STADSNIEUWS. BINNENLAND Uit den Omtrek Henri Hermans. A. J. Kobben. Gemengde Berichten. Uit den Twentschen Achterhoek. Uit de „Goorsclie Gourant", ver slag der Raadszitting van Markelo In behandeling kwam een adres van de af deeling „Goor en Omstre ken" van den Bond van Ned. On derwijzers, waarin het verzoek ge daan werd om eene nieuwe en be tere regeling op de uitkeering van salarissen aan de onderwijzers en onderwijzeressen in de gemeente Markelo in het leven te roepen. Daarover had de volgende discussie plaats „De voorz. vraagt, of alle leden zoo'n memorie hebben ontvangen, wat bevestigend wordt beantwoord. De heer Nijmeijer heeft ook zoo'n obligatie gekregen. De heer Zwiersik zou denken, dat je op 't platte land een onder- wizer goed beloont. Ze verdient wal net zoo vülle as 'n boerenknecht. Iedere boerenknecht verdient ook in 't jo&r geen honderd rijksdaal ders. De heer NijmeijerIe mut 'n meister niet vergelieken bie 'n boe renknecht. De heer Zwiers't Schelt ook wal 'n darde (y2 deel;. Toen ie op daghure gingt, moest ie zoerder (zwaarder) warken dan een onder- wizer. De heer ZeendamIk ken wel gezinnen, die van eenzelfde bedrag moeten leven. De heer ZwiersDe vader van den Voorz., die 't adres eteekent hef, d'n olden Dollekamp, hef mie in der tied zelf ezegd, toen zien jongen as meister benumd was, dat ze het best veur zun traktement kunt doen. In Riessen hef mie een ro&dslid ezegd wie legt zukke dinge an de kante! De heer ZeendamIk ken 2 plaatsen, waar ook afwijzend op zoo'n verzoek is beschikt o.a. den Ham. De heer Nijmeijer: ik heb er ook eene gezien woar het toe is e- stoan. In rondvraag gebracht werdt op 't adres afwijzend beschikt met 8 stemmen. De heer Smit stemt blanco". en bij het onderzoek met Roent- genstralen te Amsterdam, waarheen de heer en mevrouw Neuhuys zijn teruggekeerd, is gebleken, dat het een zuivere breuk is geweest en de arm uitstekend behandeld was, zoodat den chirurg hier niets an ders bleef te doen dan een gips verband te leggen, dat den ge kwetste nog wel eenigen tijd het gebruik van arm en hand zal ont zeggen. In de Reguliersbreestraat te Am sterdam is een vrouw door een rij tuig overreden, waardoor zij ver wondingen verkreeg. De vrouw is per brancard naar het Binnengast huis gebracht. Bij het uitzetten van fuiken is de visscher A. Geugjes, van Leek (N.-H.), overboord geslagen en ver dronken ~j,in de Zuiderzee. Hij laat een groot gezin na. Poëzie en proza. Dame (sentimenteel). Ik ben in mijn geboortedorp geweest, dat ik in geen jaren gezien had. Hoe hemelschDe oude kerk stond er nog, stil en plechtig als altijd. Heer (nuchter). Hadt u dan gedacht, dat die kerk zou gaan dan sen van blijdschap, omdat u er was? Beleefd. Amateur (die 't gezelschap heeft verveeld met zijn solo's). Ik zal nog éen lied zingen en dan ga ik naar huis. Gastvrouw. Zoudt u er be zwaar in hebben de volgorde van uw programma om te keeren Dubbelzinnig. Een jonkman leest de'vrouw des huizes een lang gedicht voor. Na een poosje vraagt hij schuchter- nieuwsgierig: „Bevalt het u, mevrouw?" Mevrouw „O, ik snak naar het einde. Hofberichten. Het Koninklijk Echtpaar is voor nemens Maandag 5 November van Dresden naar Het Loo terug te keeren, alwaar Zij dan des voor middags van 6 November aanko men. Men meld uit Vlissmgen: Koning Haakon en Koning Maud van Noorwegen worden hier Zon dag 11 November per extra-trein verwacht en zullen met het Konink lijk Eugelsch jacht „Victoria and Albert", dat derwaarts zal komen, hunne reis naar Port-Victoria en vandaar per trein naar Londen vervolgen. Heden 31 October is er geen audiëntie bij den Minister van Landbouw. Te Blokker (N.