STADSNIEUWS. Burgerlijke Stand. Amsterdamsche Beurs. Laatste Berichten. Gemengd Buitenland. BEVERWIJK. Kruisverbond A. s. Zondagavond heeft er eene Vergadering plaats van het Kruis verbond afd. Beverwijk. Op deze vergadering worden alle R. K. mannen en vrouwen toege laten, vrij van eutréete hopen is het, dat ze druk bezocht wordt. De Weleerw. Heer H. M. J. Ver zijl, geestelijk adviseur dier afdee- ling, zal eene lezing houden betrek king hebbende op het drankmis bruik, de grootste kanker onzer tegenwoordige maatschappij. Het zal a. s. Zondag de eerste maal zijn, dat vanwege de afd. Beverwijk van het Kruisverbond eene Openbare Vergadering zal gehouden worden, m. a. w. de eerste maal, dat de drankduivel in het openbaar aan gepakt en bestreden zal worden. Om dezen avond zoo gezellig mo gelijk te doen zijn, hebben eenige leden van „Amicitia" zich bereid verklaard hunne welwillende en zeer vereerende medewerking te verleenen, door eenige vroolijke nummers ten beste te geven. Een en ander zal zeker het succes van den avond wel verzekeren. Buitendien vinden wij het niet ondienstig onze geachte lezers en lezeressen nog eens aan te sporen om deze vergadering te komen bij wonen, opdat de zaal van „Maison Stroucken" geheel en al gevuld worde. Als een loopend vuurtje verspreidde zich deze w ek de mare, dat onze Weleerw. Kapelaan H. A. J. M. Quant van hier is overgeplaatst als kapelaan te Alkmaar „H. Lauren- tius". Zeer velen hoorden dit zeer leede aan en werden door deze mare ge troffen, wel een bewijs, dat de pa rochianen hunnen kapelaan on gaarne zien vertekken. Het behoeft geen betoog dat kapelaan Quant zich, in de weinige jaren dat Zeerw. als kapelaan in Beverwijk staat, zich bij zeer velen bijzonder bemind heelt gemaakt. Zeer velen zullen in Z.Eerw. ver liezen wat zij niet zoo spoedig in een ander zullen terugvinde Voor al voor armen, zieken en hulpbe hoevenden was Z.Eerw. altijd eene bron van troost en opbeuring, Ge heel zonder onderscheid, in welken zin des woords ook, bezocht kape laan Quant de zieken en hulpbehoe venden, Bij nacht of ontijd of wanneer ook, altijd was ZEerw. bereid en nooit was iets te veel van zijne opoffering gevergd. Al zien wij hem leede vertrekken, wij zullen hier moedig overheen moeten stappen, want het is toch Gods wil en hier tegen te mopperen of te morren zou onrechtvaardig zijn. Wij wen- schen de Parochianen van den „H. Laurentius" te Alkmaar, geluk met hun nieuwen kapelaan, want zij zullen in hem vinden wat wij, de parochieanen van Beverwijk, in hem hebben verloren. ALKMAAR. Het drietal. Na het bedanken van den Heer J. Blom Jzn., alhier, als hoogheemraad van het hoog heemraadschap van de Uitwatereude Sluizen in Kennemerland en West friesland, is het volgende drietal opge maakt: lo. H. Stam, te Oudendijk; 2o. W. Duijn, te Wognum; 7 en 3o. A. J. Peek, te Schoorl. Voorts zijn de volgende drietallen opgemaakt door de periode aftredin gen van de heeren J. van Reenen, te Bergen, en K. Oly Dzn., te Alkmaar, hoogheemraden van het hoogheem raadschap van de Hondsbossche en Duinen tot Petten. Voor Duinkavel: 1. J- van.Reenen, te Bergen; 2. J. de Wildt, te \Yijk- aan-Zee; -- 3. Jhr. Mr. J. H. Gevers, te Heemskerk. Voor Waterland: 1. K. Oly Dzn, te Alkmaar; 2. K. de Boer Gzn te Asssendelft; - 3. P. Oly, te Groot Schermer. In de gisteren, Woensdag, gehouden zitting van den gemeenteraad van Alkmaar, was o.m. ingekomen