Sociale Berichten. Uit den Omtrek TWEEDE KAMER. De socialist Hugenholtz woonde heden ondanks zijn minder gunstigen gezondheidstoestand de zitting der Tweede Kamer bij. Heden is de be handeling der Staatsbegrooting aan gevangen. Het „Huisgezin" herinnert, dat er onder 4 de zes leden der rechterzijde, die Vrijdag in de Kamer ontbraken bij de stemming over het voorstel Kolkman (onderzoek der belasting wetten; niet minder dan vier Katho lieken waren. Kiezersstatistiek. Als no. LXXIV der Bijdragen tot de statistiek van Nederland, uitgege ven door het Centraal Bureau voor de Statistiek, is verschenen de kiezers statistiek, benevens aanvulling der verkiezingsstatistiek voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal over 1906. Hit de inleiding blijkt, dat er vol gens de kiezerslijsten van 1906 in ons land waren 753,180 kiezers voor de Tweede Kamer, 750,381 kiezers voor de Provinciale Staten en 683,798 kie zers voor de Gemeenteraden, terwijl 35,544 kiezers hun kiesrecht in 1906 verloren, doordat zij het verschuldigde ter zake van den aanslag, omschreven bij art. 10 der Kieswet, niet op den len Maart hadden voldaan. Het aantal mannen van 25 jaar en ouder is volgens de verschillende volk stellingen gemiddeld 470/0 dergeheele mannelijke bevolking. Van dit aantal zijn in 1906 57, 79, 57, 58 en 52.47 pOt. kiezers onderscheidenlijk voor de Tweede Kamer der Provinciale Staten en de Gemeenteraden. Van de 753,130 kiezers voor de Tweede Kamer waren 58,320 aangiftekiezers en 694,810 ambtshalve op de kiezers lijsten gebracht. Voorts zijn de kiezers in de volgende groepen te onder scheiden belastingkiezers 671,586, huurkiezers 23,648, loon- en pensioen kiezers 45,892, spaarkiezers 7016, exa menkiezers 4988, in totaal 81,544 kiezers krachtens art, 16. Het geheele aantal kiezers voor de Kamer is van 1905 op 1906 met 2580 of 0.34% toegenomen; de verschillende groepen kiezers onderscheiden naar den grondslag, waaraan zij hun kies recht ontleenden, waren toe-, respec tievelijk afgenomen met: belasting kiezers pl. 3.37 o/o, kiezers krachtens art. 16 19.14%, waaronder: huur kiezers 13.12 o/0, loonkiezers 24.59 spaarkiezers 2.97 en examenkiezers 9.830j0- de ambts halve- en aangiftekiezers onderschei denlijk met pl. 5.54 en 36.76% De geringe stijging van het aantal kiezers in 1906 komt geheel op reke ning van de aangiftekiezers, wier aantal verminderde met 33,893, terwijl het aantal der ambtshalve op de kiezers lijsten gebrachten steeg met 36,473, alzoo slechts met een vermeerdering van 2580 kiezers. Vergeiijkt men deze cijfers met het vorige jaar, toen het totaal aantal kiezers toenam met 80,299 onverdeeld in 27,190 ambtshalve en 53,109 aan giftekiezers, dan was de veronderstel ling, dat deze groote stijging waar schijnlijk verband hield met de te houden periodieke verkiezingen van leden voor de Tweade Kamer der Staten-Generaal, zeker niet te gewaagd. Ten slotte geeft dit nummer der Bijdragen een overzicht van de sedert October 1905 plaats gehad hebbende verkiezingen van leden der Tweede Kamer, Predikant-Kamerlid. Naar het Hbld.verneemt, heeft de Synodale Commissie van de Ned. Herv. Kerk geconstateerd, dat de leden van de Provinciale Kerkbe sturen definitief hebben aangeno men de in dezen zomer door de Synode aangenomen reglementsver. andering, waarbij in de toekomst onvereenigbaar wordt verklaard het ambt van predikant in die kerk met het lidmaatschap van een der Kamers der Staten-Generaal. De verandering treedt met 1 Januari in werking, met dien ver stande, dat zitting hebbende Kamer leden-predikanten Kamerlid zullen blijven tot aan den dag hunner aftreding als