BINNENLAND. Sociale Berichten. Uit den Omtrek STADSNIEUWS. Hofberichten. Gistermorgen halftien is Z. K. H. Prins Hendrik met gevolg op het kasteel Middachten aangekomen, ten einde als gast van Graaf Bentinck van Waldeck-Limpurg op diens goe deren gedurende twee dagen te jagen. De Prins en het gevolg hadden den tocht van Het Loo over Arnhem ge maakt in twee automobielen geleverd door den heer L. S. P. van Dam van Polanen, te Arnhem. Hedennamiddag keerde de Prins weer per auto naar Het Loo terug. Van het gemeentehuis en enkele woningen wapperde de vlag. De Prins was vergezeld van zijn ad judant Baron Van Heemstra, alsmede Van den H r Von Bülow Stolle, be heerder van 's Prinsen bezittingen te Dobbin. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag. De Minister van Landbouw enz. de heer Veegens, verklaarde tot zijn leedwezen aan zijn antwoord, Vrijdag j.l. door hem op de vraag van den heer Beckers gegeven, thans nader te moeten toevoegen, Zaterdagmiddag van den waarne- menden districtsveearts te Roermond telegraphische mededeeling te heb ben ontvangen, dat op twee aan elkander grenzende stallen te Hel den mond- en klauwzeer was uit gebroken. De Directeur-Generaal van Landbouw en de Directeur der Seruminrichting zijn dadelijk naar die plaats gegaan om een onderzoek in te stellen. Hoogstwaarschijnlijk is de besmet ting veroorzaakt door zakken zand, afkomstig uit Antwerpen. Binnen den kring Helden is een vei bod van veevervoer uitgevaardigd. Bo vendien is een scheikundig onder zoek ingesteld om uitbreiding van de ziekte te voorkomen. De Commissaris der Koningin in Limburg is aangezocht de burge meesters in die provincie uit te noodigen om, indien zich in hunne gemeenten teekenen voordoen die wijzen op mond- en klauwzeer, dit dadelijk te berichten en maatrege len te nemen. De Minister van Koloniën, de heer Fock, voerde vervolgens het woord om te protesteeren tegen de Zaterdag door den Heer De Stuers geuite beschuldiging, als zou de hoofdambtenaar Viehoff aan het Departement van Koloniën de Handelingen der Staten-Generaal vervalscht hebben. De Minister zou het beter geacht hebben indien deze spreker zijne beschuldiging had uitgesproken in tegenwoordig heid van den Minister, wien deze zaak raakt. Hij betoogde, dat de beschuldiging ten eenenmale onge grond was en dat hij den bedoel den hoofdambtenaar ten volle kan verdedigen, aangezien deze geheel te goeder trouw was. De heer De Stuers handhaafde de strekking van zijne beweringen. Over deze aangelegenheid werd vervolgens nog eenige discussie ge voerd. Pater F. Hendrichs S. J. Gisterenavond vierde „Geloof en Wetenschap" te Amsterdam een schoon en luistervol feest, ter ge legenheid van het zilveren jubilé van den Zeer Eerw. Zeergel. Pater F. [Hendrichs, als lid der Orde van den H. Ignatius. Deze huldiging ging uit van de St. Thomas-studenten-vereeniging, de leden der vereeniging „Geloof en Wetenschap" en van het Dames leesgezelschap, welke drie grootsche stichtingen door Pater Hendrichs deels gereorganiseerd, deels in het leven ^geroepen, dank diens onver moeide energie, breeden oogslag en vindingrijken geest, eene zoo belang rijke hoogte hebben mogen be reiken. 