Dépot. Uit den Omtrek Kerk en School. Gemengde Berichten, Amsterdamsche Beurs. Laatste Berichten. Telegrammen. Burgerlijke Stand. Verschillende geneesmiddelen hadden haar niets geholpen Ingezonden Mededeeling. U BU ITENLAND |f/4 47 Vervolg Stadsnieuws. MARKTNIEUWS. ftDVERTENTIEN. Niet geplaats Vent d'Ouest, Maud Murray, Maggie E. Brümmbar, Vauban, Harry P. Dollie King, Pfeilschnell, Ardent, de Luitenant, Bertha Emil en Phyllis. Paris 1/1 Nellv Grattan, 4/1 Vent d'Quest en Maud Murray, 5/1 Vau ban, 8/1 de overige. Op het teeken van vertrek stond Adlin gedraagd, de overigen goed weg, Phyllis leidde met grooten voorsprond, gevolgd door den Lui tenant Pfeilschnell. De tribune voorbijkomende was Phyllis nog aan den kop, gevolgd door Pfeilschnel, Adlinn en de ove rige. In den linkerbocht was Nelly Grat tan bij de voorsten gekomen en was het rechte eind naar huis in gaande op de derde plaats geko men. Met' veel moeite won Nelly Grattan. De Reseda-prijs, verkoopshorden- ren, voor paarden van drie jaar en ouder, te koop gesteld voor f 1500, afstand 2700 M., was voor Fantasy, 74^2 Kg., eig. Baron Creutz (He ather). gevolgd door Cherry Park, 60 Kg. eig. Bultman (Tasker). Gewonnen met 21/2 lengten. Tijd 3.29V5. Niet geplaatst Fosolda, Tom, Tucker, Cendre en Snof Box. Parijs 4/6 stal baron Creutz, 2/1 stal Bultman, 5/1 de overige. Goed aaneengesloten vertrokken de concurrenten. De tribune voor bijkomende, was Cherry Park aan het hoofd, met Fantasy op de tweede plaats. In den laatsten bocht plaatste Fan tasy zich naast Cherry Park en had spoedig de rekening met de leidster opgemaakt. Het blauwe buis won nog ge makkelijk. Bovenzaal Vereeniging. Morgen, Woensdagavond, geeft het Gem. kwartet „Ons Genoegen" in de bo venzaal der „Vereeniging" zijn 2e dillettantenconcert. Op dit concert zullen hunne wel willende medewerking verleenen D. Schoon, (Sopraan), W. Jonker (Vio list), A. Smit, (Bariton), H. Berg huis (Pianist) Begel. H. Berghuis en het (mannenkw. D.I.N.D.U.A. Billard Match. Hedenavond 7 uur wordt in 't café hoek Lotterstraat en Dr. Leydsstraat een billard- match gespeeld van 1000 pnnten tusschen de heer Joosten en van N. B ovenzaalV ereeniging. Hedenavond 8 uur zullen in de bovenzaal Ver eeniging optreden als sprekers de lieeren N. J. Brouwer Jr. voorz. Alg. Ned. Werkl. Verbond en Z. Gulden voorz. Alg. Ned. Opz. en Tuk. Bond. Deze sprekers zullen de volgende onderwerpen behandelen „Waarom gemeente-subsidie" en „Verzekering tegen werkeloosheid volgens het Gentsche stelsel. Drankbestrijding. Op Donderdag 15 deter 's avonds 8 uur znllen in de Kerk der Broedergemeente aan de Parklaan alhier optreden voor de afd. Haarlem der. Nat.Chr.Geh. Onth. Ver. de WelEerw. Heeren Ds. Chr. Hunningher van Amster dam enDs. A. J. Montijn. Weten en werken. De Ver. „Weten en Werken" zal haar jaarlijksche alg. ledenvergadering houden op Donderdag, 15 dezer, om 8^2 uur in 't gebouw der Vereeniging. Ernstig ongeluk. Zondagmorgen 12 uur gebeurde een ernstig ongeluk op de Kampervest. Een meisje, dat de rails te laat nog over wilde steken, werd ondanks het remmen van den wagenvoerder, door de tram gegre pen en overreden, en het kind werd Verschrikkelijk verminkt. Eenige omstanders en de moeder die geheel verslagen was, brachten het ongelukkige kind thuis. In den Zondagochtend gehouden wedstrijd van H. F. C. V.