Gemengde Berichten. BINNENLAND. STADSNIEUWS. Uit den Omtrek Liberale Unie. In het gebouw „Eensgezindheid" te Amsterdam hield Zaterdag de Li berale Unie hare jaarvergadering, on der voorzitterschap van den heer mr. H. Goeman Borgesius. Een groot getal leden was opge komen en onder de aanwezigen wa ren verscheidene Kamerleden, t. w., behalve den voorzitter, de heeren R jodhuyzen, Ferf, Lely, Pierson, De Boer, De Klerk, Revue, Smeenge en I Jzerman. Wormerveer en Wormer. Het Gemeentebestuur van Wormer (N. H.) heeft een voor die gemeente z -er verblijdend schrijven ontvangen van Gedeputeerde Staten, waarin, namens den Minister van Binnenland- sche Zaken, wordt medegedeeld, dat, na kennisneming van de verschillende stukken en in overeenstemming met hun advies, de Minister geen aanlei ding vond om de indiening van een wetsontwerp tot wijziging van de grens tusschen Wormerveer en Wor mer bij de Stalen-Generaal te bevor deren. Te Wormer acht men dit in het belang van beide gemeenten. Sneller kerechting. Naar „Land en Volk" verneemt, zal een wetsontwerp tot vereen voudiging en bespoediging der be rechting van kantongerechtzaken, in de Troonrede aangekondigd, zeer spoedig worden ingediend. Uit de Staatscourant. Bij Koninkl. Besluit is benoemd tot hoogleeraar-directeur van de Rijks-Academie van Beeldende Kun sten te Amsterdam, de jlir. A. J. Derkinderen, te Laren (Noord- Holland). Vreemdelingen. In de K'óln. Ztg. komt een bericht uit Aken voor, waarin wordt mede gedeeld, dat de Nederlandsche Regee ring bevolen heeft, dat alle houders van speelbanken, niet-Nederlanders, over de grenzen gezet zullen worden en dat met de directeuren van de „High Life" te Vaals, die in die ter men vielen, reeds een aanvang is ge maakt. Het Ilbld. zegt dit bericht op goede gronden te kunnen tegenspreken. Vermoedelijk wordt gedoeld op een aanschrijving van den Minister, waarin den burgemeesters van ons land ver zocht wordt krachtig de hand te hou den aan de vreemdelingenwet. Zoo kan het gebeurd zijn, dat termen gevonden werden om die wet op de ongewilde gasten te Vaals toe te passen. Antirev. Politieke actie. De Standaard schrijft: (Heden) 12 November, zal de heer De Wilde van Den Haag te Maasland een politieke rede houden voor de a. r. kiesvereeni- gingen in een openbare vergadering met debat. Woensdag daaropvolgende treedt hij op voor de a. r. propagandaclub te Schiedam met onderwerp„Onze a.r. beginselen in verband met den poli- tieken toestand". Vrijdag 16 Nov. spreekt hij voor de a. r. propaganda-club Oud-Delfts haven onderwerp„Geen winst maar verlies". Met debat. Te Oosterbeek is er eene A. R. Pro- papanda-club opgericht. Tot bestuursleden werden gekozen de heerenC. J. Huvers, voorzitter G. Wolzak Ezn., 2e voorzitterC. van Raay, secretaris; G. J. Jansen, pen ningmeester H. Ruimschoot, alg. adjunct- Vergiftiging door vleesch. Door het eten van gekookt paar- denvleesch, gekocht bij den paar- denslager K., zijn te Vechel 9 per sonen zwaar ziek geworden. De ont boden geneesheer constateerde ver giftiging. Twee personen zijn da delijk voorzien van de laatste H.H. Sacramenten. De toestand der zieken is zorgwekkend. Reis om de Wereld. De oud-Minister Cremer is voor nemens den 17en November a.s. eene reis naar Indië te ondernemen, en wel over Penang (Straits Settle ments), de geboortestad van mevr. Cremer, die haar echtgenoot zal vergezellen. De terugreis zal geschieden over Japan en Canada. De Heer en Mevrouw Cremer ondernemen hiermede hunne derde „reis om de