STADSNIEUWS. Uit den Omtrek R. K. Sanatorium. Morgen, Zondag, wordt te Utrecht de constitueerende vergadering ge houden der Yereeniging voor de oprichting van een R. K. Sanato rium. Alsdan zal een definitief bestuur worden gekozen, zullen de statuten worden vastgesteld, enz. „Ofïicieele" tijd. Op het oogenblik wordt alom druk geredeneerd over de vraag, welke tijd eigenlijk de beste en voordeeligste in 't gebruik zal zijn. Men klaagt er over, en terecht, dat er plaatsen zijn in ons goede land, waar men eigenlijk met drie verschil lende tijden rekening heeft te houden. Er zullen echter niet veel Neder landers zijn die weten, dat er naast Amsterdamschen, Midden-Europee- schen, Greenwich- of welken tijd dan ook, nog meer variëteiten bestaan. Op de agenda's voor de vergade ringen der Tweede Kamer kon men dat in den laatsten tijd herhaaldelijk bespeuren. Daar stond b. v.: „Vergaderingder afdeelingen op Woensdag 10 Decem ber 1906, des voormiddags tien uur precies". En vlak er onder las men „Openbare vergadering op Woensdag 10 December 1906 des voormiddags tien uur". Een zeer duidelijke anti these dus tusschen „tien uur precies" en „tien uur" 1 Dit is ongetwijfeld een zeer oor spronkelijke tijdsverdeeling meent de „Tel." waarover de minister van Bin- nenlandsche Zaken te zijner tijd wel eenig licht zal willen verspreiden. We zijn daar erg benieuwd naar. Ongelukken. Gisterenmorgen is op den spoor weg bij den Cruquiusweg te Am sterdam, een zeer droevig ongeluk gebeurd. De remmer J. van Has selt, in dienst van de H. IJ. S. M., kwam van zijn werk om zich naar zijn woning, Javastraat 50, derde étage, te begeven. Aan genoemden overweg gekomen zag h(j blijkbaar niet een losse locomotief naderen, waarmede men aan het rangeeren. was. Hij werd door de locomotief gegrepen en letterlijk aan stukken gereden. Het eene been van den onge lukkige werd bij het onderlijf af gereden, het andere op verschillen de plaateen gebroken. Verder ge raakte de man nog twee vingers kwijt en kreeg hij verschillende an dere kwetsuren. In zeer bedenkelijken toestand is hij in het O. L. Vrouwegasthuis opgenomen, waar hij omstreeks 11 uur overleed. Een werkman, die aan de groen temarkt te Amsterdam bij het af stappen van een drempel kwam te vallen, heeft daarbij het linkerbeen gebroken, zoodat overbrenging naar het gasthuis noodig was. Er heeft te Deventer bij den heer N., aan de Vischpoort, een vrij eThstige gasontploffing plaats gehad, toen deze een licht in de gang wilde aansteken. Hij werd daarbij in het gelaat gewond, terwijl zijn hoofd haar en knevel verschroeiden; de materieele schade is niet groot. De ontploffing ging met een zware slag gepaard. De bewoners hadden reeds eènigen tijd gaslucht geroken, doch van deskundige zijde was verzekerd, dat er nergens een lek was te vin den. De socialistenmarsch in de openbare school. We lezen in een stukje, opgeno men in het blaadje van de afd. Utrecht van den Bond van Ned. Onderwijzers, dat een (soc.