Een moeilijk groot Ie brengen kind. STADSNIEUWS. Correspondentie. Gemengd Buitenland. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Amsterdamsche Beurs. Ingezonden Mededeeüng DE RAAD. Erratum. "bÜrGE RLIJKE IbTAN D.~ R'/w 15 72 ds •tje uit zii it uil Wij! de jachtopziener ongewapend was, kon hij het roofdier niet. on schadelijk maken. Toen in den na middag het vijftienjarig dochter' van den Heer Ik, te Koedijk, Alkmaar huiswaarts keerde, zag den adelaar achter zich aankomen. Het dier kwam steeds dichterbij, en zij begon hevig verschrikt om hulp te roepen. Het krijscli6n.de heest kwam zóó dicht bij haar, dat zij zich met een taschje, dat zij bij zie droeg, tegen zijn aanvallen moe verdedigen. Eenig brood was het taschje geslingerd, en toen nu een paar landlieden, die in de na bijheid werkzaam waren, den ade laar met stokken verjoegen, maakte hij zich van het brood meester en verslond dit op het land. Toen het meisje haar weg onge veer tien minuten vervolgd had, bedreigde de vogel haar opnieuw. Op baar angslgeschreeuw kwam een werkman toesnellen, waarop het dier de vlucht nam. Gelukkig heeft het arme kind geen lichamelijk letsel gekregen doch haar zenuwgestel was zóó ge schokt, dat geneeskundige hulp moes! worden ingeroepen. VELSEN. Aangehouden. Door den Veldwachter De Kuiter, van hier i- hier ter stede aangehouden een man, die op de Velsermarkt twee koeien kocht van den landbouwer Appel doorn te Heilo, die kooien niet be taalde en dadelijk weer verlies vei- kocht. liet is een wagenbestuurder van de tram alhier, een man, die reed- 15 jaar in dienst is dor gemeente, die door ziekte aan lager wal was geraakt en nu had getracht zoo aan geld te komen. Hij is te Haarlem in arrest ge steld. HAARLEMMERMEER. Gemeen teraad. Vergadering van den Raad der gemeente Haarlemmermeer, op Donderdag, den 29sten Novemboi 1906, des voormiddags ten 10'A, uur, ten Raadlvnize. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen, stukken. 2. Bestek onderhoud wegen. 3. Aanvraag om gebruik van een lokaal van school I door een geheel onthouders- vereeniging. 4. Benoeming Leden vair liet Burgerlijk Armbestuur. aanbevolen zijnwijk 1 de heen n (J. Vreugdenblik en B. Rip. voor wijk 2 J. de Heer en Th. Dekker. voor wijk 3 B. Th. de Koning, en II. v. Weerkom. voor wijk 11 Wh A. de Rooij en G. v. d. Heuvel. voor wijk 15 G. v. d. Beek en P. Mantel. voor wijk 22 H. Mnnsternian en Th. Dijt. 5. Suppletoir kohier Hondenbe lasting. 6. Reclames Hondenbelasting van J. W. Polbaar en de Wed. W. Touw. 7. Verbouw van school 7. 8. Suppletoir kohier Hoofdelijke omslag. 9. Reclames Hoofdelijk Omslag. GROOTE IJPOLDER. Ingeb o- ken. In den Grooten IJ polder is hij den veehouder Kamefmans, bi: afwezigheid der bewoners, ingebro ken en f600 ontvreemd, n.l. f500 bankpapier en f 100 zilver. Ook bij een buurman, die ook van lmis was, is ingebroken en alles doorzocht. Er wordt dam echter niets vermist. Van de daders is nog geen sp> or gevonden. PURMEREND, Vreemd geval Bij verificatie van het kantoor van den Rijksontvanger alhier door den inspecteur kwam men gisteren tol de ervaring, dat er zeven bankbil jetten van f1000 spoorloos waren verdwenen. Weggesloten gewcesl in een portefeuille, waren ze niet meer daarin aanwezig', terwijl aan het overige bankpapier niets ont brak. Teekenen van inbraak zijn niet te ontdekken. De politie doet onderzoek. ZAANDAM. Gevallen. Aan de stoom-rijstpellerij „De Phoenix" van de firma C. Kamphuijs alhier had gisteren een der