VUURWERKER. !g MS! Sctawburpaal Je Kroon" DE WILSONS Aardappelen KRUISSTRAAT :-:H. VAN DIJK:-: „De Linnenbaai" H. J. KOEHORST. Gezuiverde Cocoszeep - Anegang 29 Kunst en Wetenschap Gemengde Berichten. Amsterdanische Beurs. Kerk en School. Correspondentie. Burgerlijke Stand. Net Jongmensch OienstisGiie YRIJ BOYENHUIS A, VON DER MOHLEN, Groote Markt 25. Tricot Goederen en Corsetten ARTI ET RELIGION! RXZangv. „Arts el Religioni" jahreszeiten, Hay dn. Schouwburg Jansweg. Het Utreshtsoh Tooneel- gezelschap Tafelloopers Theekleedjes, HELDER'S SPECÜLAAST Brandverzekering Maatschappij. O Kruisweg 52-54 h. Heerenstraat. Wollen Vesten, Truien, Hand schoenen, Doeken, Rokken enz. Pelterijen Paraplu's ft. t BURGERMEISJE groote uoorraad Woilen ondergoe deren uoor Dames, Heeren en Kinderen w Enorme keuze in Dassen, Fronts, Ouerhemden. Ingezonden Mededeeling. BUITENLAND Vervolg Stadsnieuws. ADVERTENTIEN. Veiephoon No. 1471. SPECIALITEIT IN Uitsetien in al3e prijzen. Concertgebouw Amsterdam 20 Hoy. Sol.: OLDEBOOM. ROGMANS, VAN OORT. Maandag 12 Nov. 1906. KoDlngtn en Martelares. Zondag 11 Nov. 1906,8 uur. Vereenigde Tooneelisten Y/h Paleis voor Volksvlijt, Amsterdam in doodsgevaar. De Wiener Damen Kapele EUPHERIBA Manufacturenmagazijn DE LINNENBAAL. Kruisweg 52-54 hoek Heerenstraat Leidsche wollen dekens, witte en gekleurde spreien, wollen en velvet tafel- kleeden. O. J. Divendal-Kuiper Anthoniestraat 5, puik voor Winterprovisie, P. J. R. VAN HUIZEN, Zijlstraat No, 6, DE HAARLE5V1SCHE Manufacturenmagazij'n DE LINNENBAAL. Nieuwe DIENSTBODENKATOENTJES en toile de Yichy echt van kleur Groote sorteering in fanta sie- en dienstbodenschorten Groote keuze. Billijke prijzen' H. J. KOEHORST. RfflANUFABTUREimiAGAZIJK KRUISWEG 52 54 hk. Heerenstraat zoek van den heer v. Waveren, die ook de Rij ks-Politie f25 gratificatie wil toekennen; een nieuwe brand spuit wil voor groote gebouwen zooals de Openb. School en klaagt over de slechte petroleumverlich ting op verschillende plaatsen. Gul- demond wil een Bliksemafleider op de School, Balvers, daarin een brandvrije trap. De lieer Balvers wil een verbandkist aan hot politiebu reau, voor eerste hulp bij onge lukken wordt toegestaan. De heer Guldemond wil salaris gemeentearbeiders verhoogen met f 50 (salaris bedraagt f 520 en f 494) Over allen is men niet te vreden; wordt verworpen met 9 tegen 2 st. De heer Kuik wil Gem. Opzichters salarissen met f 200 verhoogen niet toegestaan. Voorstel Guldemond de postwe gen en voetpaden van f2000 op f 5000 te brengen, of voor verbete ring der wegen een leening te slui ten van f 10.000; wordt aangehou den tot de Stratencommissie met voorstellen komt. De post tot verlenging der haven waarvoor uitgetrokken f 1750, werd met f1600 verminderd, waarvoor in handen van B en W gegeven werd het verwijderen der aschschuur en het vergrooten der alg. begraafplaats. Op de aanvrage der Ambachts school te Haarlem, om subsidie, werd na eenige discussie besloten f 5 per leerling toe te kennen. De heer Guldemond sprak nog over de noodzakelijkheid van een gemeente-geneesheer, de heer Bal ver vraagt in overweging te nemen het aanstellen van een schoolarts. Met de aangebrachte