Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. STATEN-GENERAAL. Eerste Kamer. De afdeelingen in onzen Senaat zijn met het onderzoek van het ontwerp- arbeidseontract gereed gekomen, op ééne sectie na. Deze zet Woensdag hare werkzaam heden voort, en dAn wordt de Kamer weder bijeengeroepen^ in de eerste helft van December. Zij wacht dan de goedkeuring van de Indische begrooting door de Tweede Kamer. Tweede Kamer. 't Duurt lang voor men iets ziet van het voorloopige verslag der Oorlogs- begrooting. Hoe dat komt? De oorzaak zegt men schuilt hierin, dat er meer studie, dan ge woonlijk, van deze begrooting gemaakt wordt. Het rapport der Commissie is naar de secties teruggezonden, wemelen als het deed van op- en aanmerkingen. Uit de Staatscourant. Bij Kon. besluit van 81 October zijn benoemd tot voorzitters en bur gerlijke leden van de onderscheidene militieraden en tot hun plaatsvervan gers voor de lichting der nationale militie van 1907: Pbovincie Noordholland in het 1ste militiedistricttot voor zitter D. Schut, lid der Provinciale Statentot zijn plaatsvervanger, mr. E. P. F. A. van den Bogaert, lid der Provinciale Statentot lid G. P. Wijn malen Jr., lid van den gemeenteraad van Amsterdamtot zijn plaatsver vanger K. G. Wiersma, lid van den gemeenteraad van Amsterdam In het 2de militiedistricttot voor zitter G. Blankers 't Hooft, lid der Provinciale Staten; tot zijn plaats vervanger jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, lid der Provinciale Sta ten; tot lid .J. Winkler, lid van den gemeenteraad van Haarlem; tot zijn plaatsvervanger F. M. baron van Lvnden, lid van den gemeenteraad van Haarlem; in het 8de militiedistrict: tot voor zitter G. Wonder, lid der Provinciale Staten; tot zijn plaatsvervanger R. J. D. Hartkamp, lid der Provinciale Statentot lid J. W. van Buren Len- sink, lid van den gemeenteraad van Hoorn; tot zijn plaatsvervanger H. Schottee de Vries, lid van den gemeen teraad van Hoorn. Provincie Zuidholland: in het 1ste militiedistrict; tot voor zitter, J. L. van der Toorn, lid der Provinciale Staten; tot zijn plaatsver vanger: mr. J. Limburg, lid der Pro vinciale Staten; tot lid P. J. van der Burgh, lid van den gemeenteraad van 's-Gravenhage; tot zijn plaatsvervan ger A. G. Bodaan, lid van den ge meenteraad van 's-Gravenhage: in het 2e militiedistrict: tot voorzit ter, mr. P. D. Kley, lid der provin ciale Staten; tot zijn plaatsvervanger C. Kolf!' A.- Q z n., lid der provinciale Staten; tot lid, C. J. Vaillant, lid van den gemeenteraad van Rotterdam; tot zijn plaatsvervanger, J. A. Roest van Limburg A.-Ezn.. Hd van den ge- gemeenteraad van Rotterdam; in het 3de militiedistricttot voor zitter: W. Pera, lid der Provinciale Statentot zijn plaatsvervanger W. F. van Wijk Th. zn., lid der Provin ciale Staten tot lid J. P. J. Driessen, lid van den gemeenteraad van Leiden, tot zijn plaatsvervanger S. J. lePoole, lid van den gemeenteraad van Leiden in het 4de militiedistricttot voor zitter, E. van der Gijp Barendrecht, lid der Provinciale Staten; tot zijn plaatsvervanger N. P. .Jongkindt, lid der Provinciale Staten; tot lid, J. Hordijk J.znlid van den gemeente raad te Dordrecht; tot zijn plaats vervanger H. Veth H.-H. zn., lid van den gemeenteraad van Dordrecht. Faillissementen. 1 Nov. J. B. S. Jansen, timmer man, Bussum. Cur. Mr. Aug. E. M. Povel. 