Kerk en School. Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Amsterdamsche Beurs. Burgerlijke Stand. Het „Trio Sisters - Westenbourgh" Zondags DINER-GONCERT. waarvoor is terugbetaald geworden f241. Zoodat nog aan statiegeld in kas is f 44,50 om de zakken welke niet terugontvangen zijn aan de leden te vergoeden. De netto opbrengst der veilingen is f3786.51 welk bedrag door een schadepost van 12 Septem ber 1.1. is gereduceerd tot f 3783,66. Aan de leden werd uitbetaald f 35,94.48, zoodat in kas bleef f 189,18, zijnde provisie a 5%. De ui tgemaakte onkosten bedroegen 3/2 o/0 voor 't gebruik der erf van den heer Doornbosck f 19,92 Aan onderhoud der loods f 2.70 Aan boekenf5.75 Aan den schrijver f 16.86 Totaal f44,23. Door de leden werden in gebruik genomen 57 veilingsboeken a 40 cent is f22.80. Aan Statiegeld voor de zakken werd aan de leden uitbetaald f54.50het geen een te kort in de kas van het Statiegeld veroorzaakte van f 10. dit tekort is in hoofdzaak ontstaan doordat van verschillende leden lak ken ^ingekomen zijn tegen betaling van fO.10 per stuk, waarvoor geen statiegeld is genomen,doordat zij onder hands aan de opkoopers zijn verkocht geworden. Alzoo bedraagt de netto winst f 134.95. Nu wordt door de heer Jac. van den Berg Dz. het statiegeld der zak ken terugbetaald. Daar echt. r niet alle leden die statiegeld te vorderen hadden aanwezig waren werden voor de verdere uitbetaling aangewezen voor Voorhout Jac. van den BergDz. en voor Noordwijkerhout, A. van der Slot Jz., de aanwezige,, leden worden verzocht dit den afwezigen leden mede te deelen. De Voorzitter deelt het volgende voorstel van het bestuur aan de leden mede.Bij eventueel in het volgende jaar te houden veilingen zullen de leden van de „Tuindersvereeniging Helpt Elkaar" verplicht zijn alle door hen te teelen boonen te laten veilen echter met uitzondering van die boo nen welke op z.g. contract geteeld of aan de inmaker verkocht worden tegen een vastenjprijs. De heer van der Laan zette dat voorstel breedvoe rig uiteen en deed o.m. daarbij uit komend Hoeveel belang de koopman er bij heeft als hij bij de tuinder aan huis koopt. Daar toch staat de koop man alleen en geeft hij wat hij kwijt wil wezen, terwijl, wanneer diezelfde boonen eens alle geveild worden de oorzaak zullen zijn dat er meer lief hebbers zullen zijn om te koopen en de koopman niet meer alleen staat, ergo moet er dan zeker altijd meer voor de producten betaald worden dus voordeel voor de tuinders. Spr. betreurt het, dat, in het afge- loopen seizoen, vele degelijke koop lieden aan de veiling gekomen zijn en toen zij zagen dat de aanwezige voorraad niet groot genoeg was om in hun behoefte te voorzien, een volgende maal niet meer terugge komen zijn. Dat het veilen levensvat baarheid heeft, bewijst het behaalde succes. Dit succes kan verhoogd worden, maar daarvoor hebben wij producten en nog eens producten noodig. Laat daarom alles wat gij niet noodzake lijk aan de inmaker vast verkocht hebt „veilen". Het is ons aller belang en zal bijdragen tot bloei der vereeni- ging en eigen voordeel. Na deze duide lijke uiteenzetting werd besloten het voorstel aan te houden tot een vol gende vergadering. Bij de gebruikelijke rondvraag vestigde de heer Langeveld de aan dacht er op, dat de nog voorradige zakken der leden door het bestuur in bewaring dienden genomen te worden. De heeren A. van der Slot en L. van der Lans Pz., respectievelijk wonende te Noordwijkerhout en Voorhout, ver klaarden zich bereid deze zakken aan de eigenaren uit te reiken, mits ze bij hen aan