1 Sociale Berichten^ Kerk en School. Uit den Omtrek dringend verzoek 'het aanhangige wetsontwerp, ten doel hebbende hier te lande den Midden-Europee- schen tijd in te voeren, aan te ne men. Het bestuur is van oordeel, dat, bij het tot stand komen van die wet, eenheid gebracht zal worden in de tijdregeling en dat, wanneer de dag met 40 minuten vervroegd wordt, dit ten gunste zal zijn van den midden- en werkmansstand. Verder wordt er op gewezen, dat voor den handel in den namiddag 40 minuten zal gewonnen worden hetgeen een groote besparing geeft in de verlichtingskosten. Kath. Kiesvereenigingen in Zuid- Holland. Op Zondag 16 December a.s. zal te 's Gravenhage eene buitengewone al- gemeene vergadering van den Provin cialen Bond van Katholieke Kiesver eenigingen in Zuid-Holland gehouden worden, waar de hr. A. C. A. van Vuuren, lid van de Tweede Kamer, als spreker zal optreden. Tuberculose bestrijding een provinciaal belang. Naar wij vernemen is met het Dinsdag door de Staten van Noord-Holland ge nomen votum, die kwestie bij dat college nog niet voor goed van de baan, doch staat te voorzien, dat bij de a.s. zomer vergadering een verzoek inkomt van een centrale vereeniging, die men tracht te stichten, dan wel, zoo die niet tot stand komt, verzoeken om steun van de vereenigiDgen afzonder- üjk. R. K. Sanatorium voor longlijders en Herstellingsoord voor kinderen. Naar wij met belangstelling ver nemen hebben de Aartsbisschop- en de Bisschoppen van Nederland Hun hooge ingenomenheid betuigd met de in wording zijnde vereeniging tot stichting van een R. K. Sanato rium voor longlijders en van Her stellingsoorden of vacantiekolonie3 voor zwakke kinderen.' Zonder twijfel zal de vereeniging, dank zij den steun door vele nota belen reeds toegezegd, binnenkort tot stand komen. Staats exploitatie van Spoorwegen. Het Hoofdbestuurder Maatschap pij van Nijverheid heeft de depar tementen der maatschappij uitge- noodigd het bovenstaand onderwerp in studie te nemen en het rapport over deze kwestie te gieten in den vorm van antwoorden op de volgen de vier vragen: Welke zijn, naar uw oordeel, de voor- en nadeelen van staats-exploi- tatie van spoorwegen: lo. voor het algemeen belang 2o. voor het vervoer van perso nen; 3o. voor het vervoer van goe deren. 4o. voor de algemeene veiligheid en de zekerheid van verkeer. Het hoofdbestuur verzoekt op die vragen antwoord voor 1 Januari 1907, opdat de meening der depar tementen onder de aandacht der Staten-Generaal kan worden ge bracht, nog voorde motie-Bos be treffende het naasten der spoorwe gen door den Staat in behandeling wordt genomen. Ter voorlichting hebben twee leden van het hoofdbe stuur, de heeren jhr. mr. H. Smis- saert en H. G. Schilthuis een prae- advies uitgebracht, eerstgenoemde ten gunste van de tegenwoordige regeling en laatstgenoemde ten gun ste van naasting. Beide prae-adviezen zijn opgeno men in het November-nummer van het tijdschrift der maatschappij. Gastmaal Staten van Zuid-Holland. De commissaris der Koningin in Zuid-Holland heeft nagenoeg alle leden der Staten aan bet gastmaal vereenigd, dat hij ter gelegenheid der najaars bijeenkomst den Staten aanbood. Eveneens zaten aan mevr. Patijn, de griffier der Staten en de hoofdin genieur van den Provincialen Water staat. Slechts enkele leden waren door ongesteldheid verhinderd aan den disch deel te nemen. De gastheer stelde een heildronk in op H. M. de Koningin en bracht ver der een toast uit op het welzijn der Statenleden, die 't hem een genoegen was ten zijnent vereenigd te zien de le maal na de viering