Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap SPORT. Genezing van een dame die aan rheumatiek leed. Land- en Tuinbouw. Gemengde Berichten. Amsterdamsche Beurs. Burgerlijke Stand. Er zijn in Pruisen ongeveer 300.000 ges -engde huwelijken, met i/2 millioen kinderen. De laatste statistieken wijzen uit, dat slechts 43i/2 pet. dezer kinderen Katholiek opgevoed worden. Als deze wonde van het Katholicisme in Duitschland geheeld of althans verkleind mocht worden, zou de vooruitgang der Katholieken verba zingwekkend zijn. De cijfers der echtscheidingen wijzen tevens uit, hoe ongelukkig deze ver bintenissen maar al te vaak zijn. De statistiek der echtscheiding wijst uit, dat er op 100.000 Katholieke huwelij ken slechts 67 echtscheidingen zijn. Voor de Protestentsche huwelijken is dit cijfer 265 en voor de gemengde huwelijken 402! Geld. Paus Pius X en de geheelonthouding. De geheelonthouding vindt vooral in Engeland en Amerika hoe langer hoe meer aanhangers. Ten bewijze van zijne hooge inge nomenheid met het streven naar ge heelonthouding zond Z. H. Pius X de vorige maand aan den Bisschop Pre sident van de conventie der Katholieke vereeniging van geheelonthouders in Amerika een schrijven, waarin Z. H. zegt „Het voorbeeld volgende van onze voorgangers, en vooral van den laatsten onder hen, (Leo XIII.) die het mis bruik van bedwelmende dranken voor den grootsten vijand hield van de leerlingen en geboden van Christus, hechten Wij van ganscher harte onze goedkeuring aan het werk uwer ver eeniging. Wij bevestigen de privilegiën door Leo XIII, z. g. aan uwe vereeniging toegekend." Ook verleentZ.H. de Paus verschillende aflaten aan de leden der vereeniging en zegt dan verder „Wij hopen, terwijl wij zulke over vloedige gunsten verleenen, dat niet alleen bisschoppen, priesters en man nen van religieuze orden, maar ook andere geloovigen zullen beslui ten kennis te nemen van uwe ver eeniging en dat zij er lid van zullen worden.". Treurig is het, dat ondanks de po gingen, die van vele zijden worden aangewend door mannen van allerlei richting om het drankmisbruik te be strijden, de Katholieken, die tusschen de 250 en 260 mi lloen en de Protes tanten, die, alle secten te zamen ge nomen, 185 millioen volgers tellen, deze laatsten meer geheelonthouders en onthouders van sterke dranken tellen dan de eersten. Een professor van de universiteit van Göttingen beweert, dat volgens de statistiek het getal van kruisver- bonders en geheelonthouders bij de Protestanten (ondanks hunne onder linge verdeeldheden) in den laatsten tijd viermaal zoo groot is als bij de Katholieken. Treurig en beschamend 1 In het belang van het geloof en van het algemeen welzijn moet de geheelonthouding, vooral bij de kin deren, door alle mogelijke middelen bevorderd worden. Dit ia de overtuiging van alle ver lichte mannen, van alle mannen der wetenschap, geen enkele uitgezonderd. En toch is, helaas !het vooroordeel van zeer veel moeders zoo diep in' geworteld, dat zij onmogelijk kunnen besluiten, haar kinderen dat vergift niet toe te dienen. Is er iets dwazers en onvergeeflijkere denkbaar? De Violier. Gisteravond hield doKatholieke Kunstkring „de Violier" eene yrij diuk bezochte feestelijke bijeen komst in het Odéon te Amsterdam. De heer Ed. Verkade droeg ver zen voor van Vondel, Hooft, Ver- weij, Staring de Bull en Shake speare. Niet alle nommers zijn stellig even goed ontvangen, met gelijk genot aangehoord. De voordracht uit Shakespeare b.v was ons op meer dere plaatsen totaal onverstaanbaar Het best kwamen Hooft en de Buil tot hun recht. Toch, wij be twijfelen