Uit de Pers Gemengde Berichten. BINNENLAND. STADSNIEUWS. staan. Wat Rome hier verdedigd, is een kostelijk goed, dat wij even w arm als zij wenschen te beschermen. oge het voorbeeld door onze Roorn- whe landgenooten gegeven, tot hei- gen naijver ons opwekken, en ga >k van onzen kring een even be ilende actie uit tegen alles, in wat >rm ook, dat aan de reinheid der Y' den te kort doet. Hoe de arbeiders van eene koude ker mis thuiskomen. De vaardige pen, die in het „Wbid. v. Oldenzaal en O." steeds zoo be vattelijk en practisch over sociale aangelegenheden schrijft, velt in het jongst verschenen nummer van dit blad een verpletterend vonnis over het liberale ministerie, dat het Kabinet Kuyper heeft vervangen. Wij lichten uit dit vonnis de meest voorname zinsneden. De menschen, die in zake het s< ciale vraagstuk tot oordeelen be voegd waren, hadden in den laatsten tijd de overtuigng gekregen, dat naast pensioneering van oude arbei ders ook moest komen een verzeke ring an invaliede arbeiders. Ja, men nam zelfs aan, dat de arbeiders, die door een of ander li chaamsgebrek niet meer in staat waren hun werk naar behooren te verrichten derhalve ook niet in staat voor zich en zijnen in het levens onderhoud te voorzien moesten voor gaan. Zoo ook wilde het Dr. Kuyper, hoofd der Christelijke Regeering. Hij diende bij de Kamers een ont werp in, waarbij hij door de Wet wi 1de geregeld zien de verplichte ver zekering, zoowel van invalieden als ouden van dagen. Bij de verzorging van den ouden dag nam hij als grens aan den leeftijd van 70 jaar. Daar hadt je de poppen aan het dansen. Verbeeld je! 70 jaar! Dan zijn de nv esten allang dood! En de guitige heer Roodhuizen liep het land rond, al roepende „Wat heeft een dooje aan zijn pen sioen En de verzekering der inva lieden dan? Och, die werd handig weggemoffeld door den heer Rood huizen en al de liberale kranten en krantjes, die zijn voetspoor volg den Nee maar, zij zouden liet beter doen, veel doen, veel beter ook, als het ministerie-Kuyper maar verdwe nen was En.het ministerie-Kuyper viel. Een liberaal ministerie kwam. Aanstonds werd het Wetsontwerp Kuyper ingetrokken, en reeds in de Troonrede van 1905 een nieuw Wetsontwerp tot regeling van de invaliditeits- en ouderdomsverzeke- ring aangekondigd. En, o wonder! nu komt dezer dagen de liberale minister Veegens de man van de sociale hervormin gen, de man die een jaar lang heel het land in spanning heeft gehou den, opeens verklaren, dat er van invaliditeits-verzekering niets komen kanAlleen ouden van dagen zul len bedacht worden, zoodra zij den leeftijd van 65 jaar zullen bereikt hebben. Daar kunnen de arbeiders mee naar huis gaan Jarenlang heeft men hun ver zorging beloofd, zoodra gemis van werkkracht was ingetredenverle den jaar nog, bij de verkiezingen, kon men de mooiste beloften hooren uit den mond der liberale heeren „als Kuyper maar weg is!" En nu is Kuyper weg, de libe ralen zitten aan 't roer, en nu nu komt de zoo boog geroemde regeering met minder dan de helft! Men zou lachen als het niet zoo treurig was! Treurig voor die duizenden ar beiders, die zich verleden jaar op sleeptouw hebben laten nemen, om het ministerie-Kuyper ten val te brengen. Treurig voor die ongelukkigen, die wegens lichaamsgebreken nu niet meer in staat zijn in hun on derhoud te voorzien Treurig ook voor de vele vrou wen en kinderen, die ten slotte de dupe worden van de historie, die ook voortaan zullen moeten aan kloppen bij goede menschen, bij armbesturen, Vincentiusvereenigin- gen enz.! Treurig ook en bovenal leerzaam voor de van-huis-uit christelijke ar beiders, die aan het spelletje van 1905 hebben meegedaan, om Kuyper te doen vallen. De