Marktberichten. Burgerlijke Stand. Correspondentie. Laatste Berichten. Gemengd Buitenland. Amsterdamsche Beurs. Om er uit te zien doch zoo erg goedkoop was dit toch niet. Get. zet elders zelf zulke zakken tulpen wel op een ander mans erf. Men vond dat toch niet vreemd. Dat doen ze zoo wel meer bij hem. Get. heeft de bollen ge kocht voor f22 en zou die in ter mijnen betalen. Eerst f 5, meer had hij op dat moment niet. Hij heeft er niet over nagedacht, dat die bollen van de Hoog waren. Toen hij hoorde, dat er bollen bij de Hoog gestolen waren, begreep hij alles. De bekl. kwam later weer om geld, op de kermis, doch hij gaf niets meer, omdat hij meende, dat de gekochte bollen gestolen waren. 'tTs een zuiver zaakje, hoor, zei bekl. toen, je behoeft niet bang te wezen. Get. is gedureude de 6 kermis dagen steeds dronken geweest. De bollen zijn bij get. later in beslag genomen. Get. weet niet of hij op den dag van den diefstal den bekl. gesproken heeft. Zoo dronken was hij. Ook get. wilde de bollen vcr- koopen, zoo doet hij dagelijks, koo- pen en verkoopen. De verdediger van bekl. mr. P. Tideman, stelt dezen get. tal van vragen. Get. D. Veen, Rijksveldwachter, heeft 't onderzoek iu dezen diefstal geleid. Get. heeft een en ander gecon stateerd bij een persoonlijk onder zoek, zooals de bloedsporen, gebro ken ruiten, verwonding, enz. Toen get. dezen bekl. opspoorde bemerkte hij, dat deze schrammen en sneden in de hand had. De bekl. geeft voor zijn handen verwond te hebben aan de haag; toen hij ruzie met zijn vader had. Get. C. Tabak, bloembollenhan delaar te Beverwijk is in den avond van 25 Sept, circa half tien in ds herberg geweest van Roozen te Bennebroek. Daar vroeg v. Plooff aan get... of hij bollen wou koopen. Jawel zei get,., en toen heeft v. Hooff gezegd, dat ze gestolen waren. Get. zei Dank je dan wel, ik wil geen gestolen bollen. Hij heeft daarop den veldwachter v. Amen gewaar schuwd. Later heeft hij hen weer tulpen aangeboden voor f 12.50. Jawel zegt get.. E. v. Hoofl" antwoordde daarop dan zal ik ze wel bij uw schuur neerdonderen. v. Hooff heeft ook nog getracht deze get. voor den rechter van Instructie onwaarheid te doen spreken, Get. van Hooff, arbeider te Be verwijk, is Zaterdag 22 Sept. bij Egmond te Heemskerk in 't cafe geweest. Daar zat bekl. van wien get. een potje bier kreeg, ze z!jn daarna opgeloopen naar een cafe te Wijk aan Zee. De bekl, ^vroeg aan get. of hij niet wist waar hij bollen zou kunnen verkoopen. Get. zeiBreng ze maar naar Bellus, die zal ze wel koopen bekl. zei dat hij ze zou brengen, 's Maandags is hij er geweest, Beltus zei, dat hij Wel wilde koopen, docli hij moest eerst de bollen zien. Get. kreeg voor den verkoop f4. Later vernam get. eerst dat zij gestolen waren. Vooraf had lnj geen argwaan omdat hij vooruit niets van bekl. gehoord had, get. heeft volstrekt niet aan den diefstal deelgenomen. De bekl. zegt, dat de get. v. Hooff hem zei, terwijl zij opliepen: Ik weet nog wat te slaan. Bekl. zeiJa bol len of zoo iets Verder is er niet meer over gesproken. De get. ontkent dit met beslist heid. Wij hebben samen de bollen ge stolen, zegt bekl. v. Hooff heeft de ruit stuk geslagen, die is ook naar boven gegaan, want daar was ik te dronken voor, zegt bekl. De get,, zegt, dat de bekl. staat te liegen. Als ik bollen zou willen gaan stelen, dan zou ik zoo'n drenken man niet meenemen, zegt get. Deze get. ontkent aan get. Tabak te hebben gezegd, toen hij bollen presenteerde, dat ze gestolen waren. Get. J. Mouwk wordt niet ge