Kunst en Wetenschap Sociale Berichten. De bloedarmoede is genezen. STADSNIEUWS. Uit den Omtrek Kerk en School. De representant van de firma Sint Nico- laas Co uitvoerigheid is voor wie 't naadje van de kous kennen wil, juist een voordeel. Maar gesteld zelfs dat de Natie reikhalzend uitzag naar een korte samenvatting van de„Handelingen", een betrouwbaar résumé, dan zou zij nauwelijks slechter terecht kunnen dan bij het „officiëele" ré sumé, dat ons nu wordt voorge spiegeld. Ten eerste omdat het een résumé, en voorts omdat het officieel zou zijn. Elke samenvatting is partijdig. Wie uit een uitvoerige rede iets weg laat, wie kiest,zift,oordeelt; wie twee redevoeringen ongelijk behandelt, doet evenzoc; wie niet bemerkt, dat een woord op z'n pas belangrijker is dan lang geredekavel, maakt een fout om kort te gaan, hij die de officiëele samenvatting [opstelt, brengt er zijn persoonlijkheid in. "Waar partij kwesties en personen- kwesties gaande zijn, is men teerge voelig, al niet veel minder dan waar kunstenaars iets geven van hun werk; en nu stelle men zich eens voor een „ambtelijk résumé" van een schilderijen-tentoonstelling, een tooneel-opvoering, een concert! De bewerker moet er zijn per soonlijkheid inbrengen, en daar ligt het groote gevaar. Want, terwijl het publiek bij 't lezen van een courant altijd toch rekening houdt met den man die 't schrijft, dus onder 't lezen onwillekeurig zelf correcties aanbrengt en voorbehoud maakt, behoeft hij dat niet te doen waar een ambtelijk verslag den schijn aan neemt, de officiëele waarheid op te disschen. Officiëele waarheid Laten we dat wanbegrip niet verder verbrei den dan reeds het geval is; in ons vrije land heeft dat kwaad tot dusver niet sterk gewoekerd. Een analytisch verslag moge waarde hebben voor de leden onzer volksvertegenwoordiging, als een soort van „affichage", om hun woor. den beter te laten doorklinken naar alle lagen van het volkhet publiek zelf zou o. i. veel meer gebaat zijn met de uitvoering van het denkbeeld door het Kamerlid Van Vuuren in overweging gegeven: een deel van het kapitaal, dat vertegenwoordigd wordt door een jaarlijksche uitgaaf van f 40,000 (of f 60,000, de Eerste Kamer meegerekend) nog liever te besteden aan de zoo hoog noodige verbetering der tribune van de pers. Daarmee zou de betrouwbaarheid der Kamerverslagen meer bevorderd worden dan door het onbestaanbare „objectieve verslag", dat men in Den Haag mogelijk acht. Z. H. de Paus heeft dr. L. P. J. Berends te Nijmegen, die een reeks van jaren verbonden was aan het R. K. Ziekenhuis aldaar en zich met belanglooze zelfopoffering aan de arme zieken heeft gewijd benoemd tot ridder in de Orde van den H. Gregorius den Groote. Jubilé Westerwoudt. In de afgeloopen zitting der Sta ten mocht de heer mr. F. Th. Westerwoudt het 50-jarig lidmaat schap dier vergadering herdenken. In dat tijdperk maakte hij gedu- 40 jaar deel uit van het college van Ged. Staten. Thans is hij nog aan dat college als buitengewoon lid verbonden. Ter eere van der jubilaris ver- eenigden de heer comm. der Ko ningen in de provincie Noord-Hol land en mevrouw Van Tienhoven in de vorige week verschillende gasten aan hunnen disch. Met hen zaten aan de leden van Ged. Staten de leden van de Staten die zich tot een commissie hadden gevormd om den heer Westerwoudt een stoffelijk bewijs van waardeering aan te bieden, en eenige der hoofd ambtenaren van de provicie. Grondwetsherziening. In de vergadering