een rapport van B. en W. inzake de ont ploffing aan de gasfabriek, op 8 Nov. j.l. ter beantwoording van de vragen in de zitting van 13 Nov. door het lid van den Raad, den heer Uiten- bosch, gesteld. Aan dit rapport ontleenen wij, dat de oorzaak der ontploffing moet worden gezocht in de afsluiting der syphon- potten. Die afsluiting is niet bestand gebleken tegen eenigszins hongeren druk dan de gewone drukking van het gas. Deze potten zijn niet geleverd door de firma die de watergasinstallatie heeft gemaakt, en waren niet vol doende gecontroleerd. Dat er andere kleinere ongevallen in de fabriek hebben plaats gehad is B. en W. bekend. Omtrent de onvol doende zorg voor brandbluschmidde- len meenen B. en W. dat dit wat over dreven is voorgesteld. In de onmidde- bjke nabijheid der fabriek bevinden zich drie brandkranen, ofschoon die buiten het terrein liggen. De aanschaf fing van slangenkastjes zal reeds aan stonds veel verbetering brengen. De heer Uitenbosch meende, dat het rapport van B. en W. v ij wel over eenstemde met hetgeen een onderzoek hem had opgeleverd.- Hij dankte B. en W. voor de gegeven inlichtingen. BENNEBROEK. Voor het akte examen Fransch M. O. is te 's-Gra venhage geslaagd mej. Lucie Dewez, alhier. SASSEN HEIM. De IJsclub. De Sas- senheimsche IJsclub vergadert Zater dagavond 8 December in de zaal van den heer Schipper. De agenda ver meldt: Ingekomen stukken; mede- deelingen; aftredende bestuursleden; rekening en verantwoording penning meester; verloting. De gisteren alhier op „Ter Leede" en „Teylinger" gehouden houtverkoo- ping heeft flink volk getrokken. Er werden goede prijzen besteed. SASSEN HEIM. Houtverkoo- ping. Bij de alhier gehouden houtverkooping op „Ter Leede" en „Teylingen" werden goede prij zen besteed, er waren veel gega digden. VOORHOUT. Veiling. Bij de gisteren gehouden veiling van twee woonhuizen zijn koopers ge worden de heeren Prins en Dys- selbloem respectievelijk voor 8000 gulden en 2250 gulden. VOORHOUT. Bij de gisteren alhier gehouden verkooping van twee woonhuizen zijn koopers ge worden van Perceel I de lieer A. J. Dijsselbloem alhier voor f 2255. van Perceel II, de heer J. Prins te Noordwijk voor f 3005. 5 December. Welwillend uitgenoodigd door de presidente der vereeniging „Wel dadigheid" welke thans 12 jaren bestaat, waren wij gisteren in de gelegenheid de pakken en pakjes kleedingslukken te zien die heden avond ter gelegenheid van St. Ni- colaas aan 56 huisgezinnen worden uitgereikt. Wij werden getroffen bij 't aan schouwen van zoo'n groot aantal keurig ^afgewerkte en voor iederen leeftijd passende kleedingstukken bestemd voor minder bedeelden. Wie dit niet heeft gezien kan zich geen denkbeeld maken van de vele moeite en zorgen als zoo'n werk vereischt vooral als men weet dat niet elk huisgezin jaarlijks dezelfde stukken ontvangt maar b.v. wie verleden jaar een rok ont ving, ontvangt nu een boezelaar enz. enz. ieder naar mate hij of zij behoeft. En met vreugdevolle gezichten zagen wij de jonge dames de pakken klaar maken wie het was aantezien dat dit weldoen ook voor haar een groot genot is. Wij zijn voorzeker de tolk van alle gemeentenaren als wij. de p e- sidente der vereeniging, Mevrouw van Dobbelen, met de dames Ma. van Deursen en Pa. Vester als be stuursleden benevens den Heer J. van Dobbelen voor 't bijeenbrengen der contanten, een woord van dank brengen voor de opoffering