wijzigingen werd de begrooting met alg. stem men goedgekeurd en vastgesteld en werd de vergadering na rondvraag gesloten. ZAANDAM. Aanbesteding. Vrijdag is door B. en W. alhier aanbesteedt het maken van een verbindingsstraat den Zuiddijk naar de Prins Hendrik kade, met brug over de vaart; het verlengen van de Prins Hendrikstraat en het bestraten van een gedeelte van de Prins Henddrikkade aldaar. Raming f29.750. Ingekomen waren 24 biljetten. Hoogste inschrijving A. Kos Kool- haalder, te Rotterdam, voor f48.898. Laagste inschrijver J. C. Krachten, te Utrecht, voor f26.309. De gunning; is aangehouden. ZAANDAM. De sluis. De oude Groote Sluis (thans de kleine) in den Dam alhier, die sedert eenige maanden droog ligt, opdat zij ge repareerd kan worden, is nagenoeg geheel gereed. De werkstellingen zijn reeds verwijderd, één stel deu ren hangt reeds op zijn plaats en de werklieden leggen de laatste hand aan de egaliseering van den bodem buiten de sluislioofden. Het behoeft dus betrekkelijk nog slechts enkele uren te duren, en de bokken, waarmee de damwand, die tot af schutting en drooghouding heeft gediend, zal worden weggeruimd, zullenin het werk gesteld kunnen worden. Na een paar "dagen zullen dus de schepen de sluis weer kunnen pas- seeren, watUzeer zeker met groote vreugde zal worden begroet door de reizigers derJAlkmaar Packet. Wijl de steenen muren het meest waren ingekankerd ter plaatse, waar lucht en water aan elkaar grenzen, heeft men rondom de geheele sluis op de grenslijn een granieten band aangebracht, welke tegen den invloed van water en wind beter bestand is. Het geheel maakt een uitsteken den indruk. (Tel.) WORMERVEER. De firma J. Dekker alhier was gister op de aan besteding te A'dam voor de Marine laagste inschrijver voor delevering van 47000 K.G, witte zeep 1 f29,00 pr. 100 K.G. Weekblad „St. Bavo". In de aflevering van deze week eene illustratie naar J. Anton RhonbergDe opwekking van Jaïrus' dochter. Aan tekst bevat de aflevering Op één trap, (vervolg), door J. F. P. Janssen De Patriarchaten in de Katholie ke Kerk, door J.- H. A. Smit; Een nacht bij een Koning, door J. J. G. W. Eén uit velen, door C. G. J. M. Donkere dagen, door P. M. G. Verder Weekkalender, Diocesaan- berichten en giften voor een verde ren afbouw van de Kathedraal. Op het omslag: Een slimme streek, door J. J. G. W. Ï-Jot leven van teringlijders wordt verlengd en hun lijden'op verba zende wijze verlicht door het gebruik van Scott's Emulsion van levertraan en kalk- en soda-hypo- phospliiten. De reden is, dat Scott'sbehalve de kalk die het bevat, oneindig veel voedzamer is dan andere levertraan emulsies, en dit is te danken aan de onover- Smc.ltii?tdhan".ïtreffelijke kwaliteit van merk: „De vis«ch«"de bestanddeelen en de s™ottkpro«». hH30-jarige ondervinding in de bereiding ten beste gegeven. Bij apothekers en drogisten verkrijgbaar. tastelijkheden overgegaan en hebben te Kruschwitzdorf (district Strelnol) getracht den onderwijzer aldaar in het Goplorineer te werpen. Gelukkig werd deze poging verhinderd door het op treden van een oud-soldaat. Hevige brand. Een telegram uit Kan ton, gcdagteekend 8 November, be richt, dat aldaar tegenover jde voorstad Jobaniem een hevige brand is uitge broken, tengevolge waarvan reeds meer dan 500 huizen in de asch zijn ge legd. De Europeesche wijk liep een oogenblik groot gevaar; dit is echter afgewend. Van verliezen aan menschen- levens maakt het bericht geen mel ding. Wijndiefstal. Bij aankomst van een wijntransport te Tiflis bleek, dat er 7000 emmers wijn gestolen waren. Men had ze eenvoudig door water ervangen.j De schade wordt op 50,000 roebel geschat. 