der Tweede Kamer was ingekomen een bericht van den heer De Beaufort, dat hij die vergadering geheel of ten deele niet zou kunnen bijwonen, wegens vergadering der Staats-Commissie tot herziening van <'e Grondwet. De Minister van Oorlog, Gene- raal-Majoor Staal, heeft zich giste ren naar Het Loo begeven, voor een conferentie met H. M. de Ko ningin. Predikant-Kamerlid. Blijkens een mededeeling in de „Ned. Kerkb." zou de beslissing over de onvereenigbaarheid van het predikantsambt met het Kamer lidmaatschap bij de stemmingen van de Provinciale kerkbesturen gevallen zijn met 48 tegen 29 stem men. Bij de stemming over het voor- loopig aangenomen artikel waren er 32 beslist voor, 9 tegen en 27 voor aanneming met wijziging waarbij dispensatie mogelijk bleef. Zeer juist. Wij hebben reeds het onze gezegd over het analytisch verslag der Kamerzittingen. Een incident mogen we nog wel even bespreken. Door den heer de Stuers werd aanmerking gemaakt op eene wijziging eene vervalsching", zei spreker die een der ambtenaren aanbracht in 's Ministers woorden bij de Indische Begrooting. Zeer ter snede merkt „de Tijd" naar aanleiding van een en ander op „Wellicht zal het velen ontgaan, dat door den heer De Stuers hier, tegen zijn wil, een zeer krasse bestrijding is geleverd van de voorgenomen uitgave. Of de be sproken ambtenaar opzet gepleegd heeft of niet, kan men gerust onbeoordeeld laten. Maar het feit staat vast, dat het euvel gepleegd is door een ambtenaar en niet door een verslaggever. En aangezien nu een analytisch verslag moet worden gemaakt door ambtenaren, is het klaar als de dag, dat hun ambt geen remede is tegen onnauwkeurigheid en, volgens den heer De Stuers, zelfs niet tegen par tijdigheid en vervalsching. Natuurlijk zal de Kamer, die hierover morgen te beslissen heeft, met die er kenning rekening dienen te houden." In 't duister. Opeens zaten Zaterdagavond na zevenen vele bewoners van Amster dam, vooral talrijke winkeliers en verschillende koffiehuizen en restau rants, in het duister. Het electrische licht uit „Electra" gaf geen stroom meer. 't Was typisch b.v. in de Kal- verstraat, Utrechtschestraat, Regu- liersbreestraat en andere hoofdstra ten om de winkels te zien, die zich anders baden in een zee van licht. Hier en daar in de uitstallingen en op de toonbank brandden kaar sen, wel een fantastisch gezicht, maar de winkelier was woedend. Juist liep 't tegen het uur, dat de menschen stadwaarts togen voor de St. Nicolaas-inkoopen en dan nog de Zaterdagavond vóór den feestdag I Er zijn winkels, die ,t van hun licht moeten hebben. Zoo b. v. in de Kalverstraat het verkoophuis van de nagemaakte diamanten. Al het aantrekkelijke was van de eta lage af toen de gloeilampjes uit gingen. Of de winkeliers ook uit hun humeur waren En niet min der de directies van schouwburgen, die bij „Electra" aangesloten zijn, zooals de Hollandsche Schouwburg en Frascati. Men verkeerde in het onzekere of de voorstelling wel zou kunnen doorgaan. In de groote café's werd 't nog al gemoedelijk opgenomen. Zoo werd er, naar we hoorden, in „Mille Colonnes" gezellig gedineerd bij een gaspitje en de kapel speelde bij het uitgaan van het licht een wiege liedje. De oorzaak van de storing. Zoo wat allen, die in het duister gezet waren, ijlden naar de tele- phoon. No. 2174, Electra, juffrouw In gesprek, mijnheer, maar met een goed kwartier krijgt u wel licht. De vriendelijke telefoonjuffrouw, die al de nijdige abonné's van