het niet, de dames en hee- ren, in Odéon aanwezig hebben een aangenamen avond doorgebracht, waarvoor zij „de Violier" dankbaar zru. In plaats van de heeren Jan Dunselman en A. J. Joling, die niet herkiesbaar waren, zijn tot bestuurs leden van den Katholieken kunst kring de Violier gekozen de heeren Amsterdam J. W. H. Berden en Eduard Brom. De Haagsche afdeeling dezer ver eeniging houdt Vrijdagavond in de Arti zaal van het Z. H. Koffiehuis <een bijeenkomst, waarin de heer Jos. Cuypers een lezing met kunst beschouwing zal geven over bouw kunst in 't algemeen en de kathe- diaal van St. Bavo in 't bijzonder. Naar uit Madrid gemeld wórdt, heeft dezelfde kloosterling (een Por tugees) pater Himalaya, die onlangs het naar hem genoemde, himelayata uitvond, het krachtigst ontploffings middel, dat tot heden bekend is, iets anders uitgevondende „Pyrhelio- phore". Met dit toestel vangt hij de zonnewarmte op. Het spiegel- oppervlak heeft 80 vierkante meter oppervlakte. De verzamelde zonne warmte wordt overgebracht naar een oven de bereikbare hitte kan tot 3.500 graden opgevoerd worden. Al de be kende metalen kunnen dus vloeibaar gemaakt worden en zonder brandstof kunnen de stoomketels werken. Pater Himalaya is een nieuw be wijs voor de stelling, zoo geliefd bij onze tegenstanderseen monnik is even lui als domvijand der weten schap en van den vooruitgang. Toepassing der Jachtwet. Door den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel is naar aanleiding van een adres van het bestuur der Jagers-Vereeniging „St. Hubertus" te Eindhoven, aan de' Tweede Kamer het navolgende medegedeeld Hangende het onderzoek dat door de Tweede Kamer werd verlangd, werd voor de provincie Noord-Bra bant, waai-, ook blijkens andere klachten, de jachttoestanden méér dan in eenig ander gewest de zorg der Regeering vereischten, naast de voor het geheele Rijk geldende voorschriften betreffende het be machtigen van schadelijk gedierte, eene speciale regeling te dier zake in het leven geroepen, ten doel hebbende pm, zonder de belangen van den landbouw in het minst te schaden, tegemoet te komen aan billijke eischen der jagers. Ten gevolge van die gewestelijke regeling zijn de jachttoestanden in Noord-Brabant niet meer dezelfde als bij de indiening van het on- derwerpelijke adres, weshalve de Minister meent met het bovenstaan de te kunnen volstaan. Te meer meent de Minister zulks te mogen doen, wijl een Staats-Commissie voor de jacht werd ingesteld, die heeft te overwegen of en, zoo ja op welke wijze, eene betere regeling van de verplichtingen der landbouwers ter eene en die der jagers ter andere zijde zal zijn tot stand te brengen. Ingezonden Mededeeling. Mej. de Wed. Brinkman, oud 60 jaren, wonende Wijnkamp, te Goor (prov. Overijsel), schrijft ons „Ik verklaar, dat ik veel geleden heb aan hoofdpijn en rheumatiek. Nadat ik geen genezing kon vinden door de middelen, die ik had genomen, heb ik die genezing gezocht bij de Pink Pillen. Ik ben er verheugd over u te kunnen meedeelen dat de Pink Pillen mij inderdaad volmaakt gene zen hebben." Let wel op den leeftijd der genezen persoon. Mejuffrouw de wed. Brink man is 60 jaren oud, wat aanduidt dat zij sedert langen tijd aan rheu- matiek leed. De rheumatiek overvalt u niet op zestigjarigen leeftijd. De lijders aan gewrichtsontsteking en rheumatiek zijn dit, om zoo te zeggen, van hunne geboorte af, en de rheu- matische verschijnselen beginnen zich, zij 't al in lichten graad, te openba ren vooral van af vijf-en-twintig- tot dertig jarigen leeftijd. Die verschijn aelen verergeren steeds, zoo zij niet