if zijn Geopend. Vanaf Morgen Zaterdag 17 November, Pielage Co. STADSNIEUWS. Gemengd Buitenland. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Amsterdamsche Beurs. „RUSTHOEK" Zijlstraat 18. Lange Veerstraat 17, Ingezonden Mededeeling. Een bedorven maag. ADVERT Jt EN T I EK. DE LUNCHROOM en BODEGA ifergunning zoowel Binnen als Buiten. zal de Winkel Lange Veen straat 17, tot he den gedreven door den heer W.Th. Pielage, door ons worden geëxploiteerd Groot- en Kleinhandel in Boter, Kaas, Eieren Gomsslibles, Fijne Vieeschwaren, Specialiteit Noack. r- stellen Ook nu zal slechts een on derdeel in behandeling komen. Werd het vorige jaar besloten een coupu re te doen aanbrengen in den nieu wen spoordijk, om alzoo bereikbaar te makeu, dat havenuitbreiding be westen dien spoordijk mogelijk is, thans wenschen zij, zonder een keuze te doen uit de velschillende plannen te zien uitgemaakt, of de nieuwe zeehaven haar invaart zal krijgen in den noordelijken dijk van hetNoordzeekanaal. Wordt daar toe besloten, dan krijg! Zaandam zijn haven beslist vóór de spoor brug en de heer J. C. Francken beeft in zijn onlangs gehouden rede duidelijk genoeg doen uitkomen, dat dit voor de haven een der meest dringende eischen is. WESTZAAN. Armenzorg. De beer J. N. de Jong alhier is te Amersfoort gekozen tot bestuurs lid der Mij. tot opvoeding van wee zen en andere minderjarigen in bet huisgezin Zandbergen. ALKMAAR, 14 Nov. Op de Paar denmarkt waren aangevoerd 427 stuks De prijzen waren van f 50 tot f 600. De handel was goed. De markt werd door verschillende buitenlandsche kooplieden bezocht. De Pink Pillen genezen een arbeider te Vriescheloo De Heer Gerrit Bunk, arbeider te Vriescheloo, gemeente Bellingwolde (prov. Groningen), was gedurende 7 jaren lijdende. Gedurende 7 jaren ver keerde zijn maag in ontredderden staat, en in de laatste tijden was het hem geheel en al onmogelijk zich behoorlijk te voeden. Stel u voor, wat de toestand van een arbeider moet zijn, regelmatig verplicht tot moeielijk werk, die niet eten kan om zijn krach ten te herstellen en bovendien door aanhoudende pijnen gekweld wordt. De Heer Gerrit Bunk mocht 7 jaren lang ziek zijn en tal van geneesmid delen hebben beproefd, zonder eenige beterschap te ondervinden, toch had hij gelukkig niet aan zijne genezing gewanhoopt. Van af het oogenblik dat hij hulp bij de Pink Pillen heeft gezocht, is de genezing gekomen. Heer Gerrit Bunk (portret Potjewijd)- „Het verheugt mij, schrijft hij, u te kunnen mededeelen dat ik volkomen van mijn slechte maag- genezen ben, na gebruik te hebben gemaakt van de uitmuntende Pink Pillen. Sedert 7 jaren heeft mijne ziekte mij in haar macht gehad en mijne gezondheid ondermijnd. Onbeteekenend in den aanvang, deed mijne ziekte mij in de laatste tijden verschrikkelijk lijden. In het begin ondervond ik slechts lichte brandingen en oprispingen na te hebben gegeten, maar vervolgens werden die brandingen en oprispingen zeer erg, en er kwamen walging, zware hoofdpijnen en hevige dorst bij. Wan neer ik na gegeten te hebben 3 of 4 uren had geleden, gedurende mijne spijsvertering, kreeg ik ten slotte bra kingen die mij krachteloos maakten. Zoo leed ik zwaar om een voedsel te verteren dat mijn maag bij altijd wei gerde tebehouden. Onder dergelijke noodlottige omstandigheden waarin mijn voeding verkeerde kon het niet anders