Uit den Omtrek STADSNIEUWS. Burgerlijks Stand. Laatste Berichten. Gemengd Buitenland. Amsterdamsche Beurs. Te Cambridge zal dien dag een openbare meeting worden gehouden, waar Amerikaansche literatoren feestreden over den dichter zullen houden. SCHOTEN. St. Nicolaasfeest. Woensdagmorgen was het voor de schoolkinderen in de Colensostraat een gezellige morgen. Zij werden onthaald op moppen en spekulaas. He kinderen, die handwerkjes had den gemaakt, kregen dit mede naar huis. Besmettelijke ziekten. In deze ge meente hebben zich in de laatste dagen 2 gevallen van diphtheritis voorgedaan. BLOEMENDAAL. Raadszitting. In de gistermiddag gehouden Raadszitting werd het schoolgeld kohier vastgesteld op f261,60. De benoeming van een onderwij zeres voor de aanvangsklasse aan de school te Overveen werd na een langdurige geheime zitting aange houden. De bezoldiging van den adjunct inspecteur van politie W. Dyswerd vastgesteld op f 400 met ingang van 1 Januari a.s. Ingekomen was een verzoek van Verdegaal te Vogelenzang om een brug te maken aan- den Doodweg en de Leidsche vaart. Dit adre3 werd om advies in handen van B. en W. gesteld. De gemeente-architect de heer Robbers, zal over deze zaak een rapport moeten indienen. Dan kon hij, zoo zeide mr. Tideman, meteen eens laten zien wat hij kan Ingekomen was een verzoek van de Vereeniging Bloemendaals Bloei, om iemand te belasten met bet toe zicht op de levensmiddelen. Dit verzoek komt in een volgende zitting in behandeling. De mogelijkheid van intercom munale telephonische verbinding, die in een adres van J. C. Slis werd gevraagd, zal dan tevens worden besproken. Tot leden van het College van Zetters zijn herbenoemd de heeren S. R. Reinierse en S. Verdegaal Een verzoek van de afdeeling Bloemendaaal van den Bond van Ned. Onderwijzers om salarisver- hooging, werd na bestrijding door mr. Tideman, afgewezen. HE1LOO. Vreemde zaak. Naar aanleiding van het bericht in de „N. R. Ct," alhier over de kinderen van den spiritus-drinker, omtrent welke laatste 't gemeentebestuur van Heiloo art. 22 van de armen wet geheel verkeerd en ten nadeele van Beverwijk heeft trachten toe te passen, wordt uit Beverwijk gemeld, dat die kinderen Zaterdag 1.1. door den heer Woudstra, directeur van de Wezen verpleging te Amersfoort, Apeldoorn), naar Beverwijk zijn ge bracht. Twee van die kinderen woonden vroeger bij hun vader, de twee anderen waren te Bergen woonach tig, doch toen er mogelijkheid be stond, dat de vader uit Jde ouderlijke macht zou worden ontzet, heeft bovengenoemde vereeniging voor weezen verpleging in Juni 1.1. zich vrijwillig met de verzorging van allen belast, vermoedelijk om langs dien weg de voogdij over hen te verkrijgen en de daaruit voortvloei ende rijkssubsidie te kunnen deel achtig worden. De dood van den vader sloeg aan die verwachting den bodem in en nu tracht die vereeniging zich de kinderen van den hals te schuiven. Aangezien de kinderen zich thans te Amersfoort bevinden en men, volgens den geest en de letter van de armenwet, daar ter plaatse thans voor hen verplicht is te zorgen, zijn de stumperds naar Amersloort teruggezonden en daar weer in ont vangst genomen. Dat Beverwijk verplicht zou zijn zich met de verzorging te belasten, omdat de man, gebaren te Heiloe, eenigen tijd te Beverwijk woonde, maar sedert 22 October uit Beverwijk is vertrokken, gaande naar Heiloo, kan in gemoede niet worden volge houden. Veeleer komt Heiloo hier