Schouwburgzaal „De Kroon" VERZUIM op 13 December 1906. De Wilsons in Doodsgevaar. Buitenland. Laatste Berichten. Amsterdamsche Beurs. Burgerlijke Stand H. G. van ALFEN Raadstukken. Verzoek subsidie afd. Haarlem der Ned. Behangers-, Stoffeerders en Beddemaleersbond. De afd. Haarlem der Nederl. behan gers- stoffeerders en beddemakersbond verzoekt evenals vorige jaren aan den raad een subsidie van f 100,voor cursusavonden. De afd. stelt zich voor dit jaar door een leeraar onderricht te laten geven in het geometrisch draperie en decoratie knippen en vakteekenen. Het vroeger verleende subsidie van f 50 is te gering gebleken, zoodat vele leden niet tot den cursus konden wor den toegelaten. B. en W. hebben tegen inwilliging van 't verzoek geen bedenkingen. Verzoek tot bouwen van een privaat en drooghuisje. De heeren P. v. Gelder en D. v. Gelders geven den raad kennis, dat zij op den voor tuin bestemde grond van hun perceel no. 3 a.d. v. Zompelstr. wenschen te bebouwen met een hou ten privaat voor de werklieden en een houten drooghokje voorhetdroo- gen van lichtdrukteekeningen. Tevens of zij het bestaande plat mogen vergrooten. B. en W. adviseeren de gevraagde vergunning te verleenen, Aanbesteding. Gister werd door het Prov. be stuur van Noord-Holland alhier aabesteed het onderhoud van hel prov. gouvernementsgebouw in 1907 en 1908. Laagste inschrijver, D. Mid delkoop te Haarleinmerliede, voor f 2695. „Haariemsch Zanggenot." Het ontbrak bovengenoemde liedertafel in geenen deele aan be- l uigstelling, de groote Concertzaal der Sociëteit Yereeniging circa 1150 plaatsen was bijna geheel bezet. Ging een groote aantrekkings kracht uit van 't koor, ofwel van de medewerkende Solisten, het laat ste veronderstel ik ten sterkste boe het ook zij, Haerlemscli zauggenot mocht zich in een bezondere be langstelling verheugen, en zooveel in baar vermogen was, heeft zij de belangstellenden niet onbevredigd huiswaarts laten gaan. Het koor opende den avond met den Stille Naeht van Meinze, een gedragen, lief werkje; waarmee we uog vóór de pauze ten gehoore kregen de tusschenruimte werd natuurlijk aangevuld met liederen ,Goê nacht" en „Slaap zacht" van den directeur, den heer H. N. An- driessen. Dit diietal koorwerken, in iiedertafelstijl geschreven, waarvan het eerste en 't laatste mij het best- voldeden, gaven ons gelegenheid het koor van haar gunstigste zijde te leeren kennen. Haariemsch zanggenot naar mij uit vertrouwbare bron vermeld werd werkend met eigen krach ten een ecxeptie op den regel van heden - is een flink, maar helaas wat ongelijkmatig bezet koor, de basstemmen staan in kracht ver voor bij de tenoren, het gevolg kon dus niet uitblijven, bij kracht vor derende momenten werd het even wicht vrijwel verstoord. Het eerste drietal werken, waar in geen bijzondere kracht gevraagd werd, lag geheel in 't bereik en hierin presteerde het koor werke lijk iets heel verdienstelijks no. 5. van het Program Kom mee van 3. Verhalle daalde merkbaar in verdiensten en als Compositie en ais uitvoering, dit concoursnummer overladen mat ongewoon en gezocht heden heeft mij al slecht voldaan, en een bizonder geoefend en be rekend koor kan alleen van zoo'n zoekwerk iets goeds ol tenminste aanmerkelijk maken. Na de Pauze de „Jan van Schaf, felaar van B. Andriessen een frisch en degelijk kunststukje, mooie af wisseling met koren en Solieen goede behandelde begeleiding respectievelijk voor orkest, heden avond voor piano (laf_ zamen is gerust een geniale vinding te noemen. Het koor had gelegenheid genoeg zich wederom gunstig te toonen, en naar haar bezit vermo gen, heeft zij zich kranig verweerd, en ons de Jan van Schaffelaar tot een deel van den avond gemaakt, waarin wij meermalen genieten