't Was een schoon en luistervol feest, we schreven het reeds hier boven. Eene artistiek getooide zaal, eene keur van Amstels jongelingschap, eene uitgelezen schare van jonge dames en vele, zeer vele autoritei ten kwamen den geliefden jubilaris huldigen. De heer Bredius, Prof. Mag. de Groot O. P. en mr. Schölvinck brachten achtereenvol gens de groote verdiensten van pater Hendrichs in herinnering, onder geestdriftige instemming van alle aanwezigen. Nederig en dankbaar aanvaardde Pater Hendrichs deze blijken van hulde en toegenegenheid, echter niet zonder met klem er op te wijzen, dat niet hij, maar de hand van Gods wijze Voorzienigheid zich hier zichtbaar in deze stichtingen getoond had. Als stoffelijk blijk van hulde werd den verdienstelijken jubilaris een gesloten couvert overhandigd. Nu volgde er een even opge wekte als ongedwongen cour. Ieder wilde den Pater de hand drukken, hem een hartelijken wensch toevoegen, hem huldigen op dezen feestavond. En lang, lang bewogen zich de""'"feestvierenden om den jubilaris, blij en vrijmoedig op zijn welzijn drinkend en onder elkander herhalend het onnoem baar vele, door pater Hendrichs ook voor de hoofdstad, de stad zijner geboorte, verricht. Amsterdam bezit een takt om mannen van verdienste te huldigen. Heeft] niet de avond van gisteren, de blijde viering van Pater Hen drichs' zilveren Orde-feest, daarvan een nieuw en onomstootbaar be wijs gegeven? Landweergeweren en stroopers. In „De Nederlandsche Jager" komt een ingezonden stuk voor, ondertee kend „Jachtopziener A", dat aldus luidt „Verleden Dinsdag als militieplich- tige bij de Landweer ingelijfd, gevoel ik mij gedwongen, hetgeen ik daar als jachtopziener te hooren kreeg, bekend te maken. „Ik ontmoette daar 5 landweerman nen uit het dorp B. die zeer blij wa ren, dat zij hun geweren in handen kregen, want zeiden zij, nu kunnen wij ook gaan jagen, wij hebben al patronen gekocht met kogel en hagel. Met die rijksgeweren kan men heel goed wild schieten, vooral op korte afstanden. Patronen koopen wij in Antwerpen en, zoo vertelden zij ver der, bij ons in B. zijn veel stroopers die dikwijls, vooral Zondags, met rijksgeweren er op uittrekken. Ik vroeg, of die geweren niet veel te zwaar waren, waarop een hunner mij antwoordde neen, die zijn niet zoo zwaar als zij schijnen en toen wij ze vroeger tegen wil en dank in dienst moesten dragen. Nu zal menig lezer denken, dat zij met mij den spot dreven, doch ik ben vast overtuigd, dat deze eenvoudige lieden niet wis ten, dat ik jachtopziener ben. Ook zeiden zij mij, dat, als zoo'n geweer in beslag wordt genomen, zij het toch terugkregen, want de Regeering laat haar eigen wapens niet stukslaan of verkoopen. De mannen vertrokken vol moed, in de hoop, menigen haas met de rijksgeweren over den bol te doen duikelen". Rijks-Pensioenfonds aan militairen beneden den rang van officier. Door den minister van koloniën is met verwijzing naar zijn Mem. van Antw. op het Voorl. Verslag betref fende de Ind. begrooting mede namens zijn ambgenooten van marine en van oorlog uitsluitend ter kennisneming van de leden der Kamer overgelegd twee exemplaren van het verslag van de commissie belast met het ontwer pen van grondslagen voor een Rijks pensioenfonds van militairen beneden den rang van officier. De hand afgezaagd. Op het nieuwe stationswerk te Rozendaal had gisteren de timmer man L. het ongeluk met een hand tusschen een zaagmachine te gera ken, waardoor dit lichaamsdeel ge heel werd afgezaagd. Een weldadigheidspostzegel. De „St. Ct." bevat thans het Kon. besluit tot het tijdelijk verkrijgbaar stellen van bijzondere postzegels van 1, 3 en 5 cent, tegen betaling van respectievelijk 2, 6 en 10 cent. Het eenig artikel van dit besluit luidt Gedurende het tijdvak van 21 December 1906 tot en met 3 Janu ari 1907, of zooveel vroeger als de aan te maken hoeveelheid van na te noemen zegels zal zijn uitgeput, zullen aan het postkantoor en de bijkantoren der posterijen te Am sterdam, voor het binnenlandsch verkeer, behalve de gewone postze