—E. D. O. Ill, was de stand van eerstgenoemde na een hardnekkigen strijd 42. De stand van H. F. C II—Ajax Amsterdam was 52. Hevig tumult. Zondagavond ontstond een hevig tumult in de Groote Hout straat. Een oproermaker had een agent omdat deze hem waarschuwde een klap in het gezicht gegeven, wat het gevolg had, dat deze hem achtervolgde met 4 collega's. Met al hun moeite gelukte het hun niet den oproermaker te pakken te krijgen. verbintenis. De milicien van der Weérd van het 7e Regiment In fanterie heeft zich vrijwillig verbon den als eléve-muzikant bij het 10e Regiment Infanterie. Eervol ontslag. Aan den len Luite nant R. C. Venema van het 10e Re giment infanterie, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit den mili tairen dienst. Caglioster theater. Het Cagliostro Theater, voorheen Ernst Basch, wiens opvolger, de heer van Kinsbergen, al vorens naar Indië te vertrekken nog een tourneé door ons land maakt, zal a, s. Zaterdag- en Zondagavond twee uitvoeringen geven in „De Kroon", alhier. Het veelzijdig programma bestaat uit allegorische voorstellingen, Hyp notische en Spiritistische manifesta- tiën, wonderfonteinen waterfeeëriën, levende beelden naar beroomde schil derijen, Japansche schaduwbeelden, enz. Volgens recensie, die wij lazen, is de heer v. Kinsbergen, een waar dig opvolger van den grooten Ernst Basch. Terwijl de Hoog Eerwaarde Heer Directeur van het groote R. IC. Se minarie te Rolduc op 7 Februari 1900 verklaarde: Een heerlijken avond, die onze ver wachtingen verre overtrof, heeft Che valier v. Kinsbergen ons en 500 stu denten bezorgd. (w. g. Directeur Kor ten). Zondag middag zal een speciaal ge arrangeerde Kindervoorstelling wor den gegeven tegen gereduceerde prij zen. Overreden. Gisteren is aan 't viaduct aan den Kruisweg de 10 jarige W. v. V., wonende Gen Cronjéstr. overreden door een groentenwagen. Een der wielen reed 't ventje over 't been. Hij werd aan 't station verbonden en daarna naar huis vervoerd. Kegelen, De Vereeniging Haarlem, en Waterpas behaalden op den ICorfwedstrijd,'gehouden ter gelegenheid van 't Groot Interna tionaal Kegelconcours resp. 2en en 17en prijs met 318 en 292 pun ten. Geenjuisteopvatting. Naar aanleiding van het in de pers cir- culeerende bericht over het nieuwe stuk van Jhr. van Riemsdijk, deelt de auteur aan 't Handelsblad mede, dat zijn stuk allerminst een „spel van de bank" moet worden genoemd. Ten deele is hetgeinspi- reerd door een catastrophe op fi nancieel gebied, doch het is niet op zulk een catastrophe gebouwd. Water en vuur. Zondag avond wilden vele nieuwsgierigen natuurlijk de brandende gebouwen zoo spoedig mogelijk bereiken. In de Nicolaas Beetstraat spoedden zeer velen zich over een aangren zend stuk land. Nu loopt er door dat land een breede sloot, doch die in het duister veel op een landweg geleek. Velen werden er dan ook de dupe van en kopje onder rolden zij 't water in. Natuurlijk werden de havenmees ters hartelijk uitgelachen. ZANDVOORT. Aangehouden. De politie te Zandvoort heeft aangehou den den veertienjarigen A. A. die aldaar rondzwierf. Aan het politie bureau deelde hij mede, dat hij was weggeloopen van een kostschool te Haarlem, waar hij het niet langer kon uithouden, en dat hij zich nu te voet naar Rotterdam wilde begeven, waar zijne ouders wonen. Na dien nacht in het politiebureau te hebben doorgebracht, is hij naar Rotterdam overgebracht. IJMUEDEN. Gevaarlijk. Vrijdag middag waren alhier een paar jon gens bezig elkander te schelden en met steenen te gooien. De ééne geen steenen meer vindende wierp met/jkracht een grooten spij ker naar zijn tegenpartij. Ongeluk kig trof dit projectiel een in de na bijheid staand zes jarig knaapje C. v. D. aan de