invaliditeits-verzekering is voorloopig van de baan,en wie weet hoe lang Treurig Doch te midden van al dat treu rige niet den moed verliezen Reeds werd door de Federatie van R. K. Arbeidersvereenigingen in de 5 Bisdommen een motie aan genomen, waarbij de houding der Regeering ten zeerste wordt be treurd. En aan de Regeering én aan de leden van de Tweede Ka mer werd roededeeling gedaan van deze motie. Wij willen hopen, dat dit werk met succes mag worden bekroond! In „De Standaard" vonden wij de volgende driestar: Schoolconcilie. Sterk woelt bij het Openbaar onderwijs de neiging, om de school onder een Schoolconcilie te plaatsen. Alle onderwijzers en personen aan de School verbonden, zullen een soort raad vormen, en in dien raad zal een beslissing vallen, hoe 't in de school zal toegaan. Het Hoofd blijft dan, voorshands nog, voorzitter van dien raad, maar ook de voorzitter moet zich aan de besluiten van den raad onder werpen. Maar er is geen enkele reden, waarom men ook dit niet veranderen zou. Best mogelijk toch, dat er onder de andere onderwij zers één is, die beter praesideeren kan. Eigenlijk kan men dus het Hoofd wel afschaffen, afschaffen ook het examen voor Hoofd, en stellig het hooger tractement van het Hoofd. Voor dit alles bestaat geen reden meer. Gelijke monniken, gelijke kappen. De republiek in de school. Vrijheid, gelijkheid, broederschap ook hier. Moet 't dan blijven, gelijk het is? Alleen het Hoofd over alles zeggenschap, en de anderen niets dan de blinde uitvoerders van zijn wil? Stellig niet. Reeds het feit, dat soms het hoofd jong is, en de on derwijzers mannen van rijper leef tijd en meer ervaring zijn, ont raadt dit. Consultatie is als vanzelf hier ge boden. Het Hoofd kan vergadering hou den, met zijn onderwijzers over leggen en raadplegen, hen kennen in alles wat op de regeling betrek king heeft, en zoo heel het personeel tot orgaan in plaats van tot machine maken. Maar wat nooit kan, en heel de school ontwrichten zou, is, het Hoofd, tegen zijn overtuiging en tegen zijn eigen inzicht, te willen noodzaken te doen wat zijn perso neel bij meerderheid van stemmen besluit. Dan is er geen Hoofd meer. Dan is het Schoolconcilie het Hoofd ge worden. En hiermee valt de School- eenheid weg. Inbraak bij ridder van Rappard te Berlijn. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Berlijn ten huize van den Nederlandschen gezantschaps- raad W. L. F. C. ridder van Rap pard, die op reis was, vermoede lijk door twee dieven inbraak gepleegd. De daders die nog niet zijn opgespoord, hebben een groot aantal zilveren voorwerpen ter waarde van eenige duizenden mark meegenomen. De heer en mevrouw van Rap pard, wonende te Berlijn, tijdelijk vertoevende op den huize Héimer- stein te Rhenen bij gelegenheid van een familiefeest, ontvingen Zon dag uit Berlijn telegrafisch mede- deeling, dat er in hun woning in de Königin Augusta-strasse aldaar een inbraak met diefstal was ge pleegd. Daarbij zijn vele preciosa ont vreemd, o.a. kostbare horloges met briljanten omzet, gouden ringen, de juweelen, het familiezilver enz. enz. Het antieke porselein is dooi de inbrekers verbrijzeld. De heer en mevrouw van Rap pard zijn onmiddellijk naar Berlijn teruggegaan. De afgesneden paardestaarten. De vermoedelijke bedrijver van het afsnijden van haar van de staarten van verscheidene paarden in de kazerce der veldartillerie te Breda is reeds bekend. Viijdag- morgen liet de kolonel de manschap pen aantreden en toen is door v. d. B., bij wien 't paardenhaar ver kocht werd en door eene meid, die b'j dezen verkoop tegenwoordig was, een der manschappen herkend als de man die 't paardenhaar te koop aanbood. Deze persoon, een stuk rijder is in arrest