A. von der MÓHLEN, Huishoudster. Schouwburg Jansweg. De Roode Brug Oratorium te Lisse. Eene zindelijke Dienstbode. Nederl. Tooneelyereeniging. het beste adres Luxe-Broodbakkerij HENRI J. CARELS, voorheen Paul C. Kaiser, De familie Fromentier. Kerk en School. Amsterdamsche Beurs. Kunst en Wetenschap Groote Markt 25. Tricot Goederen en Corse tten. Onderwijzeres, Ernstig gemeend. Wie helpt! Volksvoorstelling HOOG SPEL. Kerst-Oratorium IS Suikerland, architect, in afwachting van de komst van den Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, die het Raadhuis officieel zou komen openen. Te ongeveer kwartier voor elven, kwam deze in gezelschap van den burgemeester der gemeente, jhr. von Bönninghausen tot Herinchave, ter plaatse. Onmiddellijk na aankomst, nam Z. H. E. G. het woord, en zeide o. m. dat hij het verlangen zeer goed kon begrijpen, waarmede de Burgemeester en Wethouders alsmede de Raadsle den, ambtenaren ter secretarie enz., den tijd hebben tegemoet gezien, waarop dit gebouw in gebruik zou worden genomen. Hij bracht een woord van hulde aan hen, die het initiatief tot het stichten hiervan en het be sluit daartoe hadden genomen, waar mede zij tevens vertrouwen haden ge steld in de toekomst. De hoedanigheid van de publieke gebouwen, zoo ging hij voort, dus ook van een Raadhuis, doet vooral denken aan de macht en ontwikke ling van de gemeente zelve. Een Raadhuis, zegt hij, speelt een groote rol in het leven van eiken 1-urger, want van het tijdstip af der geboorte tot aan dat von sterven, dus in alle tijdperken des levens, heeft men met een Raadhuis te doen. Bij het slot zijner rede, besprak hij meer speciaal de Raadzaal. Hij zeide, dat hij van harte wenschte, dat de besluiten, die op die plaats zullen ge nomen worden, onder de gezegende Regeering van H. M. onze geëerbie digde Koningin "Wilhelmina, te allen tijde zullen mogen strekken tot heil en zegen van deze gemeente. En hiermede, zoo zeide hij, verklaar ik met de opening dezer buitengewone zitting ook het Raadhuis zelf voor geopend. Hierna het woord aan jhr. von Bon - ninghausen tot Herinchave, burge meester. Hij sprak als volgtMijne Hee- renAllereerst wensch ik een woord van erkentelijkheid en dank te rich ten tot onzen hooggeachten Heer Com missaris der Koningin, voor de moeite dié Z. H. E. G. zich heeft willen ge troosten om de ingebruikneming van ons nieuwe Raadhuis met zijn tegen- j woordigheid te vereeren en het te j openen. Ik verzoek I Mijnheer de_ Com missaris, te willen overtuigd zijn,dat! wij deze onderscheiding ten zeerste op prijstellen, niet alleen om de eer, u;c onze gemeente daardoor te beurt valt, maar ook om het blijk van be- langsteling, dat wij zoo gaarne zien in uw hooge tegenwoordigheid alhier, bij dit voor onze gemeente zoo heug- 1 ij k evenement Anvaaard dan ook, Mijnheer de Commissaris, de verzekering van onze oprechte waardeering en kartelijken dank voor uwe aan onze gemeente u haar bestuur bewezen welwillend heid en belangstelling! Verder, mijne heeren, wensch ik u allen en ook mijzelven geluk met het tot stand komen van ons nieuw Raad huis, dat in een sinds lang gevoelde, d ingende behoefte voorziet en een sieraad mag genoemd worden voor onze gemeente Toen ik, thans 18 jaren