Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. Uit den Omtrek BINNENLAND. Het ongeluk te Gorincliem. Er heeft te Gorinchem, op last van den auditeur-militair te 's-Gra- venliage, een uitgebreid onderzoek plaats gehad naar de omstandighe^ den, waaronder de militair van Kuilenburg verleden maand bij een avondoefening van liet 3e regiment vesting-artillerie door een schot uit sen kanon zoodanig werd ge troffen, dat hij dienzelfden avond overleed. Uit het gehouden onderzoek moet zijn gebleken, dat hier van straf rechterlijk vervolgbare schuld geen sprake is, doch dat het ongeval, waardoor die militair werd getrof fen, aan zijn eigen onvoorzichtig heid en al te groote voortvarend heid was te wijten, meer bepaalde lijk, dat deze zich, zonder inachtne' ming van het bepaalde bij de door hem geleerde reglementen, te vroeg op den wal had begeven, en wel vóórdat de stukken werden afge vuurd, zulks met het bekende noodlottige gevolg. Smakelijk eten. Men schrijft uit Tiel aan het „Hbld." De mededeeling in de bladen over de ontdekking eener worstfabriek alhier heeft het gewenschte gevolg gehad. De aandacht der bevoegde auto riteiten is er op gevestigd en een onderzoek ingesteld. Dit heeft de volkomen juistheid dier mededee ling bevestigd en voorts het vol gende aan het licht gebracht: Hetvleesch, dat K.verkoopt, wordt evenmin gekeurd als het levend vee, dat hij koopt. Hij vestigde zich hier metterwoon, maar zijn broer bleef te Sloterdijk, van waar deze voor verdere verzending zorgt. Het ligt voor de hand, dat de nabijheid van Amsterdam op de keuze van woonplaats van grooten invloed is geweest. De politie heeft dan ook op verzoek van de Amster- damsche autoriteit het onderzoek ingesteld. In de laatste raadszitting vroeg de heer Schoondermark aan B. en W.: Is het B. en W. bekend, dat hier bestaat een worstmakerij, die worst van slecht gehalte aflevert Is dit onderzocht, zoo ja, welke resultaten heeft dit onderzoek opgeleverd en welke maatregelen denkt men te nemen om die inrichting, welke na- deelig is voor Tiel, op te ruimen De voorzitter kon niet meer zeg gen, dan dat de politie de zaak in handen heeft. Ook de gezondheidscommissie heeft een onderzoek ingesteld. Voor het overige is de taak van dit onderzoek niet gemakkelijk, daar dit soort van fabrikanten in allerlei slag van ronselaars en in de gewetenlooze „domheid" van de plattelanders machtige bondgenoo- ten vinden. Jonge helden. Twee broertjes van drie en vier jaar spelen te Breskens aan de achterste spuikom, terwijl het hoog water is. Gaarne willen zij een „scheepje" laten varen. Met ver eende krachten halen ze een stuk hout van een halven meter lengte en laten dit te water en doen het een ^beetje heen en weer drijven, terwijl ze het besturen met een stok, Weer moet het een beetje naar den wal komen. Het gaat moeilijk door den van daar blazenden wind. Alle krachten spant het jongste knaapje in, het buigt zich voorover en de oudste broer ziet de kans schoon. Hij geeft zijn broertje een duw, het ventje duikelt, krijgt ge lukkig het stuk hout in de handen, maar wijl dat telkens kantelt, gaat het jongentje steeds kopje onder, intusschen verder van den wal af- duikelende. Maar redding is nabij. Een jongen van tien jaar ziet het gevaar. Hij snelt toe en heeft onmiddellijk broek, jas en trui uit getrokken; daar zijn Bresken's jon gens handig in. Alleen zijn hemdje wappert, maar niet lang. Plomp! en hij is aan 't zwemmen, bereikt den drenkeling, pukt hem bij den arm en brengt hem op het droge. De jeugdige broer aan het over- gever, de redder hem een flink pak op de natte broek gevende en de oorzaak van dit tooneel op een drafje schreiende naar huis. Later vertoont