huis werden afgehaald. Nadat nog door enkele leden een opmerking was gemaakt over de wenschelijkheid van een boete op den z.g. onderhandschen verkoop sloot de Voorzitter de vergadering onder dank zegging voor de trouwe opkomst. HAARLEMMERMEER. Ten na- deele van den landbouwer De Jong alhier, is uit de weide een rood bonte koe ontvreemd. Politie-auto- riteiten te Amsterdam, Haarlem en Leiden, werden met het oog op veemarkten aldaar, onmiddellijk door den Burgemeester met dezen diefstal in kennis gesteld. Door den Minister van Binnen- landsclie Zaken is het voorschot, waarop deze gemeente over 1906, krachtens art. 48 der Lager Onder wijswet, aanspraak heeft, bepaald op een bedrag van f32,010. Tot tijdelijk onderwijzeres aan school No. 10 is benoemd geworden mejuffrouw J. O. M. Ruhling. Daar van de vele onlangs in deze gemeente voorgekomen bran den meestal booibroei Me oorzaak was, zal men alhier overgaan tot het doen maken van hooisteek- ijzers en houten sleggers, ten einde bij elk der 8 brandspuiten een stel dezer gereedschappen te deponeeren. In verband met de aanhangige spoorplannen voor deze gemeente kunnen wij mededeelen, dat de be trokken Maatschappij bezwaar heeft gemaakt het maken van een aan legplaats aam den Kagertocht in het plan op te nemen, doch wel bereid is een aanlegplaats te maken aan het water nabij het Station Hoofd dorp. Ook heeft men nog gevraagd om een halte aan den Lisserweg tot opneming van personen en goe deren. ALKMAAR. Bij de gisteren ge houden stemming voor een lid van den Gemeenteraad werden van de 490 geldige stemmen 276 uitge bracht op den heer mr. B. van der Feen de Lille (Nat.-Hist.) en 214 op den heer H. L. Dingemans (anti- rev.). Verkozen mr. B. van der Feen de Lille. Het Raadsbesluit, waarbij aan den heer A. Tonneman en mej. L. O. Vermeer, onderwijzer en onderwij zeres aan een der gemeentescholen voor. 1. o. alhier, eervol ontslag werd verleend, op grond van op heffing der betrokking waarin zij zijn geplaatst, is, niettegenstaande hun protest en het bezwaarschrift van de afd. Alkmaar van den N. O. Bond, door Gedeputeerde Staten bij hun besluit van 24 dezer goed gekeurd. Zij zullen dus op wacht geld worden gesteld. HELDER. In de zitting van den Gemeenteraad werd na breedvoeri ge discussie gunstig beschikt op een adres van de Vereeniging „Ambacht school voor Helder en Omstreken," 0111 een subsidie van f2700 per jaar, voor de stichting en instand houding eener Ambachtschool, waar voor ook op de staatsbegrooting reeds een subsidiebedrag is uitgetrokken. Ten laste van de gemeentebegroo- ting voor 1907 werd een bedrag van f 1000 uitgetrokken, daar de .school eerst in de laatste helft van hot jaar zal kunnen worden geopend. Bij de behandeling der begrooting van de gasfabriek werd tot verla ging van den gasprijs besloten, licht gas tot 8 cent, kookgas 6 cent en in- dustriegas 5 cent per M3. HOORN. Tot wethouder dezer gemeente is gekozen de heer M. de Jong. WORMERVEER. Op uitnoodi- ging van de Damclub alhier gaf de lieer J. de Haas jl. Zondagmiddag onder groote belangstelling een Simultaan-Seance in het lokaal van den heer P. Woud, alhier. Aan deze Seance namen deel de spelers van hier, Wormer, Krom menie en een enkele uit Zaandam, totaal 39 spelers, 't Was de grootste Seance, tot nog toe door den heer De Haas gegeven. De uitslag was, dat de Haas 36 won, 2 remise wer den en 1 partij verloor. De Haas speelde zeer vlug, daar de duur van deze Seance 31,/., was. KOOG AAN DE ZAAN. Tot di rectrice der Gemeente-bewaarschool alhier is benoemd mej. R. Booij te