Kerk en School, SPORT. Uit den Omtrek zou aan hun voornaamsten wensch, vergoeding voor eventueel wachten op werk, worden voldaan. Misdaad te Amersfoort. Na een derde onderzoek door het parket uit Utrecht, dat Zaterdag fe Amersfoort bijna onafgebroken van een tot negen uur bezig was, is een seinhuis wachter gevankelijk naar Utrecht geleid, onder verden king van schuldig te zijn aan den moord op den rangeerder Hendrik Drost in den avond van 15 dezer gepleegd. Van vijf tot ruim tien uur verdrong zich een ontzaglijke menschenmenigte om het politie bureau waar het verhoor plaats had. Ontslag. Naar de Tel. verneemt, hebben ongeveer 30 blauwververs van de Deventer Katoenmaatschappij, voor heen Ankersmit, aanzegging gekre gen, dat zij wegens slapte in het bedrijf ontslagen zullen worden. Tegen tabaksgebrnik. Er worden pogingen aangewend om te komen tot de stichting van een bond tot bestrijding van 't ta baksgebruik. Ieder die minstens 14 jaar is en zich onthoudt van 't ge bruiken en aanbieden van tabak, kan lid worden. De financiëele wetsontwerpen. De tweede stemming over het voorstel-Kolkman, waarover Vrijdag de stemmen staakten, is bepaald op a. s. Woensdag kwart voor 2 uur precies. Sociale lezingen. Heden, Maandagavond, 8 uur zal in Parkzicht te Amsterdam voor de Amsterdamsche Studentenveree- niging voor Sociale lezingen als spreker optreden Dr. J. Nouwens van Heeswij k met het onderwerp Middenstandsvraagstuk. Als sprekers zullen in dit seizoen nog optredende heeren Jhr. Mr. O. Van Nispen tot Sevenaer, J. H. Schaper, L. W. K. J. Thomas, Dr. D. Bos, Prof. Mr. D. P. D. Fabius. Duitschland en de tariefherziening. Men schrijft aan „De Telegraaf": Het mag wel merkwaardig ge noemd worden dat, nu in Neder land besloten is tot een technische herziening van het tarief van we- derzijdsche invoerrechten, er in de Duitsche pers stemmen opgaan tot het sluiten van een nieuw handels verdrag tusschen Duitschland en Nederland. De Staatscommissie voor den middenstand. Naar wij vernemen, zal de Staats commissie voor den middenstand Donderdag a. s. een vergadering houden. Deze bijeenkomst vindt on der voorzitterschap van den heer Tutein Nolthenius plaats in het paviljoen „Vondelpark" te Amster dam. De sub-commisie voor vakonder wijs uit genoemde staats-commissie houdt a.s. Woensdag te 's-Graven- hage een vergadering onder presi dium van dr. Nouwens. Looddief. Dieven hebben een onbewoonbaar verklaard perceel in de Laurierstraat te Amsterdam tot „arbeidsveld" ge kozen. Men vond, dat, nu toch nie mand meer het huis gebruikte, het ook geen zin had, dat het voor hen zeer begeerlijke lood en zink „ren teloos" bleef liggen. Daarom waren zij maar reeds vast begonnen met de afbraak en hadden reeds een vrachtje lood en zink klaar liggen om te worden gehaald, toen de po litie er achter kwam. Een der dieven is gesnapt en in arrest gesteld. Aangehouden. Onlangs vermiste de eigenaar van een logement in de Waterstraat te Utrecht een gouden horloge met ketting, ter waarde van omstreeks f 80. Thans is de vermoedelijke da der van dezen diefstal aangehou den. Het is de 40-jarige H. O., uit Amsterdam, die in het logement vertoefd heeft en bij zijn vertrek het horloge en passant als een welkome buit meenam. Het was natuurlijk niet meer in zijn bezit. Vischteeli Dat visch poten nog zoo kwaad niet is, heeft de heer Tonkes te Mee- den (Groningen) ondervonden. Hij pootte anderhalf jaar geleden een vijftal Edelkarpers in de breede sloot bij zijn huis en toen hij dezer dagen er drie van terugving, was hij ver baasd over grootte en gewicht. Elke