geleden, liet voorrecht genoot, tot 'burgemees ter van Lisse te worden benoemd, vond ik het Raadhuis en de Secreta rie gescheiden; het Raadhuis bevatte sléchts de Raadkamer en een boden kamertje, terwijl de Secretarie werd gehouden in een afgelegen klein ge- b uwtje, beter gezegd, schuurtje, te klein zelfs, om het noodigste mate rieel te bergen. Staats en provinciale bladen, en ingekomen stukken, archief, registers van den burgerlijken stand, enz., enz. alles moest op het Raadhuis geborgen worden. Ik zal dus niet noodig heb ben te releveeren, hoe lastig dit was en hoezeer, dit mijne werkzaamheden waarvoor ik toen geheel alleen stond belemmerde. Gelukkig kwam daarin verbetering door de vergiooting van lmt Raadhuis, waaraan een nieuwe Raadzaal werd gebouwd, terwijl de oude tot secretarie werd ingericht. D.it ik met genoegen mijn „schuur- je" vaarwel zei, behoeft wel geen be oog. FEUILLETON. 93. Zou zij op het thema van haar man terugkomen? Luc was verschrikt opgestaan en o.,Jcr voorwendsel liet dorp nog eens door te willen loopen, verliet hij den tuin en stapte met haastigen tred over de eenige straat in dit vlek. Op een honderd meter afstand van h t huis van Caillet vertraagde hij den stap, en met het oog op den tijd, dien hij nog voor zich had, trachtte hij te wandelen. Veel aantrekkelijks of natuurschoon bezat het dorp niet, de weg, dien hij nu overging miste voor hem zelfs de aantrekkingskracht van het nieuwe, want hij was er reeds meermalen ge weest en altijd voor onaangename za- .ken. Langzaam liep hij de eenige straat op en neer, bleef staan om de papie- Intusschen ontwikkelde zich Lisse tot een belangrijke, bloeiende gemeen te, wier zielental meer dan verdub belde, terwijl ook de administratie hoe langer hoe omvangrijker werd, niet alleen door de toeneming der bevolking, maar ook, doordat het Rijk steeds zorg draagt, dat de ge meente-ambtenaren werkeloosheid slechts hij name kennen. En zoo ontgroeide dan ook Lisse van lieverlede aanzijn oude Raadhuis dat In alle opzichten te klein werd en hij zeer bescheiden eischen zelfs niet de noodzakelijkste ruimte bood; zoodat dus de noodzakelijkheid ont stond van de stichting van een nieuw, ruimer c-n aan de der gemeente-ad ministratie thans gestelde eischen ge- evenredigd gebouw. Ik hoop en vertrouw, dat de tijd zal leeren, dat wij voor de stichting van dit gebouw, waarin wij heden voor de eerste maal samenkomen, naar eisch zullen zijn geslaagd en eindig met den oprechten en harte lijk en wensch, dat het ons allen moge gegeven zijn, hier in ons nieuwe Raad huis, in deze mooie Raadzaal, nog lang onze beste krachten te wijden aan de ons allen dierbare belangen onzer, in meer dan .één opzicht, bloeiende gemeente en gaarne voeg ik daaraan nog den wensch toe, dat wij, ambtenaren der gemeente, nog lang het voorrecht mogen hebben ons te kunnen verheugen in het hunane, welwillende bestuur van onzen hoog- geachten-C'ommissaris. Ten slotte, Mijnheer de Commissaris, stel ik u voor', om met ons een glas wijn te ledigen op aller welzijn.'1 Hierna werd de eerewijn geschonken en terwijl allen opstonden, verklaarde de heer Commissaris, dat hij zijn glas ledigde op het welzijn der gemeente Lisse en haar geacht bestuur. Vervolgens werd door