STADSNIEUWS. worden geweigerd op de gronden ver meld in art. 8, le lid. nos. 10, 11 en 12, of in art. 36, le lid, nos. 1, 2 en 3 van de drankwet, in het vervolg aan den bedeelden ambtenaar van het Openbaar Ministerie moeten wor den gevraagd. Voor dergelijke aanvragen is te ge lijkertijd een formulier vastgesteld. De Tweede Haagsche Vredesconferentie. Het jaar 1907 zal liet jaar der tweede Haagsche vredesconferentie zijn. Om nu die conferentie heter aan haar doel te doen beantwoorden heeft Wiliam T. Staed, de redacteur van de Londensehe „Review of Re- views", een reeks voorstellen gedaan die hij aan die conferentie wil toe zenden. Onder die voorstellen is er een, tot instelling van een internationaal vredesbudget, dat, volgens berichten uit Londen, reeds de in temming en den steun van den Er.gelschen minister-president, sir Henry Carnp- bell-Bannerman, heeft gevonden. Het plan van Staed wildat de regeeringen de zorg voor de vredes- propaganda zullen overnemen van de volken en daarvoor zullen in stellen een begrooting voor vredes doeleinden, waarin iedere regeering een zeker percentage van haar oor- logsbegrooting storten zal, bijvoor beeld van 0,1 pCt., zoodat dan op elke duizend gulden voor oorlogs doeleinden 1 gulden voor vredes- bedóelingen, voor strijd tegen den oorlog zal worden besteed. Of dit denkbeeld, ondanks de in- ..-ning diehetbijsir Henry -Cara p- bell-B'innerrnann vond, te verwezen- iijke,is, schijnt voorloopig nog felachtig. Ned. journalistenkring In de maandelijksche „Mededee- lingen" wordt gemeld, dat op 15 December de Pensioen verzeke ring is ingegaan met een 40-tal deelnemers, tot een totaal aan stor tingen van ruim f4000. waarvan een kleine f2000 door de deelne mers zeiven en een goede f 2000 door hun directies is gestort. Wat dezen laatsten belangt, is medewerking toegezegd door de directies van Nieuwe Courant, Handelsblad, Telegraaf. Vaderland, Residentiebode, Haagsche Courant, Middelburgsche Courant, Maasbode, Echo en Nieuws van den Dag. Van de drie laatstgenoemde bladen heeft zich echter nog nie mand als verzekerde aangeboden, wat voor de belanghebbenden ïiog meer te betreuren is dan voor de respectieve directies. Weldadigheid met postzegels. In de Tweede Kamer is onlangs van de Weldadigheidspostzegels ge zegd, „dat de Amst. Ver. ter bestrij ding van de Tuberculose het initia tief heeft overgenomen, het droit d'inventeur heeft voor de toepas sing van dit denkbeeld in Nederland, in navolging van 't geen is geschied in Denemarken, Zweden, Rumenië en andere landen. Naar aanleiding hiervan verzoekt het Ned. Comité tot bestrijding van tuberculose ons bekend te maken, dat zijn bestuur reeds lang te voren over het uitgeven van zulke postze gels met de postadministratie had onderhandeld, maar dat toen om redenen van bij zonderen aard tot uitstel werd besloten. Toen nu de Amst. Ver. dezen zomer gelijke vergunning vroeg, werd door den minister op deze vroegere aanvraag gewezen en de vergunning eerst verleend, nadat het Centraal Comité verklaard had geen reden te vinden aan het plan dit bezwaar ïn den weg te leggen. Wethouder van Amsterdam. Bij den aanvang der Amster- damsche gemeenteraadszitting van gistermiddag bracht Burgemeester v. Leedwen hulde en dank a n mr. Van Hall voor zijne diensten aan het onderwijs bewezen. Tot wethouder werd gekozen de hr. De Sauvage Nolting met 25 stem men. Op de hr. De Vries en Sterck werden resp. 11 en 8 stemmen uit gebracht. De burgemeester van Hilversnm treedt af. Naar wij vernemen heeft de heer J. C. Gülcher ontslag als burge meester der gemeente Hilversum aangevraagd. Leze ontslagaanvrage wordt in verband gebracht met de debatten in den Raad over beweerde wan toestanden te Hilversum, waarvoor de burgemeester grootendeels aan sprakelijk wordt gesteld. Zooals medegedeeld, is er een commissie