hoord. Got. J. Eekhacd, gem. veldwach ter, Heemskerk heeft onderzoek in deze zaak gehouden en verschillen de personen gehoord. Ook den toestand is deze get,, ter plaatse gaan opnemen. Op verzoek van den verd. wordt alsnog gehoord de vader van den beklaagde, gn. P. de Munck, tuinder, verhaalt deze dat hij den bewusten nacht 's avonds 11 uur zijn zoon op de kermis is gaan halen, doch hij wilde niet mee. Hij was zeer dronken. Den volgenden morgen 4 uur is hij thuis gekomen Geheel, bevuild en druipnat landde Lij aan. De bekl. blijft beweren met v. Hooft de bollen samen te hebben gestolen. Het O. M. achtte door de beken tenis van bekl. 't feit bewezen. Geen medeplichtigheid, want de dader ontvluchtte. Maar hij heeft zelf gestolen. De officier heeft meelij met bekl. en gelooft, dat hij oprecht berouw heeft. Het O. M. eischt 3 maanden. De verdediger, mr. P. Tideman wijst er op, dat de taak van toe gevoegd verdediger wel wat zwaar wordt en hoopt dat van Rijkswege zoo spoedig mogelijk advocaten zul- en toegevoegd worden. PI. acht, dat de get. v. Hooff in dezen diefstal medeplichtig is. Daar is iedereen in deze Rechtszaal van overtuigd. Zelfs de verklaring van een te goeder naam en faam be kend staand persoon, als die van Tabak, wordt door get. v. Hooff geloochend zelfs zijn bij get. v. Hooff gewichten gevonden, die overeenkomen met die, welke bij den heer Hoog zijn vermist. Alleen door de bekentenis van bekl. is gebleken, dat hij in ver- eeniging met v. Hooff den diefstal heeft gepleegd. Deze bekl. was zeer dronken en is het nu mogelijk, dat hij op die aardbeikisten geklauterd is en zoo in de schuur geklommen? v. Hooff was met get. Bolters, aan wien de bollen verkocht zijn, goed bekend. De bekl. beeft zijn hulp verleend aan het vervoeren der bolien, die door den ander gestolen waren. Deze bekl. is niets anders dan mede plichtige aan een daad, die door een ander is bedreven. PI. vraagt of de 7 weken voor arrest nog niet voldoende zijn, of daardoor niet aan 't rechtsgevoel voldaan is. Dat is 7 X f 10 loon verspeeld en daarom vraagt pl. deze bekl. vrij te spreken of hem hoogstens tot een paar maanden te veroordeelen onder aftrek der pre ventieve hechtenis. MIDDAGZITTING. Diefstal van een paardendeken. M. D., beklaagd wegens diefstal subsidair heling van een paarde- deken, waarvan een rok was ge maakt, wordt vrijgesproken van hetgeen haar in punt 1 is ten laste gelegd (diefstal). Ten aanzien van punt 2 (heling) verklaart de Rechtbank zich onbe voegd hierover vonnis uit te spre ken, door de heling gepleegd is te Mijdrecht, alzoo huiten 't arron dissement. Daarom verwijst de Rechtbank deze zaak naar de Rechtb. te Utrecht en stelt bekl, derhalve ter beschikking van den officier van Justitie. Een jeugdig strooper. M. v. T. Rz., 17 j., is in liooger beroep gekomen van een vonnis van den kantonrechter alhier, waar bij bekl. wegens strooperij veroor deeld was tot tuchthuisstraf. Deze zaak werd met gesloten deuren behandeld. Een dievegge. Sa. de Iv., niet verschenen heeft te IJmuiden tal van artikelen ge- Get. II. Selie, vissclier te Hoorn is 27 Juli van IJmuiden naar Hoorn gegaan, wijl hij ziek was. Get. heeft 't hier toen goed afgesioten, de kast in de achterkamer ook. Daar lagen lagen tal van gouden en zil veren artikelen in. Toen get. weer terugkwam zag bij voor de kost een zilveren broche liggen, doch verder waren er tal van gouden artikelen uit. Get. dacht wel, dat de bekl. die voorwerpen gestolen zal hebben. Den ring heeft bekl. niet meer ge zien. Get. Ba. Groentjes, huisvr. Selie