gels, op verzoek van het publiek, verkrijgbaar zijn bijzondere postze gels van één, drie en vijf cent, tegen betaling van respectievelijk twee, zes en tien cent, van welke prijzen de helft bestemd is om te worden uitgekeerd aan de Amsterdamsche Vereeniging tot bestrijding der Tu berculose, die de kosten, vallende op de vervaardiging der bedoelde zegels, zal hebben te bestrijden. De bijzondere postzegels zijn gel dig voor frankeering in het binnen landsch verkeer tot en met 31 Ja nuari daaraanvolgende te midder nacht en worden met 1 Februari 1907 buiten gebruik gesteld. Laag. Hoever haat of afgunst iemand kan brengen, ondervond de land bouwer D. Besseling te Drempt bij Doesburg. Genoemde landbouwer kwam de zer dagen bij het knollenplukken tot de ontdekking, dat in vele knol len stopnaalden waren gestoken. Gelukkig voor den man, dat hij de naalden ontdekte, anders zou zijn vee gestorven zijn. De politie heeft een onderzoek ingesteld, maar hoewel eenigen per sonen een verhoor werd afgenomen, zonder eenig succes. Zomersche herfst. Als een bijzonderheid meldt men uit Blaricum, dat in verscheiden tui nen aldaar nog rozen in bloei staan. Dit mag als een groote zeldzaamheid beschouwd worden. Door zijn molen gedood. Gistermorgen is te Afferden de molenaar A. Joosten bij het omzet ten der molenkap zoodanig door een der wieken getroffen dat bij bewuste loos neerviel en spoedig aan de be komen wonden overleed. De brand te Beusichem. Omtrent den brand te Beusichem deelt men nog mede Tot circa twee uur had de zoon Gijs bij zijne zieke moeder gewaakt waarna hij zich naar boven te ruste begaf. Wegens buikpijn moest hij e- venwel tegen vier uur opstaan, toen hij opeens den brand in het achter huis, waar de vier familieleden slie pen, ontwaarde. Van redden der on- gelukkigen was van dat oogenblik af geen sprake meer, daar dit vertrek in lichte laaie stond en vermoedelijk de menschen toen reeds gestikt of verbrand waren. Evenwel zou hij toch nog door het vuur geloopen zijn indien men hem niet had tegenge houden. Daarop bracht men de koei en in veiligheid en redde men nog inboedel uit het voorhuis. De geheel verkoolde lijken van de vrouw en het kleine meisje Lena vond men in de bedstede en die van Johanna en Jan ervoor, zoodat men nog zou kunnen aannemen, dat deze laatsten nog getracht hebben de an deren te redden. Men vermoedt, dat de brand is ont staan door het omvallen van een pe troleumlampje. Geestig. Op de volgende geestige wijze gaf de „Telegraaf" den indruk weer, die verleden week de Tweede Kamer maakte van buitenaf. Luistert: Na de pauze zag de Kamer er als volgt uit: 1 De heer Van Kol... spreekt. 2 Brummelkamp... leest. 3 Van Alphen... óók. 4 Van Idsinga... studeert. 5 Van Bijlandt... soest. 6 Van Deventer... schrijft. 7 Van Nispen... schrijft. 8 Ketelaar... schrijft. 9 Pierson... schrijft. 10 Thomson... schrijft. 11 Roesingh... peinst. 12 Jansen... eveneens. 13 14 15 16 17 18 Plate... tuurt door 'n raam. Lely... neuriet, Schaper... geeuwt. Roodhuyzen... wandelt. Voorzitter luistert, meen ik. Minister... doet-of-ie-luis- tert. Verder 'n massa groene banken en 'n veertigtal journalisten, die werken... Zietdaar Neêrlands Lagerhuis op 'n triestigen -Zaterdag. En ter wijl op Curagao de gouverneur in z'n paleis z'n zooveelste eitje gebruikt, sleepte de heer Van Vuuren 'm hier bij z'n haren voor 't voetlicht, nam z'n beleid onder 't mes der kritiek en vermoordde 't. Dat beleid was, vergeef ons 't onparlementaire woord, soep. Er bleef van dien armen gouver neur niets over. Hij werd in mooten gehakt, gezouten, gebraden en veror berd, door