Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. finantiëel, waar haar arbeid de al- gemeene opvoeding des volks geldt. 5 Alles wat den Islam in Indië bevordert, is ten nadeele van de moreele macht van het Ned. Indi sche gouvernement. BINNENLAND. Een woeste stier. Maandagmiddag zou Wildeboer, arbeider bij den Landbouwer R. Omta te Godlinze, voor dezen oen stier naar Apingedam brengen. Om het dier gemakkelijker langs den weg te kunnen leiden, werden twee koeien, die met den stier in de zelfde weide hadden geloopen, mee genomen. Bij het logement van mej. de wed. Wildeman rukte de 'stier zich los en sprong in een gracht, waaruit hij zichzelf redde. Men deed moeite het dier te grijpen, maar het liep den Delfzijlsterweg op, waar Wilde boer post had gevat, om het terug te jagen. Door een onverwachte wending van den woest geworden stier werd de man met een gewel digen stoot omver geworpen en smakte achterover op den grind weg. Bewusteloos werd Wildeboer opgenomen. Twee uur later over leed hij. Een groote huishouding laat de oppassende man achter. Vleesch perkilometer. Gedurende het 4de kwartaal 1906 zal, blijkens een aanschrijving, de prijs van het uit de militaire slach terijen te leveren vleesch per kilo meter berekend worden. „Het Volk" Hondsdolheid. In verband met de te Eindhoven en omstreken voorgekomen geval len van hondsdolheid, heeft ook te Tilburg het Gemeentebestuur bij verordening bepaald, dat de hon den in die gemeente voor den tijd van 4 maanden gemuilkorfd moe ten zijn. Te Blerik, bij Venloo, is een ge val van hondsdolheid geconsta teerd. Een hondje was drie weken geleden door een vreemden hond gebeten en vertoonde nu alle ken-, teekenen van hondsdolheid. Hij beet een negenjarig jongentje in de beide handen en een volwassen persoon in het been. De eigenaar heeft het dier onmid dellijk doen afmaken en naar Utrecht opgezonden om onderzocht te wor den. Telefoon-genot. Het „Utr. Dagblad" vertelt Boeren, burgers en buitenlui, sluit u aan bij de Amsterdamsche ge meente-telefoon De meest gran diose uitvinding dezer eeuw. Je moet dikwijls opschellen voor al des avonds, dan geeft ze tegelijk aansluiting met alle aangeslotenen. En wijl bij de 7000 abonné's er te genwoordig velen zijn, die piano en gramophoon tot hun beschikking hebben, geniet je heerlijk concert toe. 't Gesprek is bijzaak. Voor de matinée's, 's middags, heb ge na tuurlijk geen tijd, maar 's-avonds, geloof me, is zoo'n telefoonverbin ding een heel feest. 't Spel begint tegen achten. A. (schelt op)Juffrouw, No... B. (de opgebelde)Hallo, ben jij 't? Alle mogelijke, duidelijk hoorbare gesprekken en een gramophonische piano-inltiding maken voorloopig de beantwoording van die vraag ondoenlijk. A., na eenig wachten Zeg, kerel, hoor je die herrie? B. Ja, we zijn met het geheele net tegelijk aangesloten. C. (een andere stem)dus je bent er om half negen? D. Goed, maar neem 'n para plu mee, we krijgen saus Inmiddels is de gramophoon van een der abonné's een stuk opge schoten. B. Allemachtig, hoorde je die be stelling van oesters niet Zeg, wat zingt dat ding, hou even stil De gramophoon... l'audace et la fierléBoom, boem, trèrètètètètè-ê- ètèèèèè... Oh... c'est Famour. A. 