of ik verkwijnde. De Pink Pillen hebben dat alles hersteld. Zij hebben mij mijn verloren eetlust doen weervinden, wat ik eet, smaakt mij en mijn maag werkt goed, ik heb voordeel van mijn voedsel. Ik zie er nu veel beter uit en ben veel krachtiger." De Pink Pillen genezen snel de maag kwalen. Maar nu moet men niet den ken, dat die genezing verkregen wordt door een behandeling van twee of drie dagen. Dat is iets onmogelijks. De Pink Pillen herstellen de maag en geven haar de verloren krachten terug. Dat herstellingswerk vereischt eenigen tijd, maar zooals dit bij alle werk het geval is, waartoe de noodige tijd is ge bruikt, is ook deze met zorg uitge voerd en duurt voort. De Pink Pillen zijn ook onovertrof fen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte en rheumatische pijnen. Prijs f 1.75 de doos; f 9.per 6 doozen; verkrijgbaar bij Snabilié, Stei ger, 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Plaatzer v. d. Huil, Jansstraat 28. 't Missiehuis te Steil bij Tegelen. Als andere jaren ziet hij er uitste kend uit en mag hij naast de beste gelegd en daarmee vergeleken worden. Wij mogen echter niet verzwijgen, dat blz. 158 ons eene zeer zonderlinge verrassing bereidde. Daar vonden wij een stukje: „De Beeldstormers van Broekdam." Waaronder staat „door J. M. J." Dat stukje leek ons een oude kennis van een zeer goeden kennis. Het is te vinden in „De Katholieke Gids" van jaren en jaren terug" onder den titel „Een vergeten held". Hoe deze manier van handelen, nog wel gedekt door de gezegende namen J. M. J., behoort genoemd te worden, moge de lezer beoordeelen. De Almanak verdient overigens alle aanbeveling. Boekbespreking. De tijd der Almanakken brak wrï der aan. Zoo ontvingen wij heden den Sint Michaëls-Almanak, uitgave van Voetbal. Het programma van den Nederland- schen Voetbalbond vermeldt voor Zon dag de volgende eerste en tweede com petitiewedstrijden District I. Eerste klasse afdeeling. D- F. C. Velocitas in Dordrecht; H. B. S. Haarlem in Den Haag; H. F. C. Ajax in Haarlem; HerculesQuick in Utrecht en SpartaH. V. V. hier ter stede. Tweede klasse afdeeling A. D. V. S.A. F. en H. C. hier ter stedeH. V. V. IIHercules II in Den Haag en V. O. C.Volharding hier ter stede. Tweedè klasse afdeeling B. R. A. P, Allen Weerbaar te Amsterdam; AchilïesVoorwaarts en Celeritas A. F. C., beide hier ter stede. Tweede klasse afdeeling C. Velocitas II—Concordia in Breda en A. V. V. PI. F. C. II te Amsterdam. District II. Eerste klasse afdeeling. U. D.Quick (Nijmegen) in Deventer; P. W. Wilhelmina in Enschedé en Vitesse G. V. C. in Arnhem. Tweede klasse afdeeling A. Quick II—G. V. C. II in Nijmegen. Tweede klasse afdeeling B. Heracles Tubantia in Almelo en Hercules Oranje Nassau in Enschedé. Tweede klasse afdeeling C. Z.A.C. Go Ahead in Zwolle. District III. Tweede klasse afdeeling. Frisia Velocitas (Groningen) in Leeuwarden. District IV. Tweede klasse afdeeling A. N. A. D. 