Zevenbergen's afgevaardig de, die op 't punt staat 'n Curagao- sche specialiteit te worden. Een krant voor gevangenen. De gevangenen mogen geen cou ranten lezen. Dit verdriet den heeren. Al zijn ze van de buitenwereld afgesloten, toch willen ze wel weten wat daar voorvalt. Een volkomen billijke wensch. Er is kans, dat daaraan tegemoet gekomen zal worden. De minister van Justitie over weegt namelijk het uitgeven van een afzonderlijk blad voor de ge vangenen. En dat blad zou dan moeten worden geredigeerd door de heeren van zijn departement. Dat belooft amusante lectuur te worden De rubriek rechtszaken zal dan wel tot haar recht komen. Misschien werd het fylad nog in teressanter, als men de heeren boe ven zelf liet meewerken. Wanneer dezen daarin hun er varingen te boek stelden, zou men pikante lectuur krijgen. Eii met een paar buitenlandsche correspondenten er bij, als b.v. de kapitein van Köpenick, zou het blad er wel ingaan. Als de heeren van het departe ment van Justitie alleen de krant moeten volschrijven, zal zo, vreezen we, op den duur te droog worden. Wel solide natuurlijk, maar saai. En indien men den gevangenen een verzetje wil geven, dan moet men het goed doen. Hgz. Zegt het voort! Al stellen alle wetboeken U in het gelijk, maar Uw geweten veroordeelt U wat hebt gij dan gewonnen, wanneer uw groot eind-proces voor den eeuwigen Rechter in behandeling komt? Sommige menschen beroemen zich op hun zwijgen. Zij vergeten echter, dat zij enkel zwijgen, wijl hun spreken anders hunne domheid verraden zou. Patronaten zijn niet minder nood zakelijk dan goede Katholieke scholen daar voltooit de rijpere jeugd hare opvoeding en wordt zij voor tallooze gevaren behoed. Waarom staat de Nieuwe Haarlem.- sche Courant boven alle andere nieuws bladen voor Haarlem en Omstreken? Eerst en vooral omdat zij Katholiek is en daarom het eenige geschikte orgaan voor de Katholieken mag ge noemd worden. van den vader, voorloopig te Apel- doorn^werden opgenomen. Nu ech ter isjrde vader gestorven, meldt de „N. R. Ct." en daar nu der Kerkelij ke besturen zich niets van de kleinen aantrekken zijn deze armlastigge wor den en wenscht het bestuur der inrichting te Apeldoorn, dat onze gemeente die zorg op zich zal ne men. Daar nu Beverwijk daartoe niet genegen is, zullen de kinderen daar ten raadhuize worden afgegeven. Men is nieuwsgierig naar den afloop. UITGEEST. (N.-H.) Ingebroken. Alhier is ingebroken in de secretarie der gemeente. Wijl de gemeente-secretaris te vens ontvanger is van de gemeente en van verschillende polders, heb- r. n ben de inbrekers wellicht gemeend troons m grafische vakken den gl le k Tot Geestelijk Adviseur van het Comité voor de Kath. Sociale Actie te Haarlem en Omstreken is benoemd de WelEerw. Heer L. van den Berg, kapelaan der Kathedrale Kerk alhier. Men meldt uit Leiden Ook bij de werklieden in de graphische vakken begint het stre ven naar een uniforme regeling van loon en arbeidsduur sterker te worden. De afdeeling Leiden van den Alg, "Ned. Typografenbond heejt in opdracht harer ledenver gadering een circulaire' aan de pa ter stede gezonden, waarin hu medewerking tot het eener zoodanige reheling wordt geroepen en op het voorbeeld van een aantal grootere en kleinere steden gewezen waar eene regeling reeds is ingevoerd en de resultaten van dien aard zijn, dat gezel en patroon er baat bij vinden. In de circulaire wordt verder nog mede gedeeld, dat de vereeniging L. J. Coster en de R. K. Typografenbond eveneens voor een uniforme loons- regeling zijn. SCHOTEN, 3 Dec. Tot tijdelijk on derwijzer alhier is benoemd de heer C. Daalder, te