Aanbestedingen. Kerk en School. Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap Gemengde Berichten. Amsterdamsche Beurs. Laatste Berichten. Telegrammen. Burgerlijke Stand. VELSEN. Va-plaatst. De klerk •Ier posterijen en tegrafie, 2e Klasse J. H. C. Versteeg, is verplaatst van Amsterdam naar hier met ingang van 1 Dec. a. s. Gemeenteraadverklezing. VELSEN 6 Nov. Bij de heden ge houden stemming voor twee leden van den Gemeenteraad werden uitge bracht in het stemdistrict VelsenF. Netscher 122 Koelemey 179, De Vries 7, Vader 101, Sluyter 157, Botteman- ne 54, List 1onwaarde 26 en 17. Stemdistrict VelseroordNetscher 41Koelemey 64, De Vries 0, Vader 31, Sluyter 66, Bottemanne 10, List 2 onwaarde 8 en 5. Stemdistrict IJmuidenNetscher 211; Koelemey 171, De Vries 18, Va der 14, Sluyter 169, Bottemanne 215, List 16onwaardej?52 en 35. Stemdistrict SantpoortNetscher 98; Koelemey 152, De Vries 0, Botte manne 12, Vader 93, List 1, Sluijter 143; onwaarde 8 jen 3. Gekozen in vacature aftr. 1909 P. A. Koelemey (kath.). Herstemming (aftr. 1907) tüsschen Sluijter (anti-rev.) en Bottemanne (vrijz.) VELSEN. Verlof verleend. Bij Kon. besluit is verlof verleend aan F. W. C. H. baron van Tuyll van Serooskerken, alhier, kamerheer van Hare Majesteit de Koningin in bui tengewonen dienst, tot het dragen der versierselen van officier der orde van den Verlosser, hem door Zijne Majes teit den Koning van Griekenland ge schonken. HEI LO. Een vreemde geschiedenis. In de bosschen van hier is Maandag een man aangetroffen, P. Molenaar geheeten, die vroeger te Beverwijk Woonachtig was en daar als een dronkaard bekend stond. Sedert gerui- rnen tijd leidde hij een zwervend leven en was ook van de ouderlijke macht over zijn kinderen ontzet. De burgemeester van Heilo heeft dezen man per as naar Beverwijk doen Vervoeren, waar de patiënt 's avonds 5 uur half dood aankwam. Te Bever- Wijk was men echter niet gesteld op die vrijgevigheid en men zond den man weer terug naar de plaats van herkomst, doch het kostte heel wat moeite om den burgemeester van Hei lo te1 overtuigen, dat hij volgens de Armenwet had te zorgen voor personen, die in hulpbehoevenden staat in zijn gemeente worden aangetroffen. De man is inmiddels overleden. (Tel.) ALKMAAR. Voordracht. De Heer D. Tzalsma, alhier komt voor op de voordracht als no. 2 voor hoofd van school H. te Deventer en als no 1 voor school I. LISSE. Propaganda-vergade- ring. Op Woensdag 7 November a.s.', houdt de R.-K. Drankbestrij- ders-vereeniging f een' "propaganda- Vergadering. Als spreker zal optre den' de zeer 'eerw. Pater P. J. B. Reijnenberg D. T. M., van Woer den. Het Groene Kruis. De af- deeling Lisse van Het Groene Kruis' heeft de gelegenheid opengesteld Voor belangstellenden, om onderricht te ontvangen in de Kraamvrouwen- Verpleging ter verkrijging van een diploma hierin, en waarvoor men zich bij dr. De Graaff moet aan melden. r. K. Volksbond. BENNEBROEK, 6 Nov. 1906. De R. K. Volksbond gaf weer eens zoo'n prettige uitvoering, waar ieder een van Bennebroek graag heengaat. In het zaaltje van den R. K. Volks bond hield de onderafdeeling „Nut en Genoegen" haageerste uitvoering. Zij kan uitstekend geslaagd heeten, Want iedereen ging volkomen tevreden haar huis. Allen waren vol lof over de spelers. Ofschoon dezen nog jong zijn, toon den zij een groot