PINK PILLEN De familie Fromentier. Laatste Berichten. Uit den Omtrek SPORT. Kerk en School, Sociale Berichten. Land- en Tuinbouw. Amsterdaimche Beurs. FEUILLETON. MARKTN1EUVVS. I van een trekhond, rijden met een niet verlichten melkwagen. Gisterenmiddag had op den -Jans- weg eene aanrijding plaats tusschen een bespannen rijtuig en de Elect, tram. Een spaak in het rijtuigwiel brak, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Uit een in het Spaarne liggend schip is gisteren een horloge met ketting ontvreemd. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: E. C. Schouten-Brand z. J. A. Piers-Roeland z. Overleden: M. C. 11 m. d. v. J. Haak Haarlemmerliedestr. A.Dek- ker-Roozee 38 j. Kamperlaan. SCHOTEN. Ondertrouwd: A. Warnaar en W. Bart. MARKTBERICHTEN. Veemarkt. Op de gister alhier ge houden veemarkt waren aangevoerd en verkocht. Koeien 0 stuks, f 0 per stuk. N. Kalveren, 14 stuks f 18.a f 12 per stuk. Schapen 13 stuks, verk. stuks f per stuk. AGENDA voor Zaterdag 22 Dec. Cafèzaal „De Kroon,, n. m. 4 u. Nieuw dameskapel „Ferdinand Iser" Matineé. Sociëteit Vereeniging'\ n. m. 8u. IOV2 u.Kon. Ned. Bioscope Haarl. feestuitvoeringen. Brongebouw. n. m. 8 u. Con cert directie De Algem Muziekhan del v/h Stumpff, en Koning, A'dam 2e ab. Concert te geven door Ga- brielleWybonw enMathien Crickboom, begeleiding Mevr. M. Crickboom. Bondsgebouio „Si. Bavo" n. m. 8*/2 u zitting spaarbank „St. Antonius van Padua". n. m. 81/2 u. opening der biblio theek. n. m. 8i/a Spaarkas „St. Nicolaas" (winterprovisie). Teyler's Stichting. Dagelijks van 11 u. v. m. -—3 uur n.m. (behalve Zaterd. en Zond.); de Bibliotheek vaiï 14u. n. m. (behalve Zond.). Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m. —4 uur n.m. Museum van Kunstnijverheid. Dage lijks van 10 u. v.m. 4 u. mm-, Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. v.m.— 3 u. n. m.: 's-Zondags van 12 —3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v. m. 5 u. n m. (beh. Zondags en R. K. Feestd.) Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v.m. 10 u. n. m. Stadsbibliotheek Dagelijks (beh. Zon dag) van 10 u. v. m. 4 u. n.m. koste loos. Teyler's Museum Tentoonstel ling van fotogravuren, enz. Zalen Kennemerlandsche kunsthandel bij Molster en Van Akkeren (Bloemen- daal v.m. 10 uur n. m. 7 u Ten toonstelling van schetsen en schilde rijen in olieverf door C. M. L. Kouw. „De Gouden Leeuwn. m. na. 5 u Makel. Niephaus, Droste en Erdt- sieck (Not. Beets) veiling van dub bel heerenhuis „Vrede-Vreugd" met tuin a/d Wagenweg, alhier. Id n m. 5 u - Makel. Gulde- monden Daudey (Npt.de Bordes) - verkoop, van le winkelhuis erf en tuin en afz. bov. woning a. d. Maar ten van Heemskerkstraat. 2e huis, erf en tuin afz. opg. bovenw. naast en ten N. v/h voorg. perceel. Ld. n. m. 5 u Makel, Poppink (Not. Koolhoven) veiling van le heereDhuis, erf en tuin, a/d z/z v/d Cruqiusstr. 2e heerenhuis, erf en tuin naast voorg. perceel. Id. hm.' na 5 u Makel. Erdtsieck (Not. de Bordes) veiling van le werkplaats, erf en openplaats en afz. opg. bov. woning a/d N. Z. v. d. Westergracht, 2e door schutting aigesl. opslagplaats en erf m. naastgel. ruim 13 M. breede loods naast het voor gaande. ld n. m. na 5 u. Makel. Smit (Not. Joekes) veiling van huis en erf a/d Westzijde v/d Nieuwe Spaar n- wouderstraat. ld. n.m. na 5 u Makel. Droste (Not. Daamen) veiling van 4 u el kaar gel. huizen, erven en tuin a/d N. Z. van de Duvenvoordestraat no. 1—4. Id. nrn. na 5 u. Makel. Droste en Cramer (Not. Joekes) veiling van le dubbel heerenhuis, erf en tuin, a/d W. Z. v/d Dreef no. 20. 