zoodanig. Dordtsche Ct. Pensioenen. Het „Bat. Nbld." schrijft: Wij maakten indertijd het eerst melding van het samenstellen van een commissie tot het ontwerpen van eenreglementYoor een weduwen- en weezenfonds ten behoeve van de mindere militairen van het Indisch leger. Wij gelooven nu verder uit de school te mogen klappen, dat het in de bedoeling ligt om aan de weduwe van een onderluitenant f 400, een militair-opzichter f 350 een soldaat f 200 per jaar toe te ken nen. De pensioenen van de weduwen van adjudant-onderofficieren, serge ant-majoor, sergeanten en korpo raals zullen daartusschen liggen, maar kunnen nog niet worden op gegeven. Vermoedelijk zullen die respectievelijk f 300, f 275, f 250 en f225 per jaar bedragen. Weduwen- en weezenpensioen. De verordening op weduwen- en weezenpensioen is gister-, Maandag middag, zonder hoofdelijke stemming bij tweede lezing door den Haagschen rwci&u aangenomen, met deze wijziging dat weigering tot toetreding onher roepelijk is. Worst. Herhaaldelijk wordt men, de laat ste maanden vooral, verontrust door courantenberichten, meldende aan houdingen van bedorven vleesch, den handel daarin en het gebruik daarvan voor worstfabricatie. Is het wonder, dat men al meer en meer wantrouwig wordt ten op zichte van een consumptie-artikel, hetwelk steeds gaarne op een Hol- landsche tafel gezien werd, en nu zoo langzamerhand door een groot deel van het publiek, dat zoo licht het oordeel van anderen overneemt, als het betreft iets te veroordeelen, niet meer wordt aangeraakt. Is het niet jammer, dat een sma kelijk en gezond voedingsmiddel als goede worst, in discrediet wordt ge bracht, door serie's verhalen over worstknoeierijen, waarmede geluk kig een overgroot deel onzer Hol- landsche worstfabrikanten niets te maken hebben, dan alleen de niet geringe schade, welke genoemde personen onverdiend ondervinden. Wordt het niet tijd, eens namen en adressen te noemen van betrok ken personen, als men wil voort gaan met publiceeren, met al wat er zoo in het vleeschvak gebeurt en laakbaar is en waarvoor men zich moet wachten Want bij al dat geschrijf wordt het pubhek niet het geringste mid del aan de hand gedaan om zich eenigszins te vrijwaren. Slechts het „weest. op uw hoede" en men heeft al genoeg van een artikel, „waar in den laatsten tijd zoo over geschreven wordt". De ware toestand is gelukkig nog zoo kritiek niet. Voor den kostenden prijs wordt voor het meerendeel nog waarde vol goed verkocht en de tongen van de meeste goedbetalenden zijn ook niet van zoolleer of krantenpa pier. Gelukkig echter, dat van Regee- ringswege thans plannen in voorbe reiding zijn tot het instellen van een rijkscontrole op voedingsmiddelen, welke ongetwijfeld na het publiek ook den eerlijken fabrikant en winkelier ten goede zullen komen. We hopen dat heeren kranten mannen nu eens van de vleesch- kwestie tot een andere beschouwing mogen overgaan, want ook in an dere artikelen worden nog zooveel voor de volksgezondheid schadelij ke producten verkocht. Als bijvoorbeeld margarine van de zóóveelste kwaliteit, welke ook wel eens de aandacht verdient en nog zooveel meer. (Hbld.) Herfstgedachte. Het is herfst, lezen we in het dagblad „Het Volk". In de natuur en in de politiek. In de tweede Kamer vallen de woorden zoo tal rijk als de blaren in het bosch en menige minister komt er zoo kaal af, als een boom in het laatst van November Herziening Boterwet. De „N. Crt." besprekt zeer waar- deerend het ontwerp tot wijziging van de boterwet, waarmede h.i., ook de zuivelbereiding tevreden moge zijn. Zeker zal er door dezen en genen nog wat meer zijn gewenscht en zeker kleven