't 6e in Breda eu Willem II A. n. t. o. n. i. in Tilburg. Hocky. Het programma van den Neder- landschen Hockey- en Bandy-Bond vermeldt voor Zondag slechts den competitiewedstrijd: Victoria IIHaar- lemsche Hockey Club II hier te stede voor de tweede klasse afdeeling. Voorts ontvangt de Amsterdamsche Hockey Club Zondag het jaarlijksche bezoek van de Beerschot Hockey Club te Antwerpen. Garnizoensberichten. KaderopleidingAan de Kader opleiding voor hoogeren rang, welke in den a.s. winter zal worden ge houden, zullen 102 aspiranten deel nemen. PI. Comité der K. S. Actie. Gisterenavond vergaderde in het gebouw St. Bavo van den R. K. Volksbond het voorloopig bestuur van 't Plaatselijk comité de K. S. A. met het doel de aansluiting te ver krijgen van de hier bestaande R. K. Vereenigingen. Alle besturen der alhier gevestigde R. K. Vereenigingen waren op deze vergadering uitgenoodigd. Er bleek, dat na de oprichtingsver gadering zeer veel belangstelling in de zaak der K. S. Actie is geko men. Dit bleek vooral ook uit de groote opkomst ter vergadering. Staande deze traden enkele ver eenigingen reeds toe, o.a. de R.K. Militairen-Ver. en de St. Elisa beths Vereeniging. Na een aansporing door den Waarn. tvoorzitter, dat alle ove rige vereenigingen zich spoedig zou den aansluiten, werd de vergadering gesloten. Examen vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek. 14 November. Geslaagd de dames- A. Zuidam, D. J. Ypma, A. M. Sernee allen van Monnikendam, G. A. West.' strate, te Zunderdorp, M. de Vries, J G. ter Veen, H. Verxink, I. v. d. Vos," allen van Amsterdam, N. Teer, te Beverwijk. Benoemd. De Heer W. Bijneveld al hier is benoemd tot onderwijzer aan de Burgerschool te Medemblik. Geslaagd. Mejuffrouw H. Miesyerus van hier is 15 dezer te Rotterdam ge slaagd voor 't examen vrije- en orde oefeningen der gymnastiek. De man gevonden. Wij vernemen, dat de persoon die Dinsdag alhier een portefeuille verloor, inhoudende een bankbiljet van 1000 gld., twee van 25 gld., twee van 10 gld. en een Duitsch bankbiljet, is gebleken te zijn een inwoner van Lisse. De dienstbode, Neeltje IJver, die de portefeuille vond, en haar bij de politie deponeerde, waar de eigenaar haar in ontvangst nam, kreeg een ruime be looning. Tentoonstelling van „Fauna". In de groote zaal van 't Bron gebouw werd hedenmiddag 2 uui- de 3e groote nationale tentoonstel ling geopend van pluimgedierte en konijnen, de tentoonstelling, welke georganiseerd is door de Haarl. Pluimveever. „Fauna". De tentoonstelling werd in de bestuurskamer van 't Brongebouw geopend door den president der vereeniging, den heer P. M. G. Drost in tegenwoordigheid van het geheele bestuur der vereeniging, de leden der Jury, het bestuurder zustervereeniging „Aves" te Alk maar en do leden der regelings commissie. De president riep allen heeren het welkom toe. Plij constateerde met vreugde den steeds toenemen- den bloei der vereeniging. Ook na de laatste tentoonstelling is de ver eeniging weer een belangrijke schrede vooruitgegaan. Overal on dervindt de vereeniging sympathie met haar streven, getuige ook 't feit, dat de hoeren leden der Jury direct bereid gevonden werden deze zware taak op zich te nemen. Veel steun ondervindt de Vereeniging ook van hare zustervereeniging „Aves" te Alkmaar, met welke zij gedurig samenwerkt en daardror zoo nuttig kan werken in 't belang der pluimveeteelt. Spr. hoopt, dat deze tentoonstel ling veel succes zal hebben, zoo mogelijk nog meer dan de vorige en verklaart daarna deze 3e nat. tentoonstelling plechtig voor ge opend. Hierna vereenigden zich allen aan een gemeenschappelijken lunch, waar het zeer gezellig toeging. Reeds den geheelen morgen heeft de Jury zich onledig gehouden met den keuringsarbeid, die wel zeer zwaar genoemd mag