gemak van voor dragen. Er zit werkelijk talent in. De zwaarste rollen waren die van J. P. de Goede, W. Hulsbosch, A. v. Egmond, L. Hulsbosch, N. J. de Goede en J. van Dieren. Ook de andere spelers hebben zich dapper van hun taak gekweten, zij verdienen onzen lof, zoo o. a. de heer M. Dammers, die op en top een ma troos was. Zoowel het drama als het blijspel waren zeer interessant en boeiend tot het einde. Een bizonder woord van dank moe ten wij brengen aan den heer A. van Egmond, die verreweg de moeielijkste rol had en die toch natuurlijk speelde; vooral aan het einde was zijn plotse linge verschijning indrukwekkend. De naam der stukken: 1. „De verloren zoon", tooneelspel in 4 bedrijven. 2. Barbier en Brugwachter", klucht spel in één bedrijf. 3. „De Stoelenmatters", Komisch •duet voor twee lieeren. Na afloop sprak de president var. •den R. K. Volksbond een hartelijk woord van dank en; gafg aan de vrou wen den praktischen wenk mee naar huis, om toch te zorgen, dat haar echt- genooten trouw de gewone vergade ringen zouden bijwonen en niet om niets beteekenende redenen daaruit zouden wegblijven. Kotdjnendiefstal In den vorigen nacht zijn alhier bij verschillende inwoners konijnen ontvreemd. Omdat do da ders zoo goed van plaats en tijd op de hoogte waren gist men dat het be kenden zijn. De politie doet ijverig onderzoek. HAARLEMMERMEER.School verzuim. Ten gevolge van den arbeid op het land is het school verzuim zeer groot, Meer dan 160 verlofkaarten werden reeds verstrekt dit jaar. In zeer veel gevallen wordt ongeoorloofd verzuim gepleegd, voor al ook omdat de werkzaamheden op het bietenland goed worden be loond en veel handen eischen. Rijwiel ontvreemd. Ten na- deele van den smid J. Schouten, nabij Schinkelveer alhier, is uit een bij de woning staande schuur een rijwiel ontvreemd. S. vond des morgens de deuren opengebroken en gelooft stellig, dat deze diefstal door één persoon is gepleegd, daar meerdere fietsen en verschillende onderdeden, die zich mede in de schuur bevonden, onaangeroerd zijn gebleven Van den dader is geen spoor te vinden. Zekere R. aldaar heeft des nachts wel gehoord, dat iemand met zijn roeibootje de Ringvaart wilde oversteken, en toen hij ging kijken, bleek hem ook, dat het bootje aan den anderen kant lag vastgemeerd. Meenende, dat het goed volk was, werd door hem ver der hierop geen acht geslagen. De politie werd spoedig met deze zaak in kennis gesteld. Diefstal van tetefoondraad. Om trent den in dezen polder aan de Hoofdvaart, bij den Spaarnwouder- weg gepleegden diefstal van tele foondraad, vernemen we nog, dat men bij het verwijderen der draden zeer nauwkeurig is te werk gegaan, daar ze met een scherpe tang zijn afgeknipt en dan ook niet de min ste sporen vertoonen van met ge weld te zijn losgerukt. Vermoed wordt, dat de daders personen zijn, die met dergelijk werk goed op de hoogte zijn, en het daarom wellicht nog lang kan duren, eer de ijverige nasporingen der politie tot hun op sporing zal leiden. Herhaling sondes-wijs. Ook aan school 2 in deze gemeente hebben zich leerlingen voor deelname {aan het herlialingsonderwijs aangemeld, zoodat met den cursus reeds is- of eerstdaags zal worden aangevangen. Verduistering. Tegen W. O, is al hier proces-verbaal opgemaakt we gens verduistering van gelden ten nadeele van zekeren B. Hij werd door