Land- en Tuinbouw Uit den Omtrek Sociale Berichten. Kunst en Wetenschap Kerk en School, STADSNIEUWS." De representant van de firma Sint Nieo laas Co Zegt het voort! Een goed voorbeeld werkt meer nit dan liet aanpreken van de deugd. Vele ouders vergeten dat. Indien hetgeld gelukkig maakte, er zouden niet zoovele diep-onge- lukkige rijkaards zijn. Wie tevreden is met zijn lot, hoe arm en nederig hij ook zij, de ge lukkigste mensch mag hij zich noemen. Kalm, maar voortdurend ijverend, om voor de Nieuwe Haarlemsche Courant lezers en adverteerders te winnen, helpt men mede aan een der grootste sociale belangen van onzen tijd de Katholieke Pers. Vergelijkende proeven van het voede ren van maiskorrels en maïsmeel aan mestvarkens. Een Duitseh onderzoeker, Henny, heeft zeven winters aaneen verge lijkende voederproeven genomen. Eiken herfst werden de voor de proef bestemde varkens in twee zooveel mogelijk gelijke groepen verdeeld. Do eene groep ontving een pap van maïsmeel en tarwezemelen gemengd door middel van warm water. De andere groep kreeg eene kleine hoeveelheid van deze pap en, na gebruik daarvan, droge maïskorrels. Alle varkens hadden in overvloed water, zout en hout of kolenaseli- De mestperiode was in den regel 12 weken. De gezamenlijke resulta. ten waren voor 105 varkens in ieder groep1 ste groep gewichtstoename 6000 K.G., 2e groep gewichtstoe- me 5223. In verband met de hoeveelheid gebruikt voedsel bleek, dat bij voe dering met maismeel, op iedere 50 K.G. gewichtstoename 18 K.G., voedsel of 7 pCt werd bespaard. Verder werd uitgemaakt dat bij ge bruik van raeel de varkens minder tijd noodig hebben voor mesten, dan bij gebruik van maïskorrels. „Zentralblatt f. agric. chemie. ^looien in den grond kunnen er niet uitkomen, omdat het beender meel de ademhaiingsopeningen ver stopt en de meeste insecten daar door vrrstikt. Tegen aardvlooien geeft superphosphaat bitter weinig ook tegen slakken helpt beender meel veel beter. Thomasphosphaat mag op sterk ijzerhondenden grond niet gebruikt worden. Men kan nu ook nog aardperen planten en tevens oogsten. Wanneer men ze in den winter gebruiken wil, bedekt men nu den grond om er altijd bij te kunnen komen. An ders is dit niet noodig. Geef ze een behoorlijke ruimte. (Veldpost.) Beetwortelen op 't laad. Beetwortelen, die tot December op 't land ingekuild moeten blijven, beschut men tegen vorst het best door dicht bedekken met beetwor telbladeren. Proeven hebben aange toond, dat deze beschutting' beter de vorst weert, dan een bedekking van aarde van 1 voet dikte. Boven dien wordt veel arbeid bespaard. Het tijdroovende wegruimen van de aarde vervalt. („Veldp,") HILLEGOM. Jubileum. Den 6en December a.s. zal het 50 jaar ge leden zijn, dat de eerw. Zusters aan de R. K. meisjesschool alhier onderwijs hebben gegeven. Ploewel door de eerw.Zusters zeiven verzocht is geen uiterlijke hulde te betoonen, is toch door eenige invloedrijke dames bij de ingezetenen een col lecte gehouden om haar dien dag blijken van belangstelling en dank baarheid te kunnen geven. HALFWEG, Aangehouden. De politie alhier heeft twee personen aangehouden, die zich onder Velsen Op een adres van verschillende werkliedenvereenigingen, om in de gemeentebestekken het minimum loon te stellen op 25 ct. per uur en den maximum arbeidsduur te bepalen op 10 uur per dag, is door den gemeenteraad van Bussum con form het advies van B. en W., af wijzend beschikt. Weekblad St. Bavo. In de aflevering van deze week als illustratie „Gedeon en het won der met