65 jaar. Koning Edward VII van Groot-Brittannië en Ierland viert lieden zijn 65sten verjaardag. Inbraak en diefstal. In de kerk te Knocke, in West-Vlaanderen, is inbraak en diefstal gepleegd. De dieven verschaften zich toegang tot de sakristy en stalen toen nagenoeg alles wat maar draagbaar en van waarde was. Ook al de bussen ledig den ze, maar de brandkast was hun te machtig. Afgesneden paardestaarfen. Gistermorgen werd door den kolonel-commandant van het 3e regiment veldartillerie te Breda bij de politie aangifte gedaan, dat van verscheidene paarden (men spreekt van 20), gestald in de kazerne der veld-artillerie aan de gasthuisvelden de staarten jdeele ten zijn afgesneden. Het feit moet zijn gepleegd gis terenavond tusschen 8 en 12 uur. Uit het door de politie ingestelde onderzoek moet reeds zijn gebleken, dat het afgesneden paardenhaar moet zijn verkocht bij zekeren v. d. Br. in de Keizersstraat, die 't op zijn beurt verkocht bij de firma K. alhier. Naar men ons mededeelde, moet voor 't paardenhaar f 1.40 per K.G. zijn ontvangen en moet de dader een veld-artillerist zijn geweest. Wie de dader is, is nog niet bekend. („Dgbl. v. N.B.") 10 November. Z. D. H. de Bisschop van Haar lem heeft den WelEerw. Heer N. Louridtz, kapelaan te 's Gravenhage (Allerh, Hart), belast met de oprich ting eener nieuwe parochie in het Zuid-Westelijk gedeelte der stad. Pater Caubé, te Parijs, is in overleg met zijn Oversten uit de Sociëteit van Jezus getreden. Hij meent onder de gegeven omstandigheden buiten de Orde meer nut voor de Kerk, in 't bijzonder voor de Kerk van Fran- rijk, te kunnen stichten. Pater Lohmeijer Het is heden veertien dagen gele den, dat de eerw. pater Lohmijer, rector van; de Redemptoristenkerk aan de Keizersgracht te Amsterdam toen hij op missie was in Maastricht, op ongelukkige wijze gevallen is. Al hoewel de toestand van Z.Eerw. niet ernstig is, is zij toch van dien aard Z.eerw. heeft zich n. 1. ook een been ontwricht dat hij geen dienst kan verrichten, en zeer velen weten, hoe slecht deze begaafde pa ter in zijn omgeving kan gemist worden, vandaar hopen wij, dat hij spoedig geheel hersteld mag zijn. Goed begin. Een jongman neemt plaats in eene coupé ([van een spoorwagen en verlangt zeer, met de tegenover hem zittende jonge dame een ge sprek aan te knoopen. Toen de trein reeds in volle beweging was, vroeg de domkop zeer naïf: Rijdt u ook mee, mejuffrouw Bloementaal. Onderofficier. Kerels, de knoopen van de jas moeten blinken Jen fon kelen, dat ik er de sigaren kan aansteken, die ik morgen op mijn verjaardag ten geschenke krijg. Minder prettig. Men meldt uit Boedapest, dat Zaterdagavond aan Wekerle, den Hongaao-schen mi nisterpresident, aan het station, toen