BINNENLAND. Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap Kerk en School. Uit den Omtrek STADSNIEUWS. Volgens een bericht uil Constan- tinopel, uit goede bron, is de ge zondheidstoestand van den Sultan opnieuw bevredigend. De groothertog van Luxemburg neemt toe in beterschap gisteren bracht 1 ïij eenigen tijd buiten bed door. Do militaire rechtbank te Belgra do veroordeelde in het proces te Kagnjcwacz 4 officieren tot G a 10 jaar gevangenisstraf, 24 onderoffi cieren tot opsluiting van 5 tot 20 jaar en 7 onderofficieren tot 1 jaar gevangenisstraf. Gisterenavond laat is te "Witten de roburietfabriek in de lucht ge vlogen. Over het juiste aantal doo- dcn en gewonden ontbreken nog betrouwbare berichten. Jaurès zal de Franschc Begeering interpelleeren over hare Marok- kaansehe politiek, in 't bijzonder over de redenen, die haar hadden genoopt tot voorbereiding van een gewapend optreden in Marokko, nog voor dat zij de besluiten dei- conferentie van Algesiras aan het Parlement had voorgelegd. In diplomatieke kringen te Stock holm gelooft men, dat het denk beeld van de onzijdigverklaring van Scandinavië door Noorwegen is op geworpen en dat dit land deze ook wel voor zich alleen zal kunnen doorzetten, zij het ook zonder for- meele garantie, maar niet voor de overige Scandinavische Staten. Hofberichten. Naar aanleiding van een te dmr zake uit Apeldoorn gepubliceerd be richt kan worden gemeld, dat van den terugkeer van H. M. de Koningin naar 's-Gravenhage nog niets bekend is. TWEEDE KAMER. Bij tie algemeene beschouwingen over do Staatsbcgrooting, welke gis teren mrtlen voortgezet, laakte de heer Heemskerk o.m. in scherpe be woordingen de houding van den heer Goeman Borgesius, die in de Kamer debat weigerde, toen hij werd aange vallen als formateur, maar wol in zijn Unierede de rechterzijde beschimpt en aangerand heeft door de bewering, dat zij willens en wetens hare volgelingen misleidt door valsche voorstellingen te geven van de bedoelingen der lin kerzijde. Van verzoeningszin getuigt dit vol gens spr. niet. De heer Heemskerk oordeelde, dat het Kabinet hoe langer hoe minder neiging tot verzoeningsgezindheid toont, ook blijkende uit het voorop- schuiven van de belastingplannen. Nu do linkerzijde zich nog steeds verschuilt achter het vage blanco-ar tikel, is voor de rechterzijde nog niet de tijd gekomen om zich uit te spre ken omtrent het kiesrecht. Maar wèl wilde spreker zeggen, dat het van de linkerzijde een illusie is, als men meent, dat een groot Heel der rech terzijde zich tegen eene kiesrechtuit- brciding zou verzetten. De lieer Patijn bepleitte andermaal de noodzakelijkheid van een goed doordacht en logisch stelsel van split sing van gewone en buitengewone uitgaven, om zoodoende te komen tot oen juist overzicht van den stand van zakenin verband ook met beoor- deeling van de vraag, of al of niet versterking van middelen noodig is. Over het sectie-onderzoek belas tingen kunnen we kort zijn. Na de pauze kwam allereerst aan de orde de nieuwe stemming over 's heeren Kolkmans voorstel om 15 Januari niet aan te vangen met het sectie-onderzoek der financieele wetten. De heer Kolkman vulde zijn voor stel aan, in dien zin, dat het afdee- lings-onderzoek 29 Januari zal aan vangen. De heer Drucker merkte op, dat het oorspronkelijke voorstel van den heer Kolkman alles in het onzeke re liet, maar gaf ook in het belang van goed overleg, de voorkeur aan liet gewijzigd voorstel hoven het besluit der centrale sectie om reeds JG Januari het onderzoek aan te vangen. Zonder stemming is 's heeren Kolkmans gewijzigd voorstel a a n- genome n. Federatie der vijf Diocesane Werkliedesi-Orgauisaties in Nederland. Aan belanghebbenden wordt be- richt, dat dezer dagen aan alle af deel ingen en onderafdeelingen van bovengenoemde Organisaties „Vr«- r"nlijuten" zullen verzonden worden v t onderzoek der Ziektewet. Nadere bijzonderheden zullen in een bij (e volgen circulaire worden medegedeeld. Het Dag kt,Bestuur. 