benoemd om een onder zoek in te stellen. Amsterdamsche Gemeentetram. Van 1 Januari tot en met 31 December 1906 werden vervoerd 41,243.283 passagiers, onder wie 3.845,115 met vroegrit- en vroegrit- retourkaarten, zonder abonnemen ten enz. Over hetzelfde tijdvak in 1905 weiden vervoerd 35.714,334 passa giers, onder wie 1,607,261 met vroegrit- en vroegritretourkaarten, eveneens zonder anbonnementen enz. Oudejaarsavond. Hij zat alleen op zijn kamer. De vulkachel was nog eens extra op gevuld. Want hij wilde dit jaar den oudejaarsavond nu eens op zijn ééntje vieren. Alles wös in de pun tjes voorbereid. Hij had kastanjes in huis gehaald om te poften, had al de ingrediënten bij de hand, om een keteltje heeten wijn te brouwen. Hij zou het zich wel gezellig weten te maken, zoo op zijn ééntje. Zoo was het veel beter, dan al die soesah van zoo'n groot gezelschap. Dat was per slot van rekening toch maar opgeschroefde vroolijkheid. Om negen uur begon hij met de vervulling van zijn zichzelf opge legde, huishoudelijke plichten. Voor den heeten wijn werd een citroen bepoot met kruidnagels. Eerst twee voor de oogen, toen één, die den neus moest voorstellen, daarna één overdwars bij wijze van mond. De grove gelaatstrekken waren er. Daar na werd er meer illustratief ge werkt. Het was eigenlijk een flauw spelletje, maar toch kwam er ten slotte wel een leuke kop van. Die leek waarachtig wel wat op het saffraan gezicht van den schoen maker van beneden. Zoo peuterde hjj een tijdje door. Eindelijk was zijn bescheiden Sylvestermaal ge reed. De gepofte kastanjes wasemden al op den schotel en geurig damp te het keteltje met wijn, waarin het citroenhoofd dreef, op de kachel. Behagelijk vleide hij zich neer in de crapaud. Het was bijna elf uur. Hij schonk zich een glas wijn in, nam een boek en zou nu maar kalmpjes wachten op het groote oogenblik. Duidelijk zou hij de twaalf bromslagen van den toren hooren dreunen dobr den winter nacht. Dan zou hij zichzelf beheil- wenschen het was eigenlijk wel vermakelijk. Voor de mop zou hij zich misschien zelf wel een nieuw jaarsfooi geven, 't Was iets bijzon ders zoo geheel alleen oudejaars avond te vieren. Vroeger had hij ook wel echt leuke oudejaarsavon den meegemaakt in den familie kring. Maar zoo was het misschien nog meer intiem-gezellig. Onwille keurig verdiepte hij zich in herin neringen. De pendule tikte eentonig. Door het mika van het kacïieldeurtje scheen onbewegelijk de vuurgloed. Hij stond even op, want zijn oogen werden een be.: tje zwaar. Hij liep de kamer een paar keeren op en neer en ging toen weer zitten. Opnieuw begon hij te denken aan vroegere oudejaarsavonden. Tot zijn oogen dichtvielen en hij in slatp viel. En hij droomde van vroolijke menschen, die gezeten in feestelijke kringen elkander op het gewichtige oogenblik het „omnia fausta" toe riepen. En hij was vroolijk mee. Om één uur werd hij wakker, verdrietig, ontstemd over de leegte van de omgeving, waarin hij zich bevond. Hij ging naar zijn slaapkamer, dacht niet meer aan oudejaarsavond viering op zijn ééntje. De hospita vond den volgenden morgen het bescheiden Sylvester maal onaangeroerd en het keteltje vol kouden „heeten wijn." (N. Gron. Ct.) Werkstaking te Rijssen. De voorgestelde bemiddelings commissie is door het stakings-co- mité aangenomen, maar door de firma Ter Horst en Co. bij breed gemotiveerd schrijven aan den heer Van Vliet geweigerd. Aangezien dit schrij ven verstou- welijk is, tracht laatstgenoemde thans de goedkeuring van beide par tijen t? verkrijgen om door een com missie te doen onderzoeken in hoe verre de door de firma geopperde bezwaren de gevraagde loons verhoo ging onmogelijk maken. Moord. Tusschen Medemblik en Enk huizen, te Andijk, is vermoord kas telein D. Berkhout. Men vond hem met gespleten schedel in zijn wo ning. Het parket te Alkmaar