slaap. Hevig bloe dende werd bij de openbare school binnengebracht. Daar liet zich de wonde zoo ernstig aanzien, dat het ventje naar dr. -v. d. Horst moest worden gebracht, die de wonde rei nigde en verbond. Een attentie. De heer De Bok al hier, die dezer dagen de bruidegom werd, ontving gisteren uit naam van alle schoolkinderen der open bare lagere school een prachtige varenplant in koperen pot en nog een paar bloemstukken, 't Geschenk is juist daarom zoo eigenaardig, om dat 't door alle leerlingen der school de een wat meer, de andere wat minder - is bijeengebracht. VOORHOUT. R. K. Zusterschool. De R. K. Zusterschool nadert met rassclie schreden haar voltooiing. Zij zal dan ook den 2en Januari a. s. in gebruik genomen worden, als school voor La ger Onderwijs met naai-en bewaar school. Het gemeentehuis. Aan het in aan bouw zijnd gemeentehuis wordt met kracht voortgewerkt en vorderen de werkzaamheden dank zij het bijzon der gunstig weer der laatste dagen, flink. Boven de hoofddeur is het wa pen der gemeente, uit seringensteen gehouwen, aangebracht, iets booger links de woorden „Raadhuis" rechts „Voorhout" waar tusschen het jaartal „1906" de laatste uit Morliesteen ge bouwen. Wanneer het weer gunstig blijit hoopt men het einde dezer week on der dak te brengen. Uit vaartdienst. De plechtige uitvaart voor den "WelEerw. Heer J. J. Mes, Pastoor van Langendijk (gem. Noordschar- woude) zal plaats hebben op Donder dag, den 15en, 's Avonds te voren worden te 7 uur de Metten gezongen en den volgenden morgen te half tien de Lauden, waarna de uitvaart wordt gehouden. De begrafenis zal plaats hebben op het R. K. kerk hof te Noordscharwoude, dat door de zorgen van den overledene eenige ja ren/geleden is aangelegd. De fransche vrouwen maken veel gebruik van de Pink Pillen, die haar goeddoen. Lees het onderstaande voorkomend, in een der laatste nomrners van het Journal van Parijs. De Pink Pillen hebben haar genezen. Mej. Jeanne Charnay, dameskleeder- maakster te Lyon, 4 rue Merc-ière, dankt hare genezing aan de Pink Pillen. Zij hebben haar genezen, hoe wel zij aan hare genezing wanhoopte. De talrijke geneesmiddelen die zij ge bruikt had waren onmachtig gebleven en hadden geen schijn van verbetering te weeg gebracht. Mej. Jeanne Charnay Cl. E. Bron. „Gedurende twee jaren, schrijft zij, leed ik. Mijn kwaal was begonnen met eene toenemende zwakte, gepaard gaande met hoofdpijn en maagpijn. Ik at bijna niet meer, en het weinige voedsel, ofschoon van lichten aard, dat ik nam, verteerde moeielijk. Na mijne maaltijden had ik scheuten in de maag. Des nachts sliep ik weinig, en over dag werd ik geplaagd door aanhoudende schele hoofdpijnen. Ook heb ik van tijd tot tijd zenuwpijnen gehad. Ik heb vele geneesmiddelen ingenomen, maar die hebben mijn gezondheidstoestand niet verbeterd. Eerst ben ik begonnen mij beter te gevoelen toen ik de Pink Pillen ge bruikte. Dezen hebben al mijn kwalen doen verdwijnen, en sedert ik de be handeling er mee gevolgd heb, is mijne gezondheid Volkomen hersteld." Alle jonge vrouwen of die van ge vorderden leeftijd zullen zich wèl be vinden bij het gebruik der Pink Pil len. De Pink Pillen schijnen in het bijzonder in het leven geroepen te zijn voor de vrouwen door de geëi gendheid harer werking om de zwak heden van het vrouwelijk gestel te bestrijden. Zij geven bloed, en de vrouwen hebben over 't algemeen zwak bloed en zijn het voorwerp van veel bloedverlies en bloedingen. De Pink Pillen geven baar eetlust, terwijl niets zoo grillig is als de eetlust, der vrouwen. De minste ongesteldheid doet dadelijk haar invloed op den eetlust der vrouwen gevoelen. Dan voeden zij zich onregelmatig en de ongesteldheid verergert. De Pink Pil len bevorderen de spijsvertering en do maag der vrouw weigert heel dik wijls het voedsel te verteren. Zij ver kwikken het zenuwstelsel, en het ze nuwstelsel der vrouw is overgevoelig en raakt daardoor gemakkelijk van streek. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neu rasthenie, algemeene zwakte, maag kwalen, rheumatiek, zenuwzwakte, on regelmatigheden. Prijs f 1.75 de doos; f9.per 6 doozen; verkrijgbaar bij Snabilié, Stei ger, 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Plaatzer v. d. Huil, Jansstraat 28. 1 Hij heeft het zoo slecht niet. De „kapitein" Van Köpenick zal verdedigd worden door twee advo caten. Deze hebben reeds een onder houd mot den beschuldigde gehad, wiens gezondheid thans geheel her steld is Zijn bewakers en de per sonen, die met], hem in aanraking komen zijn verwonderd over de gemakkelijkheid en juistheid, waar mede Voigt hun te woord staat. Een feit, dat wijst op een zekere sympathieke belangstelling] in den beschuldigde is, dat de advocaten uit alle oorden van het land ge schenken en kleine sommen gelds krijgen toegezonden om den gema len schelm het voorarrest in de gevangenis wat aangenamer te ma ken. Köpickiana. 't Onderzoek in de affaire Voigt zal waarschijnlijk de volgende week tot een einde komen. Massa's ge tuigen zijn opgeroepen zoodat de zitting verscheiden dagen duren zal Voigt is thans van zijn laatste ziekte geheel hersteld. Men heeft gemerkt, dat hij zijn moedertaal zonder fouten schrijft en zelfs over een vrij goeden stijl beschikt. No. 6000. De bekende Berlijnscbe firma A. Borsig heeft dezer dagen de 6000ste locomotief afgeleverd. In 1902 was het 5-de duizendtal bereikt. In hare werkplaatsen te Tegel (bij Berlijn) zijn 4500 arbeiders; in bare mijnen in Silezië 8000. Alweer een diefstal. Inhet„Lou- vre"-museum te Parijs waar ver ledeu week een Irisbeeld werd ge stolen is weder een diefstal ge pleegd. Een beeldje uit de 2e eeuw vóór Christus, van groote oudheid kundige waarde, dat in de zaal Dieulafoy stond, is spoorloos ver dwenen. In den trein vermoord De tandarts Clauszen uit Altona werd Zaterdagmiddag tusschen Altona en Blankenesse ('11 afstand van 17 mi nuten) in de spoorwegcoupé ver moord. De misdadiger maakte zich mees ter van al het geld en 't gouden horloge, dat het slachtoffer bij zich droeg. 13 November. Medegedeeld door H. C. Tombeeoh en Co Heden. South. Pac Sb. Common Marine Pref. pref. Com Steel Sh„ Topeka S.h. 2e mon Mexican. Common Kansas Sb. Pref. Common Wabash Norfolk Sh. Union Sh Southern Rails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri Rock Island Ontario Sh. Denver Sli. Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Rusland Hope Consols vorige koers 913/, 103/s 273/4 465/g 1013/g 25% 277/s 577/8 191/2 1801/2 33!/8 .431/8 43 35i/2 283/i6 45 397/g 720 143/4 471/2 49 207 72 72 911/4 105/8 285/g 463/8 1017/8 251/0 28 573/4 193/4 181 32;V8 433/8 423/4 353/4 281/2 451/4 393/4 718 485/8 204 72 72 Amer. markt in vaste stemming. Russen prijshoudend. Kon. Petroleum lager. Tabaksmarkt vast. Kimberley onveranderd. Koloniaal Museum. De eerste lezing in dit seizoen vanwege het Koloniaal Museum zal Maandag 19 Nov. a s. gehouden worden door den heer J. C. van Eerpe, onderwerp: het eiland Lom bok en zijn bewoners. De heer van Eerde was geruimen tijd als ambtenaar van hetbinnen- landsch bestuur, op