voor in aanmerking, omdat daar de grootvader van de kinderen woon achtig is, bij wien, volgens de wet, de kinderen kunnen worden geali- menseerd, omdat het zijn afstam melingen zijn. Blijkt deze onmach tig, dan heeft hij de hulp in te roepen van het burgerlijk armbestuur van zijn woonplaats. ALKMAAR. Benoemd tot tijde lijk leerares in Het Hoogdiutsch aan de Hoogere burgerschool voor meisjes te Leiden, mej. G. C. Kooij- ker, onderwijzeres aan een meisjes school alhier. Concessie. In de zitting van den Raad is Woensdag concessie ver leend aan de heeren H. J. Ansingh en J.J. Boogh voor het aanleggen van een paardentram naar Heiloo onder voorwaarde, dat indien de lijn niet op 1 Jan- gereed is, slechts 1 jaar uitstel kan worden verleend. Benoemd. Tot onderwijzers aan de openbare burgerschool alhier zijn be noemd de heer II. Hart, tijdelijk onderwijzer aan die school en D. Bijleveld, tijdelijk onderwijzer te Haarlem. BENNEBROEK Zangersrepe- titien. Een groote verbetering mag genoemd worden voor de zan gers van het Zangkoor St. Joseph alhier, dat zij hunne repetitiën niet meer in de kerk behoeven te houden. De repetitien worden nu in 't lokaal van den R. K. Volksbond gehouden. Gisterenavond heeft aldaar de lste repetitie plaats gehad. De bliksem. Alhier is door het onweder van jl. Woensdag eender hooge populierenboomen in het duin, nabij Bosch en Duinzicht door den bliksem getroffen. De schors is van boven naar beneden openge spleten. Ook werden hier en daar takken van de boomen afgeslagen. HILLEGOM .Referendum. De uitslag van het gehouden refe rendum in zake kermis of volksfeest is als volgt: Uitgegeven zijn 1749 stembriefjes; ingeleverd werden 1580 biljetten voor volksfeest 891 stemmen, voor kermis 574 stemmen, van onwaarde 115 bil jetten. Morgen komt de gemeenteraad bij een om eer beslissing te nemen. Ruim 90 pet. van de stemgerech tigden heeft zijn stem uitgebracht. HILLEGOM. Gouden Jubileum. 't Was gisteren de dag, waarop de Eerw. Zusters dezer parochie haar Gouden feest vierden. 50 jaar geleden was 't, dat zij zich hier vestigden en heel de parochie nam deel aan de feestelijkheden, vierde mede feest. In den nacht voorafgaande aan 6den Dec. (St. Ni- colaas) hadden rappe handen,voor het gesticht een fraaie eerepoort geplaatst en groen en bloemen ge slingerd langs de paden, terwijl be halve van den kerktoren, van vele particuliere woningen de vlag wap perde, openlijk blijk gevend van hunne belangstelling. Onder klok gelui en voorafgegaan door een 10- tal bruidjes begaven de Eerw. Zus ters zich te half negen naar de kerk alwaar een solemneele H. Mis werd opgedragen en eene predicatie werd gehouden, toepasselijk op het feest en de feestelingen. ZEw. schetste daarin den toestand van toen en nu, wat door haar was geleden en gearbeid, en hoe dit alles ten goede der parochianen gedaan is. Tot een voorbeeld van trouwe plichtsbetrachting, stelde ZEerw. de dienstbode, die zoolang de stichting bestond, dus 50 jaren, lief en leed met de Zusters had gedeeld, en nog steeds trouw op haar post was niet tegenstaande haar 74 jarigen leef tijd. Een scherp contrast met tegen woordige toestanden op dat gebied. Na de H. Mis waren al de school kinderen in de school bijeen en zongen onder leiding van Mej. v. Donk, de feestelinge, feestliederen toe, waarbij tegenwoordig waren de ZEerw. Heer Pastoor, de Wel Eerw. H. H. Kapelaans, kerkbestuur en het Dames Comité dat de fees telijkheden