genomen en zal voor den krijgsraad worden te rechtgesteld. (D. v. N. B.) Agenda voor Woensdag 14 November. Verkooplokaal Nassaulaan 1, v. m. 10 u. door Not. Versfeit voor H. IJ. S. M. der achtergelaten goederen in 1905. Brongebouw n. m. 71/2 u- Weldadig- heids-soireé voor „Nationale Blinden- Bovenzaal Vereenigingn. m. 8 u. Gem. Kwartet „Ons Genoegen" 2e Dillettan ten-Concert. „De Kroonn. m. 4 u. Weener Da- meskapelle Euphemia Matinée. Hotel Funckler 25 u. „Arbeid Adelt", St. Nicolaasbazar. Teylêrh Museum. Tentoonstelling van photogravures, enz. Velsen in „De Breesaap" v.m. 10 u. door Makel. De Bus veiling tiemen of teen. Sassenheim in café „Het bruine paard", van 11 uur door not. Frijlinck, toeleg 4 perceelen. Beverwijk in Hotel „Der Burg" 'sm. 12 uur door Not. Donker, veiling le woon en winkelhuis, 2e villa Christina. Officieele gedeelte. Verlof Drankwet. B. en W. van Haarlem brengen, ingevolge art. 37 der wet van 28 Juli 1881 (Staatsblad no. 97), zooals zij laatstelijk gewijzigd is bij de wet van 30 Dec. 1905 (Stbl. No. 361), ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van D. Fabel om verlof, ingevolge art. 34 dier wet, tot het verkoopen van alcohol houdenden drank, anderen dan ster ken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel aan de Amsterdamsche Vaart No. 84zwart. Haarlem, 12 November 1906. B. en W. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PI.JNACKER. Voetbal. HaarlemH. F. C. 13. Voor de eerste maal ontmoette Zon dag de beide Haarlemsche clubs el kaar op*_het druk bezochte Haarlem- veld aan den Schoterweg en zooals wel te verwachten was, na het schit terend spel van de blauw-witten ver leden Zondag tegen de Haagsche, won H. F. C. met 41, een uitslag, die bij een beetj e beter spel voor het doel zeer zeker een 51 had kunnen zijn. Het quintet van de H. F. C., anders zoo uitstekend voor het doel, scheen Zondag het spoor bijster te zijn, vooral de wing HennyVan Gogh faalde nog al eens. Reeds eenige seconden voordat scheidsrechter Dijxhoorn, beginnen fluit, wordt het publiek, dat sterk Haarlems getint is, de roodbroeken met „Hiep, hiep Haarlem" aan te moedigen en het begin is ook werke lijk voor Haarlem. Van Waveren en Creriex zijn echter op dreef, zoodat de keeper voor alsnog zalige rust ge niet. Bos en Wolf, die het beste spel hebben van de Haarlemsche voorhoede, trachten herhaalde malen door flink opdringen hun club de leiding te be zorgen, doch steeds tevergeefs, en als de H. F. C.'ers langzamerhand aan het eigenaardige terrein wennen, komt goed uit, dat de blauw-witte voor hoede handiger met den bal weetom te gaan dan den tegenstander. Stol is bij Haarlem echter uitstekend op dreef; talrijke malen weet hij een goed ge- coinbineerden aanval der H. F. C. te onderbreken endank zij zijn krachtig spel, blijft het doel van Uitermark voorloopig maagdelijk. Na ongeveer een half uur spelens plots een uitval van H. F. C. en een lang schot belandt in de handen van Uitermark, die vreemd genoeg den bal bij zich houdt om weg te trappen, inplaats van hem direct weg te gooien. Ter Spill maakt hiervan handig ge bruik, loopt in en heeft succes, zoo dat de H. F. C.'s de leiding nemen. (10). Het aanmoedigen van het pu bliek en het gaat hard tegen hard. H. F. C. raakt hoe langer hoe meer op dreef, doch vinden in Healy, Stol en Seidel lastige tegenstanders. Eens denken we Haarlem te zien scoren als Van Waveren nog juist bij tijds het gevaar weet te keeren. Van der Dos sen, de hoop van het publiek, faalt enkele malen jammerlijk, en zonder dat verder gescoord wordt, gaat de rust in met 10. Na de hervatting is Haarlem het eerste kwartier bepaald sterker en liet H. F. C.