en moei te, die zij zich daarvoor bij voort during getrootten, maar ook tevens aan de dames-leden die met zoo'n klein aantal (tien) een geheel jaar lang flink hebben moeten werken om een zoo groot aantal kleeding stukken op tijd af te kunnen leve ren. Ook wenschen wij haar van harte toe op de ingeslagen weg te kun nen blijven voortgaan tot voldoe- nikg van zich zei ven en ook tot zegen van zoo menig minder be deeld huisgezin in deze gemeente en mogen de ingezetenen dan ook door milde bijdragen het bestuur in staat stellen het volgend jaar de minder met aardsclxe goederen be deelde doi psgenooten in nog rui mere mate met wat goeds te ver blijden. Uit de Rechtszaal. Uitspraken van het Kanton gerecht te Leiden De kantonrechter te Leiden ver oordeelde: W. v. d. Z. te Noordwijkerhout, tot tweemaal f6 2 maal 3 d. en denzelfden persoon voor hetzelfde feit, wederom gepleegd, tot tweemaal f6 of tweemaal 3 d. C. en J. v. d. B. Azn., te Noordwij- kerhout en P. v. d. A., te Hillegom, wegens het stellen van strikken ieder tot f6 of 4 d. P. R.,te Haailemmermeer, wegens niet uitwijken voor een auto tot f3 of 2 d- W. van der B. Azn., te Noord wij kerhout, wegens loopen op verbo- en grond, tot f 5 of 3 dagen. W. G. van der Z. te Noordwij- kerhout, wegens idem, tot f 6 of 3 dagen. H. C. te Haarlemmermeer, en K. H. te Utrecht, wegens varen zonder licht tot f 10 of 4 dagen. G. S. te Alkmaar, voor idem, tot f5 of 2 dagen. J. C. te Noordwijkerhout, wegc-ns reizen in de H. S., zonder behoorlijk plaatsbewijs, tot f3 of 3 dagen. A. R- te Sassenheim, en J. B. te Ter Aar, wegens varen in verbo den boezemwater, tot f3 of 2 da gen. ZAANDAM. Chr. Gerff. Kerk. Be dankt: voor Kampen M. den Boer, alhier. Aangenomen: naar Apeldoorn M. den Boer, alhier. HAARLEMMERMEER. De proef met het nieuwe licht voor bruggen en wegen te Hoofddorp heeft niet aan de verwachting voldaan, zoo dat het bestuur van Haarlemmer meer besloten heeft nog andere proeven te nemen. Gemaakte Dameskleeding, voor ieder seizoen, voor elke gelegenheid, steeds het aller nieuwste in modellen en stoffen verkrijgbaar bij :-: :-: TH. LOKMAN, :-: :-: Groote Houtstraat b. d. A n e g a n g. Telefoon 1440. KENNISGEVING. Kantongerecht Uitspraken. A. M. v. d. H. te IJmuiden. overtr. Drankwet, f 15 of 10 dagen hecht. C. A. te Beverwijk, overtr. Ar beidswet, f2 of 2 dagen hecht. S. N. R. te Amsterdam, overtr. Spoorwet. f 1 of 1 dag hecht. H. K. te Velsen, wegens orde verstoren, f5 of 5 dagen hecht. D. V. te IJmuiden, wegens straat schenderij, f 10 of 3 dagen hecht. J. E. te IJmuiden en 11 ande ren, wegens loopen over verboden grind, resp. f 10, f6, of f5, subs. 3 dagen hecht. J. S. te IJmuiden wegens rumoer verwekken f3 of 3 dagen hecht. W. H. K. te Haarlemmerliede, overtreding Wetb. van Strafrecht, f 5 of 3 dagen hecht. P. S. te Beverwijk, wegens ver zuimen van aangifte van geboorte f 2 of 2 dagen hecht. A. D., C. S., W. F, en P. M. te Haarlem, wegens als getuige opge roepen wegblijven, 1 en 3 ieder fl, 2 en 4 ieder f2, subs. 1 dag hecht. M. de L. en H. G. I., te Bloe- mendaal, overtr. Motor- en Rijwiel- wet, no. 1 f 5, no. 2 f 3, subs. 5 of 3 dagen hecht. J. W. v. d. B. te Beverwijk, overtr. Wegenregl. in N.H., fl of 1 dag hecht. Jhr. A. II. S. te 's-Gravenhage overtr- Pol. verord. Haarlem, vrij gesproken. C. J. K. te Haarlem, overtr. Pol. verord. Heemstede, f 0.50 of 1 dag hecht. Iluisvlijt-Tentoonstelling. Voor