Lombok werk zaam. Ons nieuwe Station. In liet Schoterkwartier hangt uit enkele woningen de driekleur. Geen wonder 1 De lastige spoorwegovergangen be lmoren tot het verleden. De treinen rijden thans over de hooge baan, wel wat angstvallig de eerste uren, maar die nieuwe baan zal alras wennen. Natuurlijk staan er bonderden nieuwsgierigen het toch vrij natuur lijke schouwspel gade te slaan. En menigeen vraagt zich af Hoe zou dat vannacht toch alles in zijn werk zijn gegaan? Om onzen lezers hierover in te lich ten geven wij thans het woord aan onzen verslaggever. Een heerlijke Novembernacht! Zacht koud en bijna windstil. Dooi de dichte wolkenmassa is het uitspan sel verdonkerd, zoodat geen enkele ster het nachtzwart komt verlichten. Wel een gemis in dezen tijd, nu onze sterrenhemel uitmunt door licht- kracht. Het is een van die nachten als in midden wintertijd, bij stil vrie zend weer, wanneer streelende koude onze wangen doet blozen en energie en levensdrang in ons opwekt. Van die stil gelukkige avonden, waarop de reine natuur zoo echt in staat is ons gemoed te verruimen, ons het leven als iets heerlijks te doen ge voelen, onze zorgen weg te vagen. Wij waren naar 't station getogen om een interessant nachtelijk schouw spel bij te wonen, immers daar had hedennacht de verlegging der sporen plaats, een reuzenarbeid, die aan de in gebruikneming van het nieuwe station op heden, vooraf moest gaan. Niet tegenstaande zeer gedécideerd van vele zijde 1 was beweerd dat vooral met het oog op het gevaar aan niemand toegang zou worden verleend, besloten we den tocht te wagen. We namen een maand- retourtje, overtuigd als wij waren, dat wij coüte que coüte zelfs de meest zwaarwichtige barrière zouden over komen en bij fakkellicht en hamer- gerinkel zouden overnachten. En nu? We zitten tegen een hoogen talud van versch opgeworpen zand in den deinenden schemer van den geel- rooden gloed der walmende toortsen, die ons met fijne rookvlokjes duchtig hinderen. Voor ons in dien vreemd-sterrigen gloed, werkt bedrijvig, maar rustig een détachement pioniers, meest jonge kerels, die met hun lenige lijven en gespierde armen de donkere aarde opwerpen, waarbij ze de blinkende spaden lichten in den rossen gloed, welke de flambouwen werpen op de arbeidende groep, spookachtig doend in den donkeren nacht. J'y vienne, j'y reste, redeneert een goed journalist; niet voor niets had den wij op een moeilijk nader te om schrijven wijze alle hindernissen ons in den weg gelegd, gepasseerd. Ruim half elf hadden wij den laat sten schildwacht, in groot tenu, ver schalkt en middernacht hadden wij het uitgestrekte emplacement reeds eenige malen doorkruist, baggerend door het mulle zand, met veel topografisch talent de talrijke wisseldraadversperringen vermijdend. Bij het hoofdkarwei, het meest be langwekkende gedeelte der werkzaam heden, waar een 206 pioniers onder leiding van den genie-kapitein Roorda uit Utrecht en een honderdtal weg- en grondwerkers metenormen spoed een reuzenarbeid tot stand moesten bren gen, toefden wij. Juist is de laatste trein dof-dreu nend langzaam weggestoomd, zoodat de aanval pas is begonnen. In twee lange rijen staan de genie soldaten op de beide honderd meters lange taluds, gevormd door het hoog opgeworpen pas aangereden zand, waarmede, zoodra de oude rails ge licht zijn, de diepe oude baan moet worden aangeplempt Zoo moet voor vijf uur in den morgen de verbinding van de oude baan met het nieuwe veel hooger gelegen station zijn tot stand gekomen. Acht gebruinde ke