Uit den Omtrek De familie Froinentier. Kerk en School, Land- en Tuinbouw. aldus de beide gebouwen nis één zaak ie drijvui. Tot een definitieve beslissing is men echter nog niet gskomen. (IJaail. Dgbld.) Brutale diefstal. rijdagmor- gen wilde juffrouw' Doeglas, wonen de Nieuwe Kerksplein, een karpet op straat uitkloppen, toen een vischboer zijne waar kwam aan bieden. Zij 'legde bet karpet even op de stoep, om met, dien vischboer t,e ondehandelen. Toen zij daarop haar karpet wilde opnemen om uit te kloppen, was het verdwenen. Het moet ontvreemd zijn door eene vrouw van middelbaren leef tijd, die in het bezit van het kar pet is gezien en getracht heeft liet te verkoopen. De politie doet onderzoek. Beivusteloos. In den Hout is gevonden zekere Smalbraak, die daar bewusteloos lag. Nadat bij eerst huize van Mr. de Vries van Doesburgb was binnengebracht, is bij voor rekening der gemeente Heemstede naar het Diaconessen- buis getransporteerd. Geen enkel. Gisterenavond zon te Haarlem een vergadering van den bond voor lichamelijke opvoeding ge houden worden, waarin een bestuurs voorstel, om den bond te ontbinden, zou behandeld worden. Van 140 leden kwam er niemand op. Het bestuur dorst de ontbinding niet aan en zal nogmaals trachten een ledenvergade ring bijeen te krijgen. De Zaterdag alhier gehouden bui tengewone vergadering van aandeel houders der Nederlandsche Maatschap pij tot het verrichten van mijnbouw- kundige werken heeft het bestuurs voorstel tot uitgifte van f450,000 aandeelen, alsmede de wijziging van de statuten met algemeene stemmen aangenomen. Jubilê. De conducteur P. Kieft van de Haarlemsch e Tramwegmaat- schapgij, herdachtZateiv ag(22Dec:) zijn 25-jarig jubileum bij die maat schappij. De heer Mr. AV. Jager öerliugs, president-commissaris en do directeur J. J. S. van Hamel, vereerden met een hartelijke toe spraak den jubilaris te zijnen huize een gouden remontoir horloge met inscriptie en gouden ketting, namens de maatschappij en commissarissen. Opgebracht. Zaterdagavond werd er een man opgepakt door twee agenten, wegens dronkenschap. De man had blijkbaar niet veel zin in de nachtelijke verblijfplaats in het politiebureau, want hij rukte zich los, en ging er weer van door. Doen kon het door zijn waggelen den gang niet ver brengen, en werd weldra weer door de agenten gevat en zonder verder ongeval, naar het politiebureau gebracht. Nieuwjaarsfooien en de Rijkspost spaarbank. In herinnering brengen de het kaart-formulier, dat gedu rende de laatste dagen, van vorig jaar, door onderscheidene bladen in een nunners was neergelegd, en waarbij het publiek ten dringendste werd opgewekt, om te trachten, de nieuwjaars-fooien grootendeels den weg te doen vinden naar boven staande rijksinstelling, van algemeen nut, achten wij het wenschelijk, ook nu wederom ons in dien zin tot de lezers te richten. Derwijze toch, kunnen die fooienl welke voor een aanzienlijk dee, thans nutteloos verkwist worden. Velen ten zegen zijn. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. de Groot-van per_ kei z, M. E. Kruijer Scherpenhui- zen d. C. J. J. Meuwese-de Leeuw- d. J. M. Bch eelings-Helleman d. M. C. de BoerJanssen z. Overleden: I. 10 m. z- v- K Daadstra Bannesteeg. A. H. Dag range GS j. Coornhertstraat. J. A. O. 15 m. d. v. J. C. v. Dijk Brou wersvaart. J. G. 4 j. d. v. H. van Broekhuizen Minderbroeclersteeg. DL. J. Witkamp-Sprengers 68 j. Groote Houtstr. C. G. 8 m. z. v. G. Feen- stra Klerk,steeg. p. Bouwmeester 80 j. Kampersingel. A. M. v. Ha- melsveld-Dekker 81 j. Houtmarkt.— C. Schuurman-Hammers 61 j. Gast huislaan. Politierapport. Gevonden voorwerpen 1 rozenkrans in étui, 1 portemonnaie 1 handschoen. AGENDA voor Dinsdag 25 Dec. Te,titer's Stichting. Dagelijks van 11 u. v. m.3 uur n.m. (behalve Zaterd. en Zond.); de Bibliotheek van 14 u. n. m. (behalve Zond.). Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u.-v.m. 4 uur n.m. Museum van Kunstnijverheid. Dage lijks van 10 u. v.m. 4 u. n.m. Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. v. m. 3 u. n. m.; 's-Zondags van 12 3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v. in. 5 u. n rn. (heh. Zondags en K. K. Feestd.) Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v.m. 10 u. n. m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zon dag) van 10 u. v. m. 4 u. n.m. koste loos. Teyler's Museum Tentoonstel ling van fotogravuren, enz. Zalen Kennemerlandsclie kunsthandel bij Molster en Van Akkeren Bloemen- daal v.m. 10 uur n. m. 7 u Ten toonstelling van schetsen en schilde rijen in olieverf door C. M. D. Kouw. Cafézaal „De Kroon,, n. m. 4 u. Nieuw dameskapel „Ferdinand Iser" Matinee. Sociëteit VereenigingKon. Ned Bioscope n. m. 8 u. Haarl.. feestuitvoering. Woensdag, 26 December. Bezienswaardigheden zie voor Dinsdag. Cafezaal „De Kroon." van 68 u. Nieuw dameskapel „Ferdinand Iser" Matinee. Sociëteit Vereenigi ng." als boven n.m. 341/2 Kinder- en Familipmatinée. Schomoburg „De Kroonn.m. 8 u. Ver. Tooneelisten van 't Paleis van Volksvlijt opvoer, van „De man met de wassen beelden." Brongebouw n.m. 2 u. Buitenge wone matinee Groot opera-concert. R.K. Tooneelrer. „Liefdevoor de Kunst n.m. 3. u. repetitie drama. Donderdag, 27 December. Bezienswaardigheden zie voor Dinsdag. Cafezaal „De Kroon" Nieuw dames- kapel „Ferdinand Iser" Concert. Societeiteit Vereenig mg" als Dinsdag. Sehouwburg Jansweg n.m. 8 u. Nederl. Tooneel vereeniging Ie op voering van „Hoog Spel", toneelspel in 5 bedrijven, het nieuwe stuk van Jhr. A. AV. G. van Riemsdijk. Bondsgebouw „S t. Bavo" half 9 ont wikkelingscursus „St. Thomas van Aquino." Spr. de weleerw. heer D. v. d. Berg, adviseur. Half 9 „Eerbied in Gods Huis." Half 9 Bestuursvergade ring Kalk- en Steenbewerkers. Infanteriekazirne. Bijeenkomst voor reserve- en militieofficieren. Veemarkt te Haarlem in plaats van op Woensdag op Donderdag. Verkooplok. Bakenessergracht 13 v.m. 10 u. Deurws. Glaser verkoop, meubilaire goederen. FEUILLETON. 94. -Ik zou geen e hetere hebben kun nen vinden, zeide Due bij zich zelf, toen hij met schrijven gereed was. Na zoo op stoffelijk 'en zedelijk ge lded voor Aliette gezorgd te hebben, vooide hij zich overbodig en terwijl hij- nn zijn brief op de post gebracht te hebben, langzaam naar de boerderij terugreed, gevoelde hij zich wel kal mer, maar nog treuriger gestemd dan 's morgens. Toen hij er aan kwam, was alles donker en stil. Fiorine, die uit haar schuilhoek bij qe trap voorschijn kwam met eene kaars in de hand, die z j met hare hand voor den tocht be schutte, fluisterde: Zij slaapt. 