de in Mei 1907 te houden Tentoonstelling van Huisvlijt, van wege de afdeeling Haarlem van den Volksbond, Vereeniging tegen Drankmisbruik, is het lidmaatschap van het eere-comité aanvaard door mevrouw A. S. M. van Tienhoven- Hacke, mevrouw C. M. Boreel van Hogelanden-Van Weede, mevrouw C. de Clercq van Weel-Van der Lek de Clercq en de heeren jhr. Ch. F. van de Poll, voorzitter der Maatschappij van Nijverheid, P. Loosjes, voorzitter van directeuren van Teylers Stichting en C. G. Loomeyer Jr. Do burgemeester dezer gemeente, de heer jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden heeft het eere- voorzitterschap aanvaard, 'erwijl de Commissaris der Koningin in deze provincie, de heer mr. G. van Tien hoven, als beschermheer der ten- t onstelling zal optreden. Binnenkort worden bekend ge maakt de namen van de dames en heeren die zijn toegetreden tot de commissie van bijstand en de re- gelings- en uitvoerings-commissie. Raad van Beroep. Morgen, Vrijdag zullen onder meer dienen de volgende zaken le. Die van H. S. van Leent, vader van Leendert van Leent, slagersknecht bij Pruim in de Gier straat, alhier. 2e. die van den Burgemeester van Koog a. d. Zaan 3e. van li. Banning, stukadoor te Alkmaar 4e. van Broer de Veen uit Enk huizen als wiens gemachtigde op treedt Mr. P. Tideman alhier. Vooral No. 4, waarbij de al of niet verzekeringsplichtiglieid der Kuiderzee-visschers in behandeling komt, is hoogst belangrijk. Opening der zitting 's namiddags om één uur. Gisteravond circa 6 uur had er ti sschen Sloterdijk en Halfweg eene aanrijding plaats tusschen de elec- trische tram en een vervoer wagen van J. J. de Bie, alhier. De trans portwagen had geen licht. Van het voorbalcon der tram werden de rui ten verbrijzeld, zoo ook in den coupé niet-rooken, welke tevens een gat in een der zijden beliep. Ook het koplicht der tram geraakte defect. Persoonlijke ongelukken zijn er, wonderlijk geuoeg, niet voor gevallen. Heden te half twaalf is onder de Amsterdamsche poort een zand wa gen van A. van Andel, Donkere Spaarne alhier, in drie stukken ge broken. Bezems en zand vielen op straat, doch daar alles zeer spoedig werd opgeruimd, veroorzaakte dit ongeval geen stemming voor het verkeer. Jubileum. De heer A. P. Ver voorn, boekhouder bij de Haarlem- sche Brandverzekering-Maatschap pij, herdacht gister den dag, waar op hij vóór 25 jaar bij deze instel ling in dienst trad. Landweer. Door den minister van Oorlog is den districtscommandant alhier opgedragen voorbereidende maatregelen te treffen voor de 4 compagnieën in ieder zijner onder- hoorige districten, met aanwijzing van de standplaatsen der compag nies-commandanten. Levering aan het garnizoen. Door den minister van Oorlog is den kolonel-garnizoenscommandant al hier de machtiging verleend om de levering van het rook- en pekelspek op tè dragen aan Taverne te Lei den ad f0,57 per KG. Terug uit Oost-Indië. De milicien J. A. Guitsma van het 10e reg. infanterie, herkomstig van hier, is alhier yan een tweejarige detachee ring uit Oost-Indië teruggekeerd en in het genot van groot verlof gesteld. Drietal: te Utrecht: E. B. Couveé, te Schiedam; C. J. van Paassen, alhier; A. J. de Sopper, te Velsen. Maandag 17 December zal door den kerkeraad een keuze worden gedaan. Vechtpartij. Gisterenavond kregen eenige jongens van ongeveer 18 jaar twist met elkaar, in de de Witstraat. Deze twist liep