijze deze instelling zal worden geregeld. De „dictatoriale macht," die Cohn den schoolarts wilde toekennen, wordt, zoover ik weet, door niemand meer gewenscht. Wij zijn het er, naar ik meen, vrij wel over eens geworden, dat de taak van den schoolarts een zuiver raadgevende moest zijn. „De ondervindingen, ook hier te lande opgedaan, toonen aan, dat de ouders in het algemeen met de hun verstrekte raadgevingen zeer goed ge diend zijn. Men leze de mededeelingen daaromtrent van de schoolartsen te Arnhem en te Zaandam. Ook herin ner ik aan mijn vroegere mededeeling, dat van de 31 kinderen der school voor achterlijken, bij wie ik adenoïde woekeringen vaststelde, zich 27 heb ben laten opereeren; eindelijk aan die van Stigter en De Jong, volgens welke te Leiden slechts in één geval het onderzoek werd geweigerd, terwijl verscheidene malen de ouders hun belangstelling in het onderzoek kwa men betuigen. Ook waren een groot aantal geneeskundige behandelingen het gevolg van hun onderzoek. „Om aan mijn bedoeling geen twijfel over te laten, zij gezegd, dat ik dus van den schoolarts buiten het hem oorspronkelijke toegedachte werk, een taak verlang op het gebied van zuivere geneeskundige armenzorg. Dit gedeelte van het geneeskundig schooltoezicht staat op één lijn met „kinderkleeding" en „kindervoeding," waarbij eveneens eerst door de school een juiste kijk is verkregen in een deel der maat schappelijke ellende, waar men even zeer in de school het meest geschikte aangrijpingspunt heeft gevonden om aan dat leed eenigermate te gemoet te komen. Eischt men, voor het in dienst stellen van de school aan mensch- lievendheid en armenzorg, een theore- tischen rechtvaardigingsgrond, welnu het ligt voor de hand, dat, evenzeer als honger ,verkleumdheid, ook kwalen en gebreken dikwerf oorzaak zijn, dat het onderwijs niet met vrucht kan worden gevolgd. Voorbeelden om deze bewering te staven liggen voor het grijpen. Of meent men dat een adenoïd- kind, met, gestoorden slaap, gebrek aan eetlust en veel geplaagd door hoofdpijn, bijzonder geschikt is om kennis te vergarenDergelijke slecht uitziende kinderen heb ik talrijke malen zien aangewezen voor uitzen ding met vacantie-kolonies. De toen maals hier ter stede keurende arts, collega Gantvoort, was terecht van mooning, dat aan zulke kinderen door tie adenoïd-operatie een minstens even groote weldaad zou worden bewezen als door een verblijf van eenige weken aan zee. Hij wees, met verstandig doorzicht, dezen kleinen voor uitzen ding aan, mits eerst de keel in orde zou zijn gebracht!" )|e Circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken aan de District-Schoolopzieners. Van verschillende zijden is er de aandacht van de Regeering op geves tigd, dat het wenschelijk is om het schoolonderwijs niet sporadisch, maar geregeld en allerwegenbevorderlijk te doen zijn aan het inprenten in het gemoed der leerlingen van 's men schen zedelijke verplichtingen jegens de dieren. Ook ik acht het richten der op voeding van de jeugd op zachtheid jegens de dieren een groot maatschap pelijk belang. Het streven dat aan een liefderijke behandeling van dieren ten grondslag ligt, vindt steun in onze wetgeving. Terwijl het Strafwetboek, dat tegen mishandeling van een dier straf bedreigt, het zedelijkheidsbegin sel erkent, gaat ook de wet betreffen de de bescherming van nuttige dieren zij het dan op utiliteitsgronden in die richting. Het doel, dat bij die wetsbepalingen voorzit, zal echter eerst dan tot zijn recht kunnen komen, wanneer het in de zeden van het volk is doorgedrongen, dat het kwellen en noodeloos dooden van dieren afkeu renswaardig is. Dit zal alleen bereikt kunnen