B. meermalen aangezocht het voor bezorgde waren bezorgde geld af te dragen, en toen hieraan steeds niet werd voldaan, kreeg men ver moeden, dat het zaakje niet in orde was. - Buurvrouwentiwist. Nabij de Lijnden alhier, kregen twee buur vrouwen, bij gelegenheid van het schrobben van haar straatje, twist over den afvoer van het vater. Vrouw Van G. was niet erg op haar gemak, en nam, met een klomp in de hand, een min of meer drei gende houding aan. Toen vrouw B. dit zag, ontstak zij zóó in woede, dat ze een bezem nam, en vrouw v. G. hiermede eenige slagen op het hoofd toebracht, die hierdoor eenige oogenblikken daarna, bewus teloos op den grond viel. De slagen waren aangekomen, daar zich ver scheidene roode en blauwe plekken op haar gelaat vertoonden. Weer tot bewustzijn gekomen zijnde, maakte vrouw v. G. er spoe dig werk van om van die mishan deling proces-verbaal te laten op maken. ZAANDAM. Een adres. De ar- beiderskiesvereenigingen, alhier, heeft heden een adres aan den ge meenteraad gericht, waarin zij ver zoekt, dat het vroeger door mr. Mendels ingediend voorstel tot wij ziging der verordening op de heffing der plaatselijke directe belasting naar het inkomen, (en waarop B. en W. nog moeten prae-adviseeren) aanleiding mag geven tot het toe passen van billijker progressie, op dat de kleinere inkomens wat min der zwaar zullen worden belast. In dat adres wordt o.a. verder aangedrongen op een tolvrij verkeer tusschen Oost- en Westzijde, op verbetering van verschillende stra ten, in de arbeidswijken, hetzij dat die straten gemeente- of particulier eigendom zijn, op verbetering der volkshuisvesting, waar op de be grooting 1907 slechts fl voor wo ningbouw is uitgetrokken, in weer wil dat na het door de gezondheids commissie uitgebracht rapport zoo veel diep treurige woningtoestanden aan het licht zijn gebracht. De vereeniging betuigt verder adhaesie aan de adressen van werk lieden en ondergeschikte ambtena ren om verbetering van positie, te meer, waar èn uit het centraal be- grootings verslag en uit verklaringen van raadsleden haar is gebleken, dat de financieele toestand der ge meente gunstig is. Ten slotte brengt adressante onder de aandacht, dat de raad tot nu toe naliet ook de maatschappelijke minder bevoorrechten, arbeiders en kleine neringdoenden in verschil lende commissies, (zooals armbestuur weeshuis, commissie van toezicht 1. o. commissie tot wering van school verzuim en gezondheidscommissie op te nemen. KROMMENIEDIJK, Ned. Hem. kerk Beroepen: alhier J. L. van Apeldoorn cand. te Helpman. EDAM. Verplaatst. De klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse M. C. van Duin is met ingang van 1 Dec. a. s. verplaats van hier naar Hoorn, onder intrekking zijner ver plaatsing naar Rotterdam (telegraaf kantoor). op Donderdag, 8 November. HOOGWOUD in Café Kieft te Winkel, 's middags 12 uur, verkoop van twee boerenplaatsen in de Weeze te Winkel door Not. H. de Boer. NOORD WIJK "in Café Hef For tuin v.m. 10 uur verkoop tulpen en andere bloembollen. LISSE in „De Witte Zwaan" n.m. 2 uur door Not. J. Tuymelaar ver koop 14 H.A. mandenmakerslinden. LEIDEN, Nieuwe Rijn 43, v.m. 10 uur door de deurw. v. Thil ver koop v. tapijtgoederen, linoleums, enz. R. K. kweekschool in het Aartsbisdom. De Commissie uit de vereeniging tot bevordering van R. K. Bijz. Onderwijs