wereld." Een practische uitvinding. Sinds eenigen tijd wordt in het bekende kleedingmagazijn „Nieuw Engeland", op het Koningsplein te Amsterdam een nieuwe methode van maatneming toegepast. Deze methode berust op een uitvinding van den heer Mentges, 1e Frankfort en heeft dit groote voordeel, dat iemand, hetzij dame of heer, die zich een costuum laat aanmeten, niet later terug behoeft te komen om te passen. Bij de nieuwe manier van maat- nemen, wordt als volgt te werk ge gaan. Nadat de persoon, die zich de maat wenscht te laten nemen, een jasje van gaas losjes heeft omge daan, wordt met behulp van een praktisch, vlug te hanteeren ma chientje, het gaas met papier over- plakt, zoodat in papier de juiste vorm van het hoven-lichaam van den persoon wordt verkregen. Met een speciaal daartoe vervaar digde schaar wordt deze vorm ver volgens aan de rugzijde doorge knipt, zoodat de persoon den vorm kan uittrekken. Nadat deze vorm opnieuw van achteren is dichtgeplakt, wordt er een guttapercha zak in gelegd, die voorts wordt opgepompt, zoodat dan een gevulde, juiste vorm van den persoon is verkregen. Op dien vorm nu, die aan een in alle standen te plaatsen stan daard wordt bevestigd, kan het bestelde costuum worden aange past, zoo dikwijls het maar noo- dig is. Wanneer het costuum gereed is, laat men de lucht ontsnappen en wordt de papier-vorm opgevouwen bewaard. Kinderen. Het Dagbl v. Noordbr. schrijft Wordt gevraagd Een gehuwd paar zonder kinde ren voor een filiaal. Een gehuwd paar zonder kinde ren als concierge. Een gehuwd paar zonder kinde ren als zetbaas. Enz. enz. Bovendien lezen we soms in ad vertenties van vereenigingen leden hebben toegang met hunne vrou wen en twee kinderen. In zulke gevallen mag men ten minste kinderen hebben. Doch ook al niet meer dan twee Die er meer heeft moet ze thuis laten, en als hij geen dienstmeisje of een bereidwillig familielid heeft, mag hij ze gevaar doen loopen tegen den kachel aan te vallen of de lamp om te stooten. Wij geven toe, dat men in som mige betrekkingen geen gehuwde paren met kinderen gebruiken kan. En ook, dat men den stroom kinderen op uitvoeringen en der gelijke plechtigheden soms beper ken moet. Waar overmacht is, verliest de Keizer zijn recht zegt 't spreekwoord Doch het komt ons voor, dat men de bevoorrechting van kin- derlooze ouders dikwijls wat/al te ver drijft. Pas hooren we, van een armen stumperd, geknipt voor con cierge, aigewezen, wijl hij vier kin deren heeft. Dat wrokt bij dien man. Omdat ik altijd fatsoenlijk heb geleefd," zegt hij, word ik achter uitgezet ware ik een moderne heiden geweest die mijn huwelijks plichten had vertrapt, ik zou 't mooie postje gemakkelijk hebben gekregen De man had gelijk,'alleen omdat de corcierge-woning van vier kin deren meer zal lijden dan van twee, is de man afgewezen. Dat mag geen motief zijn. Het blad houdt dan een pleidooi voor de moedige vaders van groote gezinnen, die onzen eerbied ver dienen en onze bescherming als zij te tobben hebben om door het leven te komen. Professor. Homerus heeft bij het dichten van de Ilias somwijlen geslapendat, mijne heeren, is 'n afdoend bewijs, dat hij geleefd heeft. Ongelukken. Te 'Ossendrecht is bij het ran geeren de machinist Maas uitgegle den en onder de machine geraakt. De ongelukkige was terstond dood. Hij laat eene vrouw met vijf kinderen achter. Te Serooskerken (Zeeland), is de schippersknecht Lourersen door het overslaan van het stagzijl overboord geslagen en verdronken. Eenige uren later werd het