-dem.) onderwijzer aan een onzer open bare scholen, hier ter stede, op Sint-Nicolaasochtend de kinderen prettig bezig hield, door hen c. m.den socialistenmarsch te laten zingen De bedoelde onderwijzer beklaagt zich nog, dat het hoofd der school dat verbood. Dat was „partijdig optreden". Commentaar overbodig! Stakende gemeenteraadsleden. De raadsleden te Pu»te waren ter vergadering opgeroepen. Van de 7 heeren verschenen er slechts 3 en de vergadering kon weer niet door- gaan Ned. Heide-Maatschappij. Z. K. H. Prins Hendrik heeft gis terenmiddag bijgewoond een verga dering van de Nederlandsche Heide- Maatschappij, waarvan Z.K. H. eere- voorzitter is en welke gehouden wer d in het gebouw der directie van den Landbouw, onder leiding van dend/- recteur-generaal, den geer Lovink voorzitter der Maatschappij. Wie lacht er 'ns mee? Heer (op het huwelijksbureau). En gelooft u beslist, dat die dame bij mij past? Huwelijksmakelaar. Uit muntend, mijnheer, zij heeft ver stand voor twee, Verdacht berouw. Rechter. De eischer is be- eid de gerechtelijke vervolging in te "Trekken, als gij hem over die oorveeg uwe verontschuldiging aan biedt Beschuldigde. BJals ik dat geweten had, dan had ik hem er nog een paar meer gege ven Een huwelijks-aanzoek. Een jong huwelijks-candidaat bracht eens in een boerengezin een bezoek en verklaarde, dat hij een goed oogje had op de oudste doch ter. Deze, een stevige meid, zag den kleinen vrijer verwonderd aan, greep hem toen met de eene hand bij zijn kraag, met de andere bij zijn pantalon, hief hem in de hoogte en hield hem een poos zoo in de lucht, met de woorden nu zul je wel begrijpen, dat wij niet bij elk ander passen. Een dame ging uit logeeren bij haar moeder. Voor ze vertrok, ver telde ze haar achterblijvenden echt genoot, dat, als hij naar iets zocht, dat hij niet zoo spoedig kon vinden, hij liever haar moest schrijven, dan het geheele huis het onderste boven te keeren. Zij zou onmiddellijk ant woordden en duidelijk zeggen, waar het was. Nauwelijks was z'n vrouw weg, of een van haar vriendinnen kwam een patroon voor 'n rok te leen vra gen. Nou, daar had hij heelemaal geen weet van. Hij schreef dus en dit antwoord gewerd hem: Je zult 't vinden in 't mandje op het kastje bij de zoldertrap, of in de doos op de naaimachine in de kinderkamer de groene doos of de rooie, ik ben vergeten welke. Maar 't kan ook zijn op de bovenste plank van 't buffet in de huiska mer, links als ik me niet vergis, kijk voor alle zekerheid ook maar eens rechts. Als 't niet daar is, dan kan 't nog wezen in de onderste la van het kastje, in het spreekkamertje, daar bewaar ik al mijn patronen, maar nu moet je niet alle pakjes loswikkelen. 't Is in een van die pakjes. Misschien ligt 't ook in de tweede la. 't Is ergens boven, dus haal den boel beneden maar niet overhoop. Je vrouwtje. P.S. Nou ik er goed over denk, geloof ik, dat ik 't uitgeleend heb aan m'n zuster. Zoek echter maar eerst, je kunt nooit weten. Gemengd Buitenland Spookgeschiedenissen. Zelfs in deze verlichte twintigste eeuw lezen wij nog in de couranten over spookgeschiedenissen. Een jong echtpaar had zich in een dorp bij Sheffield gevestigd in een huis dat oogenschijnlijk niets bijzonders had. Nadat zij er echter een paar weken in hadden gewoond, werden de echtgenooten op een nacht door verdachte geluiden gewekt. Eerst werd er geen acht op geslagen, doch langzamerhand steeg de angst der jongehuwden zóó, dat zij steeds met licht sliepen. Toen nu eens op een nacht dat licht uitging, juist toen het geluid weer begon, streek de vrouw een lucifer af en zag in den hoek der kamer een geraamte, dat langzaam naar de deur liep. De bewoners hebben het huis onmiddellijk verlaten en de dorpelingen durven de zaak niet nader onderzoeken. „St. Thomas van Aquino. Donderdagavond vergaderde St. Thomas van Aquino in de tweede koffiekamer van St. Bavo. Nadat naar aanleiding der notulen een zeer interessant debat had plaats gehad over het Marxisme, vervolg de de Zeereerw. Heer van den Berg zijn