werklieden Jan d< Graaf, terwijl hij een hijschtouw wilde grijpen het ongeluk liet even wicht te verliezen, waardoor bij van de derde verdieping viel en tem hl kwam in bet ruim van een schip. Zwaar inwendig gekneusd werd hij naar het ziekenhuis te Amsterdam overgebracht. Men vreest voor zijn leven. Directe belastingen. Ged. Staten van Noord-Holland hebben benoemdin den Raad van beroep voor de uitspraak op be zwaarschriften betrekkelijk de pef- soneele belasting, met ingang van 1 Januari 1907, voor liet gedeelte der provincie, behoorende tot de inspectiën der directie belastingen te Helder en Alkmaar, standplaats Alkmaar, als lid den heer 11. .1. Vonk en als plaatsvervangend lid den beer Jhr. mr. D. van ForeeD te Alkmaar. Gymnastiek. Voor het examen in s de vols- oefeningen, bedoeld bij Kon. be sluit van 1 April 1602, (St.hl. No. 48(, zijn geslaagdJ. C. E de Goede en J. G. Visser, te Hoorn; M. de Heer, te Beemster, en R. van der Oord, te Lutjebrock, aan wien het zilveren dasspeldje met diploma van het Nederlandscli Gymnastiek-Verbond reikt. werd uilge- Dezer dagen las men in de „Echo de Paris" het volgend belangrijke artikel De Pink Pillen ho.'iben hom veel goed gedaan. Do jonge Robert Bouchard, wiens portret wij hierbij geven, is een kind dat door den to-stand zijner gezond heid heel wat ongerustheid heeft be zorgd. Hij was moeilijk groot te brengen, maar zooveel zorgen als zijn gezondheid gebaard heeft vóór hij de behandeling met de Pink Pillen volgde, zoo voorspoedig is deze gewo]- den sedert bij die pillen heelt gebruikt. Hubert Bouchard (Cl. Pierre Petit) „Mijn zoon Robert, zeide zijn Vader, de heer Frangois Bouchard, is altijd lijdende geweest. Hij had bloedarmoede en klaagde onophoudelijk. Hij had nooit honger en dikwijls moesten wij hein met geweld doen eten. Dikwijls beklaagde hij zich over scheuten in de maag en verteerde z.ijn eten slecht. Wilde hij met zijn kame raadjes meeloopen dan moest hij onmiddellijk ophouden wegens be nauwdheid en steken in de zijde. Bij het opgaan onzer trappen was hij onmiddellijk buiten adem. Dikwijls werd hij overvallen door duizelingen cn suizingen. Hij beklaagde zich veel over schele hoofdpijnen. Altijd was hij bleek en toonde zich kouwelijk. Des nachts sliep hij slecht. Wij hebben hem de behandeling met de Pink Pillen doen volgen die veel goed had den gedaan aan kennissen van ons. Sedert mijn zoon de Pink Pillen ge bruikt is hij heel veel verbeterd. Hij is nu vroolijk, eet met smaak, be klaagt zich over de minste ongesteld heid en is veel krachtiger geworden." De Heer Frangois Bouchard woont tc Parijs, rue Hégésippe- M oreau no. 17. De Pink Pillen zijn dikwijls be schouwd als een geneesmiddel voor volwassen personen. I)at is een dwa ling. De Pink Pillen hebben, merk waardige resultaten gegeven bijzonder in het tijdpesk van den groei. De Pink Pillen die aan het bloed nieuw leven schenken e n het zenuwstelsel tot nieuwe krachten wekken, kunnen slechts goed doen aan kinderen. Het is eenvoudig noodig hen den dosis te geven die met hunne jaren overeen komt, endue wordt aangeduid inhei prospectus dat bij de doos is. Zij geven oen bloed, eetlust-, kracht- en een frissche kleur. Zij zijn even goed Voor jongens als voor meisjes. Zij genezen bloedarmoede, bleek zucht, algemeene zwakte, raaaglijden, zenuwaandoeningen. Zij hebben zeer hardnekkige gevallen van St. Vitus dans genezen. Prijs f 1.75 de doos; f9.