Kerk en School. Gemengde Berichten. Sociale Berichten. Amsterdamsche Beurs. marktnieüws. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. BUITENLAND Vervolg Stadsnieuws. Agenda voor Dinsdag, Z. ADVERTENTIEN. TRUIDA Tot lid van het Kerkbestuur is in plaats van wijlen den Heer G, v. d. Weyden, benoemd de beer P. Alsemade. HAARLEMMERMEER. De telefoon- Araaddief'stallen. Hoewel van de da ders van de in deze gemeente gepleeg de telephoondraaddiefstallen nog geen spoor is ontdekt, zet de politie haar nasporingen met grooten ijver voort. Voor opsporing en veroordeeling der daders is zelfs een premie uitgeloofd. Ontslag gevraagd. De heer Jagt al hier heeft wegens ongesteldheid ont slag aangevraagd als lid van het Bur gerlijk Armbestuur. •Emigratienaar Duitschland. Alhier wor den in den laatsten tijd weer vele aanvragen gedaan tot bekoming van nationaliteitsbewijzen voor vertrek naar Duitschland. Tal van personen, w. o. gezinnen, verhuizen van hier daarheen. De landverhuizing uit deze gemeente naar Noord-Amerika is daarentegen belangrijk minder ge worden en bepaalde zich sedert de laatste zes maanden slechts tot 8 per sonen. Benoemd, Tot agenten van den Voogdijraad zijn benoemd de heeren J. H. M. Evelein, J. v. Zijverden Jzn. en A. Bakker. ALKMAAR. Verplaatst. Met ingang van 16 dezer is bij de Dir.- Belastingen de Heer F. J. A. Schat tenberg, rijksklerk 3e klasse van de Inspectie alhier verplaatst naar de Inspectie te Maastricht. PURMEREND. Hollands Noorder kwartier. De „Vereeniging tot ontwik keling van den landbouw in Hollands Noorderkwartier" houdt haar najaars vergadering op Woensdag 28 Novem ber a. s., des voormiddags half elf, in den „Doelen" alhier. •f Pastoor J. J. Mes. Zondag-morgen overleed na een langdurig lijden te Langendijk (ge meente Noordscharwoude) de Wel- Eerw. Heer J. J. Mes, sinds 1880 Pastoor aldaar. De overledene, die in 1838 uit een geachte familie te Middelburg gebo ren werd, maakte zijne voorberei dende studiën te Hage veld en War mond. Na in verschillende plaatsen (o.a. te Amsterdam in de St.-Petrus en Pauluskerk) als Kapelaan werkzaam te zijn geweest, werd hij aangesteld ah Vicaris te Veere bij Middelburg, en spoedig daarna benoemd als Pas toor te Langendijk, alwaar hij in 1905, onder veel belangstelling, zijn zilveren Pastoraat mocht vieren. Eenige maanden geleden is de nieuwe kerk in gebruik genomen; de Consecratie daarvan, moest, we gens de ziekte van den Herder, tot diens leedwezen worden uitgesteld. 't Is, zooals wij reeds meldden, de schoonste kerk in het Noorderkwar tier van Noord-Holland. Zijn heengaan zal vooral in Lan gendijk, zeer betreurd worden. Hij ruste in vrede. Met het stoomschip „Wilis" der Rott. Leoyd vertrokken Zaterdag zooals we reeds meldden, met bestemming naar de Apostolische Prefectuur van Nederlandsch Nieuw Guina, zes missionarissn van het H. Hart te Tilburg, benevens 16 zusters van Pleythuizen, waarvan drie voor dezelfde bestemming. Des morgens te 9 uur. woonden zij eerst nog een solemneele H. Mis bij in de kerk der eerw. Paters Dominicanen aan den Steiger