Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. Uit den Omtrek vaartdienst, die met ingang van 1 Juli 1907 door hem zal worden ingesteld teneinde te voorzien in het vervoer van de post tusschen Terschelling, Vlieland en Harlingen. Een subsidie van dat bedrag werd tot heden door den heer A. D. Zur Mühlen genoten Deze zal, overeen komstig het voorstel van Ged. Staten en in overeenstemming met het rap port der commissie over de eerste helft van 1907 een subsidie van f2000 ontvangen. Naar wij vernemen zullen Ged. Sta ten voorstellen aan den heer Bosman een subsidié te verleenen van f2000 over het jaar 1907 en f4000 over de jaren 1908 en 1909'. Hollandsche Hypotheekbank: De N. R. Crt. verneemt uit Amster dam aangaande de strafzaak LeFevre de Montigny en de Geer. Noch Dinsdag noch Donderdag zal de Amsterdamsche rechtbank in de ze strafzaak zitting houden, aangezien beklaagde de Montignr, die kou gevat heeft, nog steeds hooge koortsen heeft. Zijn toestand is echter volstrekt niet van ernstigen aard. De waarschijnlijkheid bestaat, dat de openbare behandeling Zaterdag a. s. zal worden voortgezet. De 4de Kamer der rechtbank zal nu Donderdag in behandeling nemen de zaak tegen den beruchten inbre ker D., indertijd geschorst wegens krankzinnigheid van dezen beklaagde. Hoe 't op Bali toeging. Het volgende staaltje van onmen- sch ;lijke wreedheid wordt door Mo- tah im medegedeeld „Een slavin van den vorst van Ka- ra igasam kon 't in de poeri niet langer uithouden en vluchtte naar Boeleieng. Dit gebeurde kort voor of na de Lombok-expeditie. De vorst verzocht den toenmaligen resident van Bali om zijn gevluchten „bediende" te doen opvatten en uit te leveren. De slavin, vóór den resi dent gebracht, smeekte dezen om haar niet uit te leveren, zeggende, dat zij alsdan op de meest barbaarsche wijze, zooals dat met ontvluchte slavinnen gebruikelijk was, zou worden ter dood gebracht. De resident wist dat, doch kon er niets aan doen, hij was gebonden aan de bestaande contracten en moest de slavin uitleveren. Deze werd, het spreekt vanzelf, ter dood veroordeeld. Ontdaan van al haar kleederen, werd de ongelukkige aan een paal gebonden en door een paar mannen gefusileerd. Na eenige uren eerst de oogge tuige sprak van een halven dag trad de dood in, want de vorst, goe dertieren als altijd, had bevolen dat de fusilade moest geschieden door middel van voorlaadgeweren, geladen metdroge katjangboonen. De executie had plaats op het plein en werd als altijd door een talrijke menigte nieuwsgierigen bijgewoond. De schutters, echte beulen als zij waren, maakten er een pretje van, zeker op last van den vorst. Na elk schot werd nagegaan hoeveel millimeters of centimeters de katjang boonen in het vleesch waren gedron gen. Om hec geschreeuw en gejammer van het slachtoffer, dat smeekte om het genadeschot, werd gelachen. Men beduidde haar, dat de vertooning te grappig was om daaraan reeds zoo spoedig een eind te maken, men spoor de haar zelfs aan om na elk schot harder te schreeuwen, zoo hard al thans, dat de vorst hooren kon, dat aan zijn last met groote stiptheid jgevolg werd gegeven. Viel zij in zwijm, de beulen waren zoo goed om het schie ten te staken en daarmee te wachten tot zij weer bijgekomen was. Onder aangename scherts bleef dan het pu bliek geduldig wachten." De „Deli-Courant" zegt Zulke wreedheden zullen voortaan in Badoeng en Tabanan, dank zij de expeditie, niet meer voorkomen, maar zullen die nog langer in Bangli en Karangasem getolereerd mogen wor den Zoo ja, dan zou met de expe ditie maar half werk zijn verricht. Be Middenstandstentoonstelling