'k Geloof 'n aria uit „LaMuette de Portici..." B. Wat hadt je me eigenlijk te zeggen A. Meen, merci, ik spreek je morgen wel. Telefonisch hoort de heele stad liet. Ik ben bang, dat 'k 't dan morgen in de krant lees... Af! (Historisch.) Een vreemde geschiedenis. Een operagezelschap uit Brussel, directeur J. de Koniugk, te Rot terdam in den grooten schouw burg een opvoering geven van Pal jas en Cavaleria Rusticana, met me dewerking van een gemengd orkest van Rotterdamsche musici en leden van het Residentie-orkest. De zaal was flink bezet, doch het Belgische gezcdschap bleef, zonder iets van zich te doen hooren, weg. Een deur waarder maakte hiervan proces-ver baal op. Altoos practisch. Van den gemeentelijken telep- foondienstj ontving een Hagenaar dezer dagen volgende gedrukte kennisgeving „Ik heb de eer U kennis te geven, dat Uw telefonische ver binding wegens werkzaamheden aan de telefoonkabels gestoord zal zijn." Volgde onderteekening benevens het onderschrift ,,'sGravenhage, datum postmerk." Het opengebleven gedeelte was niet ingevuld en de keerzijde van het gedrukt bericht b; vatte wel een geschreven adres, maar geen post merk, aangezien de kennisgeving niet per post was bezorgd, maar eenvoudig in de bus gestoken. De telefoonabonné moet nu af wachten, of de storing van zijn ge leiding in het jaar 1906 dan wel in 1907 zal plaats vinden. Maar op die manier is de goed bedoeld kennisgeving van bitter weinig nut, daar men niet vooraf maatregelen nemen kan, om in de storing der geleiding te voorzien. Een map. Aan een expeditiekantoor te Goes werd Woensdagavond ter verzending aangeboden een pakje, geadresseerd aan een ambtenaar op een der Zuid-Beve- landsche dorpen. Toen de expediteur het pakje aandachtig bekeek, kwam het hem echter wat verdacht voor. Het was verpakt in een exemplaar het Volk en droeg, behalve het adres, het volgende opschrift:Springstoffen. Afzen der: de Anarchistische vereeniging „Dood, geen verzoening". Afdeeliug Goes. De expediteur vertrouwde de zaak niet en besloot de politie in den arm te ne men. Ook deze, indachtig aan de anar chistische aanslagen in Rusland, achtte het pakje verdacht en na korte beraad slaging besloot men het open te maken om den inhoud te onderzoekan. Deze taak nam de politie op zich. Voorzichtig werd het touwtje losgesne den. de courant afgewikkeld. Men vond een car tonnen doosje, waarop het dek sel los zat. Men opende het doosje en zageen achttal oliebollen. (G. Cf.) Ongelukken. In don Grooten IJpolder is het 3-jarig dochtertje van den land bouwer Roos in de sloot om het erf gevallen en daarin verdronken. In de St. Anthoniebreestraat te Amsterdam is een tramwagen in botsing gekomen met eene, met ijzer beladen, handkar, tengevolge waarvan een spiegelruit werd ver brijzeld. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Een werkman van de Ned. Scheepsbouw-Maatschappij te Am sterdam is in het ruim gevallen van het in aanbouw zijnde ss. „Atlas", met gevolg, dat de man aan de bekomen verwondingen overleed. Eene 54-jarige vrouw is in de Leidschestraat te Amsterdam bij het oversteken van den weg door een rijtuig aangereden en daardoor gevallen. De vrouw, die vermoede lijk het rechterbeen heeft gebroken, is per rijtuig huiswaarts gebracht. Gisterenochtend is de 9-jarige Adrianus Keizer, wonende Von Zesenstraat 48 II, te Amsterdam, uit een achterraam van dat perceel op de plaats van het huis gevallen In bedenkelijken toestand is de ongelukkige knaap opgenomen en naar liet O.L. Vrouwe-gastliuis ge bracht. Uit Tilburg meldt men d.d. 24 dezer Hedennacht had de knecht van voerman Claassen alhier, die de vrachtkar rijdt van Tilburg op 's-Her- togenbosch, het ongeluk bij het op stappen van de kar te vallen waar door hem een der wielen over de beenen ging. Branden. Gisterenmorgen is op de Een dracht hij Apeldoorn afgebrand de woning van L. Zoetbrood. De in boedel, voor het grootste gedeelte nog behouden, is verzekerd bij de maatschappij „De Rijn", gevestigd te Arnhem. Het huis is eveneens verzekerd. De slechte toestand van den schoorsteen moet oorzaak van den brand zijn. Te Groot-Ammers is de woning van G. de Groot afgebrand. Oor zaak het spelen met lucifers door kinderen. De woning was wel, doch de inboedel niet verzekerd. Heer (die een