Uit den Omtrek Aanbestedingen. Kerk en School. Kunst en Wetenschap Correspondentie. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Amsterdamsche Beurs. Gevraagd Tegen de kanker. Vervolg Stadsnieuws. BUITENLAND mm 25% 27% 58% ADVERTENTIEN. tische leden van den Haarlemschen Raad, en dat toen eene motie is aan genomen, die den heerModoo noopte uit de S. D. A. P. te treden. Hoewel hij toen openlijk uitsprak dat hij, de partij verlatende, evenwel het soc.-dem. program bleef onder schrijven, heeft hij zich thans, bij de Vrijzinnig-Democratische partij aan gesloten. Met hem deed dat de heer mr. J. H. Thiel, eveneens lid van den Raad. alhier. De godsvrucht voor O. L. Vrouw ter Nood te Heilo, de beroemde bedevaaartplaats onzer voorouders, begint te herleven. En nu naar aanleiding biervan behandelt de Hoog.Eerw. Heer J J. Graaf, Deken van Ouderkerk, in „Onze Courant" te Hoorn de historische vraag, welke voorstel ling door onze voorouders aan den naam O. L. Vr. ter Nood werd ge hecht. Er bestaan hieromtrent in den laatsten tijd zeer onjuiste voorstel lingen o. a. die waardoor men O. L. Vr. ter Nood gelijk stelt met O.I Vr. Moeder der Zeven Smarten. Deken Graaf toont die onjuiste voorstellingen in genoemd blad uitvoerig aan en bewijst ze tevens. O. L. Vr. ter Nood werd afge beeld, schrijft Deken Graaf, een voudig als de staande Moeder Gods met baar Goddelijk kind op den arm, als Troost der bedrukten; die aangeroepen in onzen nood, „in necessitatibusjjnostris". En deze voorstelling wordt volgens den schrijver ten duidelijkste aan getoond door een paneel uit de XVIIe eeuw, dat zich in 't Bis schoppelijk Museum alhier ge vindt. En verder nog door pravures uit de XVIIe en XVIII eeuw, toen de oude traditiën der vereering nog geenszins vergeten waren. Concert „Vereeniging". Als er ooit op een concert sprake is van kunst, dan is dit 't geval geweest Woensdagavond in de So ciëteit „Vereeniging", waar, voor een zeer groot kunstlievend publiek optraden: Mevrouw Julia Culp.geac- companeerd door Dr.HeinrichPolpe- sobnigg en GerardZalsman,geaccom pagneerd door Henk v. Breemen. Kunstliefhebbers die deze zange res nu of nimmer gehoord hebben, kunnen het zich als een -tekort- aanrekenen, terwijl de bezoekers van Woensdagavond een onver deeld genot beleefd hebben, ware dit slechts alleen in 't optreden van deze hoogbegaafde zangeres heerlijk omvangrijk geluid, elas tisch, alle wendingen en technisch veel eischende gangen; bracht zij zoo gemakkelijk en tevens in den fraaisten vorm teiTgelioore, dat zelfs de veel eischende in alle opzichten hier de stoutste verwachting zag overtroffen. Maar het was niet al leen betooveren met een magistraal geluid, neen het idialisme, het mee leven, het geheel opgaan in 's toondichters gevoelen, een kunst werd bereikt, waar allen naar stre ven cn onvermoeid naar zoeken moeten. Neem slechts Frauenliebe und Leben Liedercyclus van Schumann, een natuurlijk aange legde schoone compositie, waarin het een 't andere volgt, als ont brak anders iets aan 't geheel. Zooiets heerlijks door mevrouw Gulp's orgaan te vernemen, was reeds alleen voldoende zich gelaafd te gevoelen bij 't dorsten naar reine eedle kunst, en méér nog kreeg de dorstende ziel, 5-tal liederen van Löwe Wanderer's Nachtlied, Die Zufriedenen des Asra, O Süsse Mutter, Madclien Wünsche, Maus- fallensprüchlein, dit