te Amsterdam. Het Comité voor de middenstands- tentoonstelling, in 1908 te Amsterdam te houden, heeft thans definitief als terrein daarvoor aangewezen het ver lengde van de Valerius- en Johannes Verhulststraten. Deze gemeente-gronden ziju reeds opgehoogd en voor bebouwing be sternd. Het Comité verkreeg reeds genoeg zame overeenstemming met de autori teiten en zal nu trachten het verkeer met het tentoonstellingsterrein zoo gemakkelijk mogeiijk te maken. Tramlijn 1, via den Amstelveenschen- weg, en lijn 2, langs den Koninginne weg, brengen de passagiers vlak bij het terrein. Dan zal het comité vragen om lijn 3, van het Centraal-statfon komende, in plaats van naar de Stad houderskade om te buigen bij de Const. Huygensstraat, den Overtoom te doen nemen naar het tentoonstel lingsterrein, en hetzelfde kan uit het oosten der stad met lijn 10 geschieden, via het Leidscheplein. Zóo zou dan een volledige verbinding van het ter rein mot alle deelen der stad en de drie spoorwegstations worden verkre gen. Lijn 3 van het Centraalstation af, en lijn 10 van het Muiderpoort- station of iangs het Weesperspoort- station. Deze keuze van het Comité wordt eene zeer gelukkige geacht. Het ter rein is groot, ligt in eene goede om geving en zal gemakkelijk te bereiken zijn. v BINNENLAND. De trambotsing te Amsterdam. De Amsterdamsche bladen bevat ten de volgende nadere bijzonder heden over het droevige voorval van Zondag middernacht Het gebeurde toont aan, dat de wagen van lijn 4 te veel vaart had en de bestuurder dacht gemakkelijk achter den laatsten bijwagen van den trein op lijn 10 te kunnen om rijden. Dat de wagen méér gang bad dan op dit altijd min of meer gevaarlij ke punt gewettigd is, is o.m. ge bleken uit de verwoesting, den aan gereden bijwagen van lijn 10 toege bracht. De wagen had een zóó bevigen schok gekregen, dat niet alleen de ruiten aan een der zijden alle waren gebroken, maar ook een wiel aan de zijde der Vijzelgracht geheel was door midden geknapt. Het rijtuig was verder nog in die mate bescha digd, dat het geheel onbruikbaar is geworden. De botsing is dus met geweldige kracht aangekomen en veroorzaakt door een rijtuig dat met zeer zwak ken gang tegen een bijwagen aan liep. De bestuurder van lijn 4 stond bij zijn cliefs bekend als een beambte die wel eens buiten zijn boekje ging wat snel rijden betreft en derhalve niet al te best aangeschreven. De man is onmiddellijk geschorst in afwachting van een nadere beslis sing der tramdirectie. Behalve de straf, die hem van deze zijde wacht, zal de wagenbestuurder ook door de rechterlijke macht ter verant woording worden geroepen, vermoe delijk met een vervolging wegens het veroorzaken van dood door schuld. Iutusschen mag er wel eens op gewezen worden, dat dit eigenlijk het eerste ernstige ongeluk is, dat sedert den aanvang yan de electri- sche exploitatie van het Amster damsche tramnet heelt plaats ge grepen. Bijna overal elders waren in den eersten tijd na de opening van een electrischen dienst een of meer groote ongelukken te betreu ren. De Amsterdamsche politie ver zoekt het volgende op te nemen Zij, die bij de botsing der gemeente tram in den avond van den 4en dezer aan de Weteringschans wer den verwond of daaromtrent inlich tingen kunnen verstrekken en nog niet hierover door de politie werden gehoord, worden uitgenoodigd zich bij den commissaris van politie in de Ferdinand Bolstraat te vervoegen of hun adres aan dezen op te ge ven. Bij ongeluk doodgeschoten. De 18-jarige dienstbode van den landbouwer L. van Biel, te Kaats heuvel is Zondag j.l. bij ongeluk doodgeschoten. Wie het