Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. Gemengd Buitenland. Amsterdamsche Beurs. A. Roos. Want 'n mensch moet zich schikken in zijn lot, dat spreekt. 't Eerst landde ik dus aangeluk kigin het Magazijn ,,'t Pand," Koningstr. 8 b./d. Ge. Makkt, waar ik zooveel praktische dingen voor het huishouden zag, als ik in mijn leven niet vermoed had, dat be stonden. Zie je, zei mijn vriend, wij moeten de mensclien niet alleen ge lukkig maken, met luxe dingen, er zijn zoovelen, die praktisch aangelegd, liever een goed stuk in hun huishouden erbij hebben. Nu, dat gaf ik den man grif toe. Maar even later vielen we weer in de mooiigheid bij de firma T. S. Keikes Gierstraat 42, waar een mooie collectie gouden en zilveren voorwerpen onze oogen tracht ten bekoren. Daarna kochten we heel andere ca- deaux en wel in de magazijnen Herman, van Eist Zijlstraat 36, en D. Schaar Paul Krugerstraat 34, n.l. een groote massa religieuse arti kelen. En dat was van den represen tant een goed idée. Geen beter, geen schooner St. Nicolaascadeau voor een Katholiek gezin, dan relieuse arti kelen. Er was in 't magazijn de rijkste keuze en een enorme voorraad, die tegen de goedkoopste prijzen werd opgeruimd. Zuinig was mijn vriend in dit magazijn niet, dat kan ik verzekeren. Och, hij heeft een ruime beurs, en als er dan maar eene ruime keuze is, dan vlot de zaak wel. Intussclien hadden we nog nergens mevrouw gevonden. Ze was overal juist weg, als wij verschenen. Toen nam mijn vriend een ras besluit. We gaan een paar fietsen koopen, zei hij, daar mee wil ik toch naar Spanje terug. pan moet je wezen bij de firma A. H. T. Lohinann Antoniestr. 63. en H. Stavinga Spaarne 68 b./d. Melkbrug zeide ik, en waarachtig, we zaten daar gauw op een paar prachtige fietsen, en nu ging het er uit kletsen, de mot regen ons zwiepend in 't gelaat, de helderverlichte winkels langs. Onze repesentant had het koud en kocht hij de bekende firma J. C. Haan. Barteljorisstraat. gauw een warme reisdeken, die hij omwierp en zoo onder de deken voort- peddelde. Waar al niet heen, weet ik niet meer. Ik heb in mijn boekje staan de firm aas P. v. Oy. Kruisweg 57. J. Schipper. Jansstraat 14 J. W. Boeree. RIVIEEVISCHMARKT 7 De Garenhandel. v/h P. W. Beuzemaker. Anegang 26. en ik herinner me, dat ik bij de eer ste fraaie piano's heb gezien, bij de volgende een reusachtige kollektie boeken, gravures, enz. bij de twee laatste allerlei bontsoorten en garen en band artikelen, te veel om op te noemen. Eindelijk bij de firma A. von der Möhlen. Groote Markt 25 daar troffen we mevrouw; ze was er juist bezig aan 't uitzoeken van cor sets, haar fort, zooals haar man ver zekerde. Ik werd voorgesteld, ze was een donkere Spaansche, zoo een, die jein de verbeelding je denkt als een rijzi ge Carmen, met losse haren en ro maneske manieren. Ze had een zeer blanke huid, alsof ze zich steeds met de gezuiverde co- coszeep waschte, die in onze stad a 10 ets en 12 ets. per stuk verkrijgbaar is bij de firma. H. van Dijk. Co. Anegang 29. De representant stelde wij aan haar voor, ze was heel gewoon, maar ui terst hartelijk. Wij vertelden haar spoedig ons wedervaren. En toen gingen we plannen maken. Ik moest in 't gezelschap blijven en daar mevrouw ook er zoo krachtig op aandrong, durfde ik waarachtig niet te weigeren. Mevrouw zou nog eenige winkels moeten gaan bezoeken, evenwel niet lang meer. Onderweg informeerde