- SPORT. Uit den Omtrek STADSNIEUWS. Kamerlid Mr. Hennequin. Mr. P. C. J. Hennequin, het liberale lid van de Tweede Kamer voor het distr. Oostburg, is Dinsdag plotseling zeer ernstig ongesteld geworden. (N. v. d. D.) Geboorte- en sterftestatistiek over September 1906. In deze maand werden geboren op de duizend inwoners: In onze Provincie 35.74 en te Breda 33.18, 's-Bosch 42.82, Tilburg 35.83, personen. In die maand bad de provincie Drenthe het grootst aantal geboor ten, n.l. 36.16 geborenen op de 1000 inwonei s en bet laagst de provincie Friesland en wel 24.69 geborenen op een zelfde getal inwoners. Op een zelfde getal inwoners had {toen van de gemeenten met meer dan 20000 zielen het grootst aantal geboorten de gemeente 's-Boscb en het laagst de gemeente Leeuwarden met 22.99 geboorten op de 1000 inwoners. In dezelfde maand stierven op de 1000 inwoners in onze Provincie 21.18, te Breda 15.04, 's Bosch 19.63 en te Tilburg 21.45 personen. Alstoen had op de 1000 inwoners van de provincies het laagst aantal sterfgevallen Friesland met 1063 overiijdens en het hoogst onze Pro vincie. Van de gemeenten met meer dan 20000 zielen had toen het hoogst aantal sterftegevallen Maas tricht met 28.18 overledenen en het laagst Zaandam met 5.63 over ledenen op de 1000 inwoners. Faillisswnent. A'dam 12 Dec. Naamlooze Ven nootschap Maatschappij tot Exploi tatie en ter bevordering van den Fruithandel, voorheen M. Klereko per Jr. Co., Curator mr. E. M. Meijers. Opgeheven faillissement wegens gebrek aan actief van R. J. B. van Dijk. Curator mr. A. Grünebaum. Doodschieten van een keeshond. Voor de Arnhemsche rechtbank stond eergister, Dinsdagmorgen, terecht de rijksveldwachter R-, uit Millingen, beschuldigd van het dood schieten van een keeshond, toebe- hoorende aan den landbouwer B. IJit het getuigenverhoor bleek, dat R. tweemaal zijn revolver op den hond heeft afgeschoten, terwijl deze aan het vechten was met een paar rasgenooten. Het O. M. eischte f 25 boete of 14 dagen hechtenis. Een hachelijk oogenblik. Op den overweg tusschen Om men en Vilsteren is hedenmorgen een kar met paard door den eer sten trein van Zwolle naar Coevor- deu aangereden. De wagen werd zwaar beschadigd, terwijl het paard werd gedood. De beide inzittenden bleven ongedeerd. t v Een ontrouwe bediende aangehouden. De bediende J. A. Dekker van het filiaal der Incassobank te Amster dam die 30 Oct. ten postkantore voor die Bank een bedrag van ruim f 4800 incasseerde en daar mede op de vlucht ging, is in een café aan denGroesbeekschen weg te Nijmegen aangehouden en heden vandaar gevankelijk te Rotterdam aangebracht. Bij zijn arrestatie, tegelijk met een ander persoon die in zijn gezelschap was, werd nog een bedrag van ca. f1300 gevonden. Aan onze grenzen. Het is ruw volk in den omtrek van Losser, aan onze oostelijke grens. Menig grenscommies en po litiebeambte verkeert daar in de uitoefenig van zijn ambt vaak in een zeer zeer netelige positie door de onverschrokkenheid van de ver balisanten. Het rijke jachtveld in de omstreken verschaft vele be- roepsstroopers brood en der politie handen vol werk. Zoo kreeg op 7 October 1.1. de 22-jarige veMwachter Smit er de lucht van, dat stroopers bezig wa ren bij de Pruisische grens. Met een re volver gewapend, snelde hij op een tweetal jagers toe, die bij zijn komst aan den haal gingen. Na hen toegeroepen -te hebben dat zij moesten blijven staan, loste hij een schot in de lucht, waarop een der stoopers zich omdraaide, z'n ge weer op den veldwachter