in het Aartsbisdom die zich tot taak heeft gesteld de voorbereidende stappen te doen tot het stichten eener R. K. kweek school in het Aartsbisdom is in zooverre met haar plannen gereed, dat men binnen twee, hoogstens drie jaar een kweekschool zal zien verrijzen. Hilversum wordt als de meest geschikte plaats daarvoor be schouwd. Schoolartsen. Naar het Hbl. verneemt is bij het Rotterdamsche Gemeentebestuur het instituut der schoolartsen in overweging. „Het moet echter niet in de be doeling liggen althans niet in die der commissie van bijstand om een of meer doctoren aan te stellen, wier uitsluitende taak het medisch onderzoek der schoolgaan de kinderen en het medisch toezicht op de scholen is, doch om het be staande aantal openbare enbijzondere scholen over de gewone praktisee- rende geneesheeren, die zich daar toe bereid verklaren, te verdeelen en hun voor die diensten een be paald honorarium per school toe te staan. In verband daarmede zullen dan ook eventueel hier geen „school artsen" worden aangesteld, doch geneeskundige schoolad viseurs wier taak zal zijn van raad te dienen bij het toezicht op de scholen, in het belang der openbare gezond heid. Zondag a.s. vergadert de Bond van orde van het personeel der Holl. Spoorwegmaatschappij. Onder meer komen dan ter tafel voorstellen van het hoofdbestuur om algemeene Bondsinstellingen „Hulp in nood" en „Verzekering tegen ongevallen" op te richten. Ook verwacht men een motie, waarin de Bond verklaart, dat de geldelijke last eener wettelijk gere gelde ©uderdomsverzorging niet ge legd behooren te worden op den arbeid, dus niet op werkgevers cn werknemers, doch naar draagkracht behoort verdeeld te wordeu orer allen en het recht op pensioen niet alleen moet ten goede komen aan foontrekkenden, maar ook aan niet loontrekkenden, zoowel mannen als vrouwen. Zondag 18 dezer heeft in een der wachtkamers van het Centraal station te Amsterdam een verga dering plaats van ambtenaren en beambten van de H. IJ. S. M., ter bespreking van een plan tot oprich ting van een herstellingsoord, een invalieden- en ontspanningsstichting. I? T°t geestelijk adviseur van het „Kruisverbond" en de „Maria-Ver- eeniging" te Schiedam is aangesteld de WelEerwPater B. Verheij o. Pr. kapelaan aldaar (O. L. Yr. Rozen krans). De WelEerw Heer Oh. de Meul- der, kapelaan te Dordrecht is aan gesteld tot geestelijk adviseur der R. K. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphaël", aldaar. De beroemde schilder Frits Faulow, een groot beminnaar van ons Hol- landsch natuurschoon die ieder jaar eenigen tijd te Vollendam placht door te brengen is voorgisteren te Volen- dam overleden. Ingezonden Mededeeling^ oeders in blijde verwachting be hooren nimmer te vergeten de onfeilbare bron van kracht, comfort en gemakkelijke verlossing, Scott's Emul sion, dat, geregeld gebruikt geduren de de zwangerschap, ook een prachtige ontwikkeling voor het kind verzekert. De ondervinding van 30 jaren stelt ons in staat een levertraan-emulsie voort te brengen, onein dig krachtiger dan eenig ander bestaand emulsie, behalve dat het aange naam om in te nemen Eisch altijd de Emui. (,n gemakkelijk te ver- merk: „De Visscher" teren is. Ontelbare Dok- hel Scott^prooea. het ters en Vroedvrouwen schrijven Scott's emulsion in moeder schap voor. Bij apothekers en drogisten