worden, indien reeds in het kinderhart liefde voor de dierenwereld wordt opgewekt, den kinderen wordt Ingeprent de dieren met goedheid en zachtheid te behandelen en hun wordt geleerd, dat geen dier door hen roeke loos mag worden vernietigd. Vooral de school kan naar mijne meening op dit gebied krachtig werk zaam zijn. In het bijzonder bij het onderwijs in kennis der natuur zou aan dit onderwerp geregelde aandacht kunnen worden gewijd, zonder noch tans de kinderen bezig te houden met hetgeen buiten hunne gedachtensfeer ligt, Het zal mij aangenaam zijn, dat deze zaak door U tot een onderwerp van behandeling "wordt gemaakt op de eerstvolgende door U met de ar- rondissements-schoolopzieners te hou den driemaandelijksche districtsverga dering, om alsdan vast te stellen, welke de beste middelen zijn om het hier- beoogde doel te bevorderen. Als een dezer middelen noem ik en zal ik gaarne zien, dat dit wordt toegepast dat vervolgens op een der eerste met de onderwijzers te houden arron dissementsvergaderingen het onder werp eene opzettelijke bespreking zal uitmaken. Daarbij zou wellicht de weg gekozen kunnen worden om iemand, die van het onderwerp eenige studie heeft gemaakt en warm voor het streven gevoelt, uit te noodigen het punt in de vergadering in te leiden, ten einde bij de onderwijzers de noo- dige belangstelling op te wekken e» den lust om bij hun onderwijs in de hierbedoelde richting werkzaam te zijn, en hun tevens voorlichting te ver strekken omtrent de beste wijze, waar op dit zou kunnen geschieden. De Minister van Binnenlandsche zaken, (get.) P. RINK. Het R. K. Propaganda-Genootschap Marnixstraat 101 Amsterdam, ziet zicli genoodzaakt met voorkennis van het bestuur der Apolog. ver een. Petrus Canisius te berichten, dat de aanvrage van exemplaren van het H. Evangelie zóo groot is, dat zelfs bij geregelde aflevering door den boekbinder onmogelijk al le bestellingen, en zeker niet van groote getallen, kunnen worden uit gevoerd. Het volgende teekenende bericht heeft het Hbld. v. Antw. in de anti- clericale Chronique aangetroffen: Wij roepen de aandacht van het college en van den raad op den toe stand der betalende meisjesscholen, voor dewelke er sedert den dood van Allewaert niets gedaan is. In alle groote steden werden hoogere leer gangen ingericht, toelatende aan de jonge meisjes zich voor te bereiden tot universitaire examens. Hier nie mendal. In één woord, het program, in onze hoogere meisjesschool onderwezen trekt op niets en leidt tot niets. Ook zien liberale huisvaders zich verplicht, hunne dochters te sturen naar vrije of nonnenscholen, waar men ten minste met den vooruitgang is meegegaan, een onderwijs wordt gegeven in over eenkomst met 't staatsprogram en leidend tot eenen praktischen uitslag. s|e Uit Rome. Vrijdag hebben de Hoogeerw. paters der Sociëteit van Jesus, die als gede legeerden der Nederlandsche provincie de verkiezing van den nieuwen Gene raal te Rome hebben bijgewoond, namelijk pater Zwart, provinciaal, pa ter H. van den Bogaard en dr. R. van Oppenraay, de terugreis naar het va derland aanvaard. Dinsdag j.l. werden alle gedelegeer den der Sociëteit, 70 in getal, door den nieuwen Generaal aan Z. H. den Paus voorgesteld en in de zaal van het Consistorie gezamenlijk ontvan gen. De Zeereerw. pater Schuurmans, oud-directeur van het St. Canisius- College te Nijmegen, wordt eerstdaags te Rome verwacht, om hier als secre taris van het Generalaat werkzaam te zijn. Jubileum Prof Bart van Hove. Onze Amsterdamsche correspondent meldt: Ter gelegenheid van het 25 jarig hu welijksfeest van den voorzitter der Maatschappij Arti et Amicitiae is door de leden van Arti een