richtte en aftrokde veldwachter was in middels fluks op den grond gaan liggen en hadden dekking gezocht in het heideveld. Het schot hagel ging echter duidelijk waarneembaar over zijn rug. De veldwachter loste daarop nog een tweetal schoten, doch de stroopers ontkwamen over de pruisische grens. Als de dader werd eenige dagen later aangehouden en door Smits herkend, een 24-jarig man, B., die weldra bekende op Smit te hebben geschoten. Gisteren, ter zitting van de rechtbank alhier, ontkende hij de bedoeling te hebben gehad, Smits te dooden. Het schot was afgegaan door onbekende oorzaak bij het uiteennemen van het geweer toen hij, over de grens zijnde, vreesde door Duitsche politiebeamb ten te zullen worden bekeurd. Een geweermaker uit Deventer en een arts uit Almelo, als deskundigen gehoord, verklaarden, dat het schot hagel, kaliber No. 6, waarschijn lijk nimmer doodelijk had kunnen treffen, gerekend de afstand, waarop het werd gelost, en het oude model van het geweer. De Officier van Justitie meende echter een voorbeeld te moeten stellen, om den schrik er in deze buurt in te krijgen, te meer, daar de stroopers in deze streken meer zulke stoute stukjes uithalen, en vorderde voor beklaagde een ge vangenisstraf van 1 jaar 6 maanden. De verdediger, mr. H. J. ten Bruggencate, meende, dat beklaagde in geen geval de bedoeling heeft gehad, zijn vervolger te dooden, en dat middel, door hem gebruikt om zijn tegenstander op een afstand te houden, niet toereikend was om dezen zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, waarom vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging zal moeten volgen. Uitspraak over 8 dagen. Rare dooppartij. Te Nijkerkerveen (Veluwe) is naar van daar gemeld wordt een nieuwe secte ontstaan. Wie daarvan lid wil worden, moet zich laten doo- pen met een ketel kokend water. Een veekoopman aldaar, A B. ge naamd, heeft onlangs die kuur onder gaan. Gevallen. Te Ter Apelkanaal (Drente) is de landbouwer A. Dijkstra van een zgn. wipkar gevallen. Inwendig zwaar gekneusd werd hij opgenomen en is reeds aan de gevolgen over leden. Verdronken. Te Reeuwijk (Z.-H.) is de zeven tienjarige dienstbode J. H., toen zij hare pleegouders ging bezoeken door de duisternis te water geraakt en verdronken. Een krankzinnige moeder. De vrouw van den bakker Gerhard Henthert te Asch, wier man tot de notabelen der gemeente behoort en o.a. lid van den Raad is, hing in een vlaag van krankzinnigheid haar negenjarig zoontje op, nadat ze eerst de andere kinderen door morphine verdoofd had. Toen sneed ze zich zelf de polsaderen door en sprong in 't water. Ze werd gered, doch sprong er onmiddellijk weer in. Veertien dagen geleden had de ongelukkige vrouw pas het krank zinnigen gesticht verlaten. Jacht op kleiiTwild. De jacht op klein wild, met uit zondering van die op houtsnippen, wordt gesloten op 31 December a.s. met zonsondergang, blijvende het schieten van houtsnippen en het in art. 15, sub. litt. g dier wet bedoeld jachtbe drijf van het vangen van houtsnippen met laat-, war- of valflouwen, toege laten tot en met den 28sten Februari 1906. Kweeken van jonge zalmpjes. Bij nota van wijziging wordt f8000 uitgetrokken om de Nederlandsche Heide-Maatschappij in staat te stellen een inrichting tot stand te brengen voor het nemen van proeven voor het kweeken en loslaten o.a. van jaren zalmpjes. Verdronken. Te Neede viel het zesjarig zoontje van den landbouwer H. van een bruggetje in een sloot en verdronk. Lijk gevonden. Te Susteren werd in een