kon den. Het past nu ook minstens den vurigen leider den Heer N. H. An driessen te complimenteeren om zijn noerschen ijver, zijn geduld en aan moedigende leiding. De meewerkende Solistende lieer J. M. Orelio, C. Phlippeau en J. Huiboom, deze laatste dilettant, heb ben er veel aan hijgedragen, dat dit Concert een bizonder cacnet kreeg. Orlelio gaf ons onder meer een nieuw, pittig werkje van W. Andriessen dat om het enorm suc ces moest herhaald. In alle andere hem toebedeelde partijen was onze baritonsolist bij uitnemendheid als immer, een succes van den avond. De heer C. Philippeau gaf ons wederom gelegenheid ten over zijn lyrisch geluid te bewonderen, te schatten en op prijs te stellen, of schoon zijn stem aangenaam te vol gen is, voldeed de heer Phlippeau nog 't best in het eerste lied van Vorhollen. Den lieer Huijboom wiens wel willende medewerking zeer geprezen mag worden, voldeed als dilettant ik wil vorming en uitspraak ter zijde laten - uitstekend, zijn rond bas geluid heeft me bizon lor gein teresseerd. Ten slotte; de begeleiding was in handen van twee artistieke personen en werd met zorg, met accuratesse uitgevoerd. Zonder twijfel zullen en mogen de belangstellenden maar ook de leden van de Concertgevende Veree- uiging dezen avond beschouwen als een welgeslaagde. Jac. de Jong. »g an ht de ie- >n- lal Qok in heeren ongetroost heengaan M zaamde levensmiddelen en azijnfabrie- sprak geen woord. ken werd nog druk gewerkt. Er was Ouder de Romeinsche dagbhgeen aanbod van vakkundig personeel, schrijvers bevonden zich ook Fr< we'r van l°sse werkkrachten, sche priesters. Het kostte Mgr. Mc .V°orts ondervonden slagerijen en tagnini moeite om zich ruim ba tabaks- m sigarenfabnken een weinig meer drukte, terwijl er voor deze be malen. drijven evenwicht bestond tusschen V ergezeld door Mgr. Cagiaivraag oa aanbod van Averkkrachten. d'Azevedo, majordomus Zijner Hi De verstandhouding tusschen werk- ligheid, stapte de pasaangekomeigevers en arbeiders bleef ongunstig, in een gereedstaand gesloten r Ten oilKjy een p] v_ v_. ]loof(j te fulg- kunnen benoemen aan de le Tut- tt Regelrecht ging het nu naar 'schenschspl om te vervangen den heer J. W. Jenny Weijerman, wiens eervol ontslag is verleend, bieden B. en W. den raad de volgende voordracht aan 1. R. Haverschmidt onderw. le kl. a.d. le. Tusschenschool. 2. E. de Boer, id. afd. 3e Tus schenschool. 3. L. v. d. Have, id. a.d. 2e Tus schenschool. Ongeluk. Gisteravond omstreeks half 6 viel een paard, gespannen voor een wagen komende van hier, over een tak op de Zandvoortschelaan. Het paard kwam er goed af, doch de voerman was er slechter aan toe. Hij was van den bok gevallen, en bloedde hevig uit mond en neus. De man was een kies kwijt en de tanden staken door de onderlip heen. Deugnieten Gisteravond wilden twee straatjongens circa twaalf jaar hij den koekbakker Preijde, wonende Kleine Houtstraat alhier, snijkoek stelen. Zij gingen den winkel binnen en vroegen twee snijkoeken. De juffrouw gaf hun het gevraagde en de jongens wilden ineens wegloo- pen zonder te betalen. Maar de bakker, die ook in den winkel stond, greep hen vast en sloot de deur. Nadat hun namen opgeschreven stonden, liet hij hen gaan. Weldadigheid naar Vermogen. De ver. Weldadigheid naar Ver mogen" zal een algemeene leden vergadering houden op Maandag, 17 dezer, des n.m. half vier in een der lokalen van het dep. Haarlem der maatschappij „Tot nut van het algemeen." Schouwburg Jansweg. Gisteravond werd op veler ver langen voor de tweede maal in den Schouwburrg aan deu Jansweg op gevoerd door de Ver. „Het Ned. Tooneel" het blijspel in 4 bedrij ven „Hofgunst" van Thilo van Trotha en vertaald door Mejuffrouw Emma Morel. Alle rangen waren zeer goed