visch woog maar weinig minder dan drie pond. Waar de resultaten zoo schitterend zijn, daar is het geheel natuurlijk, dat deze proef gevolgd wordt door den heer Tonkes en door anderen. Gebruik van paardenvleesch. In de maand October zijn te Rotterdam aan het abattoir aldaar ter slachting aangegeven niet min der dan 1353 paarden tegen 2736 runderen; van die paarden werden er 33 voor de consumptie afge keurd. Ook die niet. Over het weigeren van den in voer in Duitschland van de door Z, K. H. Prins Hendrik in Fries land gekochte koeien, meldt men nader uit Apeldoorn, dat aan vankelijk toestemming was gegeven tot invoer van vijftien koeien naar Duitschland, met bestemming voor het landgoed Dobbin. Nadat nu deze koeien te Leeu warden waren aangekocht, bleek, dat men aan de Duitsche grenzen geen bevelen hieromtrent had ont vangen. Toen aan de Duitsche Regeering hulp werd gevraagd, om mogelijk te maken, dat van de toegestane permissie werd gebruik gemaakt, werd, om redenen, welke niet be kend zijn, deze verleende toestem ming plotseling weder ingetrokken. Een ongeluk. Zaterdagmorgen te ruim zes uur is in een der gebouwen van de Arnhemsche Stoomsleephelling een werkman, die de maat zou nemen yan een drijfriem, door het breken der ladder gevallen. Hij greep zich vast aan de as van de in beweging zijnde machine, waardoor hij eenige malen werd rondgeslingerd en daarna doodelijk gewond neerviel. Een ter hulp geroepen geneesheer constateerde schedelbreuk. De werk man laat een vronw met drie jeug dige kinderen achter. 102 jaar. De oudste inwoonster van Rotterdam, Mej. de weduwe Oerleraans, geb. Kollemans, vierde gisteren haar 102en geboortedag. Ongelukken. Zaterdagochtend bij het uitgaan der school te Hoogvliet liepen eenige jongens op een drafje naast een rijdenden wagen. Eensklaps gleed een negenjarige knaap uit en viel tusschen de wielen met het ongelukkig gevolg dat een achter wiel hem over de borst ging, en hij op de plaats dood bleef. Het Tramongeluk te Amsterdam. Naar wij vernemen, is de wagen bestuurder van lijn 4, die onmid- delijk na het noodlottig tramonge luk op de Weteringschans te Am sterdam in zijn betrekking werd geschorst, thans ontslagen. Dit ontslag moet geen onmiddel lijk gevolg zijn van het bewuste ongeluk. De juiste reden kon men ons alsnog niet mededeelen. De bedrieger. Op de tweedaagsche Chrysanthe mumtentoonstelling, die vorige week in Buitenlust te Utrecht is gehou den, heeft zich een eigenaardig in cident voorgedaan. Er waren verschillende prijsvra gen uitgeschreven en één daarvan stelde tot eisch een enkelvoudige stam, bekroond door slechts één bloemhoofd. Gedurende de tentoonstelling maakte deze afdeeling zeer veel furore, vooral door de mooie inzen dingen van den bloemist D. te Utrecht. In bijna alle opzichten spande hij de kroon. De eenige in zender, die met hem in concurren tie kon treden, werd na loting ver slagen, zoodat bij het publiceeren van den uitslag zijn naam triom fantelijk bovenaan op de lijst prijkte. Bezoekers zoowel als collega's ston den dan ook verbaasd over de ver rassende resultaten, die in dit gen re bereikt waren. Op den tweeden dag der tentoon stelling wilde het toeval echter, dat een der planten ruw aangevat werd. Zij wankelde, neeg haar hoofdje dieper en dieper, totdat zij ten slotte geheel losliet en de Oostersche schoone treurend naast den bloem pot lagAlgemeene opschudding natuurlijk. Men meende eerst aan een wonderplant zonder wortels te meeten gelooven.... Tot schade en schande van den betrokken inzender kwam de waar heid echter al spoedig aan het