ook dit ontwerp, even als ieder menschelijk werk, gebre ken aan. Voor zoover de vakpers zich heeft doen hooren, is zij vol lof over het ontwerp en wordt de Regeering hulde gebracht voor haar initiatief. Het hoofddoel, dat door het thans voorgestelde een eind zal kunnen worden gemaakt aan de boterver- valsching op eenigszins groote, soms reusachtige schaal, gelijk dat be drijf hier jarenlang vrijwel onge straft heeft kunnen plaats vinden, zal er, gelooven wij, mede door kun nen worden bereikt. Doch dan behoort men zich ook niet met minder tevreden te stellen. Van harte hopen wij, dat dit maal niet door het aannemen van ondoordachte amendementen de voorgestelde wijzigingen, die goed en juist in elkaar grijpen, weer op losse schroeven zullen worden ge zet, doch dat het ontwerp zoo goed als ongewijzigd zal worden aange nomen. Mocht dat onverhoopt niet het geval zijn, dan ware het beter een voudig in te trekken. De publieke opinie en niet min der de omstandigheden zouden dan zeer stellig spoedig dringen tot het voorstellen van andere maatregelen, waarbij wellicht minder rekening zou kunnen gehouden worden met de belangen van andere industrieën, alsmede met den vrijen uitvoer en invoer. Het blad beveelt dan ook de aanneming van het wetsontwerp niet enkel uit een oogpunt van landbouwbelang, maar ook in het algemeen belang, met warmte aan. Een vreemdsoortige dienstbode. Door een winkelier in ae Weesper- straat te Amsterdam werd aangifte gedaan, dat hij uit zijn lessenaar een bankbiljet van tien gulden vermiste en dat hij zijne dienstbode verdacht. Deze werd aangehouden en ontkende. In hare japon had zij een lapje, waar in zich zilvergeld en een bankbiljet van f 10 bevondenvolgens haar ver klaring had zij dit biljet reeds eenige maanden. De politie vond dit lapje wel wat vreemd, daar het scheen of daarmede was gepoest. Bij nader on derzoek bleek het, dat in de poets- mand een stuk poetslinnen lag waar van een gedeelte was afgescheurd het lapje paste. Dit trof de dienst bode zoo, dat ze maar bekende zich aan den diefstal te hebben schuldig gemaakt. Een gevaarlijke grap. Rustig zat men j.l. Vrijdag in een coupé derde klasse van den zesuurs- trein van N. Schans naar Groningen te luisteren naar de wonder-verhalen van een der passagiers,jtoen deze, na bij Ulsda, het portier plotseling open rukte en verdween 1 Men gaf 'n gil, wilde reeds aan de noodrem trek ken. Gelukkig 1 de accrobaat kwam langs denzelfden weg terug en deed, alsof er niets was gebeurd. Hij was maar even door het portier op de kap van den waggon van den in vol len vaart zijnden trein gekropen. 'n Algemeen bekend Winschoter schoorsteenveger rookverdrijver vischhandelaar schaatsrijder Sik- kema, vertoonde dit gevaarlijk kunst je (P. G. Ct Een drama. Men meldt uit Dordrecht, d. d. 25 Nov. aan de „Tel." Gisteravond heeft zich hier een drama afgespeeld. Een varensgezel, zekere Daame, ongeveer 18jaar, kreeg ongenoegen met zekeren v. Hees, een losse sjouwerman, sedert kort ge huwd, van ongeveer 20-jarigen leef tijd. Men daagde elkaar uit de kwestie op de Merwedekade uit te vechten. De driftige jonge menschen zijn elkaar daar met het mes te lijf gegaan, met het gevolg, dat Daame doodelijk ge troffen werd en als lijk naar het huis zijner zuster gebracht. De andere, v. Hees, werd in de borst geraakt en in het bovenbeen, zoodat hij hoogst ernstig verwond per politie-brancard naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Ook diens toestand moet gevaarlijk zijn. Ongelukken. Zondagavond geraakte door het los raken van het inspan, het rijtuig van den heer K. uit Delden, op den Del- denschen straatweg bij