27 November 1908. Tijdregeling. Zoo de teekenen des tijds niet be driegen, schrijft oen snaaksch ano nymus in „de Telegraaf" zal er nu eindelijk eens iets definitiefs met onzen tijd gebeuren. 't Werd tijd. Hoe allergeestigst bijv. de toestanden in sommige pro vinciesteden ook zijn, waar het 10 minuten vóór elven is als de spoor- klok half elf en de stadsklok elf uur wijst, op den duur staan zij liet practiscli leven wel wat in den weg. Ik geloof, dat alle Hollanders het vrijwel er over eens zijn, dat we eenheid van. tijd moeten heb ben evenwel is men bet er niet eens over. welken tijd men kiezen zal. En na rijp overleg wensch ik mij hier te verklaren vóór d n Mid- den-Europeeschen tijd, althans voor bet door de voorstanders van dien tijd ingenomen standpunt Immers gaan dezen uit van de stelling, dat alles in onze maatschappij om het geld draait en dat bet er dus niets toe doet hoe men de zaken noemt, indien er maar geld mee wordt verdiend of uitgespaard. Indien ik jaarlijks een tientje aan mijn gas spaar, dan kunnen ze voor mijn part 7uur 8 uur noemen. En voor een bankje van 25 geef ik nog wat meer. Bovendien (en hierin zit voor mij de hoofdoorzaak mijner instemming) deze tijdregeling is slechts bet begin van een systeem. Terecht wijzen voorstanders van den M.-E. tijd erop, dat in ons land jaarlijks schatten bespaard kunnen worden, zoo men den tijd slechts anders noemt. Maar wat belet ons om ook in andere zaken dit voorbeeld te volgen Om maar eens op iets te wijzenWat belet ons om voortaan alle bankbiljetten „bankjes van 1000" te noemen? Het zijn wel niet allemaal „bank jes van 1000", die in omloop zijn, maar door zo alle zoo te noemen, vergroot men op weinig kostbare wijze bet nationaal vermogenIk ga zelfs zoo ver van te meenen, dat een Staatscommissie moet be noemd worden, .aan wie zij opdra gen te onderzoeken „welke zaken men in Holland anders moet noemen dan ze zijn, ter vergrooting van liet nationaal vermogen en ter ver mindering van do uitgaven der laiidgenooteii." Toch is dit denkbeeld niet de eenige reden van dit schrijven ik wensch n. 1. er vooral op te wijzen, dat de voorstanders van den M.-E. tijd niet ver genoeg gaan. In liet middensiandsadres aan de Kamer wordt er op gewezen, dat de M.-E. tijd alleen in de korte winterdagen eenig nadeel geeft, wat evenwel door anderevoordeden wordt ge compenseerd. Nu dacht ik, dat dit nadeel te verhelpen is, door voor de verschillende maanden van het jaar ook verschillende (natuurlijk uniforme) tijden wettelijk vast te stellen. Ik stel mij een regeling als volgt voor In December geldt de West-Eu- ropeescbe tijdin Januari de Mid den-Euro peesche tijd in Februari de Oost-Europeesche tijd in Maart de West-Aziatische tijd; in April de Midden-Aziatische tijd in Mei de Oost-Aziatische tijd; van Juni tot November worden dezelfde tij den (in omgekeerde volgorde) vast gesteld. Aan de voorstanders van den M.