Gemengde Berichten. STADSNIEUWS. HUiFden "Onitr e k BINNENLAND. Agenda voor Donderdag 15 November. Zondagsrust. De Regeering pleegt volgens de M. v. A. overleg omtrent eene regeling van de Zondagsrust. Zuiderzee-vraagstuk. fn zake landaanwinningen in de Zuiderzee heeft de Regeering, zoo ais bekend, het denkbeeld opgevat, d< inpoldering van een betrekkelijk klein gedeelte der Zuiderzee te doen voorafgaan aan het groote werk van O]>eenvolgende inpolderingen, bin nen een te voren in zijn geheel af te sluiten waterplas. In voorbereiding is een wetsont werp tot verbinding van het eiland Wieringen met den vasten wal en tot inpoldering van het Wieringer- meer. Voor de uitgaven zal worden ge leend. Verhooying van Hoofdstuk X Land- hou iv. Nijverhvid en Handel) voor 1905. Ingediend is een ontwerp tot ver hooging van bovengenoemd Hoofd stuk met f858,700. Voor den veeartsenij kundigen dienst wordt o.a. meer uitgetrokken f 55,000, vermits niet kon voorzien worden, dat zooveel veehouders zou den gebruik maken van de geopen de gelegenheid om tuberculeuze runderen aan het Rijk ter overna me aan te bieden, hetgeen om vangrijke en veel tijd vereischende onderzoekingen noodzakelijk heeft gemaakt. Het artikelkosten, subsidiën en schadeloosstellingen tot afwending van het gevaar, waarmede ziekten den veestapel bedreigen, wordt ver hoogd met f 200,000, welke verhoo ging een gevolg is van het op ruime schaal maken van de gelegenheid om tuberculeus vee aan het Rijk over te doen. De postontginningen en daar mede in verband staande uitgaven wordt verhoogd met f 416,400 ten behoeve van mijn Wilhelmina, ter wijl voor grondboringen enz. het desbetreffend artikel wordt verhoogd met f14,000. De overige verhoogingen zijn slechts van geringen omvang. Kwartjesvinders. Dit gilde begint te Amsterdam, „gedaan" te krijgen, zeker niet tot leedwezen van de argelooze buiten- luidjes. Eere aan de Amsterdamsche politie. Waar de kwartjesvinders gaan en staan, overal volgen de politie mannen hen op den voet. Geen vreemdeling kan op straat worden aangehouden of aanstonds treden hun achtervolgers tusschenbeiden, geen poging in een café tot ken nismaking met bezoekers wordt aangewend of een waarschuwende stem doet zich hooren. Besliste kwartjesvinders zijn er 35 in Amsterdam. Daarbij zijn na tuurlijk niet de talrijke handlan gers gerekend, maar dezen zijn ook niet zoo zeer met name bij de po litie bekend. Achtereenvolgens worden na tuurlijk in de eerste plaats de ge vaarlijkste kwartjesvinders, die er op uittrekken, om in de stad vreem deling en buitenman in hun strik ken te lokken. Maar hun rijk is thans uit, Aan 't kwartjes vinden is geen droog brood meer te ver dienen, naar de verklaring van een hunner hoofdmannen. Zij zijn zoo woedend over de taaie vervolging der politie, dat ze in den laatsten tijd meermalen bedreigingen heb ben geuit. Intusschen blijkt daaruit duide lijk, dat het optreden der politie doel treft, en Amsterdam zal den hoofd-commissaris van politie zeker erkentelijk zijn, als hij ons voor goed van het kwartjesvindersgilde weet te verlossen. Een kuiken met vier pooten. Als een bijzonderheid meldt men uit Stomp wijk aan de L. K. dat bij den landbouwer Jac. Hooij mans al daar een kuiken te zien is met vier pooten. Het beestje reeds twee maan den oud verkeert in goeden wel- 'stand, en gaat met de andere kui kens op het erf als gelijke op en neer. Burenplaag. De overlast, welken zoovelen on dervinden van de gramofonen, pia no's en misthoorns hunner mede burgers, heeft in de afdeelingen der Tweede Kamer de vraag doen rij zen of niet de strafwet op dit ge bied behoort te worden aangevuld. 