7- Hoe is het met haar vroeg Due duisterend. SCHOTEN. Arbeidscontract. Gister avond trad de heer J. A. de Lobel op in liet Bondsgebouw met het onderwerpArbeids-eantract. Vooi de pauze behandelde hij het Man chesterdam en de algemeene begin selen, waarop het Arbeids-contract steunen moet. Na de pauze volgde een glasheldere verklaring van de wet, zooals die door de Tweede Kamer is aangenomen. De Voorzitter dankt den spreker, „die ook thans weer, op de hem eigene wijze zijn gehoor aan zich had gebonden, en ondanks de ongun stige omstandigheden (het was in de zaal Siberisch koud) toch bijna 2i/2 uur met zijn opgewekt en geest driftige improvisatie ons zoo'n bui- |erigewoon leerrijken avond heeft bezorg (p» «Geen wonder," zoo eindigde de oorzltter, dat we ons eerelid een spoedig en hartelijk Tot weerziens toeroepen." IJMUIDEN. Aanbesteding. Vanwege het ministerie Van marine werd Za terdag aanbesteedhet maken van een rioieering, het vergrooten der waschnokken, net maken van priva- ten met beerputten en het vpmlcnwen Heel goed, de koorts is over. Morgen zal z]J op de been zijn. Hij voelde ach niet zoo verlicht, als hij gedacht had het te zullen zijn, zooclra alle gevaar voorbij was. Eene andere vraag kwam bom on de lippen, maar Fiorine spaarde hem de verlegenheid om ie doen. Zij heeft bijna den lieelen ,iag met mevrouw Maloutre gepraat en voor eene zieke persoon was haar hoofd goed helder. Due voelde zich de keel toesnoeren. Hij wachtte eene minuut, en als zij bleef zwijgen, stamelde hij met groote inspanning Waar had zij hel over'-' hield haar bezig? Hij kon den boosaardigen zien om den breeden mond rine, terwijl zij met een on gelaat vervolgde: Wel, zij vroeg van alles; ceist waar mijnheer Divron was, zij seinen over niets anders te denken en toen, wat er later gebeurd was... wat- gij tegen hem badt en tegen haar. Als men die dingen niet begrijpt, verwon dert men er zich over. Maar begreep Fiorine en zelf -wel? Wat van een houten omheining ten dienste der gehouwen van de verlichting nabij den binnenlichttoren alhier. Eenige inschrijver was G. H. Filips, alhier, voor f 3190. BEVERWIJK. 21 December. De gemeenteraad heeft het vroeger door den heer D. Springer, te Haarlem, ontworpen uitbreidingsplan der ge meente weder ingetrokken, zoodat nu overeenkomstig art. 27 der Woning wet een nieuw plan zal worden gereed gemaakt, dat meer in overeenstem ming is met de plannen van de ex ploitanten der betrokken bouwter reinen. (Tijd). Verduistering. De Rijkspolitie alhier heeft aangehouden zekeren J. de W., wegens verduistering van een op af betaling gekocht rijwiel, hetwelk in een der banken van te Amsterdam is in beslag genomen. De aangehoudene is ter beschikking van de justitie gesteld. Aanbesteding. Bij de Donderdag ten Raadhuize gehouden aanbesteding werd de leverantie van schoolboeken opgedragen aan J. S. Hoek voor f19445; de schoolbehoeften aan de firma Anto- nijsen voor f369.64 en de benoodigd, heden voor de handwerken aan de Wed. Stoutenbeek voor f56.58. Het onderhoud van de brandblusch- middelen werd gegund aan D. J. Be- paron voor A. f7.