den burge meester een schrijven gelezen van de afd. Lisse van het Ned. Werklieden- Verbond „Patrimonium", waarin zij het Gemeentebestuur van harte geluk- wenschte met de in-gebruik-neming van het nieuwe Raadhuis. Na nog eenigen tijd gezellig hij elkaar geweest te zijn, door den heer Commissaris, vergezeld van Burge meester en Wethouders, het geheele gebouw in oogenschouw genomen, waarna hij, toen toen deze rondgang was geëindigd, te kennen gaf, dat de geheele inrichting practisch en prach tig was. Nadat door den Burgemeester aan den heer Suikerland en ook den heer Van der Zaal dank was betuigd voor alles, wat zij gedaan hadden om de stichting hiervan practisch mogelijk te maken, was deze officieele gebeur tenis geëindigd. Het Raadhuis zou heden en Zater dagmiddag voor het publiek te be zichtigen zijn. VOORHOUT. Bloembollencultuur. Gisterenavond vergaderde in het Stationskoffiehuis de afd. Voorhout van de algemeene vereeniging voor Bloembollencultuur. Tegenwoordig waren 42 leden. Van het bestuur was afwezig de heer C. Westerbeek. Na opening door] den Voorzitter werden de Notulen gelezen en goed gekeurd. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren Th. C. Mens en A. Colijn tot plaatsvervangers de heeren W. van der Laan en S. Warmerdam. Vervolgens werd bij acclamatie tot candidaat voor de Voorzittersvacature in het Hoofdbestuur gesteld de Heer Ernst H. Krelage en tot leden van genoemd bestuur werden candidaat gesteld de Heeren H. Burger Mer te Beverwijk en G. J. van Meeuwen te Heemstede. Daarna werd de Beschrijvingsbrief voor de 113de Algemeene Vergadering besproken. De Vraagbus bevatte 4 vragen waar van 3 echter beter in den Gemeente raad thuisbehoorde dan in deze ver gadering. Hierna sloot de Voorzitter, nadat de heer Meijer nog een en ander om trent de telephoon had gevraagd, deze vergadering, en ging men over tot een verloting. HAARLEMMERMEER. Drenke ling. Thans heeft men de identiteit van den nabij het nabij liet fort de Liede in de Ringvaart gevonden man kunnen vaststellen. Het blijkt te zijn zekere A. Wil- lemse te Heemstede woonachtig, tim merman van beroep en 52 jaar oud. Hij werd sedert Zondagmiddag I vermist. Hoofddorp. De Heer m. de Vries, evangelist en godsdienston- derwijzer alhier, ter standplaats „Vijfhuizen", heeft wegens gezond heidsredenen eervol ontslag aange vraagd tegen 1 Februari a.s. KOOG-ZAANDIJK. Op den trein geschoten. Even voor het station Koog-Zaandijk is Donderdagavond omstreeks kwart na zes een schot gelost op den trein van den Helder naar Amsterdam. De kogel ging dwars door den coupé heen en ver nielde alleen twee ruiten. De reizi gers bekwamen geen letsel. Bij de politie is aangifte gedaan. ZAANDAM. Te middernacht woedde hier een hevige brand bij de wed. van Leyden aan de Kai- verstraat. De bewoners uit hun eersten slaap gewekt vluchtten ijlings en werden door medelijdende buren opgenomen. KerstmisHet verzoek van kleine Clara, adventbeeld van Mgr. K. Kiimmel (s 1 o c)Het H. Kersfeest in de kunst, door .J. J. G. W. Vrede op aarde aan de menschen van goeden wil, oorspronkelijke Kerstvertelling door AVilhelmina van BesouwverderWeekkalender Giften voor den verderen afbovw van de Kathedraal en Inhoud. Op liet gele omslagEen stand