laatste van H. Wolf. Hoe karakteristiek, alles zoo kostelijk af, in een woord 't was subliem. Dankbaar was de taak voor Dr. Heinrich Potpeschnigg, zijn spel moest wel als van zelf in verrukking komen, geinfluenceerd door datgene, waarvoor het zich dienstbaar toonde. In zulk een liooge mate kan ik niet roemen over den verdienste lijken zanger Gerard Zalsman; zeer zeker bezit hij vele goede eigen schappen, een mooi vol geluid of schoon tamelijk begrensd; een warme voordracht in overeenstemming met een te waardeeren opvatting, het geen alles heerlijk tot recht komt in gedragene, innige muziek, maar tegen staat hem het al te dik vo- caliseeren, vooral in composition als den Totentanz van Löwe waarin 't vlug spreken belemmerd wordt en tot onduidelijkheid overgaat. Het beste wat ik van hem hoorde was de Heilige Franciscus, eveneens van Löwe, hierin gaf hij zich voortreffelijk, liederen in dit genre behoeven werkelijk geen heter vertolker. Zijn accompagnateur, de Heer Henk van Breemen, toonde zich weer de pianist bij uitnemendheid, zijn spel was nog wel zoo artistiek, zoo sprekend en meegaand als van zijn partner. Kunst, in de volle be- teekenis van 't woord is er ruim schoots geboden, en alle meewer kenden, de één meer dan de andere minder hebben hun„kunnen" doen bewonderen, waarvoor hun het wel verdiende succes toekomt.' JAC. DE JONG. AERDENHOUT. Ter gelegenheid van het éénjarig bestaan der serres op de kweekerij „Orchidophilia" wordt daar Zondag, Maandag en Dinsdag eene tentoon steling gehou den van bloeiende Orchideeën, welke voor belangstellenden van 'smorgens 11 tot 'smiddags 4 uur gratis te zien zijn. De electrische tram Am sterdam Zandvoort stopt in de onmiddellijke nabijheid der kwee kerij. der ïkamer- BLOEMENDAAL. Gistermiddag is ten huize van den Heer Schipper, aan den Meerenhcrgschen weg, tij dens een korte afwezigheid.'der be woners inbraak gepleegd door ver breking van' een ruit deur. Toen de familie thuis kwam, wa ren de kamers in wanorde en wer den uit een opengebroken linnenkast vermist twee zilveren horloges, twee bloedkoralen kettingen met gouden sloten en eenig groot en klein geld. Van den inbraak wordt een jonge man verdacht, die op dat tijdstip daar ter plaatse gezien is. De in specteur van politie verzoekt inlich tingen. HALFWEG. Ter eerste naj aars-Vee markt waren aangevoerd 142 Runderen Handel stug, prijzen hoog, verkocht ruim 2/3. Prijzen le soort koeien f200 230, 2e soort f150 190. BEVERWIJK. De raad der ge meente heeft de gemeentebegroo- ting voor 1907 vastgesteld. De hoofdelijke omslag werd met f1000 verhoogd en gebracht op f 14000. Een verzoek van de Vereeniging voor Wijkverpleging om subsidie evenals verleden jaar, werd met 6 tegen 5 stemmen verworpen. Verle den jaar werd f 500 toegestaan. Wijl vele personen alhier hunne zaken drijven, doch in de aangren zende gemeente Wijk aan Z e en Duin wonen, bestaat/nu het voorne men om deze personen voortaan voor x/;; in de gemeentebelasting te doen bijdragen. BEVERWIJK. Zaterdag Tooneelveree- 4 No vember neemt do niging „St. Lucas", onderafdeelin van de afd. „Beverwijk e.o." van den Ned. R. K. Volksbond, deel aan den Tooneelwedstrijd, uitge schreven door de Dilletanten Club „Alb. Thijrn", onderafdeeling der afd. Schiedam van den Ned. R. K Volksbond. Opgevoerd zal worden „Zonder geld op reis". j|e