bestreden worden, om tot volle hevig heid te komen tegen de 55 of 60 jaren. Mejuffrouw Brinkman leed dus al langen tijd, en het was bij gevolg zoo veel te moeilijker haar te genezen als de ziekte langer geworteld was in haar Paganisme. Andere middelen, zooals z0 zelve zegt in haar brief, waren niet bij machte haar te genezen. De Pink Pillen daarentegen, hebben haar vol komen genezen. Er is dus wel een onderscheid tusschen die andere ge neesmiddelen en (je pjnk Pillen. Dat onderscheid is jn jle^ yoordeel dezer laatsten, en wij ieggen er nadruk op, dat de rinK yllen bij personen van gevorderden leeftijd apjj(j slagen, nadat de andere middelen gefaald hebben. De Pink Pilleri zj:n onover troffen tegen bloedarmoede, bleekzucht neurasthenie, algemeene zwakte, maagkwalen, schele ho°fffpijnen) ze. nuwpijnen, rheumatiek. gewrichtsont steking. Prijs f 1.75 de doos; f 9j-~. per 6 doozen; verkrijgbaar bij ®uablhé, gtep ger, 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel- Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Plaatzer van der Hul, Jansstraat 28. Aardbeien. De zorgen zijn gedurende herfst en winter betrekkelijk gering. Wat echter niet wil zeggen, dat ze maftr aan haar lot overgelaten moeten worden. Het feit, dat de bloem knoppen voor een volgend jaar reeds voor den winter gevormd moeten zijn, dwingt ons er toe er voor te zorgen, dat de jonge plan ten zich voor den winter zoo krach tig mogelijk ontwikkelen. 't Kan soms in den nazomer en begin herfst nog warm en droog zijn. Laat het dan uwe aardbeien niet aan het zoo noodige vocht ont breken. Ligging en samenstelling van den grond zijn van grooten invloed op de waterhoudendheid van den bo dem. De ranken, die zich soms nog aan de jonge planten vertoonen, worden zorgvuldig verwijderd. Wanneer we onze planten nauw keurig inspecteeren vinden we er soms bij met beschadigde bladeren. In de jonge bladeren zien we gaat jes ter grootte van een spelden knop. In de oude bladeren zijn die gaatjes door het groeien grooter geworden. Bij nadere beschouwing vinden we aan den onderkant der bladeren een bastaardrupsje, dat de oorzaak van de beschadiging is. Dat het gedood moet worden be hoeft zeker niet te worden vermeld. Zoo gaan onze aardbeien den win ter tegemoet. Doordat ze volkomen winterhard zijn, behoeft de vorst ons geen zorgen te baren. Zaterdagmorgen is met de „Pots dam" uit Amerika teruggekeerd, de eerw. pater G. van den Eisen, ad viseur van den Noord Brabantschen Boerenbond. Boekbespreking. „Het Boek van Ot en Sien." Bij de firma J. B. Wolters te Gro ningen is een Kinderboek verschenen, dat onder menig opzicht het ideaal nabij komt van een dergelijk werk. De inhoud in kinderlijk, niet kinder- achtig-flauwhij boezemt den kleinen belangstelling in, zoowel bij 't zelf- lezen als bij 't hooren voorlezen door anderen; de platen en prentjes zijn over het algemeen uitnemend geslaagd; papier en band, de geheele uitvoering zijn te roemen. Hier en daar zou eene kleine aanmer king te maken zijn, doch waartoe vitten, kleingeestig en kleinzielig vitten? De schrijversLigthart en Scheep stra evenals de Uitgever hebben beter verdiend en een woord van lof willen wij hun niet onthouden. Wie voor fl.90 zijn kleinen jongen (of meisje) dit mooie, aardige boek koopt, kan gerust zeggen, dat hij er voor twintigmaal dat sommetje plei- zier van beleven zal. Bij ondervinding sprekend kan ik verklaren, dat ik kinderoogjes heb zien stralen, een blijden kinderlach menigmaal heb hooren schateren, uit roepen van geluk opving, gelijk alleen de onbezorgde jeugd ze doet klinken, toen de avonturen van