beeld voor den H. Bonifacius. BURGERLIJKE STAi^D. VOORHOUT. Geboren: Clasina Maiia d. v. M. de Groot en P. M. Augustinus. Johanna Margaretha d. v. Th. C. Meus en J. M, Elsgeest. Johannes z. v. J. Groenen en J. van der Kwast. Kerknieuws. Z. D. H. de Bisschop van Haar lem heeft heden in de kapel van het Semenarie te Warmond de H. Wijding van het Subdiaconaat toe gediend aan de Eerw. HeerenN. Appelman, A. J. Boks. H. Brouwers, A. J. B. van Dieren, Dr. E. M. M. Hamer, H. J. P. Hansing, W. P. J. Janus, B. P. M. de Jong, J. G. Kerkvliet, P. A. Kleintjes, J. P. J. Kok, A. P. C. Konijn, W. K. Kooij, LI. C. Koppert, J. A. A. Lassooij, J. van Muijen, L. van der Pluijm, A. J. Ratké, J. Röben, A. Slijker- B. N. Terra, K. A. LI. van Veen, J. G. Verhoeff en J. M. Vermeulen, en de H. Wijding van het Diaconaat aan de Eerw. HeerenB. A. J. van Baaren, LI. N. P. J. Berkhout, II. A. Bots, E. B. Derksen. C. S. Des- sing, W. G. Dessing, .J. G. Jansen, P. Jongmans, A. L. Kortekaas, B. F. Kosters, J. J. M. Dammers, A. W. J. Lühn, J. Nielius, P. J. M. J. van de Pavoordt, L. A. Roozen, H. A. 0. M. Wennen en S. M. P. A. Wils. Als nieuw Bestuurslid der Ver eeniging tot bevordering van Katho liek Bijzonder Onderwijs in het Bisdom van Haarlem is door Z. D. LI. den Bisschop benoemd de Hoog- Welgel. Heer Jlir. Mr. L. E. M. von Fisenne. 22 December. Medegedeeld door H. C. Tombekoh en Co. South. Pac Sh. Common Marine Pref. Common Steel Sh. Topeka Sh. 2e pref. Mexican. Common Kansas Sh. Pref. Common Wabash Norfolk Sh. Union Sh Southern Rails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri Rock Island Ontario Sh. Denver Sh. Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Rusland Hope Consols vorige koers 931/, 11 803/4 48% 108 271/4 291/g 60 195/8 I821/4 331/a 43% 44 401/a 2911/ie 693 15 47 481/, 207 722/, 72% Heden 94 HVs 30V, 49 103i/g 28 29Vi6 603/4 193/4 183 331/4 443/8 441/s 41% 30i/8 471/4 431/4 15 471/s 431/4 206 72 Lorebzo Perosi is uitgenoodigd te Madrid zijn oratorium „Moses" te dirigeeren, in Januari. Perosi zal aan die uitnoodiging gevolg ge ven. Weekblad „St. Bavo". De aflevering van deze week, de laatste van den negenden jaargang, bevat als titelplaat eene af beelding van „de nieuwe Sint-Bavo" in 1906. Verder eene afbeelding van „Beth lehem hij nacht", en „Aanbidding der herders", naarMurilio (1618 Amer. markt prijshoudend. Russen zonder affaire. Kon. Petroleum ongeanimeerd. Tabaksmarkt vast. Kimberley prijshoudend. De Amsterdamsche Effectenbeurs blijft a.s. Maandag gesloten. Korte Berichten. De politie te St. Petersburg heeft eene militaire organisatie van de so ciaal-democratische partij ontdekt. Er zijn meer dan honderd personen in hechtenis genomen. De Engelsche Regeering heeft voor- loopig het schoolwet-ontwerp inge trokken. Wijlen Mgr. von Stablewsky schijnt een dagboek te hebben nagelaten, dat voor de geschiedenis van dePoolsche Katholieken van groot gewicht moet zijn. Het zal onder de zorg van mgr. Cholkowsky, een Poolsch prelaat, in druk verschijnen. In Rusland is nu ook de datum voor de verkiezing der tweede Doema vastgesteld. Zij valt op denzelfden tijd als die voor den Duitschen Rijksdag. De Engelsche troonrede, die de verdaging van den wetgevenden ar beid aankondigt, wijst 0. m. nog op de verbetering van den toestand in Ierland. Er is te Tokio besloten tot het hou den van een groote nationale ten toonstelling ten jare 1912. MARKTNIEUWS. HOOFDDORP. Graanmarkt. Tarwe f 5.25 a f 7.40 per. 80 K.G. Roode Tarwe f 6,a f 6,—. Rogge f 5.