BENNEBROEK. Benoemd Wet houder. Benoemd is tot Wethouder onzer gemeente de heer W. van Lierop in plaats van den heer van der Vossee, die als zoodanig was afgetreden. Benoemd. Tot onderwijzeres aan het instituut „Oranje Nassau" te Haarlem is benoemd Mejuffrouw van der Snel, die als zoodanig al hier aan de Christelijke School werk zaam was Zij aangenomen. -t LfSSE. Wederom heeft de natuur in de gemeente een zeldzaamheid ge wrocht, want de heer Noort op den Broekweg alhier heeft deze week ver schillende rijpe aardbeziën geplukt, terwijl nog half rijpe vruchten en bloemknoppen aan do planten aan wezig, bij mooi weer, nog meerdere vruchten beloven. heeft hare benoeming bereids De badplaats Noordwijk. De badplaats Noordwijk schijnt een goede toekomst te gemoet te gaantelken jare toch vermeer derde het aantal aldaar vertoeven de vreemdelingen aanmerkelijk. Bedroeg dit in 1896 bijna 500 en nam het in 1897 toe met een kleine honderd, de volgende jaren werd het aantal ongeveer 300 groo- ter; dit laatste jaar zelfs ruim 500, zoodat het in 1906 tot ruim 3400 steeg. Het anntal villa's, pensions, enz., vermeerdert jaarlijks belangrijk: ook dit jaar worden er weer eenige bij gebouwd. En geen wonder: het breede strand, de begroeide duinen, de prachtige vergezichten, de schoone wandelin gen en de rustige omgeving moeten wel nieuwe bezoekers trekken, ter wijl de oude bovendien elk jaar meest allen terugkeeren. Door de goede zorgen van de te Noordwijk bestaande Vereeniging tot bevordering van het Vreemde lingenverkeer wordt ook al het mogelijke gedaan om het verblijf aantrekkelijk te maken, en allen vreemdelingen de gcwensclite in lichtingen te verschaffen. L.D. Er schijnen plannen te bestaan voor een betere verbinding tusschen onze gemeente en het station Piet- Gijzenbrug. Er zal een paarden tram op rails gelegd worden. Men heeft een groote stad ontdekt, die de oude rails, oude wagens en lorri's van haar paardentram opruimt. Dat materiaal is nog best te gebruiken. Er zijn al onderhandelingen geopend met die stad; er is al prijsopgave gevraagd en gegeven, en waarlijk, de zaken staan er goed voor. Uitgemaakt moet nog worden, of men 't werk zal laten exploitee- ren door de gemeente of door par ticulieren, tot maatschappij gefor meerd. UITGEEST.*Het maken van be stratings en rioleeringsworkon voor onze gemeente, onder beheer van den heer N. de Wolf, architect te Beverwijk, is bij aanbesteding ge gund aan den aannemer G. Rol alhier, voor f3540 voor de bestra ting en f418voor de rioleering. De hoogste iuschrij vingen bedroe gen f5670 en f757. HAARLEMMERMEER. De eer- ste-Kamerleden Regout, Hovy, Wal ler, Vermeulen en Van Wassenaar van Rosande zijn als rapporteurs benoemd om verslag uit te bren gen o.a. over 't wetsontwerp tot toekenning' van een renteloos voor schot uit 's Rijks schatkist ten be hoeve van den aanlog en het in exploitatie brengen van spoorweg- lijnen in onze Haarlemmermeer en omgeving. HAARLEMMERMEER. Van een stukland aan de Ringvaart in de na bijheid van Hillegoin, is bij nacht een klein partijtje te veld staande bloem bollen gerooid en ontvreemd. Blijk baar zijn de dieven gestoord geworden en hebben zij niet de gelegenheid ge had alle medegebrachte zakken we der mede te nemen. De ontvreemde bollen vertegenwoor digden een nog al aanzienlijk bedrag. ALKMAAR. Tot lid van den Ge