-doel beleeft enkele benauw de oogenblikken. Slechts een enkele maal moet de doelverdediger echter optreden, want steeds blijken de scho ten door een H. F. C.-schoen onder schept te worden. Dan is het weer aan H. F. C., dat het zichtbaar te kwaad heeft met het oneffen terrein om zich te herstellen. Henny alleen goal staande, talmt veel te lang en v. Gogh schiet telkens naast. Francken en v. d. Vinne doen wat ze vermogen en van een zeer goeden voorzet van Van der Vinne, scoort Ter Spijl han dig ('20) H. F. C. blijft dan om het Haarlem-doel fladderen en Uitermark stopt verdienstelijk enke schotenvoor een kalm schot van Henny, dat wel te houden scheen, bezwijkt hij echter en no. 3 belandt in het net. Het publiek schreeuwt steeds luider en de 10 minuten, die nog te spelen resten, wordt vaak ruw gespeeld. Haarlem is dan wel wat sterker, doch door onoordeelkundig spel van Van der Dussen, wien de offside regel vreemd schijnt, worden de Haarlem-wenschen niet vervuld, doch ja, uit een wor steling voor het doel krijgt Seidel den bal vrij en scoort het eenige punt voor Haarlem. Vlak daarop is het tijd. Dat de sterkste won, is zeker. H. F. C.'s spel getuigt van veel mesr routine en be hendigheid, terwijl het Haarlemspel meer den indruk maakt van noncha lant wegtrappen. Bij H. F. C. noemen we speciaal Van Waveren, Cheriex, Francken en v. d. Vinne, bij de ver liezers waren Stol, Healy en Seidel, die vooral door kopwerk uitmuntten, de besten. De onderlinge verstand houding liet niets te wenschen over. H. V. V. II—Haarlem. H. V. V. II won met 85. Hockey. Haarlem IOdis. 52. Deze wedstrijd had plaats onder leiding van jhr. Ch. van de Pol. Odis speelt slechts met 10 man, waaronder een invaller. Ook Haarlem heeft niet haar sterkste elftal, begint aanvanke lijk ook met 10. maar spoedig komt ook no. 11. 't Blijkt spoedig, dat de Haarlemmers sterker zijn, maar voor eerst weten zij hun meerderheid niet in doelpunten uit te drukken. Het samenspel van de voorhoede laat veel te wenschen over en geschoten wordt er weinig; de schoten, die goed ge richt zijn, worden door den keeper van Odis goed gehouden. De Odis-voorhoede is nog minder gevaarlijk voor het Haarlemsche doel. Wel komt de bal eenige malen in den Haarlemschen cirkel, maar geen en kele maal behoeft de keeper hande lend op te treden. Eindelijk weet Van de Poll voor Haarlem met een prachtig schot het eerste punt te maken en nu volgen meerdere. Lieftinck maakt no. 2, als de keeper jammerlijk over een makkelijken bal heentrapt. Vlak daarna n aakt Teding van Berkhout op keurige wijze no. 3 voor Haarlem. De rust gaat in met 30 voor Haarlem. Na de rust blijft Haarlem overwe gend sterker en wordt steeds de Haag sche goal bedreigd. Van de Poll scoort twee maal achtereenvolgens, zoodat de stand 50 wordt. Het eerste succes voor Odis komt als de Haarlemsche keeper een dood- gemakkelijken bal van Bickama mist en niet lang daarna maakt Buysman met een goed schot no. 2. Het einde komt dan spoedig met 52. Het gehalte van het spel was maar zoozoo en vooral na de rust zeer slap jes. Bij Odis verdienen Sickama en Buysman meer bijzondere vermelding; bij Haarlem was het geheel zeer middelmatig. „Haerlem". Gisterenavond hield Professor Dr. H. Brugmans van Amsterdam in de tooneelzaal van Gebr. Brinkmann een interessante voordracht over den tegenvvoordigen stand van het Cos- ter-vraagstuk. De Voorzitter van de vereeniging „Haerlem", de Heer Joh. de Breuk stelde op welwillende wijze den spre ker aan de vereeniging voor, waarvan ongeveer 30 leden (waaronder enkele dames) waren opgekomen. Op heldere en bevattelijke wijze, zette de geleerde spreker de kwestie uiteen, toetste het bekende verhaal van Junius en de Ki.ulsche