te Rotterdam, waarbij door den Z.Ew. pater A. van Dinter, overste van het Missiehuis te Tilburg, een pre- dicatie gehouden werd. Gedurende de H. Mis werd met toestemming van Z. D. H. Mgr. Gallier eene schaalcolleete gehou den ten voordeele der missie. Volgens een telegram uit Rome heeft Z. H. de Paus Zaterdag Z. D. H. Mgr. van de Wetering, aarts bisschop van Utrecht in gehoor ontvangen. Zaterdag 1.1. vergaderde in het Volkshuis te Brussel voor de eerste maal het internationale socialistische Comité. Voorzitter was Anseele. Onder meer waren vertegenwoor digd: Frankrijk, Duitschland, Enge land, Rusland, Hongarije, Bohemen. Zweden. Voor ons land waren tegen woordig Troelstra en fan Kol. James had zich laten ontschuldigen. Er werd nu vooral de quaestie be- Immdeld van de organisatie van het internat, socialisten-congres, dat in AugustuJJ van 't volgend jaar te Stuttgart gehouden zal worden. De Bril. Da Berlijnsche oogarts, prof. Hirsch- berg, heeft dezer dagen een voordracht gehouden over de geschiedenis van den bril. Hij sprak de bewering tegen als zouden de oude volken reeds glas hebben gebezigd als hulpmiddel voor zwakke oogen. De Grieken en Romei nen kennen wel de kunst om glas en bergkristal te slijpen, maar er is gee nerlei bewijs dat zij lenzen vervaar digen; dat de smaragd, welke Nero in den circus voor het oog hield, een geslepen lens was, blijkt uit niets. Evenmin zijn er bewijzen dat de Chi- neezen en Arabieren eerder brillen kenden dan de Europeanen. Wel had den de Chineezen reeds vóór onze jaartelling holle spiegels, maar zij maakten er geen gebruik van voor het oog; zij leerden eerst in de 15de eeuw uit Europa de brillen kennen. De eerste zekere berichten over den bril zijn van 1270, toen de beroemde Britsche geleerde Roger Baco, de „doctor mirabilis", uitvinder o. a. van den parabolischen bradspiegel, in zijn geschrift „Opus Majus" onder andere optische toestellen ook gewag maakte van vergrootingsglazen, welke hij aan ouden van jaren aanbeval als hulp middel om beter te zien. Daar is ook voor het eerst sprake van de „loup" en haar gebruik. Als uitvinder van den bril, zooals wij dien kennen, mag vermoedelijk de Florentijnsche edel man Salvino degli Armati worden beschouwd, die in het begin der 14de eeuw overleed. Een tijdgenoot van hem, de Domicaner monnik Alexan der van Spina, maakte zich verdien stelijk door den bril in ruimer kring bekend te maken. De oudste brillen waren convex, dus vergrootend: en stellig al in ge bruik in de helft der 14de eeuw. De concave, voor bijziende oogen, dagtee- kenen van twee eeuwen later. Eerst bevestigde men de bril aan de muts later met een haak om den neus Het woord „bril" is afkomstig van het woord beryllium, dat in de mid deleeuwen voor glas werd gebezigd en uit Indië stamt. Het oudste woord voor bril is „spiegel" of „oogspiegel". Een aardschok. Men meldt uit Rome, dat de be woners van de streken in de na bijheid van den Vesuvius hevig ver schrikt zijn door een aardschok, welke twee minuten duurde. De schok ging gepaard met een aard storting binnen den