2e 3st. wei- of hooiland, gen. „de Snellen" gel. te 92. En daar Luc bleef zwijgen, ver volgde mijnheer Caillet, wiens vin dingrijk brein reeds een uitweg ont dekt had: Wijl gij vast besloten zijt om morgen te gaan, zoudt gij iemand an ders met de uitvoering van uw plan kunnen belasten. Luc greep aanstonds dit denkbeeld aan. Dat is waar ook. Ik heb een vriend, die dit gaarne voor mij doen zal. Maakt dan eene volmacht op voor mijnheer van Montaurel. Thans kon mijnheer Caillet in vrij korten tijd aan den eisch van zijn be- zoeker voldoen. Ik zal er aanstonds aan begin nen, beloofde hij en morgen zal ik ze u brengen om te teekenen. Haarlemmerliede en Spaarnwoude tusschen en belend. a/d Lagendijk en de Mooie Nel. 3e 1 perc. wei of hooi land, gen. „Haasjes 2 Mad" gel. i/d Inlaagpolder onder Haarlemmerliede en Spaarnwoude, belend a/d eigen dommen v/h Hofje „de Groene Tuin" en de Wed. P. Vink. 4e9e 6 naast elk. gelegen stukken bouwterrein, gelegen te Heemstede a/d w.z. v/d Wagenweg b/d Koedieflaan. No 49 afz. en in comb, door de Makels. Droste (Not. Seignette). 10e huis, erf en tuin a/d n.z. v/d Nieuwe Gracht No. 24. (Not. Beets). lie en 12e 2 naast elk. gelegen winkelhuizen en erven a/d o.z. v/d. Lange Veerstr; at No 20. Id. n.m. 11a 5 u. Makel. Piet (Not. Seignette) veiling, le huis, er'', a/d Baljuwslaan no. 26. 2e huis en erf a/d nz. v/d Koksteeg no. 7. 3e huis erf a/h Begijnhof no 27. 4e huis, erf in een poort achter 't voorg. per ceel no 25 a. No 8 en 5 afz. en ge- combin. Id. n.m. na 5 u. Makel. Piët en Niephaus (Not. Siignette) veiling. 4e winkelhuis, w. in vleeschhouwerij a/d wz v/d Schagchelstraat No 4. 5e huis, w.i. koffiehuis en erf, i/d korte Bo- gaardstr., op den hoek L. Bogaardstr. No 2. 6e huis en daarn. gel. pakhuis en erven naast het voorgaande 110. 4 en 6. 7e huis en erf, naast het voor gaande, no 8. No. 4 en 7 afz. en ge- combin. De Parijsche politie heeft zich meester gemaakt van het Semina rie van Saint Sulpice. De president, abbé Garriguet, werd uit het ge bouw verjaagd. De Seminaristen protesteerden met kracht en volg den in optocht hun president, die zich naar de kerk van Saint Sulpice begaf. Daar ontvingen zij aanzeg ging op staanden voet hunne bagage meê te nemen. Het huis staat onder bewaking der politie. De ontroering is alge meen. In de Grieksclie Kamer werd gisteren de buitenlandsche politiek besproken en o.m. gezegd, door minister Theotokis, dat Kreta wel dra met Griekenland vereenigd zal zijn. Paardentram SlotenAmsterdam Men meldt ons uit Sloten Commissarissen van den straat weg AmsterdamSloten verleenden concessie voor den aanieg van een paardentram langs dezen weg. Thans worden op dezen straatweg twee omnibusdiensten onderhouden. ZAANDAM. Te middernacht woedde hier een hevige brand bij de wed. van Leyden aan de Kal- Tarstraat. De bewoners uit hun eersten slaap gewekt vluchtten ijlings en werden door medelijdende buren opgenomen. HALFWEG. Bond „Staatspensionee- ring. Na optreden van den Heer D. de Clercsp van Bloemendaal door tusschenkomst van de bestaande al- deeling Hoofddorp, is te Halfweg met aanvankelijk 46 leden eene afdeeling