STADSNIEUWS. cUi Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. Amsterdamsche Beurs. 383ste Staatsloterij. SS sa JBURGERLIJKE STAND. bescheidenheid, heel vrijmoedig, met sterken drang een beroep op Uwe lief dadigheid. De tombola kon j 'A gewoonweg niet voorbij, zonder een of meer dubbeljes te versnoepen. En aardige waar krijg je voor je geld, dat moet gezegd. Om een lot te koopen kan je even min laten. Ze zijn zoo gevat, en weten zoo elk bezwaar dat je inbrengt uit den weg te ruimen, dat je spartelt maar niet langer tegen en zoekt je beurs maar weer op. Heel gemoedelijk je naam noemend, komen de Dames- loten verkoopsters op je af, en had je niet gemerkt dat overal gauw geinfor- meerd was hoe je heet en wie je was, dan zou je daar raar van staan kijken, en koop dan eens geen lot voorzoo'n klein bedrag? Werkelijk gelooven kan men, dat het nog een aardig bedrag zal zijn wat dit zaakje opbrengt, en de dames zijn daarmee voor heur moeite en ijver eenigszins beloond. De verloting heeft plaats op 4 Dec. a.s. en de winnaars diene te zorgen dat binnen acht dagen hun prijzen zijn afgehaald. WARMOND. St. Gaecilia. De R. K. zangvereeniging „St. Caecilia" gaf in het lokaal „de Zon" Zondagavond een uitvoering, uitsluitend voor tooneel. Een operette van Pussè „Een landelijk concertrepetitie" werd meesterlijk uit gevoerd en de daarop volgende blij- spellen van „Een Drukfout" en „Een zaakje van één dag" ze mochten een welverdiende bijval inoogsten. Eenige voordrachten geestig van inhoud en goed voorgedragen, vielen zeer in den smaak van de vele aanwezigen en vervolmaakte de zeer gezellige avond. ZAANDAM. Aanvaring. Gis teren had op Noordzeekanaal nabij de Hembrug een aanvaring plaats tusschen den met visch geladen bot ter UK 160, schipper Nentjës, komen de van IJmuiden met besteming Am sterdam, en de motorboot „De Hoop", geladen met groenten, bestemd voor Velsen. Do botter beliep ernstige ave rij aan bakboord, terwijl het zwaart middendoor brak KOOG a/d ZAAN, 24 Nov. Herkozen Tot leden van de Zaanlandsche Kamer van Koophandel en Fabrieken zijn heden herkozen de heeren E. G. Duy- vis en D. N. Crok. PURMEREND. Devermissnig. t Heelt er alles van dat de zaak der 1 000 tot klaarheid is gekomen. De justitie te Haarlem heeft althans afgezien van het voornemen, om ter plaatse een onderzoek in te stellen. De beste adressen voor Sint- N ieolaas-cadeaux Onze Lezeressen en Lezers Vinden het antwoord op die vraag in de advertentie-kolom- men der „Nieuwe Haarlemsche Courant." OFFICIËELE BERICHTEN. Hinderwet. B. en W. van Haarlem, doen te weten, dat bij hunne beschikking van 22 Nov. j.l. bunne beslissing op het verzoek van O. Schoorl om vergunning tot oprichting van een zilversmederij, waarbij als be weegkracht een gasmotor van 20 paarde- kracht zal worden gebezigd, ©p het ter rein aan den Zijlweg Kad. Sectie A No. 8030 ged. voor den tijd van vier weken is verdaagd. B. en W. van Haarlem, doen te weten, dat bij hunne beschikking van 22 Nov, hunne beslissing op het verzoek van de N. Y. Drukkerij „de Spaarnestad" om vergunning tot oprichting van een druk kerij, waarbij als beweegkracht een gas motor van drie paardekrachten zal wor den gebezigd, in het sousterrain van het perceel aan de Jansstraat No. 1, Haarlem, 24 November 1906. B. en W. voornoemd, BOREEL. de Secretaris, PIJNACKER. Nationale Militie Zitting van den Militieraad. B. en W. van Haarlem, brengen ter kennis van de belanghebben, dat de zitting van den Milioraad in 1906, voor deze ge meente zal worden gehouden in den Doe len alhier, op: Maandag, 10 Dec. a.s. voor hen, aan wie bij de loting de nommers 1 t/m. 175 zijn ten deel gevallen; óp Dinsdag 11 Dec. a. s. voor hen, aan wie bij de loting de nommers 176 toten met 350 zijn ten deel gevallen, en op Woensdag 12 Deo. a. s. voor de overige lntelingen, telkens aanvangende des mor gens ten 10 ure. Haarlem, 20 November 1906. De B. en W. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNAKKER. Raadsstukken. Uitbreiding deiElectr. Centrale. B. en W. wijzen er den Raad op, dat de electr. centrale hare volbèlas- ting nadert. In 1905 bedroeg de maxim, stroom vraag c.a. 575 ampère. Thans wijst alles erop, dat de normale belasting in dit jaar zal stijgen met pl.m. 150 ampère, terwijl erop gerekend moet worden, dat gedurende 5 uren pl.m. 500 ampère en gedurende korten tijd pl.m. 725 ampère gevraagd zal worden. Deze stroomsterkten kunnen door de thans bestaande installatie opge wekt worden. Maar, nu is het zeker, dat in 1907 deze stroomsterkten zullen overschre den worden, daarom moet vóór den winter 1907—1908 't productvermogen der centrale vergroot worden door een 3e machine-agregaat op te stellen. De raming dezer kosten bedraagt 1 13o,0 10. B. en W. vragen derhalve, dat de Raad hun deze gelden zal toestaan. Jaarwedderegeling Hoofd d. school v. M. U. L. O. Eerlang zal worden aangevangen met den bouw dor school voor M. U. L. onderwijs. Zoo mogelijk zal deze inrichting 1 Sept. 1907 worden geopend. Tot goede regeling van het onder wijs, moet de benoeming van een Hoofd tijdig geschieden. Doch vooraf dient te gaan de regeling zijner jaar wedde. Want deze zal een andere moeten zijn dan die voor de Hoofden der O. L. Sch. is vastgesteld. Immers het te benoemen Hoofd zal behalve Hoofdakte, ook moeten heb ben die voor wiskunde en drie vreemde talen. Verder zal het onderwijs van geheel anderen aard zijn. B. en W. oordeelen na verkregen inlichtingen, dat de minimumjaarwed- de niet lager dan f 2000 mag zijn, met toekenning van drie 4-jaarI. ver hoogingen van f 100 tot een max. van f 2300, verder een jaarl. toelage ad f 400 voor gemis van vrije woning. Verzoek om intrekking eener onbewoonbaarverklaring De heer F. Hoogeveen, wonende Raaks no. 13, verzoekt in een adres den Raad om zijn besluit d.d. 18 Mrt 1903, betreffende de onbewoonbaar- verklaring van zijn j>and, Jordensstraat no 1, in te trekken. B. en W. adviseeren 'i verzoek in te willigen, daar de woning thans in bewoonbaren staat is gebracht. Bloembollenkweekers. Het Hollandsch Bloembollenkwee- kersgenootschap, een zuivere vakorga nisatie, die alleen kweekers als lid aanneemt, en thans reeds 1320 leden telt, zal op 10 December alhier zijn 13de algemeene vergadering hou den, die grootendeels gewijd zal zijn aan statutenwijziging. Het valt op, hoe- vele afdeelingen aandringen op con- tributieverhooging van f2 tot f3. Vele afdeelingen zijn zoo overtuigd: van de groote financieele voordeelen, die hel Genootschap hun gebracht heeft, dat zij gaarne voor de verdere ontwikke ling der vereeniging zelf wat meer willen offeren. De strijd om de afschaffing der kor tingsprocenten, al is di? nog niet ge heel geëindigd, heeft toch tot gevolg gehad, dat voor honderdduizenden guldens netto is verkocht. Ook de vermindering der kosten van de groene veilingen is het gevolg geweest van de werkzaamheden van het Genoot schap. Een flinke kas is ook noodig om tegen verschillende afnemers te kunnen