- en B. voor f8 per keer, voor C. f30.per jaar. De staanplaatsen op de kermis wer den gegund de luchtschommel (C. J. Wilders) f60.60, Bioscope (Hommert- son 1'275.80, Carousel (Van Dam) f 115.60, Beignetkraam (Jongemaets) f50.-, Stoomcarousel (Bchildmeijer) f661.25, Schouwburg (Hart) f75. Aanbesteding. Burgemeester en Wet houders, zullen op Donderdag 27 December 1906, des namiddags 2 uur, ten Raadhuize publiek aanbesteden: Het verrichten van eenige ver nieuwingen en onderhoudswerken, aan alle gebouwen en eigendommen der Gemeente Beverwijk, gedurende het jaar 1907, in 5 perceelen. L1SSE. Sparta. De Gym- nastiekvereeniging „Sparta" alhier, directeur de heer A. Kroon te Leiden, zal dezen winter hare eerste uitvoering geven en wel op Woensdag, 9 Januari 1907. Voordracht. Er schijnt veel kans te bestaan dat wij onzen ge- achten hoofdonderwijzer aan de O. L. school, den heer II. Kingnra, zullen moeten missen, want, ge noemde heer staat op de voordracht van lioofd der school te Den Hel der. Arbeidsbeurs. Doordat, zooals men algemeen dacht, hier ter plaatse werkelijk gebrek was aan een ar beidsbeurs afgezien hiervan, dat deze tenminste zeer goed op haar plaats zou zijn, hebben de bestaande werkliedenvereenigingen alhier, alle middelen aangewend om tot de oprichting ervan te geraken, waar in zij ten slotte zijn geslaagd. Zeer onpleizierig is het dan'ook vooi de oprichters, dat er in het betrek kelijk groote tijdvak van haar be staan, nog weinig of geen notitie van is genomen. KOOG-ZAANDIJK. Schot gelost. Even .^voor het station alhier is Donderdagavond omstreeks kwart fta zes een schot gelost op den trein van Den Helder naar Amsterdam. De kogel ging dwars door de coupé heen en vernielde twee ruiten. De reizigers bekwamen geen letsel Bij de politie is aangifte gedaan. ZAANDAM. Sovrêe voor kamer muziek. De heer J. W. Kers bergen van Amsterdam gaf Vrij dagavond alhier een soirée voor kamermuziek niet" medewerking van de heeren Julius, piano, Louis Wolff, viool, S. van Adelsberg, alt, en J. Mossel, violoncel. Behalve bekende toonwerken van beroemde componisten, werd ook uitgevoerd eene compositie voor 2 piano's van don heer Kersbergen Variatie's en Fuga| over A, B, G, I) (no. 1 uit Erks Lierlerschatz) opus 5. Wijl deze compositie voor het eerst te Zaandam met groot succes werd uitgevoerd, werd de heer Kersbergen daarvoor door mej. E. J. van Wessum, namens de dames- leden der zangvereeniging „Euter pe", met een krans gehuldigd. BENNEBROEK. Alweer een slacht offer. Zaterdagavond heeft de stoom tram weder een slachtoffer gemaakt, Een bewoner van Hiilegom, die een weinig onder den invloed van den drank was, is aan den hoek der Bennebroekerlaan van het balkon geslagen. De beide beenen werden overreden, een er van is in het Diaconessénhuis afgezet en het twee de hoopt men te behouden, hoewel het nog zeer bedenkelijk is. Dr. Vrouwenaar heeft de eerste hulp verleend. EDAM. Us. Het grondijs in de Zuiderzee begint te loopen. Het bin nenwater ligt stil. Het ijs is prachtig, omdat het hij stil weder is gaan vrie zen. Zet de winter door, dan zal het ijs spoedig sterk zijn. PURMEREND, Gemeenteraad. De raad dezer gemeente heeft aan de ijs baanclub aldaar voor den aanstaan den