van zijn 70sten verjaardag. En nu achtte hij zich gelukkig bij deze gelegenheid den leden zijn dank te betuigen voor de bewijzen van hartelijkheid en sympathie, op dezen voer mr. Patijn gedenkwaardigen dag ondervonden. Van verschillende zijden wei-den toespraken gnhoudei., die alle samen liepen ia den wetisch, dat 't den heer Patijn gegeven moge zijn nog vele jaren aan het hoofd van het geweste lijk bestuur te staan in dezelfde aan gename verstandhouding met de Sta tenleden als tot dusver heerschte. Een van dp sprekers wees ook met voldoening op de goede verstandhou ding, die ondanks het verschil in Staatkundige beginselen tusschen de leden der Statenvergadering onderling bestond. Internationaal Zuivelcongres. H et programma is verschenen van het derde internationaal Zuivelcongres den Haag - Scheveningen op 16, 17, 18, 19 en 20 September 1907, georgani seerd door het Nederlandsch Natio naal Congres van den „Internationa len Znivelbond", onder het hooge Be schermheerschap van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden. Het Congres zal zijn werkzaamhe den verdeelen over drie afdeel ingen. Behandeld worden in de: le Afdeeling, wetgeving en regle menteering; 1. Eenheid van methodes voor het scheikundig onderzoek van melk, bo ter en kaas; 2. Eenheid van methodes voor de controle van de melk en hare bijpro ducten (behalve boter en kaas) op de plaatsen van voortbrenging en op de verkoopplaatsen; 3. Botercontróle: 4. Kaaf controle; 5. Bedrijfscontróle: door wie moet zij worden uitgevoerd en waarop moet zij betrekking hebben? 2e afdeeling. Hygiëne. 1. Eischen te stellen aan' den melk- verkoop in het groot en in het klein 2. Eischen, waaraan de melk be hoort te voldoen, welke bestemd is voor het gebruik als zoodanig en spe ciaal voor de kindervoeding 3. Pasteuriseeren van melk in de zuivelfabrieken en de wijze waarop de gepasteuriseerde ondermelk aan de melkleveranciers moet worden terug gegeven; 4. Steriliseeren van de melk ten behoeve eener langdurige conservee ring 5. „gouttes de lait" 6. stalhygiëne met het oog op de melkproductie 7. schadelijkheid van de melk, af komstig van koeien, welke op de tu- berculine-proef reageerden. 3e Afdeeling. Industrie: 1. Reincultures voor de boter- en kaasbereiding 2. Oorzaken, die het watergehalte in de boter beheerschen; 3. Boterconserveering 4. Resultaten verkregen bij de toe passing van middelen tot verbetering van de hoedanigheid van de boter. Aan het congres zijn verschillende uitstapjes verbonden, o. a. Bezoek aan het boter-contróle-sta- tion en aan het Rijkszuivelstation te Leiden, aan de Rijks-seruminrichting te Rotterdam, aan het bacteriologisch laboratorium te Delft. Stoomboottocht op de Maas ter be zichtiging van de nieuwe havenwer ken te Rotterdam. Een excursie naar Alkmaar wordt georganiseerd om aldaar de kaasmarkt en een kaasfabriek in den omtrek te bezoeken. Bezichtiging van de modelboerderij Oud-Bussum te Bussumvan het Rijkslandbouwproefstation en proef- zuivelboerderij te Hoorneener groote kaasfabriekvan groote zuivelfabrie ken van het botercontrolestation te Leeuwardenvan verschillende boer derijen (Friesch veeslag). (Op verzoek thans meer in extenso opgenomen). Bevordering der Zondagsrust. Te Leiden is eergisteren de 24ste Algemeene Vergadering gehouden tot bevordering van de Zondagsrust. Er waren zestien afdeeiingen ver tegenwoordigd. Voorzitter was dr. L. D. van Veen, hoogleeraar te Utrecht, president van het Hoofdbestuur. Onder de motie's, welke in be handeling kwamen, noemen wij het voorstel Arnhem: „Kan er iets, en zoo