optreden. De doodslag te IJmuiden Na alhier een verhoor te hebben ondergaan, is de man K., die te IJ muiden den ouden L. doodde, op vrije voeten gesteld. De naam van het slachtoffer van de onvoorzichtige daad van J. Kap- tein, is Koopmans, zijn bijnaam Aal- bers. Een stille hulde. Zaterdag is aan de nagedachte nis van mejuffrouw A. S. M. Mijne de eerste directrice van de oudst opgerichte Industrieschool voor vrouwelijke jeugd te Amsterdam, door vrienden en oud-leerlingen een stille hulde gebracht. Lenigen tijd geleden had zich een commissie gevormd om op het graf van de ontslapene een eenvoudig gedenksteen te plaatsen. Zaterdag werd dit aan de familie overgedragen, waarbij mevrouw C. DekkerFortanier uit den Haag liet woord voerde. De plechtigheid droeg een zeer eenvoudig karakter. De relletjes in „De Kroon." De instructie in zake de relletjes in „De Kroon" tegen den heer M. uit den Haag is geëindigd en de zaak is naar de openbare terechts- zitting verwezen. ARR. RECHTBANK. Zitting van 26 November 1906. Uitspraken. 1. S. los werkman te Haarlem diefstal 3 piaanden gevangenisstral met aftrek der prov. hechtenis. 2. O. do G. los werkman te Zaan dam, eenvoudige beleediging f 15 boete of 6 dagen hechtenis. 3. H. S. timmerman te Haarlem, diefstal 14 dagen gev, straf. 4. A. de M. arbeider te Heems kerk di fstal 3 maanden gev. straf. 5. S. de K. huishoudster te Vel sen, diefstal 5 maanden gev. straf. 6. A. C. K. landbouwer te Haar lem, openbare schennis der eer baarheid f 5 boete of 3 dagen hechtenis. Voetbal. Overzicht. De verassing kwam ditmaal van de Utrechtenaren, die erin slaagden zich aan den Wassenaarschenweg staande te houden, door met H. V.V. gelijk te spelen. Echter bracht ook de andere ontmoeting in 's-Graven- hage een onverwacht resultaat n.l. een verpletterende overwinning van Quick op het in den laatsten tijd herlevend D. F. 0. De stand der comp titie is hierdoor slechts weinig veranderd, maar H: V. V. heeft zijn voorsprong thans verspeelden leidt nog slechts door liet doelge- middelde. De stand in de twee le klasse- afdeelingen is thans. <12 CO OO O Cl (N O* IC GO U— P 3 4 o 'Q ÏMjT—I T—I T—I TI tH O O co t- co co LC co do no(Nhi H CO CO Cl i OCOClCDOiiOU-TO O^CICIHCIHh co co co co cq <m i lOiOHHOSGOOllOtOCO H H Cl co >o CO l> O» T |C' F*- 2> vo cq DC oq cq th <D In den Bosch wist Vitesse te win nen, terwijl Quick te Nijmegen van zijn zeer onvolledig opgekomen Amersfoortsche naamgenooten wist te winnen. In do 2e klasse verspeelde V. O. C. een punt tegen D. V. S., waardoor Volharding's kansen weer verbete ren. Voor het overige raadplege men onderstaande uitslagen. le klasse. 'sGravenhage: Quick D. F. C. 9—2; H. V. V. Hercules 3—3. Leiden: Ajax—H. B. S. 53. Haarlem: HaarlemSparta 21. Breda VelocitasA. F. C. 02. Nijmegen Quick N.Quik A. 4—0. 's Hertogenbosch Wilhelmina Vitesse 23. yp |7 IflCCD Haarlem. H. F. G. II—Concordia 4—6. Den Haag. II. B. S. II—U. S. C. 61. VoorwaatsA. F. C. 51. Utrecht. Hercules IIVolharding II 4—7. Rotterdam. D. V. S.V. O. C. 11. CeleritasR. A. P. 23. Utrecht. U. V.V.Allen Weer baar 80. Amsterdam. AjaxVelocitas II gestaakt wegens onbespeelbaarheid van terrein, met de pauze. Ajax leidde toen met 10. Hilversum. VictoriaAdelborsten 0—3. 3e klasse. Den Haag. D. V. V.E. D. O. 0—4. Leiden. UnieConcordia 110 4 Sportman—Quick II niet gespeeld wegens wegblijven van den scheids rechter. Amsterdam V. V. A.Holland 1—1. D. O. S. B.