winter een crediet verleend van f250. Ook werd gunstig beschikt op na der ingekomen aanvragen tot aankoop van bouwterrein aan cle Heerengracht voor het stichten van een heerenliuis en twee villa's, waardoor thans de Heerengracht zal worden voltooid. In verband hiermede werd beslo ten eene brug te doen leggen tot ver binding van dit nieuwe gedeelte met de kom der gemeente. Een verzoek van de werkmansver- eeniging „Vooruit" om ook de sloot tussehen de Heerengracht en de me de in aanbouw zijnde Vooruitstraat te doen overbruggen, werd naar Burg. en Weth. verzonden om advies. Aanbesteding. Het onderhoud van de gemeentegebouwen, enz. alhier, ge durende het jaar 1907 is aanbesteed als volgt Timmer- en metselwerk de Heer P. de Groot, voor f2590; stuoa- doorwerk de Heer W. H. Teepe, voor f439; en schilderwerk de heer K. Hoogland voor f888. Practisch Apothekers-examens. U- trecht, 22 Dec. Geëx. 5. cand. Ge slaagd 0. a, de heer H. J. v. Geffeh, geh. alhier. BUR GEkLUKESrl 1ST WIJK AAN ZEE EN DUIN. Overleden: Antbonius Gerritse, oud 8 maanden. SCHOTEN. AA7. A. Arendsen G. Brondsema- Overleden Raedt. B e v all e n Greeuw, d. Ondertrouwd: A. Warnaar en W. BartN. L. A. Roozen en E. C. M. van Schie. BENNEBROEK. O v e r 1 d e nC. Moentjes, oud S3 j. Ondertrouwd: B. van der A eld en C. de Jong. HA ARLEMMERMEER. Ondertrouwd: D. Kreeft en J. Schaap. Getrouwd: J. van Rijn en Iman- se. M. S. Schrier en Jansen. C. den Boer en Combee. Bevallen: C. van Exter, geb. Van Raaks, .z. W. Tates, geb. Kroon, d. A. v. Tof, geb. Horsman, z. J. O. van AVoerkom, geb. Stoop, d.-D. v. Dongen, geb. Timmers, z. A. v. d. Meer, geb. Van Zanten, 2 z. K. van Vuuren, geb. Visbeen, z. AV. C. v. d. Reek, geb. Bok, S. de Jong, geb. Café, z. J. Verhoeve, geb. Van Bekkuni, z. J. Baars, geb. De Rijk, z. C. R. Arisser, Baren drecht, d. J. C. Faas, geb. Schalk, d. Overleden: J. Gerritsen. 77 j. H. Tienstra, 15 mnd. C. AV. de Vries, 12 d. G. Smit 71 j. J. G, v. d. Meer 3 d. E. Stebe- lingg, 5 w. Zijne Doorl- Hoogw. de Bisschop van 's Bosch diende in zijne huiskapel de Tonsuur en de vier kleinere Orden toeaan de volgende fraters van de Orde der Capucijnen Hermanus van Hilversum, Victorius van IDaasdrecht, Marinus van Escha- ren, Everardus van Oosterhout, en Constantius van Schiedamaan de volgende fraters der Oarmelieten Orde Benedictus Verzelt, Ignatius Schwe ring, Barthoklus van der Pluy m, An- gelinus Koenders, en Gerardus AVuis- manalsmede aanJ. Kleine, a. M. Koch, J. Delombaerde, AV. van Ever schot, J. Scholl, en J. Fabre, allen van de Congr. der Missionarissen van de H. Familie, te Grave. Zaterdag, werden door Mgr. AV. van de Aren, in de Kapel der Bisschoppe lijke Kweekschool te 's Bosch de vol gende H. AVijdingen toegediend Het II. Subdiaaonaataan de na volgende fraters van de Orde van het H. KruisPetrus Hofman, en Joan nes Oudhuis,aan fr. Firminusvan Haarlem, fr. Andreas van Gemert, fr. Adrianus van Bergen op Zoom, fr. Egbertus van Haasdrecbt, fr. Gerva- sius van Beek en Donk. fr. Cajetanus van Ossendrecht, fr. Venantius van Arnhem, fr. Ferdinandus van Uden- hout, en fr. Placidus van Boekei, al len van de Orde der Capucijnen, aan fr. Benedictus Verzet! en fr. Ig natius Schwering, van de orde