ze heel belangstellend naar mijn vrouw en mijn beide kindertjes. Ze zou hier en daar eens inloopen om den kleinen een zoetmondje thuis te laten bezorgen. Maar neen, hoeveel ze wel gekocht heeft, het is waarlijk niet te beschrijven. In de voornaamste winkels, waar maar wat lekkers te koop was, stapte ze binnen en massa's boterletters, chocolade, marsepein, speculaas, taai taai, enz. werden door haar voor mijn kindertjes besteld. Neen, het was overdreven. Ik kan er wel een pakhuisje mede vullen. Inderhaast noteerde i k al die bekende firma's, waar ze al dat lekkers gekocht had. Ik noem: Henri J. Carels Zijlstraat 12—14. J. A. Kuipers Anthoniestraat 52. P. A. Sweerts Kleine Houtstraat 117. W. Worst La Patisserie Moderne, Zijlstraat 9. fa. v. d. Piggen (A. F. Schaars) Groote Houtstraat 73. H. Franken Jr. 0. H. Veeninga Berckheijdestr. 26. S. Olie Gen. CRONjéSTRAAT. J. Ph. v. d. Hoek Jansstraat 2. Am. Sprengers Koninginneweg 30 H. J. Alles Kl. Houtstraat 103. Jb. Ruijs Saenredamstr. 20. Jb. v/d Winden Begijnestr. 16. Meereboer's (borstplaat) Nic. v. d. Voort Paul Krugerstr. 43. Andr. Visser Paul Krugerstr. 13. faj. Kuipers Ouden Groenmarkt. 26. Het is me een lijst, waaraan haast geen einde komt. Onze representant kreeg een oogen- blik weer een gekke bui. Maar die was gauw over. We kwamen n.l. voorbij den kuiper S. J. Divendal Antoniestr. 5. voor wiens fabriek een hoop tonnen stonden.Ongemerktwas de representant vooruit geloopen en toen we passeer den zagen wij uit de ton het hoofd van den representant steken En plechtig klinkt het, terwijl we pas seerden „Ik ben Diogenes 1" Maar Mevrouw was over die grap pen niet te spreken, de representant kreeg een geducliten uitbrander en hij vond het beste maar heel stie kempjes uit de ton te kruipen. Al doorloopend maakte ik Mevrouw mijn compliment over de prachtige nieuwen japon, dien ze thans droeg en die haar toch zoo beeldig stond. Maar, dat is geen nieuwe, zei Me vrouw, doch hij is zoo goed als nieuw geworden, doordat ik hem heb laten verven bij de Chemische Ververij der firma Haverschmidt Klaje Winkel Gr. houtstr. 90. Fabriek Brouwersvaart. Ik kon niet nalaten mijn bewondering over dat verven uit te drukken. Mevrouwtje moest nog een paar za ken gaan bezoeken tot het doen van enkele noodzakelijke inkoopen. Zoo togen we dan naar de firmaas Marie van Ravensberg Groote markt 23a waar mevrouw een groote collectie dames handwerken kocht. J. B. Möller. Zijlstraat 53. een uitstekend adres voor de „M" schoenen en laarzen, die uitmunten door elegante modellen, uitstekenden pasvorm, terwijl alles prima kwa liteit is. Gerard Steenkist. Franshalsstraat 49. Hier kocht de representant een paar warme soliede pantoffels tegen onge looflijk lage prijzen. J. P .Maas OVER DE NIEUWE St. BaVO. Ja, daar gekomen, werd ik verrast door Mevrouw en den representant. Ze boden mij een paar prachtige beelden cadeau aan, door den bekenden beeld houwer Maas uitgevoerd. Ik was ver rukt over zooveel gulheid en ik was onuitputtelijk in dankbetuigingen. Het spreekt vanzelf, dat ik accep teerde Bij de firma Koster (Boele's Sigarenmagazijn) Anegang, kocht de representant voor f 10 slechts de kans op f 30.000 en een groot aantal andere premiën. Ook voor de H. H. Geestelijken deed hij schitterende inkoopen en bestel lingen priesterkleeding bij de firma P. Middeldorp Zoon. Warmoesstraat 30. Mevrouw kocht nog een partij da mes- en