"STAÖSNIEUWS. Ook een Ingezonden Stuk. In 't Leidsche Dagblad komt bet volgende Ingezonden Stuk voor: Mekeer listeren liep ik op de haagweg toen zag ik 2 stedenteu ankomen lk dagt dat ken een goed dagje worren, want ze hadden hern half om. En ik had honger. Toen ging ik naar lier. toe en zei dat ik het zoo broerd had. O.a. geen eten geen onderkomen, geen «enten, bijna geen kleeren. Ik vroeg om een aal moes. Toen zei een stedent als je tocb niks heb dan deug je ook ner- gen voor. Dan zal ik wel maken dat je uit je lijden komt, ik blij naturlek. Want ik dagt dat wort goed. En die stedent die pakte mijn op en gooide me in een sloot, en liet me leggen. Hij dagt nou ben je uit je leijen. As de menschen me er niet uit haalden was ik verdronken ge west. Het is me egt overkom men hoor. JAN LAGERENBERG. Luziversver koper. Geschoten. Men meldt uit Meeden, d.d. 20 Dec. aan de Prov. Gron. Crt. Hedennacht was door een glas ruit van den onbezoldigden rijks veldwachter -Jager geschoten. Ge lukkig zonder treurige resultaten, wel werd het zoontje van J. getrof fen aan het oor, doch niet ernstig. De politie doet een nauwkeurig on derzoek. Een aanhouding. Gisterenavond omstreeks 9 uur werd te Dordrecht aangehouden de '53-jarige G. J. v. d. IJ., wegens po ging tot diefstal in een kruideniers winkel aan den Draai. Hij beken- d«: werkelijk liet plan te hebben gehad diefstal le plegen, niet ech ter uit zucht tot oneerlijkheid. Hij was id. in het krankzinnigenge sticht. in den Haag verpleegd, maar daaruit in den nacht van Woens dag O]» Donderdag ontvlucht met liet plan te trachten in de gevan genis te komen, waar hij naar zijne meening ook thuis behoorde, om dat hij reeds zijne meening ook thuis behoorde, omdat hij reeds meer vonnissen wegens ladeliehting te zijnen laste had. Natuurlijk werd hij wederom naar het gesticht teruggebracht. (Dord. Ot.J Ontg raving en. Men meldt uit Nij megen Op het terrein van het Gamsius- 'ollege aan den Berg-en-Dalschen- weg zijn dezer week bij ontgravingen tal van fraaie Roineinsche voorwer pen gevonden,die geplaatst zijn in het museum vau het college, waarin reeds veel belangrijks uit de oud- beid wordt aangetroffen. Bedoeld terrein ligt op den Hunerberg, waar de Romeinen een begraafplaats had den. Ook in liet gemeente-museum is zeer veel, dat daar gevonden werd. Brand. Men schrijft uit Winscho ten. Terwijl de bewoners afwezig wa ren, is gistermiddag «Ie behuizing van mej. Buursmo, bewoond door den koopman Cohen, geheel uitge brand. Assurantie dikt de scha lie. Buitenkansje. Een aantal polder jongens uit Grauw (Zeeland) zijn naar Grimsby (Engeland) vertrok ken, om te arbeiden aan kanaal werken aldaar, die worden uitge voerd door den aannemer Kalis. 't Is voor de mannen een buiten kansje in nen winter zij verdienen 20 per week en hebben daarbij vrijen overtocht. Valseh geld. Te Nijmegen is deze week valseh geld in betaling gege ven: 2 gulden, die dragen de beel tenis van de Koningin en het jaartal 1901 en een rijksdaalder dien van'Willem 111 met het jaar tal 1866. Het randschrift ontbreekt. JJs. J. J'. Kerkhof!' f. Te Utrecht is in den ouderdom van ruim 100 jaar overleden de heer J. P. Kerk hof!', emi ritus-predikant. Strafzaak-Ie Fevre de Montigny en de fleer. Door de advocaten werden Zaterdag in dit strafproces de du plieken gehouden de belangstel ling van het publiek was over groot. A f lag. Aan den heer S., vioeger notaris le Leeuwarden, is afslag verleend van zijn gevange nisstraf, waartoe hij wegens ver duistering veroordeeld werd. Bijna