licht. Hij had zich van een zeer een voudig middel bediend om een goed figuur in deze afdeeling te maken. De meeste chrysanthemums hebben een groot aantal takken. Daarom is juist een zeer groote kunst om een het enkele stam met een bloemhoofd te cultiveeren. Wacht, dacht ons bloemistje, wie niet sterk is, moet slim zijn. Er werden eenige mooie takken gesneden, deze in de aarde geplaatst enziedaar de oplossing van het raadsel. In 't geheel waren vijftien stuks van deze „pracht-exemplaren inge zonden. In de bloemistenwereld heerscht begrijpelijkerwijze groote veront waardiging over de gepleegde han deling. (»Utr. Dbl.") Treurige toestand. Te Winschoten was een deurwaarder bezig een huis te ontruimen, toen de vrouw des huizes de woning verliet, meubels en drie kleine kinderen aan de zor gen van den deurwaarder en zijne helpers overlatende. De meubels waren spoedig uit de woning gezet en op last van den Burgemeester werden de hulpeloos achtergelaten kinderenin het arrnen- gasthuis opgenomen. Molen afgebrand. Te Baarle-Nas- sau (N.-Br.) is de graan- en schors molen van Gebrs. v. d. Burg tot den grond afgebrand. De brand ont stond, terwijl de bewoners binnens huis waren, boven in den molen, en was door gebrek aan water niet te stuiten. Alles was verzekerd. Een gevaarlijk ventje. Te Harder wijk heeft een korporaal van het Koloniaal Werdepöt in de kazerne een zijner kameraden zoodanig met zijn sabel op het hoofd geslagen, dat een bloedende verwonding daarvan het gevolg was en de getroffene in het hospitaal moest worden opge nomen. De dader zal voor den krijgsraad terechtstaan. Bloedvergiftiging. Ruim een week geleden kreeg de 21-jarige W. M., te Stavenisse (Zeeland), een onbe duidend wondje aan een der vingers harer rechterhand. Na enkele da gen, toen de arm begon op te zwel len, werd geneeskundige hulp inge roepen. Het was toen echter reeds te laaten thans is de lijderes he laas aan bloedvergiftiging bezwe ken. Indische paupers. Men treft deze uitdrukking nog al eens in Indische geschriften aan, maar dan weet niet iedereen wat zij betee- kent. Dit wordt een weinig duidelijk gemaakt door het Ind. „Nieuw» van den Dag", waarin zulk een pauper wordt geschetst. De man is Indo-Eu- ropeaan en werkzaam als trein-con- troleur. Hij behoeft niet veel te we ten voor dit ambt. Een beetje lezen, schrijven en rekenen is voldoende. Hij behoeft niet veel te doen, wel een en ander t» laten, b. v. drinken, stelen en lanterfanten. Zulk een beambte wordt betaald met f 75 's maand». Op zijn budget, de man is gehuwd en heeft twee kinde ren, komen o. m. voor de volgende maandpo»ten: waschman f7.50, huis jongen f5, keukenmeid f5, kinder meid f5, alzoo samen f22.50 voor be dienend personeel. Nu weet men ongeveer, wat een Indische pauper is! Spoorwegongeluk bij Woerden. Gelukkig afgeloopen. Vermoedelijk tengevolge van het mistige weer, liep Zaterdagavond de Vlissingsche express naar Am sterdam, die te 6 uur 55 Greenwich uit Vlissingen was vertrokken en zijn weg tot Gouda zonder stoornis had afgelegd, tusschen Oudewater en Woerden, op een goederentrein. Twintig a vijf en twintig wagens waren ontspoord. Gelukkig had geen enkele pas sagier letsel bekomen. De weg was echter ernstig ver sperd. Wij hadden het voorrecht een welwillend passagier, van den Vlis- singschen express, den heer J. van Arende, aan het Weesperpoortsta- tion te Amsterdam, te ontmoeten, die bereid was, ons zijn wedervaren mede te deelen. „Ik stapte te Rotterdam, aan het station Delffsche poort in den trein 82, die 11 minuten te laat van Vlissingen ariveerde, en dus ook 