ja, wat ge daan worden om de verschillende arbeiders, die een stukje grond ter bebouwing bezitten, in de gele genheid te stellen dien veldarbeid niet altijd op Zondag te verrich ten" De afdeeling wees er op, hoe, onder de bestaande toestanden, vele arbeiders en voornamelijk fabrieks arbeiders, die een stukje grond ter bewerking hebben, daarvoor geen anderen tijd kunnen vinden dan den Zondag en vroeg, of het niet mogelijk zou zijn voor zulke ar beiders den arbeid op Zaterdag wat vroeger te doen eindigen. Op voorstel van den voorzitter werd besloten het voorstel-Arnhem als zijnde van plaatselijk belang, naar de afdeeiingen te verwijzen, om daar te wórden overwogen. Hierna kwam aan de orde een tweede voorstel van Arnhem, nl. om een commissie van deskundi gen op te dragen te onderzoeken, of regeling van de Zondagsrust plaatselijk, dus bij gemeentelijke verordening, of voor het gansche land bij de wet geregeld moet wor den. Nadat de afgevaardigde van Arn hem ook dit voorstel had toegelicht, verklaarde de voorzitter, dat het hoofdbestuur om verschillende re denen deze opdracht niet kan aan vaarden. Wel wilde bet moeite doen dit punt op het aanstaande nationaal congres door een ter zake bevoegd persoon te doen inleiden. De afge vaardigde nam daarmede genoegen, en ook de vergadering vereenigde zich er mede. Herdenking van Michel Adriaanz de Ruyter's geboortedag. (24 Maart 1607.) Het volgende rondschrijven is verzonden aantal vereenigingen door het Bestuur van „Het Koggeschip" „Het Nationaal Comité ter herden king van den 300en geboortedag van Michiel Adriaansz. de Ruyter heeft tot de vereeniging ,,'t Koggc3chip" het verzoek gericht, het initiatief te nemen tot vormen van een Plaatselijk Comité voor Amsterdam en leiding te geven aan eventueele plannen tot viering van dezen nationalen dag. Aangezien de geschiedenis van Am sterdam nauw is samengeweven met het glorierijke leven en streven van Neêrlands grootsten zeeheld, geeft het bestuur van ,,'t Koggeschip" gaarne gevolg aan de vereerende uitnoodiging van het Nationaal Comité, ten einde een waardige hulde voor te bereiden, door de Amsterdamsche burgerij aan zijne nagedachtenis te brengen. „Daartoe richt het bestuur van ,-,'t Koggeschip" zich tot uwe vereeni ging, in de overtuiging, dat ook zij sympathie gevoelt met het organisee- ren van een herdenkingsfeest ter eerc van onzen nationalen zeeheld De Ruy ter en noodigt u uit één afgevaardigde te willen zenden naar de vergadering, welke te dezer zake zal worden ge houden op Woensdag 27 November a.s. des avonds te 8t/2 uur in „Kras napolsky," in welke bijeenkomst plan nen zulien worden meegedeeld en een centraal comité gevormd." Collegialiteit. Men schrijft uit Breda aan de „N. Ct." De gebroeders Alberts, van de bioscope, hebben de gewoonte om zich voor hun aankondiging te be ienen van de Fransche taal en noemen zich immer,, Alberts frères". Dit heeft derer dagen tot een grappige vergissing aanleiding go- geven. De heeren Alberts hadden het plan om in hunne bioscope ook eene voorstelling te geven van het gebeurde te Köpenick, waartoe zij het oog hadden laten vallen op een dorp bij Breda. Zij verzochten den burgemeester dier gemeente toe stemming voor het doen der opne ming, maar kregen daarop het vol gende antwoord: „Meneer Frères 't spijt me wel, maar ik kan uw verzoek niet toestaanik kan er niet aan medewerken om een Duitsch collega belachelijk te ma ken. Ik doe 't niet, meneer Frères. De heeren Frères,jeenigszins verrast over de plotselinge naamverande ring, zijn toen naar een ander dorp