Ot en Sien ge lezen werden. En is dat voor het ouderhart zelf ook niet een genot? BUITENLAND Stormen en orkanen in Amerika. Omtrent den cycloon, die een groot deel van West-Indië heeft ge teisterd, komen thans vele bijzon derheden die bevestigen, dat déze orkaan bijna alle dergelijke natuur verschijnselen in hevigheid overtrof. Op Cuba begon het noodweer Woensdagmiddag en woedde voort tot Donderdagmorgen. De ramp bepaalde zich echter in hoofdzaak tot de provincie Havana en Pinar del Rio. In Havana alleen wordt de schade op twee millioen dollars begroot. De geheele tabaksoogst in Pinar del Rio wordt als verloren beschouwd. Groote schade werd aangericht in de parken en aan plantingen te Havana. Het regende als bij een wolkbreuk, zoodat het verkeer van trams en andere voer tuigen totaal was gestaakt. Alle spoor- en telegraafdienst naar 't binnenland werd verbroken en daarbij^ de scheepvaart zeer belem merd. Pallooxe schepen werden los geslagen en vele kleine vaartuigen tot zinken gebrachttwee schoeners werden op het strand geworpen. De Amerikaansche oorlogsschepen ston den bange uren door en, gelijk reeds gemeld, de groote kruiser „Brooklyn" werd van de ankers geslagen, liep vast, maar kwam daarop, gelukkig zonder veel schade weer vlot. Men blijft zeer bezorgd over de Amerikaansche troepen in het legerkamp buiten de stad Ha vana. Tot de gedooden behooren zee lieden, terwijl overal veel menschen werden gekwetst. De verliezen zijn nog niet bekend, maar het aantal der omgekomenen schijnt niet zeer groot. Van Cuba verplaatste de orkaan zich over de golf en teisterde vooral 1'lorida, om vervolgens de zee in beroering te brengen en verderf aan brengen. Uit Key-West, in Florida, wordt gemeld, dat daar 49 arbeiders aan kwamen, Tie 0p zee door de Oos- tennjksche stoomboot „Jessie" wer den gered. Zij behoorden tot een troep van 150 werklieden, aan boord van de bark „yt. Lucie", van den I ionda-spoorweg, met bestemming naar Mianu, waar een nieuwe lijn wordt aangelegd. Velen der opva renden zijn verdronken. De officie ren van de „Jessie" hoorden hulp roepen en zagen plotseling tallooze menschen in het water zich vast klemmende aan houtblokken en kleine vlotten. Men zette de booten uit en redde zooveel men kon, in het geheel 49 man. Nog andere stoombooten in de buurt hielpen mede, zoodat er nog wel meer van de „St. Lucie" gered kunnen zijn. Evenwel waren er nog negen bar ken met werkvolk voor de spoor wegmaatschappij onderweg en de zen allen zijn verdwenen. Men vreest daarom, dat hier ter hoogte van Bahama nog veel meer men schen zijn omgekomen. Het eilandje Elliortas Key is Donderdag door een vloedgolf ver zwolgen. Men gelooft, dat de ge heele bevolking, bestaande uit 250 personen om het leven gekomen is. In den Staat Salvador heeft de storm vele dagen voortgewoed en groote verliezen aan menschenle- vens en vee veroorzaakt; evenals enorme schade aan den oogst. Het oorlogsschip „Izalco", van Salvador, is te Acaj utla te gronde gegaan. In de steden San Salvador en Sanso- nate zijn vele gebouwen ineenge stort, de bewoners bedelvende ijze ren bruggen werden weggeslagen, de waterleiding en de electrische stations zijn vernield. De verliezen aan menschenle- vens, aan lijf en goed, zijn in deze streken ontzaglijk groot, de schade voorloopig onberekenbaar. Ook in Guatamala en Honduras moet de storm zoodanig hebben gewoed, dat de schade alleen met millioenen dollars kan worden ge schat. Ook in Nederlandsch West-In dië heeft het noodweer zich ern stig doen gevoelen. Uit New-York wordt bericht, dat het op Cura9ao elf dagen achtereen