hij op het punt stond naar Weenen te vertrekken om de begrafenis van Aartshertog Otto bij te wonen, een tasch met gewichtige staa tspa pieren ontstolen is. Naar men zegt, was er o.a. de oorspronkelijk© tekst van de overeenkomst tusschen den keizer en de coalitie bij. Wekerle gaf zijn reis op en waarschuwde de politie. Vrouwenstemrecht. Volgens een Reuter-telegram uit Pretoria heeft generaal Botha, sprekende op een vergadering van de Vrouwenfede ratie, voor het vrouwenstcmrecht gepleit. Hij zeide nog, dat er 15,000 Boerenkinderen geen onderwijs ge nieten. Ten slotte deed hij een. be roep op Boer en Bidt om er naar te streven, dat zij één natie worden,. Cverstrooming. Er is een lek ont staan in de werkplaatsen van den Metropolitain aan de Porte de Ver sailles. De werkplaatsen zijn onder- geloopen. En zijn ook een aantal kelders vol water en zelfs ingestort. Gelukkig zijn er geen ongelukken gebeurd. Pianobelasting. De begrootings- commissie uit de Fransche Kamer heeft een voorstel aangenomen om een belasting te leggen op piano's. Men schat het aantal piano's in Frankrijk op 500,000. Met een be lasting van 10 fr. zou dat vijf mil- 'ioen fr. opleveren. Verhinderd. Bleef tot dus/ver. de strijd in de Poolsch-Duitsche provincies be perkt tot lijdelijk verzet, thans zijn eenige Poolsche dweepers jot hand- Medegedeeld door H. South. Pac Sh. Common Marine Pref. pref. Com Steel Sh„ Topeka S.h. 2e mon Mexican. Common Kansas Sh. Pref. Common Wabash Norfolk Sh. Union Sh Southern Rails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri Rock Island Ontario Sh. Denver Sh. Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Rusland Hope Consols C. Tombergh en Co. vorige koers Heden. 91 /a 93/4 27 471/1 lOll/o 261/g 28Vs 59 197/s 335/8 431/2 431/4 84i/16 281/g 451/2 401/3 723 143/4 471/2 48i/2 206 72 721/4 911/2 16 S: 27 477/8 1011/2 257/3 28 581/4 191/2 I8D/4 333/8 44ii/i6 43 337/8 285/i6 451/4 3913/J6 721 1413/ie 485/g 204 72 721/4 Amer. markt prijshoudend. Russen vast. Kon. Petroleum lager. Tabaksmarkt vast. Kimberley prijshoudend. De groote dag. De groote dag nadert. Na den nacht van Zondag op Maandag zullen de treinen niet meer over de oude spoorbaan loopen, doch over den hoogen weg. Tegelijk zal 't oude station ge sloten worden en liet hulpstation aan het Kennemerplein in gebruik worden genomen. Dit is voor Haarlem zeker een feit van groote beteekenis. De zoo lastige overwegen, waar voor men zoo herhaaldelijk, trap pelend vanfjjongeduld, moet staan wachten, zullen verdwijnen, met deze het verouderde, onpractische en on- oogelijke stationsgebouw met al zijn miseries. Haarlem krijgt zijn spoorwegge bouwen en lijnen, geheel beant woordend aan de meest moderne eisclien. Het verkeer kan ongehinderd zijn gang gaan en onderwijl vlie gen de treinen over de hoofden der menschen heen. Ja, wel is er reden om deze prachtige, doch noodig geworden verandering, krachtig toe te juichen. Nieuwsgierigheid en belangstelling zal er genoeg wezen, 0111 deze nieuwe werken en de nieuwe gebouwen in oogenschouw te nemen. Veel te veel zelfs was te verwach ten, en daarom heeft de Holl. spoor het noodig geoordeeld Maandag en Dinsdag geen perronkaarten