bezet. Het stuk werd zeer goed gespeeld en 't publiek juichte de actrices en acteurs hartelijk toe. Vooral Mej. Morel de vertaalster van 't stuk, die de mooie, doch moeilijke rol van Emmy Hohenstein vervulde, werd herhaaldelijk door het geest driftige publiek teruggeroepen. De directie van den schouwburg heeft met rechtaan veler verlangen voldaan door „Hofgunst" nog een maal te doen opvoeren. Uit de Staatscourant. Dij Koninklijk besluit is aan na te melden officier bij de schutterij, oja zijn verzoek, eervol ontslag ver onder gehoudenheid, dat bij de °p hem uit kracht der wet nog l ustende verplichtingen als gewoon lid dei- schutterij volbrenge bij de rustende schutterij alhier, aan A. E. lvremer, als lste-luitenant. De stand der Arbeidsmarkt over de I.., maand October. Uit de opgave van de Kamer van Arbeid voor de confectiebedrijven te Haarlem over de maand October blijkt dat in verband met het seizoen meerdere drukte Adel waar te nemen in dameshoedenmakerijen, bontwerke- '25 jarig jubilé Den 22en December hoopt de/heer P. Kieft, conducteur der il.iarJemsche Tramweg-Maat schappij zijn 25-jarig jubilé te her denken". Voor nimf onder de wapenenDe milicien" O. de Graaf van het 10e Regiment Infanterie met groot ver lof moet ingevolge art, 124 der militiewet wegens het niet naleven van art. 120 der wet voor den tijd van vier weken onder de wapenen komen. Overgeplaatst. De korporaal Rijs- paart en de korporaal tit. Smink van het Instructie-Bataljon worden den 15den a.s. overgeplaatst hij het korps, en ingedeeld hij het 4de Bataljon alhier in garnizoen. Gemeenteraadstemming. Bij de gis ter gehouden verkiezing voor eeu lid van den Gemeenteraad in dis trict II (vacature Van Lennep) wer den uitgebracht 1496 stemmen, waarvan 14 van onwaarde. Geko zen is mr. A. S. Miedema met 819 stemmenop den heer A. F, J. Nieberg waren 663 stemmen uit gebracht. AGENDA. voor Zaterdag 15 December. Teyler's Museum. Tentoonstelling van foto-gravuren, enz. Concertzaal „De Kroon Nieuw Dameskapel „Ferdinand Iser" Matinée. Schouwburg Jansweg n. m. 8 u. De Haan de Lange dans-soirée. Sociëteit „Vereeniging" n.. m. 811 u. Tewe's Bioscoop parisien Groote galavoorstelling. Bondsgebouw „St. Bavo." n. m. 8i/2u. Zitting Spaarbank „St Antonius van Padua". nm. 8i/2 u. Opening der bibliotheek, nm. 81/2 u. Spaarkas St. Nicolaas (winterprovisie). Nieuwe zaïü Kolon. Museum. Nederl. Chemische Ver. Buitengewone alg. vergadering. vrn. 10 u. ontvangst der leden in de hal.: vm. ÏO1^ u. Vergadering, nm. 124)2 u. Diner, 11m. 24 u. bezoek a.d. inrichting der fa. Joh. Enschedé Zonen. nm. 4—5 u. Reünie in een der zalen aumi „'De Kroon". nm. 5 U. gemëonseh. maaltijd in „De Kroon". Frijsk Selskuik Gijsbert Japicx Feestelijke bijeenkomst. Kruisstraat 45. Makel. Sarlet, v.m. 10 n m- 3 uur particul. bezichtiging der meubib goederen (verkoop 18 en 19 Dec. Stadhuis.'Burgemeester sluiting der sollicitatie a "un (-directeur en boekhouder bij lut op ubaar slacht huis. Een merkwaardig statistiekje. In Engeland wordt op school een uur aan lichamelijke oefeniDg gewijd tegen drie of vier uur geestesar beid, die de leerlingen zittend ver richten in Pruisen is deze verhou ding 17 en in Beieren staat een uur gymnastiek tegenover vijf-en- twintig uren werk dat zittend wordt gedaan en deze gymnastiek is zelfs ook nog geheugenwerk. Diefstal van 10.000 Kroonen Twee kooplieden uit Boedapest, de ge broeders Bolog, hebben zich uit de voeten weten te maken met 10.000 kroonen, door oplichting met val- sche wissels verkregen. De Boedapester politie vermoedt, dat ze naar Amsterpam zijn uitge weken, en heeft opsporing en aan houding verzocht. Storm. De Oostkust van Spanje is geteisterd door een geweldigen storm, waardoor vele