's Lands wijs, 's lands eer. Te Eijsden (in Zuidelijk Limburg) heerschte dezer dagen tot laat in den avond een groote opschudding. Met ketels, buizen, bodemlooze fles- schen, enz. stroomde een menigte dorpelingen samen voor het huis van een weduwnaar, die op dezen dag in ondertrouw was opgenomen. Er bestaat daar namelijk een ge woonte om bij een aanstaand hu welijk van een weduwnaar hem te vergasten op zulk eene serenade. Daaraan is nog een tweede ge woonte verbonden, namelijk, dat de weduwnaar-bruidegom die sere nade kan doen ophouden door het zij een ton bier, hetzij een som gelds te schenken. Doet hij dat niet, dan wordt hij nog verschei dene dagen op dezelfde muziek ont haald. Le Fèvre de Montigny en de Geer. Gisteren werd in 5e zitting, de behandeling van deze omvang rijke zaak voortgezet, die de vorige week, wegens ongesteldheid van bekl. De Montigny niet kon door gaan. 't Was hem thans slechts weinig aan te zien, dat hij ongesteld is geweest. Alleen had bekl. uit voor zorg bij het binnentreden van de zaal een winterjas aan, waar van hij zich, na in de bank der beschuldigden te hebben plaats ge nomen, ontdeed. Een hoesten nu en dan verried, dat de verkoudheid nog niet geheel geweken is. De belangstelling van het publiek schijnt wel wat verminderd. Het getal toehoorders was minder dan bij de vorige zittingen. Ook de advo- catenbanken waren niet zoo dicht bezet. Sluwe oplichtsters. Ook te Zwolle hebben een paar Duitsche vrouwen uit woonwagens het oude kunstje met aanvankelijk succes herhaald om in een winkel, waar zij iets kochten, te vragen of men daar ook een paar gulden had van eene door haar genoemde soort. De winkelierster had de onvoor zichtigheid daarop in te gaan, en toen de vrouwen vertrokken waren, miste ze niet minder dan 36 gul den. De politie, aan wie het geval werd aangegeven, hield kort daar na, ongeveer een uur buiten de stad, twee woonwagens aan, waarin de bedoelde vrouwen. De wagens werden naar het po litiebureau overgebracht, alwaar bij onderzoek bleek, dat de verschil lende daarin aanwezige personen in het bezit waren van ruim 40 guldenstukken. Tijdens dit onderzoek had zich vóór het politie-bureau een zoo groote volksmenigte bijeenverzameld dat de politie genoodzaakt was met den wapenstok ruimte te maken. Inbraak te Berlijn. Omtrent de inbraak, bij onzen gezantschapsraad in Berlijn, waar over wij gisteren een zakelijk bericht gaven, verneemt men thans nader de volgende bijzonderheden. Eenige dagen geleden was de heer Ridder van Rappard, die in de Koningin Augustastrasse 41 woonde, met zijn echtgenoote naar Holland gereisd, om daar een zil veren huwelijksfeest te vieren. Maandagmorgen arriveerde hij weer te Berlijn en kwam er tot de ontdekking, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag door inbrekers van zijne afwezigheid gebruik was gemaakt om het huis binnen te dringen, met behulp van een loo- per. Het dienstpersoneel van den ge zantschapsraad meende, dat de toe gang tot het huis voldoende afge sloten was door een ketting op de deur en een sleutel, die van bin nen in het slot stak. Tegen de mo derne hulpmiddelen der heeren inbrekers helpen dergelijke voor zorgsmaatregelen al heel weinig. Ten minste de dieven wisten het huis binnen te dringen zelfs de portier sliep heel gerust alsof er niets gebeurde ensloten daar na de huisdeur zoo af, dat niemand er meer uit kon. Op den grond vonden zij kandelaars met kaarsen, die