kinderhoeden bij de firma Joh. Koelman Schotersingel 37. Aan dien Schotersingel sneed de wind ons ijzig in 't gelaat. Mevrouw begon leelijk te hoesten en ik haastte mij haar een tabletje Van Schaik Co's Melianthe te presenteeren. Dat zon wel helpen. Ik vroeg heel belangstellend hoe Mevrouw, Haarlem had gevonden. O, zij was er uitstekend over tevre den. Zij dacht er zelfs aan haar zoontje hier op 't Instituut te komen doen van den heer Th. van der Linden, direkteur ZlJLWEG 5. Ik liet natuurlijk niet na Mevrouw dit voornemen ten sterkste aan te raden en ik gaf hoog op/van het uit stekende onderwijs, dat op 't instituut wordt gegeven. Ook Mevrouw was bepakt met de inkoopnotaas en wilde die gaarne ingeschreven zien in haar inkoopboek. We gaven fluks haar administratie af bij een boekhouder, die zijn oplei ding had genoten bij den leeraar M.O. J. J. A. Krouwels Brouwersvaart 116. Dat was een waarborg voor de ver- eischte correctheid. Nu eerst waren Mevrouw en de representant met hun werk klaar ge komen en we begaven ons nu naar hun woning, die ze tijdelijk in onze Spaarnestad gehuurd hebben. De representant had daar een heel mooi heerenhuis gehuurd in de Ko ninginnestraat. Het is een modelge bouw van architectuur, een ontwerp van den bekenden architekt, den heer Jac. Etmans. over de St. Bavo, en uitgevoerd door den aannemer, den heer C. Croot Cz. Gasthuisstraat 34. die het metselwerk op zijn beurt weer had onderaanbesteed aan den heer J. Overtoom Jr. Santpoorterstraat 5. De firma V. H. J. Troupin Nieuwe Gracht 48, had het steenhouwwerk voor de gevel versieringen geleverd, terwijl de firma J. T. Senft Nassaulaan 76 de ramen van allersoliedste stalen rol luiken had voorzien. Dat is hier wel noodig, zei de re presentant in Haarlem. Want, geregeld de Nieuwe Haarlemsche Courant lezende, kom ik tot de ervaring, dat er hier gestolen wordt als de raven en daartegen zijn zulke rolluiken toch maar het beste. Ik kon niet nalaten mijn bewonde ring te uiten over het fraaie gebouw en de zoo soliede, nette afwerking. Wij stapten binnen, maar ook daar was alles piekfijn in orde. Het huis was keurig behangen en gestoffeerd door de firma A. W. Hollander Oude Gbacht 35. De vorstelijke meubels waren ge- levend door de firma J. J. Wassenaar SCHOTERWEG 54. W. J. Pollé Jr. Gasthuisvest 17 a en 23. Corns, v. Niel Czn. Schachelstraaat 19 21 34. Op den vloer in de huiskamer lag een prachtig tapijt. Het was in mijn oogen een splinternieuw. Maar Mevrouw zei, dat het een oud was, het was machi naal van stof gereinigd bij de firma F. W. Koopman Spaarne 11 rood. In de kachel brandde een heerlijk vuurtje. Van welke firma heeft u die antraciet, mevrouw Di is zeer goed. Zooals ik zie blijft er slechts een klein laagje witte asch over. O, meneer, die krijg ik van de firma P. Schoen Raamgrac h 40 Sophiastr. 29 zw. Maar dat is niet het eenige adres van welk ik mijn prima brandstoffen krijg, ook bestel ik geregeld nog bij de firmaas G. Honing Zoon Nieuwe Gracht 36. B. Germes Spaarne 84. en J. van Wijk Pieter Kiesstr. 