oorlog vow oorlog. Zaterdagavond om halfzeven ston den voor den ingang der publieke tribune van de Tweede Kamer op bet Binnenhof reeds veel meer per sonen en queue geschaard dan er te 8 uur binnen konden gelaten worden. Wegwijzers en bestellers stonden in de eerste rijen, die tegen f.5 luin plaats tc; koop boden. (N. Gt.) Rijksgids telefoondienst. Do directeur-generaal dei' poste rijen en telegraghie maakt bekend dat eene nieuwe opgaaf van den Rijksgids voor den teiepnoondienst (December 1906) is verschenen. De gids is aan alïè Rijkstelegraaf kantoren verkrijgbaar tegen den prijs van f 0.50 per exemplaar, met inbegrip van de nader uit te geven supplementen op die uit gaaf. Nieuwe postwisselformulieren. De directeur-generaal der poste rijen en telegraphic brengt ter algemeene kennis, dat, met ingang van 1 Januari a. s., worden ver krijgbaar gesteld, uitsluitend voor het binnenlandseh verkeer, post wisselformulieren. niet aangehecht bericht van uitbetaling. Afzenders van binnenlandsche postwissels, die een bericht van uitbetaling wen- schen te ontvangen, zullen met in gang van genoemden datum belmo ren gebruik te maken van de nieuwe, voor tweeledig dool inge lichte formulieren, waarvan de prijs evenals van de gewone postwis sels, bedraagt cen'' Pcr exem plaar. (Stet.) Ongelukken. In de gemeente Ooststellingwerf viel het 2 jarig kind van denbeer B. op een pot met heete melk, 't Kind bezweek aan de bekomen. Te Menaldum (Fr.) is uihet kanaal het lijk opgehaald van don heer K. S., die sedert Zaterdag vermist werd. I.Ts kost nienschen/oleesch. Te Gro ningen zijn gistermiddag de zeven tienjarige Jacobus Reneman en K. Stienissen, leerlingen der 1 oogere Burgerschool en vrienden, door het ijs gezakt in do gracht in het Noor derpark. De eerste verdronk de tweede werd met moeite gered. Licht drijfijs. Langs de kuisten der Zuiderzee bevindt zich licht drijfijs. Wie lacht er 'ns mee? Iemand had een koe gestolen en werd daarvoor tot dé schandpaal veroordeeld. Een vriend zag hem in dien treurigen toestand en vroeg hem wat hij gedaan had. „ik vond een.oud stuk touw op den weg. liggen en heli hot opge raapt", zei de man. „Is 't mogelijk riep de vriend uit, „Heeft men u zoo streng gestraft om een oud stuk touw „Ja, ziet ge, er zat een jonge koe aan vast." Een mandarijn bestelde bij een goudsmid twee gouden staven. Toen de werkman ze bracht, vroeg de mandarijn naar den prijs. „Edele lieer" zei de goudsmid, „er bestaat, iedereen weet dat, een vaste prijs voor het goud maar Uwe Edelheid zullen wij maar de helft van den prijs berekenen." „Best," antwoordde de mandarijn, hem een der staven teruggevende: „ik zal de andere behouden en ben u dus nietsmeer schuldig." Een zeer zenuwachtig geleerde had, tot zijn ongeluk, een woning, gelegen tusschen de werkplaats van een smid en die van een ketelboe- ter. Het leven, dat de beide werk lieden maakten, deed hem bijna 't verstand verliezen, en hij zei eens tot een zijner vrienden dat bij den levenmakers wannéér zij zouden verhuizen, een goed diner zou be talen. Op zekeren dag kwamen de twee buren hem opzoeken, en zeiden hem dat zij van zijn belofte hadden gehoord, en hem kwamen aankon digen dat zij gingen verhuizen. De geleerde bood hun een kostelijk feestmaal aan, en bij het dessert vroeg hij hun waar zij wonen gingen. „Wij verwisselen van huis", sprak de ketelboeter„de smid neemt mijn huis en ik het zijne". Gemengd Buitenland Een alcohol-drama. De slager Julien uit Remilly (Frank rijk) was met paard en wagen en ver gezeld van