krater. Ook viel een dichte zandregen. De di recteur van het observatorium op den berg, Matteucci, heeft geseind, dat er geen reden bestaat voor de vrees, dat zich ernstiger verschijn selen zullen voordoen. Gestormd. Gisteren heeft het in het Ka naal en op de Engelsche oostkust zwaar gestormd. Op de Tyne heeft de scheepvaart langen tijd stilgestaan. Op de Zuidkust is het land hier en daar door hooge zeeën overstroomd. Met recht om zinneloos te worden. Een Brusselsch geneesheer is wanhopig en heeft eene klacht in gediend om niet zinneloos gemaakt te worden. Men verbeelde zich, dat hij vervolgd wordt door onbeken den en wel op eene wijze, die een mensch waarlijk wanhopig zou maken. Hij ontvangt onophoude lijk naamlooze brieven en post kaarten, men telefoneert hem aan houdend allerlei dwaasheden, men zendt hem nu en dan een verhuis wagen of laat bij de pompiers we ten, dat zijne woning in brand staat, zoodat de spuiten heel de buurt overhoop komen zetten. Hij hoopt nu door eene klacht bij de politie een einde aan die vervol ging te stellen. „H. v. Antw" Mijn ingestort. Dinsdag stortte een gedeelte van een mijngang in de mijn Krone, niet ver van Horde, in. Een viertal mijnarbeiders werd daardoor van de buitenwereld ufge. sloten. Na groote inspanning is lnen er gisteren in geslaagd de gevan genen te bevrijden. Zij hadden geen letsel bekomen. Inbraken bij Köpenick. Te Ober- Schöneweide op het gebied van Köpenick zijn gisterenmiddag de gemeentenachtwacht Grundw met twee medeplichtigen opgepakt en vervolgens naar de Köpenicksche gevangenis overgebracht, wegens het plegen van herhaalde diefstal len met inbraak. Sedert lang werd er in de villa-kolonie Ostend bij Ober-Scliöneweide ingebroken zon der dat de nachtwacht daar een spoor van de daders kon ontdekken Toevallig kwam men er gisteren achter dat do ijverig zoekende nacht wacht zelf een van de inbrekers was. Verjaring van drielingen. Te Wielh in het district [Keulen, hebben drie lingen eenige dagen geleden hun eersten verjaardag gevierd. De bur gemeester is [van plan, de moeder als belooning voor de trouwe plichts betrachting die zij bij de verzorging van de kinderen getoond heeft, een som gelds ten geschenke te geven en heeft een oproeping ge- plaats, om hem bijdragen te zen den. Aardbeving. Donderdag avond omtrent halfelf is er op IJs land een aardbeving geweest, 's Nachts tusschen een en twee uur volgden nog meer schokken. De beweging van de aarde was van Zuid naar Noord. Een dame geworgd. Te Marseille is op klaarlichten dag een 70-jarige dame, in haar eigen vertrek, op twee pas afstand van haar dienstmeisje, dat in een an dere kamer bezig was, geworgd, Diefstal is het waarschijnlijk motief van den moord. Brand 500 huizen in den asch. Een hevige brand heeft te Hongkong gewoed, waarbij niet minder dan vijfhonderd huizen in de asch werden gelegd. De Eu ropee- sche wijk bleef gespaard. Persoon lijke ongelukken kwamen voor zoo ver bekend is, niet voor. De schade wordt op meer dan twee millioen gulden geschat. 