worden. Niet minder toch dan een 1155 tal inzendingen hadden de heeren Ju ryleden te keuren. De Jury bestaat uit de heeren G. Muis te Amersfoort; D. Pel te Arnhem F. Heckman te Bloemen- daalA. J. Bronkhorst Jr. te Amster dam H. Jung alhier; Jhr. L. J. Quarles Ivan Ufï'ort te 's Gravenhage W. M. J. de Bas idemJhr. W. van Herzeele") idemJoh. C. W. Smits te UtrechtA. L. Hagedoorn te Sant poort H. J. Leupen alhierJ. H. M. Peeperkorn te Heemstede. Bij de opening dezer tentoonstelling was de uitslag der bekroningen nog slechts gedeeltelijk bekend. Wij laten dezen hier volgen: Eereprijzm. 1. Zilveren plaque door de Vereen, tot Verfraaiing van Haarlem en om liggende gemeenten, en tot bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer, voor de grootste inzending der Ten toonstelling. Winner: W. H. Hand- graaf. 2. Verguld Zilveren Medaille door de gem. Haarlem voor de grort- ste inzending der Tentoonstelling. Winner: W. H. IJandgraaf 3 Verguld Zilveren Medaille door de gemj Haar lem voor de op een na de grootste inzending der tentoonstelling. Winner W. A. M. Peek, 4 Verguld Zilveren Medaile door de gemeente Haarlem, voor de op twee na de grootste in zending der tentoonstelling. Winner: P. J. van Daalen. Afdeeling IV. Zang-, Kamer- en Volèirevogcls. 414 Duitsche kanarie's 3e prijs, A. C. van Nikkelen Kuijper, alhier; 2e en 5e prijs H. H. Janssen, alhier; 4e prijs G, P. J. A. Verbeek, Den Haag. 416 Scotch Francies le prijs A. C. van Nikkelen Kuijper, alhier. 417 Feuille Mortes 2e pr., J. Rads- ma, Sneekle pr., G. P. J. enz. G. P. J. A. Verbeek, Den Haag. 418 Lancashires, le pr. A. C. v. Nik kelen Kuijper, alhier. 419 Norwich, le pr. A. C. v. Nikkelen Kuijper, 2e pr. G. P. J. A. Verbeek, den Haag. 420 Yorkshires, 2e pr. A. C. v. Nik kelen Kuijper, alhier, le pr. H. H. Janssen, alhier, 3?. G. P. J. A. Ver beek, den Haag, 421 Lizards,'Jle pr. A. C. v. Nikkelen K ijper, alhier. 422 Border Fancies, 2e pr. A. C. Nikkelen Kuyper, alhier, le pr. G. P. J. A. Verbeek, den Haag. 425 Verzameling Kanarie's 2e pr., Simon Bosman, Zaandam, le pr., A. C. v. Nikkelen Kuijper, alhier. 3a pr. G. van Eerde, Beverwijk. Wilde en Exotische vogels 426 Inlandsche vogel of paar 5e pr., N. Veul, alhier, 2e en 6e pr., P. M. C. Drost zanglijster en kwartel. 3e pr., A. C. v. Nikkelen Kuijper, ijsgors alhier, le prijs A. Lokerse, kraanlijster, Bloe- mendaal. 427 Verzameliug Inlandsche vogels, le prijs A. C. van Nikkelen Kuijper, alhier. 2e prijs Simon Bosman, Zaan dam. le prijs Simon Bosman, sneeuwmerel, Zaandam, le en 3e prijs. M. Bouvie, 2 edelpapegaaien en Rossella parkiet, Amsterdam. 2e prijs A. C. v. Nikke len Kuijper, alhier, parkieten, alhier, 4e pr. G. Gude, Rosella Parkiet, alhier, 429 Verzame ling uitlandsche vogels, 2e pr. Simon Bosman, Zaandam, le pr. A. C. v. Nikkelen Kuijper, alhier, 430 Pape gaai ïhre of Kaketoe le pr P. M.C. Drost, blauwgeelborst Area, alhier. 3e pr., Simon Bosman, sprekende blauwvoor- hoofd Amezone, Zaandam. 2e pr., M. Bouvie, lorrie v. d. blauwenbergen, Amsterdam 431 Tortelduiven, le pr. A. v. d. Vaart, 1 1 Met jong, alhier, 2<_ pr. Simon Bosmen, 1—1 wit. alhier. 431 Tortelduiven, 2e prijs J. Ennik, alier. 426 Inlandsche vogel, 4e prijs A. C. v. Nikkelen Kuijper, geele kruis bek, alhier. 430 Papegaai, 4e prijs A. C. v. Nikkelen Kuijper, alhier, groene amezone. Muizen. 