zijn vrouw naar de markt te Sadan geweest. De vrouw, aan den drank verslaafd, werd op de markt weer beschonken en onder het huis waarts rijden kregen man en vrouw twist, waarbij Julien zich zoo woe dend maakte, dat hij zijn slagersmes in du borst der vrouw stiet, zoodat het hart geraakt werd en zij terstond den geest gaf. Hij nam het lijk mee naar huis en verklaarde eerst, dat de vrouw zelf moord had gepleegd. I)e lijkschouwing deed dit evenwel in twijfel trekken en Julien, die gearresteerd werd, be kende weldra zijn schuld. De moorde naar is 88, het slachtoffer 40 jaar. Jullien staat bekend als een oppassend man. Een burgemeester vermoord. De burgemeester van Saint-Julien de la Liègne in Frankrijk is gisteren nacht door inbrekers, die een onver wacht en ongewenscht bezoek brach ten aan zijne woning, vermoord. Irootc nood. Door den vreeselij- ken sneeuwval en de onmiddellijk daarop ingetreden vorst is het wa ter, dat de electrise he werken der stad Genève moet voeden, tot een compacte ijsmassa overgegaan. De stad is zonder verlichting on eleo tiisehe drijfkracht. Tout comme cliez nous. De „Lus tige Blatter" publiceeren de vol gende grammophonische moment opname van een Berlijnsch telefoon gesprek. „Ik zou graag den heer Meijer zelf, Hallo! Nieuwveld. Spreek ik met Meijer? Drom mels nog toe, schelt u dan toch af. Bent u klaar? Marie heeft vreeselijke kiespijn; ze kan niet komen. Spreekt u nog. Ik wou den heer Meijer. ITallo! Berends en Gofabriek van che mische producten. Ja maar, wie spreekt er dan toch voortdurend tusschen. O, u vraagt naar hot kali-loog, ik zal den chef roepen. Disconto 119 betaald, en geld, Tehuantepek 102, brief. Kan ik den heer Meijer. Hallof Baby- Bazar. Och, kende u die mop al? 'n Goede hè? Spreek ik met den lieer Meijer? lk hob u daar straks, al gezegd, plaatsen kunnen niet, telefonisch besproken worden, u moet ze aan den schouwburg komen halen. Wat kan mij den schouwburg schelen, ik moet den heer Meijer spreken. Heeft de telefoonjuffrouw u antwoord gege ven? Maar juffrouw, laat u de verbinding nog even. -- - U woadt door Frankfort opgescheld. Et- staat or geen mogelijkheid om den heer Meijer. Hallo! Militaire gevangenis, de arrestant is nog niet. aangekomen, majoor. Mijn he mei, wie is dan gevangen genomen- Dus precies om 5 uur 50 aan 't statiou. - Is de naaister nog bij. u. 'Mevrouw laat vriendelijk be danken. 't Laatste bedrijf was gru welijk; Kütclien viel bijna in slaap. - Spréékt u nog? Misschien zou ik eindelijk den beer Meijer. - Emmy neemt juist 'n bad; mis schien ever een kwartiertje Zeventien nul nul vijf. Hallo! Brandweer, de spuit is op weg. Mijn hemel er is geen brand. Fu u sprak van mijnheer Meijer. Pannehfabriek Schrasse enklomp de bediende) heeft het .'verkeerd be grepen. Wat wil die ncu wier, kan ik nuVindelijk den heer Me ijer Kkx ppff chll kkrr kkrrr -kkrrrrrr. Spreekt u nog altijd? Spoorweg door den Spliigeu. Bij de Bondsvergadering is een verzoek van het kanton Grauwbun- derland ingekomen, om machtiging te verleenen tot den aanleg van den spoorweg door den Splügen. Hij zal 84 K. M., de tunnel alleen 26130 M. lang zijn. Men rekent acht jaar en 124 millioen frs. noo- dig te hebben. De ingenieur Loeher uit Zurich, de man die den Sim- plon-spoonvog heeft helpen aan leggen, is de ontwerper van het plan. Overwerk bij de Post. Sinds bijna tien jaren prijkt als punt van urgentie op het program van den bond „De Post"„vergoe ding voor overwerk" schrijft het dag blad voor de (socialistische) arbei derspartij „Het