—A. V. V. II 2—2. NeerlandiaAjax II hetaakt. A. F. C. IIVolharding II 91. Rotterdam. Achilles II—Hennes Sparta II—Neptunus 22. Breda. Velocitas11. F. C. 02. Hier was de strijd bijzonder span nend en dank zij het schitterend spel van beide achterhoeden was de stand met de rust nog gelijk 0—0. Na de hervatting kregen de H. F. C. ers eenig overwicht, dat ze dan ook met een tweetal punten wisten te bewijzen. Wel hadden de cadetten een tegenpuntje verdiend, maar het geluk was niet met hen en ze verloren ten slotte met 20. Een buscollecte, gehouden ten voordeele van het Sanatorium voor longlijders, te Hellendoorn, bracht f £1.381/.; op. Haarlem. Haarlem—Sparta 21 Met genoegen zien wij Jv. d Berg voor zijn clubs weer eens uitkomen en hij toont dadelijk met Bos nog steeds een gevaarlijken vleugel te kunnen vormen. Het spel van Haar lem is aanmerkelijk iets beter dan tegen H, B. S. en dankt ons inziens do voorhoede de betere combinatie geheel aan J. v. d. Berg, De Rot terdamsche aanval is zeer slap en blijkt als altijd, dat Sparta deze linie nog maar goed kan krijgen Toch was het voor Haarlem, die de Sparta-voorhoede zoo slecht was want de Haarlemsche backs zijn nog steeds niet op dreef. Haarlem blijft gevaarlijk aanvallen, maar verknoeit voor doel veel. Toch is het duidelijk te zien, dat Haarlem de leiding zal nemen, want zij is aanmerkelijk sterker. Eindelijk kome het eerste punt na een schermut seling voor hot Sparta-doel door Wolf. Zoo blijft de stand tot pauze Na de verandering van speelhelft schijnt het bij Haarlem niet meer te willen vlotten, ofschoon hare aan vallen steeds beter zijn dan die der Rotterdammer Eens denken we J. v. d.Berg uit een ouderwetschen rush te zien doelpunten, maar zijn schot is iets te scherp. Weer is het Wolf, die met een goed schot no. 2 maakt. Dit is het teeken voor Sparta om flink aan te vallen, vooral De Korver is uitstekend en gelukt liet laatstgenoemden een tegenpunt te maken. Sparta blijft nv iets sterker, maar scoort niet meer, zoodat het einde komt met een welverdiende 21, Haarlem overwinning. Een excursie. Vrijdagavond hadden de leden van den Bond van Technici het ge noegen kennis te maken met de suikerfabriek te Halfweg. Deze inrichting met haar vele machineriëen geheel te beschrijven, zou te veel plaats vorderen. De leden werden door den Chef van het Technisch gedeelte ontvangen die hun eerst de geheele suik rfa- briek vertoonde. Daarna werden zij in de fabriek rondgeleid door een der ozpichters. Zeer interessant was het te zien, hoe de suikerbieten ineen toenmolen uit het schip werden opgevoerd en zóó in kanalen kwamen,welks stroomend water de bieten van zelf naar de opstapel plaatsen voerden. Verder trokken vooral de aan dacht de kokerijen en de machines die de siroop van de suiker scheid den. Wil men echter alles nauwkeu riger gadeslaan, dan zou men daar minstens een paar dagen voor noo dig hebben. De leden konden niet anders dan tevreden zijn over dezen nuttig be steden avond. Mars. Zaterdagavond vierde „Mars" feest in het Brongebouw. De eerste aanblik in de zaal gaf reeds direct een gezellig aanzien. Na de opening door den voorzit ter, den Heer Pieters Graafland, hechtte de eere-voorzitter, de kapi tein-adjudant Scöustedt de medailles aan het vaandel, door de leden in de laatste wedstrijden gewonnen. ZEG. maande aan op den ingesla gen weg voort te blijven gaan. Het geheele programma werd door de leden aardig afgewerkt, vooral de muziek speelde zeer verdienstelijk. Ook gaven eenige leden onder leiding van den