-E. tijd laat ik gaarne Ge nadere uitwerking van dit plan, dat zeker wel bet beste middel voor kunst- lichtbesparing (bet eenige waarop een menseh tegenwoordig te leiten heeft) aangeeft. ZaakLc Fevre de Montigny en de Geer. Aan een verslag der strafzitting- van gisteren ontleenen we bet vol gende De houding van de beklaagden was gedurende deze zitting uit den aard der zaak zeer verschillend. Bekl. De Geer, wien de thans be handelde punten niet aangaan; zat rustig in het hoekje van de beklaag denbank te kijkenDe Montigny was een en al aandacht en vol be langstelling voor het behandelde. Met levendigheid nam bij nu en dan deel aan de debatten en herhaalde lijk toonde bij zijn bereidwilligheid om de Rechtbank voor te lichten en met zijn stereotiep aanvangszin- netje „Ziet u eens", uit te leggen hoe alles in zijn werk was ge gaan. Diefslal le klasse Door de S.S. is aan de Ulrecbtsche politie kennis gegeven, dat in oen coupé le klasse vier koperen kleer- haken zijn ontvreemd. Uit een coupé le klasse.... „Het Witte Kruis." Gisteren is bij de Rolterdamsche rechtbank 't faillissement aange vraagd der Maatschappij „Het Witte Huis", namens eenige obligatie- houders, daar betaling der coupons achterwege bleef. De vordering werd bestreden door den directeur en den accountant Morot. PostzegeitentoonsteHing. Ten einde den lust tot liet verza melen van postzegels onder de jongeren aan te wakkeren, zal de Vereeniging voor postzegelverzamelaars „Hollania" te Amsterdam op een nader te bepalen Zondag in Februari een postzegelten toonstelling houden, waaraan uitslui tend verzamelaars of verzamelaarsters onder de 18 jaren kunnen deelnemen. De inzendingen hiervoor zullen ge splitst worden in twee klassen, n.l. voor jongelui onder de 14 jaren en van 14 tot 18 jaar. De prijzen zullen bestaan uit postzegels en hulpmidde len voor verzamelaars. Bij de beoordeeling zal in het bij zonder gelet worden op den toestand waarin de verzamelingen zich bevin den, wat betreft netheid, rangschik king en hoedanigheid der exemplaren. Elke inzending moet in haar. geheel het eigendom van den inzender of inzendster zijn; er zijn aan de deel name geen kosten verbonden. Köpenick. Gisterenmiddag heeft een patroelj e in de Koningstraat te Arnhem een korporaal moeten inrekenen, die op luidruchtige wijze den vollce kond deed, dat hij de kapitein van Köpe- nick was. Wie facht er 'ns mee? Een blindeman, geleid door zijn zoontje, zal van een medelijdend heer eene aalmoes krijgen. Terwijl de heer in zijne beurs grabbelt, vraagt hij aan 't zoontje: „Hoe lang is vader blind, ventje? „Van acht uur 's morgens tot 's- avonds half zes, meneer," luidde 't antwoord. „Hier juf, hebt u ecu boek; waaruit gij leeren kunt, boe gij een man moet regeeren". „Beste man, als je me eerst een man bezorgt, zal ik wel zorgen voor regeeren. „Kon ik mijn ooren ook intrekken bij zekere gelegenheden," zuchtte een schoenmakersjongen, toen bij eene slak bare voelhorens zag intrek ken. A. Die man is zoo eerlijk, dat hij nog geen spold stelen zou. B. Stel hem eens op de proef met eene paraplu. Geen internen meer. De Nederlandsclie Slagersgezellen- boml beeft tot de slagerspatroons in Nederland een circulaire gericht, met bet verzoek hun medewerking- te willen verleenen tot afschaffing van het internstelsel of liet in den kost werken. In de circulaire wordt betoogd, dat dit stelsel, loondrukkencl en be lemmerend voor bet gezins- en familieleven, een restant van den ouden Gildentijd is, dat niet meer in overeenstemming kan worden geacht met de tegenwoordige maat- schappelij ke toestanden. Een jubileum. Onder de vele bewijzen van be langstelling en hulde, die Pastoor Maat ter gelegenheid der herden king van zijn 121/^-jarig herder schap der St. Willibrordus-parochie alhier mocht ontvangen, bevonden