Volk". De bond heeft zich in beginsel ver klaard Hegen overwerk. Voor extrawerk behoort extra-per soneel in dienst te worden genomen. Is dit om de een of andere reden niet mogelijk, moet de normale dienst tijd van het p irsoneel worden ver lengd. dan is de leus„voor extra- werk ook extra-loon." Tegen dit standpunt kan zeker niemand iets hebben, en toch is het .succes tot nog toe magertjes. Krankzinnigen. Ieder die wil mag in Amerika, bijna zonder controle, een krankzinnigengesticht oprich ten, en daarin krankzinnigen op sluiten op de verklaring van één dokter. Dat dit tot treurige gevol gen aanleiding kan geven, blijkt uit het volgende: Gedurende twee maanden was uit Philadelphia een rijke erfgename, Miss Ida Millner, verdwenen, aan wie een vermogen toekwam van 12 a 13 millioen. Na lang zoeken ontdekten haar ouders, dat zij in stilte was getrouwd met zekeren dokter Kueler, welk huwe lijk echter wegens bigamie van den echtgenoot onwettig was. De dok ter had zich weldra van haar ont daan door haar in een krankzinni gengesticht te doen opsluiten, na haar er toe geleid te hebben een testament ten zijnen gunste te ma ken. Vóór de ouders haar hadden kunnen verlossen, had de echtge noot zijn vrouw alweer weggehaald en was met haar verdwenen; men weet niet waarheen. 13 dagen begraven. Te Bakersfield in California is een mijnwerker der tien dagen, door een instorting, be graven geweest. Men hield hem eerst voor dood, maar ontdekte aan zijn kloppen, dat hij nog leefde. De laatste dagen kon men met hem gemeenschap houden met een ko ker, dien men tot hem had kunnen laten afdalen. Men praatte erdoor, vertelde grappen, liet een gramo- foon spelen, alles om er den moed bij hem in te houden. Ook kieeg bij levensmiddelen door die pijp. De arme man had het overigens hard genoeg; in zijn omiddellijke nabijheid lagen de lijken te ont binden van zijn makkers, die bij het mijnongelijk omgekomen waren. Nu is hij behouden. Niet onaardig bedacht! Een boer had veel last van menschen, die in zijn' bosch, dat aan den weg lag, hazelnoten plukten. Hij informeerde naar den botanische n naam van den heester en kreeg ten antwoord: Corylus Avellana. Fluks werd een bord gemaakt, waarop ïriaL letters geschreven stond: „Men zij gewaarschuwd I die dit bosch ingaat, nfttekwel weten, welke kans hij loopt. ^%mt de CORYLUS AVELLANA komt hier veelvuldig voor, in ge zelschap van gevaarlijke en minder ge vaarlij k e giftslangen Het succes was eenig; niemand durfde liet bosch meer in, waar hazelnoten waren te krijgen en meer of minder vergiftige slangen Amerikaansche bladen hadden onlangs een sensatiewekkend be richt De transatlantische boot Fur- nessia zou op ca. 900 Eng. mijl van de Iersche kust een grooten zwarten arend hebben aangetroffen, 'welk beest totaal uitgeput scheen. Het woei een stormmaar toch werd een boot uitgezet, om het reusachtige dier te redden en aan boord te brengen, wat dan ook gelukte. Tot zoover liet verhaal. Maar au heeft dezer dagen een belangstel lend reiziger den kapitein van de Fumessia naar dien arend gevraagd. En toen bleek, dat een paar weken geleden in den Atlantischen Oceaan bij kalm weer een gewone viseharend was gevangen. Een 100-jarige. Op den leeftijd van ruim honderd jaar is te Wie- berg bij Kalle aan de Saaie dominé Anton Gersdorf, de oudste geeste lijke in Pruisen grstorven. De genolgen van Kopenick. Onder den indruk van de wederwaardig!) e- drn van den kapitein ven Köpenick, heefi de minister van juttitie de directeuren van strafinrichtingen en gevangenissen