— a f 5.40 per 75 KG. Chevallier f0it f0. Haver f 6.50 a f 7.30 per*100 KG. Wintergerst f 5.a 5,30 per 65 KG. Chevalier gerst f5,25 a f5,60. Duivenboonen f 7.60 perj]85]pCG. Paardenboonen f 6.35 a f 6.60 p. 80 KG. Bruineboonen f 8.a f 9.per HL. Groene erwten f 7.50 a f8.50'per HL. Vale erwten f 0,a f 0. Capucijnersf 6a f 7.per HL. Karweizaad f a f perSChKG. Kanariezaad f 5.50 a f 6. Mosterdzaad f a fper 70KG. ALKMAAR. Ter kaasmarkt werd lieden aangevoerd 225 stapels, we- Aan tekst bevat de afleveringj'gende 100.000 KG. Prijzen: kleine Graskaas f32, commissie Gras f31,50 middelbare Gras f32.Handel kleine vlug, midd. en commissie stug. AMSTERDAM, 21 Dec. (Bericht van de makelaers Matthes Porton. Raapolie per 6/w. f 36U.>; vliegend f 351/2 per heet. Lijnclie per 6. w. f 221 4 vliegend f 211/4 per heet. Amerikaansche Lijnkoeken stil. Meu uoteertloce f 82 a f 83, stoomend f 82, voorjaar f 83 per 1000 kg. boord- spoorrrij voor loods. LEIDEN, 21 Dec. Ter markt wer den aangovoerd Stieren 15 stuks f 143 a f 288. Kalf- eu Melkkoeien 180 stuks f 173 a 316. Varekoeien 134 stuks f 107 I a i 245. Vette Ossen en Koeien 231 stuks f 173 a 335. Graskalveren 7 stuks f 41 a 67. Kalveren (vette) 36 stuks f 57 a 113. Kalveren (magere) 39 stuks f 6.a 14 Schapen vette) 612 stuks f 24a 31. Schapen wetde) 4 stuks f IS.a 23. Varkens (magere) 146 stuks f18.-a 34 Varkens (biggen) 138 stuks f 6 a 12. Bokken en Geiten 4 stuks f3 a 6. ADVERTENTIE N. Telephoon No. 1471. SPECIALITEIT IN Uitzetten in alle prijzen. Tot onze diepe droefheid overleed na een geduldig lij den en voorzien van de H. Sacramenten der Stervenden onze geliefde Echtgenoot Va der Rudolf Hendricus Christoffels in den ouderdom van 72 jaar. Mejuffr. de Wed. R. C. CHRIS TOFFELS, geh. vax DIJK. G. H. TERLINGEN, B. E. TERLINGEN-Chkis- toffels G. 'HRISTOELELS. J. CHRISTOFFELS-Ter- I.INGEN, en Kleinkinderen. Huis te Rust. Vogelenzang, 22 Dec. 11*06. Aan de R. K. Bijzondere School te Nooröwijkerhnut wordt ge vraagd een boven de 23 jaar, met Hoofd-akte, op tijdelijke of vaste aanstelling Salaris f 1100. Brieven aan het Gesticht „de Voorzienigheid," Elandsstraat 34. Amsterdam. Een oppassend persoon niet ge heel onbemiddeld, wenscht langs dezen meer gebruikelijken weg ken nis te maken met een fatsoenlijk meisje of wed. R. K. liefst eenigs- zins gefortuneerd, om na weder zijdse) goedvinden een Christelijk Huwelijk aan te gaan. Geheimhou ding verzocht en verzekerd. Franco brieven onder No. 540. Bureau dezer Courant. Het bestuur der St. Martlia-vereeni- ging zoekt plaatsing voor een MEISJE dat goed naaien, mazen en stoppen kan. Brieven te bezorgen aan het „Te Huis" der St. Martha-Vereeniging Raamvest 61. GEVRAAGDIu eene Vleesch- houwerij waar 't mannelijk per soneel buiten den kost en een •Juffrouw voor de huishouding is: Groote wasch buitenshuis. Sala ris 120 gulden henevens wasch- geld. Adres te vernemen Bureau van dit Blad. EenJt.K. Juffrouw, 28 jaar, z. gaarne geplaatst als huishoudster liefst bij Heer of Dame. Hoog sa laris geen vereischte. Goede getui gen staan ten dienste. Brieven fr. onder letter D. aan den Boekhandel J. SCHIPPER, Haarlem. Zondag 23 Dec. 1906: te geven door het Nederl. Tooneel- en Operette-Ensemble, van Amsterdam. Een enkele voorstelling van of de nacht Yan den 13en NoYemb. Beroemd Drama in 5 Bedrijven, van D'Enxery. Ie tafereelHet bankroet. 