zich de redder, zondor eenigen roem te dragen op zijn daad. Agenda De Kroon Westerbourgh voor Donderdag. U/211 u. Trio Sisters Teyler's Museum. Tentoonstelling photografieën, enz. Paleis van Justitie. Zitting Arron- dissements-Rechtbank. Gemeentehuis te Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Raadsvergadering. Verkooplokaal Bakenessergracht 13. Makelaars J. L. Smit, van 103 en 79 uur verk. van manefacturen. Den Doelen, v. m. 3t/g Onderzoek der verlofgangers van de Landweer. Officiëeie gedeelte. Hinderwet. B. en W. van Haarlem. Gelet op art. 6 der Hinderwet Doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 uur, tot 20 e. k. 's namiddags ten 1 ure, ter ge meente-secretarie (7de Afdeeling) ter inzage is nedergelegd, het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van J, J. van Minden Jr. namens de Naam- looze Vennootschap Stoommeubelfa- brlek „de Phoenix," om vergunning tot oprichting van eene inrichting voor machinale houtbewerking (meu belfabriek) waarbij als beweegkracht een gasmotor van 3 paardekracht zal worden gebezigd, in de perceelen aan de Bakenessergracht Nos. 19, 21 en 23 kad. sectie D No. 7702 en dat op den veertienden dag na heden, zijnde 20 November e.k. en wel des namid dags ten 1 ure op het Raadhuis der gemeente de gelegenheid jzal worden gegeven, om ten overstaan van het Gemeentebestuur of een of meer zij ner leden, bezwaren tegen het oprich ten der inrichting in te brengen. Verlof Drankwet. B. en W. van Haar lem brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen "een; verzoekschrift van P. van der Veen om verlof, tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank voor gebruik|Terj plaatse van verkoop in de benedenzaal van het perceel aan de Westergracht No. 47 zwart. Central* Beroepsraad. Ongevallenverzekering. In de gister te Utrecht gehouden openbare ver gadering van den Centralen Beroeps- raad werd o.a. ook uitspraak gedaan in de navolgende zaken Hooger beroep van G. H. te Zaan dam tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Haarlem hou dende bevestiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbank, waar bij eischer schadeloosstelling is ge weigerd ter zake van een ongeval. De Centrale Raad, niet de over tuiging bekomen hebbende, dat het breuklijden bij eischer op en na 5 Februari 1906 geconstateerd, hét gevolg is geweest van een bedrijfs ongeval, bevestigde de uitspraak. Hooger beroep van A. A. A. te Alkmaar tegen de uitspraak j'van den Raad van Beroep alhier, waarbij hij wegens te late instelling niet ontvankelijk is verklaard in zijn beroep tegen eene beslissing van de Rijksverzekeringsbank. De Cen trale Raad verklaarde het hooger beroep ongegrond. Landweer. Heden om half 10 uur had 't onderzoek der verlofgangers Land weer plaats lichting 1903 tot en met 1906, wier geslachtnamen be ginnen met de letters L. tot en met J. Heden had 't onderzoek plaats der landweer verlofgangers, behoo- rende tot de Landweer Vestingartil lerie, Genietroepen, Pontonniers, Hospitaal-soldaten en Administra tietroepen. Het stroopersschot. Voor 't Gerechtshof te A'dam werd gister de volgende zaak behandeld, die van onze Haarl. Rechtbank wel bekend zal wezen. Wij ontleenen 't verslag aan de Telegraaf 's Zondags wilde, hij, de strooper, 'n paar konijntjes in den pot hebben. En dus toog hij in de duinen ter jacht, met z'n tweeloops geweer, en menig konijntje buitelde in de velden van Wijk aan Zee en Duin over z'n bol. Dit was 'n paar veldwachters maar al te bekend. „We zullen 'm pakken", zeiden ze tegen elkander. Eén der veldwachters, Bennink, was een jeugdvriend van den strooper. En toen ze dezen ontmoetten, met het geweer dreigend geschouderd, den