verkrijgbaar. BUITENLAND De kieschheid van een zakenman. Een Brusselsch litograaf zond, naar aanleiding van een bericht van overlijden, hem door een zijner kliënten toegezonden, dezen den volgenden brief als bewijs van deel neming „Wij ontvingen met oprecht leed wezen uw bericht van het groot verlies, dat u heeft getroffen en verzekeren u van onze hartelijke deelneming. Het trok onze aandacht, dat de circulaire, waarin u ons het overlijden van den heer D. mede deelt, door de firmais gedrukt, en het doet ons leed, dat u niet eerst bij ons voor de uitvoering hiervan u heeft aangemeld. Mocht wederom ten uwent een geval van overlijden voorkomen, dan zal het ons verheugen, u onze prijscourant voor circulaires te mogen toezenden; wij zijn overtuigd u alsdan beter te kunnen bedienen dan onze concur renten. In de hoop, dat zich spoe dig eene gelegenheid zal voordoen om u onze condities op te geven, teek enen wijenz." („Typ. Mod.") Broodeloos. Te Armentières is de weverij van Pouchain afgebrand daardoor zijn 500 arbeiders broode loos. Gelddieistal. Te Helsingsfors zijn op den dag uit een spoorwegkas aan het station 74,000 Finsche Mars geroofd de roovers werden achtervolgd en twee hunner gevat, op wie het gestolen bedrag werd gevonden. 7 November. Amer. markt tegenvallend. Russen prijshoudend. Kon. Petroleum hooger. Tabak,smarkt lager. Kimberley lager. Geldkoers 53/4%- Vervolg Stadsnieuws. Gemeenteraadsvergadering, Hedenmiddag hield de Raad onzer Gemeente een algemeene vergade ring. Het verslag geven we morgen. R.-K. Volksbond. Onze R. K. Volksbond heeft er toeh maar slag van het aangena me aan het nuttige te paren. Want het jaarfeest dezer afdee- ling zal bij de leden en hunne huis- genooten nog langen tijd in blijde herinnering voortleven. Stampvol was de groote zaal van St. Bavo en wat een gezellig heid heerschte er! Het doet goed zoo'n feest mee te vieren temidden van een zoo groot aantal Katholieken ook de Eerwaarde Geestelijkheid had blijken van belangstelling en sym pathie gegeven behalve den zoo populiaren Geestelijken Adviseur kapelaan L. van den Berg, luisterden de vergadering door hunne zoo ge waardeerde tegenwoordigheid op de WelEerwaarde heeren Rector J. M. Goes, kapelaan S. J. M. Wassen, C. C. J. ten Hagen en F. M. C. van Kersbergen. Het programma bood niet alleen voor „elck wat wils," doch doordat de drie onderafdeelingen muziek, zang en tooneel samenwerkten boden zij een prettige, aange name afwisseling aan. Alle drie de afdeelingen zijn kra nig voor den dag gekomen, zij strek ken den Haarlemschen Volksbond tot sieraad en een eeresaluut aan de werkende leden dezer onderafdee lingen mag in dit verslag geenszins ontbreken, wijl ze dat ten volle verdiend hebben. Het goed geoefende korps der muziekver. „St. Caecilia" opende den feestavond met een opwekkend nummer. Daarna sprak de actieve en door allen hooggeachte Voorzitter, de Heer W. B. Guskens, een sympa thiek openingswoordje. Het is den president, een aange name plicht op dezen avond allen het welkom te mogen toeroepen, omdat hij weet, dat het noodig is, dat wij, leden, ons ook verpoozen in de wisselingen des levens. Bij de vele actie, die wij toonen, moeten wij ons ook verpoozen in aangena me oogenblikken. Spr. roept voorts het welkom toe aan de edele weldoeners van den Bond. Het strekt U tot eere, dat gij door