STADSNIEUWS. Raad van. Beroep, Eere-doctoraten. De senaat der Technische Hoo geschool heeft het doctoraat in de technische wetenschappen honoris causa o.m. verleend aan dr. P. J. H. Cuypers te Roermond. In buitengewone Senaatvergade- ring op 8 Januari zullen aan de la noemden de diploma's worden uitgereikt. Vrijwillige vervroegde Winkelsluiting. De verschillende winkeliers in manufacturen in het Oosterpark- kwartier te Amsterdan, hebben be sloten hunne zaken van 1 Januari af, 's avonds om 10 uur te sluiten. Mooi zoo Lieve klepper. Uit net verslag]van een dagbl.cor respondent te Bameveld: Eindelijk kwam nog aan de orde de belangrijke benoeming van nachtwacht, lantaarnopsteker en op zichter van de gemeenteputten te Oarderen. Aan deze drie gecombi neerde betrekkingen is een jaar wedde verbonden van... f150. Uit een aantal sollicitanten werd, na breedvoerige discussie, als zoodanig benoemd A. van de Kolk, aldaar. Absinth-verbod in de Tweede Kamer. In zijne Memorie van antwoord werd door den Min. v. Binnenl. Zaken geschreven, dat z. i. geen feiten bestonden, die een verbod van absinthfabricatie en verkoop hier te lande zouden wettigen. De voorz. van Sobriëtas, Jlir. Ruys de Beerenbrouck kwam met nadruk tegen die uitspraak op, met 't gelukkig ö.volg, dat de Min. van stelling veranderde. „Mij rest" zoo sprak Z.Ex. ..den geachten afgevaardigde uit Gulpen op zijne opmerking omtrent eene verbodsbepaling tegen absinth te antwoorden, dat ik, hoewel aan vankelijk meenende, dat er geene behoefte aan de wetsbepaling te dien opzichte bestond, na de door hem gemaakte opmerkingen, gaarne mijn oordeel aan eene nadere herziening zal onderwerpen." Kadervorming. De heer Passtoors deed gisieren niet voor de eerste maal meenen wij een krachtig woord hooren voor de instelling van een pensi oenfonds voor weduwen en weezen van onderofficieren en minderen. Het capitulanten stelsel, waarmee de minister zich dekt, werd door den Beverwij kschen afgevaardigden terecht verworpen. Het is nadeelig voor de burger maatschappij, zeide hij, omdat het bevoorrechting van enkelen schept en het is nadeelig voor den dienst, omdat men daar ontijdig zal uit- loopen, zoodat men geen stevig kader zal krijgen. Hoe ongelukkig wij er met het kader voorstaan, bleek uit de rede voeringen van andere sprekers. De heer Ter Laan zette den wensch van den heer passtoors om in een motie, die later zal worden en naar wij hoopen, ook zal worden aange nomen. Een goed leger is niet mogelijk zonder kader. En een goed kader is niet moge lijk, zoolang de positie vau de man nen, die dat kader vormen, ook wat hun vrouwen en kinderen betreft, niet behoorlijk verzekerd wordt. Tegen het pauperisme. Een correspondent van de „Loco motief" maakt in dat blad melding van de groote werkzaamheid, aan den dag gelegd door den heer Schets, Roomsch-Katholiek geeste lijke te Semarang voor de residentie en het naburige Kediri, en wel op het gebied van verpleging en huis vesting ten behoeve van verwaar loosde en verlaten kinderen van beiderlei kunne. Deze pastoor is sinds geruimen tijd bezig met het inzamelen van gelden, om over te gaan tot het aankoopen van een gebouw, waar de jeugdige, bijna zeker aanstaande schipbreukelingen van de maat schappij onder dak kunnen wor den gebracht. Thans zijn zijne plannen neg wel niet geheel, maar toch reeds voor een voornaam gedeelte in vervulling gekomen. Hij kocht n.l. een ruim pand voor zesduizend gulden, betaalde daar voorloopig een derde gedeelte van en hoopt, gesteund door de winst