heerinuerd aan een vroeger uitgeveardigdé verordening die tot strekking heeft, ontslagen gevangenen in staat stelien in het buitenland hun kost te gaan ver dienen. "Wil een ontslagen gevange ne naar het buitenland, dan wordt aan de grens van zijn uitgangskas een spoorkaartje voor hem geno men en bij zijn aankomst daar hem het overschot van zijn geld over handigd. Bij het verstrekken van een pas moei de overheid hem zoo veel mogelijk behulpzaam zijn. Artistieke diefstallen. De dieftallen in de Italiaansche muzeums duren voort. Venetië, Turijn, Florencië had den hunne beurt. Thans is, naar men meldt, uit de archieven der balisiek van St.-Jan van Laterarièn eene „mis van Palestrina", met schoone illustraties verdwenen. Het handschrift was 300,000 fr. waard. Hoe de diefstal gepleegd werd, is een geheim. Een groote ramp. De New-4 ound- landschë visscliers zijn door een groote ramp getroffen. De plotse ling invallende vorst is oorzaak, dat 3000 netten vastgevroren zitten, waarvan slechts een klein gedeelte behouden zal kunnen worden. De Amerikaansche kanonneerboot. „Po tomac" en de New-Foundlandsche kruiser „Fiona" trachten het ijs te breken, om tenminste de visschers- booten vrij te krijgen. Weer liet circus Busch. In 't circus Busch te Berlijn had gedurende de opvoering der Aus- stattungspantomine „Rome" 'n on- geiuk plaats, dat vreeselijke gevol gen na zich had kunnen sleepen. Toen de wagenrenner Giese met een vierspan over de ineengestorte brug reed, gleden de paarden uit en sleurden den wagen en hun berij der mee in de diepte. Een kreet van ontzetting weerklonk door het circns men vermoedde, dat rosoen en ruiter verpletterd in de diete zouden liggen. Gelukkig kwam Giese dank zij zijn handigheid, die hem gedijrende zijn val een zijsprong deed maken, met een paar lichte verwondingen vrij. Ook voor de paarden liep het goed af. 't Publiek was weldra gekalmeerd zoodat de voorstelling kon door gaan. Eerst de leeuw, toen de tijger, nu de paarden de dieren van het circus schijnen zich voorgenomen ie hebben voor de noodige reclame te zorgen. KENNISGEVING. De Burgemeester van Haarlem, brengt bij deze ter kennis van de in gezetenen dezer Gemeente, dm bet op den 20en December j.l. executoir ver klaard kohier No. op de Bedrijfs belasting dezer Gemeente, dienst 1906 191)7, op heden aan den ontvanger der directe belastingen is ter band gesteld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldigen verplicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Haarlem, 24 December 1906. De Burgemeester voornoemd, BOREKT, Terug naar hun Garnizoen, Den 28en a. s. vertrekken de miliciens die al hier voor herhalingsoefeningen zijn gedetacheerd geweest naar hunne resp. garnizoenen terug. Militair schoeisel. Bij het 10e Regi- ,ment Infanterie zal een proef worden "genomen met vetlederen rijgschoenen ,voor gebruik in drassig terrein. Aan (leegkomende miliciens zullen 80 pa ren* daartoe worden uitgereikt. Zweers. De symphouie „Aan mijn Vaderland" van Bernard Zweers zal naar de „N. R. Gt" meldt 14 Januari te Arnhem en 16 Januari alhier door het Concertgebouw-orkest onder leiding van Mengelberg ge speeld worden. Bedwelmend. Door de lekkage in de hoofdbuis der gasleiding in de Korte Annastraat, hoek Popelingstraat, ontsnapte zoo veel gas, dat in een drietal buizen de lucht ervan ondragelijk was. De brands toffenhandelaar H. de Koning werd in de nacht van Zater dag op Zondag zoozeer er door be dwelmd, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dr. Goedkoop