haan overgehaald, was het eerste, wat Ben nink zich herinnerde, wel de voornaam van zijn bedreiger. „JanI Jan! schiet niet!" riep hij. De haan klakte, doch ging niet over. De strooper nam de buks van zijn schouder en maakte het geweer in orde. In een oogenblik wendde zich de veldwachter om. Jan legde nogmaals aan en schoot. Bennink werd in het linker-zitvlak geraakt en zeeg ineen, hevig kermend. Had hij gestaan in z'n voorgaande houding, met het gelaat gekeerd naar den jager, hij ware in het buikvlies geraakt en wellicht zeer ernstig, wel licht doodelijk gewond. Thans liep het af met 'n voor het leven niet gevaarlijke kwetsuur. De strooper kwam in de imposante rechtszaal van 't Haarlemsch justitie- gebouw, en déar zagen de veldwach ter en de strooper elkander weer. De strooper, 'n flinke gezonde ke rel, met ferme, breede schouders, en knuisten als hamersz'n jeugd-vriend, moeizaam-leunend op z'n stok, kreu- pelgaand, met 'n lijdenstrek in z'n vermoeid gelaat. De officier van justitie eischte tegen den strooper 3 jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. De rechtbank veroordeelde tot één jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. Gistermorgen kwam de zaak in hooger beroep. De jager had voor den rechter-com missaris volledig z'n misdrijf bekend. Hij verklaarde, dat hij niets tegen Bennink hader bestond niets tus- schen hen. Waarom heeft hij het dan waar schijnlijk op het leven van den veld wachter gemunt gehad? Voor het Hof verklaarde de stroo per, dat hij Bennink niet voor een mensch, maar „voor een stuk wild" had aangezien. „Ik was bij 't eerste schot net zoo min zenuwachtig als die pilaar," zei Jan. „Hoe 't tweede schot is afgegaan, weet ik niet. In tegenstelling hiermede staat, dat de strooper naar IJmuiden is gevlucht, en daar vol angst en vrees heeft uitgeroepen„Ik ben een moordenaar. Had ik 't tweede schot maar niet gedaan „Bij beklaagde heeft geen ander voornemen voorgezeten dan om te dooden", zei de advocaat-generaal mr. v. d. Brandeler. „Ik wil als verzachtende omstandig heden aannemen, dat beklaagde niet wist, wat hij deed, hoewel dit niet waarschijnlijk is." Spr. wees op den ernst van 't feit, om zoo tegen rijksveldwachters op te treden. Het stroopen geschiedt in de gemeente Beverwijk op hevige en drieste wijze. Brutaal treden de stroo- pers daar tegen de surveillance op. Het O. M. achtte hier het misdrijf „poging tot doodslag" aanwezig, en eischte vijf jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. Hamstra, stelde de vraag, of de strooper in staat is iemand te dooden, of dat het feit een gevolg is van onvoorzichtigheid. Spr. meende, dat het laatste hier overheerschte. Onaangenaam had pleiter de on verzoenlijke houding van den veld wachter gestemd. Deze heeft n.l. in de Haarlemsche rechtszaal herhaalde malen geweigerd, den strooper de hand te reiken en heeft de vrouw van den beklaagde, die hem in het ziekenhuis opzocht, onheusch behandeld. Mr. Hamstra vervolgde zijn plei dooi, zich op het standpu.it van zijn cliënt plaatsend. Orgelbespeling. A.s. Donderdag, 8 dezer, n.m. van 23 uur zal de Heer W. Ezerman het orgel bespelen in de Groote of St. Bavo Kerk alhier. Het programma luidt als volgt: No. 1. Toccata in C-Dur, J. S. Bach. No. 2. Choralfantasie, Fr. Lux. No. 3. Fantasie op: „Jesus meine Zuversicht", W. Rudnick. No. 4. Largo, G. F. Handel. No. 5. Kerk-aria, Stadella. Prov. Staten. De leden der Provinciale Staten van Noord-Holland boden gisteren in Hotel Fünckler hun Voorzitter den commissaris der Koningin, mr. G. van Tienhoven, een diner aan. Tijdens dit diner werd bet Sta tenlid de Heer Mr. F. Th. Wester- woudt bij monde van den Heer P. van Eeghen namens allen ge complimenteerd bij gelegenheid van zijn gouden Jubileum als Sta tenlid. De Heer commissaris der Koningin, de Griffier en de leden der Prov. Staten boden den Jubi laris een artistieke aquarel aan van Gorter. Weldadigheid naar Vermogen. 