opgericht van den „Bond voor Staats- pensionneering". SANTPOORT. Een tuinknecht van den heer Groenewegen, Belg van geboorte, inwonende bij PI. Handgraaf, werd Dinsdagmorgen dood te bed gevonden, overleden aan een hartkwaal. VELSEN. De typhus-epidemie kan te Velseroord als geweken wor den beschouwd. De patiënten zijn als herstelduit de ziekenbarak ontslagen. De ver pleegsters vertrokken heden, n B]lV1®WIJK, 20 Dec. Gemeenteraad. De Raad der Gemeente vergaderde hedenmorgen hoofdzakelijk tot het benoemen van een aantal leden van pljiatselij be commissies, wegens peri- odieke aftreding. In verband met het in 190/ te maken stenographisch verslag der Gemeenteraadszittingen, werd een commissie van redactie in het leven geroepen, bestaande uit de heeren v. d. Werl en Zwager. Bij den aanvang der vergadering was medegedeeld, dat de heer Ver hagen bedankt heeft als Raadslid en voorts dat de heer E. J. Schoo te Haarlem benoemd is tot klerk der gasfabriek. Het bouwplan „Kinhum" werd op nieuw vastgesteld, met intrekking van een vroeger daaromtrent genomen Raadsbesluit, nu meer in overeen stemming met den wensch van be langhebbenden. BENNEBROEK. - Tc water. Gistermorgen reed een kleine jon gen met een handkar langs de Bennebroekerweg, doordat bij den wagen niet meester was, in de vaart terecht. Door eenigen in de nabijheid werkende personen werden de jon gen en de wagen er uit gffiaaU!. LISSE. De dienst der posterijen alhier is heden zeer veel vei beterd, want vóór deze had de eerste post) verzending eerst plaats 's morgens te 8'/2 uur, terwijl nu reeds te 5J/2 uur een verzending plaats heeft. Vervolgens arriveeren de brieven die met den nachttrein te Leiden aangekomen zijn, reeds 's morgens te 5'/2 uur en vroeger eerst te 81/2 uur, zoodat de eerste bestelling van veel meer belang is geworden. Boerenleenbank. Vanwege de afd. Lisse van het II. B. Ge nootschap, zal op W' ensdag 2 Jan. een vergadering worden gehouden om te geraken tot de oprichting van een Boerenleenbank. Als spre ker zal optreden de heer L. N. H. Deckers, hoofdinspecteur der Boe renleenbanken te Eindhoven. NOORDWIJK. Alg. Ver. v. Bloem bollencultuur. Woensdagavond ver gaderde in „Het Hof van Holland" de aideeling Noordwijk van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. Er was onder bestuursleden, noch leden veel animo, want alleen de voorz. de heer C. J. L. van der Meer, en de waarnemende secretaris, de heer K. de Groot Lzn., waren aan de bestuurstafel gezeten, terwijl het aantal opgekomen leden klein was. Na de opening werden de notu len gelezen en goedgekeurd. Er waren twee brieven ingekomen, een van de afdeeling Hvarlem, waarin zij haar candidaat, den heer Ernst H. Krelage. aanbeval voor de voor zittersvacature in het hoofdbestuur ontstaan door het bedanken van den tegenwoordigen titularis, den heer J. H. Wentholt, en een van de afdeeling Noordwijkerhout, waar in deze voor genoemde vacature aanbeval den heer C. J. Roozen. Later werd door de vergadering candidaat gesteld, de heer Ernst H. Krelage. Daarna werd besproken de beschrijvingsbrief voor de 113e Alg. Verg. te houden op 24 Dee. aanstaande, te Haarlem. D eerste punten lokten geen discussie uit. Punt 6 was de zooeven genoemde candidaatstelliug voor de vacante voorzittersplaats in het hoofdbe stuur. Punt 7, voorstel van het H. B., den algemeenen secretaris-pen