te Hoorn verklaart hetzelfde, als de vorige get., haar man meege deeld heeft. Get. J. de Graaf, beheerder Stads bank van Leening, vertelt, dat een vrouw bij hem is gekomen en dat bij hem een ring is verpand ter waarde van f2. Doch denzelfden dag is die ring weer gelost. Get. J. Jansen, rechercheur, alhier heeft 't onderzoek ingesteld in de Bank v. Leening alhier. Get. J. W. Iv lij man, werkman te IJmuiden verklaart, dat i n October van verleden jaar de bekl. bij get. is gekomen als huishoudster. Weldra bemerkte gei dat er een massa zoek was, een naaimachine, kledingstuk ken, sieraden, klokken, enz. Van al die gestolen goederen heeft get. slechts een gedeelte teruggezien. Den mantel heeft hij in de bank van leening moeten lossen. Get's schoon moeder heeft dat geld alles betaald. Get. is zelf uitgeput. Die bekl. beeft mij totaal geruincerd. Get. P. v. d. Velde, huivr, H. Dekker, verklaart, dat de bekl. buishoudster is geweest bij haar schoonzoon. Get. heeft er enorm veel schade bij gehad. Al het gestolene was bijna bij Keesje. Daar heeft get. alles gelost en het daarna weer aan haar schoonzoon gegeven. Get. G. Keesje, opkooper te IJmui den heeft 't vorig jaar verschil lend goed in beleeuing genomen. Later is dat alles weer hij hem in gelost door de schoonmoeder van Klijman. Get. G.G. Haak heeft 't'onderzoek geleid. Een gedeelte der goederen was verkocht aan vrouw KIngt. Het O.M. eischt 5 maanden. Weten en werken. In de laatst gehouden vergade ing Donderdag 15 November, is de reke ning en verantwoording van don pen ningmeester goedgekeurd, en ofschoon de toestand der geldmiddelen niet schitterend is, wordt door zuinig be heer zooveel mogelijk aan de vele verplichtingen voldaan. Een groot verlies lijdt Weten en Werken door het overlijden van zijn mede-bestuurder, den lieer G. L. van Lennep. Pogingen worden gedaan om zijne plaats waardig te vervangen. De aftredende bestuursleden, de heeren J. A. G. van der Steur en J. B. A. Saeijs, werden herkozen. De eerste voordracht zal gehouden worden op Maandag 10 December e. k. Alsdan zal een bescheiden feesta- avond plaats hebben, ter herdenking van het 50-jarig bestaan der Vereeni- ging, zoo mogelijk met gebruikma king van een sciopticon, die derVer- eeniging in eigendom wordt aange boden door belangstellende vrienden. Van eigenlijk feestvieren is even wel geen sprake; daartoe ontbreken de middelen en het ligt bovendien niet op den weg der Vereeniging. Ten slotte nog een opwekking aan onze stadgenooten, om deze hoogst nuttige vereeniging krachtig te steu nen! Stationchef de Bruijn. Naar wij tot ons leedwezen verne men zal onze stationchef, de heer W. C. .T. de Bruijn met ingang van 1 Februari zijn ambt neerleggen. Tegen dien datum heeft ZEd. tenminste aan de II. IJ. S. Ml eervol ontslag aan gevraagd. De heer de Bruijn zal dan ruim 40 jaar dienst achter den rug hebben. Alweer een inbraak. Alweer een inbraak Thans in den nacht van Zaterdag op Zondag en wel om circa half 3 in de woning van de weduwe Kooy, wonende Klein Heiligland 57 op den hoek der Ravelingsteeg, waarin de wed. IC. een spekslagerij houdt. Op het genoemde tijdstip werd vrouw IC. wakker, daar de bel in den winkel ging. Zij stond fluks op en zag dat er licht aan was in den winkel. Op 't leven, dat zij maakte, vluchtte in eens een man weg. Vrouw K. weet dus niet of er meer dan een dief is geweest, ze heeft er slecht één gezien. Hoe is de dief binnengekomen Wel, vrouw IC. bleek bij onderzoek, dat een raam opgeschoven was in 't kamertje, waar