Amsterdam. Den 27en November a.s. hoopt de Zeereerw. Heer C. Maat, pastoor der H. Willibrordus-parochie te 's-Gra- venhage te herdenken, dat hij 121 /2 jaar als zoodanig genoemde parochie bestuurde. Gelijk te verwachten valt, zullen de parochianen dit feest van hun ijverigen, beminden Herder niet onop gemerkt voorbij laten gaan. De toestand van pater W. van Nieuwenhoff S. J. is bevredigend. ZEw. bracht een rustigen nacht door. Na een zeer korte ongesteldheid is heden te Wijk aan Zee overleden de WelEerw. Heer C. J. P. Fokkes, sinds 8 Mei 1898 pastoor aldaar, in den ouderdom van 53 jaren, R. I. P. Z. D. H. heeft benoemd tot gees telijk adviseur van het plaatselijk comité van de Kath. Sociale Actie te Limmen den WelEerw. Heer A. F. C. van Noort, kapelaan aldaar. Handelsreizigers. In de algemeene vergadering van den Frieschen Bond van Handels agenten en Handelsreizigers, is op voorstel van het bestuur besloten tot toetreding bij den Ned. Bond van Handelsreizigers. Siagersgezellenbond. Door den Nederlandschen siagersge zellenbond is aan H. H. Slagerspatroons in Nederland, de volgende circulaire gericht: Hoogst waarschijnlijk is het u niet onbekend, dat er in Nederland een Sia gersgezellenbond bestaat, die ten doel heeft, zoowel de zedelijke als stoftehj ke belangen der Slagersgezellen in het al gemeen te behartigen en te zien verbe terd te krijgen. t Daar ook onder de stoffelijke beian- gen wordt verstaan, het afschaffen van het internstelsel of het in den kostwerken, omdat dit stelsel loon- drukkend en belemmerend voor het gezin, familieleven, en een restant van den ouden Gildentijd is dat niet meer in overeenstemming kan worden ge bracht met de tegenwoordige maat schappelijke toestanden, is er sedert de oprichting onzer Bond verscheide ne malen van gedachten gewisseld, ten einde van dat plagend stelsel ver lost te worden, waarom dan ook op de jaarvergadering den 4e Febr. 1906 te Dordrecht gehouden, werd besloten, bet Bondsbestuur op te dragen om middelen te beramen en stappen te doen,teneinde bovengenoemd stelsel te zien uit de wereld te krijgen. Daar het Bondsbestuur steeds langs den vreedzamen weg de belangen der Slagersgezellen tracht te behartigen, neemt het bij deze de vrijheid, zich tot U te wenden, met beleefd verzoek uw medewerking te willen verleenen tot afschaffing van het internstel sel of het in den kost werken. Dat wij bovenstaand verzoek tot ieder uwer afzonderlijk richten, beeft zijn oorsprong daarin, dat wij op een dergelijk verzoek, door ons in 1904 aan den Slagershond gericht, van het Bestuur van dienBond tot ant woord kregen, dat zij deze zaak be schouwden als voor iederen Patroon in dividueel. Aangenomen nu, dat de afschaffing van het internstelsel of bet in den kostwerken een individuecle zaak van den patroon is, zal toch ieder uwer liet met ons eens zijn, dat het een algemeen slagersbelang is, omdat het vaststaat, dat daar, waar de arbeids voorwaarden voor de gezellen goed zijn, de genegenheid voor den Patroon wordt vermeerderd, de gezellen niet zoo spoedig zich als Patroon zullen vestigen en dientengevolge ook de concurrentie minder zal zijn. Namens het) Bondsbestuur. P. A. Michel, Voorzitter, G. S. Popp, Secretaris. retti en Allen en de heeren Isal- berti en Lunardi. Bekend is, dat deze opera tot de model-opvoeringen van het gezel schap hehooren, daar de partijen door de beste krachten zijn bezet Aangezien te 's Hage de opvoering slechts éénmaal zal plaats hebben, mag een vol huis worden verwacht. Bilderdijk-Tentoonstelling. De tijd van de Bilderdijk-ten- toonstelling