ongeluk veroorzaakte, schijnt alsnog niet uitgemaakt; volgens sommigen zou het meisje getroffen zijn, terwijl zij ejen geladen geweer verplaatste; vol gens anderen zou het geweer bij ongeluk zijn afgegaan, toen een der huisgenooten yan de getroffene het in zijn handen had. In elk geval is het meisje onmiddellijk op de plaats gedood, daar zij de volle lading in den buik kreeg. Gouvernante.Maar Lie?Je waarom doe je toch niet méér je besk op het Fransch? Bet is toch zoon mooie taal. L i es j eDat kan ik niet vinden, als pa en ma Fransch spreken, komt altijd den volgenden dag de deur waarderl Huisvader (een schrijven om hulp aan een vermogend bloedver want richtend). Wij hopen op uw verder welzijn en op uw verdere af gedragen kleeren. Advokaat. Men noemde mijn cliënt een lafaard, omdat hij zijn vrouw had geslagen ik noem hem eerder een held, want ik ken zijn vrouw Voor feest en gelegenheden, ruime keuze Crème Blouses en Rokken, Th. LOHMAN Groote Houtstraat bij den Anegang, Telefoon 1440. Agenda voor Woensdag. Statenzaal (Prinsenhof) n.m. li/2 u Gemeen teraad s vergad eri n g. De Kroon 7!/211 u. Trio Sisters VVesterbourgh. Teyler's Muesum. Tentoonstelling photografieën, enz. Den Doelen, v. m. 3i/2 Onderzoek der verlofgangers van de Landweer. Soc. Vereeniging(bovenzaal), n.m. 8 u. Afrik, voordrachten en lie- derenavond. Drukkerij „De Spaarnestad." De Staatscourant van heden be vat de Statuten der Naamlooze vennootschap „Drukkerij de Spaar nestad", alhier. Doelhet redigee- ren, drukken, uitgeven en exploi- teeren van nieuws- en advertentie bladen, een en ander in Katholie ken geest, tot verdediging en verspreiding van Katholieke be ginselen voorts het drukken en uitgeven van tijdschriften en boe ken en den handel daarin, alsmede het leveren van boek-en drukwerk. Duur: ongeveer 50 jaren. Kapitaal: f 30,000, in 300 onsplitsbare aan- deelen. Het kapitaal is geheel ge plaatst. Het beheer der vennoot schap is opgedragen aan één directeur, die zijne functie uitoefent in overleg met en onder toezicht van minstens 3 en hoogstens 5 commissarissen, Voor de eerste maal benoemd tot directeur de heer H. G. van Alfen. Voor de eerste maal benoemd tot hoofdredacteur de heer L. B. M. Lammers. Voor de eerste maal zijn tot commissa rissen benoemdde heer J. W. A. Beynes, de h.ew. hr. Th. J. A. Bos man, de welew. heer H. A. Th. F. van Dam, de heer A. J. Schmier, en mr. J. N. J. E. Thijssen. Hooge Raad. Drankwetovertreding. De Hooge Baad vernietigde gister met verwijzing der zaak naar het gerechtshof te Amster dam, het vonnis der rechtbank alhier, waarbij P. de G., bierhuishouder alhier, met vernietiging van een vonnis van den kantonrechter wegens drankwet overtreding was veroordeeld tot f20 boete of 10 dagen hechtenis. Ten onrechte had de rechtbank den requirant veroordeeld voor een feit, waarvan hij door den kantonrechter was vrijgesproken, ofschoon het Open baar Ministerie niet in hooger beroep was gekomen. De requirant, in eersten aanleg vrijgesproken van het primair te laste gelegde verkoopen van sterken drank zonder vergunning doch ver oordeeld wegens het subsidiair ten las te gelegde toedienen was nl. in hoo ger beroep wegens den verkoop van sterken drank zonder vergunning ver oordeeld. Orgelbespeling. Hedenmiddag tusschen 1 en 2 uur werd op 't orgel in de Groote of St. Bavokerk alhier, door den Heer W. Ezermon het volgende programma afgespeeld No. 1. Concert op. 4 No. 4 in F-dur, G. F. Handel. No. 2. Sonate No. 4. J. S. Bach. a. Adagio. b. Andante. e. Un poco Allegro. No. 3. Preludium en Fuga, A. Hesse. No. 4. Largo uit de Symplionie „Aus