Elec tra moed insprak had gelijk. Na drie kwartiers, een goedAm- sterdamsch kwartiertje, werd weer stroom gegeven. Er was een defect aan een der machines bij de centrale van de „Electra,, aan den Haarlemmerweg. Er moest overgeschakeld worden op de reservemachine, waardoor een tijdlang geen stroom geleverd kon worden. Een dergelijk ongeluk gebeurt gelukkig zelden, een- of tweemaal hoogstens in een jaar. Het licht brandde al weer voor achten, zoodat de schouwburg voor stellingen konden doorgaan e de winkeliers hebben geen groote scha de gehad, wijl de groote stroom van winkelende menschen toch eerst pas op dit uur komt. Een lastige gast. Dezer dagen werd gemeld, dat in den omtrek van Koedijk een groote vogel vermoedelijk een arend een meisje aanviel en met moeite verdreven werd. Thans leeft het dier in de duinen onder Egmond, In de afgeloopen week vloog het op 't hoofd van een 7-jarig kind. Geluk kig zag de vader het en deze snel de met nog iemand toe. Doch het roofdier was niet bang uitgevallen. Hoewel de mannen met stokken gewapend waren, vloog het pas weg, nadat het beiden eenige malen in den nek had gepikt. heeft men haar niet gevonden. Men vreest, dat haar een '[ongeluk overkomen. is Op hol. Gisteravond ging het paard voor een postkar die op het Damrak te Amsterdam reed op hol. Bij de oude Brugsteeg gekomen botste de kar tegen een handkar, waardoor de koetsier van den bok geslingerd werd en bewusteloos werd opgeno men. Hij werd in een der winkel huizen weer bijgebracht. Het paard bekwam gee o letsel. De schok was zóó hevig, dat het onderste, van den postwagen werd vernield. Wie lacht er 'ns mee? Gesmaakt, heeren? vroeg de Ober in het groote bötel. Nogal, maar er was geen peper op tafel. Die komt straks meneer in de rekening. A. Heb je op je automobiel- tocht de villa van X gezien, die precies aan den straatweg ligt? B. Neen!ik reed zóó snel, dat ik ze voor 'n mijlsteen heb aangezien. Jonge dame, (die in stilte een jongen dokter bemint). Nu heb ik al vier-en-twintig verschillende ziekten gehad en hij merkt nog niet wat me mankeert! StudentIk had vannacht eene geweldige drukking op de borst Hospita:. Dat geloof ik graag. D« andere studenten lagen allen over U heen, toen mijn man U uit de goot opvischte. Kellner „Er is nog heerlijk ge hakt ook, meneer Journalist: „Dank je wel; 'k houd niet van wekelijksch over zicht. A. „Is die kwast ook al gedeco reerd?" B. „En erg ook!" A. „Waarvoor?" B. „Voor zijne kwasterigheid ze ker." Amerikaansche dame: „Bij ons heeft iedere familie haar eigen kok." Hollandsche dame „Bij ons hreft zelfs ieder soldaat zijn keukenmeid Professor, die met een servet on der de kin bij den barbier zit „Kelner, komt de soep haast?,, Internationale tentoonstelling van het badenwezen en het badstadsleven te Spa (België). Spa, het zomerverblijf van H. K. H. Mevr. de Prinses Clemen tine is gelegen in de schilderach tigste streek der Ardennen. Het Guldenboek dezer stad vermeldt hare faam sinds meer dan drie en een half eeuwen. Spa bezit de rijkste ijzerhoudende minerale wateren en hare badinrichting is de prachtig ste en de best ingerichte van Noord- Europa. De gezondheidstoestand te Spa is spreekwoordelijk geworden. Het seizoen duurt van Mei tot No vember. Onder zulke voorwaarden is de grootste bijval verzekerd aan de Tentoonstelling van Badenwezen en Badstadsleven, die zal plaats hebben te Spa, in Juli-Augustus 1907, onder de Hooge Bescherming van H. K. H. Mevrouw de