2, Nov. A. Reedijk, A'dam. Cur. Mr. J. S. G. Scheltema. Een vlugschrift. De K. S. A. heeft in overleg met de apologetische Vereenig ing een nieuw vlugschrift uitgegeven. De brochure behandelt de vraag Is het geloof in strijd met de we tenschap Vooral het gedeelte, waarin ge zegd wordt, hoe het komt, dat de natuurwetenschap van de negentien de eeuw den naam heeft ongeloovig te zijn, is van o. i. zeer hooge be- teekenis. Organisatie van den Arbeid. De Rotterdammer bepleit eene her ziening van de wet op de Kamers van Arbeid. Nu de bestaande arbeidsorganisatie meest dienst doet om zieltjes te win nen voor het socialisme, wordt het meer dan tijd, dat er eene deugde lijke organisatie kome. Het anti-revolutionnaire Rotterdam- sche orgaan schrijft verder Zonder nu voor dit oogenblik in details af te dalen, zouden wij wen- schen, dat de bestaande Kamers van Arbeid in dezen zin werden gereorga niseerd, dat zij het karakter kregen van eene vertegenwoordiging van den arbïid bij de Regeering, waardoor deze de voorlichting ontvangt, die zij bij de skamstelling der sociale wetgeving behoeft en die omgekeerd bij de uit voering dezer wetten jhaar de behulp zame hand biedt, waardoor het dwang systeem van ambtenaars-hiërarchie kan worden voorkomen. Zoo bij de saamstelling dezer kamers van Arbeid, die dus voor den arbeid ongeveer dezelfde taak zullen ver richten, als nu de Kamers van Koop handel voor den handel doen, maar rekening gehouden wordt met de be staande vakvereenigingen en deze eenigermate rp de vertegenwoordi ging van den arbeid haar invloed zullen kunnen doen gelden, (het zou kunnen geregeld worden, dat de voor mannen in de vakvereenigingen in deze Kamers van Arbeid zitting kon den nemen), zoo haar taak in verband met haar doel maar juist omschreven werd, twijfelen wij niet, of de aldus gewijzigde Kamers van Arbeid zullen in de practijk beter „voldoen" dan de thans bestaande. Men zou bij zulk eene wijziging het euvel ontkomen, teekent de Standaard hierop aan, dat eene groep in de or ganisatie den toon aangeeft. Indisch Nieuws. De Regeering heeft uit Indië tele grafische mededeeling ontvangen, dat Raden Hamza, een zeer invloedrijk bendehoofd, in Djambi gesneuveld is. Met hem sneuvelden twee zijner broeders en vijf volgelingen. BINNENLAND. Proces Hollandsche Hypotheekbank. De strafzitting tegen de ex-direc teuren Le Fèvre de Montigny, en de Geer is tot Dinsdag a.s. ver daagd. Zelfs is een^langere verda ging niet onwaarschijnlijk. De Mon tigny heet vrij ernstig ongesteld en lijdt-volgens geneeskundigs ver klaring aan ernstige koortsen. Tuberculose conferentie. Er is bij het afdeelingsonderzoek over het het wetsontwerp tot ver hooging en vrij zegging van hoofd stuk V der Staatsbegrooting de volgende opmerking gemaaktBe ter ware het geweest de gelden, bestemd tot Rijksbijdrege in de buitengewone onkosten aan te vra gen, voordat de uitgaven waren gedaan". Deze opmerking betreft de on kosten, gemaakt door het Nederl. Centraal Comité tot bestrijding der Tuberculose ter gelegenheid van de Internationale Conferentie in September j.l. te 's Gravenhage gehouden. Voorts wordt gevraagd: „Welk gedeelte van de aangevraagde f 10.000 zal aangewend worden tot goedmaking van de onkosten dezer conferentie De Staking aan „het Volk." De volgende vermakelijke „steun- penning"-lijst vinden we in „De Telegraaf" „Het Volk" heeft voor zijn sta kende loopers een „Steunpenning" geopend. De giften vloeien milde- lijk. Ziethier de eerste opgaaf „Omdat ik me een aap lach, van Arkel f 0.05Marx draait zich in zijn graf om, Proleet, f 0.02x/2; om Marx weer