van een loterij, tien mille bedragende, benevens vaste en fa cultatieve bijdragen van de inge zetenen uit de twee genoemde residenties, binnenkort voldoende geld te hebben om zijn toevluchts oord te openen. Zusters van de orde der Fran- ciseanen uit Soerabaja zullen zich met de opvoeding der al te jonge ki ideron belasten, terwijl natuurlijk de pastoor het oppertoezicht houdt. Zeer vele andersdenkenden steu nen zijn plan met raad en daad, 0mdat by eventueele opneming niet aT> godsdienst gelet wordt. Gemuilbande katten en apen. Men schrijft uit Buitenzorg aan de „J.-B." Den 24en November moeten alle honden, katten en apen worden vastgelegd of van muilband voor zien zijn. De dakhazenjacht wordt op dien datum opengesteld. Aan de honden muilbanden-oekase zijn wij reeds gewend geraakt, maar de katten- en apen-muilbanderij is iets nieuws. Hoe men echter de kat ten zal moeten opvatten, die bel wagen zich op straat of op de da ken te vertoonen, mag Joost weten. Er zuilen, naar ik hoor, jachtakten worden uitgegeven, waardoor lief hebbers bet recht krijgen losloo- pende katten te dooden. Apen zijn hier zeldzaam, vier- haudige apen wel ie verstaan. Er wordt over deze oekase nogal gelachen en men voorspelt, dat ha zenpeper woldra een volksgerecht zal zijn. Tegen volle maan zal de jacht ook 's nachts open zijn en menig minnend kattenpaar zal sneven geen kattenconcert zullen wij meer hooren. Men zal hier voortaan onze kin deren niet meer kunnen vertellen van de gelaarsde kat, doch wel van de gemuilbande kat. Gemengd Buitenland Luxemburg. Sinds Mei bezit het groothertog dom Luxemburg een wet, welke de Staatsspaarkas machtigt, onder behoorlijke voorwaarden goedkoope voorschotten te verstrekken voor den bouw van arbeiderswoningen. Zoo iets dus maar op eigen leest geschoeid als in onze woning wet staat voorgeschreven. 't Is te hopen, dat Luxemburg wat eer vruchten plukt van die wetsbepalingen dan wij van de onze. Hoeveel gesubsidieerde vereenigin- gen voor woningbouw zou Neder- al tellen Jong Olifantje. In den dierentuin te Berlijn is dezer dagen een jong olifantje geboren. Daar de moeder het kwaad wilde doen, heeft het een koe als voedster gekregen. Het jonge dier weegt al bijna 250 pond en is, van de hoogste plaats van den rug tot den grond gemeten, 95 c.M. hoog. Een granaat Bij Kolberg in Pom- meren is bij een velddienstoefening een granaat uit eon kanon in een afdeeling soldaten neergekomen. Drie manschappen werden zwaar gewond. 10.000 mark geseolen. Terwijl de vorst van Schwarzburg-Sonders- hausen ziek te bed lag, zijn uit zijn geldkist 10,000 mk. gestolen. Verhooging abonnementsprijs. Uit allerlei steden van Duitschland komt bericht dat couranten met ingang van 1 Januari, wegens de stijging van de arbeidsloonen, den papier- prijs en de algemeene onkosten, den abonnementsprijs verhoogen. Ingebroken. Er is in Frankrijk weer in een museum ingebroken. Dieven zijn in get museum te Nan tes gedrongen, hoewel een buisbe waarder in het gebouw siiep. Zij maakten zooveel leven, dat de huls- bewaarder wakker werd. Dat was zijn ongeluk, al was het waarschijn lijk daaraan to danken, dat de schatten gered werden. Hij was een oude man van 61 jaar, maar da1 verhinderde n:ei, dat hij dadelijk op het leven afging. De dieven sloegen op de vlucht, doch gaver den huisbewaarder een slag. waar door hij bewusteloos neerviel. Ge stolen werd er niets. Twee hommen. Gisteren werden te Lodz twee bommen naar den pre fect van politie geworpen, die licht werd verwond. Het j rijtuig, waarin