lijk van den ongelukkige dooreen vletter opgehaald. Een pantoffelheld. Vriend (op bezoek)„Zeg, hier in jou kamer mag ik zeker wel een sigaar opsteken Heer des huizes: „Ja, maar leg dan een geteekend briefje op de tafel, dat ik het niet gedaan heb." Officieele gedeelte. Nationale Militie. Oproeping van verlofgangers in werkelijken dienst. De Burgemeester van Haarlem roept bij deze op den milicien-ver lofganger Johannes Marinus Kerk- hoff uit de gemeente Haarlem, van de lichting 1901, behoorende tot het 4e regiment Infanterie, om zich op 10 December aanstaande, des namiddags vóór vier ure, te be vinden te Delft bij zijn korps, voor zien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hem bij zijn vertrek met groot verlof medegenomen, ten einde overeen komstig art. 124 der militiewet 1901, voor den tijd van veertien dagen in werkelijken dienst te worden gesteld, wegens het niet naleven van het bepaalde art. 120 der Mili tiewet 1901. Haarlem 10 November 1906. De Burgemeester voornoemd. BOREEL. R. K. Tooneelver. „Liefde voor de Kunst." Zaterdagavond gaf bovengenoem de vereeniging haar derde uitvoe ring en wel de eerste in dit sei zoen, in de groote zaal van het Brongebouw. Nadat de Voorzitter den aan wezigen een hartelijk welkom had toegezegd, nam het hoofdnummer van dezen avond, „De zoon van den vissclier" een aanvang, be staande uit 6 bedrijven. Het geheel werd in alle opzichten goed ge- gespeeld, en het bleek ons dan ook spoedig, dat een ieder zijn rol volkomen -meester was. Het tooneel maakte een prachtig effect, nu de zaal in het duister stond, zoodat allen de volle aan dacht 1radden in het spel en de prachtige kostuums schitterend uitkwamen. Wij willen echter de H. H. ac teurs den raad geven in een zaai als het Bron gebouw, een weinig luider te spreken. Soms waren ze wel wat onverstaanbaar. Dit was echter niet 't geval met het blijspel „De aanhouder wint" in één be drijf, dat bij allen den lachlust in hooge mate opwekte. De Vereeniging heeft getoond, dat zij den naam „Liefde voor de Kunst" waardig is, te mogen dragen. Veel hebben wij aan haar ge wonnen sinds de laatste uitvoering, wat kunst, taktiek van optreden en beschaving betreft. Wij wenschen ook de ^Vereeni ging succes met hare groote plan nen om deel te nemen aan het concours te Gouda. Wij hopen, dat- zij schitterend uit het strijdperk moge treden en vertrouwen dan ook, dat vele deze zoo goede ver eeniging zullen steunen door toe te treden als donateur of kunst lievend lid. Baden. In het badhuis aan het Leidsche Plein [zijn in de afgeloopen week 751 baden genomen, in dat aan den Koudenhorn 644 baden. Voordracht. Op de voordracht voor onderwijzers aan de O. L. School -alhier komt o.a. ook voor de heer D. N. Beynevekl, tijdelijk onderwijzer aan de school op 't Leidsche Plein alhier. Succes. Alle kweekelingen van de R. K. S. voor onderwijzers alhier zijn geslaagd voor de examens vrije en ordeoefeningen der gym nastiek. Arbeid Adelt. De Ver. „Arbeid Adelt" houdt dit jaar weer baar St. Nicolaas Bazar en wel op Woens dag en Donderdag 14 en 15 dezer van 25 uur in Hotel Funckler. Beëedigd. De nieuwbenoemde re serve-luitenants zullen 17 dezer worden beëedigd. Verontreiniging. Tijdens de campagne der Halfwegsche suiker fabriek wordt zelfs tot het water verontreinigd, waardoor de visschen bewusteloos boven komen drijven. Men begrijpt dat er velen langs de oevers met schepnetten gereed staan deze visschen te vangen. Uitbetaald. Men zal zich mogelijk nog herinneren," dat de melkboer Vink van Haarlemmer- liede op 26 September met zijn kar aangereden werd door een automobiel uit Hamburg. Vrijdag heeft Vink op de grif fier der Arr. Rechtbank alhier de melkvergoeding ontvangen. De eigenaar der automobiel is, naar men verneemt, verzekerd te gen 't beloopen van dergelijke scha- rlepostjes. Goed uitgekeken. 