leidde. Van 123 uren was een algemeene receptie waarvan door zeer velen gebruik werd gemaakt, wat een geregeld komen en gaan bewee3. Te 4 uren bracht het plaatselijk muziekkorps zijn hulde betoon bij welke serenade, wat nog was achtergebleven, naar het ge sticht trok. Het Damescomité vooral mag in deze een woord van lof niet ont houden worden. De door haar dezen zomer voor het feest inge zamelde gelden waren volgens de keus der religieusen besteed aan ver fraaiing barer huiskapel, die daa: - voor rijk gepolychromeerd is en va een nieuwe Communiebank voor zien. Ook de dienstbode Betje Eibers was in dezen niet vergeten, ook haar was in vorm van cadeaux nog menige aardige verrassing be- reid. Wij voegen bij dit alles ook nog. onze wenschen Dat de Eerw. Zusters nog vele jaren, tot heil van de Parochie, mogen werkzaam zijn ja dat wenschen wij de Eerw. Over ste, al heeft zij reeds 47 jaar de stichting bestuurd, en haren zusters van harte toe. Nog vernemen wij dat de kinderen naar aanleiding van dit feest in den loop der maand Januari a. s. feestelijk zullen worden onthaald. Ie. Mededeeling ingekomen stukken. 2e. Comptabiliteit. 3e. Verzoek C. Ruigrok van der Werve opheffing borgtocht. 4e. Voorstel rooien boomen en ver koop houtgewas. 5e. Verpachting grasgewas en visch- water. 6e. Adres overname Loosterweg en Oude-Duinweg. 7e. Commissie tot Wering van Schoolverzuim. 8e. Verkiezing Stembureau. 9e. Suppletoir Kohier Hoofdelijke Omslag. 10e. Gemeentehuis ameublement. HOOFDDORP. Lijk uit een regen put. Naar men mededeelt, is gis teren uit een regenput opgehaald het lijk van mevr. de wed. V. De kinderen misten haar moeder en kwamen na eenig zoeken weldra tot de bovengenoemde treurige ont dekking. PURMEREND. De vermiste bank biljetten. Op 20 Nov. j.l. zijn ton kantore van den rijksontvanger al hier vermist 7 bankbiljetten van f1000. De burgemeester van Pur- merend verzoekt onderzoek bij ban kiers en geldwisselaars of aldaar ook onder verdachte omstandigheden dergelijke bankbiljetten zijn ingewis seld bij eventueele ontdekking inbeslagname van bedoelde bank biljetten en voor hem geleiding van de(n) onbekende(n) dader of daders. ZAANDAM. Gezonken. In de Zaan alhier achter de rijstpellerij „De Phoenix" der firma C. Kamphuis aldaar is gezonken de lichter „Hele na", toebehoorende aan genoemde firma en geladen met rijst. OOSTZAAN. Diefstallen. Gisteren zijn 3 vrouwen te Amsterdam, van wie eenvan hier, op heeterdaad betrapt op diefstal in den Franschen Bazar. 't Gaat tegen Nieuwjaar 1 Denkt aan de visite-kaartjes. Laat ze drukken bij de Naaml. Vennootschap „Drukkerij de Spaarnestad." Fraai, degelijk werk, vlugge bediening. Ook door zulke bestellingen steunt Gij de Katholieke Pers. VOORHOUT. De zandslootpolder. In de op den „Drechsberg" gehouden vergadering van stemgerechtigde inge landen van den Zandslootpolder is tot Secretaris-Penningmeester gekozen de heer J. H. Langveld, gemeente-ont vanger te Voorhout, on zulks in de plaats van den heer C. Bergman, secretaris der gemeente Haarlemmer- liede en Spaarnwoude, die tegen 1 Januari a.s. eervol ontslag heeft aan gevraagd. Gemeenteraadsvergadering. Woensdag 12 December a.s. zal alhier een open bare Raadsvergadering worden gehou den des voormiddags te 10 ure. De agenda bevat: Kiesrecht. Fabrieken en Werkplaatsen. De Burgemeester brengt in herin nering de volgende bepalingen der Kieswet Art. 57. Personen, bij wie en be stuurders var