bij den „arbeid" goede diensten bewezen. De eetkamer, de salon en de andere vertrekken werden met sen bezoek vereerd. Alle kasten en laden werden zeer behendig ge opend; daarna deden de inbrekers op hun gemak een keuze uit den overrijken. voorraad tafelzilver, de zilveren kandelaars, messenleggers, schalen, lepels, vorken enz. Met dezen buit, die een waarde verte genwoordigde van eenige duizenden Marken, verlieten zij het huis langs denzelfden weg dien zij gekomen waren. Al het zilverwerk is van een wa pen voorzien, onder een kroon links een adelaar, rechts een leeuw in het midden links van boven en van onderen een paard, rechts over het geheele veld twee elkaar krui sende sleutels. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag had men al pogingen aangewend, om bij den bankier Guttmon, die onmiddellijk naast den gezantschapsraad woont, in te bre ken. Doch deze pogingen misluk ten. A'an de daders natuurlijk geen spoor te vinden. Wel heeft een oude vrouw 's morgens om 5J/2 uur twee mannen met pakken beladen, het huis zien verlaten, doch zij ver zuimde deze individuën te volgen. In het land, waar een Köpenick gevat wordt, zullen zeker geen zil verdie ven lang vrij blijven rond- loopen. Ook een beroep. Bedelaar. Hebt ge ook werk voor me? Heer. Wat is uw beroep? Bedelaar. Torenspits-vergulder. Grondige reden. A. Hoe komt bet, amice, dat ge, nog zoo jong reeds grijze haren hebt? B. Ik stam af van een zeer oud geslacht. Hipecacuana. Een jongmensch, die erg stottert, komt bij een apotheker en vraagt tegen de verkoudheid k. k. k. koekjes van hip. hip. hip. Hoera valt de apotheker in, die ongeduldig begint te wor den. Taalles. „Wat is het meervoud van stui ver?" werd aan een knaap ge vraagd. „Een dubbeltje," was het antwoord. Macht der gewoonte. Gids. Deze toren, mijneheeren, is gebouwd ter nagedachtenis van een onbekenden ongelukkige die er af gesprongen is en onmiddellijk na den val overleden. Mag ik u eene kleinigheid vragen voor zijne diep bedroefde weduwe Proef. Pedant heer. Mejuffrouw, mag ik u mijn arm aanbieden? Dame. Dank u, ik heb er zelf twee. Manteloostumes, Nieuwste stoffen, uit stekende coupe, prima afwerking, Th. LOHMANN, Groote Houtstraat b. d. Anegang, telefoon 1440. Teyler's Museum. Tentoonstelling van photogravures enz. „De Kroon". Wiener Damenkapelle Euphemia. Hotel Punchier. „Arbeid Adelt". St. Nicolaas Bazar 25 uur. Schouwburg Jamweg. Kon. Ver. „Het Nederl. Tooneel" Trilby, tooneelspel in 3 bedrijven. Oarnhoembureau. 's m. 12 uur aan besteding voor de levering van vleesch, vet en spek voor de soldatenrnenages le halfj. 1907. Gebouw Vereenig 'mg, n.m. 8U2 uur „Weten en Werken", Jaarverslag. Te Schagen. Landb. Soc. Ceres's m. 12 uur Not. De Gelder op verkoop boeren hofstede. Te Bennebroek. Bij O. Kempsbuurtschp Dageraad, v. m. 11 uur door Not. Loeff en Wilkens verkoop v. bierhuis, inventarissen, paarden, rijtuigen, enz. Aanbesteding. Het Burgerlijk Armbestuur alhier heeft gister Dinsdag 13 November, des avonds te 7 uur in het Stads-Ar men- en Ziekenhuis in het openbaar aanbesteed De levering van de navolgende artikelen, benoodigd gedurende de eerste zes maanden van 1907 als Boter, Rijst, Iieele Gort, Groene Erwten, Stroop, Zachte Groene Zeep en Patentolie, benevens de voor het geheele jaar 1907 benoodigde Ma nufacturen, Wollen Dekens en Stroo. Er waren 13 biljetten ingeleverd. Ingeschreven werd als volgt: H. A. Willenborg. Witte wollen dekens voor f 6.45 p. stuk en verder voor manufacturen, doch de zeer uit gebreide specificatie