24 Decem ber, de dag voor Kerstmis, valt op Maandag. Dien dag wilt personeel der Werf Conrad alhier ook vrij hebben. Daarom begint het nu eiken dag tot Kerstmis een half uur vroeger te werken. Bekroond. Aan den Heer Jos. Merckelbagh, alhier is op de tentoonstelling te Milaan het eere diploma toegekend voor modelstuk ken gedreven in geciseleerd leder werk. Lantaarns uitdraaien. De aardigheid der straatjeugd in onze stad om 's avonds lantaarns uit te draaien vindt hoe langer zoo meer toepassing, zelfs gaat men zoover alle lantaarns in een hèele straat uit te draaien. Men begrijpt, dat dit zeer hin derlijk wordt en de aardigheid gaat dan ook over in baldadigheid. Alleen een streng optreden der politie kan hier een einde aan maken. Wandelaars-trottoirs. De Hoofdre dacteur van „De Kampioen" zou zoo graag zien, dat langs den zoo drukken weg HaagLeidenHaar lem hart bloembollenstreektrot toirs voor wandelaars werden ge maakt uit een oogpunt van veilig heid, daar deze weg zoo verbazend door rijwielen, motoren en automo bielen wordt bereden. S taatspensioneering. 1 December zal de afd. Haarlem van den Bond van Staatspensioneering eene propa ganda vergadering houden. Op deze vergadering zullen eenige sprekers optreden; lichtbeelden worden ver toonden eenige voordrachten en mu zieknummers ten beste gegeven. Aangekocht. De Heer E. A. von Saher heeft aangekocht 't pand 41 aan de Parklaan, vroeger bewoond door den Heer mr. H. Th. de Kan ter. Jaarlijksch overzicht van de Ver eeniging Weldadigheid naar Ver mogen. Voor bjhoeitigen werd toegestaan van 1 November 1905 tot 31 October 1908: Aan brood en levensmiddelen f 2823,2072- Aan brandstoffen f 332.84. Aan ligging en kleedingstukken f 85,45. In geld f 5757,301/2- Aan verplegingskosten en diver sen f 87.17i/2. Administratiekosten f 1351.08. Totaal f 10437.05i/2. Ferme maatregelen. De burgemees ter heeft 't café C aan den Burg wal, waar onbehoorlijkheden ge pleegd werden, doen sluiten en het krot dag en nacht door de politie laten bewaken. Vrije Universiteit. Geslaagd voor het candidaatsexamen heologie de heeren J. Voerman en W. A. Jpu- bert. Tentoonstelling. In Pictura te Dordrecht zijn werken tentoonge steld van den Heer L. Koster aihier. Vrachtprijzen. In de afgeloopen week werd betaald voor kolensche pen van middelbare grootte van Duisburg Ruhrort naar hier per ton f2.20. Verplaatst. Met ingang van 1 Dec. is bij de Posterijen en Tele grafie de klerk le klasse F. J. Klein van hier (telegraafkantoor) verplaatst naar Amsterdam (tele graafkantoor) terwijl op denzelfden datum de klerk le klasse P. W. G. Reus verplaatst is van Hillegom naar hier (telegraafkantoor.) Ilaarlemsch Muziekkorps. Wij ver nemen, dat het Haarlemsch Mu ziekkorps gisteren in Artis te Am sterdam een matinee gaf en daar 't volgende programma uitvoerde: le. deel. 1. Fest-March, Raff2. Ouverture „Les deux Auveugles de Tolède", Mehul3. Orchester Suite aus der Musik zu „Peer Gynt", Grieg 4. Souvenir de Schumann, Fantaisie. Bekker. 