hij gezeten was, werd vernield de koetsier en een dragonder van hel escorte kregen wonden door bom- splinters. Zware mist. Eergisteren heeft een zware mist gehangen boven hel Kanaal. Twee schepen zijn vergaan 1 Men weet nog niets omtrent naam en bemanning. Hevige storm. In de golf van Petsjiii zijn door een hevigen storm groote verwoestingen aangericht. Tc Chifoo is de goli breker zwaar be- vele menscheulevens en heel wat goederen sijn verloren gegaan. Te Dalny zijn twintig schepen verongelijkt; de geleden schade is aanzienlijk. Aanbestedingen. Het prov. bestuur van Noord-Hol land heeft gister bij enkele inschrij ving aanbesteed I. Het onderhoud der rijkswerken aan de zeehaven te Nieuwediep over 1907/9, Raming f 28.000 per jaar. Minste Boon, Den Helder, f25,480, II. Het uitvoeren van baggerwerk in zijkanaal Cl/van het Noordzeeka naal. Raming f 10,000. Minste Volk er, Sliedrecht, f7700. III. Het onderhoud der rijks-zee- en havenwerken op Urk, over 1907 1908. Raming f 10.800 per jaar. Minste Tennappei, Urk, f987. IV. Het uitbreiden der electrische centrale te IJmuiden. Raming f7000. Minste Daalder, Alkniaar, f6207. V. Het onderhoud gedurende 1907 van de werken van het Amstel-Drecht- kanaal. Raming f 15,000. Minste Pennings, Sloten, f 13.900. VI. Het onderhoud van het rijks museumgebouw te Amsterdam, over de jaren 1907 en 1908. Raming f 18,000 per jaar. Minste Andriessen, Amsterdam, f 14.747. VII hef maken van een zuidelijken aanbouw bij het rijksmuseum te Am sterdam. Raming 1' 70,000. Minste J. Kok, te Utrecht, f 67,876. Aan kolendamp. Volgens de de politie, die een onderzoek heeft ingesteld, is bet ongeval in de Klareubeekstraaa alhier te wijten tan kolendamp. Het overleden kind va- reeds zeer ziek. Technische hoogeschool tn Delft. De .Senaat der technische hooge school heeft liet doctoraat honoris causa ia de technische wetenschap pen o.a. verleend aan den heer dr •J. Bosscha alhier, In eene buitenhewone zitting van den Senaat, op 8 Januari, zat lie' diploma aan den benoemde* worden uitgereikt. OFFICIEEL GEDEELTE. Nationale Militie. Oproeping van verlofgangers in wer- kelijken dienst. De burgemeester roept den mili cien-verlofganger HERMANUS MAT- THEUS VAN DE PIETERMAN uit deze gemeente, van de lichting 1904, behoorende tot het 10e regiment In fanterie, op, om zich op 7 Januari namiddags vóór 4 ure, (alhier te be vinden bij zijn korps, J voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hem bij zijn vertrek met groot verlof medegenomen, ten einde overeenkomstig art. 124 der militiewet 1901, voor den tijd van zes weken in werkelij ken dienst te worden gesteld, wegens het niet na leven van het bepaalde bij art. 121 der Mititiewet 1901. Heden, Vrijdag," ri liekVjj] de Raad van Beroep voor de ongevallenver zekering een openbare zitting in de zaal der strafzittingen van de. arr. Rechtbank in 't Paleis van Justitie, alhier. Uitspraak werd gedaan in de volgende zaken: lo. Een vrijwillige brandweer verzekeringsplichtig, ja dan neen? De Burgemeester van Koog a. d. Zaan contra 't bestuur der R. X. B. Deze zaak betreft een beroep in gesteld door den burgemeester van Koog a. d. Zaan tegen een beslis sing van 't Bestuur der R. V. B., waarbij bepaald wordt, dat de brand weer van Koog a. d. Zaan een ver zekeringsplichtig bedrijf uitoefent, en wel, omdat aan de brandweer een spuitmaal om de twee jaar wordt aangeboden en 2e aan de brandweer premiën worden uitgekeerd. Al deze gelden worden verstrekt uit de ge meentekas. De Raad van Beroep verklaarde het beroep van klager ongegrond. Meer uitkeering gevraagd. 