11 minuten over tijd vertrok. De reis, aldus vervolgde onze zegsman, ging naar wensch, tot Godua, waar reizigers werden uitgelaten. Van daar werd de reis naar Amsterdam voortgezet. Bij Oude water voelden we plotse ling een hevig remmen, maar oogen- blikkelijk daarop volgde een gewei dige schok, die den trein tot stil stand bracht. Dat was te ongeveer kwart voor elf uur. De ontzette passagiers, tusschen de 30 en 40, in aantal, waaronder oogenschijnlijk geen enkele vreem deling, en slechts weinig vrouwen, wilden natuurlijk allen naar buiten dringen, hetgeen door de conduc teurs werd belet. De portieren der waggous waren te openen, waar uit reeds bleek, dat onze trein niet zeer beschadigd kon zijn. Na verloop van een twintig mi nuten, die wij verschrikt in onze rijtuigen moesten doorbrengen, wer den we verzocht, uit te stappen. Toen eerst zagen wij, wat gebeurd was. Onze trein bleek n.l. op een stilstaanden goederentrein te zijn geloopen. Een waggon van dezen laatsten trein lag geheel aan splin ters, de volgende, die met vaten petroleum was beladen, was ook zeer gehavend. Enkele vaten olie lagen op den spoordijk uit elkaar ge sprongen en we mochten van geluk spreken, dat geen brand was ont staan. Voor zoover verder in het donker viel waar te nemen, waren wel deze beide laatste waggons van den goederentrein uit de rails op den spoorweg geworpen, maar stond de rest van dezen trein, evenals de geheele expres, nog in de rails. I; tusschen was geconstateerd, dat geen enkele passagier, noch iemand van het treinpersoneel gewond was, met welken goeden afloop men elkaar geluk wenschte. Den passagiers werd verzocht de treinbeambten te willen volgen. Deze gingen toen met hun lantaarns en fakkels den weg belichtende, ons vooruit langs den donkeren sp or- dijk den goederen trein voorbij. Wij konden niet vernemen, of deze trein welke ook op weg naar Amsterdam was, stilstond voor onveilig signaal of wegens een of ander defect. Op een 100 meter afstand van dezen trein, werden de passagiers van den express opgenomen in twee bagagewagens, door een machine van Woerden af ter plaatse aange voerd. En zoo werden we naar het Station Woerden gebracht. „Daar vertoefden we drie uur lang om eerst treinen van Utrecht en Amsterdam te laten passeeren. In dien tijd was blijkbaar de weg voor een spoor vrij- «f vrijgemaakt. Althans naderde later over verkeerd spoor (op het goede spoor waren de goederentrein en onze express blijven staan) de treinen uit Rotter dam en Den Haag, kie te Woerden tot één trein werden gecombineerd, en ons zóó behouden te Amsterdam aangebracht. Te ongeveer 2 uur vertrokken, kwamen we daar te kwart voor drieën aan". Tot zoover onze welwillende zegs man. Zegt het voort! Wie een vriend der herberg is, bijna altoos is hij ook een gezworen vijand van zijn eigen geluk en van dat van zijn huiigezin. Bh de rampen des levens is de Godsdienst onze beste, dikwijls onze eenigste troost. Toch vergeten wij in voorspoed en geluk al te veel die waarheid, tot ongeluk en rampspoed aan onze deur kloppen en er ons op minder prettige wijze aan herinneren. Eerlijk duurt het langst. Wie eer lijk is in handel en wandel, kan wel een tijdje gewantrouwd, gelasterd en verdrukt worden, maar ten slotte blijkt, hoe en wat hij is. De bedrieger ontmaskert zich zelf, in zaken evengoed als in het gewone leven, en de rechtschapen menschen keeren zich met walging van hem af. Een Katholiek, die niet ijvert voor de Katholieke Pers, begrijpt evenmin den ernst der tijden als de kracht van het geschreven woord. Draagt uwe Pers een warm hart toe, en toont, bewijst dat, Katholieken van Haarlem en Omstreken, door vooral de „Nieu we Haarlemsche Courant" zooveel mogelijk te steunen. Woestduin 18 November. W i n t e r-p r ij s Anna III, eig. Stal mercurius, Zoe- termeer. 