2e deel. 1, Overture „Guillaume Teil", Rossine 2. a. Unterm Balcon, Serenade, Wurstb. Serenade Pi;- cicata, Ganne3. Walzer aus der Operette „Durlaucht Radieschen", Hollander4. Frintaisie uit „The Geisha", Jonas. Nieuw Tooneelstuk. Wij vernemen dat de Heer jhr. A. W. J. van Riemsdijk wederom een nieuw too neelstuk heeft geschreven getiteld „Uitgeschakeld." De Ned. Tooneel- vereeniging zal dit stuk het eerst opvoeren. Het moet zeer actueel wezen. In een der tooneelen b.v. komt zoo ongeveer een vergadering voor van Commissarissen eener Hypotheek bank. Zooals men weet, wordt in de laatste paar weken op de Arr. Rechtbank te Amsterdam ook een tooneelstuk eener Hypotheekbank afgespeeld. Tramongeval. Gisterennamiddag ongeveer 4!/2 uur ontspoorde een der wagens van de electrische tram no. 3 Amsterdam Zandvoort op de brug aan den kleinen Houtweg, zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken. In een oogenblik was de brug vol van nieuwsgierigen en had het ongeval veel bekijks. Baden. In het Douche Badhuis aan den Koudenhorn zijn in de afgeloo pen week genomen 644 baden. Verschenen is het 35e Jaarverslag van de kweekschool voor onderwij zeressen alhier. ^Ingetrokken. Bij de Dir.-Belastin gen is nader ingetrokken de ver plaatsing van den Heer F. J. A. Schattenberg, rijksklerk 3e kl. van de Inspectie aihier naar Baarle- Nassau. Ingetrokken. Bij de Dir.-Belastingen is ingetrokken de verplaatsing van den Heer J. F. Hoogenstraten rijks klerk 3e klasse, van de directie Mid delburg naar de Inspectie, alhier. Onze"Burgemeester. Naar we ver nemen, zal onze Burgemeester, de heer jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden in December zijn huis in 't Kenaupark alhier weer komen bewonen. Benoemd. Met ingang van 1 De cember is bij de Dir.-Belastingen be noemd tot rijksklerk 3e klasse ter inspectie Haarlem (tijd.) de Pleer J. Veenstra. Friesche gedichten. Onze oud-stad genoot, de Pleer Jan Jelles Hof, thans wonende te Heerenveen, oprichter en thans eerelid der Frie sche Vereeniging hier ter stede, ge naamd „Frysk Selskop Gijsbert Ja- picse", heeft de Friesche letterkun de-1 verrijkt met een nieuwe bundel verzeur genaamd „Klankboorne", mtgegevéh floór de firma W. M. Hw^fnis"'' Szn/'te Leiden. „OnïïetQMhis". Db-zangver. Onder Ons" bestaande uit 'leden van het personeel der firma J. J. Beynes alhier zal op Zaterdag, 1 December, een uitvoering geven onder leiding van den directeur, den Heer W. J. ran Gemert, Mejuffrouw Dorothea Schoon (so praan) de Heer B. E. Opdam (karak terhumorist), mejuffrouw A. Dndink en de heer C. J, Kroese (duettisten) zullen dan hunne medewerking ver- leenen. SCHOTEN. Laf, De veld wachter Heertjes heeft de gewoon te 's avonds of 's nachts vaak in burgerkleeding te surveilleeren, dik wijls ook per fiets zonder lantaarn. Hiervan hebben eenige lafaards gebruik gemaakt hem een poets te bakken. Vermoedende, dat hij Vrij dagavond langs den Vergierdenweg zou komen, hebben zij daarover den weg een touw gespannen, 't Gevolg was dat de veldiwachter viel en zich aan het been bezeerde. Zijn rijwiel bleef echter onbeschadigd. Zeker een laaghartige daad. Eeni gen tijd geleden is hetzelfde ook reeds voorgekomen. SANTPOORT. Ingebroken. In den nacht van Maandag op Dinsdag is in gebroken in de nieuw gebouwde villa van den heer Bes aan den Rijks straatweg. Alles werd nagesnuffeld, doch hoe wel er veel te halen viel, werd niets ontvreemdwaarschijnlijk, doordat een papegaai alarm maakte. HALFWEG. Geëindigd. De aanvoer van beetwortelen per as uit IJ- en Haarlemmermeerpolders naar de sui kerfabriek alhier, is deze week geëin digd. VELSEN. Vermist. De kruideniers bediende P. D. oud ongeveer 22 it 23 