2e. H. Banning, stukadoor te Alk maar, contra het bestuur der R. V. B. Deze zaak betreft een beroep, ingesteld tegen een beslissing van 't bestuur der R. V. B., waarbij aan klager geweigerd wordt een hoogere rente dan 28 pCt. van het dagloon per werkdag uit te keeren. De Raad van Beroep verklaart 't beroep van klager ongegrond. Een uitkeering gevraagd. H. S v. Lent, vader van Leendei van Lent, slagersknecht bij Pruim, ii de Gierstraat, alhier contra bestuur der R. V. B. Klager is r. beroep gekomen tegen een beslis sing van 't bestuur der R. V. B waarbij aan klager geweigerd word en uitkeering voor 't ongeval de; zoon overkomen. De Raad van Beroep verklaarde 't beroep ongegrond. De verzekeringsplichtigheid der Zuiderzee visschers. Broer de Veen uit Enkliuizen contra 't Bestuur der R. V. B. Deze zaak betreft een beroep, inge- rield door Broer de Veen tegen di beslissing van 't Bestuur der R.V.B., waarbij zijn bedrijf wordt aanga merkt ais een verzekeringspiichtig- bedrijf. De Raad van Beroep oordeelt, da: Broer de Veen geheel met een .an deren vissclxer in compagnie v: art, zoodat zij beiden gelijkrëchtig zijn. Daardoor ontbreekt de grond voor verzekeringsplichtig-bedrijf en wordt do beslissing der R. V. B. ver nietigd. De volgende zaken werden be handeld le. H. F. de Jong, metselaar te Amsterdam contra t Bestuur der Rij ks-V erzekeringsbank Deze zaak betreft een beroep. ingesteld" door de Jong tegen een beslissing van 't bestuur der R. V. B., waarbij, na verschillende ver minderde uitkeeringen, hem na 7 Augustus 21% van zijn dagloon wordt toegekend. Klager eischt 70%. H. is zelf verschenen. Te Muider- berg stapte klager mis van een steiger en heeft daarbij een onge luk gehad aan zijn schouder. L'.rst kreeg kl. de volle uitkeering. I Per Wi lea successievelijk deze verminderd, doch torn de i. u i Aug. 21 pCt. kreeg, kwam bij ineens in beroep. De voorzitter zegt dat dit zeer vreem is Kl. zegt, dat bij-toen nog niet wist, doarover te kunnen klagen Kl. is in 't Zanderinstituut te Am sterdam door dr. Esser behandeld. Deze heeft kl. dikwijls onderzocht. Toen kon hij zijn arm wel bewe gen, zegt de dokter in zijn rapport. Kl. zegt, dat hij kon, ja, doch al leen met behulp van dokter Esser. Kl. heeft al dikwijls geprobeerd lo werken, doch het ging niet, IL kon op 't oogenblik volstrekt uie-L uitvoeren. Uitspraak over 2 weken. Q. Tom, tirnmmerman, te Sch o o-i contra 't. bestuur der R. V. B. 'e Adam. Deze zaak betreft een beroep, in- esteld door Tom tegen een besli- ing vau 't b.estuur der R. V. B.. waarbij aan klager geweigerd word de gevraagde vergoeding voor ge aeeskundige behandeling. Klager Tom is zelf verschenen n wordt bijgestaan door zijn raads man, Mr. Thiel. Kl. is op 28 Juni op zijn fiets gereden van Schoten naar IJmui den, onderweg werd bij aangereden door een rijtuig; over dat uitwijken is men bet niet eens. Kl. beweert pertinent, dat hij goed rechts uitweek; kl. is toen ge vallen en heeft door dat ongeluk 10 dagen verlet gehad. Als get. is verschenen de lieer Philips, architect-aannemer te IJmuiden. Deze get. verklaart, dat de werktijd van klager aanving om half 7. Hoe de werklui nu kwamen op 't werk, dat kon get. niet schelen. De werktijd begon dus niet op 't oogenblik, dat de knechts van huis gingen. De raadsman, mr. Thiel, zegt, dat liet hem niet te doen is voor zijn cliënt, uitkeering te vragen. Doch de man is aangereden door dat rijtuig,wijl bet veelte woest reed. Wanneer