505 Gelijkgeteekende. 2e prijs Si mon Bosman, witzwart. Zaandam, le prijs W. H. Handgraaf, schildpad, alhier. 506 Ongelijkgeteekend. 2e prijs F. H. v. d. Deure, blauwbont, Enk huizen. le prijs H. J. Vermeulen wit met zwart.' alhier. 507 Eenkleurig le prijs H. J. Vermeulen, bruin, alhier, 3e prijsW H. Handgraaf, zwart, alhier 2e prijs W. H, Handgraaf. wit, alhier, 507a Nesten. E. V. Mevr, v. d. Jagt. bruinbont, le en 2e prijs Mevr. v. d. Jagt, zwart en licht oranje, Utrecht. De inzendingen zij n op zeer prac- tische wijze gerangschikt. Men vindt er diverse voederartikelen, aller1 11 an depluim dieren, konij nei imuizen, marmotten, vogels enz. En natuurlijk van alle soorte pracht- en reuzenexemplaren. Het is een ongewoon concert, dat al die gevederde zangers en schreeuwers in de groote zaal van de Bron voort- brongen. Wij geven in een volgend num mer de rest der bekroningen en hopen, dat 't goede werk van Fauna met zeer veel succes zal bekroond worden. Ook morgen en overmorgen zal de tentoonstelling geopend zijn. Haarlem, 15 Nov. Geslaagd de dames M. E. Westenberg, C. P Groenendijk, C. M. E. v. Wijk, M. de Groot, A. M. Gisius, allen te Amsterdam, en A. J. Guthard, te Koog a/d Zaan. Hiermede zijn de examens afge- loopen. Een landlooper. Zekere J. J. Staal, verwant aan de eerste familiën des lands is wegens landlooperij en bede larij te Purmerendy opgepakt en ter beschikking gesteld van den Heer officier van Justitie alhier, die hem in 't Huis van Bewaring deed op sluiten. Politiebond. De afd. Noord Holland van den Alg. Ned. Politiebond zal 11 Dec. a. s. een vergadering houden in café Brinkman. Op de agenda komt o. a. voor de verkiezing van een bestuurslid, wegens het bedanken van den heer G. H. C. v. Trotsenburg. De politiepost bij 't Station. Het po- litiegebouwtjeop 't Stationsplein wordt afgebroken om op 't Kennemerplein weer te worden opgebouwd. De agenten huizen zoolang in 't vroegere kantoor van den ondersta tionschef. 1 Aan 't noodstation op 't Kennemer plein is één agent gestationeerd. Opening nieuive zaakIn 't pand Kruisstraat 42 nabij de Krocht heeft de firma Th. A. van Eldik gister avond een zeer fraai bloemenma- zijn "geopend, dat door zijn prach tige vtitrine de voorbijgangers tot stilstaan dwingt. Bestraald door schitterend elec- trisch licht prijkt daar een oogver blindende bloemen- en plantenschat, keurige bloemstukken en manden, kortom alles wat dit artikel mee brengt. Door deze nieuwe" zaak is de Kruisstraat een sieraad rijker ge worden. Wij wenschen de bekenke firma Th. A. v. Eldik met hare nieuwe zaak veel succes. Scheldevaart. Hanzweert gepasseerd dd. 15 dezer vóór 4 u. en bestemd naar hier: schip Hoop doet leven van schipper Tongers. Aanbesteding. Gisteren werd door Prov. bestuur van N. Holland alhier aanbesteed bestek 198de levering van gecreosoteerde dennenpalen ten behoeve van het verbeteren van de hoofden op het Noorderstrand van Vlieland, behoorende tot de zeewer- ken in Noord-Holland. Raming f 3000. Laagste inschrijver: de Fabriek tot Houtbereiding tegen bederf van C. Mirandolle te Rotterdam, voor f2264. Eervolle onderscheiding. Bij K. B. is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau H. Franken Sr., alhier, voorzitter van het Uitvoerend Comité der Internationale Bakkerij-tentoon stelling te Amsterdam 1906. Voor zeker een eervolle onderscheiding. Rare