gekomen,constateerde nog juist intijds gewaarschuwd te zijn en trof de noodige maatregelen, mét goed 'gevolg. Personeel der Gem. Lichtfabrieken was spoedig ter plaatse en heeft, het lekgevonden en nog dezen dag (Zondag) in orde gemaakt door bot aanbrengen van een nieuwe buis. Het ijs. Gisterochtend probeerden eenige jongens hun schaatsen op de sloo- ten in het HaarleininerKoutparlc. Reeds zijn zij ver op streek of de voorste verdwijnt met een gil naar de diepte, de anderen hebben nog tegenwoordigheid van geest bin gauw op het land'te vliegen en een plank te grijpen, die zij hun mak ker toesteken, die hem grijpt en zoodoende met modder bedekt er uitkruipt. De A.msterdamsche vaart is van Haarlem tot Halfweg onbetrouw baar door de tallöoze windgaten van Halfweg tot Amsterdam ook al niet veel beter doordat deze nog bevaren is waardoor het ijs op sommige plaatsen zee)' dun is. Nu de wind naar het Zuid-Westen is gedraaid is er niet veel hoop de R ustdagen te slijten op de schaats. De ijsbaan aan cle Zomervaart heeft gisteren een goeden dag ge- mackt. Duizenden menschen gierden en zwierden over de ijsbaan, jong en oud krabbelde door elkander, menig kopje chocolade werd geleegd. Tweede Abonnements-Concert. Mocht ik reeds met lof gewagen van het eerste aboimements-Concert wat ons de gelegenheid bood de 1 Loogstverdienste!ijke pianiste, liaar artistiek spel te leeren kennen en wier optreden nog leng een waar deerenden indruk zal achterlaten, betreurd hebben we toen ('e slechte opkomst. Nu van databonneinents-Cpncert znlk oen goede reputatie uit ging; koesterde men cle verwachting, wederom iets bizonders te hooren, en een flink bezette zaal te zien. Het eerste is waarheid geworden, er lag, wederom een bizonder goed cachet op doze seance, maar wat de bezetting der zaal betreft. Plet Brongebouw telde een luttel aantal bezoekers schier nog minder dan de vorige maal. Wat hiertegen Ie zeggen? Haarlem krijgt zooveel goedsmaar gerust mag ik met nadruk deze Concerten aanbevelen, en bizondere kunstliefhebbers zui len zich de stappen naar de „Bron" in geenen deele betreuren. Mej. Gabrielle Wybrand zong een zestal liederen, waarin zij gelegen heid gaf haar schoone, sonore, om vangrijke altstem te bewonderen: inderdaad beschikt deze nog jeugdige dame over een benijdenswaardige timbre, en wanneer zij een weinig meer zorg besteedt zuiver in stem ming te blijven met het lmar bege leidend instrument, hedenavond zondigde zij wel eens hiertegen dan gaat mej.) Wybrand een mooie toekomst tegemoet. Meermalen heeft zij een hartelijk applaus uitgelokt voor haar overi gens zeer verdienstelijk zingen. Niet minder interressant was het optreden des heeren Mathieu Crick- boom. In het eerste deel van 't program, prelude van Verancini, Air tendre van Tartini en La fol- lia van Corelli gaf hij reeds menig bewijs van gezonde opvatting, ge routineerd spel en schoonheidssmaak hooger klom nog zijn boeiend voor dragen in het Concerto in de moll van H. Wieniawsky, meesterlijk beeft de violist dit omvangrijk en veeleischend werk vertolkt, bewon dering dwong zijn techniek af; voeg ik nog hier aan toe dat hem een kostelijk instrument, zijn viool had een bizondere niooien, volle toon ten dienste stond, dan maakte dit zijn gevoelvol spel nog genietbaarder. hi bet laatste deel kregen we nog een paar eigen compositiën van den vertolker, welke ik slechts aanstip als bewijs en gevoel voor melodiek, doch die overigens geen bizonders weergeven. Eindelijk ein digde het Concert met Jota Ara gonesa van P. Sarasate een