-H*) heeft het Ge meentebestuur straatverlichting in gevoerd. Vredespaleis. Uit Den Haag meldt men, dat, in verband met den bouw van het Vredespaleis, na de uitspraak der jury, de voorzitter van de Carne- giestichting, Jhr. Mr. van Karne- beek, met den gezant der Veree- nigde Staten te 's-Gravenhage een bezoek gebracht heeft aan den heer Carnegie, toen deze, eenigen tijd geleden, in Schotland vertoefde. Verzekerd wordt, dat dit bezoek verband hield met de hooge kosten raming voor de uitvoering van het oorspronkelij ke ontwerp-Cordonnier, welke een beletsel vormde om dat oorspronkelijk ontwerp tot uitvoerng te brengen. Uit de door den Heer Carnegie beschikbaar gestelde som van ongeveer 3 millioen gulden moet naar schatting wel 1 millioen worden gereserveerd, om uit de rente daarvan, ongeveer f 40.000, te bestrijden liet onderhoud van het park en van het gebouw, de salarissen, aankoop van boekwer ken voor de blibliotheek enz. Men had gehoopt, dat de heer Carnegie, bij dat bezoek met een en ander op de hoogte gebracht, zijne oorspronkelijke gift zou willen verhoogen om het ontwerp-Cordon nier naar eiscli te doen uitvoeren. Die hoop schijnt echter niet ver vuld te zijn. Pensionneering. De vergadering van afgevaardigden uit de Hoofdbesturen der vijf diocesane K. K. Volks-en Werkliedenbonden, uit makende hetvoorloopig comité van ge noemde federatief samenwerkende bon den, vertegenwoordigende pl. m. 40.000 leden; Kennis genomen hebbende van de verklaring van den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, namens de Regeering gedaan in de vergadering van de Tweede Kamer der Staten-Ge neraal op den 18 den October jl. betref fende het niet gestand doen van de be lofte, gedaan in de Troonrede van 1905 aangaande deouderdoms- en invalidi teitsverzekering; Overwegende, dat een wet op de ou- derdomsverzekering slechts voor een gering deel in de behoefte der invaliede werklieden kan voorzien, en dat invali diteitsverzekeringnaast ongevallen-en ziekteverzekering wel het meest drin gend is, wijl de eerste eene onmisbare aanvulling van de beide laatsten is; Overwegende, dat door den tegen woordige gang van zaken in de vierjari ge periode van wetgeving de tot stand koming eener wet op de invaliditeits verzekering geheel wordt uitgesloten. Betreurt de houding der Regeering ten opzichte dezer zoo belangrij ke zaak waarbij duizende werklieden betrokken zijn. en besluit, van deze motie kennis te ge ven aan de Regeering en aan de leden van de Tweede Kamer der Staten- Ge neraal". Namens het Centraal-Bcstuur v. d. N. R. K. Volksbond, W. C. J. Passtoobs. B. Lammers Namens den Bond van R. K. Werkl. vereen, in het Aartsbis dom Utrecht, H. Brouwer. B. H. Koen'ders. Namens het Centraal bestuur v. d. R. K. Volksbond in het Bisdom Breda, W. C. Mentink. J. M. SCHOLTE Namens den Centr. Bond van R. K. Werkl. vereen, in 't Bi«dom 's Hertogenbosch, J. W. C. Herboldt. G. Sanders. Namens den Limburgschen R. K. Volksbond, R. K. Sanatorium voor longlijders. Met genoegen vernemen wij, dat de voorbereidende maatregelen voor de oprichting van een R. K. Sa natorium voor longlijders in vollen gang zijn en dat weldra het bericht over de oprichting eener vereeni- ging, welke dit doel nastreeft, kan worden verwacht. („Tijd.") BINNENLAND. Een zaakrijk verslag. Zoo een vinden we in „de Te legraaf" van hedenochtend, 't Luidt aldus RAADSOVERZICHT. 