Schouwburgzaal „De Kroon" Tourneé LOUIS DE VRIENDT. (Jit den Omtrek Aanbestedingen. Kerk en School. Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap Gemengde Berichten. Correspondentie. Laatste Berichten. Amsterdamsche Beurs. Burgerlijke Stand. Chatiment. Tournee Louis de Vriendt. Een voorstelling in het Mederlansch BUITENLAND Vervolg Stadsnieuws. MARKTN1EUWS. ADVERTENTIEN Samedi 27 Octobre a 8 heures „Brand in de Jonge Jan". Zondag 28 October 8 nur Brand in de Jonge Jan. Heinrich Stark, Oostenrijk; Clément le Terraissain, FrankrijkDirk van den Berg, Holland. Zij zullen worste len om 1000 gulden in geld, prijs van Haarlem. Amateurs en beroepsworstelaars, die mededingen willen, kunnen zich tot 30 October aanmelden. Verder zal een zoogenaamde „Caba ret artistique" humoristische en saty- rische voordrachten houden. Benoemd tot leeraar in de wiskunde aan het gymnasium alhier de heer A. Vas Nunes, te Amsterdam. SANTPOORT. De ruïne van Bre- derode werd gedurende het 3e kwar taal 1906 bezocht door 7685 per sonen. IJMUIDEN. In deze gemeente is gistermiddag een bestuursvergade ring gehouden van de Vereeniging Visscherijschool en tot directeur benoemd de heer H. Bakker, le officier van s.s. Olaf Kyrre alhier. Gedwongen vacantie. Sedert 'n dag of veertien loopen alhier een aantal kinderen met ge dwongen vacantie rond. Ze zijn nl. op last van B. en W. der gemeente Velsen, waaronder IJmuiden ressor teert, door den onderwijzer van de school verwijderd, omdat de ouders in gebreke gebleven zijn het school geld te voldoen. Onder die wanbe talers zijn er, die oude schuld heb ben te voldoen, en ook ouders, die tot heden vrij van betaling waren. En, ofschoon het waar is, dat velen dier ouders een goed, maar niet te controleeren week- of maandloon genieten, daar zijn er nochtans ook onder, die werkelijk onmachtig zijn tot betaling. Het schoolgeld is hier vrij hoog. f 0.60 voor 1 kind, f 1 voor twee kinderen, f 1,30 voor drie kinderen per maand. Van betaling van dat schoolgeld kan, op verzoek, bij ge deeltelijk of geheel onvermogen, vrijstelling hetzij voor het geheel of voor de helft verleend worden. Dit verzoek wordt echter dikwijls door de ouders verzuimd, en daar van worden nu de kinderen de dupe. De Leerplichtwet verbiedt B. en W. dien maatregel niet. Wanneer deze toestand nog eenigen tijd aanhoudt, zullen uit verschil lende klassen 3, 4 of meer kinde ren gedurende 4, 6 of meer weken het onderwijs niet hebben gevolgd. Naar wij vernemen, zullen de ouders een adres aan den raad in zenden, om B. en W. ten spoedigste uit te noodigen, dien maatregel in te trekken. CASTRIOUM. Tusschen hier en Uitgeest is een tweejarig kind van den spoorwegarbeider v. d. G. door een sneltrein gegrepen. Het kind was helaas terstond dood. WORMERVEER. In de jongst gehouden Raadszitting is, naar aan leiding van een verzoek van het bestuur der ambachtschool, op voorstel van B. en W. besloten het subsidie voor het ambachts-onderwijs met f125 te verhoogen en dus te brengen op f375. Voor het aanschaffen van een nieuwe brandspuit werd een crediet van f1250 toegestaan. Voorts werd tot tijdelijk onder wijzeres aan school B. benoemd mej. H. M. Havinga van Zaandam op een salaris van f50 per maand Aan den heer G. J. Adelink, gedurende 45 