sport. Gisterenavond, 6 uur, waren eenige jongens met wagen tjes om het hardst aan het rijden. Zij waren nog niet aan het einde, of een wiel liep van het karretje, dat nogal in gang was. Het gevolg was, dat de inzittene kwam te vallen en met zijn gezicht een eindweegs over den straatweg werd meegesleept. Hevig ontvelden bebloed zag zijn gelaat eruit, waarom zijn makker hem gauw naar huis bracht. Wellicht zal hij van deze soort sport wel wat afkeerig worden. Het Kasteel en de Heerlijkheid Haar lem. Aan de leden der Vereeniging •Haerlem" is gezonden een afdruk der voordracht, gehouden in een bij eenkomst van leden dier Vereeniging door den heer J. Craadijkop 27 Maart 1906 over „Eenige mededeelingen om trent het Kasteel en de Heerlijkheid Haarlem bij Heemskerk. Kader opleiding. De opleiding voor den rang van Korporaal, en Sergeant zal te 's Gravenhage in de standplaats van den Divisie Commt. plaats hebben. De overige opleidin gen voor Sergt. maj. Instruct. idem. Administrateur en adj. Onderoff. zullen bij het korps wor den gehouden. Verblijf in het buitenland. Aan de militieplichtigen S. van der Meulen enC. Bakker van het 10e Reg. Inf. s vergunning verleend zich in het buitenland op te houden resp. in Noord Amerika en Ned. Oost-Indië. Bedankt. Wij vernemen, dat de Heer ds. A. J. Montijn alhier be dankt heeft voor 'sGravenhage (Ned. Herv. Kerk. Beroepen. Voor de Doopsgezinde Gemeente alhier is beroepen A. Bin- nerts te Rotterdam. Besmettelijke ziekten. In do week van Woensdag 7 tot en met Ding dag 13 November zijn te Haar! m voorgekomen twee gevallen an typhus en febris typhoidea, vijf gevallen van roodvonk, en drie ge vallen van dyphtheritis. Te Haarlemmermeer één geval van dyphteritis. Te Velsen éen geval van typhus en febris typhoidea. Looddieven. In het politie-rapport vermeldden we gister, dat nog korte lings, twee personen aangehou- nen waren, verdacht van diefstal. In aanvulling hiermede berichten wij tha dat deze gearresteerd zijn wijl zij p een wagen lood vervoer den, v ik lood zij uit't oude station gestolen hadden. Het waren dus geen onbekenden, want ze waren aan de stations-werken werkzaam geweest. O, die drank. Een los werkman, H. v. M. wonende Rozenstr. 51 x kwam stomdronken thuis en zocht twist met zijn vrouw. Eensklaps nam hij een bord en sloeg dat op haar hoofd stuk. Een bloedende wonde ontstond; De vrouw werd naar 't Gasthuis gebracht en de woesteling naar 't politiebureau. Soc-Vereeniging. Gymnastiek V ,Bato" Uitvoering. Een rooversbende. Aan het station Sjeltija Wody van den Katharina- spoorweg heeft een bende roovers den spoorwegkassier en een hem begeleidenden soldaat aangevallen. Beiden werden vermoordde roo vers kregen 53,000 roebel in han den en ontkwamen. Politierapport. Gevonden voorwerpen 1 schilders boekje, 1 hondemnuilkorf, 1 boezelaar Proces-verbaal opgemaakt wegens; straatschenderij, rijden met een voer tuig zonder licht, verwekken van nacht rumoer. Gisterenmiddag is een man, terwijl hij bezig was met het aansluiten van gasbuizen op den Kruisweg flauw ge vallen tengevolge van het ontsnapte gas. Hij is evenwel spoedig weer bij gekomen. Bevallen: J. M. Wijtzes—Smits d. H. F. F. SpoorBos d. H. OverbeekHaze d. N. E. Smit Fiege d. Overleden: A. Gosewebr 4 m. z. van Marumstr. E. Tjeertes 2 m z., Haariemmerliedestr. M. J. Broek man 11 j., d., Oranjestraat. AGENDA. voor Vrijdag17 November. TeyleVs Museum. Tentoonstelling van photogravures enz. „De Kroon". Wiener Damenkapelle Euphemia. Brongebouio. 