— per 6 doozen; verkrijgbaar bij Snabilié, Stei ger, 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Plaatzer v. d. Huil, Jansstraat 28. Dames, indien U nog nooit gemaakte kleeding hebt gekocht, bezoekt dan eens het Dames- Co n f e c t i p m a g a z ij u TH. LOHMAN, Groote Houtstraat b/d Anegang. Telefoon 1440. B. en W. bieden den Raad ter vast stelling aan een staat tot beschikking op den post „onvoorziene uitgaven", dienst 1906. IJit dezen post moet thans voor een 7-t.al uitgaven een bedrag van f 2179,65 betaald worden,. De post voor onvoorziene uitgaven bedraagt 1' 9624,77*/2 Reeds is beschikt over 1460,81 Nog beschikbaar f(8163,96i/2 Thans moet weer be- - taald worden 2179,65 Rest dus nog f óOSlJil1^. B. en W. bieden den Raad ter be krachtiging aan een staat van te vellen hoornen. Verder vragen P>. en \V. machtiging om een aantal boom en, hakhout en verder houtgewas in den Hout en de plantsoenen der gemeente, dat van de tc vellen boomen zal ver kregen worden, to verkoopen. B. en W. bieden den Raad aan de in handen van 'f college van B. en W. gestelde rapporten der afdeelingen omtrent de ontwerp-plannen van uit breiding. B. en W. doen deze rappor ten vergezeld gaan van 't advies van 't Dagel. Bestuur omtrent deze aan gelegenheden. Het is B. en W. aangenaam, dat de ontworpen uitbreidingsplannen in 't algemeen in de afdeeling geen bezwa ren hebben ondervonden,geen bezwa ren tenminste, die de beginselen aan tasten. B. en W. gaan jin de beantwoording allereerst over een bespreking van de gemaakte opmerkingen betreffende de indeeling der plannen. Algemeen wil men blijkbaar de aan gegeven breedten der ontworpen stra ten behouden. B. en \V. zouden het betreuren, zoo 't voorstel van enkele leden en do op 18 M. ontworpen slra ten tot 15 M. terug te brengen, zou worden aangenomen. Verbreiding gaat met zeer groote moei el ijk heden gepaard en daar te voorzien is, dat in de toekomst 't ver keer steeds drukker zal worden, dat er mogelijk trams door zullen komen, mag aan versmalling niet worden ge dacht.. B. en \V. hechten er verder aan, dat Plein C. ten zuiden van de Ain- sterd. Vaart behouden blijft, al zijn vele leden van tegenovergesteld ge voelen. In dergelijke diclit bevolkte arbeidswij ken is jzoo'n plein noodza kelijk. Bovendien" plein C. is niet. ge schikt voor bebouwing. Plein D. is reeds vervallen. Men is algemeen van gevoelen, d it de Dubbele Buurt verbetering behoeft, alleen over het hoe heerscht vei schil van zoovelen. Om langs de Dubbele buurt een gedeelte van 't Spaarne te dempen, verdient, geen aanbeveling, op de eerste plaats uit schoonheidsgevoel, doch ook omdat een te maken opzit aan de Langebrug veel bezwaren zou op levering. Verder aanzienlijke kosten en dan nog de vraag,of toestemming van het dempen zou verkregen wor den van het Hooghcerwaarnschap. B. en W. ontraden verder de ver breeding van de Dubbele Buurt aan de oostelijke zijde, wijl het geen af doende verbetering zou zijn, daar de pcrceelen tussehen de Dubbele Buurt, en het Z. Buiten Spaarne tóch steeds in den weg blijven staan. Deze pcr ceelen zullen aangekocht moeten wor den, al zal dat ook veel geld kosten. Doch het geldt bier de verbetering van een weg, die de hoofdtoegang zal worden voor een geheel stadskwartier, 't Is een regeling voor altijd en daarom mag de zuinigheid de wijsheid niet bedriegen. Ook thans dient gehandeld, later zullen do pcrceelen meer in waarde gestegen zijn. Omtrent' de geprojecteerde brug tegenover <ïe Rusten burger lfum zul thans nog niet beslist worden, op den duur evenwel