Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap Kerk en School. Gemengde Berichten. Laatsta Berichten. Amsterdamsche Beurs. Burgerlijke Stand. Een meisje voor de plaktafel Koninginneweg 3 0, AM> SPRENGERS, De voorzitter antwoordde vra gers naar genoegen der vergadering. BENNEBROEK. Een oudje. De ge meenteveldwachter J. van Essen hoopt den 14den dezer zijn zeventigsten ver jaardag te vieren. De voor zijn leef tijd nog krasse man doet nog steeds met ijver en opgewektheid zijne plich ten. In 1871 werd hij tot veldwachter benoemd en vervulde sedert Mei 1885 die functie in deze gemeente. BENNEBROEK. Tuinbouw/cursus. De jaarlijksche tuinbouw-wintercursus te Bennebroek-Vogelenzang zal dit jaar wegens geringe belangstelling niet ge houden worden. LÏSSE. Si. Isedorus. Vanwege het bestuur der Bloemistknechtsvereeni- ging St.-Isedorus" alhier, werd bok dit jaar wederom een prijsvraag uitgeschreven en wel van de vol gende strekking lo. Hoe openbaart zich het zwart- rand bij de hyacinthen? 2o. Hoe is het verloop hiervan in de verschillende perioden? 3o. Welke zijn de beste middelen ter bestrijding hiervan? De ingekomen antwoorden zijn gisteren door de jury beoordeeld, en aan den den heer P. van Bezie is de eerste prijs toegekend. SASSENHEIM. De Volksbond. Door de afdeeling Sassenlieim en Omstreken van den R.-K. Volks hond zijn twee feestavonden ge houden in den zaal van den heer Schipper. Na zaken van meer liuis- houdelijken aard werd begonnen aan het eigenlijke programma. De verschillende tooneelstukj js en voor drachten wekten menigmaal den lachlust en werden met aandacht gevolgd. Te Hoofddorp neemt de gemeente een proef met het branden van gas oline. De proefis uitmuntend geslaagd, Men hoopt nu maar, dat het oude licht spoedig tot het verleden zal be^ hooren. 1905 bedroeg 53753. In dat jaar wer den gedoopt 3014 personen, van wie 344 volwassenen. Het aantal le H. Communiën bedroeg 1144 en 328 hu welijken werden voltrokken. Met de zielzorg zijn belast 55 pries ters onder de leiding van Z. D. H. Mgr. Luypen, apostolisch vicaris van Batavia. Verblijdend verschijnsel. Gisteren werd te Leiden een tuin- bouw-teeken-cursus geopend onder leiding van den bekwamen tuin-ar- chitect tto Schulz te Bussum. Verblijdend is daarbij het ver schijnsel, dattegenwoordig'regeering, gemeentebesturen en ook particulie re vereenigingen het vakonderwijs zooveel mogelijk trachten te bevor deren, en waar de middelen moch ten ontbreken, subsidies geven, ge tuige de laatste ministeriëele reso lutie. De opgerichte tuinbouw-teeken-cw- sus zal in een zeer gevoelde behoefte voorzien, terwijl de naam van den heer Schulz, die zijn diploma heeft van de Kon. Pruisische Tuinbouw school te Postdam, een 'goede lei ding waarborgt. Moge het zijn ten voordeele van onzen Vaderlandschen Tuinbouw. rosi moet, naar uit Rome wordt gemeld, erg aan een zenuwkwaal lijden. „St. Thomas van Aquine". Vanavond houdt bovenstaande Amsterdamsche vereeniging een ver gadering in het Gildenhuis, Heeren gracht 489. Als spreker zal optreden de heer Alph. Laudy, redacteur van „De Tijd", over Multatuli (Ed. Douwes Dekker) met voordrachten. Toegang vrij voor alle Katholie ken (ook dames). Ingezonden Mededeeïing. Te veel water. Te Hoofddorp wordt vanwege de gemeente in een groote behoefte voorzien. De algemeene klacht van de bewoners der dorpswegen