uwe bijdragen dezen Bond wilt steunen. Dat God u daarvoor zegene. Ook brengt spr. dank aan de goede krachten, die zich zoo gaarne ten dienste stellen voor den geheelen Bond. Als we actio wil len voeren,danmoeten we werkkrach ten hebben. En als gij talenten hebt, den laat hij volgaarne onzen Bond daarvan profiteeren. En zoo de belangen van ons Bond beharti gend, waakt gij ook over de be langen der geheele maatschappij. Spr. hoopt ten slotte, dat de le den onder 't octaaf van den H. Willibrordus hunne gebeden ten He mel zullen opzenden, speciaal voor onze arme broeders in Frankrijk, in gevolge den uitdrukkelijken wensch van onzen Beminden Bis schop. Spr. besloot met de bede, dat God onze Moeder de H. Kerk moge zegenen en beveelt den Volksbond nogmaals warm bij zijn weldoeners aan, evenzoo de collecte, die straks gehouden zal worden voor 't fonds Hulp in Nood. Ook de geestel. Adviseur Kape laan Van den Berg sprak een har telijk woordje in 't belang dezer collecte. De zangver. „St. Bavo" voerde een 3-tal keurige nummers uit, waarbij de solist, de Heer Jac. Hui boom, zich bijzonder onderscheid den; ook de Rerdeij kerskamer „J. Alberdingk Thym" heeft met haar treffend drama zeer veel succes ingeoogst. Elk bedrijf werd met een don derend applaus besloten. Onze hulde aan den regisseur P. Mallant. Alle acteurs kweten zich uitmun tend van hun taak. Treffend was vooral de passage, waar Ivon en Guddo elkaar het eerst ontmoetten. De spelers gaven daar blijk vol komen hun spel te gevoelen. Ook de Heer J. G. Broekhuyzen bad een zware rol te vervullen, die hij evenwel geheel meester was. De aanwezigen hebben van dit drama werkelijk genoten. Wij feliciteerden de Rederijker kamer hartelijk zij heeft bepaald met deze opening succes gehad. In een woord, deze feestavond is schitterend geslaagd. De collecte voor 't fonds „Hulp in Nood" bracht circa f 50 op. Mr. P. J. Troelstra heeft in „het Volk" een hoofdartikel geschreven, waarin hij de loopersstaking aan dat blad noemt „het laatste van een reeks gelijksoortige feiten", een te verwachten gevolg van „het stellen van eigen wil en meening of van eigenbelang boven die der partij", zooals dit door „vooraanstaande partijgenooten" is gepleegd. Aan het eind van zijn artikel roept hij geestdriftig uit: „de partij boven al." „In deze methode van geschied schrijver (is) een gebrek" ant woordt de heer F. M. Wibaul daarop in „Het Volk". „Mr. Troelstra heeft volgens hem zonder eenige kennis der feiten ge oordeeld, en „zijn voorstelling is met de feiten in lijnrechten strijd". BEVERWIJK. Alhier is met de Noorderzon vertrokken de tuinder L. A.; men zegt, dat hij verschenen Zaterdag naar Amerika is vertrok ken, na eerst verschillende lui erin te hebben laten loopen als borg of geldschieter. Hedennacht ongeveer elf uur brand den alhier het hooihuis met stalling en bergplaats af van den Heer H. v. d. Does; met veel moeite kon het vee nog worden gered; assurantie dekt de schade. VOORHOUT. Voor het in den a. s. winter te geven herlialings onderwijs aan de O. L. School, alhier hebben zich 6 jongens aan gemeld. Rome. De Bijbelcommissie heeft hare werkzaamheden her rat. In de zitting van Maandag a.s. vangen de examens aan, die drie dagen duren zullen. Er hebben zich acht candidaten aangemeld, die een of meerdere graden wenscheu te be halen. New-York 