recht te leggen, een be wuste f 0.07uit onzen spaarpot, de kinderen van D. W. Stork, f 1 hou ze op peil, jongens, van Heek, f 2.50. omdat jullie broodheeren zulke uitzuigers zijn, een looper van een boargeois-blad, f 0.10weg met de geldzak-patsers, v. d. G. Hil versum, f 0.0272Marx. Hoofdstuk 7, de laatste woorden van vers 312 „Voorwaar ik zegge u, dat ze u begappen," geen intellectueel, f 0.15; Leve de Rijks-onderkruiijerij, een brievenbesteller f 0.10; de schoonste dag mijns levens, Domela Nieuwen- huis, Hilversum, f0.05; voor de aime uitgezogenen, een inktkoelie f 0.25omdat Polak en Wibaut zulke „zoete jongens zijn, N. A. S. f 0.05, omdat ik echte kapitalist beu (zie „Volk" van 23 Oct.(, F. v. Eden, Walden, f 0,20omdat v. d. G. zoo mooi over „modelfabrieken" schrijft, Delftsche Gist, f 0.40." Ongelukken. Bij het vervoeren van ds stoom- dorschmachine te Meeden, sloeg een deel naar beneden op het hoofd van den werkman J., die onmiddellijk dood neerviel. De toestand van de Wed. B., te Eindhoven die bij de gasontploffing zoo vreeselijk is getroffen, is hoogst ernstig. Wanneer zij er het leven al afbrengt, zal zij toch levenslang verminkt zijn. Moderne huwelijksaanvraag. Automobilist. Anna, zou je geneigd zijn, voor je geheele leven aan mijn zijde kilometers te vreten? Geschikte gelegenheid. Student (van 'n buitenland- sche reis teruggekeerd, tot kellner.) Ha zoo! 'n nieuw gezicht in mijn doradoSedert wanneer ben jij hier? Kellner. Ik ben hier voor noodhulpmijnheer Student. V oor noodhulp Kerel, dat komt fameus help jij me dan eens op slag met tien pop uit den nood! Verkeerd begrepen. Rechter. Je bekent dus, dat je den kastelein '11 geducht pak slaag hebt gegeven.... heb je er nog iels bij te voegen? Boer. Nee, dank oe wel, ik leuf, dat ie zien bekomst had het. '11 Kleine Vos. Meester. Dus hij die een karrikatuur van mij op het bord geteekend heeft, meldt zich niet aan Goed, dan krijgt elk uwer 'n pak slaag (Nadat hij eiken leerling 'n paar muilpee ren gege ven heeft, komt hij eindelijk bij den laatste van de achterste bank). Dus jij, Doris, als jij zegt, wie het geteekend heeft, krijg jij geen straf Dorus. Ik heb 't gedaan meester Blouses, Costuumrokken en Mantel- costumes zijn in ruime keuze voor radig bij Th. LOHMAN, Groote Houtstraat b. d. Anegang. Beeldhouwwerk. Onze stadgenoot, de Heer Van Kalken heeft een welgelijkend bas- relief-borstbeeld vervaardigd van den vorigenj burgemeester der gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude, den Heer Jhr. W. Ph. Teding van Berkhout. Dit borstbeeld is geplaatst in de hal van het nieuwe raadhuis te Halfweg. Bekroningen. De N. V. „Werf Conrad" alhier behaalde op de Intern. Tentoon stelling te Milaan met hare inzen ding den Grand Prix. Verder werd nog een eere-diplo- ma uitgereikt aan Mevrouw Dijssel- hoff, alhier, voor hare inzending. Een driedubbel jubileum. Den 26en November zal het 40 jaar geleden zijn, dat de Maatschappij „de Haarlemsche Brood- en Meel fabriek" aan de Bakenessergracht, werd opgericht. Tevens mag als een groote bij zonderheid worden aangestipt, dat op denzelfdendag ook haar direc teur, de heer Sluijterman van Loo, en de boekhouder de heer H. Wak ker, 40 jaar aan genoemdeJMaat- schappij zijn verbonden geweest. Deze dag zal zeker niet in stilte voorbijgaan. De herrie in De „Kroon." Onze lezers zullen zich het be richt injjons blad nog herinneren, waarin we meedeelden, dat eenige leden eener Haagsche hockey-club in de