was vooral bij veel regen, dat ze grooten last van 't overtollige water hadden. De gemeente neemt thans krachti ge maatregelen om in dat euvel te voorzien. Ze zorgt voor de rioleering en de eigenaars voor de noodige af watering. HAARLEMMERMEER. De IJsclub. Zeer waarschijnlijk zal van het voornemen, om bij gelegenheid van het 26-jarig bestaan van de IJsclub „Haarlemmermeer" te Hoofddorp een op wintersport betrekking heb bende tentoonstelling te houden, worden afgezien, daar de beschik bare en toegezegde gelden op verre na niet toereikend zijn om de groote uitgaven, waarmede een en ander zou gepaard gaan, te dekken. Het rondzenden van circulaires met in- teekenbiljetten schijnt zeer weinig doel te hebben getroffen. Had men hieromtrent aanvankelijk groote verwachtingen gekoesterd, thans gevoelt liet Bestuur van genoemde IJsclub zich hierin teleurgesteld. Lichaamsgebreken. De milicien K. v. d. Ree alhier is wegens lichaams gebreken, buiten den dienst ont slaan, voor den dienst bij de Natio nale Militie afgekeurd. Aftreding. Alhier zijn dit jaar als leden van het Burgerlijk Armbe stuur aan de beurt van aftreding de heeren C. Vreugdenhil, J. de Heer, B. Th. de Koning, W. A. de Rooij, G. van der Beek en H. Mun sterman. ZAANDAM. Schade. Alhier is giste ren door het stoomschip „Phylis", kapitein A. Persson, ten gevolge van aanvaring, vrij belangrijke schade toegebracht aan den zwaaistoel in de ligplaats voor zeeschepen aldaar. Door de cargadoors Vinke en Co. is, ten genoege van Burg. en Weths., cautie gesteld. KOOG-ZAANDIJK. Jubileum. De Heer J. Gerritsen, stationschef bij de H.S.M. alhier heeft onder vele blijken van belangstelling zijne 25-jarige werkzaamheid bij deze Maatschappij herdacht. EDAM. 13 Nov. Grondaankoop. In de gisteravond gehouden zitting van den Raad werd aangenomen een voorstel van B. en W. tot on- derhandschen koop van twee per- ceelen grond, noodig voor den bouw eener openbare school, voor ruim f 2900 Tot kapelaan te Amsterdam (H. Augustinus) is benoemd de Wel- Eerw. Pater A. H. Meijers o.s.a. De WelEerw. Heer J. M. C. Nuijen, kapelaan te Voorburg, is benoemd tot Geestelijk Adviseur van het Kruisverbond aldaar. Onder talrijke bewijzen van deel neming heeft de Zeereerw. Heer B. A. A. Smeeman zijn koperen jubilé als pastoor van Monnikendam gevierd Uit het koloniaal-verslag blijkt, dat het aantal Roomsch-Katholieken in Nederlandsch Oost-Indië op 31 Dec Prof. A. J.Derkinderen. De benoeming van den kunste naar A. J. Derkinderen tot Hoog leeraar-Directeur van 's Rijks Aca demie van Beeldende Kunsten te Amsterdam - door ons reeds eeni- gen tijd geleden aangekondigd is thans een feit geworden. De op volger van den gevierden Aug. Allebé 'zal op 1 Januari zijn ambt aanvaarden. Antonius Johannes Derkinderen, geboren 1 20 December 1850, was van 1878 tot 1880 leerling van J. Th. Strackê, beeldhoutver en direc teur der teekenschool te 's-Herto- genbosch. Daarna (studeerde hij twee jaren aan de Academie van Beeldende Kunsten te Amsterdam en vervol gens nog eenigeri tijd aan de Aca demie te Brussel. Van 1883 af was hij gevestigd te Amsterdam; in 1899 verplaatste hij zich naar 's-Herto- genboscb, waarna hij zich in 1893 te Laren vestigde. Der kinder ens loopbaan als' kun stenaar wordt in de verschillende perioden gekenmerkt door enkele werken, welke meer in het bijzon der zijn