1 November waren 2004 gezinnen in de registers der vereeniging in geschreven. Nu de Winter nadert, beveelt de Vereeniging zicli bij zonder fan voor de ontvangst van nieuwe en gedragen kleeding; het geven van inlichtingen omtrent behoeftigen, het bezorgen van naaisters en werk vrouwen, het ontvangen van bons voor spijzen der Vincentius-Ver eeniging en der Commissie tot spijsuitdeeling aan behoeftigen. Het Bureau: „Proveniershuis" is alle werkdagen geopend van 91 en 35 uur. Brongebouw. Het strijkorkest van 't Haarlemsch Muziekkorps gaf gisteravond onder de verdienstelijke leiding van den heer C. P. W. Kriens in het Bronge bouw een concert. Mede trad op de heer Désiré Pau wels, operazanger te Amsterdam. Het was een avond van waar kunstge not. Examens. Examen Vrije- en Orde-oefeningen der Gymnastiek. 6 Nov. Geslaagd de dames A. Mel- chior, C. M. E. Meenderink, H. Murris, G. E. D. Piekart, J. van Rijn, allen van Amsterdam; en W. S. Overbeek, te Zaandam. Zilveren Jubileum. Mejuffrouw M. Mergen herdenkt heden den dag, dat zij vóór 25 jaar in dienst trad bij Mejuffrouw S. v. d. Aa op de Parklaan alhier. ^De jubelaresse ontving zeer vele ge schenken op dit zeldzame feest. Pensioen. Aan Mejuffrouw J. P. Nederkoorn, wed. van J. B. Torcque, bewaarder 2en rang in de strafgevan genis alhier is f 376 pensioen verleend. Havenmeester. Een fietsrijder, die wijken moest voor een passeerenden wagen, geraakte in de Nieuwe Gracht. Men slaagde erin eerst hem en een kwartier later zijn fiets op het droge te brengen. Hooger beroep. De officier van Justitie heeft gister hooger beroep aangeteekend van het vonnis, waarbij J. v. d. G. kapitein van de sleepboot Assistent te IJmuiden, werd vrijgesproken van het hem ten laste gelegde veroorzaken van den dood door schuld en het door schuld veroor zaken van zwaar lichamelijk letsel. De aanvaring der Hembrug. De officier van justitie bij de rechtbank alhier nam heden con clusie in de zaken, aangebracht door de H. IJ. Spoor en den Staat der Nederlanden tegen A. O., kapi tein van den stoomtrawler, die ver leden jaar de Hembrug aanvoer, waardoor aan die brug en aan het materiaal der H. IJ. Spoor schade werd toegebracht. De conclusie strekte tot toewij zing der eischen door Staat en IJ. IJ. Spoor gesteld. Staring van bezit. Voor de rechtbank alhier werd gister gepleit in een zaak, die reeds jaren aanhangig is. Ze be trof de quaestie tussclien de Velser Bouwmaatschappij en den heer Scholtens, alhier, over het bezit recht van eenige gebouwen te IJmuiden. De heer Sclioltens had daarop als directeur der Gardan hypotheek en werd als zoodanig door de rechtbank erkend. Hij zegde de hypotheken op doch was verplicht de gebouwen te naasten daar niet betaald werd. Toen hij daarop de gebouwen wilde laten ontruimen, stuitte hij op verzet der Velser Bouwmaatschappij, die beweerde bezitster te zijn, doch de rechtbank gaf hem de toestemming voorloopig over te gaan tot uit zetting. Dit vonnis liet hij executeeren en nu stelde de Velser Bouwmaat schappij een actie in wegens storing van bezit. Voor de Maatschappij pleitte mr. van Houten en voor den heer Scholtens mr. Philips. Aanbesteding Gistermorgen werd door de Commissie van Toezicht over het gesticht „Meerenberg" in het Brongebouw alhier aanbesteed: Het leveren ran diverse levensmid delen, zeegias, tabak, ügaren, schuur- goed, borstelwerk enz. Ingeschreven werd door: B. H. Hartel alhier, J. B. Zeehan delaar, te