hiervan laten wij in deze en in de volgende achterwege. A. van der Laan Co. Witte wollen dekens f 7.95 p. st. Roode dito f7.70 en verder voor manufacturen. D. J. Kors voor manufacturen. Gebr. Holt voor manufacturen. W. L. v. d. Laan, fa. J. L. van dei- Laan. Boter, margarine f 0.97 p. K. G., roomboter f 1.40 p. KG. W. H. de Laat. Boter, margarine f 0,791/2 P- kg. B. Serné Wzn Boter, margarine f 0,76 per KG., roomboter f 1.28 p. KG. J. Meijnhout. Rijst f 0,19 p. KG., gort f 0,092 p. KG., erwten f 0,119 p. KG., stroop f 0,19 p. KG., zeep f 0,15 p. KG., patentolie f 0,42i/2 p. Liter. J. Kramer. Stroop f 0,17 p. KG., patentolie f 0,39 p. Liter. A. Elffers Jr. Rijst f 0,098 p. KG., gort f 0,1375 p. KG., erwten f 0,1275 p. KG., stroop f 0,181/2 p. KG., pa tentolie f 0,44 p. Liter, zeep f 0,16 p. KG. P. van Hemert. Rijst f 0,1925 p. KG., erwten f 0,1125 p. KG-, stroop f 0,21 p. KG., olie f 0,43 p. Liter, zeep f 0.151/2 p. KG. Th. Kolderie. Stroo f 16.50 de 500 KG. LI. P. Panrum. Stroo f 18.de 500 KG. Volgende week worden de leveringen gegund. Faillissementen. Door de Arr.-Rechtbank alhier zijn bij vonnissen d.d. 13 November 1906 in staat van faillissement verklaard: le. L. Weijenbergh Jr., winkelier, wonende te Haarlem, Zijlstraat. Rechter commissaris mr. C. C. von Reeken. 2e. W. H. Serné, rijwielhandelaar te Haarlem, van Marumstraat. Rechter commissaris als voren. Opgeheven zijn de volgende fail lissementen: S. E. Meyer, wed. E. L. van Thyn, zonder beroep, te Zaandam, uitgespro ken 16 October j.l. W. van der Mije, 'caféhouder te Zandvoort,-(uitgesproken 23 Oct. j. 1. A. Tibbe, schilder en koopman te Hillegom, uitgesproken 23 Oct. j. 1. Maatschappij van Nijverheid. Gisteravond vergaderde het depar tement Haarlem van de Mij. van Nij verheid. De voorzitter, de heer Dufour, her innerde er aan, dat het ontwerp Ar beidswet thans door de Tweede Ka mer is aangenomen. Bij de behande ling van deze wet was het ondoenlijk zich een duidelijk beeld te vormen van do beteekenis en den inhoud der wet. Eerst thans, nu een gewijzigd ontwerp in uitgegeven, is dit moge lijk. Nu is ook bij een nauwkeurige bestudeering van de wet aan het licht gekomen, dat het Arbeidscontract, zooals dit nu door de Tweede Kamer is vastgesteld, zeer vele bezwaren heeft voor de industrie. De secretaris van het departement Haarlem, de heer mr. J. C. L. Vlaanderen, heeft van de wet een zeer uitgebreide studie ge maakt en zijn bevindingen medege deeld in een bijeenkomst van Pa- troonsvereenigingen tc Amsterdam. Dit had tot resultaat, dat er in die vergadering besloten werd een adres aan de Eerste Kamer te zenden met het verzoek het Arbeidscontract niets aan te nemen. De voorzitter stelde in verband daarmee voor, dat het de partement Haarlem aan het Hoofdbe stuur der Mij, het verzoek zou richten, om aan de Eerste een dergelijk adres te richten. Over dit voorstel ontstond eenige discussie. Mr. Vlaanderen deelde eenige van zijn bezwaren tegen het arbeids contract mede. Hij meende in de ge heele wet een rooden draad te zien, een toegeven aan alle mogelijke eischen der arbeiders met een natuurlijke verwaarloozing van de rechten dei- werkgevers. Nadat nog eenige heeren hun mee ning over het arbeidscontract hadden weergegeven, werd besloten, Vrijdag 23 Nov. wederom een vergadering te houden, waarin mr. Vlaanderen een lezing zal houden over het arbeids contract. Op deze vergadering zal dan nader overwogen worden, of het ver zoek aan het Hoofdbestuur zal wor den gericht. In die bijeenkomst zal tevens be sproken worden