naam hebben gevestigd. We noemen het veelbesproken Pro cessiestuk, thans in het Stedelijk Museum te Amsterdam, de wand schilderingen in het stadhuis te 's-Hertogenbosch, de wand versie ringen in het gebouw van „de Al gemeene" op het Damrak en de ontwerpmuurschilderingen, bestemd voor de Amsterdamsche Beurs. Ne vens deze groote werken op het gebied der decoratieve kunst heeft Derkinderen ook verwante kunsten beoefend; de versiering van het boek (we denken aan het gedenk boek van de keuze-tentoonstelling en de uitgaaf van een Mis van Die- penbrock) heeft veel aan hem te danken; evenzeer ook de glasschil derkunst, getuige het groote raam in de Amsterdamsche Beurs. Reeds van zijn jeugd was Der- kinderen bewust wat de monumen tale kunsten belmoren te zijn en in welk verband ze staan tot de architectuur. In een „Gids"-artike heeft hij zelf, nog niet lang gele den, geschreven: „Allerwegen groeit de lust voor de beoefening van lang verwaar loosde kunsten. Voorgelicht door liefdevolle en nauwgezette studie der oudheid, wendt men zich meer tot vele technieken, die de schoon heid in nieuwe vormen tot ons voeren zullen. „Maar ook het leven vraagt na drukkelijk wat de schoonheidsver langens weer begeeren. „Niet persoonlijk, fictieve bedoe lingen van afwijkende individuen deden nieuwe pogingen ontstaan in de monumentale schilder- en beeld houwkunst, niet een modeverlangen dreef tot behartiging der schoone drukkunst, maar de reëel e behoefte des tijds bracht en drong tot het benoodigde. Reeds uit deze weinige regelen krijgt men een begrip van Derkin- derens opvattingen omtrent het in nig verband tusschen de verschil lende kunsten. In de jongste afle vering van „Elleviers Geïllustreerd Maandschrift" heeft de schilder M. W. van der Valk een opstel gewijd aan Derkinderens werk en den aard zijner kunst. Een zoo veelzijdig kunstenaar als A. J. Derkinderen is zeker bij uit stek aangewezen als leider van een Academie, waar de verschillende kunsten worden beoefend. De wereldberoemde maestro- Pe- I~| onderden kinderen worden ieder jaar van Engelsche ziekte gene zen door Scott's Emulsion, van lever traan en hvpophosphiten van kalken soda. De kalk geeft voedsel aan de beenderen. Scott's is gemakkelijk in te_ geven, gemakkelijk te verteren, wordt gemakkelijk als voedsel opgenomen en is snel en zeker van uit werking. Weestaltijd op Uw.jhoede!jS voor de vele namaaksels die bestaan van Scott's Emulsion, welk middel dan alleen ^S0La,ltil?tdhan™t)'ai? krachtige hoedanig- merk„De Visscher "Xiedeil IS, £LlS het 6Ch|) het scott^proces. h<rtis, met „de visscher met visch" op de verpakking. Bij Apothekers en Drogisten verkrijgbaar. BUITENLAND Bedrog bij levensverzekering. Te Marseille is een phenomenale oplichterij ontdekt, waardoor ook twee Nederlandsche maatschappijen getroffen zijn geworden. Een tuber- culeuzen slager was het gelukt den slechten staat van zijn gezendheid te verbergen voor niet minder dan 34 maatschappijen; hij had zich verzekerd voor f 3,800,000 frs. Op 18 October 1.1. verrichtte dr. Dufour de gerechtelijke lijkschou wing aan het overschot van een slager, zekeren Millé, die den vori- gen dag bijna plotseling overleden was en die aan derden de kleinig heid naliet van 1,800,000 francs in den vorm van een levensverzeke ring, welke ternauwernood vier maanden geleden gesloten was. De premie voor