meenteraad (vacature J. P. Kool Pz.)ig gekozen de heer Mr. B. van der Feen de Lile (lib.) met 276 stemmen. De Heer II. Ij. Dingemans (ant.rev.) had 214 stemmen. ALKMAAR. De vergadering van den „Bond van Zuivelfabrieken in Noord-Holland" werd Woensdag morgen te 9.20 geopend. De voorzitter betreurde, dat zoo weinig leden aanwezig zijn, maar hoopt, dat, wijl nog zooveel te doen valt, de vergadering niettemin vrucht baar zal zijn. Uit de voorgelezen ingekomen stukken blijkt, dat do Minister van Financiën afwijzend beschikt heeft op een verzoek tot verlaging van den alcoholaccijns ten behoeve van de zuivelbereiding. Uit een schrijven van den Minis ter van Binnenlandsche Zaken blijkt, dat het handelsverdrag van Neder land met Duischland in vele opzich ten zóó gunstig is, dat eene opzeg ging daarvan, ter verkrijging van verlaging van invoerrechten op kaas niet gewenscht is. Op een verzoek om audiëntie antwoordde de Minister van Land bouw, enz. dat de commissie eerst haar rapport zou inzenden over het verzoek tot verlaging van de wik en weegloonen. Dit rapport wordt vourgelezen' waaruit blijkt, dat eene verlaging zeer goed kan verleent worden, zonder dat daardoor een goed beheer van de markt te Alkmaar daaronder zou lijden De verkiezing van een bestuurs lid wordt tot de volgende vergade ring uitgesteld Het reglement voor de commissie voor aankoop van benoodigd lieden bij de zuivelbereiding woult, na kleine wijzigingen, aangeno men. Het Groot Noord-Holiandsch Begra fenisfonds De Rijp. Aan het jaarverslag wordt ont leend Het is ons een aangename taak te kunnen constateeren, dat de ver kregen resultaten liet eerste boek jaar stempelen tot een gunstig tijd perk. Het aantal polissen bedroeg 30 Juni 1906 71043,1 het verzekerd ka pitaal f4,617,375, en de ontvangen premiën f128,106, benevens de ont vangen rente f42,959. Evenals in do eerste maanden van 1900 was ook in hetzelfde tijd vak van 1906 de stérfte zeer hoog onder de verzekerden van hoogen leeftijd. In de eerste helft van dit boekjaar werd uitgekeerd f32,719. De toename van het aantal ver zekerden bedroeg 1312 polissen met f124,015 verzekerd kapitaal. Terwijl toch in het vorige boek jaar 3627 polissen werden afgege ven, steeg dit aantal dit jaar tot 4626. Het gemiddeld verzekerd jbedrag per polis is weder toegenomen en bedraagt f64,99 tegen f64,44 op het einde van het vorige boekjaar. EDAM. In de Raadsvergadering is besloten een motorverordening vast te stellen; daarin is o. a. bepaald, dat in een deel der gemeente met geen grootere snelheid mag worden gereden dan van 12 K.M. per uur. Tot gemeente-arts, in Volendam, werd benoemd de heer J. Berger te Amsterdam, ouddirigeerend officier van gezondheid N. I. leger. KOOG AAN DE ZAAN. De Raad der Gemeente heeft de volgende sa larisregeling voor onderwijzers vast gesteld Het hoofd der school zal ontvangen een salaris van f1400, tot 1800 na 12 jarigen dienst als zoodanig. Het aanvangssalaris voor onderwijzers (es sen) zal bedragen f650. Dit kan op- 'immen tot f850 met 4 driejaarlijk- he verhoogingen, waarbij alle dienst jaren meetellen. Hoofdakte f 100 ver plichte f200. Voor elke gevraagde taaiakte f100 en voor niet gevraagde akte voor de talen, wiskunde of teekenen f25. De vergoeding voor huishuur bedraagt f75. Het college van regenten over de Rijkswerkinrichting voor Vrouwen te