der Neuen Welt", A. Dvorak. No. 5. Die Ehre Gottes aus der Natur, Beethoven. De dienstweigeraar. De soldaat der Landweer Kriller zit in de gevangenis alhier. Men heeft thans bespeurd, dat K. een gebrek heeft aan 't lichaam, waar door het hem onmogelijk is nog lan ger in den militairen dienst te blij ven. Zoodra op den 13en December dan ook zijn straftijd om zal wezen, wordt hij voorgoed in vrijheid gesteld. Dat is nog maar de beste oplossing De Spoorwegwerken. De werkzaamheden aan den spoor- wag vorderen prachtig. Langs 't viaduct bij 't Kenaupark zijn de seindraden reeds doorgetrok ken. Hedenmorgen was 't groote gat onder 't viaduct tegenover den over gang reeds geheel dichtgeworpen met zand. De voetgangers maken daar reeds gebruik van 't nieuwe viaduct en zoo vervolgens van den ouden spoorweg overgang. Zooals men weet, zal ook deze toe stand verdwijnen. Door een rechten, nieuw aan te leggen weg wordt deze doorgang met 't Kenaupark verbonden. Zandtreinen stoomen reeds heel lustig over de hooge baan. Hockey. Te Heemstede speelde Zondag de Haarlemsche H: O. II tegen de Am sterdamsche H. C. II voor de 2e kl. afd. Gewonnen werd door Haarlem met 62. De stand bij de rust was 21, in 't voordeel van Amsterdam. Militaire arrondissementen. Thans is het Rijk verdeeld in vijf militaire arrondissementen. Een er van heeft Haarlem tot hoofdplaats. Het aantal zaken, iir de laatste jaren bij den krijgsraad alhier behandeld, bedroeg tusschen de 130 en 180. Op de begrooting van het Depar tement van Justitie voor 1907 is uitgetrokken voor aditeur-militair alhier f 3000 met f 400 voor bureel- kosten. Teekeningen. Op een expositie, waarmede de Vereeniging „Artibus sacrum" te Arnhem haar wintersei zoen opende, zijn ook eenige teeke ningen van den Heer H. Savrij Jr. van hier tentoongesteld. Mooie vangst. Wij vernemen, dat op verzoek van onze politie te Am sterdam gearresteerd zijn een twee- tal beruchte inbrekers, die nu in braken hadden gepleegd te Heem stede. Ernstig ongeluk. Een meisje uit de Lombardsteeg viel gisteravond om streeks half zes, zoodanig met het hoofd op de steenen, dat het linkeroos: geheel uit de oogkas puilde. Het oog bloedde hevig. Door de buren werd 't meisje verbonden. Daarna werd het bij een apotheker binnengebracht, die de moeder aanried er mede naar het Gasthuis te gaan. Zulks geschiedde. Daar zal 't meisje nu verdere geneeskundige behandeling ondergaan. Gift. Bij de collecte voor de ar men, gehouden in de Groote Kerk, was een gift van f100. Ds. Jonker dankte hiervoor Zon dagmorgen den milden gever. Waarschijnlijk reeds te pakken. Iir een in aanbouw zijnde villa in 't Haarlcmmerhoutpark zijn timmer mansgereedschappen ontvreemd. Maar men heeft vermoedelijk de dieven reeds te pakken. Althans enkele verdachten zijn reeds ter beschikking van de Justitie ge steld. Hosanna. Het kinderkoor „Ho sanna" zal op het laatst van No vember een uitvoering geven, waar op o.a. de cantate van A. Lijsen „Lodens strijd en zegepraal" zal uitgevoerd worden. Mevrouw I. WesseliusVan Breemen (sopraan) en de Heer E. J. Hoefman (bariton) zullen hunne welwillende medewerking verleenen. Vriendschap zij ons doel. De tooneelvereeniging der werklieden van de H. IJ S. M. gaf Zaterdag avond een welgeslaagde uitvoering in het Brongebouw. Een 3-tal blijspelen werden met succes opgevoerd. B. v. N. O. De afd. Haarlem van den Bond van N. Onderwijzers be sloot in haai gehouden vergadering den ontslagen onderwijzer Van der Sluys te Melissant te steunen. Bijna gezonken. Gisterenmiddag voeren 4 schuiten met riet beladen door de Brouwersvaart, toen plot seling