dezen belangrij ken post was slechts éénmaal be taald en de 34 betrokken maat schappijen hadden terstond te ken nen gegeven, dat zij weigerden te betalen. De onderzoekende genees- heeren hadden immers bij Millé geen ziekte gevonden en dus moest verondersteld'worden, dat hij vergif tigd was. Bij dejdijkschouwing bleek even, wel,dat de man aan'tuberculose en dus langs geheel natuurlijken weg was overleden. Bovendien heeft het parket een brief in handen van den ovenedene, waarbij deze, den dag vóo r zijn dood zijn spijt uitdrukt, dat hij zich geleend had voor een bedriegerij, waarbij hij als volkomen gezond werd voorgesteld, terwijl hij inder daad zijn einde voelde naderen. De dood zou, zegt men, verhaast zijn, door de schuld der bevoordeelden, die den verzekerde hadden aange spoord tot een losbandigheid, die den dood moest verhaasten. Van hun kant houden de begun stigden vol, dat zij een rechtmatige operatie hebben ondernomen en dat de maatschappijen zich dan maar beter moeten verdedigen door een zorgvuldiger onderzoek van den verzekerde. De maatschappijen zul len nu wegens oplichting vervolgen een bankier en een vroegere vrien din van den slager, onder wie het verzekerde bedrag verdeeld had moeten worden. De rechter, die deze zaak in han den heeft, heeft huiszoekingen be volen. Tot de betrokken maatschap pijen behooren de New-York (100.000 frs.), Urbaine (128,000 frs.), France (115,000 frs), Kosmos (75,000 frs.), Algemeene (50,000 frs.), Conservateur (53,000 frs.), Conso lidated (325,000 frs.), Nord f25,000 frs-), Aigle (50,000 frs.). (Verz.b.) Ze gaan vliegen! Het vraagstuk van de vervaar diging eener bruikbare vliegma chine, waarbij het „zwaarder-dan- de-lucht-beginselis toegepast, is, door toedoen van Santos Dumont, weer wat nader tot de oplossing gebracht. Reeds was door ons ge meld, hoe Santos- Dumont enkele weken geleden een niet slecht ge slaagde poging deed om met zijn nieuwe vliegmachine, welke zwaar der is dar. de lucht, te „vliègen." De proef is gisteren te Parijs een paar maal door dr. Braziliaan her haald, en dezen keer met verras send beter succes. Maandagmorgen werden twee pogingen gedaan. De eerste maal bleef de vliegmachine 54/g. seconde van den grond, de tweede maal öi/g sec. Beide keeren werd een afstand gevlogen van 50 a 60 M. Maar 's middags probeerde San tos Dumont zijn toestel weer. En nu bleef de vliegmachine 211/g sec. boven den grond en bewoog zich met een snelheid van ca. 5 M. in de seconde tegen den wind in. De afgelegde aftand bedroeg 220 M. Dit zijn schitterende resultaten. Ongeluk in eene kerk. Een verschrikkelijk ongeluk ge beurde Zaterdagmiddag te Leuven in de St.-Quintenkerk. Een stelling, waarop zes werk lieden stonden, stortte in en allen kwamen op den kerkvloer terecht. Een hunner was dadelijk een lijk, de vijf anderen zijn zwaar gekwetst De justitie doet een onderzoek. De stolling was 16 meters hoog. De doode is vader van drie kin deren en 26 jaar oud. Men vreest ook voor het leven van M. Karei Forton onderaanne mer van liet werk en van M. Lod. Magits, den opzichter, wiens toestand zeer gevaarlijk is. De andere gewonden zijn buiten gevaar. Drama in zee. Bij Cabourg zijn vijf visschersvaartuigen door [een rukwind overvallen. Drie kantel den, waarbij vijf van de acht vis- scliers verdronken. Ontploffing. Zaterdag is in de wa terstofgasfabriek te St.