zal de lange brug niet de zuidelijkste brug van het Spaarne kunnen blijven. B. en W. stellen voor 't. plan van uit- brceding voor de gronden ten westen van de Leidsche vaart aan te houden,- totdat dit nader onderzocht zal zijn. Zeer bezwaarlijk, achtten B. en \V. het, dat een directe invloed uitgeoefend wordt om te voorkomen, dat de ge- heele gemeente omringd wordt door een kring van arbeiderswijken. De aandacht van B. en \V. is even wel steeds op deze belangrijke aange legenheid gevestigd. Een definitieve beslissing omtrent de wijze uitvoering der uitbreidings plannen is nog niet genomen. Eerst dient bepaald, welke toestand zal moeten ontstaan en dan, hoe dien in 't leven tc roepen. Het wcnsehelijke en het bereikbare zullen bierbij even wel versenigd worden. Deze uitbreidingsplannen tot stand gekomen, zullen B. en W. direct voor stellen hot bouwverbod te leggen op de gronden, die voor straten en pleinen zullen moeten dienen. Zij beha ndelen verder het min of meer wenschelijke van aankoop ol onteigening, achten voor de deze Ge meente beide in het groot niet ge- wenscht. noch noodzakelijk, daar het hier slechts geldt een geregelde stads uitbreiding. Het geopperde bezwaar, dat een grondeigenaar de uitvoering van een geheel uitbreidingsplan zou kunnen tegen houden, is niet steekhoudend. De onteigeningswet brengt in dit op zicht redding. B. en W. doelen verder mede, dat omtrent deze adviezen geen algeheele overeenstemming bestaat in 't College van 't Dagel. Bestuur. Een 38-tal lantaarnopstekers en poetsers der gemeente hebben een adres tot den Raad gericht. Adressanten vragen een lokaliteit, die als verzamelplaats zal dienon en waar zij de korte zomermaanden kun nen doorbrengen. Thans is de Groote Houtpoort en het Stationplein hun verzamelplaats. Daar zijn zij gedurig aan weer en wind blootgesteld. In de zomermaanden hebben zij tus sehen halt een entwee uur geen plaats, en gaan zij naar huis, dan kunnen zij zich licht verslapen. B. en YV. berichten den Raad, dat zij reeds lang deze kwestie omwo gen, doch tot nog toe deden er zich geen geschikte lokaliteiten voor Thans wil 't [College in 't N. en Z. der slad een buisje huren. Financieel zal dit voordeeliger zijn dan wanneer perceelen zouden aangekocht worden, die tevens tot woning van de con troleurs zullen kunnen dienen. Daar deze kwestie dus weidra zal geregeld worden, adviseeren B. en W. lit. adres in hunne handen te stellen ter afdoening. Verder adviseeren B. en W. uit en billijkheidsóogpunt den controleurs f2 per week meer uit te keeren, zoo lang zij 't genot van vrije woning mis sen. 19 Sept. benoemde de Raad tot on derwijzer 2é klasse der opleidingsschool voor jongens tot Middelb. en Hooger onderwijs ,J. Smits te Scheveningen, ter voorziening in de vacature, ont staan door bet overlijden van den onderwijzer J. T. Hilleman op' 19 Juli. De beer Sm. heeft evenwel bedankt voor zijn benoeming. B. en \V. hebben thans de volgen de voordracht opgemaakt: 1. .1. Rol te Buiksloot. 2. 8. Vei heus te Gouda. 