Hengelo, te water. Door de zwaarte van het rijtuig sloeg dit om, zoodat de raderen boven lagen. Het gelukte een der inzittenden den heer H., door het stukslaan ee- ner ruit, er uit te kruipen, wat ech ter voor de medeinzittende dame en heer onmogelijk was. Met veel moeite is het de inmiddels toegesnelde hulp gelukt, de inzittenden, die tot aan de borst in 't water zaten, er uit te ha len, zoodat ze, behoudens een enkele kleine kwetsuur, met den schrik vrij kwamen. (Zw. Crt.) Diefstallen bij arme menschen. Aan den Middenweg en Achterweg buiten de Raampoort te Amsterdam is Zondag bij verschillende bewoners door opensluiting diefstal gepleegd. Bij den een werden 2 wekkerklokjes en gedragen kleeding gestolen, bij een ander kleederen en huisraad, en bij een derde weer kleeren en waschgoed. Gisteren reeds is het de recherche gelukt om verschillende gestolen voor werpen bij een opkooper in de -Jor- daan in beslag te nemen. Met de door den opkooper verschafte aanwijzingen hoopt de politie weldra de hand op de daders te leggen. Op de grooten Bosschen Keiweg bij Udenhout, werd gisterochtend zwaar verwond gevonden zekere Hobbe, werkman aan een steen oven aldaar. De gewonde staat be kend als ruziemaker. De dader is gepakt. Ongelukken. Gistermiddag omstreeks drie uur geraakte nabij de Witte Brug te 's-Gravenhage het ongeveer 3-jarig kind van een schipper, wiens boot in het kanaal lag, al spelende te water. Toen men met veel moeite er in geslaagd was de kleine op het droge te brengen, bleken de levensgeesten reeds geweken. Opv zeker redactie-bureau was men er toe besloten de vereenvoudigde spelling in de krant te probeeren. Twee dagen ging alles goed, bleek de proef beslist succes te hebben, totdat van het publiek deze critiek en klacht kwam: Mijn Heer de Redukteur, Deze is dien Ende om uwe te zeg ge as dat ik u blat nou al ellef jare leesende bin, maar as u niet beter ken spelle as in de twee laatste dage dan scheit ik d'r regelier mee Uit mijn Heer de Redukteur die zich noempt U getrouwde lezer Uit Vlamingcnland. In de kleine schoole Onderwijzer. Jantje, waarmeê sloeg Samson 'n geheelen hoop Phi- listijnen dood? Jantje zwijgt; hij had het vergeten. Onderwijzer. Allo, kinders, peist er ne keer goed op, Bezie mij wel; en hij toogt op zijn kinne. Wat is dat? Gustje. Het kaaksbeen van n'n oüwen ezel, meester. Onderwijzer. Goed, jongen Gij zult den eersten prijs hên. Zegt het voort! Leest Uw buurman of Uw vriend de „Nieuwe Haarlemsche Courant" Adverteert hij cr in Niet Doe dan eens een goed woordje bij hem Wie vcföruit wil komen, moet wer ken, zonder ophouden zich inspannen. Luiaards en nalatigen worden nooit rentenier, of rentenier in het Armhuis. Ons geweten zegt ons altoos, wat eerlijk en oneerlijk is, ook zonder dat wij behoeven te vragen, of het in den Katechismus staat of niet. De „fijnen" deugen niet. Met. jiie machtspreuk redden de nlet-fijnerht, die soms heelemaal niet deugen, zich uit de verlegenheid en pogen zij 't voor hunne eigen deur schoon te vegen. Een leugenaar is een bedrieger, een bedrieger is een dief, zegt de volks mond. De ondervinding heeft dit maar al te dikwijls bewezen en bewijst het nog. Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden. Door het Ned. R. K. handels kantoor- en winkelbedienden-secre tariaat „Sint-Franciscus vanAssisië" is dezer dagen een adres verzonden aan den minister van landbouw, handel en nijverheid waarin ver zocht wordt bij het vaststellen van wettelijke bepalingen op den arbeids duur voor volwassen personen in bepaalde bedrijven, waarover in de jongste troonrede de toezegging ge schiedde, deze bepalingen eveneens van toepassing te doen zijn voor den breeden stand van bovenge noemde categorieën van personen werkzaam in kantoren, winkels en magazijnen. Drankmisbruik. De inspecteur, belast met het op zicht over de uitvoering van de wetten tegen 't drankmisbruik, heeft zijn verslag over 1905 uitgebracht. Hij handelt daarin ook over de dronkaards, zooals hij ze heeft leeren kennen in verbeteringshuizen, over krankzinnige en zwakzinnige dronkaards enz.verder over de nut teloosheid en de wreedheid van ge vangenisstraf voor dronkaards. Zijn meening vat hij aldus samen 1. De meeste personen, die naar verbeterhuizen gezonden worden, lijden onmiskenbaar aan een geestelijk ge brek, soms in hevige mate. 2. Dat gebrek is grootendeels het gevolg van een aangeboren zwakheid, die, misschien bij het begin van 't leven nauwelijks merkbaar, verergerd is door verschillende invloeden en door ontaarding, tot het voorgoed on verbeterlijk is. 3. De verergering van het oorspron kelijke gebrek en de bijkomende ont aarding van het brein zijn het gevolg van nagenoeg onbeperkt, lang voort gezet drankmisbruik, en aan de dikwijle herhaalde plotselinge onthouding van sterke drank, bij de ontelbare ge vallen van opsluiting en gevangenis straf. Het gevangen zetten van dronkaards is doelloos gebleken, want het heeft geen beterschap gebracht, noch afge schrikt, noch de gemeenschap be schermd, en is onmenschelijk, omdat 't lijdt tot zedelijke ontaarding, geeste lijke gebreken veroorzaakt of verer gert en alle hoop op beterschap wegneemt. 5. De eenige kans op beterschap heeft de dronkaard, wanneer hij vroeg aan bizondere geneeskundige behan deling onderworpen wordt, en ont trokken aan de gevangenis, waarnaar tot nog tob alle gevallen verwezen zijn. 6. Chronische drank-recidivisten, die geestelijk gebrekkig, onverbeter lijk en hopeloos zijn geworden, moe ten langen tijd opgesloten worden in verbetergestichten, met verlenging van hun verblijf, zooveel dat noodig blijkt, zoodat er ook voor goed kunnen blij ven, althans zoolang de wet 't gedoogt. Blijvende opsluiting is gerechtvaardigd op grond van hun hulpeloosheid, van hun gevaar voor de gemeenschap en de kosten, waarop zij voortdurend het algemeen jagen. SCHOTEN. Militieraad De zit ting voor den Militieraad, voor deze gemeente is bepaald op Zater dag, 15 December 1906 a.s. des v:m. te 10 uur in de gemeente Haarlem in het gebouw Stads-Doe- len. Voor den Militieraad moet ver schijnen de loteling. die vrijstelling verlangt, wegens ziekelijke gesteld heid of gebreken, of wegens gemis aan gevorderde lengte. Leerplichtwet. Heden werden aan twee hoofden van gezinnen aanzeg gingen uitgereikt omtrent de leer plichtwet, bepaald volgens art. 21 3 1ste lid der wet. Lastige bezoeker. Gisterenavond had een Caféhouder het te kwaad met zijn cliënt. De twist liep zoo hoog, dat de bezoeker den Caféhou der een glas bier in het gezicht gooide. De vrouw, dit ziende, greep het brutale hoertje bij den kraag, om hem de inrichting uit te zetten, en kreeg voor belooning van den laag hartige een hevigen klap in haar gezicht. Ongeluk. Een werkman, werkzaam aan de Cacaofabriek „Union", had het ongeluk bij het naar binnen halen van steenkolen, terwijl hij een stuk opraapte met zijn handen, door een ander stuk dat naar be neden rolde, met de hand er tus- schen te raken, die ernstig gekneusd "w^ed. laX besl IOORT. Een nieuw station. hier wordt ons gemeld, besloten is aldaar een nieuw sHtibm te bouwen, dat geheel naar de eischen des tijds zal worden [in gericht en waarvan de kosten een kwart millioen gulden zullen be dragen. Het station zal meer naar liet strand worden gebouwd, zoodat