2e tafereelHet gevloekte huis. 3e tafereelDe Boode Brug. 4e tafereelDe Wroeging. 5c tafereel: Droomverschijning. 6e tafereelDe zoon van den Dronkaard. De hoofdrollen zullen vervuld worden o.a. door de Dames Me vrouw M. v. NIEUWLAND—DE KONING, Mevr. R. VAN BEEM KAPPER en de Hemen J. KET TING, MA NT A VAN NIEUW LAND. Aanvang 8 uur. Prijzen der plaatsen Balcon f 1.Stallesfl.Front- loge f 0.75; Parterre f 0.75Zijloge f0.60; Amphitheater f 0.50; Gaan derij f 0.40. Donderdag 27 Dec. Ie Opvoering hier ter stede van liet nieuwe st.uk van Jhr. A. W. G. VAN RIEMSDIJK. Tooneelspel in 5 Bedrijven. Plaatsen dagelijks te bespreken. Diploma's en Vrij biljetten zijn niet geldig. van H. F. MüLLER met Levende Beelden, Kunstlichten geheel nieuwe Decoratie. Donderdag 27 en Vrijdag 28 De cember in het gubomv van den N. R. K VOLKSBOND, te geven dooi de R. K. gemengde Zangvereeni- ging „LISSE", onder Directie van den heer A. H. VAN DEN BOO GAARD van 'sHage. Prijzen der plaatsen: le rang f 1,00; 2e rang f 0,75. Plaatsen te bespreken a 10 ets. in het gebouw des morgens van 10 tot 12 uur. Aanvang precies 7 uur. ren in het aanplakbord bij het gemeen tehuis te lezen, wat verder de reclame- biljetten van X, die zelfs in dezen af gelegen uithoek zijn waren aanprees. Hij bracht een bezoek aan de een voudige kerk, die aan het kerkhof, dat weinig verschilde van dat te Dou- blons, de zelfde half leesbare namen op dezelfde zwarte kruisen. Dat alles deed hem aan zijn vader denken en vermeerderde nog zijn treurigheid. Hij wandelde opnieuw den weg op, trad van vermoeienis de herberg bin nen en ging er vol walging weer uit. Hij meende, dat hij nu wel naar mijn heer Paillet zou kunnen terugkeeren. Deze was nog niet klaar. Hij moest blij5ren wachten en eerst tegen zes uur kon hij zijne handteekening onder het stuk_ zetten. Daarna stapte hij in zijn rijtuig om aan de vragen en uitnoo- digingen van het notarispaar te ont snappen. Het vermoeide paard liep nog lang zamer dan bij het gaan. Pitgeputdoor het wachten op dezen dag en het heen en weer loopen na des morgens had hij niets meer gebruikt bezat Luc geene kracht meer. Lot i !,ij te Doublons kwam besloot hij zijn paard wat te laten rusten en zelf in de her berg wat te gebruiken. Dan kon hij, thuisgekomen, Florine ook uit den weg gaan en de moeielijke uren. die hij nog op de boerderij moest doorbren gen, worden er door verkort. Vóór zijn verirek wilde hij ook nog eenige inlichtingen hebben, die de oude moeder van den herbergier en de peperkoekenvrouw hem beter zou den kunnen geven dan iemand an ders. Llij had nauwelijks in de kleine, vochtige gelagkamer plaats genomen of de heide oude vrouwen draaiden om hem lieen en vertelden hem, wat zij van Francois Livron wisten. Deze heer was den vorigen avond gekomen om eene kamer in de her berg te bespreken, maar hij was er niet