geweldig regen de, vooral op den llden en den 14den. Daarbij kwam een vloed golf, die te Willemstad huizen, dij ken en plantages vernielde en in haven de vaartuig verbrijzelde. De schade wordt geraamd op 'n 300,000 dollars. Op Bonaire is de hoofdplaats overstroomd. Verschillende kleine vaartuigjes werden op het strand gezet. Drie gingen geheel verloren, maar alle opvarenden werden gered. Eene opbloeiende litteratuur. Dat hiertoe de reclam# behoort, zal ieder couranten-lezer of -lezeres grif toegeven. Zij is rijk in verschei denheid en oorspronkelijkheid en steekt zich in allerlei gewaden. Nu eens verschijnt ze als advertentie dan op eene afzonderlijke plaats tusschen de nieuwsberichten en niet zelden onder een afzonderlijken titel, zoodat de arglooze lezer niets an ders denkt, dan dat de een of an dere correspondent zijn lezers iets buitengewoons heeft mede te deelen, wat met een annonce of reclame niets heeft uit te staan. Hiervan het volgend staaltje uit een Engelsch weekblad EERLIJKE BEKENTENIS. van eehen geneesheer over voe dingsmiddelen. Er zijn geen, eerlijker mannen de geneesheeren. Wanneer zij zich vergist hebben, zijn ze dadelijk be reid om zulks te bekennen. Hieromtrent een bewijs van een uitmuntend practiseerend arts. Zijne ronde ongekunstelde taal spreekt voor zich zelf. „Ik had altoos een beslist voor oordeel tegen alle advertenties van voedingsmiddelen, en nu ben ik tot de ontdekking gekomen, dat dit vooroordeel onverantwoordelijk en onredelijk was. Vroeger las ik nooit advertenties betreffende Grape-Nirts (Druif noten en proefde dit voe*- dingsmiddel nooit voor den vorigen winter. Daar ik wegens herstel mijner gezondheid aan het zeestrand moest vertoeven, bezocht ik mijnjongsten zoon, die vier vac de meest blo zende en gezonde knapen heeft, die ik ooit gezien heb. Daar at ik den eersten schotel Grape-Nuts als avondbrood met mijn kleinzoons. Ik werd er op verlekkerd, en sedert dien heb ik iedere week een pakje ervan gegeten, en ik vind het een kostelijk, versterkend en verfrisschend voedsel, en de opris pingen, waaraan ik vroeger veel leed, hielden opik voel geen overlading van de maag, geen misselijkheid, geen ongemak, van welken aard meer. Er is geen enkele spijs, die mij beter bekomt dan deze. Ik ben sterker en opgewekter dan voor tien jaar, en sedert ik ervan ge bruik, bespeur ik niet de minste indigestie." Wie zich van de waarheid van dit attest wil overtuigen, moet zich wenden Grape-Nuts Co. 66, Shoe- lane, E. C. te Londen. Hoe meer geneesmiddelen, hoe meer zieken. Het beste geneesmid del voor de meeste kwalen is de matigheid! Het gezondste voedsel zijn onvervalschte levensmiddelen, zonder veel kruiden en specerijen de beste drank water. Er zouden heel wat minder zieke kinderen en zieken zijn, indien de zinspreuk „Simplex sigillum veri De eenvoudigheid is het kenmerk van het ware" van onzen wereldbe- roemden geneesheer Boerhave, die voor twee honderd jaar leefde, werd behartigd, en indien men zijn raad „Houd je voeten warm, vul matig uwen darm", niet in den wind sloeg. Grape-nuts heeft noch met drui ven, noch met noten of eikels, zoo als men uit de letterlijke beteeke- nis zou opmaken, iets gemeen. Het is eene toebereiding van tarwe, die na er wat melk te hebben over ge stort, dadelijk kan gebruikt wor den. Wel gemakkelijk voor de keu kenprinses! De uitvinding van de lucifers. Een eenvoudig marmeren ge- denkteeken zal het graf aanwijzen van Sauria op het kerkhof te Saint- Lothain, de geboorteplaats van hem, die de wereld aan zich verplicht heeft door de uitvinding van den lucifer Omstreeks 