cursus over het Liberalisme. Achtereenvolgens behandelde hij het Rationalisme, het beginsel van Scheiding van Kerk en Staat, de Neutrale School, de Vrijheid van drukpers, waarna hij overging tot het Liberalisme op economisch ge bied. Een beurt kregen ook het Col bertisme, de Physiocratie of het Landbouwstelsel en ten slotte de leer van den Sehotsehen professor Adam Smith. Van het vragenrocht werd zeer druk gebruik gemaakt. De volgende voordracht (toegan kelijk voor Katholieken zonder toegangsprijs) is op Woensdag 9 Januari a.s. en wordt in de Off. Kerklijst aangekondigd. Arrondissements Rechtbank. Terechtzitting van 29 December 1906. W. F. Rieffe, arbeider zonder vaste woonplaats, dieftal te Haarlemmer meer, 3 maanden gev.straf met aftrek der preventieve hechtenis. Jeugdige ateeklust. Hedenmorgen 10 uur kreeg een meisje van nau welijks 10 jaren twist met haar 5- jarig broertje in de Vooruitgangstr. Eensklaps loopt 't meisje 't huis harer ouders binnen, L. in de Voor uitgangstr. no 72, haalt daar een schoenmakersmes weg en steekt daar den kleinen jongen-mede'in 't oog. Per slede is de jeugdige gewonde naar 't Gasthuis vervoerd. Wat een boosaardig idee van het kind Nationale Militie. In de lichting der nationale militie van 1907 zijn aan gewezen voor de volgende gemeenten bet aantal manschappen daarachter genoemd: Haarlem, ingeschreven677, aandeel 228, Heemstede, 61 en 21 Bennebroek 10 en 3Zandvoort 25 en 8; Spaarndam 10 en 3; Schoten 55 en 19Haarlemmerliede en Spaarn- woude 35 en 12Bloemendaal 45 en 15Haarlemmermeer 206 en '69Be verwijk 62 en 21; Wijk aan en Duin 28 en 9Velsen 151 en 51. Voor de blinden. Gedurende de maand Januari zal 'er eene collecte gehouden worden door kinderen met prikboekjes en busjes, ten bate van de vereenigingNationale Blindenzorg. Genoemde vereeniging heeft ten doelhet verleenen van stoffelijken steun aan behoeftige blinden van alle gezindten b.v. het verstrekken van renteloos voorschot aan blinden, die zulks noodig heb ben c. het stichten en in stand houden van een tehuis voor alleen staande blinden van alle gezindten. Vonnis bevestigd. Het Gerechtshof te Amsterdam Beeft bij arrest beves tigd het vonnis der Arrond. Recht bank alhier, waarbij Alida Neefjes, thans woonachtig te Rotterdam ter zake van diefstal was veroordeeld tot eene maand gevangenisstraf. Vechtpartij. Gisterenavond ont stond in d« Paul Krugerstraat oen hevige vechtpartij] tusschen zuster en broer. Zus drijft een zuurwinkeltje en broer had er schuld wegens veror berd zuur, gedurende 'de Kerstda gen. Thans kwam zij om de schuld te vereffenen, en zus trok met de tang op broer af, die aan den Schoterweg woont. Door deze vreemde wijze van verrekening ontstond een heele volksoploop. Het slot was dan ook, dat de politie er hare rekening bijvoegde en proces-verbaal opmaakte. Ver. J. J. Cremer. Woensdag, 2 Januari, zal de Rede rijkerskamer „Zwolle" te Zwolle, op den tooneelwedstrijd, uitgeschreven door de Vereeniging J. J. Cremer alhier opvoeren het blijspel „Groote Stadslucht, in 4 bedrijven. Na afloop bal. De uitvoering zal gegeven worden in de Schouwburgzaal Jansweg. Overgeplaatst. De milicien J. Krom hout van het le Bat. van het 10e Reg. Inf. te Hoorn, is op zijn ver zoek overgeplaatst bij het Ille Ba taljon van het korps ^alhier in gar nizoen. Ned. R. Kath. Volksbond. Maandag' 7s Jan. a. s. zal door de leden der Afd. Haarlem van boven- genoemden Bond in haar gebouw „St. Bavo" als spreker optredende Heer Jhr. Mr. Frank K. van