in het stedelijk Museum te Amsterdam loopt ten einde, en nog bijna dagelijks komen belang rijke inzendingen binnen. Dat heeft de commissie doen be sluiten nóg een legkast in te rich ten. Daarin vindt men - ingezon den door den Heer J. G. de Groot Janin, te Amsterdam, een ver jaringsvers van Bilderdijk aan miss Adriana Schweickhardt, zijn schoon zuster; een brief van den dichter aan Da Costaeen Fransch en een Engelsch vers door Mevrouw Bil- derdij kSchweickhardt. Een viertal brieven van Bilder dijk aan den lettersnijder Valendunk over het snijden van letterstempels in bruikleen ontvangen van den Heer Valendunk te Haarlem. Van Prof. J. W. Muller, te Utrecht, een achttal brieven door Bilderdijk aan den dichterboekhandelaar J. \V. Yntena, te Amsterdam. Van Dr. H. C. Muller, te Utrecht een„NovumTestamentumGraecum" met Grieksche aanteekeningen van Bilderdijk, benevens een boek, ge titeld „Die Anfangsgrunde der He- braischen Sprache", eveneens voor zien van vele bijschriften en aan teekeningen van en door den dich ter. De firma Frederik Muller Co. zond nog een aantal eerste drukken van gedichten door Bilderdijk op leden van het Vorstelijk Huis Oranje Nassau vervaardigd. Zooals begrijpelijk is trekt deze tentoonstelling, die een zoo merk waardig beeld geeft van Bilderdijks buitengewone veelzijdigheid en on beschrijfelijke werkkracht, groote belangstelling. Wij vestigen er de aandacht op dat de sluiting der ten toonstelling op Zondag den 4en No vember is bepaald. Daarna woddt deze hoogst be langwekkende verzameling „Bilder- derdijkiana" aan de eigenaars en eigenaressen teruggezonden en hein de en verre weer verspreid. Nederland te Milaan. Eenige dagen geleden werd deNeder- landsche afdeeling decoratieve kunst ter tentoonstelling vereerd door een be zoek van den Koning en de Koningin van Italië. Na door den secretaris der Italiaan- sche afdeeling aan H. H. M. M. voorge steld te zijn, bood de vertegenwoordiger van exposanten, de heer Tosifooino, aan de hooge bezoekers een luxe-uit gave aan van „Goilanda pittoresca,,, door den Heer J. H. Biegel, te Bussum, uitgegeven ter herinnering aan het be zoek van H. M. de Koningin-Moeder van Italië aan ons land. H. H. M. M. betuigden hunne tevre denheid met de Nederlandsche inzen dingen en toonden veel belangstelling o. a. in het batikwerk van Mevr. Wege- rif, te Apeldoorn, en het plateelwerk van de fabriek „Delft" te Hilversum, In verband met de op handen zijnde sluiting der tentoonstelling worden maatregelen genomen voor de terug zending der goederen naar Nederland, welke wederom zal geschieden onder toezicht van de firma B. van Spanje Go., te Amsterdam, die de heenzendin gen ook op uitnemende wijze leidde. Itafiaansche Opera. Dinsdag 6 November e.k. zal te 's Hage in het gebouw voor Kunsten en W etenschappen „Paljas" worden opgevoerd, gevolgd door Oavaleria Rusticana." De hoofdrollen zullen worden vervuld door de dames Pe- Rigoletto. Het Itafiaansche operagezelschap toonde zich gisteren weer van zijn gunstigste zijde in Verdi's Rigo- letto. Dit meesterwerk, waarmede Verdi zijn eigenlijke Europeesche ver maardheid verkreeg, schreef hij in 1851 voor 't Venice-theater te Venetië; evenals de meeste Itafi aansche opera's is ook deze rijk aan i melodieuse vindingen; spreekt van en overwegend dans-rythmus, een armoedige harmonische behande ling, rijk.T aan contrapunctische, maar vooral heeft ook deze weer een stoot gegeven aan 't orkest- trale, dat hier zeer goed medewerkt, overeenkomstig het karakter, en niet slechts dienst doet als begelei