bijzondere ondernemin gen en instellingen, waarbij mannen, die den leeftijd van vijf-en-twintig jaren hebben bereikt, in dienstbetrek king zijn, zijn, voor zoover niet bij alge- moenen maatregel van bestuur vrijstel ling is verleend, verplichtte zorgen, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot de keuze mede te werken, gedurende ten minste twee achtereenvolgende uren tussclien acht uren des voor middags en vijf uren des namiddags daartoe gelegenheid vinde. Art. 58. Personen en bestuurders in het voorgaande artikel bedoeld, zijn, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrieken of werkplaatsen, verplicht te zorgen, dat in het arbeidslokaal, en zoo er meerdere arbeidslokalen zijn, in het grootste of wel in meer dan één arbeidslokaal, gedurende twee werkdagen vóór en op den tot stem ming bepaalden tijd op eene zicht bare wijze is opgehangen eene door hem of van hunnentwege ondertee- kende lijst, de uren, in het voorgaande artikel bedoeld, vermeldendejvoor eik afzonderlijk of groepsgewijze of voor allen gezamenlijk. Art. 154. Overtreding van de artt. 57 en 58 dezer wet wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veer tien dagen, of geldboete van ten hoog ste vijf en zeventig gulden. Stemming voor den Gemeenteraad. De Burgemeester maakt bekend dat op Donderdag, den 13 December a.s. eene stemming zal plaats hebben ter benoeming van een lid van den Gemeenteraad voor het tweede kies district en wel uit de volgende can- didaten Mr. A. S. Miedema, Zijlweg 38 b. A. F. J. Nieberg, Leidsche Vaart 140. De stemming vangt aan 's morgens 8 uren en duurt 's namiddag 5 uren. De stembureaux zullen zitting hou den als volgt: dat in het stemdistrict A (hoofdstem- bureau) in het schoolgebouw aan de Nassaulaan, plaatselijk gemerkt No. 37 (thans 2e Burgerschool); dat in het stemdistrict B: in het schoolgebouw aan de Friesche Varkens- markt, plaatselijk No. 38 (thans le Tusschenschool)" De inhoud van art 128 van het Wetboek van Strafrecht luidt aldus: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven ver kiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaa*. De relletjes in de Kroon. Op 14 Oct. jl. was er een hockey wedstrijd te Heemstede, waaraan werd deelgenomen door een club uit den Haag, waartoe behoorde de heer A. M. M. Na afloop van den wedstrijd gingen de hockey spelers naar bet café-restaurant De Kroon, alhier, en al spoedig ging het daar zoo rumoerig toe, dat de gérant, de heer Ivievits, betnoodig oordeeldej 'de politie te verzoeken, eenige heeren te verwijderen. Nu was dit makkelijker verzocht dan verricht de heeren hadden geen lust, zich eruit te laten zetten. M. zou daarbij den agent van politie Metselaar gestompt en den agent Bluister aan de ooren ge trokken hebben. Bekl. ontkende alles, volgens hem waren eigenlijk de agenten de schuldigen. Die sloegen er met sa bels en gummistokken op los en hadden ook hem geraakt. De eisch is: 7 dagen. Ergerlijke dierenmishandeling. Voor de rechtbank alhier had zich heden te verantwoorden, de 54-jarige graanhandelaar W. C. van Geel uit Haarlemmermeer, ter zake dat hij aldaar op 3 Oct. jl. een duif had opgevangen van J. Pecht, en toen dat dier de slag pennen had uitgetrokken, en de vleugeltoppen had gebroken en toen het dier in de Ringvaart ge worpen, tengevolge waarvan het beest, ongeschikt was geworden zijn jongen te voeden, die dan ook ge storven waren. De eisch is f25 subs 10 dagen. VOETBAL. Het