Len- nep. Het Coramuniefonds. Door de nieuw opgerichte onder- afdeeling „Communiefonds" in de Afd. Haarlem van den N'éd: R. Iv. Volksbond wordt het volgende schrij ven [ter kennismaking" aan de leden verzonden Leden. Ondorgeteekenden nemen de vrij heid er U op te wijzen dat in de Afd. Haarlem van den Ned. R. K. Volksbond/] is'['opgericht een Com muniefonds; het doel hiervan is om de gehuwde ledep van dit fonds in de gelegenheid te stellen om wekelijks eenige centen af te zon deren voor de kosten die bij de Eerste H. Communie van Uwe kinderen voorkomen, gij kunt geven wat gij wilt, toch niet minder dan 5 cents per week, wilt gij de eene week 25 cents geven en <Je volgende week 10 centsdit staat U geheel vrij, hoe meer gij spaart, hoe groo- ter de som wordt, welke 14 dagen voor den grooten dag U wordt uit betaald; verder krijgt U van het gestorte geld nog 3 pet. rente te rekenen van gulden tot gulden. Het geld wordt wekelijks opge haald, den eersten tijd gratis, mocht het fonds zich uitbreiden, dan zal het door een bode gehaald worden waarvoor dan een halve cent per lid en per week zal moeten worden betaald. Hopende dat het streven van dit fonds bij de leden, maar vooral bij hun vrouwen ingang moge vinden, teekenen zij zich Namens het Bestuur W. B. GUSKENS. Voorzitter. T. H. BROEKHUIJZEN, le Secr. Bestuur van hetj Communiefonds P. BOGAARD, Voorzitter Lin- schoterstraat 8 A. HUBERS, Secretaris Tugela- straat 41 KUIKEN, Penningmeester Wal deck Pyrmontstraat 11. Gezien L. v. d. BERG ^^7 Geestelijk- Adviseur. P. S. Men kan zich opgeven bij het Bestuur van het fonds of schrif telijk, met vermelding van naam, voornaam en woonplaats bij den Pachter van het gebouw „St. Bavo." VOETBAL. Naar w'j vernemen, zijn do com petitiewedstrijden VolhardingH. V. V, II en Ajax—H. F. C. II, die beide Zondag in Amsterdam zou den plaats] vinden, uitgesteld. Hockey. Voor de Zutphensche seriewed strijden hebben ingeschreven voor de heeren wedstrijden te Amster dam, H. H. jV., Odis Leiden, Haar lem, Nijmegen, Velp en Zutphen voor de mixed-wedstrijden Leiden, Nijmegen en Zutphen. De eerste dag wordt- -bqsloten door een feestavond in ten- Sociëteit te Zutplien. MuseunTvan Kunstnijverheid. In de Rotonde van het Museum van Kunsnijverheid zullen Zondag a.s. nog tentoongesteld zijn, de pho tographies betrekking Jrebbende op Nederlandsch Indiëalsmede de reproductiën van miniaturen uit het getijboek „Grimani" Zondag is de toegang kosteloos. Hinderlijk gevolg. De laatste weken ging er bijna geen dag om, dat er alhier geen inbraak viel te consta- teeren. Thans is dit uit, omdat de politie een afdoenden maatregel in toe passing brengt. Zij wist wel wie van de inbraken verdacht moesten worden, doch ze op heeterdaad betrappen, lukte niet, en daarom wordt nu, reeds in den avond, het verblijf der verdachten opgespoord en dan zijn zij geen oogenblik meer buiten toezicht. Overal worden zij dan nageloopen, totdat zij huiswaarts keeren, en voor dat huis blijft dan een agent staan tot de dag aanbreekt. Donderdagavond, waren er twee aan 't toezicht ontsnapt, doch 's nachts werden zij op straat aan getroffen en zoolang gevolgd tot zij, teneinde raad, huiswaarts keerden, Tot nu toe blijkt de maatregel, af doende, al is het voor de politie hard dienst doen. Baden. In het Deuchebadhuis aan den Koudenhorn zijn in de afge- loopen week genomen 290 baden. Van harte welkom. De vele sneeuw en vorst is den bloembollenkweekers in Haarlem's omstreken van harte welkom, wijl