ding; hoofdzakelijk spreekt Verdi's groote kracht in zijn diepgevoelige melodieën en zijn indrukwekkende dramatische ensembles. Ten bewijze strekke bijvoorbeeld het quartet in het derde bedrijf welk een hartstocht, welk een groote waarheid en kracht van uitdrukking in deze muziek, hoe treden hier de vier stemmen elk afzonderlijk ka raktervol op in overeenstemming met elke persoonlijkheid, en welk een ensemble: hier ligt een groot bewijs van 's meesters contrapunc tische kracht. Hoe contrasteerend de Cazonein 't zelfde bedrijf, gezongen door den Hertog van Mantua, en zoo zijn meerder e in 't oog loopende glans punten aan te wijzen. Hoe was nu |de vertolking van Verdi's geniale vinding zijnertijds Het kon bijna niet anders, dan zeer goed, zoo niet schitterend zijn, want inderdaad kwamen uitstekende krachten ten gehoore, maar vooral dient geprezen de eminente leiding van den hoog artistieken dirigent, die correctheid toonde tot in de kleinste onderdeelen, wat dan ook bij dergelijke compfositie gewenscht is, maar hier het geheel ontzaggelijk ten goede kwam. Zoo'n dirigent te volgen boeit en blijft belang wekkend van aanvang tot einde. Groote verdiensten in welslagen hebben voorzeker „II. Duca di Montoua Isalbertien Gilda, sua "figlia (G. Allen,) beide stemmen Tenor en Sopraan zijn krachten bij uitnemendheid. De Tenor, zeldzaam schoor, lyrisch geluid, een groote uithoudingskracht, vol tempera ment, kortom wat men van hem te liooren en te zien kreeg, was een waardige vertolking van zijn rol. Signora Allen, als Gilda, was ook in zeer goede handen, een schoon omvangrijk geluid staat haar ten dienste, en daarmee bewerkt zij haar rol iu]|die voege, 'dat men slechts lof aan dit adres kan zenden. Ofschoon ik de vorige maal reeds verschillende andere krachten heb aangestipt, alsook de koren de revue heb doen passeeren, moet nog even een licht vallen op Rigoletto, hier Pimanzoni, voor zijn meesterlijk spel, maar ook zijn fraai geluid ver diende groote oplettendheid. Zoo verhoogde hij van zijn kant aan merkelijk het succes van dezen avond, de overigen minder of meer op den voorgrond tredenden waren ook heel goed, „sparafucile" zeer goed enz. enz.; kortom Verdi's Ri goletto vond een goede vertolking, dank zij de reeds geprezen leiding, bet lofwaardig orkest, de goede bezet ting der hoofd- en nevenpartijen. De belangstellenden zullen in geenen deele hun schouwburgbezoek be treurd hebben, 't welk een beslist succesvolle avond voor de Itafiaan sche Opera is geweest. Jac. bic Jong. BUITENLAND De levende spaarpot. Dezer dagen zat er een jonge Parijsche advocaat in een eethuis van Montmartre. Hij was bezig af te rekenen met den kelner, had geen kleingeld en wierp een goud stuk van twintig frank op het pre senteerblad. Dat zag een dame aan een tafeltje ernaast. Zij vroeg, of zij even op het goudstuk bijten mocht omdat dat haar geluk zou aan brengen, zeide zij. De advocaat liet dat toe, maar meteen zag hij het goudstuk in den mond der geluk- zoekende dame verdwijnen, een slikbeweging, weg was het geld. De advocaat riep aanstonds de politie erbij en de dame werd naar een politiepost gebracht. Daar werd haar beduid spuug uit of u wordt gevangen gezet. De dame verkoos de vrijheid boven het goud en stem de er in toe een braakmiddel te nemen. Het bleek nu, dat de maag een zeer voordeelige belegging is. Een goudstuk was er ingegaan en daar kwamen drie goudstukken voor den dag. De vrouw bleek een ezeltje-strek-je te zijn. Hoe de goudspuwende vrouw heet, is de politie nog niet gewaar kunnen worden. Maar wel heeft zij