Sergeant-majoor Bongertman eenige moeielijke en zware oefeningen aan het rek. Het laatste nummer was een blij spel in een bedrijf, getiteld „Ziek ge meld". Dit soldatenstukje was hier goed op zijn plaats en wekie menig maal den lachlust van het taliijke publiek op. De avond werd besloten dooreen zeer geamineerd bal. Gevecht. Gisterenavond omstreeks 6 uur werd er in de Spekstraat gevochten tusschen een man en een vrouw. De vrouw scheen iets gezegd te hebben, wat den man nu minder beviel. De man gaf haar een flin ken stomp. Twee voorbijgangers trachtten den vechter van de vrouw weg te krij gen, doch dit ging nu zoo gemak kelijk niet. De man wilde maar niet mee, hij wilde maar steeds op de vrouw losstormen. Een passeerende juffrouw trachtte daarom do vrouw weg te krijgen, doch ook deze wilde niet. Na nog heel wat herrie geschopt to hebben, droop de man dan toch ten slotte af, docli kon niet nalaten toch nog even te roepen „Ik kan de luitjes wel, ik zal ze wel krijgen 1" Veiligheid. Bij mistig weder zooals de laatste dagen worden de weg- arbeiders der Electrische Spoor AmsterdamHaarlem geplaatst bij overwegen en andere gevaarlijke punten, in belang van de veilig heid. Aanbesteding. Zatermorgen werd door do Genie aanbesteed (Bestek no. 190). Het maken van eene afrastering om de nevenbat terij bij het fort bij Vijfhuizen, als verbetering van ondergeschikt be lang aan de werken in de stelling van Amsterdam. Raming f850. Het laagst werd ingeschreven door den heer J. P. Ponnings te Sloten voor f930. Diefstal. Zatermiddag omstreeks half zes, had een broodbakker bij een bewoner van de van Marumstr. brood gebracht en geld teruggege ven, hetwelk hij op den trap legde. Dit werd opgemerkt door twee jongens van omstreeks 20 jaar. De een stond op den uitkijk, terwijl de ander fluks de deur openstiet, binnenging en weldra er weer uit kwam met iets onder zijn jas. De bewoner heeft aangifte ge daan. De politie doet onderzoek. Fiets gekaapt. Gisteravond is een fiets, waarop een mand met brood, staande voor een perceel aan de Maer- ten-van-Heemskerkstraat, ontvreemd. De mand, waaruit een broodje werd vermist, is later in de Berckheijde- straat teruggevonden, Bij de politie is aangifte gedaan. Remmershuisje versplinterd. Zater dagochtend lieten eenige arbeiders die de kap van het oude station aan het afbreken waren, een spant zakken. Inmiddels reed de expres se trein van den Haag voorhij. De spant raakte liet remmershuisje op den trein, dat totaal vernield werd. GEMEENTE RAAD. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag 28 November des n. m. U/2 ure,, in de Statenzaal (Prinsenhof). 1. Beëediging en installatie nieuw inkomend lid, 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel B. &W. W. vaststelling staat betaling uit onvoorziene uitga ven, dienst 1906, met advies C. B. ge- meentefinanciën. 4. Id. id. verhuring perceel Koning straat No. 4. 5. Id. id. vaststelling jaarwedde hoofd school voor in. u. 1. o. 6 Id. id. verzoekschrift lantaren opstekers en poetsers, localiteit voor verzamelplaats, en nadere regeling bezoldiging controleurs gasverlichting. 7. Id. id. beschikbaarstelling g'lden voor uitbreiding productief vermogen electrische centrale. 8. Id. id. vaststelling staat te vellen hoornen. 9. Id. id. aanvaarding concessie gas levering onder Haarlemmermeer en Spaarnwoude. 10. Id. id. toetreding Onderlinge Risico-vereeniging van Nederlansche gemeenten. 11. Id. id. verzoekschrift Gravin van Lynden-Van Pallandt, doorgraving en overbrugging weg Leidsche Vaart. 