IJmuiden. BLOEMENDAAL, 3 Dec. Openbare raadsvergadering, te houden op Don derdag 6 December 's namiddags half- twee. Agenda Herziening der plaats, verordenin gen volgens Art. 178 Gemeentewet. Instructie opzichter over de wegen en straatverlichting. Kohier schoolgeld. Aanvulling van art. 4 der verorde ning op de levering van duinwater. Benoeming van een onderwijzeres aanvangsklasse te Overveen. Bezoldiging adjunct-inspecteur van politie. Adres tot het maken van een brug in den Doodweg te Vogelenzang. ZAND VOORT, 3 Dec. Door den heer W. F. Doeglas is voor rekening van de erven Driehuizen, alhier, onders hands aanbesteed het bouwen van zes winkelhuizen en een bodega. Laagste inschrijver was de heer J. Vasen, voor f17500, aan wien het werk is gegund. VELSEN, 3 Dec. Zaterdagavond heeft de Koninklijke Nederlandsche Bond van Oud-Onderofficieren, af deeling Kenuemerland, een soirée varié gegeven, tot welke talrijke in gezetenen waren uitgenoodigd. De op komst was zeer groot, zoodat de twee ruime zalen van hotel „Apeldoorn" gevuld waren. De afdeeling had ge zorgd voor een mooi programma, dat zeer naar wensch werd afgewerkt. Het echtpaar Carels verstaat uit stekend de kunst, het publiek op aan gename wijze bezig te houden, terwijl het schermen door onderoffi cieren met geweer en later met sabel den aanwezigen blijkbaar ook als iets nieuws zeer goed beviel. In de pauze- werd eene verloting gehouden, waar van de opbrengst ten goede kwam aan het fonds voor weduwen enwec- zen der officieren. Waren het over het algemeen natuurlijk prijzen, die als een grap bedoeld waren, er bevonden er zich ook onder, waarmee de ge lukkige winners zeer in hun schik waren. Het is te hopen, dat deze nuttige instelling een aardig sommetje rijker is geworden. En wat is nu het doel geweest van dit kranig ingerichte en zeer goed geslaagde feest Dat alle oud- en nog actief dienende onderofficieren lid van den bond worden en dat een groot aantal personen zich als donateur zal laten aanwerven. We wenschen de afdeeling veel succes toe. Stoompont Velsen. De stoompont „Velsen" is wegens defect stil gelegd; de „Kennemcr- land" voorziet weder in de overvaart. De duur der overvaart is ongeveer 2 a 3 minuten. De kortste duur was tot heden 1.45 minuut. IJMUIDEN. Wijkgebouw Wittc- b-uis. Voor dit doel werd ontvan gen van H. M. de Koningin-Moeder f 100. BEVERWIJK. Vreemde zaak. Men zal zich herinneren, dat er enkele weken geleden een geschil ontstond tusschen onze gemeente en Heiloo over de verzorging van een arm man, die in de Heiloosche bosschen werd gevonden. Het bleek later, dat de man alhier gedomicilieerd was en daar met vier kinderen woon de, doch zoo, dat die kinderen to taal verwaarloosden. De man was een spiritusdrinker, die niets uitvoerde, en toen hij nog ziek werd ook, grepen eenige leden van de weezenverzorging te Apel doorn in, die wisten te bewerken, dat de kinderen, met toestemming Genoemde ambtenaar laat echter oit geldswaarde op het kantoor er. Zoodoende is er wel alles nagesnuffeld, doch niets ontvreemd. Van de daders is tot nu toe geen spoor ontdekt. VOORHOUT. H.B.G' Vrijdag avond 7 December ten 7 ure a.s. zal de afdeeling Voorhout van het H.B.G. een vergadering houden in de zaal van het Stationskoffiehuis. De agenda bevat le. Verkiezing afgevaardigden. 2e. Behandeling beschrijvingsbrief. 3e. Ingekomen stukken. 