de wollen vacht," naar J eind en staat al gauw Vruchtboomen planten. Een fout, die bij het planten van vruch tboomen dikwijls begaan wordt, is de boomen dieper in den grond te zetten, dan ze in de kweekerij gestaan hebben. Omdat de plant aarde los is, zinkt dan de boom nog een heel te diep. Dergelijke boomen drijven hunne wortels naar boven en dragen later ook niet zoo goed als normaal ge plante boomen. Teneinde dergelijke tegenvallers te voorkomcu, dient men de jonge boomen een hand breed hooger te zetten dan ze in de kweekerij stonden. („Veldpost") telling, December. den Akker wordt gave, Op den Akker wordt nu niets meer gezaaid; alleen gave, harde knollen poot men nog in zand- en heidestreken tot zaadwinning, vooral om uit dit zaad olie te slaan. Kool zaad eischt, om een overvloed igen oogst te geven, zwaren kleigrond en voor een matigen oogst nog zavelgrond (klei- of leemhoudend zand). Knollen stellen zich met den lichtsten zandgrond tevreden, als men maar wat kali, phosphorzuur en stikstof in den grond brengt. Dit doet men voor knollen bijna voldoende met wat paardenmest, die meteen de knollen voor be vriezen behoedt, als men ze licht met turfstrooisei of stroo, riet of blal bedekt, zooals de bloembollen Hierbij wordt in het vroege voor jaar (begin Maartp per II. A. 100 K.G. beendermeel gevoegd. Gewoon lijk geeft men dit voor andere ge wassen in het najaar, evenals tho masphosphaat, omdat het dan den geheelen winter door kan oplossen. Sedert het beendermeel ontlijmd, ontvet en gestoomd in den handel komt, kan men het gerust in het voorjaar gebruiken, waar men in het najaar geen kalkhoudenden mest mag geven bij stalmest. Bo vendien is het nu even duur per K.G. phosphorzuur als thomasphos phaat, n.l. II cent, zelfs veel goed- kooper dan in superphosphaat, waar een K.G. phosphorzuur 0.24s kost, en dun werkt dat beender meel veel zekerder. Superphosphaat mag in het najaar gebruikt wor den, omdat het phosphorzuur daarin meest altijd wordt vastgehouden (onoplosbaar gemaakt) door kalk of ijzerverbindingen in den grond. Dit gaat zoover dat een belangrijk deel in 't geheel niet oplost, waar van men bij beendermeel nooit last heeft, j Bovendien is beendermeel, wegens de sterke zwavellucht (zwa- volzunr wordt tot het ontvetten ge bruikt) een uitmuntend middel tegen aardvlooien, die het gewas anders op hente gronden zoo geducht teis teren. Laat liet er daarom maar bovenop hggen; even inharken is genoeg. De overwinterende aard- Goeree, Hollandsehe School, 17de eeuw. De inhoud is verder Op éen trap vervolgdoor J. F. P. Jansen In den dood, Adventbeeld, door -J. J. G.W. Stille weldaden, St. Nieolaasver- dooi' Wilhelmina van Be- souw DiocesaanberichtenZEm. Kar dinaal dr. A. II. FischerEen jubileum; Weekkalender, Pater Weimar f en giften voor den verde ren afbouw van de Kathedraal. Vrouw Bristow, de kosteres, door M. P. Het meisje, dat Dickens als model gediend heeft voor zijn Kleina Dora, leeR nog. Zij is nu 94 jaar oud en nog Hink. Dezer dagen zal zij een bazar openen. Ze heet mevr. Cooper, is sedert twintig jaar weduwe en woont te Londen. Z.D.II.de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te 's Gravenhage (II. Willi brordus) den WelEerw. lieer J. G. Onel; tot kapelaan te Amsterdam (H. Nieolaas binnen de Veste) den WelEerw. C. F. J. M. deMeulder; tot kapelaan te Dordrecht den Wel Eerw. Heer J. B. J. M. Höppener tot kapelaan te Alkmaar (II. Lau- rentius) den WelEerw Heer H, A. J. M. Quant; tot kapelaan te Be verwijk den WelEerw. Heer