3. C. I. Poldermans te Gorinchcin. B. en W. stellen voor aan deze be noeming de voorwaarde te verbinden, dat een event, te verleenen ontslag eerst kan ingaan twee maanden na, het desbetreffende verzoek daartoe is ingekomen, tenzij voor dien tijd in den dienst kan worden voorzien. Een geschil. Bij liet sloepen van liet oude .spoor wegstation alhier is een ge schil ontstaan, waarover waarschijn lijk do beslissing dor Rechtbank zal worden ingeroepen. De Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappij heeft n.l. de perronbekapping verkocht aan de lieer B. J. Nijkerk te Amsterdam; en de hecren Gebr. Van Slingerland, de aannemers van het nieuwe hoofd gebouw daar Ier plaatse, het stations gebouw voor afbraak aan de Gebr. Baars te Amsterdam. Deze beweren nu, dat daartoe ook de kap be hóórt. Partijen hebben zich reeds van rechtskundige hulp voorzien. Java-comité. Tn American-Hotel hield het Java- comité zijn een en vijftigste jaarver gadering. De voorzitter ds. E. Barbas van hier, die in zijn welkomstwoord de afgevaardigden van de verecni- gingen welkomheette,hielde een ope ningstoespraak tot de niet overtalrij- ke vergadering. Schaken. Dinsdag 27 Nov. a.s. zal in één der lokalen van „Weten en Werken" een clubmatch gehouden worden tussehen de Beverwijksche schaak club T. A. V. E. N. U. en Haarl. Schaakgezelschap. Deze match zal plaats vinden als vervolg op de match, die 8 Juli 11. to Beverwijk tussehen beide vereenigingen plaats geluid heeft en waarin de Haarl. club met 6 tégen 5 punten over won. St. Eloy. Zondag a. s. zal het R. K. Mctaal- bewerkeragilde „St. Eloy" onderafd. der Afd. Haarlem van den Ned. R. K. Volkshond haar jaarfeest vieren. lies morgens zal er voor de leden om IOI/2 uur een plechtige H. Mis worden opgedragen in de kerk van St, Jan en 's avonds om half 8 zal de feestvergadering in de groote zaal van „St. Bavo", plaats hebben, waar een bekend spreker de feestrede zal houden en het verdere gedeelte van den avond door muziek en voordrachten zal wor den afgewisseld. Stedelijk Museum. Twee Eegentessestukken van J. Verspronk. Voor de rechte liefhebbers der schilderkunst is er nu een zeld zame gelegenheid, om twee mees- torstukkën te zien e'u met elkaar te vergelijken, van den beroemden Haarlemmer Joannes Oomelissen Y'erspronek (1597-1662) (leerling van Frans Hals) wiens werk in de laatste jaren binnen en buitenslands ongemeen de aandacht trekt en meer en meer de waardeering vindt, waarop het aanspraak heeft. Op het Stedelijk Museum is na melijk, door de welwillende be schikking van Heeren Regenten van het St, Elisabeth- of Groote Gasthuis, voor den tijd van eene week tentoongesteld, een groot schilderstuk door Versponck,'waarop de Regentessen van het gesticht uit het jaar 1641 zijn afgebeeld. Het is pas verdoekt en opge- frischt door den heer F. J. A. Vos alhier en staat naast het Regen- tessensluk van liet Heilige Geest huis, uit het jaar 1642, dat aan de Gemeente Haarlem toebehoort en het grootste is van het vijftal fraaie doeken van dezen Verspronck, wel ke het Museum bezit. Niemand verzuime in de eerste dagen een bezoek te brengen aan de stedelijke kunstgalerij, want op het idnde van de volgende week gaat het Gasthuisstuk zijne gewone plaats in het gesticht weer innemen. Benoeming. De le luitenant-ad judant Brachman van de Water van het 10e Regiment Infanterie is be noemd tot kapitein bij het 2e Regi ment Infanterie. De Heer Hugenholtz. We lezen in „De Spaarnebodo": We kunnen met de meeste beslistheid bet bericht van „Het Volk", als zou het raads lid Hugenholtz zich in het Diako- ïi essen hu is doen opnemen, tegen spreken. Op het Bach-concert, Dins dagavond, zat de heer H. een paar stoelen van ons af, en we kunnen toch niet aannemen, dat bij hei Diakonessenhuis zou hebben verla ten, enkel om het genoegen, net concert te kunnen bijwonen. Benoemd. Mejuffrouw B. A. J. M. de Graaff is door den Raad te Sloten benoemd tot onderwijzeres aan de O. L. School