12 November. Medegedeeld door H. C. Tombergh en Co. vorige koers Heden. South. Pad Sh. Common Marine Pref. pref. Com Steel Sh„ Topeka S.h. 2emon Mexican. Common Kansas Sh. Pref. Common Wabash Norfolk Sh. Union Sh. Southern Rails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri Rock Island Ontario Sh. Denver Sh. Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Rusland Hope Consols 91% 10 27 47% 1011/2 257/8 28 58V4 19% I8G/4 33% 4411/ie 43 33% »/16 451/4 39«/i6 721 1413/46 48% 204 72 721/4 913/4 10% 273/4 46% 1013/g 253/4 277/s 57% 19% 180% 33% 43% 43 35i/2 283/16 45 397/g 720 143/4 471/2 49 207 72 72 Amer. markt tamelijk vast. Russen prijshoudend. Kon. Petroleum onveranderd. Tabaksmarkt vast. Kimberley hooger. De Kroon. De Wiener Damen-ka- pelleEuphemia. Teyler's MuseumTentoonstelling Pkotogravuren enz. Stadhuis. Gelegenheid bij 't Gem. Bestuur tot het indienen van bezwa ren tegen 't plaatsen motoren bij M. C. Brühl en J. J. Mindan Jr. Stads Armen- en Ziekenhuis. 7 uur. Aanbesteding door Burgert. Armbe stuur voor levering van diverse artikelen ged. Ie halfj. 1907. Brongebouw 8 uur. Concert Haar- lemsch Muziedkorps. Verkooplokaal Naussaulaan I v. m 10 uur. Not. U. J. K. Versfeit verkoop van achtergelaten 'góederen Holl. Spoor van 1 Jan.31 Dec. 1905 enz. Achterzaal Brmhnann. repetitie Arti et Religion. Uitslaande Brand. Zondag avond omstreeks 9% uur ontstond een hevige brand op den zolder vaneen perceel aan de Nicolaas Beetsstraat (gem. Haarlemmerliede en Spaarnwoude). Het vuur breidde zich zich uit paar het tweede en derde perceel. Nadat de brand 1 f/2 uur had gewoed kwamen ein delijk de spuiten ter plaatse. Ongeveer 12 uur 's nachts werd men den brand meester. Een bewoner van een der aan getaste perceelen, J. Zwemmert ge naamd, die thuis kwam ontstelde zoo hevig, dat men den man als dood binnen moest brengen in een melksalon om den hoek der straat. Welke middelen men ook aan wendde om hem tot het bewust- zlJn terug te roepen, niets baatte; de ongelukkige was door den schrik gestorven. I-*6 kinderen der ongelukkige bewoners ongeveer 12, waarvan 5 ziek werden binnen gedragen in een brandstoffenzaak om den lioek der straat. Den geheelen nacht is een spuit ter plaatse gebleven en heeft den geheelen nacht dienst gedaan. Te betreuren is het, dat de spui ten zoo laat aankwamen. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Heden, Maandagmorgen, 10 uur hield de Arr. Rechtbank een terecht zitting. R. H. K., 22 j. los werkman alhier gedetineerd, heeft 18 Sept een rijwiel van Beccari te Schoten gestoxen. Als le getuige wordt gehoord J. P. Beccari, aannemer, alhier, vermiste op den bewusten datum 's middags tusschen 4 en 5 uur in de inrijpoort zijner fabriek zijn rij wiel. Gel. herkent het rijwiel als het zijne, dat op de zitting aanwe zig is, doch de handvatsels zijn ver anderd. Get. P. Beccari herkent ook 't aanwezige rijwiel als dat van zijn vade r. Alleen is er wat aan veranderd. Get. s meegegaan naar Amsterdam en heeft het daar teruggezien. Get. W. Akkersloot te A'dam heeft het bewuste rijwiel gekocht te A'dam van den bekl. voor f 10, op Woens