jaar hoofd van school B. werd op zijn verzoek tegen 1 April 1907 eervol ontslag ver leend. Achtereenvolgens werden thans goedgekeurd de begrootingen voor 1907 a. voor de gasfabriek f89,500, b. voor het Burgerlijk Armbestuur f 10,149, en c. voor het werkhuis f2016. Een voorstel van den heer N. F. Allan dat later door den heer C. Busch werd overgenomen om de gasprijzen, welke in deze gemeente in vergelijking met ande re gemeenten zeer hoog zijn, met 1 cent te verlagen, kwam niet in stemming, nadat de voorzitter, als lid der gascommissie, had medege deeld dat, mede in verband met een ingekomen verzoek van de Arbeiders-kiesvereeniging omtrent een eventueele verlaging der gas prijzen, een onderzoek zou ingesteld worden. ALKMAAR. Bij Kon. Besl. zijn J. A. Ringers, alhier, J. Lely te 's Gra- venhage en J. L. Inckel te Scheve- ningen, met ingang van 1 November, benoemd tot adjuct-ingenieur van den rijwaterstaat. Naar wij vernemen, zal de betrek king van directeur der Cadettenschool alhier binnenkort openvallen. HOORN. In deze gemeente zal in April 1907 een huisvlijttentoonstelling worden gehouden, op touw gezet door de afdeeling Hoorn van den Volks bond, vereeniging tegen drankmis bruik. Glas- en verfwerk. Op Zaterdag 27 October, des morgens te elf uren, zal in het hotel van den heer J. v. d. Spek, a/d. Beestenmarkt te Lei den worden aanbesteed Het schilder- en glaswerk van 22 in aanbouw zijnde woningen in de Maria-Boekeestraat nabij de Iieeren- straat te Leiden. In 3 perceelen. Be stek en teekening liggen ter inzage inbovengenoemdhotel. Inlichtingen dagelijks op het werk bij den on derbaas en Middelstegracht 26 te Leiden. De Commissie van Beheer over het Krankzinnigengesticht „Ende geest" en het Sanatorium „Rhijn- geest" zal op Zaterdag 27 October, des middags om twaalf uren, op het Raadhuis te Leiden, in het open baar aanbesteden De levering van 725 Hectoliter aardappelen, in twee kwaliteiten, voor het tijdvak 1 November 1906 tot 20 Juni 1907. De voorwaarden dezer aanbeste ding en levering liggen eiken werk dag van 104 uren in het gesticht „Endegeest" ter lezing. De monsters voor de te leveren aardappelen moeten den 25sten de zer aldaar zijn bezorgd, terwijl de inschrijvingsbiljetten, mede onder teekend door de borgen, twee uren vóór de aanbesteding moeten wor den ingeleverd ten Raadhuize. Het Bestuur der Vereeniging van industriëelen te Haarlem zal op Dinsdag 30 October a.s. 's namid dags 3 uur, in de Aannemers-Socië teit Klokhuisplein aanbesteden Het verbouwen van het perceel Jansstraat 85 te Haarlem. Bestek en teekening a f 1.50 per stel te verkrijgen bij den architect •J. B. Lasschuit, Emmastraat 36. Voor den bouw van een landhuis te Halfweg (burgemeesterswoning) was minste inschrijver J. A. Kaub aldaar voor f 16750. Burgemeester en Wethouders der gemeente Uitgeest zullen op Woens dag den 31 October des voormid dags 11 uur, ten Raadhuize inliet openbaar aanbesteden: le. Het maken van plm. 600 M2 straat en 2145 M. paardenlooppad in 2 verschillende wegen, van nieu we waalklinkers. 