12 Id. id. vaststelling uitbreidings plannen. 13. Id. id. verzoek P. C. Bos, af wijking art. 11 Bouwverordening per ceel Jouberstraat No. 1. 14. ld. in. id. C. J. Paulen, id. per ceel Westerstraat No. 45. 15. Id. id. id. P. Hoogeveen, intrek king onbewoonbaar verklaring perceel Jordenstraat No. 51 (vroeger No 1.) 16. Aanbeveling Curatoren Gymna sium, benoeming curator. 17. Voorstel B. W.W. benoeming 2 leden Comm. van toezicht M. O. 18. Voordracht id. benoeming on derwijzer opleidingsschool voor jon gens tot het M. en H. O. 19. Benoeming stembureau's ver kiezing lid van den Raad. Politierapport. Gevonden een iing, een polis be grafenisfonds, een zak met geld, een ceintuur, een penning, een kindermanteltje, een gouden vin gerring, een dameshorloge, een medaillon met portretten, een bril in étui, een beursje met geld en een kaart, een horlogeketting. Proces-verbaal opgemaakt wegens bezigen van een hond als trek kracht zonder muilkorf, loopen in het kreupelhout in de Haarlem merhout, diefstal van hout. Geven van eene publieke ver makelijkheid zonder vergunning en overtreding drankwet. Zondagavond tusschen 7 en 8l/2 uur is door middel van insluiping en gebruik van een valschen sleutel uit een perceel aan de Parkstraat, ontvreemd ongeveer f100 aan geld en eenige gouden voorwerpen. De bewoners waren tijdens den dief stal afwezig. Zaterdagnamiddag is een rijwiel ontvreemd staande op de plaats achter de kweekschool aan den Koudenhorn. Zaterdagavond is een damesrij wiel dat onbeheerd op het Schout- jesplein stond ontvreemd. Zaterdagavond zijn door de po litie alhier aangehouden 2 personen die twee afvoerpijpen van het sta tionsgebouw hadden ontvreemd. Bevallen: S. J. Heidstra-Nop- pert d. M. F. Boerboom-Berendsen d. J. H. C. v. d. Oord-Gerhard d. M. G. IJlstra-Dettingmeijpr z. C. Bekink-Baptist d. G. M. v. d. Heuvel-van Lierop d. E. Landman Wiestenberg d. E. v. Harreveld-de Tombe z. Overleden: 25 Nov.A. Resink 65 j., Koninginneweg. J. Martens 23 rn. z., Zomervaart. D. Houwe- ling 20 m. z., Zuid Brouwerstr. A. M. M. Ronde 2 m. d. Spnarnwou- derstr. 26 Nov.E. A. L. de Groot 4 m. d., Kamperlaan. AGENDA voor Dinsdag, 27 November. Teyler's Museum. Tentoonstelling van photogravuren, enz. Paleis van Justitie, v. m. 10 uur. Rechtbank openb. terechtstelling voor civiele zaken. Concertzaal de Kroon Weener Dames Kapel „Euphemia". Gebouw Haart. Jongel. Ver. n.m. 8 uur. Muziek- en voordrachtavond. Bovenz. Voreeniging n.m. 8 uur Con cert door de Dames Joh. Cambier Nooten en Emilie Champury. K. Letterl. Ver. J. J. Cremer. Optreden der Declamatieclub „Mutua Amicitia" van Rotterdam. Conversatiezaal Brmgebomo. n.m. 71/; 10 uur Teekencollege „Kunst zij ons Doel", le Kunstbeschouwing. Gebouw „St Bttfo" n.m. 81/; u. Me- taalbew. gilde St. Eloy. Idem n.m. 8% u. Rederijkerskamer. Idem n.m. 89 u. Hulp in Nood. Idem n.m. 810 u. Gymnastiek. lokaal v. Weten en Werken. Haarl. Schaakgezelschap met Beverw. Schaakclub T.A.V.E.N.U. Clubmatch. Ver. vd. H. Vincentius a Paulo. Cie der spijskokerij, uitreiking van warme spijs.J Prot. Chr. Metaalbewerkersbond 5e jaarl, alg. vergadering. Voor H huis Schoterweg 2 v. m. 10 u. Not. Koolhoven verkooping inboe del nagelaten door wijlen den heer A Herdingh. Te Haarlemmermeer. Café Vau Rijn. Ringd. bij Halfweg. i/2 uur u. Deurw, de Groot verk. af braak en houtwaren. Te Yosrhout. Café C. Paardekooper v. m. 11 u. Not. Frijlinck 2 perc. huizen met erven, enz. 