3e groote nationale ten toonstelling der Haarlemsche Pluim veever. „Fauna". Schouwburg „De Kroon8 uur Ca- gliostro-Theater v.h. Ern. Basch, Schouwburg Jansweg. original V ie- ner operette „Die lastige Wittive' VERKOOPING en JAANBESTEDINGE ZEIST. Ten kantore architect Posthuma bouwen woonhuis in f duinen te Noordwijk. ALKMAAR, bovenz. „Café Ce tral" 's namidd. 12 u. door N( P. A. de Gelder inzet 8 perceeldé huizen en landerijen. SCHAGEN 14 N. Aangevoerd werdi 34 stapels Kaas, nl. 33 stapels kleii waaronder 7 fabrieksstapels, cor missie en middelbare. Aan de wa; gewogen en verkocht 13,559 KG. Hoogste prijs kleine Kaas f 31.- comm -sie f en middelbare f per 5' KG. De geheele aanvoer we tegen uooge prijzen vlug verkocht. HOORN. 15 N. Ter Kaasmarkt gewogt 18-3 stapels, wegende 55,888 Kg. Prij kleine f 32.commissie f 32.50, mi delbare f31. AMSTERDAM, 15 Nov. Aardappele De prijzen waren als volgtBorge f 1.20 a 1.60. Hillegommer ronde f 1. a2.50, kleine dito f 1.a f 1.20, graa a f 2.50 a3..Geldersch e blauwe f 1 a 2.35, kralen f 2.20 a 2.40, bonte f 1. a 2.10. Zeeuwsche blauwe f2.— a 2. bonte f2.20 a 2,50 en eigenheim f 1.20 a 1.75. Zand Eigenheimers f 1.- f 1.80. IJpolder bonte f 1.80 af 1. jammen f 2.25 a 2.35. Blauwe Borgers f 160 a f 2,25, bon f 1,60 a f2.20. Aangevoerd 7 ladingen. NOORD-SCHARWOUDE, (Static 14 N. Groote Muizen f 0. a f 0, klein dito f 0.a f 0.Graafjes f0.- 0.ronde f0,p 0,per K. Roode Kool le soort f f 3,50 a f3. 2e soort f 3.a f 3.25, kleinere f 2. f 2.90. EDAM. Ter kaasmarkt aangevoe stapels kaas wegendeK De hoogste prijs bedroeg f32 de K.G. 24 partijen Boter, 77% a cent, de 5 HG. f 0,f 0,Eier f8,f8,50 p. 100 stuks. ENKHUIZEN, 14 Nov. Aangevoe stapels prijs f Hooika f per 50 Kg.Boter 75 a 771 cent per kop. BOVENKARSPEL, (Station), 14 No Heden besteedde men voorBiete f 3.a f 5.Aardappelen blauw f 0.80 a 0.85 per HL. Reuzeiiko f 8.a f 9.50, Kool witte f3 5.roode f 3 a 4., gele f 3.a 4. per 100 stuks; Uien groote gelefü." a 0.60, groote roode f 0.90 a f0. Peren f 1.25 a 1.50. Appelen f 2.50 4.per i/2 HL. 16 November. Medegedeeld door H. C. Tombebgh en vorige koers Hede South Pac Sh. Common Marine Pref. Common Steel Sh. Topeka Sh. 2e pref. Mexican. Common Kansas Sh. Pref. Common Wabash Norfolk Sh. Union Sh Southern Rails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri Rock Island Ontario Sh. Denver Sh. Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Rusland Hope Consols 947/8 10% 29V4 48 102% 26% 28% 59 20% 95 10% 2S% 1011% 261/z 28% d9 197/g 951/2 1831/2 343/16 44% 441% I841/2 341/4 441/2 •I 441/g I 36-% 37 I 297/16 30i/2 I 461/2 I 463/8 j 40% j 407/g j 715 j714 14% j 151/g I 48 485/8 48% 204 202 j 72 j /2% I 725/8 I 72% Amer. markt niet meevallend doch ta melijk vast. R issen zeer vast. Ko.n. Petroleum lager. Taba1 smarkt vast. Kim' >rley prijshoudend. met het daaraan verbonden wachtlokaal der E. N. E. T. TE BLOEMEJïDAAL Ingericht volgens de nieuwste eischen. Prachtige tegelversierin gen - Electrische verlichting Leestafel met de eerste dagbladen. Open terras Prima consumptie Uiterst billijke prijzem Beleefd tot een bezoek uitnoodigend De Eigenaar W. REINDERS.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3