2e. Het maken van plm. 156 M. rioleering met daarbij komende werken enz. Bestekken zijn a f 0.50 te ver krijgen ter Gemeente-Secretarie. Inlichtingen worden verstrekt door den architect N. de Wolf te Bever wijk, die mede aanwijzing in loco zal doen op Dinsdag 30 October a.s. des voormiddags 11 uur, aanvan gende bij den toegangsweg van het station aldaar. Thomas a Kempis. In een ingezonden stuk in de „Zwolsche Courant" doet de Hoog- eerw. heer L. B. Mulder te Wol- vega, proost van het Metropolitaan Kapittel een oproep van Utrecht om geld bijeen te brengen voor een standbeeld voor Thomas a Kempis. Hoogstens f 8000 zouden daar voor noodig zijn." Gisteren gaf Z. H. de Paus geen audiëntie niet wegens ziekte, doch, zooals dr. Lapponi mededeelde, wijl de H. Vader een aanval had van jicht in de rechterknie. Het niet-ver- leenen van audiëntie was enkel een voorzorgsmaatregel, wijl 's Pausen gezondheid overigens zeer goed is. Arbeidersbelangen te Maastricht. De heer L. H. W. Regout te Maastricht schrijlt aan de „Limb. Koerier" o.m. Op dit oogenblik wordt gewerkt aan de samenstelling van een over zicht der gemiddelde loonen van de ruim 1200 arbeiders, werkzaam in de door mij bestuurde fabrieken, met de bedoeling, om van dit over zicht aan ieder belangstellende steeds inzage te verstrekken. Deze maatregel, alsook de pu blicatie van loonen, zal ongetwijfeld niet in den smaak vallen van vele arbeiders, die er de voorkeur aan geven, dat hunne verdienste onbe kend blijft, ten deele met het oog op hun aanslag in de belastingen. Waar echter van socialistische zijde eene zoo onware voorstelling van de door mij betaalde loonen werd gegeven, acht ik elke geheim houding omtrent den werkelijken toestand niet langer gewenscht. Vereeniging Middenstanders. De quaestie der gedwongen win kelsluiting had de gemoederen dei- georganiseerde winkeliers te Amster dam zoo verdeeld, dat een aantal leden van de Algemeene Winke liers vereeniging, onder leiding van den heer Chr. van der Velden, be sloten, een nieuwe vereeniging van middenstanders op te richten. Nu de eerste drift voorbij is, hebben ze gelukkig ingezien, dat zij op het punt waren groote be langen, die slechts door eendrach tig optreden kunnen worden be schermd of bevorderd, in de waag schaal te stellen. Het plan vóór de stichting eener nieuwe vereeniging is dan ook in getrokken. Federatieve samenwerking der vijf Diocesane Bonden. Op uitnoodiging van het Cen traal-Bestuur van den „Ned. R. K. Volksbond", hetwelk daartoe i.i zijne vergadering van 12 Aug. j.l. be sloten had, kwamen op Zondag 9 September te Breda de afgevaar digden bijeen der vijf Diocesane Bonden van Nederland, ter bespre king van de wenschelijkheid en de mogelijkheid eener federatieve sa menwerking tusschen de bestaande Diocesane Bonden. Aanwezig waren afgevaardigden van al de vijf bonden, n.l. de hee- ren W. C. J. Passtoors, B. Lam- mers en J. W. Smit, vertegenwoor digende het Centraal-Bestuur van den „Ned. R. K. Volksbond", H. Brouwer, voorzitter van den „Bond van R. K. Werkliedenvereenigingen in het Aartsbisdom Utrecht", W. C. Mentink, voorzitter van den R. K. Volksbond in het bisdom Breda", J. W. O. Herboldt en G. Sanders, bestuursleden van den „Centralen Bond van R. K. Werkliedenver eenigingen in het bisdom 's-Her- togenbosch" en Henri Hermans en Andr. H. Vliegen, vertegenwoor digers van den „Limburgschen R. K. Volksbond", terwijl tevens en kele Zeereerw. geestelijke adviseurs door hunne tegenwoordigheid van