Prinses Clementine en onder begunstiging van den Staat, de Provincie en de stad. Het programma dezer Tenstoon- stelling omvat: Boden wezen, Ge zondheidsleer, Genees- en artsenij kunde, Bouwkunde, Meubelen en behoorige vakken, Decoratieve en Grafische kunst, Electriciteit, Toiletartikelen, Voedingsmiddelen, Vervoermiddelen, Sport en Ver makelijkheden, Vereeniging*en Pu bliciteit. Het Algemeen Secretariaat der Tentoonstelling is gevestigd Avenue de Marteau, 40, te Spa. Doodelijke val. In de stallen der ca valer iekazerne te Amersfoort is Zondagavond een ernstig ongeluk gebeurd. Een hu zaar, die op den hooizolder bezig was, viel door een misstap naar be neden. In zorgwekkenden toestand naar het militair hospitaal gebracht, constateerde de dokter hersenschud ding. Even later is hij overleden. Aan de ouders werd telegr afisch be richt gezonden. De Kamer van arbeid voor de bouwbedrijven, enz. te Hilversum en die voor de Confectiebedrijven te Utrecht hebben besloten, naar aanleiding van een circulaire van de Rotterdamsche voor de tabaks industrie, een onderzoek in te stellen naar de huis-industrie in de door haar vertegenwoordigde bedrijven. R. K. Middenstandsvereeniging. De le Haarlemsche Katholieken dag te Delft gehouden 3 October 1.1. heeft in Vlaardingen reeds zijn werk gedaan. Vrijdagavond hield dr. Nouwens een warme propagan- da-rede en richtte een R. K. Mid denstandsvereeniging op voorloópig met een twintigtal leden. Ingezonden Mededeeling* De bloedar moede komt voort uit «en gebrek in de voeding, veroorzaakt door maagstoringen of eenvoudig door gebrek aan levensvocht. De Pink Pil len geven bij iedere dosis bloed. Zij doen niets dan dat, maar zij doen het goed. Daar nu de zenuwen haar voedsel onmiddellijk uit het bloed putten, is de werking dier pillen op het zenuwstelsel zeer dikwijls merk waardig, en zij hebben talrijke geval len van zenuwstoringen genezen die te voren aan gewone behandelingen had den weerstand geboden. „Ik heb veel geleden aan ernstige bloedarmoede met bleekzucht gepaard, schrijft ons Mejuffrouw Petronella Pietersen te Dongen. Langen tijd had ik een buitengewoon bleeke kleur en was uiterst zwak. Ik zag er heel slecht uit, at niet meer en sliep niet meer. Ik ging alle dagen achteruit en ik weet niet wat er gebeurd zou zijn indien ik de Pink Pillen niet had genomen. Ik heb alle soorten van middelen gebruikt om mij te genezen zonder eenige verbetering te onder vinden. Dank zij alleen de Pink Pil len heb ik spoedig een uitmuntende gezondheid weergekregen. Ik ben daarvoor zeer erkentelijk". Mej. Petronella Pietersen, geboren Bax woont te Dongen bij Breda. De Pink Pillen ondersteunen de krachten der jonge meisjes en be vorderen hare ontwikkeling en haar groei. Zij zijn ten allen tijde een uit muntend nuttig middel voor de vrouw, van af hare eerste jeugd tot op den kritieken leeftijd. Zij zijn alzoo aan gewezen door moeders wier gezondheid is geschokt door veelvuldige beval- Lingen, en aan vrouwen die door zor gen en verdriet zijn uitgeput. Zij zijn onovertroffen tegen bloed armoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagkwalen, sche le hoofdpijn, zenuwlijden, heupjicht, St. Vitus-dans. Prijs f 1.75 de doos, f 9per 6 doozen, verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger, 27, Rotterdam, hoofddepot houder voor Nederland, en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en omstreken bij Plaatzer v. d. Huil, Jansstraat 28. Geert, die zich