A. W. Hulsbosch; tot kapelaan te Hoorn den WelEerw. Heer J. A. Hen- drikx; tot kapelaan te Stompwijk den WelEerw. Heer A. Koopman, assistent te Beverwijk; tot kape laan te Bovenkerk den WelEerw. Heer P. J. de Kok en tot kapelaan teQuintsheul denWelEcrw.Hr. L.N. Geldermans, die assistent was te Delft (II. Hippolytus), Jubileum Pater F. Hendriclis De commissie tot 25-jarig jubileum van Pater F. Hen drichs verzoekt ons ter voorkoming van misverstand mede te deelen, dat zij op den feestavond van Dinsdag 4 December r.iet slechts de gevers van het huldeblijk wenscht vereenigd te zien, maar ook hun dames, evenals de geefsters-zelven. De hun toegezonden uitnoodiging richt zich dus tot hem of haar, die een bijdrage inzond, met een dame. S. J. viering van het Ingezonden Mededeeling Dloed, rijk, zuiver, en in overvloed, is wat gij vereischt om U van Uw bloedarmoede, neerslachtigheid, loomheid, zwakheid en uitgeputheid te bevrijden, en dit kunt gij snel, zeker en op aangename wijze verkrij gen door het gebruik van Scott's Emulsion, van levertraan en hypophos- phiten van kalk en soda, waarvan de buitenge woon versterkende eigenschappen verkregen zijn door de groote zui verheid en werkdadig- heid van de bestanddee- len en de volmaaktheid aan diefstal hadden schuldig ge maakt. Een deel van het gestolene (gereedschap) w erd nog in hun be zit gevonden. Brand. Bij zekeren H. V., in den Haarlemmermeer, ontstond gisteren een brand, welke door de krach tige hulp der buren tot een bin nenbrand beperkt bleef. Bij onder zoek door de veldwachters Rijnders en Vos is gebleken, en vervolgens ook door de bewoonster bekend, dat de brand door henzelven was gesticht, waarop V. onmiddellijk in hechtenis werd genomen. De verzekerde som is slechts f500; het huis behoort aan den schoonvader van de gearresteerde, die het ook bewoonde. Nader vernemen wij, dat ook V. heeft bekend. VELSEN. Openbaar debat. Naar aan leiding van de jongstgehouden ver kiezing voor den Gemeenteraad in deze gemeente, heeft de Heer R. de Boer, te IJmuiden, secretaris der vrij zinnig-democratische kiesvereeniging welke den Heer Netscher candi- daat gesteld had den Heer Rö- melingh, arts, uitgenoodigd tot een openbaar debat, naar aanleiding van diens bemoeiingen met deze verkie zing. IJMUIDEN. Terug, Alhier is de bemanning van den trawler Monarch (directie Planteydt) teruggekeerd. De boot zelve had een lek gekregen en was gezonken; eene sleepboot had de opvarenden gered. VOORHOUT Inbraak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is bij den Bloemist Berbee aan de zandsloot, onder deze gemeente, do brug voor diens woning neergelaten, en hebben zich een of meer personen door braak toegang verschaft tot paardenstal en koetshuis en van daar uit een paard met rijtuig medegenomen. Dacht men aanvankelijk met een z. g. aardigheid te doen te hebben, later bkek dit ze ker niet het geval want nergens was een spoor van paard noch wagen te vinden. Of 't in verband staat met den St. Nicolaas-Zaterdag,die daar een enkelen keer nog wordt gevierd, kan niet gezegd wordenofschoon het voor „een grap" toch wel wat ver gaat. ALKMAAR. Hevige brand. Een hevige brand is Vrijdagavond half- negen alhier uitgebroken in het pakhuis „De Koophandel", aan de Baangracht. De vlammen namen onverwachts zoodanig in omvang toe, dat aan blusschen niet te denken viel. Aangewakkerd door een hevigen Westenwind hadden de daarachter liggende huizen het zwaarte verant woorden. De brandweer deed krach tige pogingen om deze pérceelen te behouden; van