haar moeder sliep. Deze is evenwel rustig blijven slapen en heeft niets gehoord of gezien. Vervolgens is men inde kamer ge komen, waar de wed. K. zelf sliep. Daar hing over een stoel bij de tafel een witte zak. De dief heeft daar een ring met 5 sleutels uitgehaald, waar mede hij zeer vermoedelijk naar den winkel is gegaan. Daar heeft hij klaar blijkelijk 't licht aangestoken, de gren dels van de deuren gesehoven om bij tijds zich uit de voeten te kunnen maken, zoo er onraad was. Maar toen ging de bel over en zooals wij gezien hebben, ditjjlirorde vrouw ÏCooy, is opgestaan, waarop de dief de vlucht nam. De toonbanklade is wel ge pend, doch daar was niets in. Er is niets vermist, de dief is verstoord. Hoe de dief er uit ziet, kan wed. IC. niet opgeven. De politie onderzoekt de zaak. Het Brongebouw. Het Haarlenisch muziekkorps zal op Donderdag 22 November a.s. in het Brongebouw een concert geven met medewerking van mejuffrouw Irma Login, alt vanYde Ned. Opera. Deze zangeres zal 3 nummers met orkestbegeleiding zingen. Vacature Gemeenteraad. De vrijzinnig-democraten hebben besloten, alvorens mr. A. Miodema, door de Liberale Unie candidaat gesteld voor den gemeenteraad, ook te candideeren, hem te vragen, of hij het programma van hun vereeniging^onderschrijft. Piuimveetentoonstelling in het Brongebouw. Door omstandigheden, onafhan kelijk van onzen goeden wil, is de lijst der bekroningen der pluimvee- tentoonstelling in het Brongebouw, thans te oudbakken geworden en zullen wij daarom lieden de jpnbli- ceëring er van staken. „D e dageraad." De Hengel ver. „De Dageraad" heeft Zondag aan 't Lisserkanaal (de Ringvaart) deel genomen aan den aldaar uitgeschre ven wedstrijd. De heeren C. Stol, tl. J. Balabrega en P. de Vos he li lalden resp. den l«.i, 2en en 3en prijs. Havenmeester. Gisterenavond gleed een man uit en viel in denRaam- sijngel. Een schipper bracht hem spoedig op liet droge. Kindervoeding. De commissie tot uitreiking van warm voedsel aan behoeftige kinderen van de open bare en bijzondere scholen zal op Maandag 26 November haar nutti gen arbeid weder beginnen. De uit- deeling geschiedt- viermaal 's weeks in het gebouw der Vincentius-ver- eeniging in de Zoetestraat. t Is te hopen, dat de commissie, beslaande uit de dames mevrouw O. A. LoosjesTij 1 en mevrouwII. J. Schierde Gelder en de heeren P. Loosjes en A. de Clercq te B!oe- mendaal, door het ontvangen van vrijwillige giften in staat moge ge steld worden haar taak, die het getrouw schoolbezoek bevordert, dezen winter tot een goed einde te brengen. Een beschonken vrouw Gistermid dag omstreeks 3 uur liep een vrouw blijkbaar in beschonken toestand op de N. Groenmarkt, gevolgd door een troepje voorbijgangers. Eenige jongens maakten het de vrouw nog al lastig, doch, in de Smedestraat gekomen, pakten twee agenten haar op en brachten haar op in het Bureau van politie. De looddieven. Wij hebben gemeld van den diefstal van lood in het oude stationsgebouw. De daders hebben voor den rechter commissaris bekend, en zijn daarna voorloopig op vrije voeten gesteld. Een dtr dieven, zekere v. E., was reeds U/I jaar op de werken als wa ker in dienst. Overleden. De gep. luitenant-kolonel H. Th. Chappuis, vroeger alhier woon achtig, is thans op 62-jarigen leeftijd te Scheveningen overleden. Een goed zaakje. De lust om het nieuwe perron te zien is zeer groot. Zondag toch zijn er een 3500 tal per ronkaartjes verkocht. Cursus reformteekenen. In begin Ja nuari 1907 zal de tweede cursus in het reformteekenen geopend