ningmeester, weer voor vijf jaar te werd goedgevonden. Bij punt 10 vaststelling van de begrooting voor 1907, lokte de post van 1000 gul den voor het te stichten Krelage fonds waarvan dan zal worden op gericht de Krelage-Sticht, nogal discussie uit. Men bleek dan ook per slot van rekening tegen fonds en stichting zijn. Punt 11, voorstel van het H. B. om te besluiten tot bet instellen van Beursvoorwaarden volgens bijgevoegd reglement, werd verworpen. Punt 13, voorstel van het f'. B., om in 1907 weder een tentoonstel ling te houden van in Mei bloeien de scilla's, werd goedgevonden. Tot afgevaardigden werden ge kozen de heeren P. de Groot en L. A. Prins, en tot plaatsvervan gers-afgevaardigden de heeren J. Paardekooper en C. J. L. y. d. Meer. Dat is te laat. Ik wil er liever hier op wachten. Dat zal wat te lang duren. Zooveel te erger. Mijnheer Caillet ging naar de deur, om zijn klerk te roepen. Luc was on- dertusschen opgestaan. Gij zult de kinderen in den tuin vinden, zeide de notaris om hem aan te moedigen toen hij den drempel reeds overschreed. Haastig zijn jas uittrekkend en zijn hoed weer opzettend, twee dingen, die noodig waren voor de vrije uitoefening van zijne praktijk,had mijnheer Caillet voor zijn schrijflessenaar plaats geno men en krabbelde nu met koortsach tige haast eene akte, terwijl hij nau welijks van het papier opzag om wat tegen zijn klerk te zeggen, (een kort bevel of eene nijdige opmerking) die over hem ook aan een lessenaar zat, Luc kwam in den tuin. De jongens waren weer met hunne acrobatische toeren bezig, die maar niet wilden lukken, en toonden daar- bij eene volharding, eene betere zaak waardig. Maar dat is eigen aan de jeugd en zelfs een val, waarvan de oudste een buil aan het voorhoofd ge- In de vacature, ontstaan in de commissie [der „kwade ijlekken", door het bedanken van den heer P. de Groot, werd gekozen de heer L. A. Prins, die de benoeming aan vaardde in de hoop, lekker te zul len drinken van de champagne, die voor de toegestane 300 gulden zal worden gekocht. Vele punten werden uitgesteld tot de volgende vergadering: Voor gesteld werd, voortaan wat vaker te vergaderen. Daarna sloot de voorzitter de vergadering, en sprak den wensch uit, dat een volgende maal en de leden en de bestuursleden wat tal rijker zullen opkomen. AGENDA voor Zaterdag, 22 December. SANTPOORT. Op de buitenplaats „Duin en Kruidberg" vm. 10 u. houtveiling. Groote Nationale Schaakwedstrijd te Amsterdam. op Zondag 23 en 30 December 1906. PROGRAM. Gespeeld wordt in 4 klassen Hoofd- le, 2e en 3e klasse. De wedstrijd wordt gehouden in dc bovenzaal, teveens speellokaal van de „Nationale Schaakclub, van bet Café De Bisschop" op den Dam en wel in 5 ronden, nl. op 23 Dec. van 101; van 25 en van 61/2 9x/2 uur, en op 30 Oec. d.a.v. van van 101 en van 25 uur. Iedereen kan aan dezen wedstrijd deelnemen. P r ij z e n HoofdklasseEen kunstvoorwerp van f 3,50 a f 4,— in elke groep. le Klasse. Een kunstvoorwerp van pl.m. f3,in elke groep. 2e Klasse. Een kunstvoorwerp van pl.m. 2,50 in elke groep. 