eens ingegaan, want na gedineerd te hebben, daar, op dezelfde plaats, waar mijnheer nu zat, had hij zich naar het station laten brengen voor den nachttrein, die te Nevers aanslui ting heeft met don sneltrein naar Llij ging dus naar Parijs, al had hij er niets van gezegd. Daarin moest ook zijne bagage nagezonden worden, maar niet aan zijn adres, aan dat van een tusschenpersoon. Deze maatregelen, die hij genomen had, versterkten Luc in zijne meening. Frangois Livron, was vertrokken zon der dat hij er aan dacht ooit weer terug te keeren. Ver van het tooneel zijner daden wilde hij zijne geschrif ten voltooien, evenals de bijen, die honing puren uit de bloemen, zonder zich verder om de bloemen te bekom meren, die zij uitgezogen hebben. Luc voelde nog een geheime vreugde, toen hij dacht, wat er van dit werk ge worden was. Het schijnt, vervolgde de oude vrouw, dat deze lieer zijn zaken in de grootste wanorde achtergelaten heeft, ten minste naar hetgeen de mannen er van vertelden, die dezen morgen de kisten en koffers gehaald hebben. Zij had geen enkele bijgedachte, daar zij niets wist van de gebeurte nissen van den afgeloopen nacht en men had alle hoop, om te verwach ten, dat niemand in deze streek er achter zou komen en dat Aliette voor elke lage toespeling beveiligd zou blij ven. Het vertrek van Luc zou na den dood van zijn vader door iedereen na tuurlijk gevonden worden, vooral wan neer een ander bij haar de plaats van beschermengel zou innemen. Dengan- schen dag had hij hierover reeds na gedacht, Kunt gij mij ook papier, pen en inkt geven? vroeg hij. Een van de beide oudjes schom melde in eene lade een blad papier op en eene geel geworden enveloppe, de andere nam^boven van eene plank een fleschje met wat inkt. Na samen geruimen tijd gezocht te hebben, kwam er ook een pcnneliouder voor den dag en daar hij <le herbergtafel schreef Luc een brief aan zijne geruïneerde tante. Al aanstonds was zijn oog op haar gevallen. Op den dag van de begra fenis van mijnheer Fromentier had zij hare hulp al aangeboden, begrijpend dat de aanwezigheid van een vertrouwd persoon spoedig noodzakelijk zou zijn, en de post van duégne kwam haar nog het voordeeligst, voor. Bij een ander een onbezorgd leven te vinden, dat was de eerzucht van heel haar leven geweest. Niets bindt mij aan mijne plaats, had zij tegen Luc gezegd. Zoodra gij mij roept, zal ik komen. Enkel den tijd om wat goed bijeen te pakken en de sleutels aan mijne buurvrouw te geven, meer heeft eene arme we duwe zonder familie en zonder eigen huis niet noodig. De brief ging nog denzelfden avond op de post en de goede vrouw, die op een klein dorp woonde, twee sta tions van "den spoorweg Chateau-Chi- non af, zou hem nog vroeg genoeg ontvangen, om met den morgentrein te vertrekken en op do boerderij het ontbijt te gebruiken, zij was eene spaarzame vrouw en Luc, die haar kende, wist zeker, dat zij komen zou. Deze tante was niet alleen een per soon, die haar eigen belang in het oog hield, zij was ook eene verdienstelijke, verstandige vrouw en zij zou met groote zorg over A'iette waken en haar met geduld weten te leiden. (Wordt vervolgd). •—se? KI/2 4'O/s jij T. C. Moor LEKKER Kerstbrood

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3