Ingezonden. Amsterdamsche Beurs. Aanbestedingen. Sociale Berichten. SPORT. Gemengde Berichten. De Pink Pillen genezen een jongen molenaar. Telegrammen. Burgerlijke Stand. Bankwerkers. Te huur of te koop gevraagd. BUITENLAND Ingezonden Mededeeling. Vervolg Stadsnieuws. MARKTNIEUWS. ADVERTENT1EN. Homologatie-Akkoord C. Meijer ten Huis met Tuin, Schuur en Erve bouwen en de banen bleven ge spaard. De brandspuiten van Yo- lendam, die ook waren aangerukt, behoefden geen dienst te doen. Alles was tegen brandschade verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. EDAM. Onder Ons Ouder de leiding van Mevrouw Nelly Hoek straKapteijn is alhier een too- neelgezelschap opgericht onder den naam „Onder Ons". Tot den Provincialen Bond van Dilettanten-Tooneelvereenigingenin Noord-Holland zijn toegetreden de vereeniging „Amicitia", te Scher- merborn, en „Egmonds Tooneel- club", te Egmond-aan-Zee. BEEMSTER. Subsidie. De Raad dezer gemeente heeft een sub sidie van f 100 toegestaan voor het Fanfarekorps „Koningin Wilhelmi- na", alhier. 6 November. Medegedeeld door H. C. Tombergh en Co. vorige koers Heden. Soutli. Pao Sh92% 93 Common Marine 10 10 Pref. pref. 27% 27% Oom Steel 4715/16 48 Sh„ Topeka S.h. 102% 102i/8 2emon Mexican. 271/xg 27% Common Kansas Sh. 28%6 28%fl Pref. 59 591/2 Common Wabash 19% 19s/. Norfolk Sh Union Sh182i/2 188% Southern Kails 34% 34i/2 Car Foundry Sh. 44% 44% Common Erie 44% 44% Missouri34% 34% Rock Island28i%0 29% 0 Ontario Sh46i/8 46% Denver Sh4Q3/4 403/4 Kon. Petroleum 721 720% Common Peru 14% 14% Pref. Peru471/2 47i/2 Dominica48% 49% Kimberley207 207 Rusland Hope 723/4 72% Consols 73 72% Amer. markt vast. Russen prijshoudend. Kon. Petroleum stationair. Tabaksinarkt willig. Kimberley hooger. Politie-rapport. Gevonden1 armbandje, 1 paar kousen, 1 doosje pillen, 1 dameshor loge, eenige rijwielsleutels, 1 kinder wagenband, 1 rozenkrans in étui, 1 boezelaar, eenige schoolboeken. Proces-verbaal opgemaakt wegens rijden met een motorrijtuig in Haarl. hout, wielrijden zonder licht. Gisterenavond heeft een begin van brand plaats gehad in de bakkerij van een banketbakker aan de Jans straat. Met een slang op de waterlei ding is de brand geblusclit. Voor Woensdag 17 November. Te Castricum, in café B. Wempe, n. m. 61/2 u. door Not. B. Wieland Op. verkooping van te veld staande kool. Te Leiden door het Coll. van Re genten over de Rijkswerkinr. aanbe steding n. m. 1 u. levering van be- noodigdheden. Werkeloosheid In het Bouwbedrijf. Met het oog op de steeds toenemen de werkeloosheid in het bouwbe- drijf—sommigen zijn reeds 12 k 13 weken zonder verdienste hebben de afd. St. Marinus van den R.-K. Volksbond te 's-Gravenhage en de Haagsche Stucadoorsvereeniging be sloten, dezen winter niet langer dan tot donker te werken. In verband met dit besluit is een manifest tot de vakgenooten ge richt. De Haagsche Stucadoorpatroons- vereeniging heeft toezegging ge daan de werklieden in deze te steunen. Het Comité van werkloozen, ge kozen uit het Haagsche Vakcomité en de Haagsche Bouwvak-Federa tie, heeft de werkloozen opgeroepen naar een huishoudelijke vergadering om te beraadslagen, wat te doen valt tegenover deze groote werk loosheid. Amateur Wieler-Poio Bond. De inschrijvingen voor de nationa le competitie-wedstrijden 1906/7 open voor leden van den A. W. P. B., zijn vanaf heden geopend tot en met 15 November 1906 bij den secretaris, den heer D. A. Dirkse Jr., Weteringplant- goen 12, te Amsterdam, die tevens al le inlichtingen op deze wedstrijden en op Wiel