zoo hoog, dat een der jongens zijn mes trok en den ander een steek toebracht in zijn been, gelukkig niet ernstig. Aangereden. Door de drukte van St. Nicolaas is gisterenavond een meisje van ongeveer 8 jaar door een fietsrijder omvergereden. Het kwam, doordat het meisje naar de andere zijde van den Anegang wilde om de winkels te bekijken, toen te gelijkertijd een fietsrijder aan kwam rijden. Het meisje viel en beliep eenige verwondingen aan het hoofd. Dure genever. Gisterenmiddag had een man zijn kar met fruit onbe heerd langs den weg Jaten staan en was zelf in het Oafé de Nach tegaal binneugeJoopen, aan den Wa genweg. - Dit werd door twee jon gens gezien, die er gebruik van maakten hun zakken met appelen te vullen. Toen de man het café uitkwam gingen zij aan den haal. Hij kon hen niet meer krijgen en was zijn appelen kwijt. Tegen de afschaffing der loting voor de Nat. Militie. Hier terstede circuleert een lijst om adhaesie te be tuigen aan een adres aan H. M. de Koningin, waarin een Comité tot instandhouding der loting voor de Nationale Militie met alle kracht poogtopte komen tegen de pogingen welke in den laatsten tijd van som mige zijden worden aangewend om ons land een militairen Staat te ma ken en H. M. verzoekt niet te doen overgaan tot afschaffing van de lotingUl Bèdankt. De heer Wentholt al hier heeft bedankt als voorzitter dér vereeniging van Bloembollen handelaren voor Haarlem en Om streken. Nationale Militie. Het laatste num mer der lichting 1906 der gemeente Haarlem, dat op heden in Maart, Mei of Juni 1907 bij e militie zal worden ingelijfd is nummer 405. Bij het op 26, 27 en 28 Nov. j.l. door de Vereeniging van Leera ren in het boekhouden te Amster dam gehouden examen werd de acte van bekwaamheid voor de prak tijk in boekhouden behaald door de heeren H. A. Vromans en H. Pie- ters J r. beiden alhier. Arrondissements Rechtbank Terechtzitting van 6 December. 1. H. J, C. arbeider, z mder vaste womplaats. Bedelarij 12 dagen hechtenis. 2. J. V. los werkman te Haarlem, diefstal met geweldpleging en be dreiging 5 maanden gev. straf. 3. L. P. en J. v. D. arbeiders te Zandvoort, wederspannigheid, de le een week gev. straf, de 2e f 10 boete of 5 dagen hechtenis. 4. P. K. los werkman te Haar lem, diefstal 6 weken gev. straf. 5. C. A. de R., koopman alhier, mishandeling f15 boete of 10 da gen hech e L. 6. G. v. K. kastelein te Haar- lemm rmeer, mish. 14 dagen ge vang.straf. 7. D. v. D., koetsier alhier, dief stal 6 maanden gevang.straf. 8. K. D., boer te lip mish. f 15 boete of 5 dagen hechtenis. 9. J. de W. werkman te Haarlem appel jachto vertreding 7 dagen hechtenis. 10. J. L, sigarenmaker te Rotter dam diefstal f10 boete of 7 dagen hechtenis. 11. H. J. de V. los werkman te Zaandam wedersp. f10 boete of 5 dagen hechtenis. 12 S. II. melkknecht te Kern- heim bij Kevelaar mishandeling f20 boete of 10 dagen hechtenis. Gevlucht. Hedenmorgen half tien werd de gevangene Donselaar door twee veldwachters van Amsterdam naar het Gerechtsgebouw alhier over gebracht. Toen de trein aankwam van Amster dam wist hij bij het station te ont vluchten. Op het Kennemerplein werd hij door twee agenten gegrepen en per cd wagen naar het gerechtsgebouw vervoerd. le water. Hedenmiddag geraakte een 10-jarig knaapje in de Bakenes- sergracht. Het kwam, doordat het kind op den kant liep en misstapte. Door ijlings toegeschoten hulp wist men den knaap