zich vele en prachtige bloemge- schenken zoo van zijne parochianen als van Katholieken uit andere deelen onzer gemeente. Talrijk ook waren de telegrammmen, brieven en kaartjes, die van alle zijden den jubileerenden herder bereikten. Maar een schooner hulde zoo niet de schoonste werd hem he den gebracht door de kinderen, die de Kindermis te achtuur bijwonen. Na de 11. Mis zongen zij, onder leiding van Dh. B. van der Velde, organist der Kerk, een door dezen gecomponeerde zeer schoone Kin- derbulde. Prachtig klonken de liel- dere kinderstemmen door de kej^k- gewelven, toen zij onder begeleiding' van het orgel door mej. J .4qi jletfr Velde, aan hun beminden beril»; de bede toezongen „Loon hem voor zijn ijv'rig streven, Voor zijn werken, Hemelheer 1 Blijf hem kracht en sterkte geven, Spaar zijn overdierbaar leven, Ons ten heil en U ter eer Zend de straal van Uw genaden, En Uw hemelsdauw ter neer Over d'uitgespreide zaden En de krone zijner daden Zij de kroon der eemv'ge eer!" De Pastoor die, op een bidbank gezeten, de aardige kinderliulde in ontvangst nam, dankte getroffen voor deze lieve attentie der kinde ren, en reikte allen een kleine ge dachtenis aan dit feest uit. Vele moeders der kinderen woon den deze treffende hulde bij. Ook al de rlames der Kindermis waren er bij tegenwoordig. Aldus „de Residentiebode." Voor wie belangstellen in derge lijke kleinigheidjes, voegen wij er aan toe, dat de woorden dezer kinderliulde als twee druppelen water lijken op enkele coupletten uit „Van Harte gefeliciteerd", een bundel gelegenheidsverzen door L. B. L., waarvan in 1893 reeds een tweede druk verscheen. Op blz. 161 van dat boekske lezen we toch Loon Hem voor zijn ijvi'ig streven, Voor zijn werken, Hemelheer! Blijf Hem kracht en sterkte geven, Spaar zijn overdierbaar leven, Ons ten heil en U ter eer. Zend den straal van Uw genaden Koesterend van boven neer Over de uitgestrooide zaden. Oogst bij oogst kroon' hier zijn daden, En hierna Uw glorie, Heer 't Moet L. I>. L. natuurlijk eene aangename verrassing zijn geweest, dathij,ook zonder het te weten, lieeft mogen bijdragen tot de „zeer sclioone kinderliulde." Wij ontvingen de Brochure van de Vereeniging tot bevordering van den Nationalen Arbeid gevestigd te Utrecht, in verband met de finan cieele voorstellen van den Minister- van Financiën. Uitgave van de firma W. Boer hoven te Sommelsdijk. Prijs 10 cent. De zevende jaargang van „Van onzen Tijd" opent met een ferm boekdeel. Joseph Cuijpers geeft een beschouwing over hedendaags'che bouwkunst in 't algemeen en de kathedraal van Sint Bavo in 't bijzonder (met 5 platen). Wij ontvingen 't Tijdschrift Tu berculose no. 5. Uitgegeven door het Bestuur van het Nederlandsch Cen traal Comité tot bestrijding der tuberculose. Onder redactie van Jhr. P. J. H. Roëll en J. A. Wijnhoff, artsen te Utrecht. Met medewerking van J. W. F. Donath, Geneesheer-Directeur van bet sanatorium Oranje Nassau-Oord, Dr. B. II. Vos, geneesheer van bet Sanatorium te Hellendoorn, en Y. Terpstra, Geneesheer van liet Sanatorium te Ilooglaren. BOEKBESPREKING. De wettelijke Regeling van liet A r- bekls-Contract in vragen en antwoorden door A J. OosTDAir. Onder dezen titel beeft de Uitgevers Vennootschap „Fiitura" te Leiden No. G barer „Volksbibliotheek" de wereld ingezonden. Een fraai en een zeer praktisch boekje, dat in hooge mate de be langstelling verdient. Over den inhoud ontsteekt de titel genoeg zaam licht. Daarover behoeven wij dus niet nader uit te weiden. Wel mogen wij zeggen, dat de stof zeer gelukkig behandeld is, terwijlhet