gegaan, waar de burgemeester een minder sterk ontwikkeld collegiali- teitsgevoel bleek te bezitten. Zee-eenden. Op het Buiten-I.J worden dooi de visschers eene menigte zee-een den, z.g. „knobben", gevangen. Deze vogels vertoonen zich in grooten ge tale bij de uitstaande zijden netten en azen op de visch, welke daarin zit. Zoodra zij met hun snavel naar beneden duiken, raken hun kop ol pooten in de mazen der netten verward en vinden zij door verdrin ken den dood. Varkensrevisoren, Wij lezen in de „Köln. Volksz." Een nieuwen titel hebben eenige onderwijzers uit het district Alten- stein bekomen: Het schoolblad dezer streek meldt althans, dat de onderwijzer B in school B de toelating bekomen heeft het register der varkeus te onderhou den. In het volgend nummer wer den nog twee andere onderwijzers „varkensrevisors" geheeten. De in specteur van het orderwijs zal op- perrevisor van varkens genoemd worden. Tot daar het bericht. Een nieuw baantje dus voor de onderwijzer.-. Nu -waarom zou men er bij sstil- blijven? In ons land zijn er immer- ook al die meikevers vangen, secre taris zijn van een vee-, paarden-, varkens- of geitenverzekering, enz. „Ons Woord." Een kleine onjuistheid. Het bericht van de verzending van een 15-tal Friesche koeien naar het landgoed Dobbin van Prins Hendrik, is gebleken niet geheel juist te zijn geweest. Wel waren de koeien voor dit doel aan gekocht, doch men had niet ge dacht aan het verbod van invoer van Nederlandsch vee in Duitsch- land. De koeien waren evenwel ge kocht en nu zijn ze naar 's Prinsen stallen op Het Loo ver zonden, op één koe na, die inmid dels ziek was geworden en, na af making, in den grond is gestopt. De Diefstal te Muiden. Het N, v. d. Dag schrijft van 22 dezer De Amsterdamsche recherche is de inbrekers van jl. Zondagavond op het spoor gekomen en heeft een drietal jonge mannen gearresteerd, die als bekende boosdoeners bij de politie staan ingeschreven. De per sonen te Weesp die toevallig met hen in aanraking zijn geweest, zijn gisteren tegenover hen gebracht en hebben hen herkend als lieden die ze te Muiden hebben gezien. Van daag worden de gearresteerden naar Muiden en Weesp gebracht ter na dere confrontatie. Een der beruch- ten'"moetj'pas jzesj'weken] uit,' de ge vangenis zijn ontslagen. Een dei- beide anderen heeft een wond aan een zijner vingers, hetgeen het ver moeden, dat men de schuldigen te pakken heeft, versterkt, wijl im mers ten huizo van den ontvanger bloedsporen zijn achtergelaten. Ver moedelijk zou nog een le persoon tot de bende behooren, die, naar ondersteld wordt, zich te Leiden moet ophouden. Deze zou het ge stolen bedrag in bezit hebben en de gewezen vrijer zijn van de dienst bode van den Heer Spoor, te Mui den. geval ten huize van'den heer van D. Het hoofd des huizes en moeder de vrouw waren op visite en de dochter bleef thuis. Zij hoorde na eenigen tijd de deur gekomen Zegt het voort! Vaak wordt geklaagd oyer uit huizigheid. Niet. ten onrechte 1 Doch hebben de klagende personen zich wol ooit ernstig afgevraagd: Ben i 1' misschien zelf ook de oorzaak, dat men buiten den huiselijken kri%^ ontspanning zoekt? Anti-godsdienstigeboekenenkran- ten hebben duizenden en duizenden ongelukkig gemaakt toch ontvan gen vele katholieken deze gevaarlij ke vijanden in limine woning. Uit lichtzinnigheid? Uit zorgeloosheid Eén slecht boek, één slechte krant verwoest menigmaal in een uur tijd a.1 het goede in de kinderziel. Wie niet verkoopen wil Contant Verliest vaak met zijn geld zijn klant. deur open gaan, zeker haar broer, doch liet duurde lang