rels, mannen van de spoorbaan, die het werk verstaan, dalen af, de kop pen gericht naar de onwrikbre rails, de tangen geknepen in de eeltige vuisten. Hel rood belicht de flambouw hun donkere, gebogen werkerslijven. Dan gaan de blanke wertuigen met krach- tigen zwaai omhoog, om dra weer neer te ploffen met reuzenkracht op het rinkend ijzer. Het gaat alles blik semsnel, de mannen van den weg verstaan hun vak en weldra zijn de rails en bills losgeslagen. Zestien man nen staan gereed om op het eerste commando zich spieren spannend te bukken naar de rails en dan vat- aa-aan op zijn kaaant. Handen er a a n. Allemaal gegeten en ge dronken, huuuup. De zware rail rust op de gebogen schouders der ijzersterke kerels. Al lemaal 1 i i i nks. Met doffen slag ploft de weggedragen rail in het zand. Zoo gaat het door den ganschen nacht, de eene arbeid volgt den ander op den voet. Een ieder weet zijn werk, arbeidt rustig, toch ietwat koortsig door. Iedere meter vrijgekomen rail beteekent voor de pioniers het onmid dellijk volwerpen van een gapenden afgfond. Vlug moet de kuil weer wor den aangeplempt, 't geschiedt blik semsnel en daarbij met een jolyt en vroolijkheid, die gewor .tijk het ge meenschappelijk werk van jon 'e ge zonde, krachtige kcre s kenmc kt. 't Is juist een kolije naar hun 1 ad. Ze wroeten en scheppen cn gooien het zand met krachtigeu zwaai ver van zich af. Eerst later in den nacht, als de mannen de hun „toevertrouwd" vier volle kubieke meters zand verschoven hebben en de zware arbeid reeds veel van de lichamen heeft gevraagd, zakt de luidruchtigheid, worden despaden in den grond geplant en blazen ze uit, slurpen hun koffie, verorberen gretig het brood. Intusschen werd een driehonderd meter verder reeds de eerste verbin ding tot stand gebracht. Daar rinken en tinken de zware hamers op de ijzeren bouten, die de rails moeten verbinden met de zware rails. Midden in staat de man met de faakel bij lichtend de makkers die hameren, tik ken en dan weer angstvallig meten de breedte der rails; dat alles op het commando van den schorren ploeg baas, dat vreemd en zeer zuiver weer kaatst wordt door de dichte huizenrij beoosten het terrein. Elders licht men met zware reusach tige hefboomen het gansche spoor en vullen dan rappe handen het zand onder de verzakte leggers bij. Het is alles vol leven, vol kracht en vol kleur. Zoo woonden wij drie volle uren de werkzaamheden bij, nu hier dan daar, eerst onvermoeid dwalend, dan rustig luierend op een drogen hoop zand. Eindelijk is het oude en liet nieuwe spoor elkaar genaderd, is het werk zoo goed als verricht, kan mor gen de eerste trein rijden op het ge wone uur. Het doel is bereikt, het verkeer zal niet worden vertraagd, de werkers zullen straks de machine hooren gil len en haar dan langzaam zien stoo- men naarhet nieuwe station. Daarop zijn wij naar het nieuwe station getoge», om met de ingenieurs en de talrijke chefs onzen neus te gaan warmen en den inwendigen mensch te restaureeren. Natuurlijk was de treinenloop gis ter in de war. Vandaag zal alles weer veel geregelder zijn en morgen hopen we, arriveert en vertrekt alles weer op tijd. Door een betreurenswaardigverzuim 1 s dit verslag gister nietgeplaatst. Ver. v. Spoorwegambtenaren. De Haarl. Ver. van Spoorwegambte naren heeft Zaterdagavond de door ons aangekondigde feestelijke ver gadering gehouden, waarin de heer L. Jansen Fzn. de leden aangenaam bezig hield door het geven van enkele geestige voordrachten. Deze werden aangenaam afgewisseld door goede muzieknummers. Een