der Oarmelieten; aan fr. Al. Benedictus (Georges, Deo. Henri Tineau) van de Cistercienser Orde te Nieuwkuik aan fr. J. Carl, AV. Dautzenberg, R. Bcus- selion, K. Hittinger. M. Schaefer, A'. Genest, A. van der Klaaw, A. AD Koch, J. Delombaerde. AA", van Eger- schot, en .T. Scholl, van de Congr. der Missionarissen van deH. Familie te Grave, eh aan M. Simonneau, F. Boshouwers, J. Bigaré, A. Gilar- din, en H. Daniel, van de Compagnie de Marie te Oirschot. Het II. Diaconaat aan den eerw. heer J. van de Ven, van het Semi narie Haarenaan de volgende fraters der Capucijnen Gratianus van Waal wijk, Paulinus van Gemert, Crispinus van Etten, Albertus van Waalwijk, Benedictus van Gemert. Hugoliuus van AA7aspik, en Philibertus van Was pik; aan A. Trampe, P. ATerren- hagen, J. Breuer, J. Helmann, J. Louth. Ij. Bechold, en H. Paulsen, van de Congr. der Misionarit van de H. Fa milie te Grave, en J. Dagrée, van de Compagnie de Marie te Schimmert liet H. Priesterschap aan fr. Ronia- nus van Arnhem, fr. Runioldus van Gilze, fr. Germanus van Best, fr. 'Re- ginaldus van Pannerden, fr. Severinus van Terheijden, lr. Flavianus van Vorium en Mullum, fr. Evaristus van Escharen, fr. Jücundus van 'e Graven- fa age, en fr. Pancratius van Strijp, allen van de Orde der Capucijnen, aan fr. M. Bernard (S. J. J. Welting) van de Congr. der Frates te Tilburg, aan Henricus Schöder, ATissionaris van het H. Hart te Tilburg, en aan Aiarius Aloneta, van de Orde der Camillianen, te Roermond. Door H. M. de Koningin is toe stemming verleend tot uitstel der verloting ten bate der Mooksche Kerk. Dit uitstel tot 6 Juii a.s. komt geheel en al ten goede der deelnemers, wijl nog dagelijks het aantal prijzen toeneemt, zoodat thans het expositielokaal vecd te klein is. Leeftijd van vogels. Dat onder de dieren verschillende soorten zijn, die een lioogen ouder dom hereiken, is bekend. De vogels zijn in dat opzicht niet 't minst begunstigd. Er zijn „eeuwenheugende" zwa nen, zoo goed als eeuwenheugende eiken. Een zwaan kan naar getuigenis van natuuronderzoekers 500 jaar oud worden. Sterke roofvogels, als A7alken, gie ren, arenden, bereiken mede een Imogen leeftijd. De Duitschegeleerde Kuaner ver haalde valken gezien te hebben van meer dan 160 jaar. I11 den keizerlijken dierentuin te AA^eenen stierf in 1825 een witkop- pige gier, die in 1706 was aangekocht en dus 118 jaren oud in gevangen schap geleefd had. In 1819 stierf een zeearend, die voor 104 jaren was gevangen en toen duidelijke teekenen vertoonde niet „pas uit den dop" te zijn gekomen. Op een rots in het meer bij Grin- delwald werd dikwijls een gier ge zien, dien de oudste bewoners van het plaatsje daar reeds in hunne jeugd hadden waargenomen. Papegaaien, zelfs in gevangen toe stand en tam gemaakt, leven dik wijls langer dan 100 jaar, van welk feit herhaaldelijk melding is ge maakt. Dat ganzen en koekoeken zeer oud kunnen worden, bewijzen verschil lende voorbeelden. Een koekoek, door zijn eigenaar dig heesch geroep in den omtrek van een DuiDeh grensplaatsje bekend, werd gedurende 52 achteren volgen de jaren in hetzelfde boschje ge hoord. Reeds in de oudheid was het van raven bekend, dat zij langer dan een eeuw konden leven. Zwaluwen en