de reizigers bij aankomst onmiddel lijk aan het strand zullen zijn. De beide thans bestaande stations zullen dan worden opgeheven. De juiste plaats, waar het nieuwe gebouw verrijzen zal, is nog niet aan te geven, daar daarvoor eerst nog stukken grond moeten worden onteigend. LISSE. Jaarverslag der St. Elisabeths vereeniging. (November 1905 November 1906.) Maandag 19 Nov. jl. vierden de leden der St. Elisabeths vereeniging haren 4den jaarlijkschen feestdag, 's Morgens in de H. Mis van half acht, door den WelEerw. Heer Huf, ter hunner intentie opgedragen, naderden allen tot de H. tafel. De feestvergadering, onder pre- sideum van den Zeer Eerw. Heer Pastoor had des namiddags te 4 uur plaats. Na voorlezing en goedkeuring der notulen, werd door de Pen- ningmeesteresse, Mejuff. G. van der Veld-Verd egaal het navolgende financiëele verslag uitgebracht. De gewone jaarlijksche bijdragen waren ongeveer even groot als vorig jaar. De opbrengst der bloembollen veiling in 1905 gehouden, welke f293.50 opbracht, voorzag in een dreigend tekort in de kas. Aan de milde gevers brengen wij gaarne den hartelijken dank onzer ver eeniging en hopen, dat het door hen gegeven voorbeeld ruimschoots navolging moge vinden. Dat de eischen aan de vereeni ging gesteld, alle jaren grooter wor den, behoeft geen nader betoog. Dit jaar toch werd, behalve aan levertraan, wijn en andere verster kende middelen 5650 liter melk, 1205 eieren, 48 halve kilo's rook- vleesch en 244 halve kilo's rund- vleesch, benevens p. m. f 50 aan lijfgoederen uitgedeald. Aan 32 behoeftige kraamvrouwen en 30 zieken werd onderstand ver leend. In de loop van het vereenigings- jaar werden 12 vergaderingen ge houden, welke steeds prompt be zocht werden. Mej. Pijnacker—Van Schie werd met algemeene stemmen (tot wer kend lid aangenomen. De vereeni ging telt nu 11 werkende leden. Aan het eind der vergadering werd door den Zeer Eerw. Heer Pastoor hulde gebracht aan de leden Z. Eerw. schetste in gloedvolle woorden de opofferende taak der navolgsters der H. Elisabeth, over tuigd als hij was, Jdat het weliswaar eene zeer dankbare, maar niet altijd eene even aangename taak is, doch hun wijzende op het schoone voor beeld hunner H. Patronesse spoor de hij hen allen aan, zoo mogent- lijk, nog met meer vuur, met meer toewijding te trachten het lot hun ner arme medemenschen te helpen verzachten, en hen in hunne ziekte te ondersteunen en te vertroosten. Ongetwijfeld sprak de Presidente uit naam aller leden, toen zij bij het sluiten der vergadering, den Zeer Eerw. Heer pastoor dank zeide voor [zijne hartelijke en aanmoedi gende woorden. De jaarlijksche collecte wordt in de loop dezer week door de dames aan de huizen der parochianen ge houden. Moge de erkenning van het groo te nut onzer vereeniging, allen die nog niet, of niet naar vermogen contribneerden er toe brengen ook hun penningske te offeren tot leni ging hunner zieke en arme mede dorpsbewoners, gedachtig het spreek woord Den arme gegeven, is Gode geleend. Namens het Bestuur der bt. Elisabethsvereeniging. Mej. A. Reekers, Secretaresse. Zolderschuit gekanteld. WARMOND. Maandagmorgen vroeg (half vier) kantelde een zolder schuit, achter een motor (Haarlem- Rotterdam) meegevoerd en beladen met vrachtgoederen, in de Zijl, Bo- terhuisrak, waarschijnlijk door de groote oplast om, en verdween in de diepte. Maandagmiddag stelde men pogingen in het werk, om de schuit, die gevaarlijk lag voor de scheepvaart te lichten. Door de politie van Warmond worden maatregelen genomen om de plek af te bakenen om de sche pen en booten te waarschuwen. Door de omwonenden werden de aange