het aangrenzende woonhuis van den Heer L. Gilles begon ook het dak te brandendoch, hoewel het' huis groote schade zal hebben, is liet gedeeltelijk behou den gebleven. Het aan de andere zijde grenzende nieuwe boterpakhuis met timmermanswe? kplaats, waar van het dak ook in brane geraakte is gespaard gebleven; ook hier zal de waterschade groot zijn. Het verbrande pakhuis De Koop handel was voor het meerendeel van hout, waariu verschillende werk plaatsen van timmerlieden, van een moubelmaber en van een behanger waren hevestigd. Door den voorraad hout en andere brandbare stoffen hadden de vlammen ruimschoots voodsel. Het was een prachtig gezicht, toen de voorgevel naar beneden stortte, en ook de verschillende zolders in zijn vaart mede nam. Het was een vuurzee, zooals men hier na den grooten brand der Alk- maarsche Meelfabriek in 1898 niet gezien heeft. Men vermoedt, dat de brand is ontstaan achter in het pakhuis „De Koophandel": de daar achier ge legen waskaarsenmakerij was ier- stond een prooi der vlammenvan het huis van Mej. wed. Klaverwij- den, dat daaraan, grenst, is het bo vengedeelte uitgebrand. De hieraan belennende huizen van de heeren Hoekmeyer, Wolzak en Van Kessel hebben, hoewel deze behouden zijn, ontzaggelijk veel wa terschade. Om ongeveer elf uur was men het gevaar meesteréén der spuiten is echter den geheelen nacht gebleven, om de telkens opflikke rende vlammen terstond te bedwin- HAARLEMMERMEER. Brand stichting. Van hier is gevankelijk naar Haarlem overgebracht de ar beider Vaandering, wonende Ring dijk bij de Liede, die getracht heeft Vrijdagmorgen zijn woning in vlam men te doen opgaan. Door de krachtige hulp van buren bleef het bij een binnenbrand. V. zoowTel als zijn vrouw hebben na een ernstig onderzoek en langdurig verhoor bekend den brand te hebben ge sticht. AALSMEER. Felle brand. Vrijdag avond omstreeks O'/b brak te Kudel- staart, onder deze gemeente, een felle, brand uit. De brand schijnt begonnen te zijn in een onbewoond gedeelte van een oud huis, datee- rende nog uit het begin der zeven tiende eeuw, vermoedelijk dus wel het oudste huis dat te Aalsmeer staat, 't welk geheel afbrandde. In het voorste gedeelte van het huis woonden nette arbeidersmenschen wier huisraad enz. gsheel verbrand de en waarvan niets was verzekerd Het er naast staand café De Drie sprong" annex slachtplaats met groote schuur, waarin opgeborgen 35 wagens hooi plm. 200.000 turven, werden mede een prooi der vlam men. Drie brandspuiten, een van Kudelstaart en twee van Aalsmeer werkten, waardoor werd voorkomen dat de brand zich verder uitbreidde De huizen, eig. P. Jansen, alsmede diens huisraad etc. waren tegen brandschade verzekerd. De oorzaak is nog onbekend. DE STREEK. Bloembollen. De zeer goede uitkomsten, welke men alhier reeds met de bloembollencultuur heeft verkregen, hebben de firma Rood, te Bovenkarspel, doen besluiten ook in de Beemster een proefveld aan te leg gen. Het zal voorloopig nog eene proef neming op kleine schaal zijn, met het doel de bloembollencultuur ook in de Beemster bekend te maken. in van het ranglijstje der le klasse westelijke competitie, waarvan de stand thans luidt: SdSURrU i I 3 3 -§ cr S af a Denkt er aan, II. H. Win keliers de representant van Sint Nieolaas en Co. noteert nog altoos ijverig de adressen der Firma's, die in de Nieuwe Haarlcmsche Courant ad ver teeren. gen. De perceelen van den Heer Gril les waren verzekerd bij de „Ilaag- sclie Assurantie voor Brand ,enz. van 1805", te -s-Gravenliage. Onbestelbare brieven 2e helft November. BINNENLAND. Brieven. 