Kronijk van 1499 aan de eischen der kritiek, terwijl ook de jongste onderzoekingen van Zeelands rijksarchivaris, Mr. R. Fruin, van Dr. A. van der Linde, van Jhr. Mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt, en vooral van Mr. Ch. Enschedé met een ken nersblik werden beschouwd. De spre ker kwam tot de conclusie, dat de „Costerina" in het gemeentelijk Mu seum alhier berustend, van Haarlem schen oorsprong zijn, en vóór 1445 gedrukt zijn, terwijl hij het mogelijk, ja, zelfs waarschijnlijk achtte, dat de boekdrukkunst, hoewel zij in hare volmaaktere vormen uit Duitschland tot ons kwam, toch in onze stad haren oorsprong heeft gehad. De voorzitter bedankte den spreker, wiens aange name voordracht met een warm ap plaus was beloond, en gaf den aan wezigen de gelegenheid den spreker eenige vragen te stellen. Daarvan maakten gebruik o.a. Mr. J. de Vries van Doesburg en Mr. A. S. Miedema, alsook Mr. Ch. Enschedé. Nog deed een der aanwezigen de vrij nuchtere opmerking, dat hij niet begreep, welk belang de kwestie had, wie eigenlijk de uitvinder van de boekdrukkunst geweest was. Profcsror Brugmans be antwoordde de verschillende sprekers op bevattelijke en kernachtige wijze, waarop de Voorzitter dezen welge slaagden avond met een kort dank woord besloot. In ,.De Kroou". Wij kunnen niet anders zeggen dan dat wij ons in „de Kroon" Zondag avond bijzonder geamuseerd hebben. Voor den Zondagavond had de Heer Kievits „de Vereenigde Tooneelisten" van het Paleis voor Volksvlijt geën gageerd, met „de Wilsons in Doods gevaar", op het Program. De Wilsoncyclus is bijzonder po pulair, zoodat het ons dan ook niet verwonderde, eene talrijke schare te vinden, die brandde van verlangen de beide helden ten tooneele te zien. Bij de verschijning van Old Wilson en zijn assistent Harry, de beide ver maarde Detectives uit New-York, barstte het publiek in hartstochtelijke toejuichingen los, waarop beiden hunne bekende groote hoeden afnamen en hunne buigingen maakten. Het was vooral de Oude Wilson, de heer Blaaser, die, uitstekend gegrimeerd en bijgestaan door den souffleur pak kend spel gaf. Trouwens, de heele opvoering viel zéér in den smaak van Jan Zondag, zooals uit levendigen bijval bleek. Vooral het 5de tafereel, „de Gruwel op de East Ni ver, sloeg in, en nauw was het doek gevallen of er waren er reeds eenigen, die in de zaal het ge ziene op verdienstelijke wijze naboot sten, onder algemeene belangstelling. In de pauzen hield het orkest met allerlei vroolijke wijsjes de stemming er in; de muziek werktéaanstekelijk, zoodat niet zelden een algemeen fluit concert nog verhoogde. Van de bonte mengeling, den rijk dom van Schurkenstreken een beeld te geven, ware ondoenlijk en overbo dig, want wie, wie kent niet de Wil sons Wij. kunnen niet nalaten te zeggen, dat de Heer Kievits ook Jan Zondag uitstekend weet te amuseeren. C. B. Voor den Hoogen Raad. Heden deed de Hooge Raad uit spraak in het verzoek om herziening van een vonnis der rechtbank, alhier, veroordeelende dr. H. Chr. F., arts aldaar, thans te Zwolle woonachtig tot geldboete wegens „het als genees kundige bij het overlijden van een zijner patiënten ten behoeve van den ambtenaar van den Burgelijken Stand onderteekenen eener verklaring van dat overlijden en daarin niet naar zijne overtuiging, doch met inachtneming van den door hem afgelegden eed of belofte van geheimhouding, niet de vereischte nauwkeurigheid opgeven van de oorzaak van den dood." In deze zaak concludeerde advocaat- generaal jhr. mr. Rethaan Macaré tot niet-ontvankelijk-verklaring van het verzoek om herziening. De Hooge Raad verklaarde het ver zoek om herziening niet aanvankelijk. G R. K. Volksbond. *7. Gisteffevpnd %qrd in 't gebouw St. Bay o doqr cl|Volksbond 't slot vafc ,'t ...Jaarfeest gCvierd. De VtÜl^>ond mag met eere op dit welgesl?B§dLq feest terugzien. Schouwburg Jansweg. Zaterdagavond werd in den Schouw burg aan den Jansweg opgevoerd „Met den handschoen getrouwd" en gisteravond „Fédora". Brongebouw. Gisteravond werd in 't Brongebouw door 't Rotterd. Tooneelgezelschap op gevoerd „De Twee Weezen." Kruisverbond. Gisteravond had in het gebouw „St. Bavo" van den R. K. Volksb. de gewone Maandelijksclie vergade ring plaats van het Kruisverbond Bij afwezigheid van den Voorzitter, den Heer Lomeijer, werddiens plaats ingenomen door den Heer Gonnet. Na het welkomstwoord door den waarnemenden voorzitter werd de vergadering met gebed geopend. Bij monde van den Heer Anto- nissen werd verslag uitgebracht over de algemeene jaarvergadering van den Diossesanen Bond, van R. K. drankbestrijdersvereenigingenin ons Bisdom, waarheen 3 leden van het Haarlemsche Kruisverbond waren afgevaardigd geweest. Hun werd door den voorzit'er namens de ver eeniging daarvoor dank gebracht. Hierna bekwam de Heer Dr. Borst Pauwels het woord, die ae samen stelling besprak der verschillende ook de alcoholvrije dranken. Spr. toonde duidelijk door woord en beeld verschillende hoedanighe den en bestanddeelen van die dran ken aan. De vergadering bracht den spr. een warm applaus en toonde hem hare erkentelijkheid. Door het late uur werden enke le vragen in de vorige vergadering gesteld nog niet beantwoord, doch deze zullen in de volgende verga dering ter sprake komen. O. a. zal de vraag beantwoord worden door een der leden gesteld Waarom moet men lid zijn van het Kruisverbond? Na de rondvraag, waarvan door vele leden werd gebruik gemaakt werd deze leerrijkeu en gezellige vergadering met gebed gesloten, Examens. Vrije- en ordeoefening. Geslaagd de damesG. V. Blaauw, M. Tb. van Corstanje en C. Dekker, allen te Monnikendam, en M. Mattern te Hilversum. Samensmelting, A.s. Donderdag vergaderen wederom de kerkraden der 3 Ger. Gemeenten om de kwes tie der samensmelting te bespreken. Mr. F. A. Bijvoet. Gisteravond heeft de heer Mr. F. A. Bijvoet de Mariastichting per ziekenwagen verlaten en is bij naar zijn huis aan het Nassauplein ver voerd. De toestand van Mr. Bijvoet is zeer vooruitgaande. Garnizoensberichten aangesteld. Met ingang van 14 No vember a. s. is de sergeant Rosenland van de 4e Comp. III Bataljon, aan gesteld tot Sergeant-fourier bij de 3e Comp. van genoemd Bataljon. Te rekenen op 17 Nov. e. k. wordt de korporaal titulair van Dormalen van de 3e Compagnie III Balaljon, aangesteld tot korporaal bij zijne te genwoordige compagnie. Courses Ie Woestduin. Ook thans weder goede opkomst van het publiek en flinke deelna me. De Rust-prijs bracht elf paarden in de baan. Duroc, toevertrouwd aan Doele- man, kon als eerste over de eind streep komen, en kon de schimmel merrie Glendine juist voor blij ven. Voor den Bob-prijs werden zes paarden gezadeld, waarvan de stal- Creutz favoriet was. Beide paarden der stal hebben bet gestelde vertrouwen niet be schaamd. Zij kwamen als eerste en tweede over de eindstreep. Elly Rose won na mooien strijd den Roestprijs. Wel liet het zich aanzien, dat Gruno zou gaan winnnen, doch in den eindstrijd moest de bruine hengst plaats maken voor Elly Rose. De Hoezeeprijs was een goedge- loopen ren én werd na scherpen strijd gewonnen door Schoolmas ter. De Moed-prijs was voor Nelly Grattan. \reel langer had de afstand niet moeten zijn, want zeker was dan AVilhelmi het eerst over de eind streep gegaan. De Reseda-prijs was voor Fanta- cy, die eerst in den eindstrijd Cher ry Park voorbijging. De winster, te koop gesteld voor f1500, bleef voor