1125 M. in 1.598/ö plm. 1000 M. in 1.463/10. Storm-prijs. Vent d'Oaest, eig. W. A. Ockhorst te 's-Gravenhage, 3675 M. in 5.543/5 plm. 1000 M. in 1.364/io. S n e eu w - p r ij 8 Nelly Grattaneig. J. A. Geersen, Woerden, 2450 M. in 4.043/5. plm. 1000 m. in 1.398/10. 21 November te Bergen. Cesar-prijs. Prinses Wanda, eig. A, Goeminne, Haamstede, 1350 M. in 2.252/g plm. 1000 M. in 1.477/jo Con rad-pr ij s. de Luitenant, eig. J. Koster, Heem stede, 2225 M. in 3.522/5 plm. 1000 M in 1.444/10. Camelion-prijs. Indigo Boy, eig. J. Schoon, Rotter dam, 1675 in 3.06 plm. 1000 M. in 1.514/100. C e k w a - p r ij s Nelly Grattan. eig. J. A. Geersen, Woerden, 2240 M. in 3.41j/5plm. 1000 M. in 1.38</10. Castor -prij s. Brummbar. eig. Jac. de Jong, Sche- veningen, 2600 M. in 4.161/g plm. 1000 M. in l,485/]0. Wedrennen. Vijf weken geleden hebben te Pa rijs bij de wedrennen ernstige onge regeldheden plaats gebad wegens een geschil over de geldigheid van een afrit, en toen zijn tal van geweldda digheden gepleegd, tenten in brand gestoken, biljetten geroofd enz: Don derdag hebben 13 personen deswege terecht gestaan, maar de meesten en kel wegens verzet tegen de politie; de belhamels heeft men niet kunnen opsporen. Slechts een der beklaagden werd tot een zware straf veroordeeld 8 maanden gevangenisstraf; vijf wer den voorwaardelijk tot'opsluiting ver oordeeld. 4 tot boeten van 5 tot 100 frs. en 3 werden vrijgesproken. Z. D. H. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot Pastoor te Langendijk den WelEerw. Heer F. A. Willenborgtot Pastoor te Halfweg en Houtiakpolder den WelEerw. Heer A. H. J. Verberne (kapelaan te Bovenkerk) en tot Pas toor te Wijk aan Zee den WelEerw. Heer P. G. J. W. van der Aa, die kapelaan was te 's Gravenhage (H. Willibrordus.) SCHOTEN. Braad. Zondagavond, omstreeks half 7 uur, werd een be gin van brand ontdekt in de Kloos terstraat No. 27 rood, bewoond door zekéren K. Daar de bewoners afwezig waren, was' "%mn^j|noodzaakt de deur open ►te haj^knwtefit was dan ook het werk/Van*iftn oogenblik. Toén de veldwachter en eenige burgers (.buren) naar boven wilden gaan, sloegen dikke rookwolken er uit, en wel zoo, dat ze het eenige oogenblikken moesten opgeven. Maar met nieuwen moed werd de volgende poging gedaan, en het mocht den kloeken mannen geluk ken een regen van emmers water in het brandende perceel te werpen. De brand, die het hevigst woed de in de alkoof, was waarschijnlijk ontstaan door een theelichtje, dat was blijven branden. Dicht daarbij hingen eenige klee- ren, zoodat het niet le verwonderen is of deze hebben vlam gevat Zeer kordaat werd de strijd tegen het vuur aanvaard door de buren met emmers water, die uit drie verschillende pompen werden aan gevoerd. Een woord van dank komt daar bij inzonderheid toe aan den Ca valerist, W. de Neut, die zich met de veldwachters K. en Oerlemans, zeer verdienstelijk hebben gemaakt voor hunne stoutmoedigheid in 't reddingswerk. Zij waren het eerst bij den brand aanwezig. De brandspuit, die, onder leiding van den opperbrandmeester stond, behoefde geen daadwerkelijke hulp te verleenen, ofschoon zij direct ter plaatse was. Des avonds omstreeks half 11 kwamen de bewoners thuis en wer den door de politie direct in ver hoor genomen. Het bovenhuis brandde geheel uit. Naar wij vernemen, dekt asuran- tie de schade. Den geheelen nacht