spoelde goederen opgevischt. SPAARNDAM. Benoemd. Tot le machinist aan Rijnland's stoomge' maal alhier is benoemd de heer A. J. van Breda, thans 2e machinist aan dat te Halfweg. BEVERWIJK. Etalagewedstrijd Hadden wij al onze hoop gevestigd op den alhier gehouden Etalage wedstrijd, thans durven wij gerust zeggen, dat het succes van dezen nog boven onze verwachting is ge gaan. Verschillende deelnemers heb ben moeiten noch kosten ontzien om hunne „Etalage" het aanzien te geven hetwelk er aan gegeven kon worden. Zaterdagavond was de Jury reeds druk bezig met opnemingen te doen en aanteekeningen te maken. Met verlangen zagen wij dan ook den uitslag tegemoet. Begunstigd door het mooie weder was er Zaterdagavond en Zondag den geheelen dag bijzonder veel volk op de been. Voor verschillende winkels zag men bijna geregeld een oploop van kijkers staan. Wel een bewijs, dat de etalages hunne volle bewonde ring waardig waren. Zeer gerust noodigen wij dan ook eenieder uit, die voor iets schoons een warm hart heeft, om alsnog een kijkje te komen nemen. De wedstrijd op zich zelf is wel reeds bijna geëindigd doch op verzoek van de „Vereeni ging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer" en ook in hun eigen belang zal men de „Eta lages" wel tot 6 December in haar geheel laten staan, waardoor dan ook ieder tot zoolang tot bezichti gen in de gelegenheid wordt ge steld. BEVERWIJK. Uitslag van den Etalage-wedstrijd gehouden van 2427 November 1906. Groep 1Galanteriën, Glas, Por- celein, Aardewerk, Hologes, Goud, Articles de Luxe, Huishoudelijk1' Artikelen, Kappers-Artikelen, Par! fumeriën en Drogerijen. Verguld Zilveren Medaille. A' Haak, 1ste prijs, Mej. Westphal lste prijs. Zilveren Medaille. D. G. M. Bot' terop 2de prijs. Groep 2: Manufacturen, MoJea Handwerken, Heeren- en Dames' Confectie, Witte- en Gebreide Goc deren, Mantels, Hoeden, Petten Parapluies en Schoenwerken Verguld Zilveren Medaille. J. Vessies, lste prijs. J. Servaas, lste prijs. Zilveren Medaille. Wed. Schipper-Majoor, 2de prij: G. Witkamp, 2de prijs. Groep 3 Koloniale Waren, Co* mestibles, Brood, Koek, Banket e» aanverwante artikelen,^ Spek- ei' Vleeschwaren, Boter, Kaas, Fruit Tabak en Sigaren. Verguld Zilveren Medaille. B' W. Wicherink, lste prijs. C. Sant lste prijs. Zilveren Medaille H. va'1 't Hof. 2de prijs. A. van Bragt 2de prijs. D. Dalineijer, 2de prijë' Bronzen Medaille. G. Slagt, 3d" prijs. H. P- Jansen, 3de prijs. N Luyt, 3de prijs. Groep 4 Boek-, Kantoor- Muziek' en Kunsthandel. Schrijfartikelc'1 en Photographiën. Verguld Zilveren Medaille. Firm' Antonijsen, le prijs. Groep 5Ijzerwaren, Kachel- Haarden, Brandkasten, Rijwielei' Zinkwerken, Gas-en Waterleiding» artikelen, Verlichtings- en Electric! teitsartikelen, Naaimachines en in strumenten. Verguld Zilveren Medaille JV1 Witkampi lste prijs. P. Wittema'1 le prijs. Zilveren Medaille. H. Klant, 2"1 prijs. C. A. Zwager, 2de prijs. Groep 6: Meubelen van Hout c' van Riet, enz. Spiegels, Lijsten, T* pijten, Behangsels en Zadelmaker* artikelen. VerguldZilveren Medaill' A. Smaal, lste prijs. Zilveren M* daille. J. J. de Gasseres, 2de prijs. <- Boeke, 2de prijs. Hedenavond half acht zal in „Ma son Strouckon" de prijsuitreikiï» plaats hebben en door de Jury vd slag van den Wedstrijd worden u' gebracht. In deze bijeenkomst, d door muziek zal worden opgeluiste: zijn plaatsen gereserveerd voor mededingers met hunne Dames voor de leden van Vreemdelinge* verkeer. WIJK AAN ZEE. Electr. verlÉ ding. De maatschappij, welke eef electrische spoorwegverbinding A" sterdam Zaanstreek Wijk a* jfc jjc V

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2