jaar, in dienst bij den heer L. W. K, kruidenier alhier, is Maandagavond op weg naar zijn kosthuis gegaan en tot heden niet teruggekeerd. De markt. De Velsermarkt was Za terdag minder druk bezocht dan ver leden jaar; ruim 900 stuks vee waren aangebracht. Prijzen gelden koeien f140 i\ f260, kalfkoeien f 160 a f285 vaaren f90 f140, kalveren f 40 4 f60. De handel was bijzonder leven dig. De stoompontdienst. Heden, bij gele genheid van de drukke Velser vee markt, varen beide stoomponten te gelijk, waardoor ophooping van pu bliek voorkomen wordt. Typnus-epidemie. Er is alhier, Wijk- Velseroord, een nog al belangrijke typhus-epidemie uitgebroken; eerst waren het een achtal gevallen in ruim 14 dagen, nu zijn er weer een vijftal verdachte gevallen bijgekomen, alles in of nabij de Kalverstraat; de oor zaak der infectie is nog niet vastge steld. In overleg met de gezondheids commissie en haren deskundige den heer L. W. Havelaar, directeur der gemeen te-waterleiding te Velsen, is het gemeentebestuur met behulp van de afdeeling Velsen van het Witte Kruis, druk bezig verschillende maat regelen te nemen. Verscheidene lijders zijn naar de gemeentelijke ziekenbarak overge bracht, waar zij door zusters van het Witte Kruis verpleegd worden. IJMUIDEN. Onze haven. Vrijdag bracht een Belgische commissie een bezoek aan de Visschershaven alhier, bestaande uit den voorzitter en onder voorzitter van het Belgische Comité voor de Zeevisscherij te Ostende, den hoofdingenieur en den ingenieur van waterstaat en directeur der visscherij- haven aldaar, twee wethouders der gemeente Ostende, benevens den voor zitter van de Kamer van Koophandel, dezer gemeente. Behalve bezichtiging der havenin richtingen, was ook onderzoek naar de wijze van exploitatie en beheer doel van het bezoek. Nader vernemen wij, dat voor eenige weken ook een commissie uit het Hamburgsche par lement, waar men eveneens uitbrei dingsplannen heeft, voor hetzelfde doel de IJmuider haven heeft bezocht. Lijk opgebaggerd. Verleden week is alhier door een baggermolen een lijk opgebaggerd. 't Was erg gehavend en is dadelijk naar de begraafplaats gebracht. Men vermoedt, dat het van den heer is, die onlangs van de pier sprong. BEVERWIJK. Etalagewedstrijd. De Ver. tot bevordering van het Vreem delingenverkeer, die reeds zoo dikwijls op onbevangen wijze getoond heeft, de belangen van Beverwijk en zijn ingezetenen te willen bevorderen, heeft een etalage-wedstrijd georganiseerd, die van 24 tot 27 November a.s. zal gehouden worden. Niet minder dan 20 medailles wor den uitgeloofd, n.l. 10 verguld zilve ren en 10 zilveren medailles. De commissie voor den etalage wedstrijd, bestaande uit de heeren J. Veldhuizen van Zanten, G. J. Roozee, G. Slagt, P. Witteman, J. J. Casseres, •J. Rijsdorp en H. Dames, heeft de voorwaarden met inschrijvingsbiljet ten reeds verzonden. Op hol. Vrijdagavond c.a. half tien sloeg het paard van koetsier Bol uit Wijk aan Zee, staande voor het sta tion, op hol, het rijtuig medenemend. In dolle vaart ging Tiet] Zeestraat en Zeeweg op tot alles bij Westerhout in de sloot terecht kwam, waar èn paard èn rijtuig nagenoeg onbescha digd werden teruggevonden en weer uit het water werden gehaald. Persoonlijke ongelukken kwamen, wonder boven wonder, niet voor. Van den steiger gevallen. Donderdag viel de timmerman W. Geerling van den steiger der in aanbouw zijnde woningen van den heer Sprengers op Holl. op zijn Smalst. Bewusteloos werd hij opgenomen en onder behan deling gesteld van Docter