programma van den Neder- landschen Voetbalbond vermeldt voor Zondag de volgende eersteen tweede klasse competitiewedstrij den District I. Eerste klasse af deeling H. V. V.Haarlem, te 's- Gravenhage HerculesAjax, te UtrechtH. F, C.Quick, te Haar lem H. B. S.D. F. C., in Den Haag, en SpartaVelocitas te Rot terdam. Tweede klasse afdeeling A. A. F. en H. C.Hercules II, te Willems oord, en Victoria—D. V. S., te Hilversum. Tweede klasse afdeeling B Ce- leritas—U. V. V., te Rotterdam. Tweede klasse afdeeling C Con cordiaU. S. C. te Delft. D i s-t r i c t II. Eerste klasse af deeling WilhelminaU. D. te 's- Hertogenbosch, en P. W—Vitesse te Enschedé. Tweede klasse afdeeling A. Vi tesse IIO. D. O. en GelrioG. V. C. II, beide te Arnhem. Tweedeklasse afdeeling B Oranje Nassau—Tubautia, te Almelo. Tweede klasse afdeeling CGo AheadU. D. H. II. te Deventer en Z. A. C.Robur et Velocitas, te Zwolle. District III. Tweede klasse afdee ling W. V. V.Achilles, te Win schoten. Voorts worden Zondag de vol gendebekerwedstrijden van de twee de ronde gehouden, welke wegens het slechte weder Zondag j.l. niet zij n doorgegaan Te Amsterdam A. F. C.Ex celsior (Rotterdam)V. V. A Frisia (Leeuwarden) en V. V Quick (Kompen). Te 's-Graveuhage H. B. S. II A. V. V. (Amsterdam). Te MiddelburgM. V. V. O. H. V. V. II (den Haag). Te Rotterdam AchillesQuick (Amersfoort.) Te DelftV. O. C. IIConcor dia II (Delft.) HOCKEY. Het programma van den Neder- landschen Hockey- en Bandyborid vermeldt voor Zondag de volgende competitiewedstrijden Eerste klasse atdeelingVictoria Plaagsche Hockey vereeniging, in Rotterdam, en Amsterdamsche Hoe- key-vereeniging—O. D. I. S., in Am sterdam. Tweede klasse afdeeling Haag- sche Hockey-vereeuiging IIHaag- sche Hockey-vereeniging III, en EvitesDordrecht, beide in den Haag. Aanbesteding. Gisteren werd door het Prov. bestuur van N.-Holland alhier aan besteed Het driejarig onderhoud van de haven beoosten Oude Schild op Texel, loopende van 1 Jan. 1907 tot 31 Dec. 1909. Laagste inschrij ver A. Krijnen te Helder, voor f 9140. Bestek No. 28. Het gedeeltelijk onderhoud van de haven en het onderhoud van de havenwerken op het eiland Ter schelling, provincie Noord-Holland, gedurende de jaren 1907, 1908 en 1909. Raming f 6000 per jaar. Laagste inschrijver A. G. Zwart te Terschelling, voor f 62.80. Gunstig beschikt. Op het ver zoek van den directeur van de Haarlemsche Kweekschool voor Onderwijzers alhier, om op het militair oefeningsterrein, gelegen vóór de cavaleriekazerne Kweek- door de leerlingen der alhier school openluchtspelen te doei houden, is door den minister van oorlog gunstig beschikt. Woensdag middag is dat speelveld met een toespraak door den directeur inge wijd. De heer Van der Ley wees er op, dat bij een harmonische ontwikkeling naast ernstige studie ook goed geordende lichaamsoefe ningen in de open lucht een plaats behooren iu te nemen. Verschillen de openluchtspelen werden daarna, onder leiding van den heer J. A. v. d. Boom, leeraar in de gymna stiek, uitgevoerd. St. Nicolaasfeest in de kazerne. Evenals vorige jaren werd ook gisterenavond wederom in de In- fanterie-kazerne het St. Nicolaas feest gevierd. Te zeven uur 's namiddags begOD de onderoff can tine zich geleidelijk te vullen met de kinderen der ge huwde onderofficieren, begeleid door hunne vaders. Reeds bij voorbaat vertoonden zich de blijde trekken op de ge zichtjes der kleintjes welke trekken hun toppunt