visscherboo- booten met man en muis zijn ver gaan en ook op het land belang rijke schade is aangericht. In Mid den- en Noord-Spanje valt veel sneeuw. Wraak. Eenigen tijd geleden be schuldigde een inwoner van Mont- pellier een zijner arbeiders van diefstal. De man werd veroordeeld en onderging eenige maanden ge vangenisstraf. Zoodra hij echter op vrije voeten kwam, ging hij gewa pend met een geweer, waarop een bajonet, naar het huis van zijn vroegeren meester. Een kameraad klom op een muur om den tuin te verkennen, maar werd gezien door een zoon van den bewoner. Na den man gelast te hebben zich te ver wijderen, haalde hij een geweer en schoot op hem, waarbij hij hem vei moordde. De ontslagen arbeider sprong daarop over den muur en rende het huis in, waar bij mevrouw en een 17-jarigen zoon met het ge weer doodde, en een 10-jarige zoon door hem met de bajonet werd af gemaakt. Op het geluid van het schieten kwamen de buren toegesneld, du den moordenaar arresteerden. ROME, 13 Dec. Mgr. Montagnim werd ontvangen door cardinaal Merry del Val en vervolgens door den Paus Hij legde den Paus uit welke docu menten in beslag zijn genomen. De Paus bood Mgr. Montagnini een woning aan in hetVaticaan. CONSTANTINOPEL Op 64 jarigen leeftijd is alhier overleden de Neder- landsche gezant Mr. N. F. U. von Weckherlin. De overledene Avas van 18831899 gezant te New-York en staatsraad in buitengewone dienst. De politie te Parijs bewaakte gister deu toegang tot alle kerken agenten in burgerkleeding spionneerden in de tempels. Groot was de toevloed van ge- loovigen en op de gebruikelijke wijze werden overal de H. Missen opgedragen. Te Parijs werd tegen een 60 tal priesters proces-verbaal opge maakt, wegens het opdragen van het Misoffer. Ook buiten Parijs is geverbaliseerd. De circulaire van Briand heeft geen kracht van wet en de vervolgingen tegen genoemde geestelijken kunnen dus niet uit- loopen op eene veroordeeling. Gistermiddag is onder eene groot- sche betooging der Katholieken Mgr. Rumeau, bisschop van Angers, met geweld uit zijn paleis verdreven. Poiltierappert. Gevonden1 portemonnaie, 1 blovse, 1 foxterrier; 1 tasche met kaartjes. Hedennacht is een reuzenkonijn ontvreemd uit een hok staande oj» een erf aan den Kampersingel. Gisterennamiddag is een rijwiel staande in een poort achter een perceel in de Magdalenastraat ont vreemd. GLteren namiddag is een hee renrijwiel, staande voor een perceel aan de Krocht ontvreemd. Gisteren namiddag is een 81 jarige man bij het oversteken van de tramrails aan het Frederikspark per ongeluk gevallen en gegrepen door de treeplank eener Electr, tram, tengevolge waarvan hij on- geveer 2 meter werd mede gesleurd. Hij bekwam eenige geringe ver wondingen en is per rijtuig naar het Gasthuis overgebracht en aldaar verbonden. 14Decemfcer. Ondertrouwd: G. v. Houten en M. C. Dingerdis. Bevallen: E. G. Kuvener Land- werd z. J. Veeninga-Koster z. I). M. Peper-Baruch z. D. Komen- Hoogland z. C. A'an Oldenmark- Troinp d. G. F. H. Chabot-van Gasteren d. Overleden: W. P. 9 d. z. v. F. F. Bloem Brouwersstraat. M. E. 12 m. d. v. G. Wever Tul penstraat. M. G. J. v. d. Berg-Homeijer 72 j. Delftstraat. C. M. Schoevaart- Kerfhoff 86 j. Kleine Houtweg. C. Verdonk-de Wijs 66 j. Nassaulaan. S. 15 m. d. v. L. Wijtzes Lange Hee- renvest. M. W. Nijborg-van Vliet Harsvelt 78 j. Parklaan. J. 2 m. z. v. J. Post Kerkhofstraat. SCHOTEN. Overleden. II. W. Hietkamp 3 jaar. Ondertrouwd; A. de Win kel en T. Rijpstra. Bevallen; A. F. Meerman Vermolen d.; M. A. J. van Santen Wefines z. ADVERTENTIEN. Zondag 16 December 1906 De pakketten Couranten bestemd voor Vogelenzang Voorhout, Hoordwijk en Warmond, welke reeds te VIER uur bezorgd waren aan het Bestelgoederen-bureau der Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappij alhier, ten einde deze te doen verzenden met den trein van 4,45 Stadstijd, zijn door een onverantwoordelijk verzuim van een der beamb ten dier maatschappij niet met genoemden trein verzonden. Een pakket couranten bestemd voor (Bennebroek) de Giip en op tijd afgegeven aan de tram; (Stoomtramdienst Haarlem Leiden) vertrekkende 3.12 siadstijds van hier, was des avonds half acht nog niet ter plaatse van bestemming. Wij zullen de Directie dier onderneming verzoeken om maatregelen te nemen, ten einde dergelijke onattentie's niet meer te doen voorkomen. Ter rechtvaardiging van^onzen expediteur is het noodig dit hiermede bekend te maken. H. H. Agenten Avorden verzocht te late bezorging ons direct te melden. Directeur. hein, die zich ter inschrijving moet aan geven, alsmede in een der gevallen, hierna in de vierde zinsnede omschreven, rust de verpligting tot het doen der aangifte indien het een minderjarige betreft, op zijn vader, moeder of voogd; indien het een meerderjarige betreft, die onder curateele gesteld is, op zijn cnrator. De verpligting van vader, moeder of voogd geldt evenwel slechts zoo hij o'f zij binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk België woon plaats heeft. Bèhoudens de uitzonderingen bij de volgende zinsnede gemaakt, rust de zorg voor het doen der aangifte uitsluitend op den in te schrijven minderjarige: indien zijn vader, moeder of voogd niet binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk België woon plaats heeft; indien zijn vader of moeder of beiden de ouderlijke magt missen; indien hij door zijn vader, moeder of voogd verlaten is; of indien hij ouderloos is of in wettelijken zin geen vader of moeder heeft en het niet bekend is dat hij een voogd heeft. Hij, die door de bestuurders in art. 22 vermeld, ter inschrijving moet worden opgegeven of die in dienst is bij de zee- magt, de marine-reserve of het corps ma riniers hieronder begrepen, bij het leger hier te lande of bij de koloniale troepen, is tot het doen van de aangifte niet ver- pligt. Voor hem of haar, die tot het doen der aangifte verpligt is, kan de aangifte geschieden door een ander daartoe schrif telijk gemachtigd. De volmagt blijft onder Burgem. en Wet houders berusten. De wijze, waarop van de gedane aan gifte moet blijken, wordt door Ons bepaald. Art. 18. Voor de militie..wordt ook in geschreven of wordt opnieuw ingeschreven: lo. ieder minderjarig mannelijk Neder lander, die na den Isten Januari van het jaar, volgends (op dat, waarin hij het 18de levensjaar voibragt, en vóór liet intreden van het 21ste levensjaar zijn verblijf bin nen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk België gevestigd heeft; 2 ieder minderjarig mannelijk Neder lander, wiens vader, moeder of voogd na den Isten Januarij van het jaar, volgende op dat, waarin de minderjarige het 18de leve: sjaar voibragt, en vóór het intreden van diens 21ste levensjaar zijne of hare woei plaats binnen het Rijk, in het Duit sche Rijk of in het Koningrijk België gevestigd heeft 3o. ieder mannelijk minderjarige, die na den Isten Januarij van het jaar, vol gende op dat, waarin hij het 18de levens jaar voibragt, en vóór het intreden van het 21 de levensjaar Nederlander of op nieuw Nederlander is geworden, zoo hij in een der hierboven onder lo omschreven gevallen verkeert, of wiens vader, moedei of voogd verkeert in een der gevallen, hierboven onder 2o omschreven 4o. ieder meerderjarig mannelijk Neder lander, die na den Isten Januarij van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar voibragt, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar zijne woonplaats binnen liet Rijk, in het Duitsche Rijk of in net