te Sloterdijk. Ongeluk. De 23 jarige C. Ophuizen van 1 ïier werkende aan de Ivoninkl. fabriek van stoom en andere werk tuigen aan de Oostenbürgergracht had het ongeluk bij het laden van ijzeren buizen eenige daavan op zijn been te krijgen, waadoor het dijbeen brak. De jongeman is ter verpleging in liet O. Ij. Vrouwe- Gasthuis opgenomen. Benoemd stationschef. Benoemd tot stationschef alhier de heer Ph. J. Do denhuis, thans te Schiedam; tot diens opvolger aldaar de heer Van Wage- ningon Walstra, thans tc Hoorn, zulks met ingang van 1 Jan. a. s. Gedaagd. Mejuffrouw W. H. J. M. van Meurs van hier is 22 dezer te 's- Gravenhage geslaagd voor 't examen wiskunde art. 35. Gevallen. Gisteravond reden op het Verwulf twee fietsrijders met kracht tegen elkaar. Een hunner viel en kwam met zijn hoofd op het pedaal der liets van den ander. Met een diep gat in het hoofd en een verbogen voorwiel vervolgde hij zijn weg. v. K. te II. Beste dank voor het gezondene. Ik bewonder uw ijver! Zal den ontvangen voorraad benut tigen, zoo spoedig mogelijk. Houd mij vriendelijk aanbevolen, vooral voor iets dergelijks v. Z. te B. Brief ontvangen, zeker. Ik sta iu twijfel of een „officieel" bezoek iets uithalen zou. Misschien kom ik u wel eens spreken over die zaak. J. d. M. te Z. Toegegeven, dat sommige leden van bedoelde Ver eeniging wat al te vroolijk naar huis gingen. Zou echter zoo'n „gloei end standje" in onze courant ver beteren of verbitteren Ik vrees het laatste. Ik zal uwe klacht aan het juiste adres overbrengen. Dat zal beter helpen. Blinde ij veraars hebben onze Kath. zaak al zooveel afbreuk ge daan. Laten we niet in die fout vallen en verbetering zoeken, geen verbittering. Vriendelijk dank in- tussclien, al moet ik uw stuk ter zijde leggen. Snelheidswaanr.ia. De automobielen hebben reeds een nieuwe krankheid der zinnen bij de oude gevoegd de snelheidswaanzin. Bij een Engebeh- man le Reigate hebben zij nu ook vervolgingswaanzin opgewekt. Hij ver beeldde zich aldoor, dat er auto's aan kwamen en hem overrijden zouden. Dat werd hem op den duur te mach- op en hij hing zich aaneen boom tak tig. De tak brak, maar toen was de man al uit zijn lijden. riet Opium-verbod in Ciiina. Londen, 23 Nov. De „Times" verneemt uit Peking, dat bet Edict van 20 September lot verbod van bet opiumgebruik door den Keizer is goedgekeurd. Het bevat elf artikelen, waaron der zeer ingrijpende bepalingen voorkomen. Elke nieuwe grond, voor opium-cultuur aangewend, kan wor den gekonfiskeerd. Van alle gebrui kers van opium moeten lijsten wor den aangelegd, vermeldende door hen gebruikte hoeveelheden. Rech ters en studenten die liet opium gebruik voortzetten na den vastge stelde» tijd zullen worden ontslagen, teruggesteld of van hunne graden worden ontheven geen nieuwe kit ten mogen worden geopend, in dien de bestaande kitten die offi cieel moeten zijn ingeschreven niet. jaarlijks een opgave inzenden, waar uit de vermindering van den ver koop blijkt, kunnen zij worden ge- confiskeerd. Door een verzuim ter zetterij zijn in o 's bericht uit de „Staatscourant (Ie pagina 6e kolom verscheidene drukfeilen blijven staan. Men ge lieve o. a. te lezen op regel 6 en 7 „tot bet dragen van de versierselen enz.'' Politierapport. Gevonden voorwerpen 1 Bus Jam, 1 portemonnaie met geld, 1 koperen gewicht. Procesverbaal opgemaakt wegens: Overtreding der drankwet, diefstal van eenig ijzer, diefstal van zilve ren lepeltjes. Hedennacht is ingebroken bij een winkelier aan den