vernomen, dat deze vrouw al lang haar bedrijf maakt van het inslik ken van geld en dat zij in sommi ge kroegen van Montmartre bekend staat onder den naam van het spaar potje. Een driejarige gevonnist. Een jongentje van drie jaar te Weissfelden, in het Zwitsersche kanton Thurgau, is, naar uit Ge- nève aan de Daily Chronicle wordt gemeld, wegens het stelen van een paar stuk speelgoed uit een win kel door de rechtbank tot drie en een halve maand gevangenisstraf veroordeeld. De ouders van het kind voerden vergeefs aan, dat het leven van hun kind verwoest zou worden en dat hij het oordeel des onderscheids miste. Het knaapje werd huilende uit de rechtzaal weggevoerd en aan de gevangenisbeambten overgele verd. De Zwitsersche pers is veront waardigd over het vonnis. Scheepsongeluk. Het Duitsche stoomschip „Her man", dat Zondag van Antwerpen vertrok is 's avonds bij East Good win in den grond geboord door een onbekenden viermaster23 man zijn verdronkeneen stoker, die meer dan 15 uren op een omge keerde sloep gezeten heeft, werd gered door een visschersschuit uit Ostende en naar die plaats gebracht. Ingezonden Mededeeling. Geen plotseling voor den dag ge komen geneesmiddel, van twijfel- achtigen verdienste, doch een middel dat de genezing van duizenden bewerkt heeft, gedurende 30 jaren is Scott's Emulsion, hetwelke zich reeds lang een plaats verworven heeft in het oordeel van dokters, als een voortreffelijk ge neesmiddel voor hoest, verkoudheden, en alle aandoeningen van de longenbloedarmoede, exzema, klieren, en alle uit het bloed voorko mende ongesteldheden Engelsche ziekte; er- merk: „De Visscherzwakkingonvoldoende he' &o« proce).voedinguitputting na ziekte en om kort te gaan alle ge vallen waar een snel, zeker en kracht dadig versterkend middel vereischt wordt. Bij apothekers en drogisten verkrijgbaar. Maandag zijn in het Huis der Lords de debatten begonnen over het godsdienstige onderwijs. Nooit sedert de behandeling van „Home Rule" tijdens Gladstone was de zaal zoo vol. Onder meer nam de Aarts bisschop van Kantelberg, „primaat der Anglicaansclie Kerk, het woord en veroordeelde s cherp de nieuwe onderwijswet. Bij de stemming van het amendement Heneage werd de Regeering geslagen met de verplet terende meerderheid van 256 tegen 50 stemmen. In den Amsterd. Dierentuin Natura Artis Magistra is gister avond een nijlpaard geboren. SCHIEDAM. Noteering Makelaais f 13.25, Jenever f 17.2-5, Beurscom- missie f 13.Stemming willig. Ruwe Spiritus f 7'/s, Spoeling Commissie BEVERWIJK. De prijzen der vruch ten aan den afslag waren als volgt Wortelen f 6.a f 0.per 100 bos Aardappelen Klei f 2.25 a f0.—Zand dito f 3.50 a f 0,Andijvie f 1.25 a f0.— per 100 str. Postelein fO.OOaO— per HL. Sla f 1.50 a 0.— per 100 krop Bloemkool f8.af 5..Komkom mers f .0 a f 0 per 100. Spinazie a ct. Capucijners a ct. Uien 10-- a 2.per HL. Tuinboonen f 0. a f 0.Snijboonen f 0.a f 0.Hee- renboonen fla fper 1000. Fram bozen ct. per mandje. Bieten f 1.50 per 100. Pieterselie f 0.05. Selderie f0.06 per bos. Peren f2.25 a f0. per Hl. Augurken ct. per mandje. Appelen f 4.50 a f 0. Roode Kool f 0.— a 0.—, Witte f 8, Savoye f 0.— a 0.—, Radijs f 2 a 0.Raapstelen f 2.aO..Kool rapen f 0.— a 0.—. Prei cent per bos. PURMEREND. Aangevoerd 181 stapels (wegendeKg.) kleine f 32.— 4 st. middelbare f 31.50 a st. Commissie f a 901 Kg. Boter, f 1.45 a 1.55 per Kg. Visch. IJMUIDEN. Aangekomen aan den Rijksvischafslag 17 stoomtrawlers, 0 stoomburgers, 2 sloepen, 1 kotter, 1 logger, 0 bommen en 5 kustvisschers. 