30 October. Middagzitting. Flanellen, Stof, Fluweel en Zijde Blouses, in de grootste verscheiden heid. TH. LOHMAN Gr. Ploutstraat b/d. Anegang. Telefoon 1440. Agenda voor Donderdag. Schouwburg Jansweg, Haarlemsch Tooneel Louis Bouwmeester, Voerman Henschell. De Kroon, (Café-zaal) Weener Da meskapel. GrootezaalIntern, worstelwedstrijd. weten, dat van heden of op alle werk dagen, van 9 tot 2 uur tot 13 No vember e.k. 's namiddags ten 1 ure, ter gemeente-secretarie (7e Afdeeling) ter inzage is nedergelegd, het ingeko men verzoekschrift met de bijlagen van J. J. van Minden Jr. om vergun ning tot uitbreiding van zijne smederij, door het plaatsen van eenen gasmo tor van 40 paardekrachten ter ver vanging van den bestaanden gasmotor van 5 paardekrachten, in het perceel aan den Phoenixweg en dat op den veertienden dag na heden, 13 November e.k., des namiddags ten 1 ure op het Raadhuis de gelegenheid zal worden gegeven, ten overstaan van het Ge meentebestuur of een of meer leden, bezwaren tegen het uitbreiden der inrichting in te brengen. Burgemeester en Wethouders doen weten, dat van heden of op alle werk dagen, van 9 tot 2 uur, tot 13 No vember e.k. 's namiddags ten 1 ure, ter gemeente-secretarie (7de Afdeeling) ter inzage is nedergelegd, het inge komen verzoekschrift met bijlagen van M. C. Brühl om vergunning tot het verplaatsen van den bestaanden gasmotor van 1 paardekracht in zijn vleeschsnij-inrichting in het per ceel aan de Kleine Houtstraat No 80, en dat op den veertienden dag na heden, 13 November e.k., des namid dags ten 1 ure op het Raadhuis de gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het Gemeentebe stuur of een of meer leden, bezwaren tegen de voorgenomen verplaatsing in te brengen. De Burg. brengt ter kennis van de ingezetenen, dat het op den 27en October j.l. executoir verklaard ko hier no. 15 op de personeele belas ting, dienst 1906, op heden aan den ontvanger der directe belastingen is ter hand gesteld. De ingezetenen worden eraan herinnerd, dat de belastingschuldi gen verplicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Haarlem Zandvoort Spoorweg- Maatschappij. Juni 1906. Opbrengst reizigers f 7962.2672 goederen f1005.1272, diversen f9022; te zamen f 9057.61. Per dag en per kilometer f35.52. Schouwburg Jansweg. Mocht vóór eenige dagen de opvoe ring van Lucia di Lammermoor door de Opera Italiana een zeldzaam en glansrijk succes heeten, gisteravond was Verdi's Rigoletto een niet te ont kennen evenement in de Haarlemsche kunst-historie. Het talentvolle, soms magistrale spel, de mooie smaakvolle decors, het heusch verdienstelijke en uitstekend geleide orkest enz. enz. ter zij gelaten, mogen wij met volle overtuiging zeggen, dat er oogenblikken geweest zijn, waarin men vergat eene opera bij te wonen en zich enkel verlustigde in een verrukkelijken wedijver tus- schen leeuweriken en nachtegalen. Wij wenschen het begaafde artisten- gezelschap en den heer van Gasteren, die weer opnieuw bewezen heeft, dat hij echte kunst aan Haarlem's kunst lievend publiek weet te schenken, van harte geluk met het glansrijke succes van