worden. Deze cursus zal gegeven worden door de heeren F. T. Grabijn en J. W. Sevenhuijsen, terwijl de le secretaris der afd. Haarlem, van het N. O. G. zich met het administratieve beheer zal blijven belasten. Aangekocht. Wij vernemen, dat de makelaar Frans Erdsieck namens zijn lasthebber aangekocht heeft de villa in 't Kenaupark van wijlen den heer Stoel. Vechten. Gisternacht is er in de Gr. Houtstraat lievig gevochten. De hee ren rolden tegen de groote spiegelruit aan der firma Haverschmidt en Klaje, zoodat [deze dikkejruit [bijna geheel verbrijzeld werd. De politie zal die vechtende luidjes wel krijgen. Technische Vriendenkring. De heerC. Immig te Rotterdam zal voor den „teclinischen vriendenkring" alhieijeen lezing houden over „Hetj[reproducee- ren van bouw- en werktuigkundige teekeningen. De lieer Ihimig zal zijn lezing door proeven en lichtbeelden verduidelij ken. Een verloting. Te Doorn zal op 18 Dec. ten overstaan van den notaris mr. H. J. van Heijst een verloting van kunstvoorwerpen plaats vinden, waarvan de opbrengst zal strekken om eenige minvermogende long lijders in staat te stellen in een der volkssanatoria genezing voor hun lijden te zoeken. Onder het belang rijke aantal prijzen, daartoe groo- tendeels welwillend afgestaan, be hoort o.a. ook een geschenk van de heeren Lamp en Wierda, al hier. Rijnvaart. Lobitli gepass., dd. 18 Nov. en bestemd naar hier Mereur, schipper Butefur. Politierapport. Gevonden2 broches, 1 werk broek en 1 trui, 2 portrethangers, 1 portemonnaie met geld, 1 kerk boek, 1 hond. Gisteren namiddag heeft een be gin van brand plaats gehad in den winkel van de firma Lamp aan de Bartelj orisstraat. Door onvoorzich tig met een brandende kaars te loopen raakte een tapijtveger in brand. Een en ander is met een emmer water gebluscht. Gisteren namiddag is een rijwiel staande voor een perceel aan de Gierstraat ontvreemd. HAARLEM. Graan- en Zaadmarkt. Witte tarwe. Aangevoerd 150 HL., fö.60f5.50 per ILL. Haver. Aangevoerd 1.40 H.L. f3.75 f 387J/2- Baardenboonen. Aangevoerd 105 H. L., f 0,75f7,50 per H.L. AGENDA. voor Woensdag 21 November. Teyïer's Museum. Tentoonstelling van photo's, enz. Concertzaal „De Kroon". Weener Dames Kapel „Euphemi'a" Teylers Stichting. Spr. dr. Eug. Du bois, hoogleeraar te Amsterdam. Gebouw StBavo" n.m. 8U2 u. Ontwikkelingscursus. Spr. WelEerw. Heer L. v. d. Berg, geestelijk-adviseur, n.m. S'/2 u. repetitie muziek vereeni ging 10—12: 25 u. Bazar Groen van Prinstersschool. Technische Vriendenkring. Spr. C. Im mig te Rotterdam, onderw. Het re- produc.eeren van bouw- en werktuig kundige teekeningen. Schouwburg Jansweg. n.m. 8 u. Laat ste voorst, originial Wiener Operette opvoer, v. „Die Fledermaus", operette in 3 bedr. Concertzaal „De Kroon", n. m. 8u. Chr. Zangver. „God is mijn lied", uit voering. R. K. Parochiaal Armbestuur. Jaar lijkse he turfcollecte. lerrein gesloopte bleekerij van de Winter, n. m. 1 u. door Deurw. Wa ning afbraakveiling aan de Brouwers vaart. In het Heerenhuis. Te Beemster v. m. 11 u. door Not. v. Os verkoop eener boerenhofstede. Café de Ooievaar Te Uitgeest v. m. 11 u. door Not. de Lange, verk. woon huis en vleeschhouwerij. Bevallen: 18 Nov.C. W. Kloos ter-Gardenier, z. P. M. Kuijken- Kenzen, d. 19 Nov.: C. A. Stoute- Bel, cl. P. Vreder.burg-de Graaf, z. 20 Nov.A. Ducrot-Liepertz, d. Overleden: 18 Nov.A. S. Hoed 12 m. z., Frans Halsstraat. J. O. Broekhuizen 15 m. z., Smedestraat. 19 Nov.