dag 19 Sept. des n. m. ca. 5 a 6 u. Daarna is 't rijwiel door de Am sterdamsche politie 2 dagen na den koop bij hem in beslag genomen. Hij heeft de handvatsels niet ver anderd, alleen heeft hij er de spat borden afgenomen. De bekl. erkent 't rijwiel aan get. Akkersloot verkocht te hebben. Op de vraag van den verdediger, tnr. Polman, verklaart get. dezen verkoop niet vreemd te vinden. Get. H. Johannes te Schoten wordt door den pres. direct gewe zen op de verplichting van den eed. Get. heeft aan bekl. ooit het rij wiel verkocht, noch nooit een an der rij wiel.Bekl. daaropgewezen, zegt, dat get. op z'n Hollandsch uitge drukt,, staat te liegen." Bekl. verzekert, dat hij 't rijwiel ran get. gekocht heeft voor f 7. 50 aan 't Spaarne. Het was op den zelfden dag, dat hij het ook weer verkocht heeft. Bekl. weet niet welke, handvatsels aan 't rijwiel zaten, toen hij't kocht. Get. Johannes woont op de Schou- tenburgerkade niet ver van de plaats, waar 't rijwiel gestolen is. Op den bewusten dag 'smiddags heeft bij de stad rondgeloopen. Get. is onlangs ook voor diefstal veroordeeld. Dinsdagmorgen 18 Oct. heeft get. voor twaalven den bekl. gesproken. Bekl. zegt den get. 's middags ook nog gesproken te hebben, toen hij 't rijwiel van get. kocht. Rechter Van der Koppel wijst er den get. op, dat bij 't verhoor door de politie deze get. niet wist, waar hij dat uur, dat de diefstal gepleegd is, geweest is. Dat was toen nog pas geleden. Ook wordt gehoord de politie, die 't onderzoek geleid beeft. Aanvankelijk verklaarde bekl. niet in Amsterdam geweest te zijn, geen rijwiel gekocht te hebben, er geen gehad te hebben. Den volgenden dag verklaarde hij weer anders. Nadat hij opge haald was, weigerde hij aanvanke lijk iets te zeggen, 's Anderdaags zei hij 't rijwiel van Johannes ge kocht te hebben. De bekl. zegt, dat hij niets wilde zeggen, want, zegt hij, 't is nog al pleizierig, wanneer je zoo onschul dig opgehaald wordt door de po litie. Bekl. zegt 't rijwiel voor f 7.50 gekocht te hebben om 't later weer met winst te verkoopen. Bekl. staat volgens de politie slecht bekend. Meermalen is hij al verdacht, gaat met slechte vrien den om, enz. Het O. M. acht de feiten volko men bewezen en vraagt met 't oog opzijn ongunstige reputaties5maan den. De verdediger mr. Polman, acht het ten laste gelegde feit niet bewezen. Wel is bewezen, dat hij 't gestolen rijwiel onder zich had doch niet, dat hij het gestolen beeft. Ook de aanwijzingen leiden er niet toe de schuld van den bekl. vast te stellen. De verd. concludeert tot vrijspraak of ontslag van rechts vervolging met onmiddellijke invrijheidsstelling. Het O.M. verzet er zich tegen, ook met het oog op 't feit, dat de bekl. zeer ongunstig bekend staat. De Rechtbank, na in de raadka mer te zijn gegaan, willigt het ver zoek van den verdediger niet in. Uitspraak Maondag 19 Nov. Tentoonstelling in de Soc Vereeniging. Gister, Zondagavond is de ten toonstelling gesloten, georganiseerd door dë afd. Haarlem en omstre ken Ver. tot bevordering der Pluim veehouding en tamme konijnen teelt in Nederland „V. P. N." De tentoonstelling werd geduren de de 3 dagen door 2415 personen bezocht. De volgende inzendingen zijn bekroond Afdeeling Hoenders. Hoenderpark Edelstein le 2e en 3e pr. 2 E.V. pr., J. Drenth le pr., P. Starkenburg 2 Z. E. V. pr., J. H. v/d. Broeke f 15 Z. E. V. pr. J* Velthuizen f15 E.V. pr., J. H. v/d Broeke flOle pr., J. Velthuizen 2 le pr., van Oest lepr., K. C. Brok 2e pr., J. H. v/d Broeke le pr., M. K. Nijhof 2e pr., D. War- tena le pr., J. v. Deventer le pr., van Oest 3e pr., J. H. v/d Broeke 2 Z.E.V. pr., D. Maarschalk le pr., H. van Reenen 2e pr., E. G. Dijkhuizen, Zil ver Pencilled Wyandot le pr., E.V. pr., van Oest le 2e en 3e pr., Joh. Heerkens v. Erp, 3e pr. P. Steffens E. V. pr., J. Donselaar 2e en 3e pr., H. J. Bouman, le pr., van Oest Z.V. pr., F. Wajon Z. E. V. pr., H. van Ree nen 2 Z.E.V. en E.V. pr., K. C. Brok 4e pr., J. Donselaar 2e pr., J. Velt huizen Z.E.V. pr., G. Mur 3e pr., T. N. M. Kleene Z.E.V. pr., J. H. v/d Broeke 3e pr., K. C. Brok 2e pr., G. Mur Z.E.V. pr., H. J. v/d Vring ZE. V. pr., J. P. van Olst,Z.E.V. pr., Joh. Heerkens v. Erp, 3e pr., J. Donselaar le pr. K. Dernison Z. E. V. pr., G. Mur le en Z. E. V. pr. C. Vink, 2e en 3e pr. J. Wevers, Z.E.V. pr., T. N. M. Kleene le pr. D. Maarschalk, 1 pr., A. Zwemmer, Z.E.V. pr. le pr., J. H. Brunge, 3e pr. H. B. Beaufort, le en 2e pr., D. v.d. Meulen E.V. G. Mur le 2e en 3e pr. H. B. Beaufort, Z.E.V. D. v/d Meulen, 2epr. J. H. v/d Broeke, 3e pr., H. van Reenen, 2? pr. H. J. v/d Vring, le pr. H. van Reenen, le 2e en 3e pr. H. B. Beaufort, le pr., Hoenderteelt, Ajam 2e pr. van Oest, le en le pr. W. v. Herzeele, 3e pr., Hoenderteelt Ajam, le pr. A. Steffens, ZE.V. 2e en le pr. A. Steffens, 2 Z. E.V. en 3e pr. J. Dernison, le en le pr., D. Pel, le en le pr. 2e pr., J. H. v. d. Broeke le en le W. v. Herzeele. J. H. v. d. Broeke 1 pr., J. v. De venter 2 pr. 1 pr. en 3 pr., J. H. v d. Broeke 2 pr., J. Baardse 3 pr., J. H. v. d. Broeke 1 pr., M. J. Duister- hof 8 pr., D. Maarschalk 1 pr., K. C. Brok, 2pr. A. Zwemmer, 3pr. en Z.E.V. W. F. Kuit, 2 pr. Hoender teelt Ajam, 1 pr. Van Oest, 1 pr. Hoenderteelt Ajam. 2 pr. J. Wefers,2 pr. Afdeeling Duiven. J. L. Melchers le pi., Joh. C. Big- nell 2e pr., J. Wevers ZE.V., Joh. C. Bignell 2e pr., J. L. Melchers le pr., Joh. C. Bignell le pr., J. L. Melchers 2e pr., Joh. C. Bignell 2e pr., George Wilson Jr. 2e pr. en Z.E.V., J. H. Melchers 3e pr., J. Wevers 2e pr., J. J. Berkenkamp. 2 3e pr., J. C. Fhi- lippo Jr. 2e pr. en le pr., J. D. Mul ders E.V., George Wilson Jr. 2e en le pr., J. D. Mulder 2 le pr., J. C. Fhi lippo le pr., H. van Reenen Z.E.V. en 2e pr., J. C. Fhilippo Jr. 2e pr., J. Wevers 1 le en 3 2e pr., George Wilson Jr. 4 2e en 4 1 pr., I). Janus 2e pr., J. Wevers le pr., D. Janus le pr., J. Wevers 2e pr., J. J. Berken kamp 2 2e pr., J. C. Fhilippo Jr. le pr., J. C. Fhilippo le pr., H. v. Ree nen 2 le pr., J. Bakker 2 2e pr., J. Eunik le pr., George Wilson 3e pr., G. J. P. A. Verbeet Z.E.V., R. Slot Z.E.V., George Wilson Jr. 2e pr., A. van Hoften Z.E.V. en 3e pr., C. P. J. A. Verbeet Z.E.V., P. J. M. Weiten berg Z.E.V., George Wilson 2e en le pr.. R. Slot 2e pr., E.V. Z,E.V. A. van Hoften le pr.. A. van Hoften Z.E.V. le en 2e pr., G. P, J. A. Ver beet le pr.. A. van Hoften. 