gisteravond. Van het overtalrijke publiek en de stormachtige bijvalskreten behoeven wij nu heusch niets meer te zeggen. Aan de Opera Italiana een hartelijk tot wederziens. Voor het verdere verwijzen wij naar het verslag van onzen muziek-recen- sent onder de rubriek „Kunst en Wetenschap." Electrisch spoorwegverkeer. Door Gedeputeerde Staten van Utrecht is besloten om aan de naamlooze ven nootschap „Hollandsche Electrische Spoorwegmaatschappij", gevestigd te Amsterdam, voor den aanleg en de uitrusting van spoorweglij nen in den Haarlemmermeerpolder en omgeving een voorschot te verleenen tot een be drag van ten hoogste f 164,997, mits blijke, dat voor datzelfde doel beschik baar worden gesteld, hetzij als voorschot (renteloos of op denzelfden voet, als dat door de provincie verleend) hetzij als subsidie: a. door den Staat een bedrag van ten minste f 2,147,009; b. door de betrokken gemeenten en andere belanghebbenden in deze pro vincie een bedrag van ten minste f 105, 679.50, overeenkomstig de opgaven, voorkomende op den staat behoorende bij het schrijven der Hollandsche elec trische Spoorwegmaatschappij Er moeten worden aangelegd spoor- weglijnen: a. van Amsterdam over Aalsmeer, Hoofddorp, Venneperdorp en Oude Wetering naar Leiden; b. Van Hoofddorj) naar Haarlem; c. Van Aalsmeer over Uithoorn, Mij drecht, Wilnis en Vinkeveen naar Nieu- wersluis; en d. Van Bovenkerk over Uithoorn, Nieuw veen en Aarlanderveen naar Alfen. De lijnen moeten vóór den len Ju li 1909 zijn gebouwd en in exploita tie gebracht. Voor het examen vrije- en orde- oefeningen zijn gisteren alhier ge slaagd de heeren H. J. Tjerkstra, P. M. Vader, E. J. de Vries, alhier C. J. Uiterwaal te Beverwijk en de dames M. E. C. Dahmen, B. J. G. Reeders en S. Raske, allen te Am sterdam. Gisteren werd door het bestuur der Vereen, van Industriëelen al hier aanbesteedhet verbouwen van perc. Jansstraat 85 alhier. Laag ste inschrijvers J. A. Caub en A. Bierboom alhier voor f 8415. Onze vroegeren stadgenoot, de heer H. Brongersma, arts, privaat docent in de ziekten der urinewe gen aan de universiteit te Amster dam, heeft Maandagmiddag zijn lessen geopend met een toespraak over de „urologie," zelfstandig deel der medische wetenschap. Naar wij vernemen hebben B. en W. het voornemen om over te gaan tot aanstelling van een twee den commies-redacteur. Worstelen in „De Kroon." Inl-Stea pn" trokken de wor stel we'%trüm;fl^Jfj§tera vond een vrij talrijk Ofschoon het een te^eny-alrer was, dtt Van den Berg getelegtftfegrd had, dat hij eerst hedenavond komen kon, volgde het publiek met groote oplettend heid en belangstelling de 6 worste laars, die elkaar poogden te „leggen." Onze stadgenoot Schmidt, die een zwakkeling leek tegenover de doof stomme tegenpartij, „de leeuw van Denemarken" genaamd, kwam toch ten laatste mede als overwinnaar uit den strijd. Lenig en goed ge schoold bleek hij en het publiek toonde zich zich zeer Haarlemsch. Heden en volgende avonden voortzetting. Gisterenmiddag vingen eenige jongens in den Hout een egel ter grootte van drie decimeters, wat zeker een zeldzaam groote is. Het beest was fraai geteekend en had ste kelsvan ruim 5 c.M. Daar de jongens het niet behouden wilden, lieten zij het in een tuin leggen, waar het zich spoedig ontrolde en verdween. Gisteravond maakten eenige jon gens in de Bakkerstraat zich zoo driftig, dat zij aan het vechten gin