restauratiezaal van „De Kroon" een zeer ongewenschte herrie schop ten. zelfs zoo erg, dat de wapenstok van de politie er bij te pas moest komen, Wij vernemen thans, dat de Justitie tegen een dezer al te vuri ge sportmenschen, tegen zekere A. M. M^eenjechtsvervolging heeft ingesteld en de instructie in deze zaak reeds geopend heeft. Gistermiddag werden o.a. dooi den Rechter van Instructie gehoord de Heer Kievits, gezant van „De Kroon" en de twee agenten, die aan de herrie een einde maakten. Het muisje krijgt alzoo een staartje. Ned. Bshangers, stoffeerders en Beddenmakersbond. Voor den Ned. Behangers, stof feerders en Beddenmakersbond zal in een algemeene vergadering op a.s. Maandag, 5 November, de heer Posthuis optreden, die zal spreken over 't onderwerp„Het nieuwe Vakverbond." Museum van Kunstnijverheid. Het Museum van Kunstnijverheid alhier werd gedurende de maand Oc tober bezocht door 552 belangstellen den. Uit de aan het Museum verbon den boekerij werden 206 boek- en plaatwerken verzonden naar verschil lende plaatsen van ons land. De boekerij heeft dezer dagen van den minister van Binnenlandsche za ken ten geschenke ontvangen een exemplaar van het boekwerk der St.- Lebuinuskerk te Deventer naar on derzoekingen van W. te Riele Gz. tekst van F. H. Hoefer. Het reglement der boekerij wordt op aanvrage kosteloos toegezonden. Korfbalwedstrijd. Op bet terrein van de Leidsche Korfbalclub „Vitesse"- zullen morgen, Zondag, seriewedstrijden plaats hebben tusschen een 7tal twaalftallen o. a. ook van hier. Verder uit Amsterdam, den Haag en Leiden. Vier dezer zeven twaalftallen be- hooren tot de Eerste Klasse Compe titie van den Nederl. Korfbalbond. Een Jubileum. Het was Donderdag voor den Heer J. F. Grabijn een gedenkwaardige dag. Dien dag toch was hij 25 jaren leeraar aan de Kunstnijverheidschool, alhier, die door de Maatschappij van Nijverheid destijds gesticht werd. Onopgemerkt is dit jubileum niet voorbijgegaan. De leerlingen waren vrij. De school lokalen waren ter eere van den Ju bilaris netjes versierd. Daar werd hij Donderdagmiddag officieel gecompli menteerd in een hartelijke toespraak door den Voorzitter der Schoolcom missie, den Heer F. M. Baron Van Lynden. De Heer Von Saher, directeur der inrichting bood den jubileerenden leeraar namens de leeraren een mooie boekenkast aan van mahoniehout, terwijl hem verder daarbij een geslo ten enveloppe werd aangeboden. Het eigenaardige van dit cadeau was, dat de boekenkast op de school zelf ge maakt was. Ook de tegenwoordige, zoowel als de oud-leerlingen lieten zich niet onbetuigd. Zij boden hun leeraar een fraaie schrijftafel aan, een leuningstoe en een klokje. Wanneer al deze kostbare geschen ken in des Heeren Grabijns kamers*' zullen pronken, zal hij zich nog me nigmaal zijn zilveren leeraarsjubileum gedenken. Nog een Jubileum. Nog een Jubileum en ook weer op Donderdag valt uit onze Spaar- nestad te vermelden. De Heer J. B. A. Saeijs, hoofd der kostelooze Gemeenteschool C. aan het Geldelooze Pad, vierde zijn zilveren jubileum als onderwijzer van onze stad. Ook deze jubilaris ontving tal van blijken van belangstelling, hoewel hij voor een openlijke feestviering had bedankt. Van het schoolbestuur, van enkele vereenigingen en zijner vele vrienden. Schermwedstrijden. De minister van oorlog heeft goed gekeurd, dat de Kon. Onderofficiers- schermbond in Januari zijn jaarlijk- lijksche vergadering en schermwed strijden houdt te Nijmegen. De wed strijden worden