weldra op het droge te brengen. Hij kon met natte kleertjes naar huis gaan. AGENDA. voor Vrijdag7 December. Teylers Museum. Tentoonstelling van fotogravuren, enz. Conaerizaal „De Kroon,,. Nieuwe Da mes-kapel „Ferdinand Iser" Concert. Op den Doelen, n. m. 81/2 91/2 u. uitreiking van paspoorten aan schut- tersplichtigen. Schouwburg Jamweg. n. m. 8u. Pro testantenbond 3e voordr. v. prof. Groe ne wegen. Kaderoefening onder leiding van den Com. 10e R. I. kolonel Neeteson, Paleis v. Justitie 11. m. B/2 u. Bure au voor consultatie, v. m. 11 u. Ve rificatievergader. faillissement H. B. J. de Jong v. Lier. Raad van Beroep, Ongevallenwet, Zitting 's nam. 1 uur. Politierapport. Gevonden 1 portemonnaie met geld ei z., 1 ceintuur met gesp. Proces verbaal opgemaakt we gens: diefstal van eenige koperen branders van lampen, tegen 2 jon gens, niet voldoen aan de bevelen der politie, rijden met een voertuig zonder licht, diefstal van een paar schoenen. Ondertrouwd: L. Asjes en A. A. F. Lanzing A. v. d. Meij en M. Romijn. en F. A. M. de Kanter en M. J. Guijot en J. Mulder en J. J. M. Buth. Getrouwd: 6 Dec. J. v. Diest en M. G. Snellens. J. Bergen en Henegouwen-M. C. Theuns. R. v. Riemsdijk en M. Luijten. Bevallen: J. v. Voolen-Kan z. J. S. Spierings-Willemse z. A. B. E. v. d. Weiden-Dreijer d. Overleden: D. 2 j. d. v. J. Haak Haarlemmerliedestraat. H'/s 881/g H. Stoel en Frankrijk. Ook de Osservatore Romano ont kent ten sterkste, dat er onderhan delingen gevoerd zouden zijn tus schen Vaticaan en Fransche Regee ring. Daarmee vervallen dus alle gissingen van dien aard, naar aai leiding der circulaire van Minister Briand. dat zijn geweer bij ongeluk w afgegaaD, terwijl hij het schoon maakte en dat iiij volstrekt nie de bedoeling had gehad zijn vrou te dooden maar die bewering wer te niet gedaan door het getuigen' van zijn neefje, een knaapje va 8 jaar, die tijdens het gebeurde i: de woning was en voor de recht bank verklaardeOom had twis met tante, toen is hij naar de" schoorsteen gesneld, waarboven zij geweer hing, heeft dit op tan' aangelegd en afgeschoten. Op he getuigenis van dezen knaap wen Hooker ter dood veroordeeld. Een vader die zijn zoon doodschiet. Te Conthuin, tusschen Luik e Namen geleven, woonde de boe D met zijn zoon te zamen. Zondag morgen kregen zij hooggaande ruzi en de zoon, een 30-jarig man, liep weg met de mededeeling, dat hij niet weer zou komen. Des middags evenwel kwam hij nog even zij achtergebleven goed halen. Nauwe lijks zag hem de vader, of hij on" stak opnieuw in woede, greep zijn geweer van den wand en schoot zij zoon tot 2 maal in ue borst D jonge man bleef onmiddellijk dood. Gisterenmorgen is de vader te Huy gearresteerd. Ontploffing in een tunnel. In de tunnel onder de Eastrivier te New York, die door Pennsylvania spoor wegmaatschappij wordt gegraven is in den nacht van Maandag opl Dinsdag weer een ontploffing voor gekomen. Een arbeider liet eer brandende kaars vallen in een blik ken trommel met ontplofbare stof fen. De man, wien dit ongeluk over kwam, werd evenals twee anderei gedood. Veertien anderen, die in de buurt werkten werden door den schok tegen den grond geworpen en beliepen min of meer ernstig kwetsuren. Een nieuwe onderzeesche boot. J0I1 P. Holland, de uitvinder van ee bepaald systeem van ouderzeesch booten heeft een nieuw type ge bouwd dat, naar hij zegt, een orante keer teweeg zal brengen in de oorlog