heeft een onderzoek ingesteld. Ongelukken. Te Oostburg had Maandag een vreeselijk ongeluk plaats. Toen een gehuwde doch alleen wonende vrouw zich 's morgens, ongeveer tusschen half tien en half twaalf, eenigen tijd buiten hare woning ophield, moet een van hare drie. kinderen, die ze alleen thuis gelaten had, door eene of andere oorzaak in brand geraakt zijn. Al thans bij hare thuiskomst vond de vrouw het lijkje van haar 3-jarig meisje verkoold te bed liggen, het bed nog brandende. De beide an dere kinderen, waarvan het jongste een half jaar en het oudste zes jaar is, waren ongedeerd. Men vermoedt dat het kind eenig papier heeft willen doen bran4en bi de bijna uitgedoofde kacH^ljpiarbij in br.-nd geraakt is en van angst in de bedstede moet gevlucht zijn met het gemelde ongelukkig ge volg. Eenige jaren geleden is nog een kind van die vrouw op dezelf de wijze omgekomeneen ander was toen deerlijk gebrand. Bij het lappen der glazen van de derde étage van het magazijn van Hirsch Co., te Amsterdam, is een glazenwasscher uit een raam kozijn gevallen en op het hoofd terechtgekomen. Bij aankomst in het Wilhelminagasthuis kon slechts de dood worden geconstateerd. In de 2e Kattenburgerdwarsstr. te Amsterdam is een ruim 3-jarig meisje in een onbewaakt oogenblik met haar kleeding te dicht - bij de brandende kachel gekomen, waar door het kind zulke ernstige brand wonden bekwam dat het na over brenging in het Binnengasthuis aldaar weldra overleed. Op oudejaarsdag had het twaalf jarig zoontje van den heer D. te- Doetinchem het ongeluk, met een molenwiek in aanraking te komen. De jongen ontving zulk een slag, dat hij, zonder tót bewustzijn te zijn gekomenT gisterenmorgen aan de gevolgen is overleden; L r - - De 9-jarige P. dé B.s honende Oudaenstraat no. -24 te Rottëidam, die, op bezoek in" pand no 424 aan de Gedempte Binnenrotte, mót haar kleeren in aanraking kwam rhet de kachel en in brand geraakte, is in het Ziekenhuis aan de brandwonden overleden. Wie lacht er 'ns mee? Papa's opvoedingssysteem. „Ik wil den hamer hebbefttffhriep Jantje. „Neen, Jantje, dien kan je niet krijgen," zei mama. „Maar lieve," zei papa, „je hebt niet de manier om met dat kind om te gaan. Nu, in plaats van...." „Ik wil den hamer hebben!" riep Jantje. „In plaats van zijn verzoek bot weg af te wijzen" ging papa voort, „moet je meer takt gebruiken. Nooit wordt de...." „Ik wil den hamer hebben!" „Nooit wordt de geest van verzet meer in hem wakker dan op die manier. Gebruik een beetje takt en...." „Ik wil den hamer hebben!" „Gebruik een weinig takt, zoo als ik zei, en tracht zijn gedachte af te leiden." „Ik wil den hamer hebben!" „Kom, Jantje, ga je mee plaat jes kijken?" vroeg papa. Ik wil den hamer hebben!" Kom, papa zal een mooi paard een olifant voor je teekenen." Ik wil den hamer hebben!" Ik geloof niet," merkte mama „drt. „O, geen enkel systeem gelukt bij de eerste poging," zei papa. „Daarenboven stel je p^jeenjs in de plaats van dit kind. .1!" „Ik wil den hamer hebben"' „Stel je nu eens in de plaats van dit kind. Door hem alle zijn wen- schen te weigeren „Doe ik dat?" riep mama. „Ik wil den hamër hebben herhaalde Jantje. „Weet papa's lieve jongen dan niet, dat, als hij den'hameft'heöff/ hij zijn kleine vingertjes zou kun- e» op, nen bezeeren!" „Ik wil den hamer hebb§n.