gehouden op 14 Ja nuari en vier volgende dagen. Courses te Woestduin. Morgen, Zondag, worden te Woestduin wederom courses gehou den, die interessant beloven te zijn. Van hier vertrekt een extra-trein te 11.48 u. (spoortijd) naar de halte Woestduin. Onderwijs in Indië. Onze stadgenoot, de Heer H. Ro sier is bestemd voor den Indischen dienst om te worden benoemd tot Onderwijzer der 3e klasse bij het Openbaar Europeesch lager onder wijs in Nederlandsch-Indië. Voetbal. Het programma der competitie Yan den N. V. B. is a.s. Zondag gewijd aan de eerste ronde der bekerwedstrijden. O.a. zullen de volgende ontmoetingen gespeeld worden D. F. C. VeteranenHaarlem II te Dordt (scheidsrechter J. de Vries.) E. D. O.—P. W. I. alhier. (Scheids rechter J. Waterman.) De westelijke eerste klassever- eenigingen zijn uitgesloten van deelname aan de bekerwedstrijden, met het oog op het uitgebreide programma. Voor deze af deeling bevat het programma o. a. den volgenden wtdstrijd D. F. C.Haarlem, te Dordt (Scheidsrechter H. J. Willing.) H. F. C.—II. V. V., alhier. (Scheids rechter G. W. Dijxhoorn.) Vrije en Ordeoefeningen der Gymnastiek. Voor het gisteren alhier gehou den examen ter verkrijging der akte voor vrije en ordeoefeningen der Gymnastiek zijn geslaagd de dames J. F. Hollmann, C. T. van BurenSchele, J. E. Glas, G. Hopkes, allen te AmsterdamC. J. van Heemskerck [Dücker te Hattem en 0. J. 't Hoen te Pur- merend. Wij meldden gisteren, dat de examens afgeloopen waren. Dat is foutief. Deze duren nog een week door. Huishoud en Industrieschool. Begin dezer maand zal de Huis houd- en Industrieschool een Cur sus openen ter opleiding in het linnennaaien. Teylers stichting. Morgen, Zondag, zal 't Museum Teyler van 14 uur geopend zijn. De foto's van Israëls zijn nog ter bezichtiging "geëxposeerd. De toegang is vrij, ook op werk dagen, behalve des Zaterdags. Vacature Gemeenteraadszetel. Gisteravond vergaderde de Kies- vereeniging „Liberale Unie" alhier met het doel een candidaat te stel len voor lid van den Gemeenteraad ter aanvulling der vacature, ont staan door het overlijden van den Heer Van Lennep. De Heer Mr. A. S. Miedema werd tot candidaat geproclameerd. Verder werd gekozen tot presi dent in de plaats van wijlen den Heer Mr. H. Ph. de Kanter, de Heer J. L. E. S. Breda Kleynen- berg. De Heeren J. Smits en W. J. C. Wijsmuller werden ten slotte ge kozen als bestuursleden der Ver- eeniging. Bestrijding der Tuberculose. Naar aanleiding van het verzoek van de Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose te alhier, tot het bekomen van een subsidie uit de provinciale kas, heeft het bestuur van het Nederlandsch Comité tot bestrijding der Tuberculose een adres gezonden aan de Prov. Staten ,^jin Noord-Holland, waarin het '.afstuur na uitvoerige argumentatie Wtohcerf om het ge vraagde subsidie gp|a|faijstig te verleenen. &K.TooneeIver. „Liefdevoor de Kunst". De R. K. Tooneelvereeniging „Liefde voor de Kunst" alhier zal een buitengewone vergadering hou den op Maandag 5 November a.s. De agenda vermeldt o.a. «.Instal latie werkend lid, b uitreiking der aanmoedigingsgesp, c. ballotage werkend lid, d. verdere bespreking omtrent de uitvoering op Zaterdag, 10 November a.s. In „De Kroon". In „De Kroon" werkte gisteravond eerst het specialiteitengezelschap on der leiding van den Impressario Fran cis Pichler van Rotterdam zijn aardig variëerend programma af, waarin/voor „elck wat wils" werd aangeboden. Ten slotte konden de