Kamper- singel. Verschillende gouden en zil veren voorwerpen ziju ontvreemd alsmede eenig geld. De dieven hel - ben de glasruit der keukendeur verbroken en zich op die wijze toegang verschaft. Bevallen: F. Smulders Mar- chand Z. B. .1. Passchier Boerhof D. Overleden: \\r. F. G. L. Beek 2rj. z. Bakcnessergracht A. C. E. de Gaaff v. d. Steeg 77j. Gasthuis- vestG. \V. Vos 76 j. Maerten v. Heems- kerkstr. H. F. v. Duivenbode Ka- les 62 j. Veldlaan. AGENDA voor Zaterdag, 24 November, TeyWs Museum. Tentoonstelling van photogravure», enz. Concertzaal „de Kroon." n.m. 4 u, Weener Dameskapel „Euphemia" matinee. Onderoff. „ver. Mars." le Winternit- voering medewerking strijkorchest 10e R. I. Schouwburgzaal „De Kromt", n.m. 8 u. Voorstelling door „Het vrije tooneel". Lokaal der Spijsuitdeeling Jacobstraat. n.m. 2 u, Cie. ter spijsuitdeeling aau behoeftigen aanbesteding levering gort, spek en steenkolen. 1 'erkooplokaal „De Gouden Leen,:". n.m. 5 u. Not. de Bordes verkoop koffiehuis en eif te Schoten, Lottcr- straat. ld. Not. <le Bordes verkoop. 2 hoe renhuizen cn tuinen] a/d Spruiten- boschstr. te Heemstede. Id. Not. de Bordes verkoop, le een tuinmanswerkpl., bovenwoning en tuin, 2e een huis en erve met tuin, waarin schuur, 3e een huis en erve als voren naast hot voorgaande peic. alles aan de Jan de Braystr., alhier. Id. n.m. 5 u. Makel. Droste en Bosman verkoop he renhuis, erve tuin, Vz. Dreef, alhier. Id. n.m. 5 uur Vlakei. Bosman en Smit verkoop. 3 burg. woonhuizen en erven en 'grond. a.d. Pres. Steijnetr. te Schoten. Id. Makel. Guldemond. Verkoop 5 perceel huizen en erven a/d Bakkerstraat. Id. Makel. Machielse verkoophuis en erve aan de oostzijde van de Beu- nesteeg, alhier. ld. Makel. J. H. Daudey, verkoop v. perceel huizen, eveneens tuinen. Id. Makel. Niephaus en Poppink verkoop heerenhuis en tuin a.b. Spaarne, alhier. Id. 11. m. 5 uur Makel. Bruniug, verkoop huis en tuin, schuur en erve aan de M. J. van den Schotersingel. Id. n.m. 5 u. Makel. Erdtsiëck ver koop huis, w.i. café en tuin, Oranje straat, alhier. Id. n.m. 5 u. Makel. Bruning ver koop 5 st. bouwterrein a.d. Emmakade. Gebouw St. Bavo, n. m. half negen, Zitting Spaarbank „St. Antonius van Padua n. m. half negen opening der Bibliotheek. Halt 9 uur spaarkas „St. Nicolaas" Winterprovisie). Te Sloten. Café „Stoomtram:1, Sloterdijk n.m. 1 uur. Net. Boeie openb. verkoop veen- slik. Te Leiden. In het Gemeen teraaddiu is Vergade ring van den polder Rijnland. Te Beverwijk. Opening van den étalage wedstrijd. SCHOTEN. Overleden: G. Piso 43 jr. P. van Voorthuizen 7 m. P. A. Jansen 6 m. Bevallen: A. O. Masteling Oremus, A. M. Kroon Weide. Getrouwd: C. Horeman en J Zwit. 23 November. Medegedeeld door H. C. Tombekgh en Co Openingskoersen. vorige koers Heden. S .nth Pac Sh. C imrnón Marine Pref. - Common Steel Sh. j Topcka Sh. j 2c pref. Mexican. Common Kansas Sh. I ref. .in mon Wabash Norfolk Sb. Union Sh Southern Rails Car Foundry Sh. Common Erie - Missouri Ruck Island Ontario Sh Denver Sh Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kirubarley Rusland Hope Consols Amer. markt verdeeld. Russen lager. Kon. Petroleum prijshoudend Tabaksmarkt vast. Kimberley flauw. 95 951/2 103/4 ffri/4 29-5/g 291/, 4s3/l 48>/o 1051/s 105% 28 2SS;s 3D i/f, 30% 6 U/2 615/i6 1913/]f 4915/m 1S9 188i/2 351/8 A-U/s 45V4 4 F/s 4o 451/4 38% 398/4 •IT/ic, 31*74 17% 41»/4 4H/2 089 089 TR'/'ir 471/1 47 491/a 49% 2IM/2 214 721/1 72 721/8

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3