3e Klasse. Een kunstvoorwerp van pl.m. f2,25 in elke groep. Bij elke prijs wordt een fraaie di ploma uitgereikt, alsmede aan hen, die van de 5 te spelen partijen er 3 winnen. Een kunstvoorwerp 4 f2,50 met diploma wordt bovendien verloot onder de deelnemers van alle klas sen niet-prijswinners die alle 5 partijen hebben gespeeld. Aangifte tot deelneming met ver melding der klasse, waarin men wenscht te spelen, wordt zoo spoe dig mogelijk ingewacht door de directie van het Schaakblad, Regu liersdwarsstraat 73, te Amsterdam. Toeschouwers hebben vrijen toe gang. Deze wedstrijd zal worden voor afgegaan door eene lezing over de geschiedenis ontstaan, ouderdom en ontwikkeling var bet schaak spel, op Zaserdagavond 22 Dec. a.s. te 9 uur, ln hetzelfde lokaal, te houden door W. Muntjewerg, Eere Voorzitter van de Nationale Schaak club. Toegang vrij. In 't afgeloopen jaar heeft het Liefdewerk „Sint Pieters Penning", in 't Bisdom van Gent opgebracht de som van 125.275.47 fres, zijnde ruim 674 fres. meer dan in 't voor gaande. Zondagrust. Te Lübeek is iederen Zondag 11a 2 uur slechts de helft der apothe ken bij beurten open, ter wijl iederen Zondagmiddag slechts 3 doktoren thuis zijn. Wie daarvan de beurt hebben, wordt iederen week in de couranten bekend ge maakt. Te Dresden-Kotta heeft telkens maar een geneesheer Zondagsdienst, en wel van 's morgens 10 tot 's avonds 12. Aan de woning van alle andere doktoren staat aangeplakt, wie de beurt heeft, terwijl ook de gezondheidspolitie hiervan op de hoogte is. voor de Rheumatiek. Indien gij raan rheumatiek lijdt wordt u een goede gele- i genheid geboden u daarvan te verlossen. Gij kunt er u- zelf van genezen en spoedig ook, indien gij uwe vooroor- deelen en uwe ongeloovigheid wilt ter zijde zetten. Alle apo thekers en drogisten te Haar lem verkoopen de Pink Pillen. De Pink Pillen genezen de rheumatiek op de eenige wijze waarop zij kan genezen wor den. Het urine-zuur en de urine zure verbindingen der vergif ten zijn de oorzaak der rheu matiek. Die zetten zich af in da weefsels, de vaten en de gewrichten. Om de genezing volkomen te maken moeten die afzetels worden opgelost en wegge voerd. De Pink Pillen zijn het op lossingsmiddel, bovendien wek ken zij de lever, de nieren en I de ingewanden, organen die wegvoeren, tot een verhoogde werkzaamheid op. De Pink Pillen zijn onschadelijk, haar gebruik kan slechts goed doen. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. verkrijgbaar bij Snabilé, Stei ger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Plaatzer v. d. Hul] Jansstraat 28. December. In den boomgaard is December een drukke maand. Het snoeien begint reeds bij zacht weer. Let er wel op, dat een boom, waarvan men zooveel mogelijk wil plukken, niet meer van drie gesteltakken mag hebben. Deze zijn door tijdig innijpen of door later snoeien elk weer door later snoeien elk weer in twee hoofdtakken verdeeld. Dan krijgt men talrijke vruchttwijgjes. Wanneer echter de takken twijgen, die dwars of min of meer horizon taal uit de gesteltakken voortko men, elkaar aanraken, ja, zelfs kruisen en door elkaar groeien, kan er geen assimilatie van blad groen plaats hebben en blijft de vruchtzetting geheel of gedeelte lijk uit. Reeds met vier gesteltak ken zou met te veel vruchthout moeten wegsnoeien en in zeer vele boomgaarden ziet men er nog vijf of zes. Ga nu onverbiddelijk de overtollige gesteltakken glad bij den stam afzagen en sluit de won den met carbolineum, anders gaan zulke groote w mden licht inwateren of rotten of worden door allerlei zwammen aangetast. Daarom zorgt men, dat geen stipje hout bloot blijft. Scheuren en spleten worden uitgekrabd