7 November. De re- publikeinsche candidaat Hughes is gekozen tot gouverneur van den staat New-York. „De Associated Press" schat de meerderheid van Hughes op meer dan 40.000 stemmen. Ondertrouwd: 7 Nov.G. v. d. Beek-J. v. d. Poel. B. J. M. Roosloot-E. Wilkes. G. J. Kuijper- H. W. Saeijs. D. Smink-M. Kou wens. P. J. J. M. de Graaff-C. W. v. d. Kroft. C. J. Meijers-E. v. Velt- huijsen. G. Drogtrop-I. H. Dikke- boom. J. Eckhardt-B. v. d. Maas. Getrouwd: H. v. Meurs en K. v. d. Weijden, H. J. Mooijman en C. Baks, H. v. Loevestijn en A. E. v. Boven, W. F. Daudeij en C. G. de Leeuw, R. Stokman en G. Rosenhart, P. Hameteman en H. M. Heuperman, A. Hoogkamer en H. J. Gerritse, W. Zwaart en M. Steur, B. v. d. Weiden en G. v. Dijk. Bevallen: J. de Koekkoek-Kar- dux z. A. W. van Dam-Jansen Hendriks z. H. J. Spoor-Dirkse z. J. van Dijk-de Vries z. M. y. d. Ploeg-Hof d. Overleden: C. v. Luijken 8 m. z. Nieuwe Kruisstraat. F. J. ten Brink 2 j. d. van Marumstraat. M. VisserLammerse 57 j. Essenstraat. MAKKTNIEUWS. HAARLEM. Graan- en Zaadmarkt. Verk. H. L. R. Tarwe fO.— a f0. 60 H. L. W. dito f 6,75 a f 0,—. 40 H. L. Rogge f 5.50 a f 0.00. 160 H.L. Haver f 0.a f 3.621/2- Garst f 0, k f 0,HL. Mais f 0,— f 0,— 00 H.L. Duivenbooneu f0,k f 0.20 H.L. Paardenboonen f 0.a f 7,25. HL. Groene Erwten f .0a f0 HAARLEM, l^^markt. Aangevoerd en verkocht. Boter lb KG. f 1.60 a f 1.65 p. KG. Biggen 31 stuks f 9,a f 13.stuk. Schrammen 3 stuks, f 2^- a f 18 HAARLEM. Groentenmarkt. Aangev. Aardap. 67 HL. Verk. 50 HL. f' 1.20, Il.pr. f 2.50, Aangev. Appelen 93 HL. Verk. 50 HL. L.pr. 3,50 Hpr. 10, Aangev. Peren 63 HL. Verk. 42 L.pr. f 5 a 12, H.pr. fAangev. Bloemk. 2000 st. Verk. 2000 st. L.pr. f 3,H.pr. f 8.Aan gev. manden spinazie, verk. mand L.pr. f 0,H.pr. f 0.Worte len 200 bos verk. bos L.pr. f5,f6 H.pr. f 0,Sla 0md. verk. Heereboon. Aangevoerd verkocht mnd. f 0.00 a f 0..Snijboonen Aangevoerd 0 mnd., verkocht mnd. f 0.00 a f 0. Roode Kool 7000, stuks f3.a 8. Witte Kool 900 stuks i 2.a f 6. Savooie Kool 8000 st. f 2.a f 4. alles per 100 stuks. SCHIEDAM, 6 Nov. Noteering van de Beurscommissie: Moutwijn vast, f13per Ned. vat zonder fust en zonder de belasting. Spoeling per kete! fl.80. PURMEREND, 6 November. De arnvoeren en prijzen waren heden als vol d: 686 runderen, vet vee 62 75c per kg., 36 paarden, 101 vette kalve ren 70 a 90 c. per kg., 217 nuchtere f 11 a 23. 230 vette varkens 46 k 49 c. per kg., 13 magere dito f22 a 25 331 biggen f8. a 12,3821 schapen en lammeren. Handel matig. Politie-rapport. Gevonden: 1 rijksdaalder, 1 bril in etui, 1 bril, 1 kinderschoentje. Procesverbaal opgemaakt wegens: overtreding drankwet, houden van een mestverzameling. 5jj sie met dit handel»- 0 r\ n -r\ 1 Medegedeeld door H. C. Tombergh en Co. vorige koers Heden. 93 921/a Common Marine 10 10 Pref. pref. 271/4 271/s Com Steel 48 477/18 Sh„ Topeka S.h. 1021/s 101% 2e raon Mexican. 27i/8 265/8 Common Kansas Sh. 289/w 28I/4 Pref. 591/2 59 Common Wabash 193/4 193/4 I831/4 183 Southern Rails 341/2 341/4 Car Foundry Sh. 443/4 441/s Common Erie 441/4 441/46 Missouri 34% 341/0 Rock Island 293/4 6 461/4 2815/16 45% Denver Sh 408/4 401/4 Kon. Petroleum 7201/2 725 Common Pern 145/8 Hf/16 471/2 471/4 491/8 485/8 207 205 Rusland Hope 725/g 721/a Consols 727/8 723/4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3