is het per ceel bewaakt geworden. OVERVEEN. Klopjacht. Bij de Vrijdag door den heer G. J. v. d. Vliet gehouden klopjacht te Ooster duin en Vaart en Duin zijn 112 fazan ten, 7 hazen, 25 konijnen en 2 snippen geschoten. Voorzeker een goede jacht. Bloembollen. De afdeeling Overveen van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur houdt een ten toonstelling van bloeiende bolgewas sen in Januari van het volgende jaar. HEEMSTEDE, Postdienst. De di recteur-generaal der P. en T. maakt bekend, dat met ingang van 3 Dec. a. s. de openstellingsuren op werk dagen van het post-, telegraaf- en te- lephoonkantoor te Heemstede, van het post- en telegraafkantoor te de Rijp en van het hulptelegraafkantoor te Petten geregeld zijn als volgt Heemstede: 7.30 tot 12, 1,30 tot 3.30, 5 tot 7 de Rijp: 7.30 tot 1, 1.30 tot 3,5.30 tot 7 Petten8.30 tot 10.30, 11,30 tot 12.30, 1.30 tot 2.30, 5.30 tot 7. (Green- wichtijd.) De diensttijd op Zon- en feestdagen blijft onveranderd, HEEMSTEDE. St Jozef Gisteren is in het Kruisverbond „St Jozef' op gericht, een onderafdeeling „Tooneel- vereeniging", aanvangende met 9 le den. Uit hun midden kózen zij een bestuur van 3 leden. Reglement en verdere bijzonderhe den worden op de e. v. vergadering behandeld. 1JMUIDEN. Witte Kruis In een Woensdagavond gehouden verga dering van het afd. bestuur van het Witte Kruis en eenige afge vaardigden van verschillende ver- eenigingen alhier, is besloten in het begin van Februari 1907 ten voordtele van het nieuwe Wijkge- bouw alhier een 5 tal uitvoeringen te geven. Medewerken zullen de tooneelvereenigingen1 Varia, de hoogste afdeeling van de zang school Euphonia, het dameskoor van de afd. IJmuiden van den Ned. Prot. Bond en het Mandoline- gezelschap van Haarlem, 3. de zangvereeniging Looft den Heer, en eenige Musici, 4 de tooneelver- eeniging Vriendenkring en de zang vereeniging Ons genoegen 5 de heeren C. J- Tuin van Haarlem, Vlessing, v. d. Horst en Croesvan hier, henevens de muziekvereeni- ging Kunstkring. IJMUIDEN. Doodslag door onvoor zichtigheid. Zaterdagmorgen is door J. Kaptein, kapitein van de sleepboot „Vischploeg" per ongeluk iemand doodgeschoten. Niet wetende, dat een geweer geladen was, legde hij daar mede aan op een oud, doof man, H. Aalbers. Het geweer ging af en doo delijk getroffen stortte de oude man neer. Hij was onmiddellijk dood. De onvoorzichtige dader werd in voorloopig arrest gesteld. Men is hier zeer onder den indruk van het gebeurde. Nader bericht men: Het geweer, dat zeer oud en van oude constructie was, bleek geladen met hagel in een houten keet aldaar te staan, 't Was naar buiten gebracht om de keet aan te vegen. Kaptein nam het ter hand, legde speelsgewijs aan. Het oude geweer ging af, met het bekende noodlottig gevolg. BEVERWIJK, Zitting van den Mi litieraad. Burgemeester en Wethouders alhier maken bekend, dat de Zitting van deu Militieraad voor deze Gemeente zal worden gehouden op Vrijdag, den 21en December aanslaande, des voor middags te 10 uren, te Haarlem in de Stads Doelen. Voor den Militieraad moet ver schijnen de loteling, die vrijstelling verlangt wegens ziekelijk gesteldheid of gebreken of wegens gemis van de gevorderde lengte. Tevens worden de belanghebbenden er uitdrukkelijk opgewezen, dat de opgave van een reden van vrijstel ling tijdens de aangifte ter inschrijving voor de militie of bij de loting, als mede het doen opmaken en het bij den Burgemeester inleveren van de noo- dige bewijsstukken tot het bekomen van vrijstelling om eene andere reden dan lichamelijke ongeschiktheid of van de gevorderde ^lengte, hem, die vrijgesteld wenscht te worden, niet ontslaat van de verplichting om bij den Militieraad de reden van vrijstel ling in te brengen, hetgeen in elk ge val bij dit college moet worden ge daan op bovenvermeld tijdstip. Beverwijk, 22 November 1906. Burgemeester en Wethouders voor noemd, De Burgemeester, STRICK VAN KINSCHOTEN. Secretaris, VAN LOENEN. ALKMAAR. Begrafenis. Vrijdag middag is het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den te Hoorn op zoo droevige wijze omgekomen spoorwegrangeerder Jb. Luit. Een vijftal kransen bedekten de kist, waarvan twee van het spoorwegper soneel te Hoorn en een van dat van Alkmaar. Groot was de deelneming bij deze plechtigheid. Aan de groeve werd gesproken door den Herv. predikant H. E. Vinke, en door den station schef, den Heer W. H. Vervloet, die beidon den flinken, oppassenden jonkman herdachten en woorden van troost spraken tot den diepbe droefde betrekkingen. LISSE. Twee koeien gestolen. Vrijdag nacht zijn uit een weiland in de Poel en van den landbouwer P. Verdegaal alhier, twee vette koeien gestolen en zooals later gebleken is, rechtstreeks naar de Leiden vervoerd geworden. De dief heeft de koeien aldaar aan zekeren Rijnveld te Hillegom, ver kocht voor f407,50, voorgevende te handelen op last van Verdegaal. Deze Rijnveld had echter afgesproken, om eerst over een uur af te rekenen, waar mede genoegen was genomen, terwijl hij hierna de koeien wederom had verkocht. Intussehen had Rijnveld den eige naar van de koeien ontmoet, die van den diefstal nog niets afwist. En door dat Rijnveld, die niet anders dacht, dan dat hij met den verkoop bekend was, aan hem wilde betalen, kwam de eigenaar zoodoende tot de ontdek king dat deze koeien hem waren ont stolen. Het blijkt echter, dat de dief vakkennis had, want, nadat alles was besproken nam ten slotte Verdegaal genoegen met den verkoop en ontving zoodoende door een zeer gelukkig toe val, den vollen prijs voor zijn ont stolen koeien. De dief kwam echter niet opdagen om betaling, zoodat deze zaak bij de politie is aangegeven, die de dader reeds op het spoor is. NOORDWIJKERHOUT. Verloting St. Elizabeth Ver. De tentoonstelling van de prijzen voor de Verloting, die ten voordeele van de St. Elizabeth- vereeniging in het Gesticht der Voor zienigheid is gehouden, had gisteren al ruim bezoek. En overwaard is ze een bezoek, en te berekenen is dat op den 2den Zondag 2 Dec. a.s. dat ze voor publiek geopend is, de toeloop zeker niet minder zal zijn. Een 300 prijzen netjes gerangschikt krijg je te zien. 't Zijn allemaal geschenken van ingezetenen die de vereeniging genegen zijn en voor het schoone doel, den lijdenden mensch hulpe to bieden, iets over hebben. Men creft van alles, luxe, huishoudelijke artikelen, fraaie handwerken, wollen en katoenen stoffen, speelgoed, kortom te veelom op te sommen. Om toch iets bij name te noemen, hier de 5 groote prijzen een Duitsche Mahoniehouten Salon tafel, een prachtig schilderij (voor stelling Jezus en Johannes), een hoogmodern schoorsteengarnituur, een keurig beeld van hot H. Hart v. Jezus en een porcelein theeservies. Hoezeer wij aanraden om Zondag a.s. eens een kijkje te gaan nemen, moeten wij toch met een ernstige waarschuwing aan komon dragen, n.l. voor al te vast houdende, en voor diegene die niets over hebben voor een goed doel. Zij doen beter weg te blijven, want ge vaarlijk blijft zoo'n bezoek voor je.... portemonnaie. Dat alles zoo netjes, met prijzenswaardige ijver regelende Dames Comité, doet met de meeste

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2