4e. Mede- deelingen. Feestcommissie. Gisterenavond ver gaderden in het Stationskoffiehuis een 50-tal R.K. Parochianen van Voorhout met het doel uit hun midden een commissie te benoemen, welke de Eerw. Zusters op 13 Dec. een feestelijke ontvangst zullen be reiden. Gekozen werden de heeren A. J. Dijsselbloem, Jac van den Berg Dz., J. Meijer, W. Prins en P. Meijer, A. van Sonsbeeck, P. Vester, P. Hoogduijn, H. Vester en P. van der Hulst, G. Thz. wel ke commissie zal trachten bij de Parochianen geld bijeen te krijgen voor de noodige kosten te dekken. Wij twijfelen dan ook niet of zij zullen nergens teleurgesteld worden. HAARLEMMERMEER. Oven-gegaan. Het zuidelijk gedeelte van Abbenes (Haarlemmermeer), weleer eigendom van Dr. J. P. Heije, is door sterfgeval en verkoop overgegaan in handen van den Heer J. Hulsbos, aldaar. De eertijds zoo prachtige lanen, beplant met vrucht- en andere hoo rnen, de liefelijkste plekjes in de met natuurschoon zoo schaars bedeelde Haarlemmermeer, in wier midden het stoffelijk overschot der familie Heije rust, zullen nu gerooid worden en de ruim 8 H.A. tot bouwland gemaakt. De zorg voor den grafkelder en het monument is aan den nieuwen kooper opgedragen. HAARLEMMERMEER. De koper draaddieven. Te Amsterdam zijn twee jongens aangehouden, die in het bezit werden gevonden van onge veer 3 kilo geel koperdraad dat zij in een uitdragerij te koop wilden aanbieden. Men acht het niet on mogelijk, dat dit verband houdt met de onlangs in deze gemeente gepleegde diefstallen van koperdraad van de geleidingen der Rijkstele- foonlijn. Het draad werd in beslag genomen en zal deskundig worden onderzocht, ten einde te constatee- ren of het met dat der verbindin gen, waarvan de verbreking alhier plaats had, overeenstemt. Het is te hopen, dat deze ontdekking tot op sporing der daders moge leiden. Bedankt. De lieer M. II. Eggink, alhier; heeft bedankt als consul voor Haarlemmermeer van den A. N. W. B., terwijl in diens plaats als zoodanig werd benoemd de heer W. H. van Riel, post-directeur al hier. Diefstal. Ten nadeele van de we duwe S. aan den Aalsmeerderweg alhier, zijn van een bij de woning staand kleerenrek eenige kleeding- stukken ontvreemd, w.o. een over jas en eenige pantalons. Van dezen diefstal wordt verdacht een nog on bekend gebleven manspersoon, die zich den avond te voren nog aan de woning had vervoegd. De politie doet oirderzoek naar den dader en maakte onmiddellijk proces verbaal op. KATWIJK a.d. RIJN. Ledenver gadering. De afd. Katwijk a.d. Rijn van het Holl. Bloembollenkweekers- genootschap te Haarlem houdt mor genavond een ledenvergadering in „de Rosdam". Punten van behan deling zijn: notulen verkiezing be stuursleden, rekening en verant woording door den Penningmeester, bespreking agenda voor de te hou den Algemeene vergadering te Haarlem den 10 December a.s. algemeene besprekingen. ZAANDAM. Christ. Gereformeerde Kerk. Aangenomen het beroep te Apeldoorn door ds. M. ten Boer al hier. BERKHOUT. (N.-H.) Geen mede werking. Het bestuur der Tweede Noordhollandsche Tramwegmaat schappij heeft aan het tramweg comité PurmerendHoorn meege deeld dat het geen vrijheid kan vinden, aan de totstandkoming van deze lijn mede te werken. De be grooting der jaarlijksche ontvang sten en uitgaven is te ongunstig. Een tweede bezwaar is de raming der kosten van aanleg f456,000. Voorshands zal er van de zaak wel niets komen. Bijzonder bevelen wij bij onze Lezeressen en Lezers de Firma's aan, die door het ad verteeren in de Nieuwe Haarlemsclie Courant de Katholieke Pers steunen. Burgemeester en Wethouders geven kennis dat van heden op alle werkdagen, van des voormiddags 9 tot des namid dags 2 uur, tot 16 December e. k. 