een voorstel om aan den Gemeenteraad van Haarlem te verzoeken om te stichten een locale middelbare technische school. Inder tijd werd door den Raad een groote subsidie toegezegd'aan een eventueel door het Rijk te Haarlem te stichten centrale middelbare technische school. De stichting dezer school is echter van de baan gegaan met den val van het vorige ministerie. Daarna hield mr. Vlaanderen een lezing over de „Ziekteverzekeringswet 1907". Spreker ging uitvoerig den in houd der ontworpen wetsbepalingen na en maakte aan de hand van deze beschouwing de opmerking, dat men ook aan deze wet kan zien, dat zij achter de schrijftafel gemaakt is. Er is niet voldoende rekening gehouden met de eischen van de practijk. Een fout der ontworpen wet is, volgens spreker, dat er geen voldoende ruimte gelaten is voor het particulier initia tief. Minister Veegens heeft dit in de wet van dr. Kuyper afgekeurd, wat hoop gaf op verandering. Deze hoop is echter vervlogen, omdat de nu inge diende wet ook te veel bezwaarlijke bepalingen bevat voor de voldoende ontwikkeling van het particulier initia tief. De inleiding gaf tot eenige discussie aanleiding. Waarschijnlijk zal een commissie uit het Departement de bezwaren bespreken en met bepaalde voorstellen komen om op wijziging aan te dringen. Gevelsteen. De fraaie uit het be gin der 17e eeuw dateerende ge velsteen boven de poort van het St. Elisabeth's Gasthuis op het Groot Heiligland wordt thans hersteld dooi den Heer G. Veldheer, beeldhouwer te dezer stede. Ernstig ongesteld. De directeur van het Stads armen- en ziekenhuis, de heer R. Vermeulen, is zeer ernstig door een verlamming aan de rechter zijde getroffen benevens door een keel ontsteking. Men vreest het ernstigste. Jubilê 11 Dec. a. s zal het 12 1/2 jaar geleden zijn, dat de heer U. J. K. Versfeit werd benoemd tot nota ris alhier. Een trouw werkman. De bankwerker P. v. d. Linden zal 16 dezer den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de Haarlemsche Machinefabriek v/'h Gebr. Figée. Deze dag zal voor den trouwen werkman zeker niet onopgemerkt voorbijgaan. Haarlemsch Zanggenot. Naar men verneemt, zal de liedertafel „Haar lem's Zanggenot" een concert geven. Op dit concert zullen niet minder dan de heeren -Jos. M. Orelio van Amsterdam en C. Phillippeau van hier hunne medewerking verleenen. Ook zal uitgevoerd worden helFgroote en zware werk de „Jan vanSchaffelaar". De toonkunstenaar C. Andriessen uit Hilversum, de bekwame componist van dit werk, zal zelf de leiding op zich nemen. De .relletjes in „De Kroon". De in structie in zake de relletjes in „De Kroon", waarov.er wij reeds herhaal delijk schr^vefij dpurt voort. Thans ipêêt de kellners, de portiers vah|i„Irc Kmon" en een paar heeren irft* Den Haag dt§pr den Rechter van Instruécfesgehoord. Orgelbespeling in de groote of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 15 Nov. 1906, des namiddags van 23 uur, door den heer W. Ezerman. Programma. No. 1, Prélude en Fuga, E. Mobach. No. 2. Adagio, M. Brosig. No. 3. Sonate. A. Mailly. a. Allagro Maestoso. b. Andante. c. Allegro con brio. No. 4. Allegreto, A. Guilmant. No. 5. Litaneij, Schubert. Het nieuwe Station. De treinenloop is nog niet normaal uit beide richt- tingen is nog vertraging. De inspecteur van tractie, de heer Sariemijn regelt thans persoonlijk den treinenloop. Bovenzaal Vereeniging"Gistera vond 8 uur werd een o-penbare ver gadering gehouden in de bovenzaal „Vereeniging". De Heeren N. J. Brouwer Jr., voorzitter van het alg. Ned. Werk lieden Verbond en G. Gulden, voor zitter van het alg. Ned. opz. en Teeken. Bond voerde er het woord. De volgende onderwerpen werden besproken: „Waarom gemeentesub sidie" en „Verzekering tegen werk loosheid volgens 't Gentsche stelsel". Brongebouw. Gisteravond 8 uur gaf het LIaarlemsch Muziekkorps onder direct e van den Heer C. P W. Kriens een concert in 't Bronge bouw. Gouden bruiloft. De echtelieden W. H. Overbeek en E. Verdonk, Rozen- steeg 51 C vieren 2 December a.s. 