-J. G. Wiedijk 9 m. z Heererjj singel. SCHOTEN. Bevallen: B. Warlë van de Veldeu M. W. J. S. te H. Uw geëerd schrijven is mij niet in handen gekomen. Meer kan ik U niet zeggen. Intusschen beste dankhet spijt mij zeer, dat ik af wezig moest zijn. MARKTNIEUWS. ALKMAAR, 19 Nov. Vee. Vette Koeien f 0.56 a 0.68 per KG.f 40. Ingezonden Mededeefin Hoogst belangrijk mor vrouwen en meisjes: Men leest in Femina: Mejuffrouw Lydie Fantouillier, die te Limoges woont, Avenue Garibaldi, no. 45, was er in-en-in slecht gaan uitzien. De Pink Pillen hebben dat kwaad volkomen verholpen. „Op den leeftijd van 12 jar?n, schrijft zij, ben ik ziek gewrorden. Ik begon met mijn eetlust te verliezen en allerlei onge steldheden te ondervinden als schele hoofdpijn en duizelingen. Die onge steldheden herhaalden zich al meer en meer. Mijn eetlust werd hoe langer hoe grilliger en ik kreeg zulke maag pijnen, dat ik onmogelijk mijn voed sel kon verteren, zelfs niet het lichtste. Toen ben ik zoo zwak geworden, dat het mij ondoenlijk was een trap op te klimmen zonder dikwijls te moeten ophouden. Ik was erg bleek en had nergens lust in. Iedere afleiding viel mij zwaar. Des nachts sliep ik weinig en dit weinige werd door schrikbeel- Mejuffrouw Lydie Faatomll ier (Lbotogrnphie Moderne, Limogesj. den bedorven. Des morgens bij het opstaan was ik als verkleumd. Men zeide mij, dat ik door bleekzucht was aangetast. Ik heb allerlei geneesmid delen gebruikt zonder verbetering te ondervinden, en 'dit heeft mij er toe gebracht de Pink Pillen te nemen, die een vriendin, welke zij genezen hadden, mij aanraadde. Dank zij de behandeling met de Pink Pillen begon ik spoedig veel heter te worden en deze beterschap nam toe bij een voort gezette behandeling. De Pink Pillen hebben mij een volkomen gezondheid doen weervinden. Ik ben opnieuw krachtig, zie er-goed.uit en heb een frissche kleur. De schoonheid is een gave der natuur die men moet weten te bewaren. Het is een soort van schoonheid er goed uit te zien, dat is de schoonheid der gezondheid. Men moet zorgen er goed uit te zien. De bloedarmoede en de bleekzucht maken, dat jonge meisjes er slecht gaan uitzien, maar de Pink Pillen zijn er voor om dat kwaad te verhelpen en haar te genezen. De behandeling met de Pink Pillen is bijzonder gunstig voor vrouwen en jonge meisjes. De Pink Pillen geven een rijk en zuiver bloed. Dat bloed verspreidt zich door alle aderen en draagt de kracht naar alle organen. Alle organen worden opgewekt en doen hun werk de eetlust komt terug, een gezonde kleur verschijnt weer, de maag verteert goed het voedsel, het zenuw stelsel krijgt nieuwe krachten. De Pink Pillen genezen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maag pijn, rheuinatiek. Prijs f 1.75 de doos; fö.per 6 doozen; verkrijgbaar bij Snabilié, Stei ger, 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Plaatzer v. d. Huil, Jansstraat 28. het stoffelijk overschot van de11 Italiaanschen Gezant van ons ho*> ridder Tugini, met het gebruike lijk ccrjinonieel naar het R. K. Kerkhof overgebracht. De troepen van het garnizoen gingen den lijk koets vooraf. Dertig rijtuigen volg den, waarin gezeten waren, Jhr. S. N. S. de Ranitz, grootmeester van H, M. Huisvertegenwoordiger van H. M. de Koningin Moeder, luitenant-generaal graaf Dumonceau en de luitenant ter zee 1 ste klasse J hr. von Maklen, vertegenwoordigende H. M. de Koningin, de luitenant ter zee Jhr. C. Hooft Graafland als afgevaardigde van Z. K. H. de Prins. Voorts het geheele corps diplomatiek, de ministers, de com missaris der Koningin, de burge meester der Gemeente 's-Graven- hage. enz. enz. Rechtszaken. Een