register op bet eind een zeer prac- tische wegwijzer kan genoemd. Hier en daar zouden wij een vreemd woord liever door een Ne derlandsch vervangen zien, niet uit overdreven purisme, maar met liet oog op degenen, voor wie in de eerste plaats de beer A. J. Oostdam schreef en „Futura" dit nieuwe welkome deeltje de wereld inzond! Mogen beide vreugde beleven aan den kleine! Te Zevenaar is, in don ouderdom van ruim 78 jaar, overleden de Zeer Eerw. Heer P. F. Masker. ZEerw. Hoer was priester gewijd op 15 Augustus 1854, en sinds 1 Nov. 1888, als pastoor te Soeterwoude a./d. hoogen Rijndijk, eervol de bediening ontslagen, li. 1. P. bracht de juffrouw nu eenige klap pen in bet gezicht toe en trok vervolgens baar de kleeren van bot lichaam, zoodat baar mooie blouse het daarbij ontgelden moest. Bloedvergiftiging Een werkman werkzaam aan de in aanbouw zijnde Parochiekerk „St. Elisabeth en Bar bara" in bet Schoterkwartier bad verleden week liet ongeluk om in een spijker te grijpen. Nu eerst is de hand zoo hevig opgezwollen, dat bij rijn arbeid niet meer kon verrichten. Naar Dmtschland. Gisteren morgen zouden een paar jongelui het eens probeeren of het zou gaan om in Duitschland te komen Geld hadden ze niet bij zich, en dat was dan ook het treurigste voor de ouders, die met het voornemen bekend waren geworden. Een der ouders van liet veel belo vend vriendenpaar waagde het hun nas af te snijden of rtachtte nog armen uit het hoofd te praten, jfciii.-' niet lukte dan zou ze de po litie er bij halen, die den knaap weer maar moeder terug zou transporteeren. Zachte wóórden hielpen niet en dus het laatste middel maar aangewend. De hulp der politie werd ingeroepen die er dan ook spoedig in slaagde de knapen aan te houden. Bemerkt werd toen dat zij gereedschappen met zich voerden. Daar de reizigers de herkomst daar van niet duidelijk op konden geven, werd de argwaan opgewekt en de jongelui legden dan ook ten slotte volledige bekentenis af. Die gereedschappen waren afkom stig van een bewoner van Velzen. Het spreekt vanzelf, dat de reis niet verder werd doorgezet en thans is de politie deze zaak aan het onderzoeken. HEEMSTEDE. Y. M. O. Jonge lingen, die wenschen deel te nemen aan het in Januari a.s. te houden onderzoek, ter verkrijging van een bewijs van voor-geoefendheid (voor bereidend militair onderricht), kun nen zich daartoe aanmelden ter ge meente-secretarie voor 10 Decem ber a. s. OVER VEEN. Tentoonstelling.. De afdeeling Overveen der Vereeni ging voor Bloembollencultuur zal in Januari a.s. eene tentoonstelling houden van bloeiende bolgewassen. ZANDVOORT. Soranus. Alhier is eene schietvereeniging „Soranus" opgericht. HILLEGOM. Referendum. Alhier wordt dezer dagen in verband met een vroeger door den Gemeente raad genomen besluit een referen dum gehouden van mannelijke in gezetenen hoven de 21 jaar, oyer het al- of niet-afschaffen van de kermis en het daarvoor in de plaats stellen van een door de gemeente of driedaagsch SCHOTEN. Een leuk tooneeltje. Gisterenavond omstreeks half 8 uur kreeg men in de Paul-Kru- gerstraat een onverkwikkelijk too neeltje te zien. Twee jongens kre gen liet met elkaar te kwaad. Eerst betaalden ze elkander mot klappen en ten slotte kwamen beiden op de straat terecht. Een heer passeerde er toevallig met zijn Ullmerdog. Den hond scheen die rollende snuiters niet te bevallen en hij pakte een der veclit- lustigen zeer onzacht met zijn baaitje vast, zóó dat de meester er tusschen moest springen en heel wat moeite had, om zijn hond van den jongen los te krijgen. Wonder is bet