hunne belangslelling blijk gaven. Na uiteenzetting van het doel der bijeenkomst door den voorzit ter der vergadering, den heer Pas stoors, en na de daarop gevolgde bespreking, verklaarden alle aan wezigen zich eénparig vóór de voor gestelde federatieve samenwerking en werd de wensch daartoe beli chaamd in eene conclusie, waarin o. m. werd overwogen de wensche lijkheid, „dat er vooral met het „oog op. de zich steeds meer uitbrei- „dende actie voor sociale wetgeving meerdere samenwerking en als „gevolg daarvan meer eenheid van „optreden komt tusschen de ver schillende Diocesane werklieden- organisaties, en het oordeel uitge sproken, „dat het voor de Katho lieke vereenigingen noodzakelijk is „om federatief samen te werken, „teneinde de algemeene en de vak belangen van Katholiek standpunt „beter te kunnen behartigen." Verder werd besloten, om, na goedkeuring door het Doorluchtig Episcopaat van dit voorgestelde plan, uit de vijf besturen een per manent comité te benoemen en dit met de leiding der federatie te belasten. Nadat de voorloopige plannen der vertegenwoordigers door de respectieve hoofdbesturen waren goedgekeurd, werden dezelve aan de goedkeuring onderworpen van H. H. D.D. H.H. den Aarts bisschop en de Bisschoppen van Haarlem, 's Hertogenbosch, Breda en Roermond, waarop reeds omgaand de verschillende antwoorden werden ontvangen, en waaruit blijkt, dat de voorgestelde samenwerking de onverdeelde goedkeuring van al de Bisschoppen kan wegdragen en zij de plannen ten zeerste toejuichen. In een der ontvangen brieven wordt door Z. D. H.zelfs verklaard: „Wij „stemmen gaarne in met de con clusie, door de hoofdbesturen der „vijf Diocesane Bonden te Breda „genomen. Wij hebben nooit een „ander verlangen gehad en dit ver- langen reeds menigmaal uitge sproken. In het bezit dezer Bisschoppelijke goedkeuring, werd Zondag 21 dezer te Nijmegen een tweede vergadering van afgevaardigden gehouden, waarin voorloopig, het Dage lij ksch Bestuur der federatie als volgt werd samengesteldW. C. J. Passtoors (Den Haag), voorzitter; H. Brouwer (Hilversum), vice-voorzit- lerB. Lammers (Amsterdam), se cretaris; W. C. Mentink (Breda), penningmeester, Henri Hermans (Maastricht) en G. Sanders (Nijme gen) Commissarissen. Verder werd in beginsel besloten tot het houden van een Algemeen Katholiek Congres voor algemeene sociale belangen, terwijl aan het bestuur werd opgedragen zich in verbinding te stellen met de secre tariaten, teneinde er een vakcongres aan te verbinden. Levens werd besloten, zich binnenkort nogmaals uit te spreken gelijk reeds vroeger op het in 1895 te Rotterdam gehouden Tweede Katholiek Vakcongres is geschied over den 10 uren arbeidsdag, en daarvoor een actie in liet leven te roepen. De uitvoering van een en ander, alsmede de uitwerking van verschil lende huishoudelijke zaken, werd aan het dagel. bestuur opgedragen. Namens het Centraal-Bestuur v. d. N. R. K. Volksbond, W. C. J. PASSTOORS. B. LAMMERS. Namens den Bond van R. K. Werkl.-vereen. in het Aartsbisdom Utrecht, PI. BROUWER, B. H. KOENDERS. Namens het Centraal-Bestuur v. d. R. K. Volksbond in het Bisdom Breda, W. C. MENTINK J. M. SCHOLTE. Namens den Cent. Bond van R. K. Werkl.