hierdoor de te vroege ontwikkeling der bollen wordt tegen gehouden. Sneeuw. De dienst der stoomtram HaarlemLeiden is ook geheel in de war gebracht. Eergisteren kon slechts een enkele trein zich er door redden. Mijnbouwk. werken. Aandeelhou ders van de Nederl. Maatschappij tot het verrichten van mijnbouw- kundige werken, gevestigd alhier, hebben besloten tot het uitgeven van f 450.000 aan nieuwe aandeelen en tot wijziging van art. le en 27 der statuten. GeslaagdExamen middelbaar on derwijs. Sehoonschrijven. Geëxami neerd 5 candidaten. Toegelaten o. a. de heer B. G. Serné, alhier. Examen handenarbeid. Examen H. A. Diploma A karton en klei. te Amsterdam op 27 en 28 Dec. Geëx. 28 cand. Geslaagd o. a. de dames 8. Schaafsma, Beverwijk Alb. IJzer- draat en A. IJzerdraat, beiden alhier. Bij Kon. besl. ran 27 dezer is aan na te noemen officier op zijn verzoek, eervol ontslag verleend Bij de rustende schutterij alhier aan E. L. P. M. Brantjes, als 2de- luitenant MARKTEN. Veemarkt. Op de gister alhier ge houden veemarkt waren aangevoerd en verkocht. Koeien 1 stuks, f 175 per stuk. N. Kalveren, 9 stuks f 15.a f 12 per stuk. Schapen 2 stuks, verk. stuks f per stuk. HAARLEM. Botermarkt. Op de gisteren alhier gehouden bo termarkt waren aangevoerd en ver kocht. Boter 48 KG. f 1,60 a 1.70 per Kg. Biggen 29 stuksj verk. 23 stuks f 8 a f 12 per stuk. Schrammen 2 stuks f a 20 per stuk. Politierapport. Gevonden 1 zakmesje 1 honden halsband, 1 tooneelkijker 1 hond, 1 handwagen, ceintuur met gesp. Uit een portaal van een perceel aan de Ged. Oude Gracht is een rijwiel ontvreemd, en eveneens uit een perceel aan den Kampersingel. ~BURGER1JJ KE STAu PT^ Getrouwd: F. N. J. Sandbergen- M. H. C. Gilwiet. Bevallen: J. F. C. van Abs-v. d. Meent, z. M. G. de Vos-Kroon, z. P. Halderman-Vernout, z. Overleden: ^[P. 19 m. z. v. J. v. Dijk Hazepa- terslaan. A. Bakker—du Pon 71 j. Groote Houtstr. B. E. Poen 24 j. Spaarnwouderstr. H. H. J. Heijnsber- gen 64 j. Zuider Buiten Spaarne. C. Biersteker—Konningh 70 j. Gr. Hout str. F. J. M. 23 m. z. v. A. Dorée As- sendelverstraat. J.:, G. j Pi ederiet 71 j. Pieter Kiesstraat. [J. G. Langenberg 37 j. Westergracht. Afdeeiing Haarlem. Bondsgebouw, Smedestraat 23 (St. Bavo). Maandag 31 Dec., half 9 Ondersteu ningsfonds. Dinsdag 1 Jan. half 9 uur Rederijkers kamer. 89 uur „Hulp in nood." Woensdag 2 Jan. half 9 Uur Algemeene Bestuursvergadering; alle besturen der Onderafdeelingen worden dringend uit- genoodigd deze vergadering bij te wonen; 9 uur Repetitie Zangvereeniging. Donderdag, S Jan. Half 9 Bestuursver gadering Kalk- en Steenbewerkers. Half 9 uur Schoenmakersgilde „St. Crispinus." Vrijdag 4 Jan., half 9 uur Hoofdbestuur. Zaterdag 5 Jan., half 9 uur, zitting Spaarbank „St. Antonius van Padua." Half 9 uur opening der Bibliotheek. Half 9 uur Spaarkas „St. Nicolaas" (winter provisie). Namens het Bestuur, T. H. BROEKHUIZEN, le Secr. Wegens de Kerstdagen kunnen wij de agenda's der omliggende afdeelingen, om dat zij ons niet tijdig zijn toegezonden, niet opnemen. AGENDA voor Zondag 30 Dec. Teyler's Stichting. Dagelijks van 11 u. v. m.3 uur n.m. (behalve Zaterd. en Zond.); de Bibliotheek van 14u. n. m. (behalve Zond.). Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m. 4 uur n.m. Museum van Kunstnijverheid. Dage lijks van 10 u. v.m. 4 u. n.m. Zon dags kosteloos. Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 v.m. 3 u. n. m.; 's-Zondags van 12 3 u. n.m. kosteloos. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v. m. 5 u. n m. (beh. Zondags en R. K. Feestd.) Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v.m. 10 u. n. m. Stadsbibliotheek. Dagelijks (beh. Zon dag) van 10 u. v. m. 4 u. n.m. koste loos. Teyber's Museum Tentoonstel ling van fotogravuren, enz. Cafêzaal „De KroonNieuwe dames kapel „Ferdinand"]' Iser" Diner- Concert. Schouwburg-Jansweg. n.m. 2 u. Buitengew. matinêe „Prinses Ezelsvel", kinderoperette in [3 be drijven van Jaques Bonset, uit te voeren door 100 kinderen onder leiding Hopman Kwast. n.m. 8 u. Holl. Tooneelgezel- schap (^ir. Gebr. v. Lier) „De doch ters van Hazeman", blijspel in 4 bedr. van l'Arronge. Schouwburg „De Kroon.,, n.m. 8 u. Laatste optreden van Speen hof? en de^la Mar. Brongebouw, n.m. 71/2 u. Poll. Tooneelgezëlschap v. d. Tivoli Schouwburg R'dam 1 e kapitein van [Kopenick" volksstuk in 3 bedr. Sociëteit Vereenigingn.m. 3 tot 41/2 uur Kon. Ned. Bioscope (dir. Fr. Keijzer) Kinder- en Familie-matinée n. m. 8IO1/2 u. Haarl. feestuit- voering. AGENDA. voor Maandag 31 December. Voor bezienswaardigheden, zie Zondag. Cafezaal De Kroon n. m. 71/2 uur Nieuwe Dames-Kapel „Ferdinand- Iser" Concert. Bondsgebouw „St. Bavo" n.m. half 9 u. Ondersteuningsfonds, SCHOTEN. Gemeenteraad. In zijn vergadering j.l. Vrijdagavond besloot de Gemeenteraad over te gaan tot den bouw eener woning voor het hoofd der school. De kosten hiervan zullen bedragen f3900. Als plaats voor het te bouwen raadhuis werd thans gekozen het stuk weiland, ten noorden der boer derij, toebehoorende aan den heer Evelein. Ongeveer 400 M2 a f 4.50 per M2 -uilen benoodigd zijn. Eene beslis sing omtrent het oude raadhuis zal later worden genomen. Tot dekking der kosten vallende op den bouw der onderwijzers wo ning en van het raadhuis werd be sloten een geldleening aan te gaan van f20.000 tegen een rente van hoogstens 4!/2 met eene aflos sing van f 500per jaar. Het geven van heihalingsonder- wijs werd belast de onderwijzer C. Daalder. Voorts werd toegestaan een be drag van f150.— voor het aan- koopen van eenige benoodigde brandbluschmiddelen waarvan de ondervinding had geleerd, dat aan schaffing noodzakelijk was. Op een vraag van den heer Hooij, deelde de voorzitter mede, dat hem niets bekend was van de waarheid van een in Haarlems Dagblad voor gekomen bericht, omtrent een op te richten burgerwacht, die zou trachten inbraken te voorkomen. Na zijn beste wensehen voor 1907 uitgesproken te hebben voor de gemeente en haar raadsleden sloot de Voorzitter de Vergadering. BLOEMENDAAL. Tabak Maat schappij. De heeren Van der Wer ff' en Hubrecht, te Amsterdam, zul len op Maandag 31 dezer inschrij vingen aannemen op 250 aandeelen van f 1000 elk in de Tabak-Maat schappij „Krapoh", inclusief het dividend over het boekjaar 1906 tot den koers van 180 pCt. Van het kapitaal van één mihoen wa ren reeds 750 aandeelen uitgegeven. Directeur der maatschappij is de Heer J. N. Burger, commissaris o.a ook de heer G. O. Quarless van Ufford alhier. HEEMSTEDE. Een mallieurtje. Gisteravond omstreeks half zeven reed een automobiel op den Rijks straatweg nabij den Doodweg, toen zij door de gladheid van den weg uit de goede richting liep en naast den weg in de sneeuw terecht kwam. Gelukkig waren er eenige personen in de nabijheid, die met vereende krachten de auto weer op den weg duwden,wat natuurlijk niet gemakkelijk ging. BENNEBROEK. Kerstboom. Gisterenmorgen hebben de kin deren van de R. K. St. Jozefschool alhier hunne kerstgeschenken ge had. Eerst werden er liedjes