ter zee. Deze nieuw-gebouwde boot, zo verhaalt althans de uitvinder, za zonder bloedvergieten de oorlogs schepen buiten gevecht steden. BURGERLIJKE STA. ÖPAARN DAM. Bevallen: P. H. Hartog-Finson z. G. v. d. Watering-Lukas, J. BoenderStolk, z. BEVERWIJK. Overleden: R. v. Hesselaar, 11 weken. LISSE. Bevallen: M. van Steijn-Jeliers^ levenl. d. M. J. Noordermeer-Hooij mans z. S. M. van Vaneveid-Kau bier, z. HAARLEMMERMEER. Bevallen: O. UiterwaalTurk, d Overleden: A. Blokker. Vj LZEN. Bevallen: J. H.J. Reichwein Keinpema, d. A. WagenaarLig tenberg, d. A. M. GaljouwTam boer, d. -A. v. BerkelHoogedui z. M. ZwartSchol, z. M. Blo Zeeuw, 2 z. Overleden: J. Th. Keij, 2 m H. Darphorn, 8 m. P. Ydema 21 m. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: P. G. van Rij en J. Imanse J. van dc-r Schrie en M. S. Jansen. H. den Boe en C. Combee. Gehuwd: C. Knol, gesch., en J. vau der Winden, wed. G. W. van der Wal en J. Vervloet. Bevallen: C. van Staveren geb. Van der Helm z. M. Jansen geb. ileijn d. G. Treur geb. Kraaij z. J. de Lange geb. De Vos <L C. Teeuwen geb. Huurman z. G. van der Wal geb. De Haan d G. de Vries geb. Bekker d. W. M. van Steijn geb. De Wit z. M. van Walsteijn geb. Gouwe leeuw z. C. G. van Millingen geb. Kapteijn z. 'J. van Wierin- gen geb. Vreken d. G. J. Mc- ieman geb. Van Leeuwen z. A. Griekspoor geb. Vissers (d. en z.) M. Bolier geb. Van der Ree z. J. N. Verhaar geb. Bekkers d. C. Blommesteijn geb. Banen (levenl. d.) M. Koster geb. Van der Meer (levenl. z.) M. van 't Ho geb. Schreuders z. Overleden: M. Groen 12 j. J. Groenland 7 w. MARKTNIEÜWS. Ter dood veroordeeld. Voor do rechtbank te Hertford verscheen een 41-jarige landbou wer, David Hooker, beschuldigd den 7en October 11. zijn vrouw te hebben doodgeschoten. Hij beweerde, BROEK OP LAN GEN DijK. Aardappelen. Gladblaadjes fl),a 0.—Bieten f3,— a 4,50. Wortelen 00,— per 100 bos.Reuzen Bloemko le soort f 3,a 6,50, dito 2e soort f 0, Kool: roode f 1.50 a 3.50gelen 1.50 a f 2,50, witte f 3,a 4,peraj 0, Nep (kleine uien) f 0,a 0. f 0.85 a f 0.95. LOBIT, 4 December. (Na 2 uur) Gepasseerd en bestemd naar: Haarlem, Broedertrouw, Mulder; Rolina, Veldman. j|c De Burgemeester van Haarlem maakt bekend, dat belanghebbenden hunne aan vragen ter bekoming van buitengewone machtigingen tot het schieten van scha delijk gedierte, door zijne tusschenkomst aan den heer Commissaris der Koningin in deze provincie zullen behooren in te zenden, alsmede dat modellen voor die aanvragen kosteloos ter gemeente-secre tarie verkrijgbaar zijn. Haarlem, 5 December 1908. Do Burgemeester voornoemd. BOREEL. 6 December. Medegedeeld door H. C. Tombebgh en Co. vorige koers Heden South Pao Sh. Common Marine Pref. Common Steel Sh. Topeka 8h. 2e pref. Mc;i an. j Common Kansas S11. Pref Common Wabash Norfolk Sh. Union Sh Southern Rails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri Rock Island Ontario Sh. Denver Sh. Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Rusland Hope Consols 95 48V16 1071/g 291/s 30i/4 6II/2 203/4 187i/4 343/4 46 46 42 313/4 49 44 716 15 49% 209 731/g 733/8 951/4 113/g 325/g 195/16 1081/g 29!/4 301/2 621/4 203/g 188 35 46Vs 46 421/s 321/45 49V4 441/2 713 15 465/8 491/4 209 723/4 72% Amer. markt vast. Russen prijshoudend. Kon. Petroleum lager. Tabaksmarkt onveranderd. Kimberley vast. Steel sh. zeer willig 495/16.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3