1. J. J. Hoeksema. 2. J. C. Erpers Royanrds. 3. Bakker, allen Amsterdam. 4. Wed. v. Vol lenhoven Baarn. 5. M. W. Pynap- pel. 5. Oh. Bottelier. 7. Crediet- stelling Box 139. 1. C. S. Gardenier allen 's Hage. 9. J. Slengers. 10. J. A. v. Leeuwen. 11. J. Serné. 12. Mevr. Storm de Grave, allen Haar lem. 13. klein IJmuiden. 14. Fre- derik Nijmegen. 15. Mej. J. Drabbe. Rotterdam. 10. II. Wotman Rlic- nen. 17. v. Kuffelen Wcesp. 18. L. Keur en 19. J. v. d. Meye Zand- voort 20. Mej. Huberts Zutphen. Briefkaarten. 1. H. Hayringa Maf te rn. 2 Hendriks. 3. n. Alom. 4 Mej. M. Schaaff, allen Amsterdam. 4a Mevr.Pfaff Rotterdam. 5 Mej. A. Tromp Seheveningen. 6 H. Haze Velp. 7 gest. Antw. Amst. D. Met!en Amsterdam. BUITENLAND. Bneven. 1. A. Ij. Scheller Duis burg 2. Berlitz school Posen. Briefkaarten. 1. II. v. Ocst Li ego. Voetbal. Nederlandsche Voetbalbond. De competities. Storm en regen waren gisteren aan het woord. Desondanks zijn er nog 'li paar manmoedige scheidsrechters geweest, die voor geen regen of wind zijn teruggedeinsd. Zoo heeft Ajax in Lelden wederom van Sparta gewonnen, en is H. F. C. erin geslaagd om op het kantje af op het modderige D. F. C.-terrein met 43 te winnen. In Den Haag werd op het Quick- terrein nog begonnen. Doch daar op dat geheel onbeschut liggend terrein was spelen niet mogelijk, zelfs de toe schouwers hielden zich nauwelijks staande. Desondanks waren er nog heel wat toeschouwers, die den tocht naar Ilanenburg hadden ondernomen. H. V. V. won den opgooi en speelde met den orkaan in clen rug. Quick's verdediging was puik en na 17 mi nuten, toen scheidsrechter Dijxhoorn deed staken, was de stand nog steeds 0—0. H. B. S. maakte met 8 man een vergeefsche reis naar Breda, doordat een déraillement der stoomtram van de lijn seheveningen Den Haag der H. IJ. S. M., baar secretaris en 3 spe lers die een telegram van den con sul hadden ontvangen, meldende, af keuring van Vel oei tas' terrein te laat aan 't station deed komen, toen de andere spelers al naar Breda wa ren afgereisd. De wedstrijd Haarlem Hercules werd na 20 minuten spe- lens eveneens wegens regen gestaakt. H. F. C. aan het hoofd. Door het niet spelen van H. V. V. en door haar overwinning op D. F.C. neemt H. F. C. thans de eerste plaats I Bekerwedstrijden; 2e ronde. Jammer genoeg zijn de meeste Ijekérwvdstrijden door de slechte weersgesteldheid, die vooral in den middag de meeste velden onbe speelbaar maakte, tot a.s. Zondag moeten uitgesteld worden. Menige vergeefsche reis werd nu gemaakt. Van de gespeelde wedstrijden verdienen speciale vermelding Hol land's overwinning te Amsterdam op Tubantia en Haarlem IPs over winning op Allen Weerbaar, en last not least de verpletterende neder laag van Wilhelmina door het Haagsche Voorwaarts. In Arnhem won Vitesse van Her cules, na 'n zeer spannenden strijd. Arnhem. VitesseHercules, 43. Haarlem. Haarlem II Allen Weerbaar, 31. Amsterdam. HollandTubantia, 4—1. Rotterdam. V. O. C.Victoria, 50L Sparta IIHercules (Ensche de) 50*. Concordia IIVoc. II, 31. AchillesQuick (Amersfoort) gestaakt wegens regen toen Achil les met 20 de leiding had. 