Koningrijk België gevestigd of er woonplaats verkregen neeft öo. ieder mannelijk meerderjarige, die na den Isten Januari van het jaar, vol gende op dat, waarin hij het 18de levens jaar voibragt, en vóór het intreden van liet 21ste levensjaar Nederlander of op nieuw Nederlander is geworden, zoo hij in een der hierboven onder 4o omschre ven gevallen verkeert; 6o. ieder mannelijk nict-Nederlander, die na den Isten Januarij van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levens- jaar voibragt, en vóór het intreden van liet 21ste levensjaar ingezetene of opnieuw ingezetene is geworden in den zin der tweede zinsnede van art. 13. Hierbij gelden de laatste zinsnede van dat artikel en art. 15. Ten aanzien van de gemeente, waar de inschrijving of de inschrijving opnieuw moet geschieden en van de verpligting tot het doen van aangifte ter inschrijving of ter inschrijving opnieuw gelden de eerste zinsnede van art. 14 en de laatste vijf zinsneden van art. 16. De aangifte ter inschrijving of ter in schrijving opnieuw van hem, die volgens de eerste zinsnede van dit artikel moet worden ingeschreven, geschiedt binnen dertig dagen na het verkrijgen, of werd hij reeds vroeger ingeschreven doch van hut register afgevoerd, na het terug er langen van het Nederlanderschap of van het ingezetenschap, of na de vestigins van verblijf of de vestiging of het ver krijgen van woonplaats binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koning rijk België. De inschrijving geschiedt, in het register betreffende dc ligting vnn het jaar, waar toe de in de eerste zinsnede van dit ar tikel bedoelde persoon volgens zijnen leeftijd behoort. Art. 166. Met boete van ten minste vijftig cents en ten hoogste 100 wordt gestraft de overtreding van de artt. 16, 18 en 22. Dientengevolge worden zij, die volgens voormeld art. 13 in Januari a. s. belmoren te worden ingeschreven en dus geboren zijn in het jaar 1888 opgeroepen, ten einde zich (voor zoover zij niet binnen deze ge meente zijn geboren, onder overlegging van een uittreksel uit het geboorte-register, hetgeen bij het gemeente-bestuur der ge boorteplaats gratis is te bekomen) over eenkomstig het vorenstaande voor de Nationale Militie te doen inschrijven, waartoe zitting zal worden gehouden op het raadhuis dezer gemeente (2eafdeeling), te weten Op Donderdag, den 3 Januari 1907, voor hen, wier namen aanvangen met eeu der letters A. en B. Op Vrijdag, den 4 Januari 1907, voor hen, wier namen aanvangen met een der letters C, D, E en F; Op Zaterdag, den 5 Januari 1907, voor lien, w ier namen aanvangen met een der letters G, II, I, en J; Op Maandag, den 7 Januari 1907, voor hen, wier namen aanvangen met eender letterz K. en L Op Dinsdag, den 8 Januari 1907. voor hen, wier namen aanvangen met een der letters M, N, O en P; Op Woensdag, den 9 Jauuari 1907, voor hen, wier namen aanvangen met een der letters Q, R en S; Op Donderdag, den 10 Januari 1907, voor hen, wier namen aanvangen met een der letters T, U en V; en Op Vrijdag, den 11 Januari 1907, voor hen, wier namen aanvangen met een der letters W, X, IJ en Z; telkens van des voormiddags 9 tot des middags 12 uur. Eindelijk brengen Burgemeesteren Wet- go d 'is nog ter kennis van de belangheb benden, dat volgens art. 23 der voormelde wet, het register van inschrijving voor- loopig wordt gesloten op den 31sten Januari 1907,Vdes namiddags" ten 4 ure, en dat volgens art. 20, zij, die mochten hebben verzuimd, zich in de maand Ja nuari te doen inschrijven, alsnog zullen worden ingeschreven tot den Sisten Au gustus 1907, alsmede des namiddags ten 4 ure, doch dat deze volgens vorenge- meld art. 166 der meergenoemde, wet zul len worden gestraft. HAARLEM, 12 December 1906. B. en