nu de uitspraak door den Raad van Beroep zal zijn gevallen, dan kan pl.met meer recht een civiele aktie tegen den rij tuig voerder instel len. Hij geeft gaarne toe, dat deze kwestie bij den civielen rechter ver der tehuis behoort. J. G. F. Aarts, opzichter der Industrieele Mij. te Amsterdam wonende te Weesp contra 't be stuur der R. V. B. te A'dam, Deze zaak betreft een beroep, ingesteld door Aarts tegen een be slissing van 't bestuur der R. V. B., waarbij aan klager de gevraagde uitkeering geweigerd wordt op grond, dat hij niet werkzaam was in een verzekeringsplichtig bedrijf Klager is zelf verschenen. Hij vas als opzichter te Weesp werk zaam, toen hij op 17 Sept. bij den tanleg der waterleiding in een gleuf terechtkwam. Zijn beroep is opzichter bij het leggen van gas n waterleidingsbuizen. De R. V.B. -.egt, dat de Industrieele Mij. zelf 'i werk niet uitvoert, doch het laat aannemen. Knechts heeft de Mij. lus niet, alleen opzichters. Kl. heei'i dus geen toezicht gehouden op werklieden der Industr. Mij. doch van de fa. Wilson uit. den Haag liet was 'teerste werk, dat Kl /oor de Industr. Mij gedaan heeft Xl's loon bedraagd f75 per maand. Na 't ongeval is kl. behandeld loor dr. Keizer te Weesp. Vandaar hij vervoerd naar A'dam en i- '"ir verder behandeld. Van 17 24 November heeft kl. niets kunnen toe::, zijn salaris is toch doorgegaan. Get. G. J. Bakker, hoofdopzich ter bij de ludustr. Mij. te Amster- lam is vroeger in dienst bij den in genieur Schotel geweest. Thans illeen voor dit werk is bij in dienst ■ij de Industr. Mij. Is dit werk klaar dan gaat hij weer terug naar leu ingenieur. De Industr. Mij. heeft geen knechts, alleen in liaar dienst zijn de op zichters. Uitspraak over 14 dagen, Jacob Paper te Uitgeest contra t bestuur der R. V. B. te A'dam. Deze zaak betreft een beroep ingesteld door P iper tegen een be slissing van :t bestuur der R. V. B waarbij aan klager de gevraagde uitkeering wor It geweigerd voor een bekomen ongeval (breuk). Daar de getuige-deskundige in deze zaak opgeroepen, niet is ver schenen, wordt de behandeling van dit beroep aangehouden, R. K. Leesvereeniging. Gisterenavond trad voor deze ver eeniging in de bovenzaal van café Brinkman als spreker op de beer Alpb. Laudy, redacteur van„de Tijd" te Amsterdam. De zaal was flink bezet, waartoe zeker zeer veel beeft bijgedragen het door spr. gekozen onderwerp Multatuli, of Douwes Dekker, als mensch en dichter. Spr. verklaarde met schroom over Multatuli als mensch te gewagen, me sc iroom,wegens di v le donkere ijden, vye'ke dit leven te aan- -chouwen gaf. Toch moet. men zijn leven als mensch goed kennen om in hem leu dichter te begrijpen. Begaafd net een rijken schat van hoedanig- .eÜett,^ vyerd zijn karakter allengs vergiftigd '-'door zedenbedervende rorn^yiVidere verbodene lectuur, ■bèd.orven ook door hoogmoed en 4ecditt%(Qmgang. Van zijne aangeboren hoedanig heden getuigen o.a. zijne liefde en toewijding voor zijne moeder, welke hem steeds zijn bijgebleven. Hoogmoed tn zedeloosheid sioop- .an zijne edele k.,nAomtrekken ea ondier ven en uien als een nel werkend vergif zoovele goede piven naar geest on hart. Zoo komt het, dat zijne werken, levens de diepste bedorvenheid in ïiting eu kleur, niet zelden eene naar en een toon doen trillen, welke het hart in beroering brengen. Is 't niet de worsteling tussehen (oed en kwaad, de strijd tussehen ien hoogmoed en de stem des har en, zwakke opflikkering van het. goede en schoone vanonder het diepste bederl? Spr. die meermalen door