't feest hunner 50-jarige echtvereeniging. Naar Vuurland. De Werf „Conrad" heeft in Vuurland (Zuid-Amerika) baggermolens te le veren (A.s. Vrijdag nu zullen een 12-tal werklieden der Werf via Antwerpen daarheen ver trekken om de molens in elkaar te zetten. Opgepast. In de Nassaulaan heeft een tot nog toe onbekend manspersoon getracht een 2-jarig meisje mee te lokken. De politie is gewaarschuwd. Vrije- en Ordeoefeningen. Haarlem, 12 Nov. Geslaagd de dames R. Reitsma, LI. W. van Ravenswaaij, L. C. M. Struijcken, E. A. van Schaick en E. Snapper, allen te AmsterdamC. C. Doorman, te Zaandam: A. Schoenmaker, te West-Graftdijk, en M. Heilig te Monnikendam. Si'.OVERVEEN. Herhaling sonderwijs. De Herhalingsschool voor jongens is aan de openbare school alhier met een twaalftal begonnen, tot nu toe het grootste aantal, waarmede een cursus aanving. Voor dien van meis jes heeft zich nog geen enkel jaar eene sollicitante aangemeld. Dit laatste vindt zijn oorzaak in een dub bele reden, ten eerste gaan hier zeer weinig meisjes op school, omdat de R. K. meisjes naar de Zusterschool gaan en ten tweede nemen de meis jes na het verlaten der school hand werklessen op andere inrichtingen, daarvoor uitsluitend bestemd. BLOEMENDAAL. In de rechterpols. De slagersknecht, P. M., werkzaam bij den heer Kohier, had bij het af snijden van een stuk vleesch, het ongeluk zich zoodanig in de rechter pols te snijden, dat hij bij den dokter moest worden verbonden. Benoemd. Met ingang van heden heeft de burgemeester benoemd tot adjunct-inspecteur van politie den heer W. Dijs, alhier. R. K- Volksbond. HEEMSTEDE. Gisteravond 8 uur hield onze R.K. Volksbond een alge- meene vergadering in café Wed. J. Meervoorde. Nadat de vergadering door den pre sident geopend was, werd liet woord verleend aan den heer dr. E. A. M. Droog, die het onderwerp bespraktu berkelbacillen. Deze vergadering werd vereerd door de tegenwoordigheid van den Zeer- e rw. Heer Pastoor, Geestelijk Advi seur, en den Weleerw. Heer Kapelaan. Omtrent de a. s. Jaarfeesten werd bepaald, dat de eerste feestavond zal kunnen worden bijgewoond door de ledennummers 1—60, de tweede door de nummers 60110 en de derde door de nummers 111200. Het Kruisverbond. A.s. Donderdag zal alhier demaande- lijksche vergadering gehouden worden van 't Kruisverbond. Naar wij vernemen is 't bericht, dat Dr. Borst Pauwels voor 't Kruisverbond zou komen spreken, minstens geno men voorbarig. SCHOTEN. Alweer de auto. Maan dagmiddag deed een koopman in lompen bij de politie aangifte, dat, terwijl hij ergens in huis was om vod den te koopen en zijn hondenkar op den weg stond, een passeerende auto zijn kar aanreed, waardoor den eenen hond zijn poot en kop verwond en den anderen een teen afgerukt werd. Op het janken naar buiten komende kon de koopman, door de snelheid der automobiel, jammer genoeg, geen nummer meer onderscheiden. Koninginnedag. Op initiatief der Ver eeniging tot viering van den Konin ginnedag en tot bevordering van ver makelijkheden in het Schoterkwartier, is een circulaire verspreid met verzoek