's Hertogenbosch. Wilhelmina Voorwaarts. Dordrecht D. F. C. IINeptunus, 1—3. De overige wedstrijden zijn ge staakt of in liet geheel niet ge speeld. Overplaatsing. De soldaat J. Dijk stra van het regiment Grenadiers en Jagers wordt overgeplaatst bij het 10e Reg. Inf. alhier in garnizoen. Taecti-sche Oefeningen. Heden vertrok de kolonel Comm. van het 10e Reg. Inf. naar 's Gravenhage tot het bij wonen voor tactische oefeningen op kaart onder leiding vair den Divisie commandant. Een lastig heerschap. Gisteravond maakte een passagier van de paar dentram het een anderen reiziger danig lastig. Zijn gedrag was zelfs uitdagend. De man werd gelukkig in de uitvoering zijner ouvredelieveilde pogingen gestoord, doordat de con ducteur hem uit de tram zette. Mannenzangvereeniging „Onder-Ons". Volgens het programma, word Zaterdagavond 1 Dec. reeds de derde bijeeukomst gehouden van bovengenoemd koor in de Concertzaal van St. Bavo. „Onder ons" werd op gericht uit het personeel der firma Beijnes, als Directeur zou optreden de heer W. P. van Gemert. Als hoofdmotief beeft deze vereeniging zicli te doel gesteld, gezellige avon den met zooveel mogelijk eigen krachten te organiseeren, tot bevor dering van de vriendschap onder ling, terwijl zij ernstige pogingen in 't werk stelt, de uitvoeringen zóó te doen slagen, dat men ze op de schaal van beteekenis kan plaatsen en veredelend op 't auditorium moet werken. Eensdeels is zij reeds geheel ge slaagd; gezelligheid heerschte er volop, de zaal overziende bemerkte men aanstonds dat de juiste stemming aller harten in beslag bad; hierin ligt dus reeds ook opgesloten, dat waar het koor van liet „zijne" bood men met groote tevredenheid van het aanbod profiteerde; hiervoor past zeer zeker den ij verigen directeur een woord van hulde, maar ook een aanmoedigend woord, om met on- vermoeiden ij ver voort te gaan zijne trouwe volgers tegen den zoo moei- lijk te beklimmen, müziekalen berg op te voeren. Het gaat natuurlijk niet aan om van een koor, lietwelk in zijn eerste levensjaren is, zijn aanvangperiode eisclien te stellen; bovendien sche nen mij enkele le tenoren niet erg gedisponeerd, beter slaagden de bassen, doch in 't algemeen, werden de nummers die ik hoorde, zonder stoornis afgezongen, en dat is reeds iets, a capella, al zijn de werkjes dan ook niet moeilijk, beter had men ook eens een friscli werkje, met begeleiding kunnen tusschen- voegendan heeft het koor in ieder geval eenige tegemoetkoming. Over de soliste mej. Schoon zwijg ik liever, zij was na eenige onge steldheid niet gedisponeerd. Komaan „onder ons" met moed weer begonnen de intentie volgend van uw directeur, aan wien wij gerust mogen overlaten de nuaeee- ring, uitspraak enz. Vol verwachting tot een volgend'- maal. JAC. DE JONG. Scheepsbouw. Van de werf Conrad" alhier is Zaterdagmiddag te water gelaten de stoombaggermolen „Almeria" bestemd voor de havenwerken van Almeria in Spanje. Tentoonstelling Gemeente- Administratie. Aan gemeentebesturen en ambtena ren, die op de in September j. 1. van wege den „Nederlandscken Bond van Gemeenteambtenaren" te Amsterdam gehouden tentoonstelling op gemeen telijk administratief gebied hebben ingezonden, zijn thans door het Bonds- bestuur o. a. de volgende bekroningen toegekend. Zilveren MedailleG. D. Donath, ge- ineente-secretaris te Alkmaar, voor grafisch overzicht mark taan voer en overzicht plaatselijke wetgeving; Ge meentebestuur van Edamwoningbouw en Vissckerijschool; G. J. Kok Jr.. ambtenaar ter secretarie te Haarlem bevolking Verguld zilveren medaille. Th. J. Wij- noldv Daniels., secretaris te Velsen persoons-kaartenstelsel, enz. Bronzen medaille L. van der Vogt, ambtenaar ter secretarie te Alkmaar plaatselijke belasting Gemeente bestuur jvan Purmerendraadsversla- gen, enz.. Museum van Kunstnijverheid. Gedurende de maand November werd het Museum van Kunstnijver heid te Haarlem, bezocht door 344 belangstellendenterwijl uit de aan het Museum verbonden boekerij. 