omnibus veertig meter acbternagerènd heeft, eer er gestopt werd. Zeg, conducteur, ik zal een klacht indienen over je, hoor. Conducteur. Hoor eens, me neer, ik ben geen aardappel Heer. Geen aardappel? Wat heeft dat er nu mee te maken? Conducteur. Wel, die heeft oogen aan alle kanten, ik niet. Wijnhandelaar. Ik zal een nieuw wijntje in den handel bren gen Raad 'r es, hoe ik het ge doopt heb Vriend. Hm, ik vertrouw niet mette veel water. Minnaar (die stottert). L.1. lie lieveik be bemin jew w wilje m m mijn vr vr vrouw w w worden Emma. O, mijnheer Stemmel, wat zal ik daarop antwoorden Minnaar. Z z zeg ja, of ik z z zal mij n n nog eens v v ver kla klaren. Wat heeft de dokter aan uw man voorgeschreven voor zijn rlieu- mathiek Hij moet zijn heele lijf insme ren met brandewijn. En helpt dat Ja, zeker Hij gevoelt geen pijn meer... Maar nu heeft hij al tijd slappe beenen sedert hij dat inneemt. Ons blad is het best ingelich te van de geheele beschaafde we reld, schreef de redacteur van een Amerikaansche courant: Wij hebben het allereerste be richt gegeven van den grooten brand te Jacksonville, en wij zijn ook de eersten geweest, die berichten konden, dat het geheele verhaal van dien brand van A tot Z gelo gen was. Bij B. en W. is ingekomen een verzoekschrift van Jac. Paff om verlof tot verkoop van alcoholhou denden drank anderen dan sterken drank (voor gebruik ter plaatse) in perceel Damstraat 10. Grensregeling van Haarlem. Aan de gemeentebesturen van Haar lem, Heemstede, Bloemendaal en Schoten is door den Minister van Binnenlandsche Zaken bericht gezon den, dat hij niet bereed is de saam- voeging van deelen dier gemeenten door indiening van een wetsontwerp te bevorderen. In Heemstede toonde men zich over dit bericht zoo verblijd, dat aan het oude en aan het in aanbouw zijnde Raad huis de vlaggen werden uitgehangen. Voor Schoten, dat nu met een dicht bevolkte stadswijk zitten blijft, is de beslissing wel het meest ongunstig. In de Raadszitting alhier (we heb ben het reeds gisterennamiddag per bulletin gemeld) werd deze ministeri- ëele missive met applaus ontvangen. GEMEENTERAAD. Wel mag gezegd, dat onze Gemeen teraad gisteren met zeer bekwamen spoed gewerkt heeft. De Raad kwam te 10 uur bijeen, ter behandeling o.m. van de begrooting. De behandeling van een aantal andere voordrachten ging daar aan vooraf. Na mededeeling van ingekomen stukken werden onderzocht de ge loofsbrieven van het nieuwgekozen lid voor I, den heer E. Levert. Be sloten werd tot toelating. (De heer Levert vertoeft echter nog buitens lands). Voorts werden goedgekeurd: voor stellen van B. en W. tot verhooging der kosten van de comm. van toezicht op het L. O., tot vaststelling van een suppl. begrooting van het Elisabeths- of Groote Gasthuis, tot beschikbaar stelling van f 4000 voor den aankoop en het onderhoud van stookgereed- schappen voor het jaar 1907. Besloten werd over te nemen en tot openbaren grond te bestemmen een straat tusschen de Voorhelmstraat en den Kleinen Houtweg, voor deriolee- ring waarvan f 7900 wordt gevoteerd. Bij het voorstel van B. en W. tot vernieuwde vaststelling van de Ver ordening op de heffing van haven- en kaaigeid, kwam in behandeling een voorstel van den heer M. de Braai tot wijziging van het bedrag, ver schuldigd voor haven- en kaaigeid. De voorsteller betoogde, dat zijn voor stel is opgemaakt conform aan het advies van de Kamer van Koophandel. Hij oordeelde die verordening, zooals zij is, zeer onbillijk (de Vereeniging „öchuttevaer" heeft ook tot tweema len toe vermindering verzocht), omdat ook de doorvarende schepen kaaigeid moeten betalen, al maken zij van de kaai geen gebruik. De Wethouder, dr. Kruseman, ver zette zich zoowel tegen het voorstel tot vermindering van het kaaigeid voor de doorvarende schepen als tegen het andere voorstel-De Braai, dat bedoelde, schepen, die in aanbouw zijn of ter herstelling op een werf liggen, van het havengeld vrij te stellen.