sloot nabij de Duitsche grenzen het lijk gevonden van zekeren M. W., die op weg naar zijn daar wonende fa milie te water geraakt en verdron ken is. Post en telegraphie. De directeur-generaal der posterijen en telegraphie brengt ter algemeene kennis, dat brieven, briefkaarten en gedrukte stukken, welke men op 1 Januari wcnscht besteld te zien, ook dit jaar reeds tusschen 22 en 30 de zer kunnen worden ter post bezorgd. Over de geheele adreszijde moeten dan twee elkander snijdende lijnen getrokken zijn. (Stct.) Vermist. Sedert eenige dagen wordt te Wijn gaarden vermist de heer P. J. R.. die zijn woning heeft verlaten, zeggende zich naar Rotterdam te willen bege ven. R. leefde sinds geruimen tijd zeer afgetrokken, en waar informatie te Rotterdam tot geen inlichting om trent zijn verblijf heeft kunnen leiden vreest men, dat hem een ongeluk is overkomen. Volledig bekend. J. L. B., die verdacht werd van den op 1 dezer te Tilburg op zijn zwager gepleegden moord, heeft voor de jus titie een volledige bekentenis afgelegd. Dienstweigering en Dicipline. Ten aanzien van de dienstweigering te Naarden in verband met de klacht over slecht brood, deelt de Minister in zijn M. v. A. mede, dat in verband hiermede aan 6 kanonniers strenge straffen moesten worden opgelegd. In- tusschen is aan den last om aan de morgenoefening deel te nemen voldaan en kwamen geen verdere moeilijkhe den voor. Gelijk reeds werd meege deeld, werd het bebezigde meel in derdaad ongeschikt bevonden en werd brood van andere samenstelling als extra ration aan den troep uitgedeeld en toen ook dit ongeschikt werd be vonden, werd aan het garnizoen een ration wittebrood uitgereikt. Dat uit dit geval hoezeer ook af te keuren het gevolg zou mo gen worden getrokken, da tucht in het leger verslapt, kan de Minister niet toegeven. Gearresteerd. Op verzoek der Duit sche justitie is te Arnhem gearresteerd een Duitscher die vervolgd wordt we gens zware mishandeling. Hij is in verzekerde bewaring gesteld totdat er over zijne uitlevering zal zijn beslist. Brand. De groote oude boerenwoning van J. Zuurbier te Heerlrugowaard is gisteravond geheel) iir de asch gelegd. Verzekering dekt de schade De oorzaak is onbekend. Voor eeni ge jaren is de wouilig van dezen persoon ook al in de asch gelegd. Verdronken. Te Veendam Wordt) sinds 24 No vember jl. vermist Mej. Fr. O; Men vermoedt dat zij verdronken is. De veestapel^in 't Kon. Park. Uit Apeldoorn schrijft men Door de gestadige uitbreiding van den veestapel in Konink lijk Park behouden? jaarlij ksche aankoop van een paar koeien, steeds eigen aanfok, zijoj,thans, alle stal len geheel bezet. Het aantal koeien en kalveren is, behalve de voor Dobbin bestem de, thans ongeveer 50, hetwelk, naar wij vernemen, een 100 tal zal worden, zooals ook blijkt uit den aankoop van uitgestrekte weiden in de omgeving. Aan de boerderijis mede ver bonden eene uitgebreide varkens fokkerij, voor welke dieren de on- dermelk der koeien een" uitstekend voedsel is. Ged. Staten van Holland. Gedeputeerde Staten van Noord- Holland hebben met Januari a.s. de jaarwedden van eeuige geméén- te ambtenaren verhoogd, en wel den burgemeester van Wijde Wor- mer f350; den secretaris aldaar f400; de burgemeester van Jisp f300; den secretaris f350ieder der wethouders te Heemskerk f 50; de ontvanger te Heemskerk f300 ieder der wethouders te Velsen f400; den ontvanger te Velsen f1200 en ieder der wethouders te Castricum f35. Bij Kon. Besluit zijn d e beslis singen oedgekeurd. Ontcvred» nheid. De „Limburger 1 oerier" meldt: „Op de Staatsm n Terwinselen, bij Heerlen, heerschte de vorige week Woensdag o .'tevredenheid onder de mijnwerkers. Dinsdag, den derden werkdag na derden Dec., moest het loon worden"jiitbetaald, maar het werd verschoven tot Woensdag. Daarom kregen ze Dins dag de loonboekjes uitgereikt. Daar de meeste mijnwerkers drie-kwar tier tot een uur ver .van de mijn verwijderd wonen, moeten zij, die in de nachtploeg werken, hun loon gaan halen. Heden waren die mijn werkers op de mijn A meenden hun geld in ontvangst te nemen. „Maar jawel, er werd. hun.gezegd, dat Donderdag het loon werd uit betaald. Vandaar de onte vredenheid der mijnwerkers. En die ontevre denheid openbaarde zich in harde woorden over de slordigheid. Er hangt een verordening op de mijn, waarin gezegd wordt, dat het loon moet uitbetaald worden 3 werkda gen na den len en 15en van elke maand. Maar wat heeft een werk man aan verordeningen, als deze niet uitgevoerd worden Wie lacht er 'ns mee? Klant. „Wat kost een liter melk Boer. „Acht cent." Klant. „De melk moet zeer dro- per wezen." Boer. „Dan kost ze negen cent." Klant. „En ik moet ze zien mel ken." Boer. „Dan komt ze op 'n dub beltje." Meester. „Wat is een herder?" Algemeen zwijgen. Meester. „Ik zal u op weg hel pen. Zoo jullie kleine schaapjes bent, wat ben ik dan?" Jantje.. „Een groot schaap, mees ter Dronkaard. „Mijn oogen foppen me, dokter. Moet ik sterker gla zen nemen?" 7/ Oogarts. „Neem liever minder, en vooral minder sterke." De Westminster Gazette geeft een voorbeeld van Iersche geestig heid. Voor het gerechtshof ergens in Ierland vcoeg de rechter aan een getuige „Heb je het schot gezien „Ik heb 't alleen maar gehoord," was het ontwijkend antwoord. „Dat is geen voldoend bewijs, ga maar weer zitten," sprak de rechter. De getuige draaide zich om, ten einde de getuigenbank te verlaten, en lachte hoonende, toen hij den rechter den rug toekeerde. Onmiddellijk riep deze henrterug, om hem een scherpe terechtW'ij^i; toe te dienen over de onbeschaamd heid in de gerechtzaal te lacnSt^. „Heeft UEdelachtbare pae lachen?" vroeg de zondaar.v„'Neen, maar ik heb 't gehoord," was hef toornige antwoord. „Dat is geen voldoend bewijs," antwoordde de Ier met groote overtuiging. Alle aanwezigen lachten, alleen de rechter keek strak voor zich heen. Wielrijden. Zondagmiddag, iets na twaalf ure, is te New-York op de baan in Ma dison Square Garden een aanvang gemaakt met den jaarlijkschen wie erwedstrijd van 6 dagen achtereen. D.w.z., geen de deelnemers mag langer dan 12 uur per dag rijden. Het is een wedstrijd op tande s. Onder de mededingers vinden vij ook vermeld het paar Arthur- an der Stuyft (Belg) en Johan Sto (Ne derlander). Verder kwamen uit de Franschen Emile Georget en Leon Georget, de winnaars van een on langs in Frankrijk gehouden zes- dagen-wedstrijd. Ook „Bobby" Walt- hour dingt mede. Reeds den eersten dag vielen tal van groote en kleine ongelukjes voor. Zoo werd de maat van Walt- hour, de Amerikaan Mc. Lean, buiten gevecht gesteldeen ander brak zijn sleutelbeen, enz. Het hoofdbestuur van den Al- gemeenen Nederlandschen Wielrij- dersbond heeft zich tot de Prov. Staten van Noord-Brabant gewend met het verzoek het door Ged. Sta ten ingediend ontwerp tot heffing van „weggeld" niet goed te keuren. Araateur-Wieler-Polo-Bond. Voor de competitiewedstrijden 1906 zijn de volgende teams inge schreven d. LeestemakerD. A. DirkseJr. Amsterdam. R. Zegers-VeerkensD. H. van Meurs do. C. HonigA. Latenstein, Zaan