33. Ik werd genoodigd mee te blijven soupeeren. De tafel stond reeds gedekt. Het tafellinnen was helder als sneeuw. Dat komt zei Mevrouw, omdat ik de meid bij-den wasch steeds Natron laat gebruiken van de Haarlemsche Sodafabriek Je kunt dan je linnen zoo helder krijgen als je wilt. Bovendien het is het beste en voor- deeligste waschmiddel voor alle huis houdelijk gebruik. Voor we gingen soupeeren, presen teerde Mevrouw ons nog een heerlijk glas advocaat van de vooral hiervoor zoo bekende firma J. C. Okhuysea Gierstraat 34. Hé, wat was me dat een heerlijk glaasje. En toen gingen we soupeeren. Wat hadden ze me daar een werk van gemaakt. Het leek wel of ik genoodigd was op een vorstelijke partij. Ik zal u niet vermoeien met u op te sommen wat ik gegeten heb. Al leen zal ik de leveranciers noemen, die al deze heerlijke spijzen en dran ken geleverd hebben en die daar werkelijk van hare reputatie openlijk een doorslaand bewijs hebben geleverd. En dan noem ik: Heerlijke broodjes door de Mij. de Haarl. Brood- en Meelfabriek. v/h Depot Heerensingel 17 Room van de Haarl. Melkinrichting „DE SlERKAN." Edammer kaas van de firma B. Janssen Pz. Alkmaarscheweo 70. Fijne tafel boter van A. Bosman. Spaarnwouderstraat 48. Prima aardappelen van J. Verbeek. Gen. de Wetstraat. 2 en 4 Lekkere busgroenten van Joh. Wezenbeek. Frans Halsstraat 3?. Visch van Koningstraat 47. Fijne vruchten-comestibles van F. A. Beeling Gz. Kruisstraat. 15. Vleescb, spek, delicatessen, enz. van Pieter Mul. Scheeperstraat. Jan Pieter Daudeij. Krocht, 10. J. F. Out. Kennemerstraat. 32. J. L. Roest-Comaita. ZlJLWEG 65. C. Meester. Ruijsdaelstr. 2. G. C. Sweerts Gzn. ZlJLWEG. A. de Vogel. Barrevoetstr. 12. M. van Reijsen. Groote Houtstr, 89. Wild en gevogelte van P. A. Schellings. firma J. H. Geerlings Zoon. Fruit van J. Busé Barteljorisstraat 1. Wijnen van A. v. d. Meer. Kleine Houtstr. 40. Ik liet me dit copieusesouper ter dege smaken. Mijn gulle gastheer en ook Me vrouw drongen er op aan, dat ik zou blijven logeeren. Ik zou eens zien hoe heerlijk 't zou slapen op een der logeerbedden, geleverd door de firma H. T. Bak en Zonen. Groote Houtstraat 74. Maar ik dankte hartelijk voor de vriendelijkheid, mijn vrouw zou on gerust wezen. Ik nam toen een hartroerend afscheid, dankte voor de overvloe dige gulheid, waarmee zij mij ont vangen hadden en zooals reeds ge zegd, ik reed huiswaarts in een heerlijk rijtuigje van de firma Van den Berg, Groote Houtstraat, welk rijtuigje zoo lekker bekleed was door de op dit gebied bekende firma H. B. Wydeman, Anthoniestr. 40. Doodvermoeid kwam ik thuis. Mijn vrouw was verbazend onge rust over mijn lang uitblijven. Ik vertelde haar in 't kort, dat ik op rnarsch was geweest met den represantant der firma St. Nicolaas Co., en diens vrouw. Daar ik mij had voorgenomen mijn geheele wedervaren in de Nieuwe Haarlemsche Courant te vermelden, zou ze alles in bijzonderheden te weten komen. Aan dit plan heb ik in een 4tal artikelen gevolg gegeven. Ik zocht gauw mijn bedje op en dank zij de vermoeidheid enz. sliep ik weldra in, vergetend alle door gestane miseries en genoten genoe gens. Een vechtpartijOmstreeks half 1 had er gisteravond een vechtpartij plaats in de Bakkerstraat. Een be schonken man gaf een duw, zoodat deze kwam te vallen. Een voorbijganger nam de partij voor den fietsrijder op, ging met den beschonken man aan het vech ten, die een paar wonden aan het hoofd opliep. Hierna gingen beiden heel wijselijk naar huis. Een vechtpartij. Gisteravond kwart over 9 had er een vechtpartij plaats in de Groote Houtstraat. Deze liep zoo erg, dat de eene jongen zijn mes trok en daarmede den andere een steek gaf in het hoofd, zoodat het bloed hem over het ge zicht gudste. Detacheering. De milicien Guits man