gen en de een den ander zoodanig met een klomp een gat in het hoofd sloeg, dat hij hevig bloedde. Door eenige voorbijgangers werd de an der Hink afgerost, waarna deze huilende zijn weg vervolgde. Gisterenavond circa 6 uur reden in de Gr. Houtstr. twee wielrijders tegen elkander, doordat de een aan den verkeerden kant (links) reed. De persoon die verkeerd reed. viel en rolde over den grond, met het gevolg,dat het stuur scheef stond,ter wijl de ander nog afgesprongen was en er met een beschadigde lan taarn afkwam. Zooëven ontvingen wij het rapport voor de ondersteuningsfondsen in den Ned. R. K. Volksbond. De gegevens daarin vervat, zijn een leiddraad en grondslag bij het vestigen van fond sen naar nieuwe komende eischen. Wij komen nader op dit rapport terug. Het „Intermezzo" van den Hoogeerw. Heer Bosman. Door het wegvallen van het woord „uitsluitend" in ons vervolg- stadsnieuws van gisteren, zouden sommigen de bedoeling van den HeogEerw. Heer Bosman verkeerd kunnen begrijpen. De zin Avas deze: „Hoeveel libe ralen, socialisten of neutralen zouden er hier wel idtsluitend een Katho lieke Courant lezen Vanzelf moet dan ook verder in dit bericht ge lezen worden: „En hoe zullen Katholieken dan wel zijn, die uit sluitend liberale bladen lezen?" VELSEN. De heer C. de Vries Jr., te Santpoort, had een hem aan geboden candidatuur aanvaard en was alzoo officieel candidaat gesteld. Plij heeft daarvoor nu weer be dankt. IJMUIDEN. Bij het ijsblokken lossen, uit het stoomschip „Jotü", viel gistermiddag door onvoorzich tigheid van een jongen aan den stoomwins, de werkman V. van de glijplank naar beneden. Met 'n bloedende hoofdwond en gebroken pols moest hij zich onder genees kundige behandeling stellen. SPAARNDAM.* De R. K. Gezel len Vereeniging St. Jos.eph alhier gaf Zondag- en Maandagavond hare eerste uitvoering in dit seizoen; dat deze vereeniging twee achter eenvolgende avonden hare uitvoe ring moest geven, komt hieruit voort, dat hare localiteit te klein is de toeschouwers in eenen keer te kunnen plaatsen. De uitvoering mag met recht goed geslaagd genoemd worden, getuige het luide applaus, na iederMeFdrie bedrijven van no. 1 van het pro gramma, een blijspel; en niet het minst na het tweede nummer blij spel in een bedrijf. De rollen werden dan ook goed vertolkt, sommige zelfs verdienste lijk. Tot slot werd ten gehoore gebracht de komische voordracht van „.Jeau de recruut" die eveneens luide werd toegejuicht. De nog jonge vereeniging mag zich nu reeds beroepen op en kele goede krachten. Dat deze nut tige en gezellige vereeniging steeds in kracht toeneme en zoodoende het publiek nog menigen genoege- lijken avond verschafte. BENNEBROEK. Raadsvergade ring. Bij de behandeling der inkoms ten werd bij den post opcenten op de personeele belasting het concept besluit tot heffing van meerdere op centen (zooals het in de \rorige ver gadering door B. en W. was inge diend) zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Daarna kwam aan de orde het request der Vereeniging tot Ver fraaiing van Heemstede en Ben ne broek, waarbij zij den Raad ver zoekt, om f 100 subsidie, voorname lijk voor de uitgave van een gids. BENNEBROEK. Alhier sloegen gisterennamiddag twee paarden voor een mestwagen gespannen op hol, het waren de paarden van den vrachtrijder Vernooij alhier. Geluk kig liep het ongeval goed af. De paarden waren gauw