dan ook, dat de jongen er nog zoo goed is afgekomen. Er liep een massa volk bij. Geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. Gisteren werd bij de politie aangifte gedaan, dat een juffrouw die boodschappen ging doen, terwijl zij in den winkel stond, door haar buurvrouw op onaange name scheldwoorden werd begroet, Do twist liep zoo boog, dat de vrouw eerst haar man ging balen en er toen er op los schoot wijze, gesubsidieerd twee volksfeest. BENNEBROEK. Goed afgetoopen Gisteravond kwam een automobiel ui4 de richting Leiden en een fietsrijder van de tegenwoordige richting. Door een verkeerd uitwijken kwam de fiets recht voor de auto. De auto stopte dadelijk en hierdoor werd een groot ongeluk voorkomen, alleen was de fiets een weinig beschadigd. NOORDWIJKERHOUT. Goed weer. Het weer blijft bijzonder zacht. Eu dat komt ten goede aan het bollen poten. Menschen, die van voortmaken houden, hebben de bol len er al in. Maar bij alle werk, zijn er achteraan komenden. En die treffen het nu. Ook het vee geniet nog van de buitenlucht. Eu daardoor hebben wij ook lauger grasboter. Voor het gaan melken is het wel wat laat licht, en wat vroeg donker. Maar een mensch went overal aan, denkt een boer en hij melkt, ook in den donker, opperbest. HOOFDDORP Fort ificatiewerken De fartificatiewerken alhier zijn thans na een zeventien jarigen ar beid geëindigd, aan de bevoegde autoriteiten opgeleverd en door hen goedgekeurd. ZAANDAM. Zilveren bruiloft. Gis teren is herdacht, dat de Vrijwil lige Brandweer No. 3, kommandant de Heer P. A. Meijsberg, 25 jaar geleden werd opgericht. Als bewijs van waardeering voor de vele aan de gemeente bewezen diensten, had het Gemeentebestuur behalve een officieel schrijven, een geschenk in geld gezonden. Van de „Vereeniging van Kom- mandeurs van spuiten" ontving de jubileerende vereeniging een zilve ren herinneringsmedaille. Verschil lende assurantie-maatschappijen hadden gelukwenschen aangeboden, vergezeld van geschenken in natu- ra. W ORMERVEER Gemeenteraad. In de gisteravond gehouden Raadsverga dering deed de voorzitter voorlezing van een ingekomen schrijven van het College van Ged. -Staten, houdende mededeeling dat de Minister van Bin- nenlandsche Zaken geen termen beeft kunnen vinden tot het indienen bij de Staten-Generaal van een wetsont werp tot grenswijziging tusschen üeze gemeente en de gemeente Wormer. Vastgesteld werden twee suppletm- re begrootingen, dienst 1JÖ0, n. J.een betreffende den legger der wegen en voedpaden ad f40!) en een in zake den sluisbouw teZaandam,ad f1065.62. Tot lid van de plaatselijke commis sie voor het lag. onderwijs werd be-1 noemd de heer Joh. A. Laan. Herbe noemd werden tot leden van liet Bur gerlijk Armbestuur, de heeren Ik v. Leijden, A. Noordanis en J. de Vries Jr. en tot leden van de gascommissie de heeren Joh. A. Laan, J. W. Dek ker en N. F. Allan. Aan den heer F. G. van Asperen werd op zijn verzoek met ingang van Jan. 1907 eervol ontslag verleend als gemeentegeneesheer. Aan de orde kwam thans het vast stellen van een reglement, regelende de samenstelling en werking eener te benoemen „commissie tot voorberei ding van hetgeen, waarover de Raad heeft te besluiten in zake de geineen- te-financiën", welk voorstel door den heer D. Stam Mz. (bij wijze van a- mendement op dat van B. en W. was ingediend en waarmee B. en W., be houdens enkele wijzigingen verklaar den zich te kunnen vereenigen. Vol gens bedoeld reglement, dat in zijn geheel werd goedgekeurd, wordt aan de in te stellen commissie opgedragen het onderzoek van de gemeentereke