bereikten, toen te half acht St. Nikolaas verscheen gevolgd door Jan den zwarten knecht. Die ook maar een oogenblik mocht denken, dat St. Nikolaas de Kinderheilige bij uitnemendheid zich in een gebouw der zonen van Mars zich niet thuis zou gevoelen, vergist zich zeer, onmiddellijk was hij ook hier de goede Sint, wai had hij voor ieder veel mee ge bracht uit Spanje. Wat genoten de kleinen bij de ontvangst der ge schenken uit St. Nikolaas hand, en wanneer hij bij een enkele ook berisping over gedrag deed hooreu, en soms Jan met de roede moest komen, hoe vergevensgezind bij belofte op beterschap betoonde hij zich. Toen hij dan ook weer ieder bedacht had, werd hem bij zijn vertrek (want hij moest nog naar Amsterdam) een mand met leverde bloemen door een der kleinen aan geboden als een spontane uiting van dank van alle kinderen. In gevoelvolle woorden werd ook bij monde van den heer Roo seboom, St. Nikolaas dank gebracht uit naam van alle kinderen, maar bovenal van de ouders, die bij het genot van hun kroost zelf dubbel genoten. Dat het St. Nicolaas gegeven moge worden,hem ook 't volgend jaar weer te mogen hooren is aller hoop. Een woord van dank aan allen,die mede hielpen dit feest zoo uitstekend te doen slagen en bovenal aan de dames Rooseboom en Junge, voor hare moeite en zorg er aan besteed vinde hier eene welverdiende plaats. Vacature College Regenten Bewaar school voormalig Barbaragasthuis. De Regenten der Bewaarschool in het voormalige Barbaragasthuis bieden den Raad het volgende dub beltal aan ter aanvulling van de vacature die in hun college zal ontstaan door de periodieke aftre ding met 1 J an. a.s. van den heer M. N. Beets, n.l. M. N. Beets, aftr. Regent en W. L. Hengeveld. Tot directeur van de Muziek veree niging „St. Caecilia" is benoemd de Heer Joh. Oostelaar, Gepensioneerd onderkapelmeester 4e reg. Infanterie. Deze vereeniging heeft zich terugge trokken als onderafdeeling van den N. R. K. Volksbond afdeeling Haarlem en wel op 1 Dec. jl. Stukken van den Raad. Strafverordeningen. De Commissie van Strafverordeningen biedt den Raad een ontwerp-besluit ter be krachtiging aan, opdat vastgesteld worde, welke strafverordeningen voortdurend en met uitsluiting van alle andere geldende blijven. Deze verordeningen zijn; 1. Verordening op het keuren van slachtvee, vleesch en spek bin nen deze gemeente. 2. Idem op de markten, 3. Idem op het begraven van lijken en op het vervoeren van lijken naar dat gedeelte der alge meene begraafplaats dezer ge meente, hetwelk gelegen is onder de gemeente Schoten. 4e. Algemeene politieverordenirg. 5. Verordening tot regeling van het toezicht op de prostitutie. 6e. Id. op het bevaarbaar houden van het water, genoemd „hetVuil- rak" gelegen in de gemeente Haar lem, Haarlemmerliede en Spaarn woude. 7e. Idem op het schouwen der riolen in den Hout. 8e. Idem op den verkoop van melk. 9e. Idem op het bouwen en no pens behoorlijke bewoning mede ter uitvoering van de Woningwet. 