voor hij bin nenkwam. Dat was zoo vreemd. Zij begon argwaan te krijgen, en ging toch eens even zien. Toen zij bij de was, zag zij, dat een haar onbe kend manspersoon, zich toegang had verschaft tot in de vestibule en ijlings de vlucht nam in de richting van de Paul Krugerstraat. Niets werd ontvreemd. Men zij dus op zijn hoede. Ongeval. Gisteren had een werk man van den lieer Doïng, terwijl .liij bezig was met plafondeeren in nieuw in aanbouw zijnd huisin m^Wrelastraat het ongeluk een sfHtajatfe^aebluschte kalk in zijn Het wemelt, God zij dank, ons heen van ij veraarsters en ij vel aars van allerlei goede Katholieke werkenook voor d e goede Pers hier in 't bijzonder van de „Nienwi Haarlemsche Courant", wordt ge werkt doorvelen Helaas door te weinigen nog om De Amorikaansche arbeiderspar tij, omvattende 30,000 vakverecni- giiigen met nagenoeg 2,000,000 leden, heeft op haar jaarlijkscln. vergadering te Minneapolis besloten een politieke vereeniging te vor men, die zich van de republikeinen onafhankelijk zal houden en in alle verkiezingen eigen candidaton zal stellen. Wij verwijzen onze Lezeressenen Lezers voor hunne Sint-Nicolaas- inkoopen en andere vooral naar H. H. Winkeliers, die in de „Nieuwe Haarlemsche Courant", adverteeren. Daar te koopen is de Katholieke krant steunen. Gruwelijke Heiligschennis. In den nacht van 21 op 22 dezer maand hebben booswichten oen inbraak gepleegd te Bachant, een plaatsje op do Belgisch-Fiansehr grenzen, bij Jeumont. Over liet dak der Sacristie be reikten zij een der kerkramen. Nu dat gedeeltelijk ingeslagen te heb ben, lieten zij zich neer langs d( kroonlijst van het koorgestoelte Die lijst, hun gewicht niet kunnende dragen stortte met de schelmen naar beneden, die zich maar lichl schijnen gekwetst te hebben. Daarna drongen zij do Sacristie binnen, waar zij alle kasten, open braken en haar inhoud tegen den grond wierpen. Vervolgens deden zij zich te goed aan den gevonden Miswijn. In satanische boosheid braken ze daarna het tabernakel open en strooiden ze daarna de H- Hosties uit over den vloer. Zij hebben de flambouwen en het kruisbeeld van het hoofdaltaar verbrand, het altaar der H. Maagd verbrijzeld, waarvan zij de overblijfselen vergeefs in brand zochten te steken. Daarna wierpen zij stoelen en hei ligen heelden op elkaar, en beproef den dit alles in vlam te zetten met behulp van 25-ta! kaarsen. Door de kerkdeur verlieten zij liet ge bouw. De pastoor, gewekt dooreen der buren, liet de alarmklok luiden de geloovigen snelden toe en bluseh- ten den brand. Van de booswichten was geen spoor meer te vinden. Bij dit alles schijnt enkel duivel achtige godsdiensthaat in 't spel geweest te zijn. SCHOTEN. Een vreemd geval Gisterenavond was het een vreemd oggTP waardoor hij zulke 'pmieu kie'eg dat hij zijn werkzaam heden moest faten rusten. SLOTEN. Gemeenteraad. De gis teren in den namiddag gehouden zitting werd geopend met de mede- deeling dat Ged. Staten den grond aankoop aan den Haarlemmerweg hadden goedgekeurd. Vervolgens werd met ingang van 1 Jan. a.s. eervol ontslag verleend aan mej. M. E. P. van Dieren als onderwijzeres aan de O.L. school te Sloterdijk. Aan den gemeente-ge neesheer in wijk Overtoom, den lieer A. Bundels, werd uit hoofde van ongesteldheid toegestaan tol 1 Mei a.s. zich te doen vervangen door den heer I. Batavier, arts te Amsterdam. Een verzoek van lu i Burgerlijk Armbestuur om een per ceel bouwgrond Uilenburg genaamd voor zes achtereenvolgende jaren in huur te mogen krijgen voor f 91 per jaar, werd gesteld in handen van de Commissie voor