25 Nov. Bij liet spoorwegongeluk tusschen York en Leeds werden de machinist en een stoker gedood. Geen p assagiers werden gewond. De correctioneele rechtbank te Rijssel heeft kapelaan Camerlynck van Wasquehal (zie de eerste pagi na. eerste kolom van heden) tot 14 dagen gevangenisstraf veroor deeld, wijl hij zich met nog eenige andere manifestanten a in den hoed van een oneerbiedig Commissaris vergreep. Kapitein Magniez, die zich bij bet slotenbreken op de bepalingen der wet beriep, welke eerst de tus- schenkomst der militairen gebiedt, wanneer er geen burgers voor hel pers te vinden zijn, wacht thans in de militaire gevangenis te Rijssel het oogenblik af, dat men hem voor den krijgsraad zal brengen. Aartsbisschop Stablewski van Posen is gisteravond om half tien plotse ling gestorven. De moord te Amersfoort. Toen gisteravond de trein uit Salzbergen het station Amersfoort genaderd was, bleek het geheele station-emplacement met militairen afgezet te zijn. Deze buitengewone maatregel hield verband met den moord, de vorige week te Amersfoort gepleegd op een der treinrangeerders. Zoodra de trein binnen was, ar resteerde men den machinist die verdacht wordt den moord te heb- b n gepleegd. 25 November. Medegedeeld door H. C. Tombekgh en Co vorige koers Heden South. Pac Sh. Common Marine Pref. Common Steel Sh. Topeka Sh. 2e pref. Mexican. Common Kansas Sh. Pref. Common Wabash Norfolk Sh. Union Sh Southern Rails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri Rock Island Ontario Sh. Denver Sh. Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberlev Rusland Hope Consols 95 103/4 29t/2 481/2 lOfSq 273/4 301/4 615/ 20 188 35% 45 451/8 41% SH/ie 47i/4 413/4 717 15 47 493/8 214 721/4 721/2 I 941/4 1013/ie 29% 48 1033/4 27% 29% 603/4 I 20 I J86I/2 341/2 441/2 441/g 411/s 30% 46% 411/4 717 15 473/4 491/2 214 721/4 721/., Amer. markt prijshoudend. Russen vast. Kon. Petroleum lager. Tabaksmarkt zeer vast. Kimberley vast. WARMOND. Getrouwd: H. J. Preenen en F. Poppen. Bevallen: W. E. C, v. d. Voet geb. van Henste-rgen, z. P. C. v. d. Geest geb. Immerzeel, d. A. Th. de Vetien geb. Versluis, z. HEEMSTEDE. Bevallen: J. SlikkerSnij ders z. Overleden: P. de la Rie 71 j. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Bevallen: A, Stolker, geb. Zwager, d. C. J. Vink, geb. De Mot, z. J. C. Kroon, geb. Korst- jens, d. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: G. W. v. d. Wal en J. Vervloet. C. Knol en J. v. d. Wouden. P. v. Geels- wijk en H, Schouten. Getrouwd: P. Stel en N. Koel. A. Opdam en A. Wijfjes. B. H. Keyzers en C. Leiten. P. M. Grebe en L. Wiltenburg. Bevallen: P. W. Eutlioven, geb. Lie vaart, d. M. H. de Boer, geb. Koenders, z. A. v. d. Oever, geb. Groeneweg, z. J. K0II3, geb. Westendorp, z. L. A. Schijff, geb. Gortzak, z. M. Kersten, geb. v. d. Voet, d. A. Barnhorn, geb. Ruigrok, d. M. Gorter, geb. Kooter, d. A. Maarsen, geb. Roubes, d. E. Siebeling, geb. Gruson, d. T. A. Hulsbos, geb. Van Lieshout, d. D. Clement, geb. Troost z. E. v. d. Voet, geb. v. d. Linden, z. A. Tates, geb. Oudsboorn, z. G. de Boo, geb. Van Lier, d. C. Kampkes, geb. Mooykind, d. Overleden: J. ten Berge, 69 j. - W. Vastenhout, 6 mnd. le klasse, le lijst. Hoofdprijzen. 782 8214 elk f 1000. 2758 11749 elk f400. 8369 15992 elk f '200. 884 1464 1175S 12639 14401 20163 elk f 100. Te laat ontvangen om in zijn ge heel op te nemi n. Morgen geven wij de volledige lijst.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3