-Na ampele discussie werden de beide amendementen verworpen en de ge heele verordening goedgekeurd. Voor de tentoonstelling van pluim vee der Vereeniging „Fauna" werd f 30 voor medailles beschikbaar gesteld. De heer Van de Kamp stelde voor, aan de commissie C tot wering van schoolverzuim, die om presentiegeld had verzocht, dat toe te kennen tot een bedrag van f 600. B. en W., zeide hij, blijven met een zekere halsstar righeid weigeren de commisie meent te moeten terugkomen op het vroeger afgewezen verzoek. Het voorstel werd echter niet vol doende ondersteund. De voorzitter, dit constateerende, voegde er aan toe, dat de halsstarrigheid niet van één kant komt. (Gelach). Het voorstel-Loosj es, om meer plaatsen voor eerste-klas-onderwijzers beschikbaar te stellen werd met 15 tegen 11 stemmen verworpen. Daarna ving de behandeling aan der Gemeentebegrooting. Algemeene beschouwingen werden niet gevoerd. Mr. Thiel oordeelde het heel on; verstandig, dat bij de uitvoering dprV werken op de Groote Markt de corri- missie van bijstand in het beheer der openbare werken was gepasseerd en haar geen advies was gevraagd. Hij> verzoekt dit voortaan wêl te doen. De Wethouder van P. W. zei, dat het werk op de Markt niet van zoo veel belang was. Daartegen kwai vde heer Rinkema op, die zeide, dat de commissie zoowat overal wordt buitengehouden, zoo bijv. nu weer, waar op de Raamvest een trottoir wordt gelegd van 2!/2 meter, waardoor de toestand geheel verandert. Men doet, zegt spr., aan het bureau van gemeentewerken net wat men wil, nu weer bij den bouw van de hoogere burgerschool, waar zonder toestem ming niet in detailzaken, doch in het groot wordt afgeweken van de door den Raad goedgekeurde plannen. Dat gaat daar blijkbaar, zelfs zonder dat B. en W. daarvan iets weten. Als in dien toestand geer. verandering kwam, zou hij niet langer lid kunnen blijven van de commissie van .bijstand. (Ap plaus). De heer Thyssen maakte bezwaar tegen het bestraten Van sommige wegen, die 't niet noodig hebben, ter wijl andere, veel noodzakelijker werken van bestrating, worden nagelaten. De Voorzitter antwoordde op de vragen van den heer Rinkema, dat, als er bij den bouw der H. B. S. din gen gebeuren buiten 't bestek om, de Voorzitter zich zal laten gelden. Maar hem is inderdaad bekend, wat op het bureau Gemeentewerken gebeurt. De commissie wordt absoluut niet gepas seerd, terwijl wat de Groote Markt aanbelangt, verschil van gevoelen over het practische van den aanleg mogelijk blijft. De heer .Stolp kwam de klacht over de afwijking van het bestek der H. B. S. nog eens onderstreepen. In zijn antwoord verklaarde de Wethouder dat hij den aanleg van de Groote Markt nog niet zoo onpractisch vond, vergeleken bij de afmetingen bijv. van den Dam te Amsterdam. De heer Thiel wees er op, dat art. 141 der G. W. den aanleg van straten en pleinen aan het oordeel van den Raad oplegt. Daarover wil spr. echter niet twisten, maar, rekenen B. en W. zulke dingen onder gewoon onderhoud, laten zij dan toch asjeblieft de tech nische commissie niet overslaan, vraagt spreker. Nadat de heer Thyssen zijn grieven, waarop hij geen antwoord bekwam, nog eens had uiteengezet, werd de post goedgekeurd. Bij volgno. 