's na middags 1 ure, ter gemeente-secretarie (7de afdeeling) ter inzage is nedergelegd het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van Henri J. Carels, firma Paul C. Kaiser om vergunning tot uitbreiding van eene bakkerij in de perceelen aan de Zijlstraat Nos. 12 en 14, kad. sectie C Nos. 5506 en 5507. door bijbouw van het achtergedeelte van het perceel aan de Zijlstraat No. 10, en door bijplaatsing van twee dubbele heete-luchtovens en dat op den veertienden dag na heden, 16 December e. k., des namiddags ten 1 ure op het Raadhuis de gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren in te brengen. Burgemeester en Wethouders maken bekend dat bij hunne beschikking van heden aan J. J. van Minden Jr. vergun ning is verleend tot uitbreiding van eene smederij, door het plaatsen van een gas motor van 40 paardekrachten, ter vervan ging van den bestaanden gasmotor van 5 paardekrachten in het perceel aan den Phoenix weg No. 7. Cursus ter opleiding voor het examen van verkorten dienstplicht. Voor 3 jongelieden, geboren in de jaren 1887 of 1888, bestaat gelegen heid om kosteloos te worden toege laten tot den cursus voor het examen tot verkorten dienstplicht onder lei ding van den heer J. M. Wentink. De cursus zal worden gehouden in de groote zaal van den Doelen alhier. Belanghebbenden kunnen zich aan melden ter gemeente-secretarie (2e Afdeeling) tusschen 's morgens 9 ure en 's namiddag 2 ure, uiterlijk tot en met 15 December 1906. Haarlem, 4 December 1906. De Burgemeester van Haarlem, Boreel. VOETBAL. De komende internationale wedstrijden. Waren het vroeger alleen de Paaschfeesten, die benut werden voor het spelen van Internationale wedstrijden, thans] deinst men er niet voor terug, om ook met het Kers.feest en den Nieuwjaarsdag belangrijke internationale toeren en wedstrijden te organiseeren. Hier te lande. Gaan wij eerst eens na, wat er hier te lande zoo al met Kerstmis gebeurt, dan zien we, dat Amster dam ook z'n „internationaV krijgt. Daar heeft de A. V. B. weer voor gezorgd. De Racing Club de Bruxel- les, een der sterktste Belgische elf tallen, komt 26 December tegen het A. V. B.-eltal, welks samenstelling wij reeds vroeger gaven, spelen. Op 25 December zijn de Belgische Racing-men de gasten van H.V.V. te 's-Gravenhage, dat op 26 Decem ber bezoek krijgt van den Berliner Ball Spiel Verein. H. F1. C. blijft in Haarlem en speelt daar op den lsten Kerstdag tegen den Berliner Ball Spiel Vere n, en den 2den Kerst dag tegen do Union Saint Gilloise, zesmaal kapioen van België, Sparta dat eveneens op internationaol ge bied 'n goeden naam heeft, speelt 25 December tegen de Union, ter wijl den Roiterdammers wellicht voor den i26sten een verrassing wordt bereid. Zonder uit do school te klappen, zou het wel kunnen zijn dat een sterke engelsche prof. club in Rotterdam kwam spelen. Naar het Buitenland. Heel wat clubs gaan met Kerst mis toeren. H. B. S. gaat naar Pa rijs om daar op 23 Dec. tegen de C. A. P., kampioen van Parijs, die verleden jaar hier te lande speelde, en 25 Dec. tegen een Parijsch XI- tal te spelen. Deze wedstrijden wor den gespeeld op het middenterrein van den Buffalobaan en dank zij een goed voorbereide organisatie, zullen heel wat Parijsche voetbal liefhebber deze ontmoetingen komen bijwonen. De Qui c k H. V. V.-we dst rijd Namens het bestuur van Quick ver zoekt men ons te melden, dat de genomen toegangsbiljetteu, die Zon dag voor de Quick—H. V. V. ont- moetmg waren genomen, geldig blijven voor den eerstkomendeu wedstrijd op Hanenberg, dus op 16 December, na den wedstrijd Quick- Haarlem. fizonnpri waarin minne SANTPOORT, 4 Dec. Tot kerk voogd bij de Herv. gemeente alhier is herkozen de heer H. J. v. Run- nard.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2