van het 10e Regiment Infan terie is van zijne detacheering bij het Legerin Oost-Indië teruggekeerd en in het genot van groot verlof gesteld. Vechtpariij. Gisterenavond om streeks 9 uur ontstond een er vecht partij in de Kamperstraat bij de van Marumstraat. Een persoon, die te veel aan Baechus geofferd had, dreigde ieder met een pak slaag. Toen 8 jongens van ca 18 jaar ver schenen, was zijn rijk uit hij kreeg klap op klap, en werd op den grond gesmeten. Nu ontfermden zich eenige personen over hem, waarna hij on der geleide van een politieagent huiswaarts gebracht werd. Een raar spel. Gisteren avond circa 9 uur waren eenige jongens aan het spelen zij liepen met de hoofden tegen elkaar. Tengevolge hiervan werd een der jongens eens klaps onwel, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Men schrijft ons: Oameercursas. Begin Januari zal wederom een aanvang gemaakt wor den met den garneer cursus, die ook verleden jaar met zoo'n succes geslaagd is. Wij geven II.H. Banketbakkers leerlingen en bedienden in overweging aan dezen cursus deel te nemen. Voor verdere inlichtingen verwijzen wij naar de advertentie, die dezer dagen over dezen cursus in ons blad zal voorkomen. Bekneld geraakt. Gisterenmiddag is een 14-jarige jongen, doordat een verhuiswagen tegen zijn kar reed op de Bakenessergracht tusschen een muur en de kruk van zijn wagen bekneld geraakt. De knaap viel be wusteloos neer. Per rijtuig werd hij naar zijn woning overgebracht. Naar omstandigheden is evenwel de toestand vrijwel. Bevallen: H. de Vries de Leeuw d. H. Heins Machielse d. C. P. van Norden Anspach z. G. Bloem Konijn z. Overleden: 2 Dec.P. Krul 78 j., Janstraat. 3 Dec.: J. G. 4 j. z. Ij. v. Baar, Kampervest. C. M. 5j. d. v. P. v. d. Meijden, Gasthuisvest. SCHOTEN. Bevallen: H. Bakkervan Hui zen. Ovsrleden: F. Overweel 1 mnd. VV. Hofstede. 5 mnd. Ondertrouwd: J. B. van Kes- selen en \V. M. Boersma. Politierapport. Gevonden 1 portefeuille, 1 boeze laar, 1 kerkboek, 1 portemonnaie met geld, eenige sleutels, 2 honden, 1 kinderschoentje, 1 pr. pantoffels 1 dameabont, 1 damesring, 1 por temonnaie met rosenkrans. Procesverbaal opgemaakt wegens berijden van een straat in verbo den richting, overtreding honden belasting-verordening. Gisterennamiddag is een 67 jarige vrouw op het Brouwershofje dood op d n vloer van haar kamertje ge vonden van geweld plegen is niets gebleked zoodat aan een natuur leken dood moet worden gedacht, De derde algemeene vergadering van het vereenigde Fransche Episcopaat zal plaats hebben in de laatste helft van Januari a.s. Vier menschen verbrand. Hedennacht te vier uur is brand ontstaan bij de weduwe C. van Zan ten te Beusichem. De vrouw, de zoon en twee kleinkinderen kwamen in de vlammen om. AGENDA. voor Woensdag 5 December. Teilers Museum. Tentoonstelling van kunstfotogravuren, enz. Concertzaal „De Kroon11. Nam. 4 uur Nieuwe Dames-kapel „Ferdinand Iser" Matinée. Bureau Prinsenhof v.m. 12 uur Direct. Openb. Werken. Aanbesteding verkoop t. afbraak van een werkplaats of pak- huis en bovenwoning. Te Santpoort. op „Boschbeek", „Het Terrasen in het „Neethof" v.m. 10 u Not.ter Hofsteede verkoop, lakhout. Te Beemster. In het Heerenhuis. v.m. 11 u. Not, v. Os, verkoop. Kapitale boerenplaats. De zaak Köpenick. Zoo juist is het vonnis uitgespro ken: vier jaar gevangenisstraf, een betrekkelijk zachte straf. Men had aanvankelijk verwacht, dat hij voor de