-vereen. in 't Bisdom 's Hertogenbosch, J. W. C. HERBOLT. G. SANDERS. Namens den Limburgschen R. Iv. Volksbond. IIENRI HERMANS. A. J. KUBBEN. Postbestellersdienst. Door het bestuur van de afdeeling Rotterdam van den Ned. Bond van Post en Telegraafbeambten „De Post" is tot den directeur-generaal der posterijen en telegraphie een verzoekschrift gericht, waarin bezwaren worden ontwikkeld tegen de bestaande dienstregeling, in het bijzonder tegen het verschaffen van een vrijen avond door verschuiving van den dienst, welke regeling naar het oordeel van adressanten is mislukt. Zij vragen allereerst intrekking van deze regeling voor een vrijen avond en voorts overweging van hun grieven te gen den zwaren en afmattenden dienst. Prof. Koch. Uit een bericht over de expedi tie van prof. Koch in Oost-Afrika volgt, dat de onderzoeker einde Augustus Moeanza, aan den zuide lijken oever van het Victoria-Nyan- zameer, waar wel veel muggen waren maar de slaapziekte niet veel voor komt, vertrokken is naar Entebbe in Britse!i-Oost-Afrika, waar de En- gelsche autoriteiten hem zeer goed ontvangen hebben. In die streek is de bevolking bijna uitgestorven dooi de slaapziekte. Daar zullen de on derzoekers een lieelen tijd blijven werken. Mevr. Koch is uit Moeanza naar Europa teruggekeerd. Op aanstichting van de heeren P. J. Gelderman en H. J. Hommels zal te Oldenzaal een oudheidkamer worden opgericht. De populaire president. Men behoeft zich niet te verwon deren over de populariteit welke president Roosevelt in den goeden zin van het woord geniet, wanneer men leest over zijne manier van op treden. Eenigen tijd geleden bracht hij onverwacht een bezoek aan het oor logsschip „Missouri", dat in Provin- cetown voor anker lag en verover de daar stormerhand het hart der bemanning. Met veel belangstelling volgde hij hun schietoefeningen, prees en gispte waar de schutters zulks verdienden, en wist als oud-soldaat en beproefd schutter menig practischen wenk en opmerking te plaatsen. Er was een photograaf aan boord, die om toe stemming verzocht, den president op de brug van het oorlogsschip voor de tijdschriften te kieken. Doch de president wilde slechts poseeren wanneer men hem te midden van de matrozen photographeerde. Zoo werd de president tot groot genoe gen van de equipage als een der hunnen vereeuwigd. Daarop noodigde de kapitein den president aan zijn tafel uit, doch Roosevelt nam de invitatie voor een anderen dag aan en zei „Van daag eet ik met de jongens!" Zoo deed hij ook, plaatste zich aan de eenvoudige, ongedekte tafel in 't lo gies, waar de matrozen aanzaten voor den schaft en toonde een ge zonden eetlust ten opzichte van den eenvoudigen smakelijken matrozen- kost. Na het eten stak hij een pijpje op en bleef genoegelijk met de ma trozen wat napraten. Bij het afscheid verklaarde hij een besten dag te hebben gehad. Niet te vragen, of de president zich met zijn eenvoudig, ongedwon gen, gemakkelijk populair weet te maken Arrondissements-Rechtbank. Terechtzitting van heden. 1. J. van der G., kapitein sleep boot te IJmuiden, dood door schuld en verwonding door schuld, vrijge- gesproken. 2. P. W., arbeider te Lisse, we- derspannigheid, 14 dagen gev.straf. 3. L. K.. vlettermante IJmuiden, beleed, ambtenaar, f 15 boete of 5 dagen hechtenis. 