applaus onderbroken werd, vergeleek Eduard Douwes Dekker bij den Duitschen dichter Heine, eu om deze overeen komst des te duidelijker iu het licht te stellen, droeg hij iu liet tweede gedeelte zijner lezing eenige der meest geroemde gedichten van Douwes Dekker voor. Zeker was de voorzitter van de R. K. Leesvereeniging, de heer O. J. Gonnet, de tolk van alle aan wezigen, toen hij aan het slot van diens boeiende rede den lieer Alph. Laudy in hartelijke bewoordingen dankte. Schouwburg Jansweg. In den Schouwburg Jansweg voer de gisteravond 't tooneelgelschap van het Grand-Theater te Amster dam (dir. Gebr. van Lier) op, 't tooneelspel in 4 bedrijven van Hen ry Arthur Jonas. Brongebouw. Gisterayend 8 u. werd er in bet Brongebouw een concert gegeven 't Haarlemscli muziekkoprs onder directie van den heer C. P. W. Kriens. Uitgevoerd werden de vol gende nummers Ouverture Fidelio, van Beetho ven, de onvollendeten Sympbonie van Schubert, de Elegische Melo dieën van Grieg en eenFantasie uit Faust, fluitsolo, de heer George Schmidt. Koloniaal Museum. In de groote zaal (schouwburg zaal) van „De Kroon" werd voor de vereenining „KoloniaalMuseum" een voordracht gegeven door den heer Dr. .J. D. B..eke, lector aan de rijks-Universiteit te Oaidën. Dr. Boeke besprak tot onderwerp Reis naar da Nederlandsch-West- Indische eilanden Duracao, Aruba, Boeoire, enz. De voordracht werd toegelicht door vele lantaarnbeelden en platen. Staalbron-Commissie. Tot secretaris van deze Commis sie, in plaats van Mr. D. Talma, die naar Den Haag is vertrokken, is benoemd Jhr.A.W.G. van Riems dijk, die deze benoeming heeft aangenomen. Maatschappij van Nijverheid. Het departement. Haarlem dei Maatschappij van Nijverheid ver gaderde gisterenavond in café .Brinkman" onder voorzitterschap van den heer F. G. Dufour. De heer M. G. Brondgeest uit Utrecht hield een voordracht over Tunis en Algiers, welke met fraaie lichtbeelden werd opgeluisterd. In de pauze werd in de plaats van den heer Dufour, die volgens het reglement niet herkiesbaar was, als bestuurslid, gekozen de lieer H. A. Waller. De lieer Waller zal optreden als secretaris, daar cL- heer mr. J. 0. L Vlaanderen.dopt drukke ambtsbezigheden deze bo- i rekking niet langer k%Lo .leeuen Wel zal de heer laandei en ut het bestuur blijven, daar hij eeenal- de heer Rege Veth herkozen werd. Wie voorzit'er van net departe ment zal wor ien, is nog niet be slist; de bestuursleden wijzen den voorzitter uit hun midden aan. Namens de leden vai het depar tement werd den aftredonden voor zitter door den heer G. S. de Olercq een woord van dank gebracht vo< r lietgeen bij voor liet departement Haarlem had gedaan. Het gele gevaar. Woensdaga vond hield dr. J. J. M. de Groot, hoogleeraar te Leiden, een rede in de gehoorzaal van Teyler's Stichting alhier over het gele gevaar. Prinses Ezelsvel. De Kinderoperet te, welke Zondagmiddag 30 Decsm - ber a.s. iu den Schouwburg alhier ouder leiding van mevrouw N. C. Hopman-Kwast zal worden opge voerd, is een oorspronkelijk bewerkt sprookje, uit de vertellingen van Moeder de Gans" en heeft als titel „Prinses Ezelsvel." Koplicht E. S. M. Nog aHijd is het sterke licht voorop de wagens der electrische spoor nietin toepas- sii g Nog steeds worden proefne mingen gedaan, ofschoon bij het meemidee) der wagens de gelei ding is aangebracht. Eergisteravond werd proef gere den, waarbij die lamp hooger aan den wagen was geplaatst. In den mist gaf dit licht op den straat weg em prachtig effect. E sme tielijke ziekten. Blijkens de opgave iu de „St.