opgevangen. Gemeenteraad van Sassenheim. Voorzitterde burgemeester. Aanwezigalle leden. De notulen der vorige vergade ring worden gelezen en goedge keurd. Ingekomen stukken: 1. Een schrijven van B. en Ws. van Hillegom, met verzoek om ad- haesie-betuiging aan een adres door genoemde genoemde gemeente te zenden aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal, tot beteugeling van het te snel rijden met motorrijtui gen. De voorzitter deelde mede, dat ingevolge een vorig Raadsbesluit, aan het verzoek is voldaan. 2. Een schrijven van Ged. Staten, waarbij goedgekeurd wordt terug gezonden het Raadsbesluit betref fende het in gebruik geven van de lokalen der openbare school ten beboeve \ran den tuinbouiv-wintel- cursus. 3. Een schrijven van dezelfden, waarbij de door den Raad verhoog de geldleening wordt goedgekeurd. 4. Nog een schrijven van dezelf den, waarbij het vastgestelde school- geldkohier 4de kw. goedgekeurd wordt teruggezonden. Alle vier voor kennisgeving aan genomen. 5. Een reclame van P. Koning J. Wz. tegen zijn aanslag in den H. O. Gesteld in behandeling der com missie. 6. Een schrijven van den bur gemeester der gemeente Haarlem mermeer, om de overtollige banken in de openbare school alhier ovei' te nemen. De voorz. deelde mede, dat 3f banken over zijn. Hij stelde namens B. en Ws. voor deze aan de ge meente Haarlemmermeer te ver- koopen voor pl.m. f200, waarmede de Raad genoegen nam. Hierna word de openbare zitting gesloten. Dat het mooie weder der laatste dagen de vogeltjes in de war breng' blijkt ook hier. In een rietschelf is een nestje van de haverkneu ge vonden met vijf eitjes. VOORHOUT. „De Tuindersvoreeni' ging Helpt Elkaar" hield een ver gadering in 't Café van den heer IC Doornbos te Noord wij kerhout. De Voorzitter de heer W. van dê Laan opende de vergadering met eeU woord van welkom en zag in de aan wezigheid der A-ele leden een)bewijs van belangstelling in zake de vereeni- ging en bijzonder in zake de groente veiling. De Voorzitter deed uitkomen detf ijver welke de Noordwijkerhoutsch' leden betoond hebben door het zender van boonen naar de veiling te Pie' Gijzenbrug. Verleden jaar toch werdeij door de Voorhoutsche leden voorruiM' duizend gulden meer ter A'eiling ge bracht dan door de Noord wij kerhout j sche leden. Dit jaar was het 't tegen' overgestelde en staat Noordwijkerhou' bovenaan, fepr. zegt, dat dit een snrc kend bewijs is dat de Noord wijken houtsche leden veel sympathie ge voeleii voor de veiling. Hetgeen tot niets anders kan leiden dan tot welvaar' van de leden. Daarna werden de notulen gelezC' van de vorige vergadering door d' heer L. van der Lans Pz., 2esecreti'' ris, Are'ke onveranderd gearrestcer1' werdfn. Vervolgens werd door den Voorzit' ter verslag uitgebracht van de geho"' den boonenveilingen Gehouden wérden in de maande'1 Augustus en September 11. 25 veiling''1' van land- en tuinbouwproducten"'1' hoofdzaak boonen voor een gezamei1' lijk bedrag van f4072,46 brut') hierbij was inbegrepen het statiegel1 van 2855 gemerkte zakken. Teruggekomen zijn 2410 zakk'"1 J. C. S. P.S. De rest van is minder belang- Een snaaksch reporter, vindt u niet Ongelukken. Te Schiedam verliet omstreeks 7 uur in den morgen de 42-jarige schippersknecht Arie van Kerssen zijne woning om zich naar zijne schuit, „Albatros", te begeven, al waar hij het een en ander te doen had. Geruimen tijd