reeds eenige dagen in hoe .tenis bevindt bij Opdam in dienst was, verdenkt men ook laatst genoemde van dezen diefstal. Gemaakte Dameskleeding, voor ieder seizoen, voor elke gelegenheid, steeds het aller nieuwste in modellen en stoffen verkrijgbaar bij :-: :-: TH. LOHMAN, Groote Houtstraat b. d. Anegang. Telefoon 1440. Hinderwet. Spoorloos verdwenen. Te Dieren heeft Vrijdagnacht een 72-jarige dame hare woning verlaten en is sedert niet meer te ruggekeerd. Niettegenstaande daartoe alle po gingen in het werk zijn gesteld, Het zal den 6en Dec. 50 jjar geleden zijn, dat de Eerw. zusters aan de R. K. Meisjesschool te Iiil- legom hare lessen begonnen. Hoewel door de Eerw. Zusters zeiven verzocht is geen uiterlijke hulde te betoonen, is toch door eenige invloedrijke dames bij de ingezetenen een collecte gehouden om haar dien dag blijken van be langstelling en dankbaarheid te kunnen geven. Het nieuwe Zustergesticht te Voorhout, dat geleidelijk zijn vol tooiing nadert zal Donderdag 13 Dec. a.s. worden in gebruik genomen. Voorloopig betrekken 7 religieusen van de Orde der Franciscanessen van Vegkel de stichting. Sint Niklaas, goed heilig Man, Zie onze advertenties an Want de adverteerders hopen, Dat U bij hen komt koopen, En doet gij dat, de winkelier, Hij adverteert met nieuw pleizier. SCHOTEN. Dolle kond. Gisteren was de President Steinstraat in ï'ep en roer. Wat zou dat zijn Het was een dolle hond. De vrouw des huizes was met hare kir;deren al leen thuis. Zij werd plotseling he vig beangst, doordat een hond door een ruit van de achterdeur was gesprongen en toen op het binnen plaatsje een geweldig spektakel, maakte. De huisgenooten namen de vlucht. De hond is denzelfdcn dag nog afgemaakt. HILLEGOM. Gemeenteraad. In de vergadering van den Gemeenteraad op Vrijdag 7 December a.s. des voorm. te 10 uren, zal o.a. worden behandeldde benoeming van 4 leden voor de Gas-commissieeen voorstel van het raadslid IT. Veld huizen van Zaten tot het luiden der gemeenteklok des Zondagsmor gens en bij begrafenissende uit breiding van het gasbuizennet aan de Haveneen adres van de firma H. H. van Waveren tot overneming van de straat in de Hoedendoos, door de gemeenteeen voorstel van B. en Ws. tot uitbreiding van het onderwijzend personeel der O. L. S. LISSE Diefstal vette koeien. In verband met den diefstal van de twee vette koeien van P. Verde- gaal alhier, heeft men 'hans ook zekeren P. Opdam gevankelijk naar Haarlem vervoerd. Doordat v. d B. en W. van Haarlem, gelet op art. Êk der Hinderwet; doen te weten, dat bij hunne beschikking van 29 Novomber j.l. aan de Naamlooze Yennootschap Druk kerij „de Spaarnestad" vergunning is verleend tot oprichting van eene drukkerij, waarbij als beweegkracht een gasmotor van drie paardekrachten zal worden ge bezigd, in het souterrain van het perceel aan de Jansstraat No. 1. Kad. Sectie D No. 3647. Haarlem, 3 'December 1906. B. en W, voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJN ACKER. De Tram Haarlem-Overveen- Bloemendaal. Bij de bewoners van O verveen gaat een adres aan den Gemeente raad rond van den volgenden in houd: Aan den Raad der gemeente Bloemendaal, Geven met verschuldigden eer bied te kennen ondergeteekenden, allen meerderjarige ingezetenen uwer gemeente, wijk Overveen; dat sinds 1878 het tramvraagstuk in onze gemeente aanhangig is voor zooveel betreft een tram van Haar lem door althans naar Overveen dat in deze voor zoover adres santen weten tot nu toe