liefhebbers van sport weer hun hartje ophalen. Het was gister de 4e*|dag van den Internationalen Worstelwedstrijd (Pou le Americaine) die in onze stad en wel in „De Kroon" wordt gehouden. Het ging) er om, het was de 'finale. En zoo'n „prijsff.van Haarlem" niet minder dan fjlOOÖ in contanten is niet te versmaden. De strijd was spannend en daardoor zeer interessant. De uiterste krachten werden aangewend. Het slot was, dat Rodenborg, de Deen, koning bleef, alzoo de overwinnaar, terwijl de strijd tusschen Clement le Terrassier, Frankrijk, en Burghardt, Wurtemburg, onbeslist bleef. Stedelijk Museum. Het Stedelijk Museum is in de maand October bezocht door 730 personen, waarvan 444 personen tegen betaling. Gezondheidshuis. Wij wijzen de aandacht op de in ons nummer van heden voor komende advertentie van 't Ge zondheidshuis, gevestigd in deBar- teljorisstr. no. 91 alhier. Het winkelmagazijn is ruim voor zien van hygiënische en antisep tische artikelen. Verder belooft de advertentie een verrassing voor eiken bezoeker. Jubileum. Den 17n December a.s. zal het veertig jaar geleden zijn, dat de Heer H. van den Berg tot arts werd bevorderd. Plet is te verwachten, dat voor den ijverigen dokter, die zich èn als ge neeskundige èn als raadslid steeds verdienstelijk wist te maken, die dag niet ongemerkt zal voorbijgaan. Schadepostje. Gistermiddag circa 2 uur kwam een bakker de Kam perstraat uit rijden en den Kamper singel op. Daar hij zijn draai te kort nam, slingerde een kist met beschuit van den wagen. Geen enkel beschuitje bleef meer heel. Natuurlijk raapte de man zoo goed en zoo kwaad het ging de stuk ken in de kist. Maar er bleven er toch nog heel wat liggen. En toen had je me de straatjeugd moeten zien. Als razenden vielen zij op de deerlijk ge havende beschuitjes aan. En na eenige oogenblikken lagen er nog slechts enkele kruimpjes tus schen de straatsteenen. Mistroostig vervolgde de bakker zijn weg. Gevaarlijke sport. Gisteravond waren eenige jongens aan het voet balspelen met een houten bal op den Kleinen Houtweg. Een dezer gaf den bal zoo'n schop, dat deze tegen het oog van een an deren jongen terecht kwam. Deze slag kwam zoo aan, dat hem 't licht uit het oog geschopt werd en hij daaruit niets meer kon zien. Dat is zoo ook geen spel. Een malheur. Een wagen van De Automaat" vol met petroleumkan- nen en blikken reed hedenmorgen circa 8 uur luchtigjes over de Jans straat. Opeens breekt de as. En, o, wat een malheur! Daar zakt het voertuigje in elkaar en al de kannetjes rollen over de straat en versperren de baan voor de electrische tram. Rappe handen slagen erin de baan spoedig ruim te maken. Een ander wagentje wordt gerekwireerd, daar alle kannetjes opgeladen en klaar is Kees Benoemd Bij Kon. Besluit is de Heer Jhr. Mr. J. W. S. Boreel van Hogelanden, lid der Provinciale Staten, benoemd tot plaatsvervangend Voorzitter van den militieraad in het 2e Militiedistrict, Verder zijn o. a, ook nog benoemd tot lid van dien raad de Heer J. Winkler, lid van onzen gemeenteraad en tot zijn plaatsvervanger de Heer F. M. baron van Lijnden, eveneens lid van den gemeenteraad alhier. Alweer met een automobiel. De lange lijst van ongelukken door automo bielen is alweer met een vermeer derd. Een man op leeftijd reeds liep gistermiddag circa 12 uur op den Wagenweg, nabij de IPazepaters- laan. Daar komt in eens een auto aansnorren. Doch in plaats van uit te wijken, liep de man regelrecht op de auto mobiel in. De chauffeur kon een