bleef hij weg, doch zijne vrouw, meenende, dat hij bij een zijner familieleden vertoefde, werd eerst des namiddags halfvijf ongerust en begaf zich naar het schip, alwaar zij op 't dek wel eenige sleutels, maar niet haar man vond. Onmiddellijk gaf zij daarvan kennis aan den schipper, die da delijk aan het dreggen ging. Na verloop van een paar uren werd de ongelukkige man levenloos op gehaald. Hij laat een vrouw met acht kinderen na. Naar aanleiding van een bericht in „Het N. v. d. D." dat Albert Neuhuys te Emmen in Drenthe uit een rijtuig is gevallen, schrijft de Amsterdamsche correspondent van de „N. R. C.: „De toestand van Albert Neuhuys is zeer bevredigend. Nadat hij met zijn familie dezen zomer half Euro pa per auto had doorgereisd naar Weenen, Munchen, Turijn, Parijs, zonder ook maar het geringste onaangenaam wedervaren, en dezer dagen ook per auto een studietocht had gemaakt door Drenthe, heeft het zoo moeten treffen, dat hem deze week, toen hij zich van Em men naar Weerding wilde begeven, maar ditmaal per rijtuig, omdat de weg voor een auto onberijdbaar was, een ongeluk is overkomen. Plet Utrechtsch wagentje sloeg na melijk, toen de koetsier het met een draai in beweging zette, om. Daar het lemoen brak, ging het paard er van door. Mevrouw Neu huys, die haar echtgenoot verge zelde, kwam met den schrik vrij van onzen vermaarden schilder bleek echter de linkerarm gebro ken. De arm is te Emmen gezet Navolgenswaardig voorbeeld. Een navolgenswaardig voorbeeld geeft „de Katholieke Garde", Pro- paganda-elub te Dordrecht. Door hare leden worden de ad vertenties nagegaan in niet-Katho- lieke bladen. Treffen zij er aan Aran Katholieken, dan sturen zij aan de zen het volgende biljet thuis M. M. Naar aanleiding Uwer advertentie voorkomende in vanwaarin U vraagt, vestigen wij Uw aandacht op het volgende Hier ter stede wordt in bijna ieder R.-K. huisgezin gelezen. Met Uw advertentie in een de zer bladen geplaatst, zult U zonder twijfel slagen. Tevens steunt U hierme de op ontzaglijke wijze de R. K. Pers en dwingt U R.-K. betrekkingzoeken den niet, zich van een neutraal of li beraal blad te bedienen, ten einde eene betrekking bij Roomsch-Katholieken te verkrijgen. Uw R.-K. boekhandelaar zal Uw advertentie zonder prijsverhooging gaarne in genoemde bladen plaatsen. Bij voorkomende gelegenheid op Uw gewaardeerden steun rekenend. Namens het Bestuur der Prop. Club. „De Katholieke Garde" (Volgen de namen). Wie in Haarlem willen dit na volgenswaardig voorbeeld in toe passing; brengen Indien het denk beeld ingang vindt zullen, de Ka tholieke zaak en al wat er mede samenhangt, er niet weinig door ge baat worden. Nationale Militie. De Burgemeester roept den milicien-verlofganger Gerrit Jan Vun- derink uit de gemeente Apeldoorn, van de lichting 1905, behoorende tot het 11e regiment Infanterie op, om zich op 12 November aanstaande, des na middags vóór vier uur te bevinden te Nijmegen bij zijn korps, voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hem bij zijn ver trek met groot verlof medegenomen, ten einde voor den tijd van vier we ken in werkelijken dienst te worden gesteld wegens het niet naleven van het bepaalde bij art. 120 der Militie- wet 1901. Burgemeester en Wethouders doen 4< 4« 4c •v 4< 4c 4 4c 4c 4c 4 4c 4: 4c 4: 4e 4e 4c 4c 4= 4c 4c 4c 4c 4c 4= 4c 4c

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2