rechtbank van gezworenen zou komen, waar zeker niet te voorzien was, welk vonnis ten slotte zou kunnen worden gewezen. Het had zeer streng, ten minste jarenlange tuchthuisstraf, echter ook bij ge deeltelijke vrijspraak zeer zacht kunnen uitvallen, want de beklaag de mocht zich in veler genegenheid verheugen. Vóór alles had echter een behandeling voor het Schwur- gericht, de verdedigers meer tot groote, in het algemeen verloo- pende pleidooien met onaangename stekeligheden op sociale toestanden kunnen verleiden, hetgeen voor een nuchtere strafkamer, uit beroeps- rechters bestaande, vrijwel onmo gelijk is. Men. trachtte bij den aanvang van het proces een verzet tegen de be voegdheid van het gerechtshof in gang te doen vinden. Men beweer den toch, dat de door beklaagde bij het ontvreemden der stadsgel- de afgegeven quitantie als deze beschouwd wordt als een vervalschte authentieke akte niet als de ver- valsching van particuliere, maar als die van een ambtelijk stuk moet beschouwd worden; dan ech ter hoort de zaak niet voor de strafkamer, maar voor hetSchwur- gericht thuis. Tegen deze opvatting kwam het openbaar ministerie met klem op. Na kort beraad wees het ge rechtshof dit verzet van de verde diging af en verklaarde zich bevoegd. De voorzitter van het Hof sprong in den loop van de zitting zeer humaan met den beklaagde om, die wat zijn uiterlijk betreft, in de bank der beschuldigden een zeer armzaligen indruk maakte. Een oud, afgeleefd mensch met een geel rimpelig gezicht en een verschrik kelijk kaal hoofd, dat door een krans van grijze lokken spaarzaam werd omlijst. Naar het lichamelijke krom van het werkeD, met scheve schouders, licht ontstoken ieepoogen en werkelijk met handen als klau wen, kortom in zijn uiterlijk op treden geheel en al een schoenlap pertje, die glad geschoren, in een goed geborstelde lange jas en zorg vuldig gestrikte das met een op merkzaam en bescheiden gelaat, als een eerbaar ambachtsmannetje op z'n Zondags, voor het gerecht stond. Alleen zijn ongewoon han dige manier om zich uit te druk ken, zijn men kan haast zeg gen goedgekozen woorden en de verrassende duidelijkheid in zijn verklaring en verweer, gaven blij ken van een ongewone scherpzin nigheid achter het hoekige voor hoofd van dezen misdadiger. Onhandig was echter, dat hij in het begin het gerechtshof diets wilde maken, dat hij oorspronkelijk zijn dwazen streek alleen maar on dernomen had, om zich in Köpe nick of ergens elders in het bezit van een formulier voor een pas te stellen, om daarmede naar het bui tenland te gaan, in den hoop daar, niet gehinderd door de politie, zich weer een eerlijk stuk brood te ver werven. Des te handiger was echter zoo als hij de geschiedenis van zijn mis lukt leven en zijn 27 jaar tucht huis- en gevangenisstraf als een ge volg van het voortdurende vittende politietoezicht voorstelde, dat een oud-gevangene na den eersten mis stap nergens meer met rust laat, om weer op den burgerlijk geor- denden levensweg te komen. „Ik zou misschien geen recidi vist geworden zijn, maar ik was nergens veilig voor de politiezij hinderde mij en joeg mij overal uit." Eveneens wist Voigt door de af schildering van zijn vroegere ver oordeeling tot 15 jaar gevangenis wegens inbraak in de kas van het gerechtshof te Wongrowitz bepaald zeer het medelijden op te wekken. Toenmaals heeft h et gerechtshof bar- baarseh gehandeld. Zes getuigen a décharge