Landerijen waarna aan mej. de wed. J. Kim manKoning op haar verzoek eer vol ontslag werd verleend als re gentes van het wees- en armenhuis onder dankbetuiging voor de door baar bewezen diensten. Nadat eerst de vergadering in geheime zitting was overgegaan, werd de lieer A. do Groot met 8 tegen 4 stemmen, die der heeren Rijnierse, Van Leeuwen, Van Tro- jen en Van Beem, als hoofd over geplaatst van <le O. L. school te Groote-IJpolder, naar die te Bloter, dijk, waar het tegenwoordig hoofd - de heer Luynenburg te Amsterdam is benoemd. Tot onderwijzeres aan de O. L. school te Overtoom, wordt benoemd mej. J. A. Schuringa te te Amster dam en te Sloterdijk mej. B. A. J. M- de Graaff te Haarlem. Bij de rondvraag vroeg do lieer Ten Bronkliorst waarom de kosten van waarschuwingen en aanmanin gen in deze gemeente het dubbele bedragen van die te Amsterdam, waarop de voorzitter antwoordde, dat Sloten is een plattelandsge meen te en ingevolge de wet op de vervolging voor plaatselijke dir. belastingen die kosten in zulke ge meenten het dubbele bedragen van die in de steden. Daarna toonde de lieer v. Bronk liorst zich zeer geraakt dat bij het in gebruik nemen van het nieuwe Vees- en Armenhuis te Sloten geen leden van den Raad of van Ker kelijke Colleges waren uitgenoodigd en stelde deze positieve vraag: waarom Heeft, men al die heeren gepasseerd of liever miskend De voorzitter zich beroepende op art. 183 der Gemeentewet, ant woordde dat hij in deze moeilijk kon geven. Immer- zijn privé en niet al- heeft hij zitting in van het Burgerlijk en derhalve gaat liet Raadsvergaderingen inlichtingen volkomen in burgemeester het College Armbestuur, niet aan in besluiten van het Burg. Armbestuui toe te lichten. Doch een mededing wilde hij wel doen. Waar toch de heer Van Bronkliorst had beweerd dat de gemeente f5000 subsidie voor den bouw had gegeven, daar diende in het licht te worden ge steld, dat zulks onjuist was. Wel had de gemeente voor f5000 ter rein gekocht van het burgerl. Arm bestuur om later een uitbreiding der O. L. school te Sloten mogelijk te maken, hetgeen dus gansch wat anders is. Hierna sloot de voorzitter de zitting met pertinent tegen te spreken dat het Wees- en Armen huis bij liet in gebruik nemen van liet nieuwe gebouw feest had ge vierd. Regenten hebben wel een plechtigheid met intiem karakter georganiseerd, daarbij uitnoodigende hen, die- zij daarbij wilden tegen woordig zien, maar alle kosten hebben Regenten uit eigen beurs betaald. HEEMSTEDE Zilveren bruiloft. Heden vieren de echtelieden Adam Plessius en Mevr. de Brum hun zilveren bruiloft. VELSEN. Opgespoord. De politie alhier heeft te Amsterdam opge spoord den man die op de Velser, markt van den landbouwer Appel doorn, te Heilo, twee koeien kocht, die niet betaalde en dadelijk weer verkocht met „verlies". Het is een wagen voerder van do tram te Am sterdam, die reeds 15 jaar in dienst was der gemeente. De man was door ziekte aan lager wal geraakt en had nu op deze wijze getracht aan geld te komen. BEVER W IJ KEtalagewedstrijd, 22 Nov. De etalagewedstrijd op 24, 26 en 27 dezer, uitgeschreven dooi de vereeniging voor vreemdelingen verkeer alhier, belooft van belang te worden. Niet minder dan 72 winkeliers hebben zich aangemeld. Harmonie en fanfare. De Bever- wijkscbe Harmoniekapel is bezig een nationaal concours van harmo nie- en fanfare-corpsen te organ i- seeren op Hemelvaartsdag, 9 Mei en den daarop volgenden Zondag. Reeds zijn inschrijvingsbiljetten verzonden, terwijl 20 medailles als prijzen worden beschikbaar gesteld. LlSSE. Geslaagd. De