af te geven. Ook in den nacht van Zondag op Maandag wordt niemand noch op de lijnen, noch op .het perron toe gelaten. Nieuwe Tramhalte. Na gepleegd overleg met de ge meente heeft de E.N.E.T. hare halte aan de Jansbrug verlegd naar de Jansstraat, op den hoek van de Ridderstraat (Korte Jansstraat) ten einde de kans op aanrijdingen met voertuigen die in draf uit deze dwarsstraten komen rijden tot een minimum terug te brengen. Bepaald is ook, dat alle wagens der Ceintuurbaan daar steeds zullen stoppen. Arti et religion!. Door de wereeniging Arti et Re- ligioni zijn vele invitatiën uitge zonden naar onze Kath. zangeressen en zangers. Vele reeds hebben de repetition bezocht. Wij moedigen echter allen aan, ook hen, die on der de jjoecle zangers bekend staan, zich bij deze Vereeniging aan te sluiten, opdat wij spoedig een uit voering mogen begroeten. De eerste uitvoering waarschijn lijk begint Januari. Wij verwijzen naar de in dit 110. voorkomende advertentie. Opgericht. Ook hier is een afdee- ling opgericht der Nationale Ver. tot overname van het Geref. Gymnasium te Kampen. In 't bestuur der afdee- ling, die reeds 21 leden telt, hebben zitting genomen de heeren J. P. Boer- kool, voorzitter, A. Elffers Jr., secre taris, P. W. de Jong, penningmeester en K. Boerkoel, alg. adjunct. Benoemd. De Heer P. v. Weeren is door HH. Kerkvoogden benoemd tot lid van het College van Collectanten der Necl. Herv. Gemeente ter voor ziening in de vacature, ontstaan door 'net bedanken van den Heer K. Hou wen. Hedenmorgen 0111 half twaalf ver trokken per stoomschip van Rotter dam naar Batavia eenige Eerw. Zusters Franciscanessen uit 't klooster te Heijt- huijzen (Limburg), om zich in Oost- Indië aan het onderwijs en de op voeding der jeugd te wijden. Onder deze heldhaftige vrouwen behoort ook Soeur. Marie Joseph, (Me juffrouw Cornelia Beijnes), oudste dochter van den heer J. VV. A. Beijnes alhier. Aan deze moedige Christinnen eene voorspoedige reis en een zegenrijke, langdurige werkkring in onze over zeesclie bezittingen. Hedenochtend 11 uur werd op liet R.K. Kerkhof St. Barbara alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den 20-jarigen Th. 'de Nijs, lid van de St, Josephsgezellen-vereeniging alhier. De lijkstoet, uitgaande van de Voorzorgstraat 8, werd door een groot aantal leden gevolgd. De plechtigheden op het kerkhof geschiedden door den geestelijken di recteur der vereeniging, den WelEerw. Pater R. Neef. Een krans en eenige bloemstukken dekten de doodkist. Namens het hoofdbestuur was ver tegenwoordigd de heer van der Vaart E. te H. Voor Canada zal u u moeten wenden tot den heer W. E. Robinson, Consul voor Groot-Britan- nië en Ierland, te Amsterdam. De G. te V. Met uwe aanmerking zal rekening gehouden worden hij „de Administratie". Dames T. te O. Uwe klacht te be stemder plaatse overgebracht. Bevallen: 9 Nov. J. M. R. de Rooijde Laat z. 10 Nov. W. Ver- sterreTieleman z. OVerleden: 8 Nov. A. Linde man 66 j. Begijnhof. 9 Nov. M. A. Meiland 21 m. d. Kamperstraat. P. Koremans 8 m. z. Antoniestraal. VOORHOUT. Geboren: 7 Nov. Maria Johanna d. v. P. van Dijk en J. van der Klugt. 