feest georganiseerd. Woensdag 24 October zal prof. Bart van Hove en zijne echtgenoote een eere maaltijd worden aangeboden in het American Hotel. De Heer C. L. van Balen, hoofdredac teur der Zutphensche Courant, is met in gang van 1 Januari a. s. benoemd tot hoofdredacteur van Het Vaderland. Museum bezoek. De St. Ort. no. 245 bevat onderstaan de opgaaf van het aantal bezoekers der musea en monumenten gedurende het derde kwartaal 1906: Het Rijksmuseum te Amsterdam 141,164; het Koninklijk Kabinet van Schilderijen te 's-Gravenhage 41,135, het Museum Meermanno Westrec-nia- num te 's-Gravenhage 49; het Konink lijk Penningkabinet te 's-Gravenhage 5464; het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden 4266, het Rijks Ethnegra- phisch Museum te Leiden 549; het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie te Leiden 3282; De Gevangenpoort te 's-Gravenhage 17,587; de Historische zaal van het Prinsenhof te Delft 5001; het Muiderslot 2944; dc Ruïne van Bre- derode 768-5; het Monument te Heili- gerlee 3981 bezoekers. verliet kwam op een torpedo terecht en zonk dadelijk. Tweehonderd pas sagiers kwamen om; slechts een werd gered. 'wakke zuigelingen worden sterk gemaakt door Scott's Emulsion door welk middel verloren eetlust herkregen wordt en waardoor stevig vleesch aan rechte harde beenderen wordt toegevoegd. Zui gelingen nemen het in en verteren het zonder de minste moeite. Scott's is de oorspronkelijke levertraan-emulsie en de eenigste die de be- proevingen van 30 jaren Eisch altijd de Emai. doorstaan heeft; thans sie met dit handels- „,e,k„De visschernog steeds het beste, en liei Scot?prows. het dit is te wijten aan de uitstekendheid van de bestanddeelen en van de bereiding er van. Dokters erkennen dit. Zorg er voor, dat Uw kindje ook mollig en sterk opgroeit. Bij apothekers en droijisten verkrijgbaar. P, L. D. te Z. Heb uwe kaart doorgezonden aan de betrokken „autoriteit." Zullen al liet mogelijke doen, otn U ook onder dat opzicht genoegen te geven. Gelieve later te berichten, of het gaat of niet. De uitvinder van de revolver. In Lancaster, Pennsylvanië. is dezer dagen, geheel vergeten een man gestorven, die de revolver heeft uitgevonden: Jozef Schirk. Schirk was ongeveer 50 jaar ge- leden werkzaam bij een werktuig kundige, en peinsde over de gebre ken van het eenige in dien tijd draagbare wapen: het pistool; h&} was een even duur en gebrekkig en voor den drager zelfs gevaarlijk werktufg. Het erkennen en betreu ren van de nadeelen bewoog Schirk een wapen te vei'schaffeu, dat han diger: practischer en krachtiger van uitwerking was. Zoo ontstond de revolver, die al heel spoedig in hooge gunst kwam. Vele revolver- verkoopers zijn rijk geworden, maar de uitvinder eindigde zijn leven in de diepste ellende. 22 October. Medegedeeld door H. C. Tombeug h en Co. orige koers Heden. 91 De Fransche bladen, die wij he denmiddag ontvingen stellen ons in de gelegenheid om het bericht van de „N. R. Ort." besproken in de le kolom van ons nummer van he den, nader toe te lichten. De Vrijmetselaars van het radi calen-Congres te Rijsel gehouden (niet Parijs) besloten den eere wijn te drinken in het klooster der Gar- melietessen, die het vorige jaar werden uitgedreven. Stoelen, tafels en flesschen cham pagne werden er binnengebracht. De eerbiedw. priorin van het kloos ter, eene tachtigjarige, protesteerde onmiddellijk. De bevolking van Rijssel was niet weinig verbitterd over de voor genomen heiligschennis. Om half acht des avonds waren alle straten in den omtrek van het klooster zwart van volk. Al de politie, tachtig gendarmen te paard poogden de menigte in bedwang te houden. Toen de Vrijmetselaars versche nen om 8.20 werden zij begroet met eena bas les casserolles (weg met de klikkers) en daalde een regen van overrijpe aardappe len op de aankomende heiligschen ners. Verder wordt melding gemaakt van verschillende handtastelijk heden. De Fransche Kabinetscrisis. PARIJS 21 October. Clemenceau nam op zich een Kabinet te vormen. LONDEN. Een telegram uit Wel lington meldt den hevigsten brand in de geschiedenis der stad.