ooievaars bezoeken jarenlang hetzelfde nest. Eksters worden zelfs in gevangen toestand, meer dan 26 jaar oud. Ahm den gewonen haan weten we, dat hij den leeftijd van 25 tot 30 jaar bereikt: de fazant, dien van 15 jaar, du'ven worden tot 10 jaar oud, kleine zangvogels 3 tot 18 jaar. Dat de vogels in vrijen toestand ouder worden, dan wanneer zij in een kooiof voliè? e verzorgd worden, blijkt duidelijk hij nachtegaal, vink en meerl e.a. En vooral wordt het opgemerkt van de kanarievogels, die bij ons tot 15 jaar oud worden, doch in hun oorspronkelijk vaderland, de Kanari sche eilanden, het dubbele van dien leeftijd bereiken. Wielrijders en Kippen. Elk wielrijder zal meer dan eens de onaangename ervaring opgedaan hebben, dat hem de kippen dik wijls vlak voor liet rijwiel liepen of er bij het wegloopen voor 't le ven loopen. Zou men probeeren er voor op zijde te gaan, dan zou er geen eind komen aan dat heen en weer rijden, want de kippen, alsof ze gehypnotiseerd zijn, slaan altijd dezelfde ricdrting in. Het beste mid del dit te verhinderen en zich on aangenaamheden te besparen is eenvoudig niet voor de kippen uit te wijken, maar langzaam direct op hen af te rijden, dan wijken ze uit. Ook kan men ze opjagen door een geruisch, bijv. een lang aange houden tschsch, tschschVooral ganzen, die met uitgestrekten hals en open snavel op den wielrijder afkomen, zullen bij dat geluid ter stond wegloopen. (ATeldpost.) MARKTNIEUWS. LEIDEN, 22 Dec. Granen werden heden met meer aanbod tot onveran derde prijzen verkocht. AAdtte Tarwe f 5.90 a 8.15, Roode f—a f—AAalla-AAalla f0.— a f—per 80 KG. Rogge f 5.10 a 5.50 per75 KG AATntergerst f 0.a f 0.per 65 KG. Chevalier f5.75 a 6.50 per HD. Haver f3.75 a 4.10 per 50 KG Groene erwten f 7.20 a f 850 per. Paardenboonen f 6.25 a 6.50 per Hl Duivenboonen f 7.50 a 8.per 85 HD. Kanariezaad f 8.a 9.50 per H KG. Hennepzaad f 8.a 7.25 per HL. Boter. Aanvoer 6360 kilogr. HD. per 1/4 vat f 58.a f 62.2e que qual 1 4 vat f52.a f56.le qual. per kilogr. f 1.44 a 1.55, 2e qual, peral. per kilograml.30 a fl.40. SCHIEDAM. Noteering Beurscom- missie Moutwijn f I'D!4. per Ned. vat, zonder fust en zonder belasting. Moutwijn vast. Spoeling per ketel f 1.80. g SAMSTE RDAM, 22 December. !§Koffie. De stemming was de afg< - loopen week uitermate kalm, hoewel een vaste grondtoon overheerschend was. Noteeringen liepen iets naar bo ven. Omzet zeer beperkt- De naderende feestdagen doen Hun invloed gelden. Suiker. Biet- vast. Dec. en Jan. f IOVk; gedaan. De markt is geslo ten tot 27 December. Cacaoboter. Op 8 Jan. komen nog in veiling 61/2 ton mignon. Katoen stiï. Had h' aan deze ruwe vrouw iets verraden van hetgeen er in hem om ging Een diepe blos van schaamte kleurde zijn gelaat, maar bij kon toch niet nalaten te vragen: Heeft zij niet naar mij gevraagd - Fiorine hief de armen ten hemel. Naar u, zij is veel te bang voor u. Lafhartig aïs zij is, zou zij weer heel van streek raken, als zij u zag! AArij zijn verplicht geweest haar te zeggen, dat gij naar mijnheer Moir- taurel waart vertrokken, am haar in slaap te krijgen. De dokter had ernstig bevokn, haar elke opwinding te spa ren. Zonder nog meer te vragen, liep Due d® hap op. Hij kon Aliette niet alleen