gezon gen, daarna gedeclameerd. Ten slotte werden de prijzen door den Zeer Eerw. heer Pastoor uitgereikt. Elk kind kreeg een mooi geschenk. Dejkinderen dankten den ZEerw. Pastoor en zongen nog een mooi lied te zijner eere. Na een goed woordje van den beminden herder keerden de kinderen hoogst voldaan huiswaarts. LISSE. Een Raffeisenbank. Hoe wel aanvankelijk het plan was om hier ter plaatse middelen te beramen 0111 tot de oprichting te geraken van een Boerenleenbank, volgens het systeem der Eindhovensche Centrale Boerenleenbank, is men op dit besluit teruggekomen en zal er nu op Woensdag 2 Januari 1907 een lezing worden gehouden dooi den heer C. F. G. W. van der PInrk, inspecteur der Coöperatieve Centrale Raffeisenbank te Utrecht, zoodat men dus thans aan laatst genoemd systeem de voorkeur geeft. Te water. Gisterenmorgen te half- zes, is de met een paard bespannen mestwagen van de melkinrichting „Vondelslandleeuw" alhier, door de duisternis misleid, in de sloot langs den Broekweg alhier gereden. Met vereende krachten en met veel moeite werd het paard op het droge gebracht, terwijl men eerst later op den dag den wagen heeft opgevischt. Doordat de bussen nog ledig waren, was de schade gering. WARWOND. Nat. Militie De aangifte voor de Nationale Mi litie voor hen, die in 1881 zijn ge boren, zal alhier meor bepaaldelijk plaats hebben op Dinsdag 15 Janu ari a.s. ten Gemeentehuize, des vo r- middags tusschen, halftien en half- twaalf. Het onderzoek naar de geoefend heid voor de jongelieden, die zich daartoe hebben aangemeld, zal voor deze gemeente plaats hebben te Leiden in het gymnastieklokaal aan den Morschsingel, den llden Janu ari a.s. des vooi middags te 9 uren. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Vis- scherij. Door de eenige logger onzer vloot in in 1906 aangebracht 1134!/2 kantjes pekel- en 250 kantjes steur- haringdoor de 4 bommen 3240 pekel- 575 steurharing. AALSMEER, Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Wier (Fr.) de heer G. W. Noordenhout, cand. alhier. SASSENHEIM. R. K, Volksbond De afdeeiing van den Ned. R. K. Volksbond „Sassenheim en Omstre ken" heeft een fonds opgericht „Tot steun van weduwen." In een later te houden bijeenkomst zullen con tributie en uitkeering nader gere geld worden. VELSEN. Bij Kon. besl. van 27 dezer is verlof verleend tot liet aan nemen van het onderscheidirgs- teeken achter zijn naam vermeld F. W. C. H. baron van Tuyll van Serooskerken alhier, kamerheer in buitengewone dienst van H. M. de Koningin, de versierselen van offi cier der orde van het Legioen van Eer, hem door den president der Fransche Republiek geschonken. In-courante fondsen. 31/2pct. oblig. Gemeente Velzen (per resto f1200) oorspronkelijk f4000 95^4 pet. Rest. bew. Stoombootreederij t/h sleepen van schepen a/h N. Diep en te IJmuiden flOo. (Wkbl. v. d. Commbk.) SPAARNDAM. RK. Tooneel- vereeniging St. Joseph. Woensdag en Donderdagavond gaf de R. K. Tooneelvereeniging „St. Joseph" we derom een uitvoering. Opgevoerd werden Joost Uijlenspiegel, Per Telephoon, Barbier brugwachter en Een kwartier theorie in de krijgs kunde. De rollen, vooral de hoofd rollen, waren in goede handen en het ging dan ook, voor een dilet tanten gezelschap uitstekend. De toeschouwers .Jiebhen hunne lach spieren geducht kunnen oefenen vooral bij het laatste stukje. "We willen hopen dat de vereeni ging nog menigmaal hare krachten zal toonen. Nederlandsche R.K. Volksbond.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2