-André, bij Rijssel, een te zwaar geladen ijze ren flescli oxygeen ontploft, waar door een jonge man gedood en drie anderen gekwetst werden. De scha de is groot. In liet Louvre. Naar aanleiding der jongste diefstallen in het Lou vre zijn er maatregelen genomen tot betere bewaking. Zaterdag lie pen er talrijke agenten in burger- kleeding tusschen de bezoekers. Schurkenstreken. De Odessasche correspondent van do Standard be schrijft de uiterst brutale wijze, waarop een vriend van hem, een koopman, is uitgeschud nabij Ni- kolajef. „Men moet al dankbaar zijn voor kleine weldaden in deze gevaarlijke tijden zei de man toen hij zijn verhaal begon. Hij wilde terug naar Odessa met de boot, die eiken nacht om twaalf uur naar Nicolajef vertrekt. Van de stad naar de haven is zoowat 3 K.M. langs een 's avonds zeer lange weg, die aan gewapende straatroovers een goede kans biedt om hun slag te slaan. De koopman was gezeten in een victoria met twee paarden van een vriend, toen plotseling bij een spoorwegviaduct een gewapende schelm te voorschijn sprong en de teu gels greep, terwijl twee andere op de inzittende en den koetsier hun re volvers richtten. De koo])man, ge dachtig aan talrijke gevallen waar de revolver bij zulke overrompelin gen ook werkelijk gebruikt werd, stak onmiddellijk op het eerste be vel de handen op. Toen werd hem zijn gouden horloge met ketting- afgenomen, benevens een dasspeld twee ringen en ruim f 2000 aan bankpapier. Toen kwam de „kleine weldaad". De aanvoerder van het drietal vroeg: „Heb je een kaartje naar Odessa?" Het antwoord luidde ontkennend, waarop de schelm eenig zilvergeld uit den zak haalde en dit zijn slachtoffer aanbood met de woorden: „Hier zijn twee roebels voor een kaartje tweede klasse naar Odessa en vijftig kopeken om je rijtuig morgen vroeg van de boot naar je huis te betalen. Het is goed voor je om de minder gerieflijkheden van een tweede klasse-reis ook eens te leeren kennen, want jij en je soort zullen gauw derde klasse reizen, zooals je naasten van ons slag. Toen verdwenen de drie schurken gedruischloos in de struiken. Kbpenick maakt school. In den nacht van Zondag op Maandag hebben te Bromberg dieven in officiersuniform in de kantine 80 mark en eetwaren gestolen. Inbraak in een museum. Uitliet Wel- fenmuseum te Herrenhausen zijn bij een inbraak 50 met briljanten bezette ridderorden en sabels ter waarde van 50,000 mk. gestolen. 100.000 roebel-roovers gesnapt. Eergisteren werden bij het openen van een kleederenwinkel in de Iljinka-straat twee personen ontdekt, die zich achter een hoop kleeren hadden verscholen. Het bleek, dat de heeren door een opening in den vloer in het onder den winkel gelegen bankfiliaal van Gawrilof waren gedrongen en daar 100.000 roebel aan geld en effecten hadden geroofd. Vervolg Stadsnieuws. Kwajongens. De kwajongens heb ben het op het oude station gemunt. Gisteren drongen ze door tot op het perron, waar ze een hoop baldda- diglieden gingen plegen. Een hun ner stak een oude lantaarn aan, doorsnuffelde goederenbureau en an dere lokaliteiten en sloeg ten slot te op de vlucht, toen een baanwach ter kwam opdagen. Hedenmorgen reed een automo biel door de Groote Houtstraat. Een klein meisje, voor een fietsrijder willende uitwijken, werd door de auto gegrepen. Aan het hoofd en het been gewond werd het onge lukkige kind