en er dan ook mee volgestreken. Hetzelfde doet men met kankerwonden. Bloed- luis wordt volstrekt niet afgekrabd, doch met een flinke witkwast vol carbolineum door en door bevocht tigd, dan blijft er geen enkele in leven. Door schildluis met onver dunde carbolineum te behandelen, er stam en takken mee mee t* bedekken, voor zoover die aangetast zijn, geneest men ook deze plaag grondig. Wanneer dit alles afge loopen is, maakt men een pap van ijzervitriool en kalk (l/i ijzervitriool, kalk, met water aangemengd). Nadat de stammen goed zijn af geschuierd met boomschuiers van staaldraad (waarbij men altijd slechts in een richting strijkt en den schuier nooit draait om het staaldraad niet te bederven), worden de hoornen duchtig „gekalkt", waardoor alle insectenlarven en sporen van plan tenziekte gedood worden en ook alle veesoorten en het wild van de boomen afblijven. Anders kunnen ze den bast soms leelijk beschadi gen. Insecteneieren kunnen er ook niet tegen. Na de werkzaamheden is het verstandig overal in den boom gaard flink landhouwkalk te strooien. Tall'joze sporen van plantenziekten, vooral van monilia-, roest- en pok ziekte, worden zoo gedood. (De Veldpost.) AMSTERDAM, 20 December. Suiker. Biet- vaster, per Dec. f 10s'4 geboden. Specerijen. Ex veiling van gisteren zijn verkocht 64 kn. Noot. Katoen, kalm. Huiden. Ex inschrijving van 12 dezer afgedaan Nos. 556 en 606, samen 224 buffels. Tin aanvankelijk prijshoudend, later vast. De markt sluit met koopers voor Ranka prompt a f 1183/g. per Febr. f 118 en per April f 117' /2. Verkoopers schaarsch. SCHIEDAM. Noteering Beurscom- missie Moutwijn fl23/4. per Ned. vat, zonder fust en zonder belasting. Mouiwijn vast. Spoeling per ketel f 1.80. EDAM, 20 December. Ter boter markt waren aangevoerd 21 partijen prijs 721/2 ac. per 1/2 kilo. Kip eieren f 5.50 4 6.de 100 stuks. Rijn- en Sclieldevaart. HANSWEERT, 20 Dec. (Voor 4 uur) Gepasseerd en bestemd naar Alkmaar. Excelsior, v. LeenPole Nord, Simon. AALSMEER. Concordance, Galle. LOBIT, 20 Dec. (Voor 2 uur.) Gepasseerd en bestemd naar ZAANDAM. Alleinannia, Mout- kaan. 21 Dice bir. Medegedeeld door H C. Tombergh en Co. South Pac Sh. Common Marine Pref. Common Steel Sh. Topeka Sh. :e pref. Mexican. Common Kansas Sh. Pref. Common Wabash Norfolk Sh. Union Sh Southern Rails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri Rock Island Ontario Sh. Denver Sh. Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Rusland Hope Consols vorige koer» Heden I 1*31/2 I 931/2 1 lCS/4 i 11 j 30_ j 303/4 i1 4S'/8 1 -4813/16 io3 i03i/2 271/4 273/4 I 29i/8 j 295/8 J 60 60 I 195/8 193/4 I821/4 1183 33i/2 j oui/2 431/2 I 44 44" 418/g 40 V2 I 413/g 29H/!6; 301/16 471/2 431/s 433/8 693 693 15 14i5/i6 47 481/2 I 481/, 207 207 722/a i 721/2 723/4 723/4 Amer. markt stil, maar vast. Russen zonder affaire. Kon. Petroleum prijshoudend. Tabaksmarkt vast. Kimherley prijshoudend. kregen had, zooals Luc al aanstonds bemerkte, had hun moed niet aan het wankelen kunnen brengen. De verlegenheid, die de komst van een vreemdeling hun veroorzaakte, spoedig vergetend, hernamen zij hunne vergeefsche pogingen en Luc, die anders niets te doen had, liet den vrijen loop aan zijne wijsgeerige overdenkingen, die de daden van een kind met die van een man vergeleken, kunnen op wekken. De groots'e jongen, die naar de tra péze toe liep, sloeg