een ervan zooveel water bin nenboord kreeg, dat zij begon te zinken. Met rappe hand werd door eenige personen de bovenlast er afgeladen, en zoo werd balfdriivende de tocht Overveen aanvaard, waar spoedig alles in orde werd gemaakt. Een goede plaats bekomen. De over al ronddwalende v. d. W., die ver leden week in een onbewoond huis bijna brand gesticht had, waarom hij gearresteerd werd, is nadat hij bij de politie een verhoor had on dergaan, weder op vrije voeten ge steld. Maar Zaterdagavond speelde de man ongeveer weer hetzelfde spel letje. Weer was hij in een pand onge vraagd binnengedrongen, n. 1. in den stal van de Gebr. v. d. Berg aan de Rolhuizen. Daar lag hij bo ven op een kar. (rustig te slapen, toen de politie liein daar kwam oplichten. Weer werd hij meegevoerd, doch de Heer Commissaris van Politie slaagde erin, dat hij werd aange nomen door 't Burgerlijk Armbe stuur. De ongelukkige kan zeer bezwaar lijk loopen. Door de goede zorgen van 't Armbestuur werd een politie brancard voor hem beschikbaar gesteld en zoo werd hij op kosten van 't B. Armbestuur opgenomen in de slaapstede van de Wed. Goos Haasstr., alhier. Men zal nu nader beslissen, wat met den man te doen. Vroeger was v. d. W. metselaars- baas. Wat is hij dan toch diep af gedaald. Helaas, ook hier weer door eigen schuld doch is deze man diep ongelukkig. Schuttevaer. Het hoofdbestuur der schippersvereeniging Schuttevaer bericht, dat op het verzoek aan on zen gemeenteraad om afschaffing van havengeld voor doorvarende schepen een afwijzende beschikking werd ontvangen. Gouden bruiloft. De echtelieden O verbeek in de Rozenstraat 51 vieren Donderdag 15 dezer, hun gouden bruiloft. Het grootste deel van Haarlem's bevolking kent den ouden Overbeek, die welgemoed en tevreden nog altijd trouw de aardappelschillen aan de huizen komt ophalen. De inwoners onzer stad zorgen er eens voor, dat Overbeek met zijn vrouw op dien feestdag een geluk kige dag beleve. Schietwedstrijd te Hilversum. De Heer L. Fruijtier, alhier, maakte Zondag deel uit der Jury den Internationalen schietwedstrijd, uitgeschreven door de scherpschuttersvereeniging „Koning Willem de Derde," alhier. kerk, door den kantonrechter alhier veroordeeld tot geldboete wegens het belemmeren van het verkeer over een openbaar voetpad (het „Schoolpad" en het „Marquettepad" onder Heems kerk) overwoog de Hooge Raad, dat het vonnis niet bevatte de toegepaste strafbepalingen. De vonnissen werden dus vernietigd en de zaken verwezen naar de rechtbank alhier. In bruikleen. De heer Jhr. Ch. van de Pol alhier, heeft aan het Mauritshuis in bruixleen gege ven twee landschappen. Het eerste, een frisch, uitmuntend geconser veerd paneeltje is een riviergezicht met een stad (Zierikzee in het verschiet, door Salomon Ruysdael geschilderd. Het andere is een rotsachtig land schap met een ommuurde stad, een zeer eigenaardig werk uit het mid den der zeventiende eeuw, van een geheel onbekend meester. - Belemmering. Op het beroep van G. S. en A. K., tuinders te Heems- BLOEMENDAAL. Goed af- geloopen. Door het flink optreden van den heer Tesschelaar, machi nist bij den heer Luden, is Zon dagmiddag, de heer A. M. Breiten- stein te Aerdenhout aan een groot gevaar ontsnapt. Rijdende met een rijtuigje onder Elswout, schrikte het paard, begon te steigeren en vloog met een zijner pooten over het lemoen. Voorzeker zou het dier op hol zijn geslagen, wanneer niet de heer Tesschelaar, liet ongeluk aan ziende komen, voor het paard sprong, het vast greep en aizoo tot bedaren wist te brengen. De inzittende da mes, zoowel als de heer B., kwamen nu met