om lid te worden van een op te rich ten Gemengd Koor. Aan deze uitnoo- diging hebben 10 heeren en 20 dam s voldaan. ZANDVOORT. Schip gestrand. Men seint ons, dat bij paal 5 ten schip gestrand is met twee witte schoorsteenen. Er zijn uit IJmuiden sleepbooten vertrokken ter assisten tie. VELSEN. De tuchtschool. De bouw van De tuchtschool te Velsen, die uit gevoerd wordt door de firma Jansen te Utrecht, is thans zoover gevorderd dat de fundeering bijna geheel ge reed is. Reeds zijn bijna 500,000 stee- nen verwerkt. Met het oog op den wintertijd zullen de werkzaamheden tot primo Maart worden gestaakt, waarna met den bovenbouw zal wor den aangevangen. De tuchtschool zal verrijzen op een terrein op Velseroord, dat daartoe door F. baron van Tuyl van Seroos- kerken is afgestaan. HILLEGOM. Overgeplaatst. De postboden H. P. Kuiper en PI. Ziel- stra, alhier, zijn respectievelijk met ingang van 16 December a.s. en 16 Jan. 1907 naar het post- en tele graafkantoor te 's-Gravenhage over geplaatst. Voorwaarts. De tooneel vereeniging „Voorwaarts" zal op Donderdag 15 dezer een uitvoering geven in het lokaal van café „Flora". Dan zal worden opgevoerd „De Banneling" tooneelspel in vijf bedrijven, gevolgd door het kluchtspel in 2 bedrijven: „Door moeder geholpen", terwijl een en ander zal worden afgewis seld door de voordrachten: „Onbe schaafde Negers," „Het sjeune Hil legom" en „De twaalf artikelen van de vereeniging „Voorwaarts". In gebruik. - De bijna voltooide openbare school zal, naar wij vernemen, met ingang van 5 Jan. 1907 in gebruik genomen worden. R. K. Kring. Dinsdagavond vergaderde de R. K. Kiesvereeniging „R. K. Kring" hoofdzakelijk tot bespreking dei- wijziging van het reglement voor de Centrale Vereeniging in het dis trict Haarlemmermeer. De voorzitter heette de vergade ring, die slecht opgekomen was, welkom, hij deelde mede, dat onge veer 80 leden bedankt hadden voor het lidmaatschap en velen zich be paalden tot de minimum-contributie- bijdrage. Bij de bespreking over het reg lement werden als hoofdpunten tot opneming vastgesteld Een centraal bestuur, uit de afdeelingen te kiezen, en algemeene vergadering, waarop de afgevaardigden stemge rechtigden zijn en alle leden recht van spreken hebben; de candidaat- steliiug voor de 2e Kamer zal ge schieden bij ste mming door de leden der afdeelingen zelf; wordt aldus geeu volstrekte meerderheid verkregen, dan stemmen de afgevaardigden ter Centrale Vergadering. Een en ander zal voorgesteld worden met de noodig gebleken aan vullingen, zooals dat in het regle ment der Ceiitr. Kiesv, District KatwijkLeiderdorp is opgenomen, waarbij dan ook de aandacht aan de daar aangegeven contributie-rege ling zal worden geschonken. De voorzitter gaf een kort over zicht over Staatsinrichting, waarna zich nog een korte gedachten-wisse ling ontspon. Bij de rondvraag werd bij het bestuur naar een plan de cam pagne geïnformeerd. Daarom wer den eenige sprekers bijzonder aan bevolen. Een der leden drong aan op het houden van openbare vergaderingen terwijl eveneens opgemerkt werd het Kamerlid voor Haarl immermeer zittend in overweging te geven, het voorbeeld van den afgevaardigde voor Beverwijk in betrekking tot zijn kiezers na te volgen. Een lid vroeg, of het bestuur een besluit, eerder door de kie jvereeni- ging reeds genomen, had uitgevoerd, en de zittingen van den gemeente raad met het oog op een verslag om trent de houding der Katli. raads leden. door een of meer leden had laten bijwonen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2