heerlijk dessert, aldus mag ik dit opgewekt pittig nummer betitelen, na het, vele gezonde en voedzame van dezen avond. Mevrouw M. Crickboom slaat zich als een waardig begeleidster bij dit tweetal aan, met bescheidenheid heeft zij haar moeilijke taak ver vuld, haar past een deel in de welverdiende hulde van dit edel drietal. Moge bij een volgend Concert wat meer belangstelling te consta- teeren vallen. Jac. t>e Joxo. Ned. Weerbaarheids-Ver. Zaterdagmorgen werd door den officier van wapenen en munitie van het 3de bataljon, l()e. regt. In fanterie, inspectie gehouden over de geweren derafdeeling „Haarlem" Zaterdagmiddag zal door den af- deelings-commandant inspectie wor den gehouden over de leden, welke de Kerstoefening op 26 en 27 dézer zullen meemaken. Aan bovengenoemde leden zullen nmrscliorders worden uitgereikt, De oefeningen worden tot 5 Jan. 1907 gestaakt, op dezen datum zal de gymnastiek- en sehermeursus weder worden voortgezet in de schermzaal van het 10eregt-. Infant, pp de Bakenessergraeht. d< s avonds van 7 tot- half 9. Ongeval. Hedenochtend omstreeks kwart over tien gebeurde en een ongeluk in de Jansstraat, dat nog goed af is geloopen. Een groentekar werd aangereden door de tram, zoodat de aardappelen en uien over de straat rolden. Het ergste was zijn trekhond er aan toe, die aan den voorpoot zwaar gewond werd. Maar hij werd spoe dig verbonden, zoodat dé groènte- baas en zijn hond wéér verder kon gaan. Vechtpartij. Zaterdagavond om streeks 11 uur ontstond op het Pre- toriapleiu een hevige vechtpartij tusschen een militair en een paar burgers. De militair zag zich zijn wapen afhandig maken en was ge noodzaakt te vluchten in een naast- bijzijnden winkel. Na eenig te vergeefs wachtten vervolgden de vechtersbazen bun weg, Diocesane Bond van R. K. Drank- bestrijders-Vereenigingen i n het Bisdom Haarlem. Het Bestuur, de besluiten van de Algemeene Vegadering ten uitvoer leggend, beeft het Bisdom Haarlem in drie districten verdeeld I. Noord-Holland ten Noorden van het Noord zeekan aal II. N. Holland en Z. Holland tusschen Noordzeekanaal en Ouden Rijn III. Van Ouden Rijn tot aan do Wester Schelde. Het Bestuur noodigt do afdee- lingen in elk district uit over te gaan tot bet vormen van Geweste lijke Vereenigingen. Te water. Gisteren morgen geraak ten twee jongens van ongeveer 12 jaar die op het ijs liepen te water. Een der twee schoot onder liet ijs, zoodat zijn medemakker, door het ijs stuk te trappen den knaap nog wist te redden. En zoo gingen beiden van de koude naar huis en de jóngens wa ren beiden gisteren ongesteld, doch zijn tegen den avond weder opge knapt, zoodat verder gevaar niet te vreezen is. Vrachtprijzen. In de afgeloopen week werd betaald voor kolenschepen van middelbare grootte van Duisburg Ruhrort naar hier per 100 K. G. f 1.25. Opgedragen. Naar wij vernemen, is door den architect-ingenieur, J.A.G. van der Sleur het bouwen van een woonhuis aan den Koninginneweg opgedragen aan de firma B. Hagen, alhier. Liefdadig heit Ispos tzege Is. Daar de hefdadigheidspostzegels ten behoeve der Amsterdamscbe Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose slechts in Amsterdam verkrijgbaar rijn, heeft de firma Gerhard en Sidm ter bevordering van het goede doel deze ook ten verkoop gesteld in hare filialen, dus ook Zijlstraat 81, alhier. Brinkman en de Kroon. Naai' wij vernemen worden er thans door den heer Brinkmann onder handelingen gevoerd om in 1Ö07 ook de Kroon te exploitcoren en

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2