dijk. F. Ho 'gS. van Heinsbergen, Zaandijk. E. Smit— I. F. Pieper, Wormer- veer. De wedstrijden beginnen Woens dagavond 2 Januari 1907, te 8 uur, in de Fongers-Rijschool aan d<- Nassaukade 500 te Amsterdam. In troducties voor deze wedstrijden worden uitgegeven door den secre taris van den A. W. P. B., den heei D. A. Dirkse, Weteringplantsoen 12 te Amsterdam. SCHOTEN, 13 Dec. Schandelijk. Gis terenavond werd de aandacht getrok ken door het jammerlijk gehuil van een hond. Wat was dat Een ergelijk schouwspel. Onverlaten hadden het beest op eene hoogte van 2 M. met een poot in een lantaarn opgehangen en daarna het deurtje dicht gedaan- zoo hing het beest met zijn kop om laag uit den lantaarn. Spoedig was de stakkerd uit zijn benauwde positie verlost. De politie is met het geval in kennis gesteld, doet een gestreng onderzoek naarden lage dader dezer onmenschelijke daad. ZANTVOORT. Stroapen. Door den onbezoldigden Rijksveldwachter C. Tc- rol en den buitengewonen gemeente veldwachter W. van Duyn, is proces verbaal opgemaakt tegen D. S. en J. H., te Haarlem wegens 't vervoer van wildstrikken in de duinen. Achttien wildstrikken werden in beslag geno men. '^HEEMSTEDE. Ongeluk. De rekster S. van Honschoten, werkzaam aan de wasch- enstrijkinrichting van den heer Peperkoorn, had het ongelukeen 40-tal persplaten op een der beenen te krijgen, waardoor dit lichaamsdeel zoodanig werd verwond, dat genees kundige hulp moest worden ingeroe pen en het meisje voorloopig geen werkzaamheden zal kunnen verrichten. VOGELENZANG. Inbraak. Door middel van inklimming hebben vreem de gasten ingebroken in de tijdelijke onbewoonde villa nabij Maria Bosch, maar daar er niets van waarde in de villa aanwezig was werden de inbre kers niet weinig teleurgesteld. HILLEGOM, Vergadering. Door het N ederlandsch J ongeïings -V erbond, Afd. „Ps. 119 vs. 9" alhier, zal op Vrij dag-avond 14 dezer een openbare ver gadering worden gehouden in het ge bouw „Eben Haëzer' aan de Meer straat, waarbij ds. Gerth van Wijk, predikant te Bennebroek zijn welwil lende medewerking zal verleenen. HILLEGOM. Een woesteling. Dins dagavond bezocht J. v. R. kastelein aan de kalkovens wonende, den kas telein C. S. Na eenig toeven kreeg v. R. woorden over familie-aangelegen- hedeh en behandelde zijn daar ook aanwezige echtgenoote onheusch, waar op S. hem uit zijne woning verwijder de v. R. was hierover zoo woedend, dat hij zich den toegang afgesloten ziende een deurruit en een van het woonhuis met de vuist verbrijzelde. Niemand was in staat den woesteling tot bedaren te brengen, tot eindelijk in zijn woede zijn bloedende, zwaar gekwetste handen nog tegen telefoon- en lantaarnpalen slaande, hij bij dok- x v. d. Weduwen voor de deur, door itie werd gegrepen, naar het poli- t^b^ireau gebracht, en daar werd verbohdeip laat in den avond is hij nog naar zijn woning getransporteerd. Dit weerzinwekkend voorval hield den geheelen avond een menschen- massa, ongelooflijk groot op de been. De politie heeft zich met de zaak bemoeid, en van het geval proces verbaal opgemaakt. HALFWEG. Hoofdbuis gespron gen. Op den Haarlemmerweg bij Sloterdijk is Dinsdagmiddag een der hoofdbuizen vau de Amsterdamscbe waterleiding gesprongen. Na afslui- tingjite Halfweg en leegloopen der buizen) was het ongeval des avonds zeven'""uur hersteld. De Electrische Spoor kon, met de noodige voorzorgsmaatregelen, den dienst blijven "'volhouden. VELSEN. Bond van S taatspension- neering. Na eene lezing van Mevr. Haver, uit Amsterdam, is