E,lc« meer van dienst zijn, hij veroor- Z£.a 1 8 Naar last, hij was een hinder- I-^oor hare genezing. ri) behoefde er zich dus niet meer ^•zergd °ver te maken, hoe hij zijn v ei ti'e J< zou opnemenzij geloofde hem re ros vertrokken en beschouwde het ais eene bevrijding. Er bkef hem dus niets meer over, dat het zooveel mo gelijk te verhaasten), in het. algemeen belang. Geen oogenblik had Due aan de waarheidsliefde van Fiorine getwijfeld, zoo is men geneigd om onnadenkend te gelooven wat men vreest of wat men verlangt. Hij trachite bovendien niet meer te denken en ging daarom druk aan het werk. Hij bracht een gedeelte van den nacht in de kamer van zijn vader door met het rang schikken en in orde brengen van de voornaamste papieren. Die Lij ge bruiken kon, st,-it hij bij zich, de an dere sloot hij zorgvuldig weg. Hij wist niet, wanneer hij terug zou ke men en deze door den dood gewijde kamer verlatend beschouwde hij elk voor werp met eene teedere vereering vree- zeilde, dat men tijdens zijne afwezig heid, deze nuttelooze voorwerpen, die voor niemand anders eenige waarde hadden, zou opruimen. Nu dted het him pijn, dit huis te verlaten, waar hij ze ovcel geleden haar maar waar de banden, die hem terug hielden langzaam versterkt waren, zoo- dat. ze hem vast aan deze plaats bon den. Ik hen als eene slak, die men uit haar huisje haalt, dacht hij. Op zijne kamer gekomen werd dit gevoel nog sterker. Hij liep het vertrek rond, bleef voor zijn boekenhanger staan om de werken een wor een te bezien, dan voor zijn wapenrok, de eenige versie ring van de kale muren, waar hier en daar het papier bij stukken afgeval len was. De gordijnen voor de ramen waren niet veel meer dan vodden en het voetkleedje voor het bed, waarop een groote hond gewerkt w as geweest, als kleedje onherktnbaar. Een aantal voor werpen lagen door elkander op de oude, vermolmde tafel. Bij gebrek aan eene kast, hingen de kleeren over de armstoelen. Het had veel van de wan orde van een soldater.kamp in veree- niging met de cel van een kluizenaar. Dit was het gevolg van elk gebrek aan hulp van de zorgzame vrouwen hand, die de orde in het huishouden bewaart. Tocli was het voor Due eene pijni ging, om zich van deze wanorde, die hij Jiefgekregen had, te scheiden. Hier hrd hij zijne eenzame levensjaren door gebracht, hier zijn eentonig, stil en werkzaam leven geleefd! Dikwijls was deze kalmte en deze eentonigheid hem zwaar gevallen. Maar nu hij er afstand van moest doen, betreurde hij het toch, niet werende, wat hij er voor in de plaats krijgen zou. Hij was naar het raam gegaan, be- geerig om nog eenmaal den horizon te aanschouwen, waarnaar hij zoo vaak getuurd had. De duisternis van den nacht over schaduwde alles. Alleen de regen viel regelmatig neer, en aan deze regelma tigheid zou men gezegd hebben, dat hij altijd moest blijven vallen. Als liet tijd is om weg te gaan, zal het nauwelijks lichter zijn dan nu, dacht Due bedroefd. Hij had besloten, den morgen trein te nemen, waarmede hij anders te Chateau-Cliinon naar de markt ging en dan bleef hem maar weinig tijd meer over om te slapen. fW'iri't v,rvdgd). nf h niet ,l: FlO- huldig 1 522SSSHK

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3