ning; de begrootingen der voordrach ten, die strekken tot af-en overschrij ven en betalen uit de onvoorziene uitgaven, of tot wijziging dier begroo tingen. In handen der commissie wor den gesteld de rekeningen en begroo tingen van het Burgerlijk Armbestuur der gasfabriek en van die vereenigin- gen, welke subsidie uit de gemeente kas genieten; de staten van restanten en oninbare posten, wegens de plaat selij ke_ belastingen; de voorstellen tot invoering, wijziging of afschaffing van plaatselijke belastingen en voorts alle andere zaken, die in den Raad behan deling vereischten en betrekking heli- ben op de gemeen te-financiën, waarbij de voorsteller zelf nog aanvuldeliet kennis nemen van alle conceptakten van koop en verkoop. Tot leden dezer commissie, waarin de gemeente-secretaris het secretariaat vervult, werden benoemd de heeren D. Stam Mz., voorzitter, H. PetteJzn. en H. Boekenoogen. Na breedvoerige discussie werd op voorstel van B. en W. afwijzend be schikt opa. het verzoek van het Roomsch-Katholiek schoolbestuur tot aankoop van een bij de school gele gen stuk water, wijl de Gemeente dit niet missen kan en b. een adres van de vereenigingen het Protestantsehe Weeshuis en der bewaarscholen, in zake iiet dempen van slooten, tusschen genoemde gebouwen gelegen, wijl een particulier servituut daartegen bezwa ren in den weg legt. Vastgesteld werd nog een nieuwe instructie voor den opzichter der be graafplaats en aangenomen het voor stel van B. en W. om voortaan bij brand de wekkers telephoniscli op te roepen. Het grootste assortiment der laatste nouveauté'sBlouses Oostu u m rokk enMan tel cos- tumes vindt men in het Dames-Confectie magazijn. TH. LOHMAN, Groote Houtstraat b. d. A n e g a n g. Telefoon 1440. ARR. RECHTBANK. Terechtzitting 29 Nov. 190G. 1. F. C. H. liedjeszanger en J. A. v. G. zonder beroep„ beide zonder vaste woonplaats, Bedelarij en land- looperij voor het le feit ieder 5 dagen hechtenis en plaatsing in eene Rijks werkinrichting voor 6 maanden, voor het 2e feit vrijgesproken. 2. J. H. tuinder te Beverwijk we- derspannigheid en beleed, ambtenaar een week gev. straf. 3. J. N. koopman in groenten tc Haarlem, mish. en opz. vernieling f25 boete of 10 dagen hechtenis. 4. J. S. metselaar te Haarlem, dief stal een maand gev. straf. 5. N. van L. landbouwer, te Haar lemmermeer, diefstal, f20 boete of 10 dagen plaatsing in een tuchtschool. 6. J. G. de V. los werkman, zonder vaste woonplaats, verduistering, 1" 15 boete of 10 dagen hechtenis. 7. S. (Schipper) koopman tc Haarlemmermeer. Eenv. beleed, ambt. f5 boete of 3,dagen hechtenis. 8. G. D J. F. Z„ reiziger te Zaan dam opz. vernieling en mishandeling f10 boete of 5 dagen hechtenis. 9 G. K-, W.Vl., ,J S. J., A. S., werk lieden te Wormcrveer mish. de le en 4e vrijgesproken de 2e en 3e ieder een week gevan.straf. 10. M. v. T. bloemistleerling te Ilil* legom appèl kantongerecht Haarlem mermeer jachtovertreding f2 en f4 boete of 1 week tuchtschool voor iedere boete. 11. J. J. St. boekhouder zonder vaste woonplaats, bedelarij en landlooperij 2 maal 2 dagen hechtenis en 3 jaar plaatsing in R- W. I. 12. L. W. werkman te Haarlem diefstal 3 maanden gev. straf. Botsing. Hedenmiddag circa hall twee ontstond er een botsing lu - schen twee wielrijders. Een fietser kwam uit do Wav- moesstraat en een ander uit de Anegang. Doordat de een niet belde, kwamen zij met elkaar in botsing- Het voorwiel van den een was ge heel krom, terwijl de ander eeo diepe wonde aan de knie bekwam- •Jf. 'M

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2