1830, dus drie jaar minstens voordat de Oostenrijksche scheikundigen de vereeniging van zwavel en phosphor in den handel hadden gebracht, had de heer Nicolet, hoogleeraar in de schei kunde te Dola (Jura), proeven ge nomen met zijne leerlingen tot het vinden van een ontplofbaar poeder. Hij verkreeg het gewenschte resul taat, doordat de punt va i den stamper op den bodemvan den vijzel, bestreken met chloorzure potasch en zwavel, ontploffing deed ontstaan. Een der studenten, een jong- mensch van 19 jaar, begreep, dat, als men nu phosphor kan voegen bij dat ontplofbare mengsel, men wellicht lucifers kon krijgen, die ontvlamden door eenvoudige wrij ving, en de zwavelstok vervangen kon worden. Charlos Saria, zoo heette de stu dent, noodigde toen, volgens liet verhaal van een Frausch dagblad, een honderd vijftig medestudenten uit om zijn uitvinding te leeren kennen. Lange zwavelstokken, aan twee zijden bruikbaar, zooals toen gebezigd werden, doopte hij in licht verwarmde potasch en streek die af op een gedeelte van den muur, die met phosphor bestreken was de zwavelstok ontvlamde, de lucifer was uitgevonden. Sauria kwam niet op de gedachte om partij te trekken van zijne uit vinding. Hij werd geneesheer en was arm tot in 1881, toen hij in eene tabakzaak kwam en de we tenschap vaarwel zei, Op 22 Aug. 1895 stierf hij als een vergeten burger en nu eerst wordt voor den genialen man een gedenkteeken opgericht. Sauria was van oorsprong Spaansch; onder Lodewijk XIV hadden zijne voorouders zich in Frankrijk geves tigd; hij zelf was de zoon van een generaal uit den tijd der eerste re publiek. missis f 12.50. Stemming willig. Ruwe Spiritus f 7i/2. Spoeling-Commissie f 1.50. HAARLEM. Graan- en Zaadmark t. Verk. H. L. R. Tarwe fO.OO a f0. 120 H. L. W. dito f 8,— a f 0,—. 95 H. L. Rogge f5.50 a fO.OO. 0H.L. Haver f 0.a f0.Garst f 0, a f0,— HL. Mais f 0,— f 0,— 00 H.L. Duivenboonen f0,a f 0.30 H.L. Paardenboonen f 0.a f 7,10 HL. Groene Erwten f .0a f0 ALKMAAR. Veemarkt. Aange voerd: 8 paarden f 80 a f 180, 43 koeien. f120 a f280,44 nuchtere kalveren f8 af 23,101 schapen f 14a f 28.00 lam- faf,60 magere varkens fl6a f 22.alles per stuk. 0vette Var kens— ets. per KG! vette Kalveren fa f 242 Biggen f9. af 12.18 Bokken en Geiten f 3.a f 7.Kipeieren f 0.a f 0.per 100 stuks. biggen f0 a f0 bok ken en geiten kop boter per kop kilo, f0,60 a f0,70,550 eieren f6 a fO.per 100 stuks. BEVERWIJK. De prijzen der Vruch ten aan den afslag waren als volgt Wortelen f 5.a f 7.per 100 bos Aardappelen Klei f 2.20 a f 0.Zand dito f 0.— a f 0,Andijvie f 1.50 a fl.80 perlOOstr. Postelein fO.OO a 0 per HL. Sla f 1.50 a 0.per 100 krop Bloemkool f8.af 14..Komkom mers f .0 a f 0.per 100. Spinazie a ct. Capucijners a ct. Uien fl.75 a 2.per HL. Tuinboonen f .0 a f 0.Snijboonen f 1.75 a f 2.Hee- renboonen f 0.40 a fper 1000. Fram bozen ct. per mandje. Druiven45a65 ct. per KG. Pieterselie f 0.00. Selderie fO.OO per bos.Peren f5.a f0. per Hl. Augurken ct. per mandje. Appelen f 4.a f 6. EDAM. Ter kaasmarkt aangevoerd stapels kaas wegende 0K.G f de 50 K.G.Prijs partijen Boter, a 70 a 71 cent, de 5 HG. f ,0,a f 0, Eieren f6,a f0,p. lOOstuks. Vervolg Stadsnieuws. De toestand van mr. F. A. Bijvoet blijft bevredigend. De temperatuur is nagenoeg normaal 87.3. Wat de slachtoffers betreft van de ontploffing ten huize van den heer Vasen, kunnen wij melden, dat de jongeheer Vasen voortdurend aan de beterhand blijft en de andere patiënt binnenkort geheel hersteld de Maria' stichting zal verlaten. De metselaar Zuidwijk, die in het Groote- of St. Elisabeths-gasthuia ver pleegd wordt en wiens toestand het ergste was, ook hij neemt in beter schap toe. Gisteren b. v. heeft hij weder .zijne handteekening kunnen plaateen onder een brief. 