binnengebracht in de apotheek van de firma A. H. van Tubergen. Tegen den bestuurder der automo biel is proces-verbaal opgemaakt. Oefeningen. Hedenmorgen rukte de troep uit tot het houden van eene Gamizoensmanoeuvre in de richting van Spaarndam. De muziek deed den troep uitgeleide en haalde die weder in. Opkomst onder de wapenen. De ser geant G. Overduin van het XXIII Landweer District, wien door het ver blijf in het ^buitenland uitstel van opkomst onder de wapenen was ver leend, is tot 17 November a. s. alhier in garnizoen onder de wapenen ge komen. Staking ia de naven. Onze Amsterdamsche correspon dent seint: Het stoomschip Prudho-Castle, komende van Hull met steenkolen, ligt alhier in de haven. De gelde lijke vergoeding voor vertraging die de bootwerkers eischten, werd al leen dan toegestaan, als zij het schip losten. Hiermede namen de boot werkers geen genoegen. Heden wordt de arbeid door eigen bemanning gedaan. Op het stoomschip Duo, met hout beladen, is eveneens ge staakt, de bootwerkers eischen meer loon. 14 November. MARKTNIEUWS. HAARLEM 12 Nov. Botermarkt. Aangevoerd en verkocht. Boter 48 KG. f 1.60 af 1.55 p. KG. Biggen 31 stuks f 9,a f 12.per stuk. Schrammen 6 stuks, f 21.a f 17 HAARLEM. Grocntenmarkt. Aangev. Aardap. 39 HL. Verk. HL. f 1.40, H.pr. f 2.50, Aangev. Appelen 89 HL. Verk. 64 HL. L.pr. 4,Hpr. 12, Aangev. Peren 44 HL. Verk. 37 L.pr. f 4 a 9, H.pr. fAangev. Bloemk. 500 st. Verk. 0000 st. L.pr. f 4,H.pr. f 12.Aan gev. manden spinazie, verk. mand L.pr. f 0,H.pr. f 0.Worte len 200 bos verk. 300 bos L.pr. f 5,f 7 H.pr. f 0,Sla 0—- md. verk. Heereboon. Aangevoerd verkocht mnd. f 0.00 a f 0..Snijboonen Aangevoerd 0 mnd., verkocht mnd. f 0.00 a f 0. Roode Kool 4000, stuks f2.—a 6.— Witte Kool 500 stuks 1 2.a f 4. Savooie Kool 7000 st. f 2.a f 5. alles per 100 stuks. PURMEREND. Aangevoerd 145 stapels (wegendeKg.) kleine f 33.0 st. middelbare f a st. Commissie f a 1130 Kg. Boter, f 1.50 a 1.55 per Kg. PURMEREND. Veemarkt. Aangev. 587 runderen, waaronder 519 vette en 6 stieren, f0.a f0.p. k. 29 v. kalveren f0,70 a f 0,90 131 uchtere idem fll k f25 per stuk, 25 paarden, f 60 a 180 1732 schapen 0a f ,0en lammeren, f prijsh. vlug, 242 v. varkens f0,45 af0,49, per kilo, vlug; 12 magere id. f 15 a f 25 per stuk. 327 Biggen f8 a 12. 500 zak peren f 1.a f 3.50 per zak. 200 zak appelen f 2.a f 4.per zak. 130 zwanen f 4.a f 5. Kipeieren f 7.50 a f 8.670 ganzen f2.60 a f. 3.40, Vette koeien prijshoudend, handel stug f 0.63 a f 0.74 per K.G. Melkkoeien prijshoudend f 160 a f 240 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel vlug. Vette varkens prijshoudend, handel matig. Magere varkens en biggen prijshou dend, handel matig. Vette schapen prijshoudend, handel vlug f 23 a f 36. Overhouders prijshoudend, handel vlug f 18 a f 26. ROTTERDAM, 13 Nov. Op de vee markt aangevoerd: 49 paarden, veu lens, ezels, 344 magere en 586 vette runderen, 218 vette, 80 nuchtere en 39 graskalveren, schapen of lamme ren, varkens, 314 biggen, 2 bokken of geiten. Koeien 26 tot 40 c., ossen 26 tot 38 c., stieren 24 tot 32 c., kalveren 38 tot 521/2 c., alles per 1/2 kilo. Melkkoeien f 110 a 290, kalfkoeien f 150 a 350, stieren f 70 a 190, pin ken f 45 a 115 graskalveren f 35 a 120, vaarzen f 70 a 180, alles mager vee: biggen f 7. a 14.. paarden f 50 a 130. Nuchtere kalverenfok f 15. a 20. slacht