heer L. T. Jonge van hier is 22 dezer alhier geslaagd voor 't examen schoon schrijven. Courses te Bergen. Voor de laatste meeting van de Kennenier Sportclub heeft liet publiek nog veel belangstelling getoond. De baan verkeerde in goed berijdbaren toestand, het weêr hield zich buiten verwachting en vele paarden hebben de verschillende nummers betwist. Door vertraging in den treinenloop werd het eerste nummer iets later ge- loopen. Princes Wanda, de Luitenant, In digo Boy en Nelly Grattan legden beslag op de vier eerste draverijen. De laatste c air.se toonde een tellen eindstrijd, die in goeden stijl door linumnbar gewonnen werd dit paard heeft nu zijn ware snelheid moeten toonen tegen Baladin; jammer dat deze voor de plaats gedisqualificeerd moest worden. De uitslag was als volgt: Cesur-Prijs, record-praverij voor Ne- derl. paarden, onder denman gereden f250, f.40 en f10. U/2 Cyclone en prinses Wanda, 3/1 Ideaal en Tjibbe, 1.0/1 Phyllis, Kru- ger en Firmant. 1 Prinses Wande. 1350, Siderius, in 2.25 2,5: 2. Cyclone, 1410, Easing, in 2.27, en 3. Ideaal, 1370, Siderius, in 2,28. Conrad-Prijs, handicap-draverij, f250 f50 en f25. '2/1 de Luitenant, 3/1 Jonge Wilkes 6 tot 10/1 Bertha Emit, Napoleon. D. 1), Tjibhe, Phyllis, Cekwa, Elsje, Prins Albertie, Albert en Elly, Elsje ging zeer goed aan liet hoofd, maakte niet een enkele mispas en scheen te zullen winnen, totdat De Luitenant haar in de laatste bocht ter zijde kwam en passeerde. 1, De Luitenant. 2225, Koster jr., in 3.522/ö; 2. Elsje, 2075, Roodenburg in 3. 53, en 3. Cekwa, 2125, de With, in 3.532/r>. Camelion-prijs, handicap-draverij, f350, f 75 en f25. 3/1 Pfeilschnell en The Surrogate, 4 tot io/x Maggie E, Késsler, Derb,y Waschfrau, Redburr, Blaukopf, Na poleon 11. Elsje, Prins Albertie. Elly en Indigo Boy, Indigo Boy bracht een groote ver rassing: liet paard ging dadelijk aan het hoofd en vergrootte zelfs zijn voorsprong zonder verder bedreigd te worden. 1. Indigo Boy, 1675, Siderius in 3.06; 2. Pfeilschnell, 1875. Koster Jr. in 3.06 3/5. en 3. The Surrogate, 1800, J. Ensing, in 3.08. Oekwa-prijs, record-draverij 1250, f50 en f25. 1/3 Nelly Grattan, 5/1 Glendine, 6/1 Elly Rose, 10/1 Alida, 20/lKrugeren Jonge Wilkes. Alida ging tot aan de tweede ronde aan de overzijde voorop; in de laatste bocht kwamen Ciendine en Nelly Grat tan haar ter zijde. In de rechte lijn plaatste Glendine zich achter den leider. 1, Nelly Grattan, 2240,. Schönrock in 3.4U/5; 2 Glendine, 2060, Witte- vcen, in 3.4D/5, en Alida, 2000, Has- ker, in 3.423/^. Castor-prijs, handicap-draverij, 1'350, f75 en f25. i/x Balrdin, D/2 Brummbar, 6 tot 10/1 Maggie E. Varro, Narva, Pfeil schnell, Bertha Emil, David en Blau- kopf. Blaukopf ging huigen tijd voorop; spoedig daarna, vooral in de recht© lijn. ging de strijd tusschen Brumm bar, Baladin en Bertha Emil. iie tweede aankomende, Baladin, werd gedisqualificeerd, omdat hij het laatste eind had gegaloppeerd. 1. Brummbar, 2600, Alkemade, in 4.I61/5; 2. Bertha Emil 2450, Witte- veen, in 4.164/s, en 3. David, 2425, Schönrock, in 4.19. ALKMAAR. Examen Boekhouden M. O. K. XII- De heer J. P. Boom J pZM is 21 dezer in den Plaag geslaagd voor 't examen huisakte Boekhouden M. O. K. XII. ALKMAAR. Geslaagd. De heer P. M. de Wolf van hier is in den Haag d.d. 22 dezer geslaagd voor 't akte-examen M. O. (Wiskunde K. I.) SCHOORL. Een adelaar. Een jachtopziener alhier bemerkte Dinsdagmorgen een zeldzaam groo ten vogel. Het bleek een adelaar te zijn, die in deze streken verdwaald was.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2