105 stelde de heer Thiel voor, dezen post te verminderen met f50, bestemd tot verhooging van het salaris van den opzichter der gemeente plantsoenen Baardse, die reeds zooveel bewijzen van ongeschiktheid voor zijn chefschap heeft gegeven, dat hij niet kan méégaan met een salarisverhoo- ging aan dezen man. De voorzitter erkende, dat de feiten, door den heer Thiel geschetst, in hoofdzaak j uist waren, maar oordeelde tóch, dat het niet gewenscht was den man in zijn salaris te straffen. Boven dien was het feit, dat hij onbezoldigd Rijksveldwachter is, aanleiding ge weest tot het opmaken van een pro ces-verbaal tegen een ondergeschikte, wijl die eveneens onbezoldigd Rijks veldwachter was. De heer Schram trad voor den heer Baardse in het krijt, wijzende op de moeilijkheid van zijn positie. De heer Thiel meende, dat men tegen dezen „schunnigen streek" van Baardse nu toch eens iets doen moest en daarom moet deze verhooging nu eens worden aangehouden. Alzoo geschiedde na eenig napraten slechts 16 leden waren er voor, om de verhooging te geven. Beter kwamen de rechercheurs van politie er af. Op de begrooting werd voor elk hunner f75 uitgetrokken, doch bij den burgemeester heerschte de opvatting, dat hij bevoegd is dit be drag al of niet uit te keeren. Dit nu ontkende de heer Thiel, en inr. Rasch met hem; zij meenden, dat die bedragen dan onder een anderen post behoorden, waarbij het „ter be schikking van den burgemeester" na drukkelijk vermeld staat. De Burg. ont kende dat, doch daar er niets veran derd werd, zullen den rechercheurs die toelagen voortaan vast genieten. De heer de Brael diende een voor stel in, waarin aan de burgemeester inlichtingen werden gevraagd omtrent weigering van den commissaris van politie om een agent vrij van dienst le geven, wiens kind op sterven lag en inderdaad gestorven is, zonder dat de vader er bij was. het noemen van eenige looncijfers, werd onderstreept. De loonen zfjn, zoo betoogden de sprekers, te laag, en daarom stelde de heer Modoo verhooging van den post voor. B. en W. ontrieden de wijziging van den post, omdat de verhooging der loonen in overweging is en de verhooging van den post altijd kan plaats hebben. Hoewel ook andere leden, die gaarne do verhooging der loonen zagen, toch 't voorstel-Modoo ontriedden, handhaafde deze zijn voor stel en zag het verworpen met 8 stem men vóór. Door verschillende leden werd beter toezicht op de bestaande zwemschool en stichting van een tweede zwem school in een ander deel der stad ge vraagd. Was dat niet mogelijk, dan zou de heerModoo een douche badhuis in de buurt van de Amsterdamsche poort wenschen. De heer Schram drong aan op meerder publiciteit voorliet herhalings- Lm der wijs, terwijl de heer Kleijnen- noodzakelijkheid betoogde van •&P Inffli» H. B. S., omdat de gemeente- jTSuiu reeds aan tal van leer- Na de pauze werd bij No. 131 door mr. Thiel de aandacht gevestigd op de wenschelijkheid van herziening der loonen aan de Gemeente-reiniging, wensch, die door den heer Modoo met lirigenvöh.buiten de gemeente plaats bif;dt. De nëér^e Haan Hugenholtz, wethtj^der van onderwijs, antwoordde dat de zaak reeds overwogen is en dat zij te gelegener tijd tot een voor stel zal leiden. Dr. Nieuwenhuizen Kruseman her- innnerde er aan, dat in den Raad indertijd is gezegd, hoe de nieuwge bouwde H. B. School niet te groot mocht worden, omdat het aantal leer lingen wel zou verminderen, indien de school voor M. U. L. O. er maar een maal was. De heer Kleynenberg ant woordde daarop, dat z. i. de school voor M. U. L. O. weinig verlichting zal bieden, iets waarmee de heer Thiel het weer niet eens was. Hij drong er, dit uitsprekende, tevens op aan, dat er spoedig publiciteit zou worden gegeven aan het leerplan voor de school met M. U. L. O. en dat er personeel zou worden benoemd. De ouders konden dan, bij de keus van scholen voor hunne kinderen, met die gegevens rekenen. Bij No. 205, nadeelig saldo van het slachthuis over 8 maanden van 1907 f 10.124 (hetgeen verminderd is tot ruim f9000) kwam de heer Modoo uiteenzetten