er-Polo in het algemeen, betrekking hebbende, gaarne verstrekt. O. L. Vr. ter Nood. X schrijft in „De Tijd". In Heilo, de beroemde bedevaart plaats, wekte het opstel onder bo- vengenoemden titel, in „De Tijd" van 30 October j.l. meer verwon dering dan instemming. I Do Zeereerw. heer J. J. Graaf, doken van Ouderkerk, zou in „Onze Courant" voldingend hebben be wezen, dat O. L. Yr. ter Nood niet werd afgebeeld als „Moeder der Smarten", want „door een paneel uit de zeventiende eeuw in het Bisschoppelijk museum te Haarlem en door gravures uit de XVIIe en XVIIIe eeuwwordt dit ten duidelijkste aangetoond". 't Bedoelde „paneel" en de gra vures vertoonen een „staande Moe der Gods, met haar Goddelijk Kind op den arm doch is dit een be wijs, dat O. L. Vr. ter Nood niet werd voorgesteld als „Moeder van Smarten?" Die „staande Moeder Gods, met haar G. K. op den arm vertoonen „paneel" en „gravures" in een nis der ruïne van de in 1573 verwoes te kapel. De overlevering zegt, dat tusschen 1573 en 1637, den tijd, waarin de ruïne bestond, een ver schijning van de Moeder Gods heeft plaats gehad. Die overlevering is oud: reeds in 1732 getuigde de protestant Gerrit Schoenmaker, van de brok ken muur sprekende, „tusschen welke ter plaatsen daar voorheen den altaar gestaan heeft, zig Maria met het kindeke Jesu op den arm zoude vertoond hebben." Heeft de schilder van „het paneel" in 1630 „de Moeder Gods" in de nis juist niet zoo luchtigen wazig geschil derd" (als in een wolk) om het idee eener verschijning uit te druk ken? Professor De Rijk schrijft daarover (Bijdr. 1. 292)„en deze verschijning is op al de ge noemde teekeningen en gravures afgebeeld, ja, zelfs graveerde Isa bella Heitsens vele jaren later af zonderlijk de beeltenis der Heilige Vrouwe met het Kind tusschen de ruïnes, er boven schrijvende: „Troost der bedruckten" Deken Graaf beweert: „de pel- giims loopen en kruipen en knie len of zitten daar rondom den bouwval, maar geen enkele van hen ziet op naar een verschijning Die opwerping vervalt, als men be denkt, dat die verschijning toch geen blijvende behoeft te zijn ge weest. Als er in de ruïne-nis een beeld heeft gestaan, dan is het veel waarschijnlijker, dat dit er een geweest is ter nagedachtenis aan de verschijning, dan aan de voor stelling, waaronder O. L. Vr. ter Nood daar vroeger vereerd werd. Dat beeld, naar hetwelk wel eenige pelgrims der oudere afbeel dingen opzien, is dus geen bewijs dat O. L. Vr. ter Nood geen Moeder der Smarten is. De Heiloërs, in wier parochie kerk reeds jaren lang op het altaar van O. L. Vr. ter Nood zich een beeld van Maria als Moeder der Smarten bevindt, zien naar O. L. Vr. ter Nood, op als naar de Moe der der Smarten, en als zoodanig- de toevlucht in hun nood: „Do. mina nostra in necessitate (Bat Sacra II 382). Zoo deden ook pas toor Kimman, z.g., die de geschie denis van Onze Lieve Vrouw ter Nood beschreef. (Bijdr.l) en Pater E. J. Jansen, die het pelgrims boekje ons schonk. Zoo deden de pelgrims ook op den 8en Sept. Zondag, het feest der Zeven Smarten (Patroonfeest, zeg gen de Heiloërs, van Kapel). Mo gen zij nog door zeer velen gevolgd worden, ook door tusschenkomst van „het Biss;hoppelijk Comité ter verlevendiging van de devotie tot O. L. Vr. ter Nood" wier secre taris en penningmeester verleden jaar op de plek der bedevaart aan het kruis eene afbeelding plaatste van O. L. Vr. ter Nood, als „de Moeder der Smarten", met het ont zielde lichaam van Christus op haar schoot. Geachte Redactie. Niet om X te bestrijden, waar hij