alleen door uw college tot electrische tractie besloten is, en tevens tot het leg gen van de rails zooveel migelijk buiten den rijweg dat intusschen voor zoover adres santen weten, van de verschillende concessie-aanvragen slechts over is eene van den heer R. Grippeling te Haarlem tot het leggen van een electrische tram tusschen de grens der gemeente Bloemendaal en Haar lem op den Zijlweg tot het spoor wegstation Overveen van de lijn HaarlemZand voort; dat aan adressanten gebleken is, dat de aanvrager dier concessie pogingen heeft aangewend om de terreinen gelegen achter Tetterode en tegenover Belvédère in handen te krijgen ten einde de tram daar over heen te leiden waardoor de z.g.n. „buurt" zou]worden omgegaan; dat die pogingen evenwel geen kans van slagen schijnen te hebben door de vasthoudendheid van en kele daarbij betrokken personen dat adressanten dat betreuren doch niet inzien dat daardoor het tot stand komen van den tramweg behoeft en behoort te worden ver traagd dat bij vroegere door Uw Colle- Qe ernstig in aanmerking genomen concessieaanvragen voor trams met dierlijke of electrische tractie steeds is vooropgesteld dat de tram de z.g.n. „buurt" en de tol moest pas- seeren dat daartegen althans voor onder geteekenden die voor een deel zelf die buurt bewonen ook geene over wegende bezwaren beslaan; dat de toestand ter plaatse trou wens in het laatste jaar nog aan merkelijk is verbeterd, zoodat de weg op het nauwste punt tusschen de huizen ruim 8 meter breed is en van daar naar de beide zijden weder uitloopt; dat de noodzakelijkheid dat de tram eindelijk tot stand komt naar het bescheiden oordeel van onder geteekenden ruimschoots opweegt tegen het ongerief, dat het verkeer of sommigen van onderteekenden van het passeeren eener tram al daar zouden kunnen ondervinden; dat ondergeteekenden zich mits dien wenden tot Uw College met het vrijmoedig doch dringend ver zoek het daar heen te leiden, dat genoemde concessie onder de voor waarden door Uw College te stellen zoo spoedig mogelijk worde ver leend en ten uitvoer gebracht. Overveen, December 1906.- 't Welk doende enz. volgen de handteekeningen. De zaak komt in hoofdzaak hier op neer, dat de uitvoering der tramplannen Grippeling (H.IJ.S.M) van Overveen, afstuiten op bezwa ren die de erven v. K. maken om trent de overdracht van een stuk grond achter de z.g.n. „burnt Overveen meent nu, dat het alge meen belang niet behoort verwaai - loosd te worden ter wille van de besluiteloosheid of de vasthoudend heid van enkelen. Ja, het was zoo toen we er aan kwamen, hoorden we, dat mevrouwtje een heel lief avondhoedje had ge kocht, en dat er een Zondagsche voor haar en ook nog een voor haar Spaansche schoonmama zou worden opgemaakt, rnaar ze was er toch al vertrokken 5 minuten geleden. Daar staan we nu, riep ik uit. De Hemei brenge ons nu bij Mevrouw. Geen nood, zei de representant, ik heb een lijstje bij me, van alle ma gazijnen, die mijn vrouw in volgorde zal bezoeken. We vinden haar dus gemakkelijk. Van hier zou zé gaan naar de firma Jan W. Lippits Groote Houtstraat 25—27, waar ze een collectie damespetten en mutsen in bont, wol, laken enz. enz. moest gaan koopen. In deze artikelen, benevens in heerenhoeden en petten is deze firma zeldzaam ruim voorzien. Wij er heen. Maar ook daar was Mevrouw ver trokken. Dan maar naar de firma Anton Bosse Barteljorisstraat 12. Ja, heele kisten waren de pakknechts er aan het inpakken, massaas doozen