4. J. S. en F. D. stuc. alhier, mish. ambt. en wederspannigheid, ieder een week gev. straf. N. K., koopman en H. M.. los werkman beiden alhier diefstal de le een jaar, de 2e 9 maanden gev. straf. 6. G. G. O. H. G., schildersknecht te Wormer, diefstal 3 maanden gev. straf met aftrek der preventieve hechtenis. 7. F. W. Th., agent Levensverz ged. te Amsterdam, diefstal. Een jaar gev. straf. 8. C. Scli., koopman in vee te Broek in Waterland, verduistering. Een maand gev. straf. 9. L. v. H. arbeider; W.C. M.; Z. S. de W. zonder beroep en S. de W. hittendrijver allen te Zand voort beleed, ambtenaar ieder f 15 boete of 5 dagen hechtenis. Gisterenmiddag omstreeks 4 uur waren eenige jongens op de Turfmarkt aan 't spelen, toen bij 'thardloopen langs den waterkant, een der jongens misstapte en pardoes in 't Spaarne ▼iel. Hij werd nog gelukkig gered. Sfc Hedenmorgen was aan de Parklaan een doeshondje aan 't hardloopen tusschen de boomen en planten door, toen Hij eensklaps met zijn staart aan het prikkeldraad vastliep, waarop hij zoo'n spektakel maakte, dat hij door aanhoudend rukken losraakte en hevig jankende verdween. J. Z. te N. Uwe aanmerking is ongetwijfeld goed bedoeld, maar steekhoudend is zij niet. Het door u genoemde maakt geen deel uit van het redactioneele gedeelte en moet als iets geheel afzonderlijks, op- zich-zelf-staand worden beschouwd. Dat heeft u in uw prijsbaren ijver uit het oog verloren, niet waar? Intusschen dank voor het overige. V. te H. Voor ons zijn dergelijke leesinriclitingen goeddeels uit den booze. Wat soort vooruitgang en ontwikkeling zij beoogen, leert de ondervinding. Wij hopen binnen kort in een hoofdartikel onze mee ning daaromtrent helder en af doende uiteen te zetten. P. te A. Laat die Vereeniging beginnen met ons hare mededee- lingen offlciëel bekend te maken. Is dat niet in haar eigen belang ook U kent zeker het woord uit den volksmond„Hadt gij me gister gehuurd, 'k was heden uw knecht geweest. S. te IJ. Het artikel van de K. S. A. alhier is gereed. Moet wegens plaatsgebrek tot morgen wachten. L. te 's-II. Heb het toestel ge probeerd met een ander. Uwe on derstelling komt niet uit, gelijk trouwens de Chef van den betrokken dienst vroeger en nu weder zeer terecht volhield. De proef wijst het onweerlegbaar uit. Te Florenge is bijna plotseling aan eene hartkwaal overleden Jo seph Sacchetti in den ouderdom van 62 jaren. Gedurende ruim veer tien jaren heeft hij als begaafd Katli. journalist uitgemunt. Na eerst Pauselijk Zouaaf geweest te zijn, is hij op nog roemrijker wijze Zou aaf geweest der Kath. Pers. De bladen van alle richting prij zen zijn hooge begaafdheid en den adel van zijn karakter. 25 October. Medegedeeld door H. C. Tombebgh en Co vorige koers Heden South. Pac Sh 93 91l/o Common Marine 101 /s 10 Pref. 28 28 Common Steel Sh.. 47% 475/i6 Topeka Sh. 102i/2 IOD/2 2e pref. Mexican 24 24 Common Kansas Sh. 28Vi6 273/4 Pref. 59i/2 591/4 Common Wabash 201/i 20 1831/4 182 Southern Rails 341/4 333/4 Car Foundry Sh. 45 44V» Common Erie 448/s 433/4 Missouri 34 331i/16 27% 273/16 Ontario Sh 45% 451/2 Denver Sh 4D/2 41% Kon. Petroleum 731 730 Common Peru 15% 14% Pref. Peru 481/4 48 48% 49 204 203 Rusland Hope 691/4 69% Consols 69% 70% Anier. markt flauw. Bussen vast. Kon. Petroleum prijshoudend. Tabaksmarkt zwakker. Kimberley