f1775 in het be zit van haar eigenaar. De gedetailleerde uitslag is als volgt: De Rust prijs, draverij met voor gift voor Nederlandsche paarden, die in 1906 geen eersten prijs op Woest duin wonnen, maar wel daar ge start zijn, was voor Duroc, 1550 M., eig. stal Batavier(Eoeleman)in3.0075 gevolgd door Glendine, 1700 M., eig, Aartman Witte veen) in 300.3/5, en door D. D., 1675 M., eig. Jac. de Jong (Alkmade) in 3.027g. Niet geplaatstContinent, Helio- graaf. Morningstar, Blondiej warda. Elsje, Joseph en Eliy. Paris 2/i Duroc 301 Morningstar en D. D, 4/i Glendine en Elsje, 6/i de overige. Aan de overzijde wees Flly den weg, met Joseph dicht achter haar. D. D. ging bij de guldenstribune Morningstar en Glendine voorbij en plaatste zich vierde. Bij het luiden der bel ging Joseph het eerst het rechte eind naar huis in, doch kreeg spoedig gezelschap van Duroc. Hoewel de zwarte hengst van Eranschen bloede sterk werd bedreigd door Glendine, kon hij als eerste den winpost passeeren. De Bob-prijs, wedren op vlakke baan voor inlandsche paarden, van 3 jaar en ouder, afstand 1800 M., was voor Hiephiephoera, 55 Kg., eig. Baron Creutz (Allen), gevolgd door Freule, 59lL Kg., eig. jhr. Bo- reel (Heather). Gewonnen met Ilf2 leugten. Tijd 2.0876. Niet geplaatst Helena, Flonkel, Neger en Breseda. Paris 4/6 stal Baron Creutz, 2/1 stal Duitman, 3/1 Neger, 6/1 Reseda. Het zestal vertrok onder leiding van Hiephiephoera, gevolgd door Helena, Flonkel en de overige. Aan de overzijde kwam er een weinig verandering in de plaatsen; in den linkerbocht plaatste Helena zich naast den leider, doch slechts voor korten tijd. Al spoedig moest de merrie plaats maken voor Ereule, waardoor de stal met beide paarden aan liet hoofd kwam en au pas kon win nen. De Roest.prijs, recorddraverij voor Nederlandsche paarden, was voor Elly Rose, 2550 M., eig. Spaans (Doeleman) in 4.314/ö, gevold door Gruno, 2550 M.. eig Schoenmakers (De Boer) in 4.322/5, en door Alida, 2400 M., eig. De Ridder (Haster) in 4.334/g. Niet geplaatst André, Blondie, Heliograaf, Fricka, Continent en Dops. Paris lVï/l André, 3/1 Alida 4/1 Elly Rose en Fricke, 6/1 de ove rige. De tribune voorbijkomende was Alida aan het hoofd gevolgd door Elly Rose, Gruno, André en de overige. Aan de overzijde ging Gruno Elly Rose voorbij en trok dapper op Alida af. In den linkerbocht kwam Gruno naast de leidster en ging het eerst het rechte eind naar huis in. In den eindstrijd kon Gruno den aan val van Elly Rose niet weerstaan en moest met de tweede plaats te vreden zijn. De Hoezee-prijs, wedren op vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, afstand 1800 M., was yoor Schoolmaster, 6772 Kg., eig. Bult man (Tasker), gevolgd door Pou- poule, 55 Kg., eig. jhr. De Pesters (Mathews); Gewonnen met een halslengte. Tijd 2042/5. Niet geplaatst Handsome II. Pomme d'Api. Le Chevrier, Duin- digt. Pure Glass, Felo de Sé, Or- mondy en Aemilia. Pris 1/1 stal Baron Creutz, 2/1 Schoolmaster, en stal jhr. De Pes ters 5 en 6/1 de overige. Na eenig oponthoud aan den start vertrok het veld onder commando van Felo de Sé gevolgd door Handsome II, Poupoule en de overige. Het rechte eind naar huis werd het eerst ingegaan door Poupoule. In den eindstrijd bond School master den strijd aan, met Pou poule en het mocht Tasker geluk ken den zoon van All Moonshine het eerst voorbij den rechter te brengen. De Moed-prijs, vijfde duizend gulden prijs, draverij met voorgift, was voor Nelly Grattan, 3500 M., eig. Geersen (Schörok) in 5.434/s, gevolgd door Wilhelmi, 3425 M., eig. Schuyl (Schuyl Jr.) in 5.447s, en door Adlinn, 3325 M., eig. stal Confiance (Emmy) in 5,442/3.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2