2e pr., 2 Z.E.V. le en 2e pr. R. Slot 3e pr., G. P. J. A. Verbeet Z.E.V., George Wilson 2 pr., A. van Hoften 2e pr., George Wilson Jr. 2e pr., I,. Boeljou Z.E.V., George Wilson Jr. 3 le pr., F. Starkenburg, le pi\, J. Viets le pr., C. P. J. A. Verbeet 2 le pr. en 3. 2e pr. Eenden. B. Caufort, 2e pr„ A, Zwemmer,, le pr„ K, C. Crok 3e pr„ G, Mur, le pr, Mej,v, Doornink. le pr„ van Oest le pr„ Afdeeling Konijnen. K. van Olst 1 pr., J. F. P. Booms Z.E.V., R. van Beem 1 pr., J. J. Brui gom 2 pr., C. Steinicke 3 pr., D. J. Entinkhofe Z.E.V., J. J. Galesloot 2 pr., J. T. P. Booms Z.E.V., C. van Opzeeland E.V. en 2 pr., S. van Log- chem 1 pr., G. v. Diggelen 3 pr., J. J. Bruigom 2 pr., P. J. Kluit E.V., C. Steinicke Z.E.V.. PI. J. v. Vessem 2 pr., J. J. Bruigom 1 pr., J. T. P. Boom 2 pr., L. Kuit Z.E.V., H. H. Tork 1 pr., S. v. Logchem 3 pr. en 2 pr., H. Peters Z.E.V., L. Kuit Z.E.V., R. L. Staats 1 pr., C. J. Timmermans Z.E.V., W. Kruier E.V., R. van Beem 1 pr., J. J. Bruigom 2 pr., W. Kruier 1 pr., J. J. Bruigom 2 pr.E.V.en Z.E.V., C. van Opzeeland 1 pr., L. de Jong Z.E.V., C. J. Timmermans E.V. en 2 pr., Th. Deys. 3 pr., en E.V., Joh. Uiterwaal 1 pr., H. J. v/d Vring. 2 pr., C. J. Timmermans 1 pr., Joh. Uiter waal, 2 pr., C. C. A. Gresnicht 2 pr., Th. Déys Z. E. V., J. J. Galesloot 1 pr., W. Tooien 2 pr., C. J. Timmer- maus 3 pr., D. Das 1 pr., R. L. Staats 2 pr., C. J. Timmermans Z. E. V., id. C. C. A. Gresnicht 2 pr., W. Tooien 3 pr., E. V., J. v. d. Niet 2 pr., G. J. Tim mermans 2, 3, 1, E. V., en 1 pr., Th. Deys 3, en 2 pr., D. Das 3 en 1 pr., C. C. A. Gresnicht 2 pr., R. v. Beem 1 pr., H. Peters 3 pr., C. C. A. Gres nicht 1 pr„ P. J. Kluit 2e R. van Beem Z. E. V., en 1 pr., C. J. Tim mermans 1, en 2 pr., R. van Beem 1 pr,, C. J. Timmermans, Z. E. V., 2 pr. H. J. v/d Vring 3 pr., en Z. E. V., C. J. Timmermans 1 pr., J. v. Deventer 3 pr., H. Peters E. V., H. J. van Vessem 2 pr., P. W. Bergkamp Z. E. V., H. Peters 1 pr., C. J. Timmermans 1 pr., Th. Deys 2 pr.. Jb. van Deventer E.V. J. T. P. Boom E. V., P. Romeijn 2 pr., P. W. Bergkamp, 3 pr., C. Steinicke 1 pr., Th. Deys, 1, 2, 1, E. V. en 2 pr.. J. Bruigom E.V., G. J. Timmer mans Z. E. V. en 3 pr., Klaaren 3 pr. oor de nunciatuur In Brazilië heet mgr. Spolverini veel kans te hebben, Mgr. Locatelli voor de inter- nunciatuur der Argentijnsche Repu bliek. De „Osservatore" en de Scheidingswet. Onlangs spraken we over al of niet-voorbereid zijn der Fransche Katholieken op „de gevolgen der scheidingswet en gaven toen, wat ons uit de beste bron daaromtrent werd medegedeeld. Thans geeft de „Osservatore Ro mano" als haar meening, dat het niet-voorbereid zijn der Katholieken „wel te voorzien was." Aanstaand Consistorie. Als datum voor bet aanstaand con sistorie is bepaald 6 December. Dan zal Mgr. Mercier, aartsbisschop van Mechelen o.m. tot het Kardina laat verheven worden. HAARLEM 10 Nov. Botermarkt. Aangevoerd en verkocht. Boter 271 i 1 7 L65 a f 1.45 p. KG. Biggen 193 stuks f 9,a f 14.per stuk. schrammen 7 stuks, f 22.