door zijn nietszeggend opstel in uw geacht blad van heden, de resul taten van de ernstige studie van den hoogeerw. heer Mgr. deken Graaf in betrekking tot de beteekenis van den titel van O. L. V. ter Nood meent te kunnen ontzenuwen, ver zoek ik u eenige plaatsruimte, ik wensch alleen op te komen tegen de minder faire wijze, waarop hij den secretaris-penningmeester van het bisschoppelijk Comité in het debat voert, waardoor het voor uwe lezers den schijn krijgt, alsof de leden van het Bisschoppelijk Comité niet eenparig het gevoelen van hun geachten voorzitter deelen. Hiertoe moge het volgende dienen: Toen in 190-1/05 de devotie tot O. L. V. ter Nood op zoo wonder bare wijze herleefde, werd de oude kapelplaats, naar de teekening van den Heer Jan Stuyt, op den 12 Juli 1905 (maanden dus, voordat Z. D Hoogw. de Bisschop ons co mité benoemde) een houten kruis met bidbank geplaatst. Waar de behoefte bestond, dat de geloovigen op zichtbare wijze aan de H. Maagd werd herinnerd, had ik het genoegen ervoor te kunnen zorgen, dat een afbeelding der bekende Beuroner Piëta aan dat kruis werd opgehan gen. Dit geschiedde eenvoudig daar om, omdat ik destijds ook meende, dat de titels van O. L. V. ter Nood beduidden O. L. V. ter Nood „Gods." Toen er echter van het voorjaar sprake van was, dat het Bisschop pelijk comité devotie-plaatjes zou uitgeven, wees de voorzitter erop, en met reden, dat wij in deze zeer voorzichtig moesten handelen, en dat z.eerw. omtrent de beteekenis van den titel eerst meerdere zeker heid wenschte, alvorens dezelve door een voorstelling zou worden vastgesteld. H.eerw. heeft daarna van de beteekenis van den titel een ernstige studie gemaakt, en deze in een memorie neergelegd, welke H. E. in een vergadering van het comité heeft voorgelezen, waarna deze ampel is besproken, met het gevolg, dat alle leden het eenparig met de conclusie van den H.eerw. eens waren. Wanneer ik hierbij op merk, dat in het comité zitting hebben de weleerw. pater J. A. E. Kronenburg en de zeergel. heer archivaris G. J. Gonnet, mannen, die op het gebied van historische studiën groote verdiensten hebben, dan blijkt wel, dat de conclusie van den hoogeerw. voorzitter niet licht vaardig is vastgesteld. Deze Memo rie is vervolgens verschenen in de „Bijdrage voor de geschiedenis van liet Bisdom Haarlem". Zooals gezegd, waren dus alle leden van het comité het met den voorzitter eens en toen is onmid dellijk de voorstelling der Beuroner Piëta van het kruis verwijderd, om op den 31 Augustus plaats te maken voor de bekende voorstelling van Isahella Heitsens de staande Moe dermaagd met het G. K, op den den arm, onder den titel van Troosterresse der Bedrukten, en dit nu vermeld X niet en ik meen der halve volkomen gerechtigd te zijn om dit, in het onderhavige geval „minder fair" te noemen. De pelgrims naar Heilo, en God lof,zij blijven steeds in grooten getale komen, knielen vol devotie voor dat beeld der Troosteresse der Be drukten neder en X moge er van verzekerd zijn, het Bisschoppelijk Comité zal niet in gebreke blijven om, zoover het in zijn vermogen ligt, die devotie te bevorderen, zooals het dit meent naar beste krachten tot heden te hebben gedaan, en te zorgen, dat zij niet verzwakt. Moge X, wanneer het in zijn var mogen l'gt,hetComité in zijne schoon taak steunen; een ernstige lezing en overweging van de belangrijke studie van deken Graaf en eenigen goeden wil om niet hardnekkig vast te hou den aan een vooropgestelde meening zij hem daarvoor van harte toege- wenscht, dan volgt hij, hetzij met bescheidenheid gezegd, daarin het voorbeeld van Uw dw. dn. G. Th. M. VAN DEN BOSCH. Secretaris-penningmeester v. h. Bis- schopp. Comité ter bevordering der devotie tot O, L. V. ter Nood. Alkmaar, 4 llov. 1906. Verpletterd. Te Perticara, Italië, zijn vijf personen verpletterd door een aardstorting, gevolg van de hevige regens. 