Leiden, zal op Woensdag 7 Novem ber, des namiddags to 2 uren, in voornoemde inrichting, in hot open baar, onder nadere goedkeuring van den Minister van Justitie, aanbeste den: 1. De levering van de benoodigdhe- den voor het onderhoud der verpleeg den in bovengenoemde Rijkswerkin richting gedurende het jaar 1907 (met uitzondering van het roggebrood en do aardappelen, waarvan de leve ring over het 1ste halfjaar 1907 wordt aanbesteed), n. 1.Roggebrood, grof tarwebrood, wittebrood, beschuiten, Aardappelen, Rundvleesch, boter, Zout bier-azijn, zachte Groene Zeep, harde groene zeep, zoete- en karnemelk. Eieren, stroop, Spek, zwarte Peper- bollen, Soda, koffieboonen, Chichorei witte en bruine Suiker, Kogelblauw, gemalen potlood, Raapolie, Ligstroo, Steenkolen, Anthracietkolen Gascokes. Lange en Korte Turf. 2. Het weghalen der Spoeling en af val dor menage in genoemde inrich ting gedurende het jaar 1907. De voorwaarden van aanbesteding liggen ter lezing en de monsters zijn te bezichtigen op het bureau van den Directeur der inrichting voornoemd des voormiddags van iederen werk dag, alwaar tevens nadere inlichtin gen te bekomen zijn. De inschrijvingsbiljetten, op zegel geschreven, moeten bevatten den naam en de voornamen/van den Inschrijver en zijn Borgen, en door eerstgenoem de onderteekend "zijn. Zij moeten op den dag der aanbesteding, uiterlijk des middags 12 uren, aan de Rijks- werkinrichiing (zijn ingeleverd, voor zooveel de turf betreft, met bijvoeging van monsters. De „Stampa" een Italiaansch blad, zegt o.m. over Z. H. Pius X, wat zij zeg te ontleenen aan een interview met 's Pausen lijfarts Z. H. leest de voor naamste bladen met aandacht. Z. H. eischt veel van zijn krachten in een voortdurende contröle, in de kleinste bizonderheden, van de uitgebreide in wendige paleis-organisatie op het Va- ticaan en van den arbeid der ver schillende Romeinsche congregaties, terwijl hij zijn geheugen voortdurend inspant om precedenten uit het Paus schap van Leo XIII op te sporen. Nooit, zelfs als hij eigent; k het bed moest houden is Pius X te bewegen rust te nemen in de gemakkelijke armstoelen, onlangs voor hom gemaakt en van een schrijftafeltje voorzien. 's Pausen grondige kennis vanltalië's politieke geschiedenis wordt door dr. Lapponi hoog geroemd, de H. Vader volgt aandachtig de internationale poli tiek en op het Vaticaan gelooft men, dat Z. II. met een aantal toongevende personen in persoonlijke particuliere briefwisseling staat. Een brutale diefstal is gepleegd door een zekeren Balthasar in de Kathedraal van Sevila. De man was daar als „suisse" of bij koster in functie. Het gestolene vertegenwoordigt een belangrijke waarde. Uit een missale, dagteekenend van de XII of XIII eeuw, lichtte hij een 40-tal verluchte bladen, ter waarde elk van circa 25.000 gulden. Ook eigende hij zich een kunstwerk van Alonso Cano ter waarde van 100.000 peseta's toe. Het gestolene is bij een uitdrager tusschen Madrid en Saragos :i teruggevonden, die het tegen spot prijzen had opgekocht. Vader en zoon D werkten op den akker. Vader maakte den zoon een opmerking, die daarover zóó woedend werd, dat hij een mes uit den zak trok en zijn ouden vader een doodelijken steek in de borst toebracht. De vader viel dood neer. De moordenaar, die op de vlucht sloeg, werd weldra gearresteerd. Het mes zat tot aan het hout in de