den schrik vrij. ZAND VOORT. Voor de badplaats. Vrijdagavond had in Hotel Drie huizen eene algemeene vergadering plaats van de vereeniging tot behartiging van de belangen van de badplaats Zandvoort, onder voor zitterschap van den heer J. Beeck- man, De vergadering was flink bezocht. Medegedeeld werd, dat het aantal leden gestegen was tot 113. Dit jaar werden 506 gidsen op aanvrage kosteloos verzonden. Goedgekeurd werd, dat een be schrijving geplaatst zou worden in de Bad-Almanak. Besloten werd reclame-etiketten te doen vervaardigen, om achter op de brieven te plakken, speciaal voor de hotels en pensions, welke voor de helftvanden kostenden prijs voor de leden verkrijgbaar zullen worden gesteld. Staande de vergadering werden er 37.000 gekocht. In beginsel werd besloten tot hot aanschaffen van een wandelkaart, voor de leden voor den kostenden prijs beschikbaar te stellen. Verder werd besloten het bestuur te machtigen papiermanden aan te schaffen om deze gedurende het badseizoen hier en daar te plaatsen, om papieren enz. in te werpen. Van de Hotel- en Terrein-Maat schappij kwam mededeeling, dat zij hare duinen voor wandelingen opengesteld had, waarvoor kaarten aan haar kantoor verkrijgbaar zijn gesteld. Hierna werd de vergadering ge sloten. SANTPOORT. Statutenwijziging. De St-Ct. van heden bevat de ge wijzigde Statuten der Drukkerij-Maat schappij „Linnaeus" alhier. SANTPOORT. Ons Genoegen, Alhier is eene tooneelvereeniging „Ons Genoegen" opgericht, welke den 18den November hare eerste uitvoering zal geven. Voorzitter is de heer C. de Vries Jr. ST.-PANKRAS (N.-H Blauwe bloempje Alhier heeft de geheelont- houders-tooueel vereeniging ,,'t Blau we Bloempje" eene openbare uit voering gegeven voor een goed be zette zaal. Gespeeld werden het drama „Jaap Chilferi" (Paljas), en het blijspel „En waarom?". Tot slot werd een tableau gegeven, voorstel lende „De vijf Vestaalsche Maag den". Het gezelschap, geheel bestaande uit liefhebberij-tooneelspelers, heeft aan de toeschouwers een aangena men avond verschaft. De avond werd met een bal besloten. De Velser pont. VELSEN. De Velser is weer de feet en van de Kennemerland wordt het ergste ieder oogenblik-gevreesd. Daarbij komt, dat ook de hand pont niet dadelijk dienst kan doen als het noodig is, daar de spillen daarvan te Buitenhuizen worden gebruikt. En nu had de directie zich nogal voorgenomen, Zaterdag, met de veemarkt, beide ponten tegelijk te gebruiken. BEVERWIJK. Gistermorgen was men alhier druk bezig met het planten van bloembollen voor 't St Jozefsge sticht alhier. Dat de Regenten van bo yengenoemd gesticht ook dit jaar niet in hunne verwachtingen zijn teleur gesteld, blijkt hieruit, dat zij weder om een mooi hoekje volplanten met kleine partijtjes bloembollen hebben bij bebouwd, waaraan bijna iedere bollenkweeker iets heeft bij dragen. Hulde vooral aan de niet Katholieke kweekers, die alleen het schoone .van het doel voor oogen hebben en door geen andere be weegreden hunne gaven onthouden. IJMUIDEN. Fancy-fair. Al hier zal een fancy-f ir gehouden worden, georganiseerd door een damescomité ten bate van het Het Witte Kruis". Zij wordt gehouden van 12 tot en met 17 November a.s. in de bovenzaal van hotel „Num mer Een". DE STREEK. (N.-H.) Uien Alhier is de handel in uien tot nog toe zeer traag. De lage prijzen, f 120 a fl.35 per H.L., zijn oorzaak, dat groote partijen „gehokt" worden. Aardappelen (blauwe) prijzen te genwoordig fl.50 a f 1.60 per K.L. BERGEN. (N.