[" „Maarjongen ie zandde glazen breken en de stoelen stuk slaan. Lieve, kleine jongen...," „Ik wil den hamer hebben!" „Lieve klei.../' „Ik wil den luuner hebben!" „Hier jij!" Papa legt Jantje over de.kpieign|. geeft hem een flink pak slaag. „Dat zal een les voor je zijn!" „Ik oh! oh! ik wilden oh ohhamer hebbenroept Jantje snikkend. Marie, breng dat kind naar boven en stop hem in bed." „Ik wil den hamer...." „Hier, pak aan! Neem dan dien verwenschten hamer!" oen frank bereikt, behalve de door koning Leopold binnenkort op te nemen leening van 105 mlioen. Een boycot Bij een meeting te Kanton van meer dan 1000 Chi- neezen werd voorgesteld den Ame rikaanschen handel te boycotten, 't adverteeren van Amerikaansche goederen te verbieden, den werk lieden het gaan naar Panama af te raden, en ten slotte den handel met Duitscbland aan te bevelen. Men denkt op deze manier een verandering te krijgen in de thans bestaande emigratiewetten voor Chineezen in de Vereenigde Sta ten. Slechts de helft. Ten gevolge van dejj portoverhooging zijn te München slechts half zooveel brieven ver zonden als vorige jaren. Daarom een moovd ?,Ter wille van een kwestie om twaalf centen heeft, een arbeider te Elbing een matroos met een vierpondsgewicht dood ge slagen. Handelsbeweging in de Ham- burgsche haven Aangekomen 11.039.000 register- ton, tegen 10.381.000 in 't vorige jaar, tegen 9.611.000 in 1904 en tegen 1.038.000 in 1900. Sneeuwval. Rond Kassei weer nieuwe sneeuwval en storing in 't spoor wegverkeer. Hongersnood. De hongersnood im onderscheidene deelen van China is veel nijpender dan in de laatste veertig jaren 't geval was. Vier mi hoen menschen zijn niet in staat zich te voeden. Ttenduizenden trek ken naar andere oorden. Te Nan king zijn 50 000 vluchtelingen aan gekomen. Telegrafie.Een jonge'Italiaan heeft een nieuw systeem telegrafie uitge vonden, dat toelaat om duizend be richten tegelijk naar beide rich tingen over te seinen. Het systeem zou aan de radiotelegrafie de moge lijkheid schenken, twintig berichten tegelijk te verzenden. Het nieuws komt uit New-York, 't is dus Amerikaanseh. Vergiftiging In de dermatologi sche kliniek te Krakau zijn verschei den patiënten na inspuiting met een nieuw kwikzilverpreparaat onder be denkelijke vergiftigingsverschijnse len ziek geworden. Drie patiënten zijn reeds overleden. Verdere toe passing is van overheidswege ver boden en tegen den leider der kli niek, profesor Reis, is een instruc tie geopend. Zijn ze zenuwachtig? Er was den Parijzenaars een nieuwigheidje be loofd zij zouden binnenkort vrouwe lijke huurkoetsiers op de boulevards zien verschijnen zes vrouwelijke eandidaten waren toegelaten tot de rijschool. Maar nu zijn ze bij 't examen alle zes gezakt: de exami natoren stelden een „zenuwachtig heid" vast, die vreezen deed, dat de dames bij groote drukte niet naar behooren een rijtuig zouden kunnen besturen. Er oefenen zich nu zes andere vrouwelijke eandi daten. Tegen de reglementeering der prostitutie. Op 78-jarigen leeftijd is Zondag overleden mevrouw Jo sephine Butler, de bekende kam pioen tegen de reglementeering dei prostitutie. De laatste jaren was ze ziek en hoorde men niet veel van haar. Spoorwegongeluk in Belgie De serie spoorwegrampen der laat ste dagen schijnt nog niet geëindigd. De mailtrein naar Oostende liep Zondagnacht te Kwatrecht op een goëderen trein. Een spoorwegbeambte die zich in den laatsten wagen van den aangereden trein bevond, werd gedood, terwijl eenige anderen ver wondingen bekwamen. De schade aan materiaal is zeer groot. Gemengd Buitenland Aardschok. In Edinburg werd op 30 Decem ber een hevige aardschok gevoeld. Jacques Lebaudy. De keizer van de Sahara, Jacques Lebaudy, sedert twee jaar verdwe nen, en bet laatst vanBombay naar het binnenland van Indië vertrok ken, laat Frankrijk een vermogen van 20 millioen frank na, te ge bruiken ter onderwerping van de Faheras-stammen. Heel wat. De schulden van den Kongostaat 1 hebben een hoogte van 311 mill! De groote brand te Brussel. Dé brand van de magazijnen Cohn- Donnay, ontstond twee uui's nachts. Zoo snel breidde het vvur zich uit, dat voor voldoedd materiaal aanwezig kon zijn, de gebouwen reeds één groote vuurmassa vórm den. Men wist de belendende ge bouwen en ook die aan de overzijde die tot tweemaal toe vlam vatten, te behouden. Menschenlevens val len niet te betreuren, doch de ma- terieele schade wordt [op 3 miliioen geschat. Spoorwegramp in Schotland. De machinist van den trein, die bij Arbroath in Schotland op een sfilstaanden trein is geloopen en den dood veroorzaakt heeft van 21 menschen en er nog velen zwaar heeft gewond, is in hechtenis ge nomen. De sein toestellen zijn ge bleken in orde te zijn geweest en op onveilig te hebben gestaan. Het liberale Parlementslid Black, die bij de ramp is omgekomen, is in derdaad de afgevaardigde voor Banffshire. 