W. voornoemd, ROREEL. De Secretaris, PIJNAOKER. Nat.Chr. Geli. Onth. Ver. Gisteravond hield Jonkvr. H. S. Hartsen van Hilversum in de kerk der Broeder gemeente aan de Parklaan een- lezing voor de leden en genoodigden der afd. Haarlem der Nat. Clir. Geh. Veroeni- ging. Crescendo. Gisteravond gaf de Bloe- mendaalsche muziekvereeniging „Cres cendo" onder direktie van den heer Joh. M. Schouten Jr. in 't Hotel „Klein Zomerzorg" te Bioemendaal een uitvoering, waarop de heer A. M. Vrugt zijn medewerking verleende. De avond werd met een b il be sloten. a- ite en ag van Parijs en Turijn konden rijen, confectiezaken en damesklee- dermakerijen, terwijl in het bedrijf der heerenkleermakerij mede aanzien lijke verlevendiging van werkkrachten werd nochtans niet verbroken. Stoffen ververijen, zadelmakerijen, breiïnr.iqhtingen en wasch- en strijk- inrichtingën hadden geregeld werk. zoodat hier de toestand bevredigend was. Daarentegen kwam in den minder gunstigen toestand van het schoen makersbedrijf nog steedsCgeen verbe tering. De Kamer van arbeid voor de Me taal-en Houtbewerking bericht: De toestand was over het algemeen iets minder gunstig dan in de vorige maand. In het bedrijf der machinale houtbewerking trad slapte in, terwijl de gewone seizoenslapte zich ook in de rijwielindustrie deed gevoelen. Bij burgersmoden was de drukte tenge volge van het buitengewoon zachte weder minder groot dan anders om streeks dezen tijd. Alleen in de me taalindustrie (groot-bedrijf) heerschte nog levendige drukte, ofschoon zich hier ook reeds verschijnselen voorde den, welke op vermindering wijzen. De Kamer van Arbeid voor Voe- dings- en Genotmiddelen deelt het volgende mede: In het brood- en beschuitbakkers bedrijf bleef de slapte aanhouden, doch de werkloosheid Avas geringer dan in de vorige maand. In de overige onder deze Kamer ressorteerende be drijven werd geen werkloosheid gecon stateerd. Wel duurde de slapte voort in bierbrouwerijen, likeurstokerijen, mineraalwaterfabrieken en kunstboter- fabrieken, zoodat het aanbod van werk krachten ook thans de vraag overtrof. Onder de werkzoekenden zijn weinig of geen vakkundige arbeidskrachten. Verlevediging viel waar te nemen in koek-, suiker-en banketbakkerijen, evenals in cacao- en de chocoladefa brieken, welke meer personeel in dienst namen en den arbeidstijd verlengden. Nochtans overtrof voor beide bedrijven het aanbod van werkkrachten de vraag. de fabrieken van verduur- Medegedeeld door H. C. Tombesgh en Co. OPENINGSKOERSEN. vorige koers Heden South. Pac Sb 95 94 Common Marine llVa 11 Pref. 3D/4 30-1/4 Ci m;non Steel Slu 49</s 491/4 Topeka Sh. 105 1041/., 2e pref. Mexican. 29 281/2 Common Kansas Sh. 30 293/4 Pref. 61 60% Common Wabash 20s/g 203/16 Norfolk Sh 1S6V4 I841/2 Southern Rails 345/g 34 Oar Foundry Sh. 451/4 44'/g Common Erie 451/2 443/4 Missouri 4015/16 4011/ic Rock Island 31 301/2 49 431/4 Denver Sb 431/1 431/s Kon. Petroleum 699 39S Common Peru 15Vie 15 471/2 47 Dominica 49 49 Kimberley 210 210 Rusland Hope 73 723/4 Consols 731/4 73 Amer. markt flauAA'. Russen lager. Kon. Petroleum prijshoudend. Tabaksmarkt verdeeld. Kimberley A-ast. Great Cobar 173. Vereenigde Tooneelisten van het Paleis voorVolksvlijt te Am sterdam. Administrateur J. SLUIJTERS. 8 uur. Op veler verzoek eene tweede opvoering van Modern drama in 4 bedrijven (7 tafereelen) doorA. Coxax Douijs. Ie taf. Het duister Geheim. 2e De Detective. 3e Het Spoor. 4e Het Schildersatelier. 5e De Gruwel op de East-rivier. 7e De laatste schakels. 7e Het Silhouet. Prijzen der plaatsen: Loge fl.25, Frontstoelen fl,Stalles en Zij loge f 0.f5, Parterre f 0.50, 2e Par terre f 0.40. Plaatsbespreken: Zondag, van 1012 en van 14 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3