Amsterdam; G. Heijning en Zn,. Den Haag; T. M. Bricot en Co,. Delft; J. de Haan, Rotterdam; J. Bru- ning en Zn,. Amsterdam; J. N. v. d. Weijden Lzn,. alhier; Wed. J. Leupen en Zn,, alhier; A. van Riet en Co., Rotterdam; Vlaanderen en Doets, Am sterdam; Van Someren en Co., Rot terdam; A. F. Kremer alhier; G. v. d. Most van Spijk alhier; B. Serné Wzn alhier; J. W. Demmers alhier H. Wen- nink, Amsterdam; J. J. van Nieuw- kasteel, te Utrecht; C. Mol, Monni kendam; J. Pel Hzn., Leeuwarden; J. A. van Eerden en Co., Amsterdam; J. Veen en Co., alhier; Oosterman en Loomans alhier; A. J. v. d. Schalk, Rotterdam; Bloemers en Martens. Am sterdam; Maatschappij A. W. de Lange's Theehandel, Rotterdam; N. H Bruin, Amsterdam; A. C. van Wie- ringen, Amsterdam; J. Nienhuis Delft C. W. A. Lindenburg, Delft; Schild- meijer en Buis, Amsterdam; Van Seu- ren en Smit, Delft; G. P. Smit, Gro ningen; J. H. Draaier, Delft; H. W Kamphuizen, Gouda; B. C. Hansen, Amsterdam; G. de Bruin, Bodegraven C. en A. J. Noordam. Zegwaart; J. Limbach. Santpoort; Th. Kolderie. C. van Niel Czn., H. Duinker, Wierin- gen; J. Draaier en Zn. Amsterdam; Wed. H. J. Kluitenburg alhier; N. Lefébre, Leiden; H. A. Reniers, Nij megen; J. ltijkmans en Zn.. Steenwijk Wed. Kruseman en Zn., alhier; J, Godschalk en Zn., Assen; A. Polak. Zaandam; J. L. Flesjeman. Amsterdam S. Lelie, Amsterdam; H. Speijer, Am sterdam; en A. Zevenboom en Zn.. Amsterdam. De inschrijvingen zullen nader ge gund worden. Jubileum. De houtbewerker A. J. Schrader, werkzaam bij do firma J. J. Beijnes, alhier, herdacht gis ter den dag, waarop hij vóór een kwart eeuw bij genoemde firma in dienst trad. De Jubilaris werd hartelijk gecomplimenteerd en ont ving van zijn patroons een prac- tisch cadeau in het huishouden. Ves-duisteringDe politie alhier heeft proces-verbaal opgemaakt tegen zekeren L. O., die zijn pa troon, Boelhouwer, winkelier, wo nende aan den Ringdijk, Halfweg, oplichtte voor een bedrag van ruim f 50. Alweesde auto's. Op de Raam- brug bij het Wilsonsplein reedeen voorbijrijdende auto een melkwa gen aan. Twee groote bussen met melk rolden over den grond, een vol mandje met eieren stuk, enz. De chauffeur met de autau was natuurlijk gevlogen. Ongeluk. De werkman G. J. R., werkzaam in de stoomtimmerfabriek van den heer Beccari in het Schoter kwartier, verwondde zich aan een beitel. Een poos zal de man daardoor ongeschikt zijn om te werken. Benoemd. De Heer Jac. de Jong is herbenoemd als directeur van het Gemengde Koor te Velsen. Gevestigd. De Heer Jos. Merkel- bagh, de bekende lederciseluur te Utrecht, heeft zich hier metterwoon gevestigd. Herkozen. De heer Mr. J. C. L. Vlaanderen, aan de beurt van aftreding, is als Commissaris her kozen der Nieuwe Huishoudschool op haar 2e Jaarvergadering, dd. 2 dezer gehouden. Patrimonium. Uit 't verslag der gehouden vergadering van 't Werk liedenverbond Patrimonium Besproken is ook nog de vraag, gesteld door Delft, of het lidmaat schap van Patrimonium te vereeni gen is met het lidmaatschap eener neutrale vak- of patroonsvereeni- ging. De Afd. Amsterdam dacht van wel,'' indien de neutrale vak- of pa- troonsvereepiglngen geen bepalin- gerjuof *§glétaentsartikelen zouden kennfyó,.