-H.) Aardewerk. Op een expositie, waarmede de Ver eeniging „Artibus Sacrum" te Arn hem haar winterseizoen opende, is ook wat battik- en aardewerk van den Heer J. van dor Hoef van hier tentoongesteld. NOORD WIJK. Paardentram. Op uitnoodigingvan den Burgemeester, Baron van Hardenbroek, vergaderden gisteravond in het Hof van Holland een dertigtal personen om te beraad slagen over het tot stand Irengen van een paardentram tusschen Noordwijk a/Zee en PietGijzenbrug. De heer C. van der Meer verstrekte prijsopgave Yan den aanleg met behulp van ma teriaal afkomstig uit eene stad waar de paardentram door electrische trac tie was vervangen. Na uitvoerige be spreking waarbij bleek dat ieder dei- aanwezigen van de wenschelijkheid van een betere verbinding met Piet Gijzenbrug overtuigd was werd eene commissie van 7 leden geconstitueerd om deze plannen nader uit te werken. In die commissie werd zitting geno men door de heeren Baron van Har denbroek, C. J. L. v. d. Meer, Graaf van Limburg Stirum, Jhr. van Schuij- lenburg Estie, W. van Beelen en Ij. Prins. Waar de kosten op ongeveer 30 mille worden geschat en vooruit zicht bestaat dat door personen- en goederenvervoer do exploitatie-kosten ruimschoots worden gedekt is het, in het belang van onze gemeente te ho pen, dat de commissie er in slagen mag deze verbinding tot stand te brengen. Mooie verbetering. Met behulp van den A. N. Wielrijders Bond is eene belangrijke verbetering tot stand gekomen. Bij den molen is een ge vaarlijke bocht, waarbij het uitzicht door een hooge haag geheel werd be nomen. De eigenaar wilde wel mee werken om de haag te kappen doch wenschte zelf de kosten niet te dragen. Op initiatief van den consul van den Bond, den heer Dr. A. Kervel, besloot de A. N. W. B. de kosten voor zijne rekening te nemen. Nu is de haag gekapt op eene hoogte van 1 M. en de verzekering verkregen, dat zij in 't vervolg op deze hoogte zal worden gehouden, zoodat nu ruim uitzicht is verkregen en geen gevaar voor bot singen meer bestaat. ZAANDIJK. Schaken. Alhier is Zondag in het lokaal „De Zwaan" de eerste serie gespeeld van den schaakwedstrijd voor de leden van de clubs te Zaandam, Zaandijk, Wormerveer, Krommenie en Be verwijk. De uitslag was als volgt Eerste klasse. WinnersS. Roos Jr., 2 !/2 P-, L. Kieviet 21/a, beiden Zaandam; H. Zoontjes, Beverwijk, 21/2> De arbiter moest uitmaken, of M. Gorter of J. Bruin, beiden Wor merveer, in hun groep winner is. Tweede klasse. WinnersC. H. Verheijden, Zaandam, 3 p.R. J. Sombroek, Wormerveer, 3 p.L. M. Hofsté, Zaandam, 21/2 (na loting met A. Cieijndert Jr., Zaandam)en H. Sol, Westzaan, 2 p., na loting met P. Schipper Pz., Zaandijk en J. C. Francken. Derde klasse. Winners :F. Phaltz- graaff, Beverwijk, 2 p.G. Bonte koe, Westzaan, 3 p.S. Luit, Wor merveer, 3. p.C. de Groot, Bever wijk, 3 p. en J. Bakker Wz. Krom menie, 3 p. Door den heer W. Muntjewerff' te Amsterdam waren als extra prijzen beschikbaar gesteldeen bronzen medaille, een gebonden en twee extra-nummers van het schaak blad, die door de volgende spelers werden gewonnen 1. A. Cieijndert Jr., Zaandam 2. P. Schipper Pz., Zaandijk; 3 J. C. Francken, Zaan dam 4. H. A. van Dijk, Westzaan. De wedstrijd zal te Beverwijk worden voortgezet op 18 November, waar de winners zich met elkaar zullen meten. Hevige brand. EDAM. Zaterdagnacht omstreeks half-êén brak in de stoomspinnerij en touwslagerij Holland alhier een hevige brand uit. Een der gebou wen, waarin zich een groote hoe veelheid teer bevond, stond in lichte laaie. Met behulp van drie spuiten werd men den brand, dank zij mede den gunstigen wind, spoe dig meester. De groote pakhuizem de daaraan verbonden machinege

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2