't Wordt al te komisch. Een on dernemend impressario heeft de Berlijnsche politie een bedrag van 15,000 Mark aangeboden, indien zij hem den „kapitein van Köpenick" voor drie maanden wil afstaan. De impressario belooft den man 11a drie maanden terug te bren gen, de kosten van de bewaking door de politie te dragen en te zorgen, dat Voigt steeds bij elk on derzoek tijdig aanwezig zal zijn. Ook den „kapitein" zelf werd een aardig sommetje als honorarium beloofd. De politie heeft het aan bod natuurlijk geweigerd. De heer Henricus van Gorp, mole naar te Tilburg (prov. Noord-Brabant) schrijft ons het volgende: „Sedert langen tijd leed ik aan de maag, die slecht werkte en mij nau welijks voedde. Vóór mijne maaitijden ondervond ik maagkrampen en brand. Na te hebben gegeten verteerde ik mijn eten zeer langzaam en pijnlijk, en gedurende al den tijd, dat mijn voed sel in vertering was, had ik hardklop- pingen, hoofdpijn en in het bijzonder een soort van spanning aan de slapen. Gedurende mijn spijsvertering had ik een groote neiging in te slapen en ondervond ik een aandoening van walging. Ik heb vele middelen ge bruikt, want ik wilde met alle geweld genezen, omdat die ziekte hoogst on aangenaam is voor een jongen man van 24 jaren, maar het mocht mij niet gelukken. De geneesmiddelen bleven zonder uitwerking, en ik leed altijd even erg. Een geneesmiddel evenwel zou mij voldoening schenken en mij genezen„De Pink Pillen". De Pink Pillen liebben mij volkomen genezen, zij hebben mij een nieuwe maag gegeven. En nu eet ik met smaak, verteer mijn voedsel gemak kelijk, zoodat ik daarvan alle voordeel heb." De meerderheid der ziekten waar aan de menschheid lijdt, hebben heel dikwijls geen anderen oorsprong dan de verslapping van de krachten der maag. Inderdaad, wanneer de verte ringstoestel slecht werkt en te lang zaam en dan de overblijfselen der spijsvertering niet behoorlijk uit het darmkanaal worden verwijderd, komt de gezondheid onmiddellijk in gevaar. Het bloed ondergaat een bederf dat veroorzaakt wordt door het indringen in het organisme van nadeelige gist- stoffen, werkelijke vergiften die de ernstigste ziekten kunnen ten gevolge hebben. Bovendien kan de prikkeling, te weeg gebracht door de ophooping van overblijfselen der spijsvertering, inwerken op de belangrijkste organen en hevige stooornissen veroorzaken in het zenuwstelsel en den bloedsomloop. In enkele dagen genezen den Pink Pillen de maag, herstellen de eetlust en bevorderen de spijsvertering. Maar daartoe alleen bepaalt zich hunne werking nietzij verwijderen uit het lichaam het ureum, het urine-zuur, de uraten, stoffen welker onvolkomen verwijdering het bloed vergiftigt en rheumatische, jichtige en zenuwsto- rende aandoeningen te voorschijn roept, zoowel als huidziekten, puisten, prikkelingen, uitslag, eczema. De Pink Pillen zijn bovendien een krachtige bloedhersteller en een krachtbron voor het zenuwstelsel. Zij bestrijden de bloedarmoede, de bleekzucht, de ver zwakking en overwinnen de neuras thenie. Prijs f 1.75 de doos; f9.per 6 doozen; verkrijgbaar bij Snabilié, Stei ger, 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Plaatzer van der Hul, Jansstraat 21 Liefde voor de kunst. Gisteravond 9 uur hield de R.