stroopersschot. Onze Amsterdamsche correspondent seint: Het Gerechtshof van Amsterdam wees heden vonnis in de zaak vanJ. Gertebach, wonende te Wijk aan Zee en Duin, die door de Haarlemsche rechtbank veroordeeld is tot een jaar gevangenisstraf min de preventieve hechtenis, terzake, dat hij twee. scho ten gelost had op den jachtopziener Benningtoen deze hem op strooperij be trapte. Het Hof vernietigde het von nis der Haarlemsche rechtbank en opnieuw rechtdoende veroordeelde het Hof hem tot drie jaar wegens poging tot doodslag. In den Houtrakpolder Halfweg is het koffiehuis van v. Stijn geheel en al afgebrand. Alles verzekerd in de Mij. Vesta. Met veel moeite kon men het huis van den bakker Olger redden. De staking aan de Eendracht. Onze Amsterdamsche correspondent seint De directie deelt ons mede, dat zij toegestaan heeft een scheidsgerecht te benoemen dat. deze zaak beslissen zal. Zoodra liet scheidsgerecht be noemd is, hebben de stakers zich be reid verklaard weder aan het werk te gaan. a 106 per KG, id. fO.Söa 0.95nuch tere id. f 14 a 20, vette schapen Schag pen f20.— a 35.— vette Varkens 0 44 a 0.49 per KG., magere id. f 16 a f 18.—. Men seint ons uit Den Haag. Na afloop der Mis in de Bidka pel van het R. K. Ziekenhuis, werd Plechtige bijeenkomst. De Katholieke en christelijk-na- tionale arbeidersvereenigingen te Berlijn hebben Zondag een plech tige bijeenkomst gehouden ter her denking van de afkondiging derlvei- zerlijke boodschap van 17 Novem ber 1881. Er werden redevoeringen gehouden door de afgevaardigden Stöeheren Iesbers en door „Geheim- rat" Wagner. Ook minister Posa- dowsky woonde de vergadering bij. Er werd een motie aangenomen, waarin, onder dankbare erkenning van hetgeen sedert 1881 tot stand is gekomen op sociaal-politiek ge bied, werd verzocht om uitbreiding der wet op de verzekering tot de huisnijverheid, om een betere rege ling van het recht op vergadering en vereeniging en om oprichting van Kamers van Arbeid. Gemoedsbezwaren. Het Duitsche leger telt thans ook een rekruut, die wegens gemoeds bezwaren van godsdienstigen aard den dienst weigert. Hij behoort tot de oorspronkelijke Amerikaansche secte der Adventisten, de „geloo- vigen der laatste dagen", [wier aan hangers zich strikt aan den tekst van den Bijbel houden en oa. wei geren een eed af te leggen. Ook vieren zij den Sabbath als weke- lijkschen rustdag en laten reeds Vrijdagsavonds allen arbeid rusten Hij is wegens dienstweigering tot 14 dagen politiekamer veroordeeld. 20 November. Medegedeeld door H. C. Tombergii en-Co Openingskoersen. South Fac Sh. Common Marine Pref. Common Steel Sh. Topeka Sh. 2e pref. Mexican. Common Kansas Sh. Pref. Common Wabash Norfolk Sh. - Union Sh Southern Rails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri Rock Island Ontario Sh. Denver Sh. Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Rusland Hope Consols Amer. markt verdeeld. Russen lager. Kon. Petrolet m lager. Tabaksmarkt prijshoudend. Kimberley vast. 1 96V, 1 15Vi« ADVERTENTIEN. De Wiener Damen Kapcllc EUPHEIAiA Speelt dagelijks in DE KROON. Zaterdag en Woensdag 4 uur Matinee. Zondag Diner-Concert. (7 Dames. 1 Heer). EEN RECEPT: Het gebruik der Pink Pillen. vorig# koers Hedeu. 95 lOU/i 1011/16 29% 291/o 491/4 G 48%6 104 105 278/4 2Gi3/I6 291/2 29i/o 598/4 60% UF/g 20 1189 I881/4 358/i8 351/8 i 458/8 451/s 451/4 45 888/4 88% i 3078 30% 47% 47% 418/4 41 711 700 15i/ls i 478/5 471/, 49 49 2091/2 211 72% 721/2 731/3 728/4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3