bor t van het slachtoffer. Afschuwelijk! De kapitein van Köpenick op de planken. „Der Schuster von Köpenick, ein Staatsstreich von Anno dazumal" is de titel van de dramatiseering der be kende tragi-koinische komedie, waar van de première in het „Kolossemn" te Weenen een enorm lachsucces heeft gehad. Drie fiinke jongens plunderen de troonzaal van 't vorstelijk kasteel en steken zich in de oude uniformc-n van de lijfgarde des konings. Vervol gens bezetten zij het slot, sluiten den koning op en maken zich meester van de schatkamer. Om 't geheel aantrekkelijker te maken wordt de held van Köpenick in travesti gespeeld. Wilhelm Voigt, de man van Kö penick, die in de gevangenis ziek ligt, krijgt nu voortdurend prentkaar ten met verzen uit degeheele wereld. Zelfs wordt hem geld toegestuurd. Eeu kegclclub te Moskou stuurde een be drag om een ceresabel te koopen be paaldelijk te Köpenick. Mocht hij zulks niet wenschen, dan moest hel geld maar aan de gemeentekas worden go- geven. Ook een verdienstelijk man. De lioffriseur te Weenen is geridderd: omdat hij een prinses bij haar huwe lijk zbo goed gefriseerd heeft. Een groot volk dat zijn groote man nen eert. Dr. de Rotschild heeft 100,000 fr. geschonken aan een op te richten instituut tot het bestrijden van de kankerziekte. Vertraagd'recht. Drie jaar geleden werd de „Stifts- oberin" v. Heusler tot zes jaren tuchthuisstraf veroordeeld, op aan klacht, dat ze een dienstbode van het „Stift" zou hebben vergiftigd. Dezer dagen werd deze zaak in re visie voor de rechtbank van ge zworenen to Miiuchen behandeld en werd de aangeklaagde van het haar ten laste gelegde vrijgesproken. Ze had reeds bijna de helft van haar straftijd achter den rug. Vier menschen verbrand. Te Oschersleben, bij Brunswijk is Zondag een groote stroomijt ver brand. Bij liet opruimen vond men overblijfselen van beenderen van vier menschen. Vermoedelijk zijn een viertal landloopers, die zich in het stroo te slapen hadden gelegd, door het vuur verrast. V. te B. Gelieve u te bepalen tot het geven van zuiver plaatselijke nieuwsbeschouwingen. Aanhalin gen uit andere bladen zijn totaal onbruikbaar en kunnen niet opge nomen worden. Vadermoord. Kerkyken hij Aalst, treurt over een gruwelijken vadermoord. Een slag van de machine. Bij de firma Joh. [Enschedé had gistermiddag door de onvoorzichtig heid van een jongen een ongeluk plaats. Daar hij niet keek naar de machine, ontving hij van deze een slag op het hoofd, waardoor hij een gapende wonde bekwam. Na verbonden te zijn, ging de jon gen naar huis, daar hij dien dagver- der onbekwaam was om te werken. Ongelukje met een cement-put. Gistermiddag zouden drie werklieden in den omtrek der Burgwal een ce- mentput in een daarvoor gemaakt gat laten zakken. Door een ongelukkig toeval schoot de put ineens de diepte in en de drie mannen vielen er boven op. Twee waren behoudens den schrik ongedeerd, doch de derde bekwam een gat in het hoofd, zoodat hij zich in het Gasthuis moest laten verbinden. Uit de rails Gisterenmiddag circa half 2geraakte op het Stationsplein een tram van de E. N. E. T. uit de rails. Met een uur vertraging was dit in cident weer afgeloopen. Najaarsveemarkt te Beverwijk. Wij herinneren er onze lezers aan, dat morgen te Beverwijk de groote Najaarsveemarkt gehouden wordt. Gymnastiek. Voor 't examen Vrije- en Ordeoefe- mngen