^ii strijd'niet de beginselen van Patrvdtyium. De afd. Haarlem en de heer Douwes waren dezelfde meening toegedaan. De nieuwe spoorwegwerken. In ver- fa and met de groote gebeurtenis in den nacht van Zondag op Maandag heerscht er in de diverse bureaux op perrons in emplacementen, op de fijnen een verbazende drukte. Om alles ook te regelen, zóó, dat de zaken naar behooren zullen mar- cheeren, is er ook een massa werk te verrichten. Direct, wanneer de lijnen in den bewusten nacht overgelegd zijn, de treinen op de verhoogde baan aan komen, behoort het oude spoorweg station tot het verleden en wordt het noodstation aan het Kenmerplein in gebruik genomen. De geheele dienst betreffende het goederenvervoer in zijn geheelen om vang, verhuist dan naar de goederen loods aan den Jansweg. Om zonder gevaar voor de vei ligheid de verlegging der lijnen te doen plaats hebben, zal er eenige ver andering gebracht worden in den trei nenloop, De avondtrein naar Overveen no. 493, en no. 61 zullen Zondag niet loopen, evenmin de treinen 490 en 146 van Overveen komende. Er zullen te Haarlem én te Overveen rijtuigen disponibel gesteld worden om de reizigers van of naar Amster dam te vervoeren, opdat het niet loo pen dezer treinen aan het reizigers verkeer zoo min mogelijk schade. De ochtendtrein 5.33 naar Amster dam zal vertrekken van de halte „Leidschestraat" om de werken aan en bij 't station ongestoord te kun nen doen plaats hebben. Beèedigd. In de zitting der Arr. Rechtbank alhier van gisteren werden beëedigd de Heeren J. Winkler, amb tenaar Burgerlijken Stand, alhier; J. L. Inckel, adjunct-ingenieur Rijks Waterstaat, Velzen en R. Groen, ma kelaar roerende goederen, Zandvoort. Faillissement. Door de Arr. Rechtbank alhier is in hare zitting van gisteren failliet verklaard J. P. Kuijper, Cron- jéstr. te Sloten. Tot Rechter-CommisJ saris is benoemd de Heer Mr. C. G. van Reeken. Gehomologeerd. Het accoord in 't fail lissement C. Meijer, metselaar, alhier, is bij vonnis der Arr. Rechtbank van gister gehomologeerd. Het aangeboden accoord bedraagt 90 0/0 benevens de opbrengst der on roerende goederen. Vechtersbazen. De politie maakte Maandagavond in de Gr* Houtstraat proces-verbaal op tegen een paar ke rels, die daar handgemeen waren en vechtende over de straat rolden. Natuurlijk stond er een heele men- schenmassa rondom het vechtende stelletje. Automobielenjacht. De automobielen- jacht zal er wel wat uitgaan, wanneer zij door de Justitie zoo ernstig wordt tegengegaan. Men zal zich misschien 't bericht nog herinneren, waarin gemeld werd) dat een chauffeur met zijn automobiel over den weg bij Aalsmeer vliegende een paar wielrijders aanreed. Maandagmiddag is omtrent dit ge val door den Rechter van Instructie een scherp onderzoek ingesteld. Landweer. De landweerplich- tigen M. Hassink, T. A. van der Vos sen, N. Valk en L. Roest der land- weer-infanterie, wonende alhier, zijn overgebracht bij het personeel, dat ingeval van oorlog of andere buiten gewone omstandigheden voorloopig niet in werkelijken dienst behoeft te komen. Brand. De Heer J. Ph. van der Hoek, Koekbakker, wonende Jans straat 2, alhier was in den laten avond van Maandag circa half elf een pan suiker aan het koken. Op een onver wacht oogenblik kookte de suiker over, met ongelukkig gevolg, dat de vlammen de gordijn vatten van 't raam der achterkamer, welke kamer naast die achterkamer is gelegen. De vlammen gingen vandaar over op andere licht brandbare voorwerpen in de kamer, die daardoor weldra in volle vlam stond. Ijlings werd de brandweer gealar meerd. De slangenwagen der politie en spuit no. 10 slaagden er spoedig in 't vuur te blusschen. De schade wordt door assurantie gedekt. Pluimvee tentoonstel ling. De dagen der Pluimveetentoonstelling in het Brongebouw, georganiseerd door do Vereeniging Fauna naderen. Telkens worden meer eereprijzen beschikbaar gesteld, er zijn er nu reeds 105. Het aantal inschrijvingen voor deze expositie is nu reeds de 1000 gepas seerd. Deze tentoonstelling belooft die van het vorige jaar dan ook verre te zullen overtreffen. Stremming. De spoorbrug over het Spaarne zal in verband met de verlegging der spoorlijnen in den