dat z.i. de begrooting door dezen post niet mag worden gedrukt. Daartoe wil spr. het slachtloon voor runderen verhoogen, het brengen nl. van f3 op 4.50. De heer Rinkema kon zich echter met dit denkbeeld niet vereenigen; de rekening van het slachthuis is eerlijk opgemaakt, en dus moeten we dit nadeelig saldo aandurven, vooral waar over 't algemeen de slachtloonen hoog genomen zijn. Bovendien wint een slachthuis ons minstens f5000 per jaar aan een keuringsdienst uit. De heer Stolp betoogde, namens de Commissie voor de Slachtplaats, uit voerig, dat het wenschelijk was aan vankelijk geen veranderingen te maken Later zal het tekort verdwijnen en zelfs een voordeelig saldo niet on mogelijk zijn. Mr. Thiel meende, dat het heele nadeelig saldo is weg te werken door een zeer geringe verhooging van het tarief, voor 't slachten van een varken bijvoorbeeld van fl.80 op f2.Het staat wel aardig om niet hooger te zijn dan andere plaatsen, maar wij hel ben toch ook een slachthuis, dat op de allermodernste wijze is ingericht, en de drie ton, die het boven de aan- vangsbegrooting heeft gekost zijn toch aan verbeteringen besteed? En van verbeteringen heeft toch het slagers- bedrijf zijn profijt? Ook de hee r Rasch meende, dat het beter was de begrooting met dit te- kortcijfer niet te drukken; komt er eventueel een tekort, dan kan het uit de onvoorziene uitgaven worden ge vonden. Na veel heen en weer praten, ge schiedde het alzoode post van f 10.124 werd gebracht op f 1. Bij de inkomsten werd vastgesteld de begrooting der gemeente-waterlei ding op f 189.432.61 met een batig saldo van f3014.71. Bij die der lichtfabrieken vroeg mr. Thiel, of er nog niets gedaan was aan de toegezegde herziening van de af schrijving? De wethouder dr. Nieuwenhuizen Kruseman antwoordde bevestigend en gaf eenige inlichtingen omtrent de nu gevolgde wijze van afschrijving. De heer Schram drong aan op eene regeling van de jaarwedden derbureau- ambtenaren aan de lichtfabrieken. Zulk een regeling is door den direc teur ingediend, en spr. dringt nu op spoedige behandeling in den Raad aan. Deze wensch werd door den heer Van den Berg ondersteund. Hat bleek, dat in afwachting van eene regeling alvast een bedrag van ruim f1650 voor verhooging der salarissen is uit getrokken. De begrooting werd na korte dis cussie vastgesteld op een totaal van f 949.466 aan inkomsten, met een saldo van f44.586. Hoofdstuk XII der gemeente-be- grootin (Onvoorziene uitgaven) groot f 13.430.75, wilde de Wethouder van financiën verhoogen met f 9111, het geraamde tekort op het slachthuis. Dit voorstel werd aangenomen, waar door dit hoofdstuk komt op een totaal van f22.541.75, Het bedrag van den Hoofdelijken Omslag werd vastgesteld op f 478.000, waarna de begrooting goedgekeurd. De heer Sneltjes sprak den gebrui- kelijken toost uit op de leiding van deze vergadering en op de voorberei ding van de heele zaak door het col lege van B. en W. waardoor de Bur gemeester met een enkel woord dank betuigde. De Raad hield daarna een geheime zitting en deed enkele benoemingen af. Wat nog nooit plaats had in 20 jaren, gebeurde gisteren: de begroo ting was nog voor 4 uur onder den hamer door. Dinsdag j.I. vergaderde de orga nisatie van R.K. Miliciens-Verlof- gangers, Landweerplichtigen en Oud- Miliciens in het gebouw St. Bavo. Deze org. heeft ten doel de be langen der R.K. Miliciens, Verlof gangers en Landweerplichtigen te behartigen, waar het betreft zaken, die persoonlijk moeilijk op te lossen zouden zijn. Reeds mag de organisatie zich in een voortdurenden vooruitgang ver heugen en zal er zeker bij de a.s. oorlogsbegrooting rekening gehou den worden met de volksadressen- beweging die van haar uitgaat en ten doel heeft de 3e herhalings