— a f 18— LEIDEN, 10 Nov. Boter. Aanvoer 0—Okilogr. 1ste qual. per 1/4 vat f 60.— a 64.—, 2de qual. per 4 vat f54.—a 58.—1ste qual. per ki- f°(f a 0~~ ~^e qual. per kilogr. Aanvoer middelmatig, handel mid delmatig. o fwl i Id Nov. Aanvoer 3. dubbele Hectoliters. Lange zwar te laagste prijs 19% ct., hoogste prijs - ct. per dubbele Hectoliter. HOORN. Op de weekmarkt werden de volgende prijzen besteed: Tarwe f (.aOa 8.—, gerst f 4.75 a f5.—.ha ver 1 4. a 4.25, groene erwten f 12 r 1, ër?uwe f 13.50 a f 16.—, vale l 1 3 doonen bruine f 10.25 a t 11—, karwijzaad f 16.75 a per heet. Paarden f 80 a 180, koeien f O a —0, schapen f 0.a 23.biggen f 8.a 12.50, kipeieren f 6.a 7. per 100 stuks, boter 67% a 72% cent per kop. Overleden: J. C. H. G. Spieren burg 5 j. z. KI. Heiligland. A. W. Wesselius, 8 m. d. Wilhelmi- nastraat. M. Stevens, 78 j, Ha- gestraat. A. F. Buijs, 5 j. z. Nassaulaan. G. Bijl de Yroe- feantbergen, 54 j. Koninginneweg. J. F. Boots, 3 j. z. Groendaal- steeg, A. F. Wijdeman, 82 j, Antoniestraat. G. H. M. Stam- meijer, 8 j. d. Spaarne. Bevallen. 9 Nov. A. C. van Halem—Alders d. 10 Nov. H. van 't Ylie—Cornet z. H. H. Koop— v. d. Heijden z.11 Nov. W. Mo ringHulstijn z. P. Sindorf Nijssen d. SCHOTEN. Ondertrouwd: C. Horemau en J. Zwitser. Getrouwd: A. Hoefgeest en A. A. Rozenhart E. J. Ooms en W. Groot. Overleden: E. Jurgens, 33i. H. v. Roessel, 69j. LISSE. Bevallen: J. Goedemans Hooger- vorst, Z. VELSEN. Bevallen: J. H. Post Knep- pel, D. A. H. H. LampersPronk, BEVERWIJK. Bevallen: C. van Hooff Duin, Overleden: J.M.Vlaming, 17j. HILLEGOM. Ondertrouwd: J de Groot en M. Klinkenberg, S. Lan- geveld en A. M. Brouwer. Getrouwd: J. H. Rovers en J. J. van Dragt, N. A. van Lierop en C. den Linden, J. S. Weijer en E. van Rooden, C. H. is en C. Aangeenbrug. Bevallen; E. RaamsveldDe Graaff, z. P. Warmerdam—Schrama z. K. Balkenende—Hoekstra z W Hamberg—e Jong, z. K. C. Stroom- bergenWoerde, d. O v e r 1 e d e nJ. V. Disselkoen, 10 u. LISSE. Getrouwd: J. van den Berg en C. Prins. Bevallen: M. v. Kampen geb Lammerse, d. r'°« urnede^ E' Duineveld 6 m. G. Scholten 26 j. D. Freeriks geb. Heemskerk 42 j. Politierapport. Gevonden voorwerpen: 1 portemon- naie, 1 horloge met ketting, 1 porte- monnaie met geld, 1 roeiboot, 1 wan delstok. Proces-verbaal opgemaakt wegens: spelen met en om geld op den. openb. weg, wielrijden zonder licht. Overtreding der motor- en rijwiel- wet. Zaterdagnamiddag is een rijwiel staande voor een perceel aan het plein ontvreemd.- Uit een koetshuis aan de Kolkstr. wordt een rijwiel vermist. Gisterenavond heeft een brandje plaats gehad in een schoorsteen van een perceel aan het Leidsche plein. De brand is met zout gebluscht. Tot onze diepe droefheid overleed heden onze lieve in den aanvalligen leeftijd van 8 jaar. J. G. STAMMEIJER. H.W. STAMMEIER-v. Leuven. Haarlem. 12 Nov. 1906.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3