der gymnastiek zijn alhier gister geslaagd de Dames Spronk, A. Verrhagen, H. L. Holter, Joh. van der Werff, H. Th. Zwaanstra, T. Zult, allen te Amsterdam. De examens zijn hiermede afgeloo pen. Overgeplaatst. Met ingang van gister, 1 Novem ber is de kapitein G. C. A. Fa- bius van het 3 0e reg. inf., gedeta cheerd bij de normaal schietschool, bij die inrichting overgeplaatst. Met ingang van dezen zelfden datum is de kapitein L. E. W. van Albada van het 5e reg. infanterie, gedeta cheerd hij de Hoogere Krijgschool, overgeplaatst bij het 10e reg. inf. Laatstgenoemde kapitein is inge deeld bij den regimentsstaf en is voorloopig bestemd voor het gar nizoen Hoorn. Een Wraakneming. Gisteravond heeft men de winkel ruit van het sportmagazijn des heeren Bakels in de beurspassage te Amster dam ingedrukt. Aanvankelijk dacht men hier te doen te hebben met een poging tot inbraak, doch meer ligt voor de hand, dat het geval moet worden toegeschreven aan de baldadigheid van een tweetal jon gens, die onlangs bij den heer B ont slagen, op deze wijze wraak hebben willen nemen. De plaats en het uur, waarop het feit is gepleegd, waren bovendien voor een inbraak al zeer slecht gekozen. Ondertrouw'd: 1 Nov.H. Zipp en W. H. M. Hoogland. P. H. Hartel en K. Rodenhuis. F. v. Dijk en J. G. Schaar. G. F. Küsswetter en M. A. Donders. F. Bok en J. J J. v. Bork. J. P. Oudolf en G. Kuhlemaijer. 2: W. B. Groeneveld Heulen. A. Russ en S. v. Amerongen en R. E. Eichenbergen en J. en A. C. E. Kion. - de Vries, d. Wall. v. Getrouwd: 1 Nov.J. v. d. Steur en D. E. Reisig. N. J Dar- denne Ankringa en A. C. Goedkoop. Bevallen: F. Straatsma-Stollen- ga <j. A. M. Passchier-Wijnands z. M. C. Lucas-v. Looij d. H. v. d. Boogert-v. Vliet d. A. Cassee- Paaü z. A. KuijkVolkers z. T. de Jong—Tolman z. J. M. F. Schmier—Boshouwers z. 30 Oct. G. M. Gerding 8 m. d. Ba- rendsestraat. - 31 Oct P Warmer dam 82 j. M. v. Heemskerkstr. J. Hommers, 12 m. d. Vooruitgangstraat. \V. J. Passchier, 2 d. z. Zuid Pol- derstraat. 1 Nov. J. G. L. Huls kamp. 4 j. z. Oranjestraat. BEVERWIJK. Bevallen: M. C. Antonisse Visser, d. Jde Klein W ag- ter, d. HAARLEM MERMEER. Bevallen: J. Goulooze—De Haan d. Overleden: A. E, Hoogka mer, 5 w. HEEMSTEDE. Bevallen: J. M. Beerthuizen Planting, d. SASSENHEIM. O v e r 1 e d e n D. Waasdorp, 11 m. 2 November. Medegedeeld door H. C. ToMBEEGHen Co, vorige koers Heden. 9lis/16| 921/2 lOVtó 10 271/., 271/4 4G15/J 47u/,6 1017/ 1011/2 South. Pac. Sh. Common Marine Pref. pref- Com Steel Sh„ Topeka S.h. 2e mon Mexican. Common Kansas Sh. Pref. 71 Common Wabash Norfolk Sh. Union Sh Southern Rails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri Rock Island Ontario Sh. Denver Sh. K011. Petroleum Common Peru Prof. Peru Dominica Kimberiey Rusland Hope Consols Amer. markt vast. Russen zeer vast. Kon. Petroleum lager. Tabaksmarkt willig. Kimberiey prijshoudend. 28% 271/2 59 20 181% 34Vo 4-P/s 44 33% 37U/is lop, 727 1413/i« 47% 4813/i6 198 71 71Vi 19% 18H/2 341/4 44 43% 343/4 28 451/4 40 712 14% 471/2 48% 195 2% 27/8 Politierapport. Gevonden: 1 pakje handwerk. 2 zilveren lepeltjes. 2 bontjes. 2 ge bitten. Procesverbaal opgemaakt wegens wielrijden zonder licht. Een ongemeubileerde Kamer met of zonder alcoof voor een alleen wonend Heer. Brieven Nr. 7(37. Bureau van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3