waren heelemaal niet ge dagvaard en zoo laat kwam het vonnis in handen van den veroor deelde, dat reeds de termijn voor hooger beroep verstreken was. De Voorzitter van het gerechts hof op Zaterdag, bevestigde die ver klaringen van Voigt, hetgeen bij de toehoorders groote beweging deed ontstaan. De voorzitter gaf toe, dat bij een rechttijdige aanvraag om hooger beroep dat vonnis zeker betwistbaar geweest was, maar of bij een nieuwe behandeling Voigt er beter afgekomen zou zijn, is, gelet op de verzwarende omstan digheden waaronder die inbraak te Wongrowitz plaats had, toch twij felachtig. Dit hoofdstuk uit Voigt's verle den was eigenlijk een der belang wekkendste punten, waarop in het Zaterdag gevoerde proces het licht geworpen werd. Wat toch de daa l van Köpenick betrof, daarover kw mi niets bijzonders meer aau het in- u, wat niet reeds bekend was. In u verre de treurige toestand van nel politietoezicht voor ontslagen ge vangenen juist is en in dé toekomst verzacht kan worden, zal nu wel in den eerstvolgenden tijd in ruime mate de openlijke gedachten wisse ling beheerschen. Weer een valsche Kapitein. Te Berlijn heeft zich weer een valsche kapitein in het openbaar vertoond. Woensdagavond laat, tegen 12 uur, wandelde een man van om en bij de veertig in de kapiteins uniform en, volgens het voorschrift met den helm op, door de Kyff- hauserstraat naar het Nollendorff- plein. De voorbijgangers werden getroffen door de slappe houding en den weinig krij gshaftigen gang van den officier, maar nog verdach ter vond men, dat de kapitein de groeten van militairen, die hem voorbijkwamen, niet beantwoordde. Men ging den kapitein na en ves tigde op het Nollendorff-pleiu de aandacht van een agent op den vreemden snuiter. Op het oogen- blik dat hij een ander officier voor bijging, zonder hem terug te groeten, verklaarde de beambte hem voor in hechtenis genomen. De kaptitein snauwde den agent af, met de vraag hoe hij het hart had, hem op te brengen. De man liet zi< h echter niet van zijn stuk brengen, riep een ander beambte en met hun tweeën brachten zij den kapitein naar de wacht Daar de kapitein hen met de vuist iu liet gezicht sloeg, moesten voorbij gangers hulp verleenen. Op de wacht kwam er onder 's mans wapenrok een blauwe kiel te voorschijn, zooals werklieden van de gasfabriek plegen te dragen. Hij bekende huilende, dat hij tot het dragen van de uniform niet be voegd was en dat hij een werkman van de gasfabriek in Schöneberg was, maar wilde niet zeggen wat hij met de uniform voor had ge had. Het is niet onmogelijk dat de man niet wel bij het hoofd is Het kau ook zijn dat hij een wed denschap had aangegaan. 4 December. Medegedeeld door H. C. Tombergh en Co. OPENINGSKOERSEN. vorige fcoers Heden 941/4 113/4 95 Common Marine Hls/io Pref. 32i/2 3213 4313/ie Common Steel Sh. 485/s Topeka Sh. 108i/2 IO81/4 2e pref. Mexican. 293/4 295/g Common Kansas Sh. 303/4 31 Pref. 63 621/a Common Wabash 21 2015/16 1871/a 188 351/4 351/2 Car Foundry Sh. 461/a 457/g Common Erie 443/4 433/4 Missouri 4213/16 425/s Rock Island 32% 321/2 491/ie 503/i6 431/2 431/4 Kon. Petroleum 708 720 Common Peru W/s 147/g 46i/2 46l/o Dominica 493/g 493/g 205 2081/3 Rusland Hope 73 731/4 Consols 733/8 731/2 Amer. markt verdeeld. Russen vast. Kon. Petroleum hooger. Tabaksmarkt prijshoudend. Kimberley hooger. Great Cobar 177.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3