zeer geanimeerd bal besloot dezen feest avond. Ore?' een hond. Een moterwiel- rijder reed op den H arlemmerweg Zondag een hond aan- De man gleed met zijn motor uit, viel er af, en werd nog meters over den weg voortgesleept. De motor was zeer beschadigd, ook de berijder kwam er niet zonder kwetsuren af. Hij liet zich bij dr. Melchers te Half weg verbinden. Schouwburg Jaiisweg. Gister avond is in den Schouwburg aan den Jans- weg opgevoerd door het Utrechtsch Tooneelgezelschap Marie Antoinet te", Koningin en Martelares. Zonder bruiloft. Heden vieren de echtelieden J. Veldhuizen Sr. ei? S. L. Kluit hun 50-jarige echtver eeniging. Den 13en December geeft de Liedertafel „Haarlems Zanggenot" een concert dat zeer belangrijk be looft te wezen. Zij heeft zich n.l. de medewerking verzekerd van de heeren J. M. Orelio uit Amsterdam en C. Philippeau uit Haarlem, o.a. zal gezongen worden het omvang rijke koorwerk „Jan van Schaf- felaar" van den toonkunstenaar C. Andriessen uit Hilversum, die welwillend de begeleiding op zich heeft genomen. Het Doorluchtige Fransche Epis copaat zal in Januari a s v<mr 4 derde maal b'jeeu komen, alzoo in de eerste weken van de toepassing der wet. Staking Houthaven. De bootwerkers vanhet Noorsche stoomschip „Nedanaes", aan de Houthaven te Amsterdam staken, omdat zij hun vraag om schade vergoeding wegens oponthoud bij de lossing niet ingewilligd kregen. De lossing geschiedt nu door eigen bemanning. Keizer Wilhelm en de Oranje-beelden. Berlijn 12 Nov. De Keizer be zichtigde gisteren in het atelier van prof. Haverkamp het stand beeld van stadhouder Willem III der Nederlanden, dat bestemd is voor het terras van het Keizerlijk slot. SCHIEDAM. Noteering Beurscom- missie Moutwijn f 12.per H.L. Zon der fust en zonder belasting. Spoeling fl.60 per ketel. Graan-Spiritus f 16.50 a f 17.25, Melasse-Spiritus f 15.50 a f 16.ruwe Spiritus f8,af ROTTERDAM, 12 November. Vlas. Op het land heerschte de vorige week goede vraag. Diverse geschikte partij en werden opgeruimd. De aanvoer be droeg heden7358 steen blauw Hol- landsch, 4390 steen Groningsch, 700 steen geel Hollandsch, 726 steen wit Zeeuwsch. Voor alle soorten blauw vlas bestond goede vraag. De aanvoer ruimde dientengevolge grootendeels op tot onveranderde prijzen. Door de be trekkelijk groote aanvoer van Gro ningsch vlas werden de prijzen eenig- zins gedrukt. De aanvoer vonnt dan ook slechts gedeeltelijk plaatsing. Lijnzaad tamelijk goede aanvoer. Flinke vraag. Prijzen onveranderd van f 9 a f 11.50 naar kwaliteit. Bevallen: 11 Nov.: M. Blom- Kamerman, z. 12 Nov: J. Botte- lier-v. d. Velde, d. 13 Nov.A. E. Hock-Bloem, d. Overleden: 12 Nov.: G. Frost 65 j., Nieuwe Gracht. C. E. Smulders 15 m. d., 2de Zuid Polderstr. C. Severijnse-Zoetelief 44 j., Vrouwe- steeg. Politierapport. Gevonden voorwerpen: 1 broche 1 stuk van een horlogeketting, 1 dames schoen, 1 hond, 1 paplepel, 1 band met ijzeren haak, een moer van een wagen. Proces-verbaal opgemaakt wegens: het wielrijden zonder licht. In een logement in de De Witstraat is gisterenavond een man, doordat hij werd overvallen door een toeval, van de trap gevallen. Hij bekwam een hoofdwonde en is verbonden en op genomen in het St. Elisabethsgast- huis. Hedennacht is ingebroken in twee perceelen aan de Schotersingel. ter wijl ook nog is getracht in eeu 3e perceel te komen. Eenig geld en zilveren voorwerpen zijn ontvreemd. Ter overname aangeboden een brooddépót. Br. fr. Letter G. Bur. van dit Blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3