f 9. a 12. Wegens de Gorinchemsche najaars- markt was de handel in vette runde ren en dito kalveren traag. Stieren en grashalveren weinig aangevoerd, han del gering. Fok- en nuchtere slacht- kalveren werden duur verkocht. Big gen en paarden stationair. Kalf- en melkkoeien worden vlug en tot hooge prijzen verkocht. In pin ken en vaarzen was weinig handel. AMSTERDAM, 13 Nov. Op de vee markt waren aangevoerd 274 vette koei en, le qual. 72 a 76 cent, 2e qual. 66 a 70 cent, 3e qual. 58 a 64 cent, 55 melk en kalfkoeien f 130 a 280, 29 d uchtere kalveren f 8.a 16. 573 vette varkens Hollandsche le qual. 45 a 47 cent, idem 2e en 3e qual. 43 a 44 cent, Geldersche en Overzeesche le qual. 45 a 47 cent, 2e en 3e qual. 42 a 44 cent per kilo. ONDERTROUWD: A. B. Koppen W. F. Mijnders J. Hertog H. Sieraas H. B. Bouma A. M. T. v. Schuilenburg J. J. Kuijper A. C. Lub bers G. Bakker AC. M. Nobel. Getrouwd: B. v. Geldorp en J. C. Oomen. C. Stroes en F. de Vries. H. J. Stuurman en C. Schippers. H. Scheepmaker en H. de Wit. E. J. Haack en M. M. C. Timmer. G. P. de Vries en J. van Dijk. H. v. d. Veldt en M. J. D. v. d. Loos. L. v. Viersen en H. J. van Straaten. J. M. Woestenburg en M. C. Kors. C. de Leeuw en C. Verhagen. J. M. v. Waveren en P. Boonman. J. Wiarda en M. M. Westrik. G. Dikkeboom en T. v. Batenburg. E. Eichenberger en J. v. d. Wall. J. P. Ondolf en G. J. M. A. Kuhie- maijer. BEVALLEN: M. C. Bos Spoor Z. J, M. de Zwart Uittenbogaard d. G. J. Akersloot Mulder d. J. M. E. Westerman van Dam d. F. Gi ling Groot z. Overleden: J. H. Soellaart 14 m. d. Vogelkoopsteeg. W. Hofste de 5 m. d. Hazepaterslaan. J. Mul lerHildebrand 62 j. Meesterlottelaan. N. Ver delKottman Houtgraaf 58 j. Spekstraat. E. de Nijs 8 m. d. Molensteeg. E. H. M. v. Kaam 3 j. d. Zuider Buiten Spaarne. J. Kracht 1 m. z. Heerensingei. S. v. Polen—Jaarsma 58 j. Rozenpriëelstr. Politierapport. Gevonden, 1 rozenkrans, 1 kin- der cape, 2 duiven, 1 hondje, 3 rin gen met sleutels, 1 portefeuille met geldswaardige papieren, 1 hand schoen. Proces-vej baal opgemaakt wegens houden van mestverzamelingen zon der voldoende toezicht laten staan van een motorrijtuig. ADVSRTENTIEN. en een meisje bekend met de mangel. bericht aan zijne geëerde clientèle dat zijn St. NICOLAAS- ÉTALAGE gereed is. Ruim voorzien van Surprise luxe-doozen, choco lade letters en suikerwerken als fijne doozen Borstplaat enz. Vertrouwend met een ruim bezoek vereerd te worden, TELEFOON 1414. Medegedeeld door H. C. Tombergh en Co. vorige koers Heden. 911/4 108/g 285/g 463/8 lOH/g 251/2 28 573/4 193/4 Soutli. Pac Sb. Common Marine Pref. pref. Com Steel Sh„ Topeka S.h. 2e mon Mexican. Common Kansas Sb. Pref. Common Wabash Norfolk Sb. Union Sb Southern Rails Car Foundry Sb. Common Erie Missouri Rock Island Ontario Sli. Denver Sh. Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Rusland Hope Consols Amer. markt willig. Russen vast. Kon. Petroleum lager. Tabaksmarkt vast. Kimberley prijshoudend. Common Topeka sh. ex dividend. 181 18D/, 325/8 333/8 43% 43% 423/4 431/4 353/4 363/r 28y, 451/4 293/8 46 393/4 40 718 716 143/4 143/4 47 47 483/4 48% 204 204 72 72 72 72 921/z 103/4 2815/16 473/16 99i/2 253/4 281/0 583/j 19!/4 Op de Stoomwasscherij van J. PEEPERKORN Zn. te Heem stede, wordt gevraagd: CONFISEUR. CUISINIER

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3