23 October. MtMlegeAeeld door H. C. Tombergh en Co vorige koers Heden South. Piie SSh Com mon Marine - Pref. Common Steeil Sh.. - Tqpeka Sh. 2e pref. Mexican Commoir. .Kansas Sfe. Pref. r» e -• Common Wabash Norfolk S'h Union Sh. - - - Southern Rails - Car Foundry Sh. Common lïrie - Missouri Rock Island - Ontario Sh Denver Sh. - Kon. Petroleum Common Peru - Pref. Peru Dominica Kimberley Rusland Hope Consols - Amer. markt zeer willij,'- Russen willig. Kon. Petroleum prijshoudend, Tabaksmarkt vast. Kimberley prijshoudend. Wh A. v. I MARKTNIEUWS. SCHIEDAM. Noteering Makelaars f 12.75. Jenever f 16.75. Beurscom- Ondertrouwd: 23 Oct. Hartmam en J. P. Emmink. Getrouwd: 23 Oct.A. N. J. M. d. Weiden en B. Hommerich. Bevallen: 22 Oct.G. v. Halst- v. d. Beek, d. J. T. Hulshof-Klaas- sen, z. W. H. P. M. Martens-Wale- veld, z. J. C. E. Verkes-Bezuijen, d. M. E. Lohman-Korner, z. 23 Oct.A. H. Serné-van Stain, z. G. H. Mol-Bodegraven, d. D. Kamp huis-van Vliet, d. Overleden; F. J. Kuijt 10 m. z. Grebberstaat. A. A. Tjepkema- Bottinga 71 j. Parklaan. C. v. d, Bosch I m. z. Doelstraat. F. Kel derman 19 d. d. Waldeck Pyrmontstr. J. M. Corsten 21 d. z. Scheepmakers- dijk. P. A. H. Jacques 7 m. z. Eendrachtstr. J. J. Wolfroom 66 j. Schotersingel. HEEMSKERK. Opgave van 7 Sept. tot 15 Oct. Ondertrouwd: G. van Hoff en E. Bourgonje. Bevallen: M. Wiebes-Apeldoorn, z. A. de Graaf-Gooijer, 2d. M. Huisman-Veldhuis, d. J. de Reus- Bleijendaal, z. C. A. Smit-Wijlaars, z. A. Blad-Klokman, d. H. v. Egmond-Sinnige, z. H. Bruins- Gooijer, d. P. Zonneveld-Schuur man, z. M. van Zelf-de Ruyter, z. A. Limmen-Koedijk, d. J. de Boer-Kuijl, d. A. Kok-Winter, z. M. de Ruijter-Joosten, z. K. Dam- Kater, z. K. Veen-Bakker, z. Overleden: S. Bleeker 77 j. echt. van W. Gaijkema. J. van Essen 7 mnd. z. v. P. v. Essen-Klein. Jan Oudhuizen 5 mnd. z. v. S. Oudhuizen- Koster. A. C. J. Kleef 6 mnd. d. v. J. Kleef-de Boer. J. J. de Wit 6 w. z. v. V. de Wit-Boltes. P. Zonneveld 63 j. echt. van A. Hooge- werf. HAARLEMMERMEER. Bevallen: V. de Koker-Dunweg' z. A. Kemp-Van der Stroom, z. BLOEMENDAAL. Ondertrouwd: W. F. Kuvper en F. L. W. Roosdorp. J. F. de Kruijs en A. D. van der Werff. A. Damen en J. M. Heemskerk. Overleden: C. C. Kuijper, 56j. BEVERWIJK. B e v a 11 ejn S. A. van Zutphen- De Wit, z. Polltie-rapporf. Gevonden: 1 zilveren armband met donkerroode steenen, 1 fox- terrier, 1 zwart lederen tascbje waarin een abonnement E. S. M. 1 fox-terrier, 2 gouden oorbellen met steentjes in de opgehaalde vuilnis' stoffen gevonden, een bril in etui. Proces-verbalen zijn opgemaakt: ■wegens straatschenderij, wegens 's avonds rijden op een niet verlicht rijwiel, wegens het verwekken van nachtrumoer. Gisterenavond is een half be schonken persoon in den Kamper singel geloopen, doch spoedig daar uit gered. Twee wielrijders zijn in de Gr. Houtstraat tegen elkander gereden, zonder zich te bezeeren, alleen wa ren hunne rijwielen eenigzins beschadigd. Zoo goed als gij In de advertenties altijd de beste merken voor alle ver- bruiksmiddelen vindt, vindt gij er ook de beste geneesmiddelen om uwe kwalen te lenigen. 5|e 91 931/, 101/4 101/s 271/4 28 ■168/4 487/ie 1003/4 1021/4 235/8 241/., 271/2 28% 58i/8 591/4 IT/s 201/2 181 1841/2 335/g 34% 433/4 453/4 433/g 4413/46 -331/4 343/g «76/l6 283/16 46i/16 40%j 4IS/4 715 715 143/4 1413/j6 47 471/2 483/4 48% 204 205 681/4 691/4 681/2 691/2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3