prijshoudend. PURMEREND. Veemarkt. Aangev, 718 runderen, waaronder 494 vette, en 10 stieren, f0.62 a f0.75 p. k. 181 v. kalveren f0,70 k f 0,90^161 nuchtere idem f 10j*a f26 per stuk, 31 paarden, f a"0; 2797 schapen fk f ,200 en lammeren, f prijsh. vlug, 286 v. varkens f 0,46 A f 0,50, per kilo, vlug60 magere id. f 22 k f31,per stuk, matig 313 big gen f8 Af 12llOO'/j appelen f 1,5q a f 4., IOOOV2 zak Peren f 1.25 a f3.50. Kipeieren f 5.50 a f 6.1060 ganzen f2.25 a f. 3.10, Ondertrouwd: 25 Oct.J. C. Bakker en J. S. Bosch. B. G. v. d. Voorden en A. M. Hulsebosch. P. v. d. Veen en D. J. H. Bouman. Getrouwd: 25 Oct.J. A. H. Clous en J. M. Geukers. L. Wou ters en B. Steegstra. Bevallen: 23 Oct. C. P. J. M. Coe- berghSchippers, z., 24 Oct. G. ter MaatDalof, z., A. BergmanUiten- daal, d. M. R. P. van Tolvan Sou. d. 25 Oct. E. M. FranseRoekens, z. A. M. S. MarchandTimmers. Overleden: 24 Oct. M. 12 m. z. van J. Marinissen, Zoetestraat. A. M. Winderdijk, 32 j. Kamperlaan, G. v. VugtGroot, 47 j. Tulpenstraat. 25 Oct. H. 14 m. z. v. H. A. Klabou, Boeresteeg, J. R. Smit, 61 j. Voor- tingstraat. HAARLEMMERMEER. Ondertrouw d:G. Zorge en G. E. Janssen. B. A. van der Blom en D. Verhoeven. K. Schellingerhout en A. den Breijen. Gehuwd: W. van der Wal en G. de Haan. F. J. Koopman en D. Olivier, B. Griekspooren S. Boek man. H. Kolderie en D. Wilner. G. Splinter en G. Bogaard. Bevallen: A. Hofmans geb. Kok z. A. de Koster geb. Geluk z. Breur geb. Horstman d. W. Baard man geb. Spaargaren z. A. Elen- baas geb. Komen d. A. Meiman geb. Rutte d. C. M. de Vries geb. Berlijn d. P. de Koker geb. Dun- weg z. A. Kamp geb. Van der Stroom z. A. Jongejans geb. Schoone z. P. A. Kroon geb. Colijn z. T. Bart geb. Bier z. A. Duiven voorden geb. Van Gerven z. Overleden: M. Hoogkamer 9 m. C. Speelman 32 j. HAARLEMMERMEER. Bevallen: D. Schalk-Krap, z. J. G. Jansen-Koch. z. E. Rooker- Pieters, d. SCHOTEN. Ondertrouwd: E. J. Ooms en W. Groot. Bevallen: G. de Boer-Bonke, d. H. Harthoorn-Van der Heide, d. C. Koger-Rees, z. BEVERWIJK. Bevallen: C. H. Brinkman-Mul der, d. P. Bruins-Scholte, d. Politierapport. Gevonden: 2 portemonnaie's met geld, 1 haan, 1 broche, 1 paar handschoenen, 1 zakje met geld, 1 broodkar, 1 mantel, 1 portret. Proces-verbaal opgemaakt wegens wielrijder zonder licht, rijden met een handwagen zonder licht, plaat- s m van steenen op den openb. weg. Avec le concours d'André ger- mier de Paris, dans ses monologues. d'après Hermak Heijermans Jr Traduction d'Antoine Moortgat tradueteur de Cyrano de Ber gerac. LOUIS DE VRIENDT en 7 róles de earaetèrej Prix des placesLoges tl 2.Bal- con de face li 1.75, Stalles li 1.50, Parterre 11 1.—, Loge de cóte 110.75, 2ième Parterre fl 0.60. Location Vendredi et Samedi de 10 k 12 et de 1 A 4 heures au Bureau. Impressario J. F. STRENGHOLT Rotterdam. op dringend verzoek. door LOUIS DE VRIENDT op zijn Tournée in Europa van HERMAN HEIJERMANS' Voorafgegaan door voordrachten van den Heer J. KLUIJZENAAR. Enorm succes gedurende de Tour née door Java en verder Neder- landsch- en Europeesch Indië. Loges f 2,Frontstoelen f 1,50. Stalles f 1,25. Parterre f 1,Zij loge f 0,75. 2e Parterre f 0,50. Plaatsbespreken Zaterdag en Zon dag van 1012 en van 14 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3