172 boek en plaatwerken naar verschil lende plaatsen van ons land verzon den werden. Werf Conrad, Als gevolg op het goedgunstig beschikken der Directie der „Werf Conrad" op het yerzoek der werk lieden om den Maandag, die tusschen den Zondag en de Kerstdagen valt vrijaf te hebben, waarvoor de werk lieden des morgens een half uur vroeger beginnen te werken, is door twee derde der volwassen werklie den nogmaals een verzoek totde Direc- lie gericht om nog 19 dagen vroe ger te beginnen en dan op Oude jaarsdag vrijaf te hebben. Ook dit is weder goed gevon den zoodat de werklieden dan van ede 12 werkdagen 5 vrijaf zullen h b ben. De kennismaking met Mevrouw III. Even vlug bijna als de telefonische order uit De Kroon was vertrokken even vlug stond de wagen der firma Hoppen van den Sclioterweg voor. Man den vol Bisschopwijn werden afgela den. Het werkpersoneel hielp dapper mee en toen alles gereed was kreeg elk hunner van den representant een half dozijn soliede werkkielen van de firma D. van Beminelen Groote Houtstraat 8587 cadeau. Hot spreekt vanzelf, dat de sj ouwers niet weinig in hun nopjes waren over de goedgeefschheid en do gulheid van dien goeden, edelen man. In den kortst mogelijken tijd was een der wijnmanden uitgepakt en in 5 minuten tijds zaten we aan een verkwikkend glas Bisschopwijn- Wel, zei ik hoopvol, niet uw be zoek aan de firma D. do Clercq te Bloemendaal, waar u die prachtige Moya-schrijfmachine kocht, was zeker uw tournee geëindigd O, neen, zei hij, eerst was ik wel van plan mijn inkoopen voor een paar dagen te staken en slechts een wan delingetje door de straten te gaan maken% Mijn beurs was zoo plat als een sch'olletje geworden. Door de vele uitgaven had ik mijn laatste Hol- landsch geld uitgegeven. In de tram zittend, haalde ik do Nieuwe Haarlemsche Courant even voor den dag om te zien, of er een goed bankierskantoor in stond, waar ik een stapeltje Spaansch bankpapier in Hollandsch zou kunnen omzetten. En als altijd, ook thans verliet mijn trouwe gids mij niet. Aan 't Station gekomen, stapte ik over op de Ceintuurbaan, reed tot de Kaasmarkt en vond daar in de buurt weldra de kassiersfirma Van Vloten de Vries Bange Veerstraat 3 Ik werd er uitstekend bediend en mijn geld werd tegen ongelooflijk Imogen koers ingewisseld. Toen ik weer buiten kwam, besloot, ik eens op mijn gemak de sehoone Spaarnestad te gaan bezichtigen. Maar he groote, ijzersterke geellederen por tefeuille, die ik gekocht had bij de firma Anton de Rooij Anegang 14 zat stampvol met inkoopnotaas. En dat zware onhandige vrachtje hinderde me geweldig. Bovendien mijn firma wenscht altijd bij terugkeer een nauwkeurige rekening en verantwoor ding en daarom voert haar represen tant geregeld een compleete adminis tratie in miniatuur bij zich. Om deze tot op 't moment te laten bijwerken, moest ik een zeer accuraat ï|c Eisen altijd de Enral- i v ta sie met dit handels-VclH. uGrGlCilll^, ljQ Ult~ merk: .,r)eVissche^k0m"st yan 30 jar GD het het merk van Scott proces, ondervi ncüng. Bij apothekers en drogisten verkrijgbaar. a O t— co co t-. CD Ol CS Sc'-H T-H T—i r-H T-i rH O O O O CO CO O CO CO .CO O CO O CO N N CO CO CO fM H CO CO -.lit.! OT* O CO co CO OD »o O O -f O CD O M Cl H Cl Cl H Cl Cl H to 'O H H Ci O co lC IQ CO n i 4 i i' 'i i h h ci co io to1£^ rS iH hcohhOiMhhh oC -rtl IC IC tl) T—I bc ooo^cftoiOascyDOcc' cd fl

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2