9 Nov. Cornelis Jacobus z. v. W. van der Laan en M. M. de Bruin. WARMOND. Gehuwd: Jacobus Reijerkerk en Beligje van Leeuwen. Politierapport. Gevonden, 1 ceintuur, 1 koralen ketting, 1 handwagen, 1 kinderzak met inhoud, 1 veer van een geweer, 1 portemonnaie met gei l. Procesverbaal opgemaakt wegens diefstal van eenige koekjes enz. tegen 5 jongens verontreiniging van den openb. weg. In een SCHOENMAGAZIJN, bestaat gelegenheid voor een 0111 in den schoenhandel te worden opgeleid, leeftijd ongeveer 14 16 jaar. Aanvankelijk tegen eenig salaris met spoedige verhooging, 11a gebleken geschiktheid. Br, onder No. 816 Bur. v. d. Blad. Er biedt zich aan een tusschen de 30-40 jaar tot assisten tie in de huishouding of voor ge zelschap. Br. fr. lett. 839 Bur. v. d. Blad. Een eenvoudige gevraagd voor den Dag of voorDag en Nacht bij MejVOLLAERTS, Anegang 23. te huur GIERSTRAAT 87rood A f 4.00 per week; te bevragen A. T. J. NIEBERG, Makelaar, Leidsche Vaart 140. Aan de KON. FABR. van RIJT. en SPOORW. J- J- BEYNES te HAARLEM is plaatsing voor EEJN BEKWAAM VUURWERKER, voor ZWAAR WERK (Stoomha- merwerk). Goede getuigschriften van bekwaamheid en gedrag ver- eischt. Dir. JAC. DE JONG. REPETITIE DINSDAG 13 NO VEMBER Ach terzaal „Brinkmann". Getrouwe opkomst, ook der invité's. Kaarten fl,50, f 1,- en f 0,50, bij den Nieuwen Muziekhandel, Leid- scheslraat 15, den 18,19 en 20 Nov. (Abonnementskaarten geldig). Geschiedkundig drama in drie tijdvakken door W. N. Peijpeks. Marie Antoinette, Mevr. Alei- da Roelofsen. Lodewijk XVI. de Heer J. v. Hees. Cagliostro, D. v. Ollefen. Robespierre, J. Verheije, De Hertog van Orleans, G. Arbaus. AANVANG 8 URE. Balcon f 2,Stalles f 1,75, Frontloge fl,50, Parterre fl,25, Zijloge f 1,.Amphitheatref0,60, Gaanderij f0.40. Plaatsbesprekeii dagelijks. AdministrateurJ. SLIJTERS Jr. Drama in 4 bedrijven (7 Tafereelen) van D. CONAN tlAYLE. Nieuwe, speciaal hiervoor vervaar digde decoraties Met groot succes gedurende de Sep tember maand in het Paleis voor Volksvlijt; opgevoerd. ]e Taf. Het duister geheim. 2e De Detective. 3e Het Spoor. 4e Het Schildersatelier. 5e De gruwel van de East- rivier. Ce De laatste Schakels. 7e Het Silhouette. Prijzen der plaatsen: Loges f 1.50, Frontstoelen f 1.25, Stalles 1.1ste Parterre f 0.80, Zijloge f 0.60, 2e Parterre f 0.40. Plaatsbespreking op den speeldag van 10—12 en van 1—4 uur. Speelt van af Zaterdag-middag in DE KROON. Zaterdag en "Woensdag 4 uur Matinée. Zondag Diner-Concert. (7 Dames, 1 Heer). O BEVEELT ZICH BELEEFD AAN te Koop bij NIC. ROOZEN Zonen te Bennebroek. f 0.40 per pond. Verkrijgbaar bg Telefoon No. 630. OPGERICHT 1846. KANT J DJ TE EAjERLaK: verzekert tegen vaste en billijke premiën alle Onroerende en Roe rende Goederen binnen het Ko ninkrijk der Nederlanden tegen schade, ontstaan door brand, door het inslaan van den bliksem en het ontploffen van lichtgas, ook al heeft dit inslaan of dit ont ploffen geen brand tengevolge gehad. Deze zeep is vervaardigd van le kwaliteit COCOSVET dat daarenboven nog eens extra is gezuiverd. Verkrijgbaar in étiket H. VAN DIJK, iO cents en 12 cents per stuk, o prijzen: 15, 18, 20, 221A> 25, 27 J/2> 30 40 ct. per el. O O O O

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3