de banden om den stok, trachtte zich op te bijschen, maar viel weer neer. Hij stond op en begon geduldig opnieuw met een blij lachend gezicht. Hij vergeleek zich op liet oogenblik zeker met zijn jongeren broer, die, zijne zwakheid niet willende erkennen, zonder eenige berekening vooruit sprong, zich vastklemde, heen en weer spartelde en zich huilend van woede liet neervallen, als hij niet meer langer kon vasthouden. Was deze kindes lijke volharding minder buitengewoon dan de zijne, kwam zij niet uit dezelfde oorzaak voort? Zag hij daar niet dezelfde dwaas heid van alle zwakken, van alle on- liandigen, die doen willen wat boven hun bereik ligt, en bereiken, wat zij niet kunnen? Luc werd ongeduldig over de mis lukte pogingen van den jongen. Bij een nieuwen val, die de kroon zette op een nog vastberadener poging, kon hij niet nalaten uit te roepen: Maar ga dan toch wat anders spelen. Gij zijt te dom voor dit spel. Het kind keerde zich driftig om, liet Luc zijn boos gezicht zien, en als antwoord op zijn welgemeenden raad, sprong hij naar de slingerende trapéze. Hetzij de toorn zijne krachten ver dubbeld of hij dezen keer zonder het zelf te weten zijn sprong beter bere kend had, dezen keer had hij den stok in 't midden vastgegrepen en door de kracht van den sprong slingerde hij rond zonder de handen los te laten, dan sprong bij met een triomfkreet op den grond en vuurrood van blijd schap en zweetend van vermoeienis. Wie volhoudt wint toch, dacht Luc bij zich zelf. Zonder dat hij juist zeggen kon waarom, maakte dit onverwachte suc ces een aangenamen indruk op hem. Mooi zool riep hij uit. Gij hebt u flink gehouden. Door zijne overwinning in een goed humeur gebracht, lachte de jongen van pret over deze goedkeurende woorden. Luc was naderbij gekomen en nu spoedig op een goeden voet met de jongens. Uit medelijden hie'p hij den kleinen om evenals zijn broeder den lastigen zwaai te maken. Vroeger was Luc sterk geweest in de gymnastiek, en zijn geheugen raad plegend leerde hij verscheidene andere toeren aan de jongens, die opgetogen waren van blijdschap en bewonde- ring. De onweerstaanbare aantrekkings kracht,, die kinderen voor hem had den, miste zelfs op dit oogenblik hare uitwerking niet. Zijne zenuwen ontspanden zich, zijne gedachten hadden voor het eerst sedert verscheidene dagen eene andere rich ting genomen. Maar eensklaps werd hij weer aan de werkelijkheid herinnerd. Om al zijne talenten te toonen, bad de kleinste jongen den wandelstok van Luc genomen en hem nu bij wijze van geweer vasthoudend begon hij te exerceeren, net als Aflette died, Liü zij zoo oud was. Eene ondraaglijke pijn voelde Luc in zijn hart, en het kind den stok uit de handen nemend, zeide hij boos: Ga nu maar alleen spelen. Ik ben moe, en ik word oud, heel oud. Hij zat weer eenzaam in een hoek, maar bijna op hetzelfde oogenblik verscheen mevrouw Caillet, die als eene goede notarisvrouw den cliënt wat ge zelschap kwam houden, opdat hij niet al te ongeduldig werd. Zij verzocht Luc in het salon te komen, hij bedankte; hij vond het hier aangenamer, wat mevrouw Caillet van een buitenman heel natuurlijk vond. Hinderen de jongens u niet? vroeg zij met moederlijken trots. Volstrekt niet, mevrouw, integen deel. Gij spreekt als een' echt fami lievader Word! vervolgd).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3