nacht van Zondag op Maandag ge sloten zijn en wel van 's avonds 10.58 u tot 's morgens 4.58 u. SANTPOORT. F'Jnbraken. In den nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken in de nieuw gebouwde villa van den heer Bes aan den Rijks straatweg. Alles werd nagesnuffeld, doch hoe wel er veel te halen viel, werd niets ontvreemd; waarschijnlijk doordat een papegaai alarm maakte. Eigenaardig is, dat de heer B., die gisterochtend dadelijk de politie waar schuwde, geen hulp kon krijgen, om dat er toevallig verkiezing voor den Raad was. De veldwachters hadden daarbij dienst te doen. HEEMSTEDE. Doodgebeten. Heden nacht zij i bij den kleeren- bleeker Leo v. d. "Weiden 18 kippen door een hond doodgebeten. Verleden jaar bij dien zelfden heer 5. BEVERWIJK. Tooneelwedls trijd. Meldden wij 11. Zaterdag, dat de tooneelafdeeling St. Lucas „oader- afd. der afd van den R. K. Volks bond alhier, deel zou nemen aan den tooneelwetstrijd te Schiedam, thans vernemen wij dat genoemde tooneelafdeeling bijzonder veel suc ces heeft gehad met haar blijspel „Zonder geld op reis", men heeft ten minste veel hoop op een prijs. Ongeval. Gisteravond omstreeks 7 uur had alhier een ongeval plaats met betrekkelijk zeer goeden afioop. Een gezelschap heeren, die waren wezen jagen in het jachtveld van den Heer Boeles van der Haer. keerden gisteravond per rijtuig huiswaarts. Op den Alkm. straat weg dicht bij de „Vriendschap", reed ook een fietsrijder, die geen licht op had. Deze kwam even voor het rijtuig te vallen, waardoor liet paard schichtig werd en op zijde sprong. Het rijtuig sloeg hierdoor om, de inzittenden kwamen er ech ter gelukkig met den schrik af, het rijtuig was erg gehavend, zoo dat de reis per andere gelegen heid moest worden vervolgd. Het paard, dat met het omslaan van het rijtuig was los gekomen, sloeg op hol, doch het werd spoedig ge grepen. t Pastoor Fokkens. WIJK AAN ZEE. Gistermorgen had de plechtige uitvaart en begra- venis plaats van den zoo plotseling overleden Pastoor Fokkens. Om half tien werden door ruim dertig Piesters de Laud es gezon gen, die gevolgd werden door de plechtige h. Mis opgedragen door den Zeereerw. Deken van Bever wijk A. Waare, geassisteerd door de Eerw. heeren Huntink en Thole- naar, Pastoor te Vlissingen en Was senaar, klasgenooten van den Eerw. overledene. Na de H. Mis werd de lij kreden uitgesproken door den Z.Eerw. Heer van Ginkel, Pastoor te Driehuis, bij wien de overlode- ne zes jaar kapelaan was geweest. De geringde spreker begon met te zeggen, hoe pastoor Fokkens die steeds zooveel vrienden had onder zijn medebroeders, nu zelfs zonder priester aan zijn zijde te hebben gehad de eeuwigheid moest ingaan. Daarna schetste spreker de een voudige oprechtheid van den over ledene, hoe hij als pastoor steeds een vader was voor zijn kinderen, hoe vermanend zijn woord steeds was, wat hij deed voor de jeugd door het patronaat, hoe hij ook ijverde om het huis Gods, bewijst 't best dat onder hem de schoone Kruisweg is tot standgekomen, hoe bij de parochianen altijd aanzet te om voor de overledenen den Kruisweg te bidden en hen dikwijls te gedenken door eene H. Mis te hunnent op te laten dragen. Hierna volgde de plechtige begrafenis waar bij bijna de geheele Parochie tegen woordig was. Te begrijpen is het zeker wel, wat de bedroefde parochie gevoelde omdat niemand toch beter wist als zij dat zij eene Herder ten grave droegen die steeds in alles en voor allen als een vader geweest, was. VELSEN. Te Velseroord, onder deze gemeente zijn drie lijders aan febris typhoïdea in een ziekenbarak aldaar overgebracht. Er zijn nu reeds zes ge vallen geconstateerd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2