-K. Tooneelver. „Liefde voor de Kunst" een buitengewonevergadering in de fooneelzaal „De Phoenix," Parklaan, alhier. Wederom werd een nieuw werkend lid geinstalleerd. Aan 't lid D. Turn hout werd onder een hartelijk woordje de aanmoedigingsgesp uitgereikt, voor het aanwerven van 3 kunstlievende leden. Verder werd vastgesteld de alge- meene regeling voor de uitvoering op a.s. Zaterdag. A.s. Vrijdagavond zal in 't Brongebouw de generale repetitie plaats hebben. Samensmelting. Gisteravond vergaderden de Kerke raden van de drie Gereformeerde Ker ken A. B. en C. In deze vergadering werd de sa mensmelting besproken der Kerken, doch tot de samensmelting is nog niet definitief besloten. Over deze zaak zal in volgende ver gaderingen nader worden beslist. Quido Gezelle. In den loop dezer maand zal de Weleerw. Heer J. Chrispeels, Vla ming, ter Marda-Hoorebeke (Bel gië) alhied een lezingkomen hou- en over Guido Gezelle. Onderzoek Landweer. Heden om W/2 uur werd op den Doelen alhier een onderzoek ge- houdt over de verlofgangers der Landweer, wier geslachtsnaam aan vangen met de letters at/m.k, die in 1903, 1904, 1905, en 1906 naai de Landweer zijn overgegaan. Morgen heeft ter zelfder uur en plaats 't onderzoek plaats van de genen, wier namen aanvangen met L tot en met Z. R. K. Volksbond. Hedenavond viert de afd. Haarlem van den Ned. R. K. Volksbond in haar bondsgebouw St. Bavo haar Jaarfeest. Brongebouw. Hedenavond wordt er in 't Bron gebouw een concert gegeven door het strijkorkest van 't Haarlemsch Mu ziekkorps (dir. C. P. W. Kriens). De Heer Désire Pauwels, operazanger te Amsterdam zal op dit concert zijn medewerking verleenen. Provinciale Staten. Hedenmorgen werd in de Staten zaal op het Prinsenhof, alhier, de Najaarszitting geopend der Provin ciale Staten van Noord-Holland. De vergadering werd gepresideerd door zijne Excellentie den Heer Com missaris der Koningin, die de Sta- tenzitting in naam der Koningin en met de gebruikelijke formulieren opende. Hierna herdacht de Voorzitter in hartelijke bewoordingen het over leden lid Mr. de Kanter. Te midden van zijn veelvuldigen arbeid, dien hij met zoo zeldzame, jeugdige kracht verrichtte, kwam de dood een einde maken aan 't leven van dezen verdienstelijken man, die zoo hoog geacht werd in zoo m enigen kring en zoo hartelijk bemind door zijn gezin. Temidden van zijn familie, zijn talrijke medewerkers en zijn vele vrienden is dit aan de geopende groeve op treffende wijze in 't midden gesteld. De Voorzitter wil ook hier ter plaatse een woord van waardeering spreken voor de toewijding en de groote zaakkennis, waarmede hij hier de provinciebelang< n heeft b ffiartigd Zijn nagedachtenis blijve ook in de Staten van Holland in eere voort leven. Het college van Ged. Stateu heeft gemeend aan den wensch der Staten te voldoen door een brief van rouwbeklag aan de na bestaanden te verzenden. De vergadering geeft teekenen van instemming. Een 4 tal leden hebben van hunne verhindering wegens ambts bezigheden kennis gegeven. Aan de ordeis thansonderzoek der geloofsbrieven der nieuw-ge- kozen Statenleden in Amsterdam VII en Haarlem, met name de Ileeren Mr. R. Rees en Dr. J. Timmer. De Voorzitter benoemt tot leden der Commissie van onderzoek dezer geloofsbrieven de heeren Mr. W. Baron Roëll (A'dam) Mr. D. Jose- phus Jitta (A'dam) en W. Sligeher (Monnikendam). Na onderzoek, gedurende hetwelk de Vergadering voor eenige oogen- blikken geschox-st werd, stelde de Commissie bij