hier eene afdeeling opgericht van den „Bond van Staatspensionneering", met aan vankelijk zeven leden. IJMUIDEN. Het Witte Kruis. Al hier is voor het wijkgebouw van „Het Witte Kruis", zoowel van H. M. de Koningin als van H. M. de Koningin-Moeder, ieder een gift van f100 ingekomen of toegezegd. BE VERWIJK. IJsbaanvereeniigng Dezer dagen is de hier voor eenige jaren opgerichte „IJsbaanvereeni- ging" ontbonden, met het oog op de slechte finantieele resultaten die zij opleverde. Eenige heeren werden met de liquidatie belast. De liefhebbers van schaatsenrij den zullen dus naar een andere gelegenheid moeten uitzien. De stoompont. Kosten van het sffiompontveer te Velsen van 18 Januari31 Oct. 1906. Kosten van vast- en hulpperso neel met inbegrip van toelage we gens gebrek van vrije woning, dienstkleeding, vervanging wegens ziekte, verlof, vrije Zondagen enz. f6979. Onderhoud van dienstwoningen f693. Steenkolen f12920. Smeermiddelen en machinebe hoeften f967. Onderhoud en herstel van de ponten met inbegrip van machines en ketels f4764. Verlichting van de toegangswegen enem placementen. Te samen f30813. Bovendien is betaald, doch niet voor de eigenlijke exploitatie Huur van een veerstoombootje bij defect zijn van de stoompont tijdens den aanleg f1010. Bediening van de reservetrekpont bij defekt zijn van de stoompont, tijdens den aanleg f250. Bezoldiging van waarnemers om trent het dagelijks verkeer f924. Te samen f2184. 't Is kolossaal hoeveel geld reeds verknoeid is en nog verknoeid zal worden aan deze ouderwetsch-ge- brekkige model-inrichting. Met drie lagen flinke vorst ligt alles vast, is de overgang onmogelijk en zul len de honderdduizenden wegge worpen geld blijken te zijn. BEVERWIJK. Uitgesloten. In de sigarenfabriek van Gebr. Majoor, al hier zijn een 16-tal werklieden uitge sloten, die bezwaar maakten tegen het verwerken van Rio Grande-tabak, zonder voor het meerdere werk dat daarvoor vereischt wordt, betaald te krijgen. De teverwerken partij bestaat voor een deel uit bruikbare grondstof, doch nu het donkere gedeelte, dat eerst uitgeschoten was, ook ter verwerking aan de werklieden werd uitgegeven, ontstond er een botsing, met het ge volg, dat de werklieden genoodzaakt werden de fabriek te verlaten. Dinsdagmiddag werd het hoofdbe stuur verwacht van de Federatie van tabaksbewerkers tot het plegen van overleg. Indien geen vergelijk wordt getroffen, dan bestaat er mogelijkheid dat de overige werklieden zich soli dair zullen verklaren en den arbeid zullen staken. BEVERWIJK. Gearriveerd Gister morgen is alhier gearriveerd de stoom ketel van de in aanbouw zijnde mar- merfabriek. OFFICIEELE GEDEELTE. Standplaalsen- Kermis te Beverwijk. Burgemeester en Wethouders van Beverwijk, zullen op Donderdag 20 December 1906, des namiddags ten 2 ure ten Raadhuize aldaar publiek doen inschrijven naar het recht op negen standplaatsen gedurende de Kermis van 1907 als voor: 1 Hippo- dróme of Manege1 Paardenspel1 Paradetent; 1 Luchtschommel 1 Stoomcaroussel1 Kinematograaf; 1 Draaimolen1 Beignetkraam en 1 Schouwburgtent of daarmede gelijk te stellen inrichtingen. De gunning zal vermoedelijk on middellijk na de opening der biljetten plaats hebben. Volgens art. 12 der voorwaarden zullen aanbiedingen welke naar het oordeel van het Gemeentebestuur in verband met de inschrijvingssommen van vorige jaren onvoldoende zijn niet worden aangenomen. De voorwaarden van inschrijving liggen ter lezing bij den Marktmeester N. de Wolf, die alle verdere inlich tingen