-Cl." vau het aantal gevallen van besmettelijke ziekten, zijn in de week van 12 tot en mot 18 .December in Noord- H fiiand voorgekomen; 12 gevallen van typbüs of i'ebris typiioiJe, 45 van roodvonk en 31 van dipbt.be ritis. Daarvan kwamen voor te Haar lem 1 geval vau roodvonk en 3 van diphtheritis, te Bloemendaal 1 geval van typhus (resp. f. t.), te Heemstede 1 geval van roodvonk, te Haarlemmerliede c. a. 1 geval van diphtheritis. Inbraak. Woensdagnacht is erjin gebroken in de bloembollenschuur, toebehoorende aan de Gebr. Twee- huizen. De dief of dieven hebben zich toegang verschaft door het ver breken van eenige glasruiten van hun gading was er blijkbaar niet veel te vinden, want cr werd tot nu toe niets vermist. Vechtpartij. Gisterenavond hadden twee jongens van ongeveer 18 jaar twist met elkaar in de DoelstraatJ De twist liep zoo hoog, dat zij elkaar met een paar voorwerpen, die zij bij zich droegen, te lijf gingen. Een der twee jongens kreeg met een tabaksdoos zoo'n geweldigen klap op 't hoofd, dat het bloed uit de ontstane wonde stroomde. Toch bleef hij door vechten, toen ten slotte de gewonde zijn mes trok en zijn tegen partij een steek in het been toebracht, waardoor een bloedende wonde ont stond. De messentrekker slo#g toen op de vlucht. Benoemd tot hoofd dor Cbr. School te Leksmond J. Schakel, onderwijzer alhier. Natuurh. Vereeniging. Gisteravond hield de afdeeling der Natuurh. Vereeniging een alge meene ledenvergadering. Op deze vergadering hield de lieer Uhlenbroek uit Bloemendaal een voordracht over „Fossielen". Geslaagd. (Fransch Acte A. (M.O Geex. 3 mann. en 1 vrouw. cand. 1 mann. caud. heeft zich onder 't examen teruggetrokken. Geslaagd o.a. de heer R. van Waard, alhier. Te water. Gisteravond circa 5 uur is een man per rijwiel in de Leid- iche vaart gereden. Dit kwam, doordat er te veel damp kwam opstijgen en de man niet goed wist, waar hij reed. Toen hij in de rails van de E. N. E. T, geraakte reed hij de sloot in. Dit werd door een paar voorbijgangers opgemerkt die den drenkeling op het droge brachten en daarna de fiets. Lijst der onbekende brieven le helft December. BINNENLAND. Brieven. 1 J. Kuij per Abcoude. 2 v. Vloten Stavers Amersfoort. 3 v. d. Berg. 4 Wartrager. 5 C. Gras Tolhui». 6 H. Groot. 7 Nieuwenhof allen Am sterdam. 8. R. P. de Jong Arnhem. 9 Oudste dienstbode van Mevr. Wafel- nakker Bloemendaal. 10 Mej. Dijkstra Bussum. 11 N. J. Meijer. 12 Breas. 13 Waiter allen den Haag. 14 Kok. lö Brussanrd: 16 Storm de Grave allen Haarlem. 17 v. Genne Iieiden. 18 Mevr. Dijk mans Lemmer. 19 S. Wei- .ingen v. Weerdt en 20 H. v. d. Horst 'Oiden Rotterdam. 21 Krul Utrecht. 22 J. Rapis? Utrecht. 23 Landberg Zwolie. 24 gestempeld Breda Vlissin- gen Meer Haarlem. Briefkaarten. 1 Mevr. Tokkings. 2 Hensing- 3 W. S. Serné. 4 Jac. Vri- wa allen Amsterdam. 5 G. Riemer Delft. 6 Mej. L. Krugers Haarlem. 7 .J. Touw jr. den Heul? BUITENLAND. Brieven. 1 D. van 't Woud Druee Lake. 2 W. v. Waning Kraksft'ï'i. 3 V. v. d. Vliet New York. 4 H J. Ilut.rirs Obercassel. 5 GnuLng Pa is. 6 G Tb. Fciije. 7 A. J. Hommer.cn beiden Winnipeg. Brief kaarten. 1 L. v. Kampen Anvers. 2 W. v. Waning Batavia. 3 G. Laan Berlin. 4 Ida v. Harreveld Londen. 5 K mp Moers. 6 E. Boudut Paris. 7 W. v. Waning Semarang. 1 idem 'Singapore. Politierapport. Gevonden voorwerpen 1 zak taiwe, 2 leerboeken, 1 jas, 1 fabriekspeuning. Proces-verbaal opgemaakt wegens het niet behoorlijk ing «pannen habbcj* x

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2