monde van haar rapporteur, den heer Mr. D. Jose ph us Jitta voor, de beide nieuw benoemde leden toe te laten. Conform dit advies werd hiertoe door de vergadering besloten. Op verzoek van den Voorzitter leggen beide heeren de eeden van zuiverheid en getrouwheid af. De Voorzi tterwensch t den nieu wen leden geluk met 't vertrouwen, dat hun medeburgers in hen hebben ge steld en verzoekt hun plaats te ne men. Vervolgens trokken de leden hunne nummers voor de diverse af- deelingen. De Voorzitter doet mededeeling van de resumtie der notulen van het verhandelde in de vergadering van den 12 Juli en verder van tal van Kon. Besluiten. Alles werd voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter verstrekte voorts inlichtingen betreffende een adres Bosman. Doch, daar Ged. Staten hieromtrent nog onmogelijk advies kunnen verstrekken, daar de in structie nog voortgezet moet worden werd op 's Voorzitters voorstel dit adres gerenvoyeerd naar 't college van Gedep. Staten. Mededeeling werd voorts gedaan van een adres om subsidie ter bestrijding der tuberculose, waarbij een missive over het Dagel. Bestuur der Haarl. Vereeniging; verder van een adres om subsidie voor de visscherijschool te IJmuiden, die ook van de gemeente hoogstens f 500 zal krijgen, zoo de Staten voorgaan, en ten slotte van tal van Kon. Goedkeuringen en besluiten. De verder te behandelen voor stellen werden ter fine van onder zoek in handen gesteld van onder scheidene Commissies, wier leden door den Voorzitter werden be noemd. I11 volgende vergaderingen zullen we van al deze adressen en voor stellen dus nader booren. Ter visie zal worden gelegd een overzicht van den stand der zee wering. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten de volgende verga dering te doen plaats hebben op 20 November a.s. des v.m. 10!/2 en zoo noodig de voortzetting op Dinsdag 22 November. De voorzitter sloot hierna de ver gadering en verzocht den leden in de commissies zoo spoedig moge lijk de werkzaamheden ter hand te willen nemen. Geëindigd. Door het verbin dend worden der uitdeelingstlijst is geëindigd het fallissement van P. Kuiper, schoenmaker, alhier, in welk faillissement curator was de heer mr. H. Tuymelaar. Om dezelfde rede is geëindigd het faillissement van P. W. Snoek, schil der en bouwondernemer, alhier, in welk faillissement curator is de heer mr. J. H. Thiel. Examen vrije- en oi-deoefmingen der gymnastiek. Voor het gister al hier gehouden examen vrije- en orde oefeningen der gymnastiek zijn ge slaagd de dames: Kahle, P. C. Kuijer, J. J. Spooten, M. Kuneman, allen van Amsterdam; H. C. Jetten, Velsen; J. W. Keers, Santpoort; P. C Koert, Zaandam; C. Kuijk, Zaandam; G. Karbart, Beemster. Schooljongenstwist. Twee leer lingen der H. B. S. raakten Zaterdag na een woordentwist handgemeen. De een sloeg den ander den bril tegen 't gezicht stuk, zoodat de stukken der brilleglazen in 'toog drongen. De verwonding bleek evenwel niet van ernstigen aard te wezen. Been gebroken. Een smidskneht kreeg in de Lodderstraat Zaterdag zoo danig een ijzeren balk op zijn been, dat het gebroken werd. Behulpzame handen droegen 't ventje naar zijn huis op 't Pretoriaplein. Gered Spelenderwijze geraak te Zondagmiddag een ventje in de gracht aan den burgwal. Een zekere Verhey slaagde er in den knaap te redden. Afrk.