verschaft. Beverwijk, 10 December, 1906. Burgemeester en Wethouders van Beverwijk, STRICK VAN LINSCHOTEN. De Secretaris, VANj LOENEN. Kamer van Arbeid voor de Bloem bollenteelt te Beverwijk. Burgemeester en Wethouders de Gemeente Beverwijk; Gelet op artikel 11 van het Kies reglement voor de Kamers van arbeid Herinneren de^hoofden of bestuur ders van de navolgende bedrijven: BLOEMBOLLENTEELT aan hunne verplichtingen om vóór 15 Januari a.s. eene lijst of zoo noodig lijsten op te maken van de namen en van de voornamen der mannelijke en vrouwelijke personen, die in hun bedrijf binnen het gebied der Kamer van arbeid als patroons of in hun dienst als werklieden werkzaam zijn geweest gedurende het laatstverloopen kalenderjaar, of, wat het bovenbedoeld bedrijf betreft, gedurende het laatste tijdvak van 7 maanden, dat in het bedrijf is gewerkt, en om die lijst of lijsten voor 15 Januari a.s. te zenden, wanneer de daarop vermelde personen slechts in ééne Gemeente werkzaam zijn geweest, aan Burgemeester en Wethouders van die Gemeente en, wanneer de daarop vermelde personen in meer dan ééne Gemeente werkzaam zijn geweest, aan Burgemeester en Wethouders der Gemeente, waar die personen het laatst werkzaam zijn geweest. Op de lijsten mogen niet vermeld worden zij, die gedurende den boven- aangegeven tijd niet binnen het gebied der Kamer van arbeid bij hetzelfde hoofd of denzelfden bestuurder zijn werkzaam geweest. Op de lijsten behoeven niet te wor den vermeld zij, die geen ingezetenen des Rijks of geen Nederlanders zijn of op den 15 Februari a.s. den leef tijd van 25 jaren niet zullen hebben bereikt. Zij, die niet gedurende het laatst verloopen kalenderjaar, of wat boven bedoeld bedrijf betreft, niet gedurende het laatste tijdvak van 7 maanden, dat in dat bedrijf is gewerkt, in het bedrijf van hetzelfde hoofd of den zelfden bestuurder werkzaam zijn ge weest, en die aanspraak kunnen maken om op eene kiezerslijst voor de Kamer van arbeid te worden geplaatst, wor den er voorts aan herrinnerd, dat zij daarvan voor 15 Januari a.s. aangifte kunnen doen bij Burgemeester en Wethouders der Gemeente, waar zij werkzaam zijn geweest of het laatst werkzaam zijn geweest. DE FORMULIEREN der lijsten en der aangifte zijn van af heden Ge meentesecretarie KOSTELOOS ver krijgbaar. Krachtens het Kiesreglement voor de Kamers van arbeid (Koninklijk besluit van 6 Januari 1898, Staatsblad No. 20) moeten de formulieren I en II tijdig worden ingevuld en aan Burge meester en Wethouders worden inge zonden. Niet nakoming van deze verplich ting wordt, ingevolge art. 12 van de Wet op de Kamers van arbeid (Wet van 2 Mei 1897, Staatsblad No. 141) gestraft met hechtenis van ten hoog ste veertien dagen of geldboete van ten hoogste vijf en zeventig gulden. Beverwijk, den 10 December 1907. Burgemeester en Wethouders voor noemd De Burgemeester, STRICK VAN LINSCHOTEN, De Secretaris, VAN LOENEN. ALKMAAR. Door de gasmoto- renfabriek Deutz. filiaal Amsterdam, werd aan de heeren \V. F. Stoel en Zoon, alhier, he leyerirg opge dragen van eene luxe-motorboot, tevens ingericht om te sleepen, voor de „Püre Oil Company" te Rotterdam- Deze boot woorzien van een Ori- gineelen Otto", 4 cylinder petrole- umm°tor van 25 paardekracht, van de £aSihotorenfabriek Deutz. Alleen eene Katholieke cou rant biedt geschikte lectuur voor Katholieken. Ook daarom moet de „NIEU WE HAARLEMSCHE COU RANT" het dagblad zijn voor de Katholieken van Haarlem en Omstreken. P*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2