oefening te doen vervallen. Ook werd er een schrijven voor gelezen van het Centraal-Bureau der organisatie, waarin alle leden aan gemaand worden om, indien zij geen vergoeding voor opkomst van de landweer hadden ontvangen, als mede niet ingewilligde requesten om uitstel van opkomen onder de wa penen enz. behoorlijk omschreven aan den Eere-Voorzitter der org. den WelEdl. heer W. C. J. Passtoors te zenden, die al deze zaken bij de a.s. begrooting wil behandelen. Na een zaakrijke lezing van den voorzitter, waarin hij nogmaals alle leden aanmaande goed propaganda te maken en alle belanghebbenden aan te sporen lid te worden van de organisatie, werd de vergadering te ruim 10 uur gesloten. Kantongerecht. (Uitspr. Woensdag). M. v. d. L., A. M. L., B. Z. en J. S. alhier overtr. wet op besrn. ziekte ieder f2 of 1 dag hecht. A. D. te Amsterdam en H. de D. alhier overtr. Drankwet resp. f5 of f15 subs. 5 dagen hecht. A. en M. de V. alhier overtr. Arbeidswet ieder 5 maal fl of 5 maal 1 dag hecht. C. V. te Uit geest overtr. Wapenwet i'10 of 5 da gen hecht. H. D. te Heemstede overtr. Veiligheidswet f2 of 2 dag. hecht. W. M. zwervende overtr. Spoor wet f 3 of 2 dag. hecht. H. S., en H. J., J. L., J. F.. E. B. alhier overtr. Jacht wet no. 1 f5 of 3 dag. hecht, de an dere vrijgesproken. A. J. Santpoort wegens loopen over een anders grond f 10 of 3 dag. hecht. H. E. te Velsen wegens orde verstoren 3 dag. hecht. J. M. te Heemstede overtr. YVetb. van Strafrecht f 1 of 1 dag hecht. L. H. alhier wegens rijden zonder licht f 2 pf 1 dag hecht. W. H. alhier overtr, Wegenregl. N. H. 3 maal f 4 of 3 maal 1 dag hecht. P. H. alhier wegens le wateren buiten urinoir, 2e een val- schen naam opgeven fl en f3 subs. 1 en 3 dag. hecht, H. T. P. alhier we gens pol. overtreding alhier fl of 1 dag hecht. D. de J. te Hillegom overtr. Jachtwet ontslagen van rechtsverv. De gemeente Haarlem heeft bij de rechtbank een actie ingesteld tegen den curator in het faillissement van de Haarlemsche automobielenfabriek wegens door die maatschappij niet betaalde gasgelden. De curator oordeelt, dat die niet verschuldigd zijn. Als een bijzonderheid kan worden medegedeeld, dat door de Wed. van Eerde, te Wijk aan Duin, Beverwijk, nog prachtige versche aardbeziën aan de groentemarkt alhier zijn gebracht. Gisteravond 7 uur reden twee wielrijders den hoek der Esschilder- straat en Twijnderslaan om. De een reed zonder licht, wat ten gevolge had, dat zij in volle vaart tegen elkander inreden. Beiden tui melden tegen den grond en liepen 'verscheidene kwetsuren op, de een een gapende w onde aan het hoofd, de ander een tamelijke snee in den arm. Nadat een bewoner der straat hun eenige verbandmiddelen gegeven had, wandelden zij met de fietsen, waar niet veel meer van heel was, naar huis. Gisteravond omstreeks halfacht had er op den Wagenweg een on geval plaats, dat betrekkelijk goed afliep. Een wielrijder, die uit den Hout kwam, viel, doordat zijn rijwiel slipte vlak voor een vrachtwagen, met het gevolg, dat het voorwiel in elkaar werd gedrukt. De persoon zelf bekwam geen letsel. Voor het examen vrije- en orde oefening der gymnastiek zijn gisteren alhier geslaagd de heeren J. Otte, alhier, A. G. C. Meyer, Helder, J. H. Pielage, Beverwijk, W. D. Hoogwater, Den Haagde dames E. Smit. Bever wijk, M. 8. Stroband, alhier, J. W. Koolhaas, E. Klop en K. Kiestra, al len Amsterdam. Worstel-wedstrijd enz. In „De Kroon" zullen Dinsdag a.s. onder leiding van den impressario Francis Pichler te Rotterdam, ver schillende zeer bekende worstelaars optreden Franz Saurer, Kampioen van Beieren; George Burghardt, Wurtem- berg; Frank Jackson, Kampioen van Engeland; Felix Simson, Rheinland; i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2