-Het telegram is gedateerd van hedenmorgen. Ver zekeringskantoren, banken en hotels zijn vernietigd. Een Scheepsramp. WLADIWOSTOK 21 Oct. Het St. Petersburgsche Telegraafagenschap be richt De Russische stoomboot „War- joging die gisterenochtend deze haven South. Pac Sh. Common Marine Pref. Common Steel Sh.. Topcka Sh. 2e pref. Mexican Common Kansas Sh. Pref. Common Wabash Norfolk Sh Union Sh Southern Rails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri Rock Island Ontario Sh Denver Sh Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Rusland Hope Consols Amer. markt lager. Russen prijshoudend. Kon. Petroleum flauw Tabaksmarkt vast. Kimberlev lager. 921/2 103/g 2S3/4 47i/o 241/4 281/g 591/4 20 184 341/2 45i/r6 443/4 SM/ic I 273/4 I 453/8 401/g 721 141/2 467/s |206 681/2 j 683/4 101/4 271/4 463/4 1003/4 233/8 271/2 581/s 19% 181 335/8 433/4 433/8 331/4 275/i6 441/., 403/4 715 143/4 47 483/4 204 081/4 681/2 Politie-rapport. Gevonden 1 pet van een militair, een ijzeren kilogram gewicht, 1 rijwielbei, een couvert waarin pren- tenbriefkaarten en postzegels, een damesparaplu. In de Gierstraat is een paard, gespannen voor een vierwieligen wagen door de gladheid der straat gevallen, waarbij het zich aan 3 pooten heeft verwond. Proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden met een handwagen op een voetpad in den Hout, wegens overtreding der arbeidswet, wegens straatschenderij, wegens het 'savonds rijden met een niet verlichten vier wieligen vrachtwagen. Bij het spoelen van ondergoed in den Heerensingel is eene vrouw, doordat zij het evenwicht verloor, daarin gevallen, doch spoedig ge red. Door de politie is Zaterdagavond een begin van brand gebluscht in een bovenwoning gelegen aan de .Kamperstraat. Een persoon is aangehouden als verdacht van diefstal van eene portemonnaie met f 25. Gevonden voorwerpen1 zilve ren horlogeketting, 1 tienritten- boekje der H. E. S. M., 1 rozekrans en 1 lorgnet. Proces-verbaal opgemaakt wegens hef* spelen met en om geld op den openb. weg; wegens straatschenderij. Gisterenmiddag is al spelende een 3 jarig jongentje in den Scho tersingel gevallen doch spoedig daaruit door een voorbijganger ge red. Bevallen: 19 Oct.H. v. d. Laan- ELkerhout, d. 20 Oct.E. v. Looij- v. Etsen, z. 21 Oct.A. C. Mun- sterman-Schweitzer, z. A. C. Wil- lemse-Gubbels, d. A. E. Brinkman- Wensing, d. N. W. Timmerman- Möring, d. Overleden: M. Kobs-v. d. Walle, 47 j. Zoetestraat. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDP. Bevallen: J. J. H. de Voogd- Hammacker, z. >S. van Baren-Rie- seh, z. SCHOTEN. Bevallen: C. de Klerk-Out, d. VELSEN. Overleden: W. J. van Oosten, 9 mnd. BEVERWIJK. Bevallen: E. Rijke-Vessies, Z. ZANDVOORT. Bevallen: L. Molenaar-Koper, Z. M. Zwemmer-Van der Schindel, D. HAARLEMMERMEER. Getrouwd: G. Splinter en G. Bogaard. HILLEGOM. Bevallen: A. Stoker-De Bruin, D. H. A. Walkers-Verbruggen, I). M. C. Suijkerland-Van Cassel, D. Overleden: J. de Rooij, 57 jaren. E. H. Sminia, 5 maanden. van 82 uren, leeftijd 16 jaar. Schermerstraat lOr. heeft de verloting plaats ten bate dei- te Barneveld. Spoedig daarna zijn trekkingslijsten te koop bij den Heer J. M. HAZES, Plein 1, Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3