10. Idem houdende aanwijzing van een gedeelte der gemeente, be stemd voor het oprichten, hebben of gebruiken van kloppeiijen van tapijten. Bronzen medaille. Aan den sergeant van der Veen van het 10e Regiment Infanterie is de bronzen n.eiaille voor 12 jaren trouwen dienst toegekend. Tactische oefeningenHeden morgen arriveerde alhier de heer Genera 3 Majoor Inspecteur der Infanterie, to het bijwonen der tactische oefenin gen op de kaart, welke onder leiding van den. kolonel Commandant van het 10e Regiment Infanterie werd gebon den voor de officieren van verschil lende wapenen. Caecilia. Naar wij uit de beste bron verm - men mochten, zal de heer Henri Pielage niet. opnieuw optreden als directeur van „Caecilia". Daarentegen zal dezen avond de eerste san e 1 komst plaits hebbeD, voor verschil!e de b°sprekingen van de nieuw op te richten zangvereeni- -'ing, welke de heer Pielage als Di recteur leiden zal. De nieuwe zang- vereeniging zal over uitmuntende, talrijke krachten beschikken. Den heer Pielage het beste succes Voor „Caecilia" zal de heer Albert Heiloo uit Amsterdam Dinsdag a.s. komen proef-dirigeeren. AGENDA. voor Zaterdag8 December. Teylers Museum. Tentoonstelling van fotogravuren, enz. Concertzaal „De Kroon... Nieuwe Da mes-kapel „Ferdinand Iser". Schouwburg Jansiceg. n. m. 7U2 u. Rotterd. Tooneelgezelschap oproer, van „Mésalliance", tooneelspel in 3 bedrijven. SCHOTEN. Bevallen: C. J. Meeuwig, Zeilmaker, z. Getrouwd: C. Kniper en G. Pool. Madrid. Uit Mallila word gemeld, dat de troepen van den sultan op rukken onder bevel van Kaid-Ba en de rivier Melonga overtrokken. De Mooren die in de laatste dagen aankwamen, zeggen, dat de macht van den president tot den aanval zal overgaan, maar gelooven dat de troepen van den Sultan de over winning zullen behalen. Onthoofd. Rudolf Hennig, de moordenaar van den kellner Giernoth die in dertijd zoo veel van zich spreken deed, door de wijze, waarop hij aan de handen der Berlijnsche politie ontkwam, is gisteren in de gevan genis van Plötzensee onthoofd. Ernstig spoorwegongeluk. Dicht bij het Silezische station in Berlijn is een ernstig spoorweg ongeluk gebeurd. Een ploeg arbei ders was op de lijn aan het werk. Uitwijkende voor een rangeerende locomotief, kwamen vier hunner tusschen de rails te staan, waarop een sneltrein naderde, dien z j ten gevolge van nevel en regen niel hadden bomerkt. Een hunner .sprong nog op het laatste moment voor den trein weg maar werd toch nog geraakt en tegen den grond ge worpen, waarbij hij vrij ernstige kwetsuren opliep. De andere drie werden op de plaats gedood. De machinist bemerkte eerst welke ramp dreigde, toen het al te laat was. Hij remde nog uit alle macht, maar tevergeefs. wGearre sleerd. Te Grossetto (Italië) verd een man gearresteerd, die de gestingwerken van Talamone photo- rafeerde men vermoedt met een Duitsch officier te doen te heb ben. Geheim seinboek. Te Chatham is een matroos van de marine gevan gen genomen, die in 't bezit wa3 van een geheim seinboek, dat eeni gen tijd geleden te Sheerness ver mist werd Sedert eenigen tijd ver dwenen er meer vertrouwelijke stuk ken. 7 December. Medegedeeld door H. C. Tombergh en Co. South Pac Sh. Common Marine Pref. Common Steel Sh. Topeka Sh. 2e pref. Mexican. Common Kansas Sh. Pref. b Common Wabash Norfolk Sh. Union Sh Southern Rails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri Rock Island Ontario Sh. Denver Sh. Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Rusland Hope Consols 20% I 20% Amer. markt flauw. Russen vast. Kon. Petroleum lager. Tabaksmarkt verdeeld. Kimberley vast. vorige koers Heden .1 951/4 194 113/g 11 82% i 311/2 I 49%6 I 481/2 1081/g IO61/4 291/4 283/4 8OV2 2":llö/ig 621/4 6H/4 188 35 46Vs 46 42Vg 321% i 491/4 441/2 713 15 46% 491/4 j 20 3 72 i 72% 1186 341/2 458/8 45 41 Sl%6 I 431/2 7U0 1 463/4 491/8 210 72«/4 78

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3