botsing niet meer voorkomen. De man werd met kracht tegen den grond geworpen. Met een bloe dende wonde aan het hoofd werd het oudje opgeraapt, dat evenwel nog in staat was huiswaarts te gaan. Deze maal, (had de chauffer wel geen schuld, toch had hij maar ijlings na het gebeurde het hazen pad gekozen. Zigeuners. In de omstreken zwerft een zigeunertroep. Donderdag kreeg onze Gemeente politie telefonisch bericht van de Scliotensche, dat er een troep zigeu ners in aantocht was. Onze politie ging het gevaarlijke volkje opwachten en nam het op de grens der gemeente van de Sclio tensche politie over. Zoo trok het relletje de stad door in de richting van Overveen, waar de Haarlemsche politie de collega's te Overveen weer gewaarschuwd had. Ook deze stond op de grens te wachten, nam haar van de Haar lemsche over en zoo was onze stad van het roo vers volkje weer verlost. Men zij er voor op zijn hoede Rijwieldiefstallen. Vaak moeten wij melding maken van rijwieldief stallen. Thans weer is er deze week een ontvreemd uit de portiek van een perceel aan de Anegang. Benoemd. Door den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is tot tijdelijk veeopzichter ter stand plaats Haarlem benoemd, de heer L. G. Gerriessen, gediplomeerd hulp keurmeester van vee en vleesch te Amsterdam. Landweer. De reserve-fourier M. A. Paap der 2e comp. 21e bat. landweer-infanterie, wonende alhier, is door districts-commandant aange wezen om den reserve-sergeantmajoor A. A. Wildschut dier comp. buiten de standplaats bij het onderzoek te vervangen. Bijeenkomsten. In de maanden December, Januari en Februari a.s. zullen in de infanterie-kazerne alhier om de 14 dagen wetenschappelijke bijeenkomsten worden gehouden voor reserve- en militie-officieren. Militieraad. In den militieraad alhier zal in 1907 zitting hebben, de majoor provinciale adjudant in Noord holland Francken, terwijl als plaats vervangend lid is aangewezen de kapitein De Wilt Huberts van hetlOe regiment infanterie alhier in garnizoen. Overplaatsing. De milicien J. II. Muller van het 3e regiment infan terie is overplaatst bij het 10e regiment infanterie alhier in garnizoen. Naar de Eerste Rottevdamsche. Wij vernemen, dat in vriendschappe lijk overleg met de Directie der „Nationale Werkgevers verzekerings bank" tegen ongevallen te Utrecht o.a. haar inspecteur de Heer B. Viveen, alhier, in dienst is genomen door de Eerste Rotterd. Mij. van Verzekering tegen ongevallen. Niet voor vervolging vatbaar. Zooals men weet had in in 't begin van de week September in de Zandvoortsche laan een treurig automobielongeluk plaats. Door de Justitie werd hieromtrent een zeer gestreng onderzoek ingesteld. Doch, naar wij vernemen, zal dit onderzoek niet tot een justitioneele vervolging leiden. Vernietigd. De Rechtbank vernie tigde bij vonnis van 30 Oct. de faillietverklaring van GustavEduard Herbst, hotelhouder te Vogelen zang, die zich tegen deze failliet verklaring verzet had. 30 jaren karakter-komiek. Het is a.s. Zondag 30 jaren geleden, dat de heer en mevrouw Nieuwenhuy- zen voor het eerst als Hollandsche karakter-komieken optraden al die jaren zijn zij hier in tal van loka le opgetreden. Ter herdenking van dit jubileum znllen zij Zondagavond in de Kleine Vereeniging met een geheel nieuw repertoirs optreden. Geslaagd. Onze stadgenoot, de heer G. W. Comello is gisteren te 's-Gravenhage geslaagd voor 't ex amen schoonschrijven M. O.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2