-Voordrachten en liederenavond. Morgen, Woensdagavond 8 uur ge ven de Heer en Mevrouw Rompel Koopman en de Dames Tijsens en Bouvy allen van Dordrecht, in de bovenzaal der Soc. „Vereeniging" een Afrikaansche voordrachten- en liede renavond. Deze avond is georganiseerd door de afd. Haarlem der Ned. Z. Afr. Ver. en Alg. Nederl. Verbond. Examen. Op 26 en 27 dezer wordt bij het 10e egiment Infanterie alhier een examen gehouden voor de miliciens die een cursus voorwerkers in de gymnastiek hebben gevolgd. HAARLEM. Graan- en Zaadmarkt. Verk. -H. L. R. Tarwe f0.a fO. 60 H. L. W. dito f 6,75 a f 0,40 H. L. Rogge f5.50 a fO.OO. 160 H.L. Haver f 0.— a f 3.621/2- Garst f 0, 4 f0,HL. Mais f O,f 0,00 H.L. Duivenboonen f0,4 f 0.20 H.L. Paardenboonen f 0.a f 7,25. HL. Groene Erwten f .0a f0 SCHIEDAM, 5 Nov. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn flauw, f 13.per Ned. vat, zonder fust en zon der de belasting. Spoeling per ketel f 1.80. ALKMAAR. 5 Nov. Ter najaars-run- dermarkt bedroeg heden de aanvoer 4988 stuks, tegen 6388 in 1905. Handel vlug, prijzen hoog. AMSTERDAM, 5 Nov. Op de vee markt waren aangevoerd 255 vette koei en, le qual. 72 a 76 cent, 2e qual. 65 a 70 cent, 3e qual. 58 a 64 cent, 70 melk en kalfkoeien f 120 a 270, 38 nuchtere kalveren f 9.a 16. 513 vette varkens Hollandsche le qual. 45 a 57 cent, idem 2e en 3e qual. 43 a 44 cent, Geldersche en Overzeesche le qual. 45 a 47 cent, 2e en 3e qual. 42 a 44 cent per kilo. AMSTERDAM, 5 Nov. Aardappelen. De prijzen waren als volgtBorgers f 1.20 a 2.20. Hillegommer ronde f 1.50 a 2.50, kleine dito f 1.a f 1.20, graaf jes f 2.50 a3..Geldersche blauwe f 1.80 a 2.35, kralen f2.20 a 2.40, bonte f 1.70 a 2.10. Zeeuwsche blauwe f 2. a 2.50, bonte f2.20 a 2,50 en eigenheimers f 1.40 a 1.75. Zand Eigenheimers fl.50 a 1.80. IJpolder bonte f 1.80 a f 1.90, jammen f 2.25 a 2.35. Aangevoerd 9 ladingen. PORTSMOUTH. In marine-ka zerne hebben hedennacht ernstige ongeregeldheden plaats gehad. Bevallen: H. C. Meunier-v. Wees d. M. Meijerhof-Kramer z. C. C. Antonisse-van Looij d. J. H. Lasschuit-de Wilde z. J. Duits-v. d. Pol z. J. P. Stringer-v. Zweden d. A. Rijbroek-Vos d. Overleden: W. Rootlieb 6 j. z. Lange Poellaan. C. Majoor 80 j. Burgwal. G. van Kessel 86j.Kou- denhorn. F. J. D. Schulte 85 j. Maerten v. Heemskerkstr. P. F. Veen 3 m. d. Spaarnwouderstr. J. Polfliet 20 m, z. Raaks. Bekwame Bankwerkers, bekend met Pijpenwerk (Stoomleidingen) kunnen geplaatst worden aan de Kon. Fabr. van Rijt. en Sjioorw. J. J. BEIJNES. Zonder goede ge tuigschriften zich aan te melden. Tegen 1 of half Januari wordt te Haarlem een huis met tuintje en serre te huur of te koop gevraagd. Huurprijs van f 550 tot f700. Fr. br. onder lett. M. M. a. d. Boekh. J. SCHIPPER, Jansstraat 14. Bij vonnis van de Arrondisso- ments-rechtbank te Haarlem d.d. 6 November 1906 is het akkoord door Mr. ARNOLD LEESBERG advocaat en procureur in Haarlem namens den gefailleerde C.MEIJER Mr. Metselaar aldaar, jian zijn schuldeischers aangeboden, g e- homologeerd. De Curator Mn. P. TIÜEMAN. Ars. A. M. BRUNING makelaar zal Zaterdag 24 November 1906 des n.m. na 5 uur in bet verkooplo kaal „De Gouden Leeuw" te Haar lem verkoopen ten overstaan van den notaris P. F. DE BORDES. aan de N.Z. van den Schotersiuge nabij de Maarten van Heemskerk straat No. 03 had sectie A No. 837 groot 2 Aren 7 centiaren, breed bij biljetten omschreven, te bezichti gen Dinsdag eu Donderdag alsmede op den verkoopdag van 24 uur informatiën bij bovengemelden Makelaar Kenaustraat 6. De bewij zen van eigendom en veilconditiën zullen drie dagen vóór en op den ver koopdag ter visie liggen ten kantore van den Notaris, Ged. Oude Gracht 108.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3