Wiedeman. HILLEGOM. V erplaatst. De klerk le kl. der Posterijen en Tele- gafie P. V. G.Reus is verplaatst van hier naar Haarlem (telegraafkan toor), terwijl de klerk 2e klasse J. B. B. Dufrenne van Ommen naar hier verplaatst is. LISSE. Gestationneerd. Naar wij ver nemen, is de heer Mak, commies 2e klasse bij 's Rijks directe belastingen alhier, thans echter, voor den tijd van 3 maanden gestationneerd aan de sui kerfabriek te Gorkum bevorderd tot commies le klasse. H. B. G. De afd. Lisse van het H. B. G. hield gisteravond een huishou delijke vergadering in het café van den heer |Ruigro%|van der Werve. Doordat elke vijf jaren de statuten worden herzien£en,j£zoo|noodig, gewij zigd, en dit lustrum wederom was ver streken, werd ditdus aan de orde gesteld. Dientengevolge werd door het bestuur de volgende wijziging voor gesteld artikel 14 luidtde afdee- lingsvoorzitter heeft ambtshalve zit ting in het hoofdbestuur. Voorgesteld werd hieraan toe te voegen„bij ont stentenis van dezen wordt hij ver vangen door den 2en voorzitter. Artikel 23 luidt: elke afdeeling heeft het recht op 1/4 der contributie harer leden; voorgesteld werd: dit in het vervolg te bepalen op 1/3. Beide voorstellen werden met alge- meene stemmen goedgekeurd. Hierna werd medegedeeld, dat de voorgestelde tentoonstelling van bloei ende bol- en knolgewassen, wegens onvoldoende medewerking, niet kan doorgaan. Doordat hierna een voorstel, om de vergaderingen in het vervolg een half uur vroeger te doen aanvangen, werd verworpen, werd evenwel besloten, dat deze in het vervolg precies op het aangegeven uur zullen beginnen, en die leden, welke bij de opening niet aanwezig zijn, uitgesloten worden van de verloting. BENNEBROEK 11 Nov. Treurig ongeluk. Hedenavond is hier een treu rig ongeluk gebeurd. H. Landweer- Johan, wonend aan de Bennebroeker- weg, stapte bij Bennebroekerweg van de tram af met het gevolg, dat hij waarschijnlijk gestruikeld is. Hoe, weet men niet juist, maar zeker is het, dat hij de wielen van de tram tegen het hoofd kreeg, te oordeelen naar de vreeselijke wonden aan de slapen. Nog even zuchtte hij en enkele oogenblikken later was hij een lijk. De inmiddels geroepen dokter van Bennebroek was aanstonds aanwezig. Mede was terstond aanwezig de Weleerw. hr. kapelaan van Bennebroek Z. Ew. absolveerde den man ingeval hij nog mocht leven. Per rijtuig is toen het lijk, bedekt met een laken, naar den Bennebroeker weg vervoerd; echter ging een bekende ver vooruit om de echtgenoote voor te bereiden op dezen vreeselij ken slag. De ongelukkige laat een vrouw met acht kinderen na. Nog nader wordt vermeld, dat de ongelukkige des morgens in de H. Mis te Bennebroek was geweest en daarna naar Haarlem was vertrokken. In 't naar huis gaan van Haarlem naar den Bennebroekerweg is dit ongeluk ge beurd. Wat de juiste oorzaak geweest is, weet men nog niet; zeker is het niet te wijten aan de tram die op dat punt zeer langzaam rijdt. R. K. Leesbibliotheek. De R.K. Lees bibliotheek alhier zal weder met een 80-tal nieuwe boeken worden verrijkt, zoodat het aantal boeken nu in 't geheel ruim 300 bedraagt. NOORDWIJK. Gemeenteraads vergadering. Vergadering van den gemeenteraad op Woensdag 14 No vember des morgens te half elf. AgendaBeeëdiging van den heer J. van der Werf als lid van den Raad. Regeling van uitgaven 1906. Wijziging verordening in vordering havengeld. Verzoek lokaal voor wintertuinbouwcursus. Benoeming van een wethouder. X X

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2