1125 stuks (groote ^Tongen f 0.70 a I.073/2.4869 stuks middel Tongen f 0.38 a 0.673/2. 2053stuks kleineTongen f 0.13 a0.24.1609Kabeljauw fl.a f 2.15. 37 stuks Leng f 0.70 a 1.10. 84 st. Vleet f 1.25 a 1.65. 11 stuks Kreeft f 0.50 a 3.— alles per stuk. 361 /2 kisten Rog f 11.a 18.per 20 stuks. 138 kisten Tarbot f 9.— a 32.50. 22 kisten Griet f 7.50 a 28.50. 32i/2 kisten groote Schol f 14 a 19.— 41 kisten middel dito f 12.50 a 15.40.572 kisten kleine dito f 1.90 a 6.50. 172 kisten Zetschol f 5.50 a 11.169 kisten Schar f 1.40 a 4.70. 1 kist Tongschar f 14.50 a gr. r. Poonen f a 4 kisten middel dito f 11.50 a 12.50. 391/2 kisten kleine dito f 4.70 a 7.50. 169 kisten Pieterm./Poon f 0.90 a 3.20. 20D/2 Gullen f 1.80 a 8.49 kisten Wijting f 0.70 a 2.10, 61/2 kisten Muilen f 5.50 a 7.50. 171 '2 kisten Haring f 2.80 a 3.90. alle kis ten 30 Kg. 119 kisten gr.VKorschelv. f 17.50 a 22.50. 551/2 kisten middel dito f 15.00 a 20.1429 kleine dito f 2.90 a 10.50. 82i/2 kl.-midd. die f 9. a 16.50 alle kisten 50 Kg. Beugvisch. 123 stuks gr. lev. Schelv. f 160 a 168.543 stuks middel dito f 72 a 92. 305 stuks kleine dito f 12.a alles per 120 stuks. 71/2 kisten gr. d. Schelv. f 17.a 20.15 kisten middel dito f 15.50 a II. 4 kisten kl.-midd. dito f 15.50 a 4 kisten kleine dito f 5.50 a 6.30. Alle kisten van 50 Kg. 4 kisten Wijting f 1.40 a 1.50 per kist van 30 Kg. Haring. 3661/2 kissen Volle f 12.25 a 12.35 193 kisten IJle f 10.50 a per kantje. 31 October. Medegedeeld door H. C. Tomrerqh en Co, OPENINGSKOERSEN. South. Pac Sh917/s 0lt5/ic, Common Marine 10 103% Pief. pref. 27i/2 27i/2 Com Steel 4S3/g 4Gls/]t. Sh,, Topeka S.h. IOD/4 101% 2emon Mexican. 2U/8 28i/s Common Kansas Sh. 277/s 271/., Pref. 58% 50 Common Wabash 20 20 Norfolk Sh Union Sh1813/4 181% Southern Rails 34i/2 34i/2 Car Foundry Sh. 44i/8 44i/8 Common Erie 44 44 Missouri33% 33% Rock Island27% 27 lw Ontario Sh453/4 Denver Sh41 403/2 Kon. Petroleum 714 727 Common Peru 14n/16 14L%fi Pref. Peru47% 47% Dominica49% 4833/10 Kimberley194 19S Rusland Hope 70% 71 Consols 70% 713/4 Amer. markt prijshoudend, willigvoor 2e pr. Mexican Sh. Russen beter. Kon. Petroleum hooger. Tabaksmarkt iu vaste stemming. Kimberley vaster. MARKTNIEUWS. Ondertrouwd: 30 Oct.P. Etmans en G. O. de Vaal. 31 Oct.; C. Stroes en F. de Vries. H. J. Stuurman en C. Schippers. E. J. Haak en M. M. C. Timmer. G. P. de Vries enJ. v. Dijk H. v. d. Veldt en M. J. D. v. d. Loos. L. v. Vier- sen en H. J. v. Straaten. J. M. WoesteDburg en M. C. Kors. C. de Leeuw en C. Verhagen. J. M. v. Waveren en P. Boonman. J. Wiarda M. M. Westrik. G. Dikkeboom en T. v. Batenburg. Getrouwd: W. Verhagen-Hore- man. H. v. Uden-G. E. Hollander, J. D. Roemers-D. Wielenga. J, J. v. Gils-F. E. Bloemers. Bevallen: H. M. M. v. Buuren- Peschar z. D. Hessels-Blom z. M. S. Koorn-Rees z. J. Koelemeijer- Pirets s, HAARLEMMERMEER. Bevallen: J. VioenKlaassen z. C. K. DekkerDe Gier, d. M. PietJoore, 2 z. O ver le d enA. AppelmanGr«o+, 43 j. LISSE. Bevallen: A. Ravenhorstv. d. Essenburg, D„ 1.1. J. C. van Dijk Faas, Z. Overleden: M. Vrijburg, 13 Politie-rapport. Gevonden1 handmof, 1 boekje v. d. Ned. Gem. Werkliedenbond, 1 pet. Proces-verbaal opgemaakt wegens: overtreding drankwet, wielrijdeu zonder licht. ADVERTENTIES. ALKMAAR. Veemarkt. Aange voerde paarden f a f 0, 16 koeien. f260 a f250, 51 nuchtere kalveren f8 a f 10,1187schapen f 20a f 34.50 lam- fa f25 magere varkens f16 'sïïoensdags en Zaterdags MATINEE van 4 tot 6 uur. jjr 'K jjg vorige koers Heden. speelt dagelijks van half 8 tot il uur in DEKROON.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3