postpapier, prentenboeken, briefkaar tenalbums, correspondentiekaarten, leerboeken, portretalbums enz. enz. enz. had ze er gekocht. Maar de inkoopen stonden er nog, zij was evenwel gevlogen en volgens >1 lijstje thans gegaan naar de firma Gebr. van Brederode Groote Markt 21 en had ook daar een groote massa boekhandelartikelen gekocht. Vooral heele stapels werken lagen er van Jules Verne. Mevrouw was er niet. Dan naar de firma J. F. de Waal Kleine Houtstraat 112. Is mijn vrouw hier mogelijk nog vroeg de representant. Neen, ze was juist weg. De vrien delijke winkeljuffrouw boog als een knipmes. Nu het mocht ook wel, want ik kreeg daar te hooren hoeveel borstplaat, conserf en chocoladeletters Mevrouw daar besteld had. Alles werd tegen scherp concurreerende prijzen verkocht en daar bovendien de kwaliteit prima was, had ze ineens maar een kolossale bestelling gedaan. De representant kijkt zijn lijstje na Nu was ze naar de firma Th. Loman Groote Houtstraat b/d Anegang. O, daar zullen we ze wel vinden. Wantin_dat dorado voor de dames zal mijn vrouw 't eerste uur wel niet weg wezen. Maar de representant had buiten den waard gerekend. Hoewel ze een groot aantal chique gemaakte dames-blouses gekocht had, was ze er toch slechts enkele minuten ge weest. Uit den reuzenvoorraad had Mevrouw direct haar keus kunnen maken. En nu was ze vertrokken, doch slechts een 5-tal minuten ge leden. In plaats van toen onmiddellijk weg te hollen naar de firma, die nu aan de beurt was, neen, nu bleef mijn ge zel er hangen aan een keurige kol- lectie dames-confectie en hij kocht er een prachtig gelegenheidskostuum „om zijn eigen vrouwtje met Sinterklaas eens te verrassen", zeide hij. 't Verwonderde mij niets meer, toen we bij de firma Herin. A. Willenborg Frans Halsstraat 29 kwamen, dat mevrouw ook daar reeds vertrokken was. Blijkbaar was de lieve eega daar in haar element ge weest, dat bewees de stapel goederen, dien zij er had opgeslagen, en dat wa ren dan nog alleen maar de modellen, die wij zagen, de rest moest nog wor den bijgesleept van het magazijn. Eigenlijk was ik nu maar lipver naar huis gegaan, 't Weer buiten lokte toch al niet uit, een dichte motregen hing in de grauwe straten, en je moest er door heendringen als door een gordijn, en je voelde hem zwaar aan je voeten, waarmede je trapte het dichte nat in de gore straatmodder. Maar ik kon nu eenmaal niet van den vent los, hij was steeds zoo aar dig voor we en zoo vertrouwelijk gin» hij zelfs met me om. dat ik waar achtig een keurige fotografie van zijn vrouw van hem cadeau kreeg, die hij had laten maken in de fotografische inrichting van de firma B. Zweers Groote Houtstraat 174. Bovendien bood hij mij, om op (e knappen, een heerlijk glaasje oude cognac van de firma B. H. J. Lans Co. De Phoenix Ged. oude Gracht 82 a Maar ik klaagde over natte voeten die mij geweddig hinderden. En zonder ik er mij tegen kon ver zetten, was hij reeds binnengeloopen in Van der Weidcn's Laarzemnagazijn, Zijlstraat 79 en kwam er direkt met een paar groote waterdichte laaren uitgeloopen, die hij mij verzocht aan te trekken met een dusdanige beleefdheid, alsof ik hem ik hem er den grootsten dienst der wereld mede bewees. Ik deed het maar en toen aldus aan al mijne bezwaren een einde was ge maakt, hoe kon ik toen nog weigeren verder mede te gaan? T>- De Pink Pillen genezen de bloedar moede zooals het brood den honger geneest."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2