15 Jaar kerkerstraf. Te Warschau is de gendarmenie-officier Trosi- menko, die tijdens het program te Siedlec uit de woning van een Joodsche familie 100 roebels en juweelen stal en een oude vrouw den schedel insloeg, tot 15 jaar kerkerstra f veroordeeld. Een tekort. De militaire club te Madrid hoeft een tekort in de kas van 280.000 peseta's. Sedert den 19 Dec. jl.is de penningmeester spoor loos verdwenen. Mooi cadeau. John. D. Rockefeller heeft de universiteit te Chicago ter gelegenheid van nieuwjaar 3 mil lioen dollars cadeau gedaan. De door hem geschonken giften be dragen thans het sommetje van 19.500.000 dollars. Goed voor hein. Patrick Hager heeft een maand harde arbeid ge kregen, omdat hij een leeglooper was die geen werk deed, en boven dien do politie door leugens voor den gek had gehouden. Arme langstaarten. Een Chinees werd gedood in de Van Dijkmijn, waar een stuk rots op zijn hoofd neerkwam en hem den nek brak. In de Robinson-Randfontein-mijn is een kaffer door dynamiet dood geslagen. In de Consolidated Lang- laagte viel een trolley van een hoogte naar heneden. Het ding kwam op een Chinees te lande en doodde hem op de plek. Door dy namiet is een Chinees in de Simmer en Jack doodgeslagen. Baas boven Baas. John D. Rockefeller, die, volgens de laatste berichten, dit jaar 'n in komen van 300 millioen francs had, is niet meer de rijkste man op aarde. Volgens een Amerikaanseh blad heeft hij in een zekeren Veyenhau- ser zijn meester gevonden. Deze multimilliardair beschikt, over meer dan twee milliarden dollars. Frederik Vey er hamer werd in 1834 ergens in Duitschland gebo ren; en emigreerde al zeer jong naar het land van den dollar. Hier begon hij zijn loopbaan als spoor wegwerker. Later kreeg hij een aanstelling aan een houtzaagmolen, dien hij na verloop van tijd kocht, 't Gelukte hem langzamerhand groo te wouden tot spotprijzen te koopen. Het hout liet hij in [zijn fabriek bewerken, en in betrekkelijk kor ten tijd gelukte liet hem een for tuin te verzamelen. Op het oogenblik bezit hij uit gestrekte bosschen in alle deelen van Amerika. Deze dollarkcizer leeft als een kluizenaar, heeft be trekkelijk weinig noodig en kan, als het zoo voortgaat ten minste, bij zijn dood een onschatbaar kapi taal achterlaten. Vertraging. Hedenmorgen kwart óór 8 hadden de Electriscbe en de Paardentram bij de kruising Heeren hek en Dreef vertraging, doordat een rondtrekkende stoelenmatterswagen den weg versperde. De as was ge broken. Spoedige hulp mocht niet ba ten, zoodat de passagiers der Elec- trische en der Paardentram verplicht waren over te stappen. Een Jubileum. 1 Jan. was het 25 jaar geleden dat de heer J. Scholtens, hoofdingenieur aan den Prov. Water staat in Noord-Holland, zijn functie aanvaardde. Gistermiddag werd hij in het col lege van Ged. Staten gecomplimen teerd. De commissaris der Koningin sprak hem toe en bood hem namens het college een ets aan. Van te voren hadden de ambtenaren en de provin ciale archivaris hem bij monde van mr. Dozy geluk gewenscht en hem vijf oude' blauwe pullen overhandigd. Niet erg vlug. Op 14 Dec. 1904 werd te IJmuiden de lichter Adrianus dooi de stoomtrawler Triton in den grond geboord en ook werden in die zaak voor de rechtbank getuigenisverkla ringen afgelegd.. Twee jaar later dus Jubileum. 1 Januari, vierde de agent rechercheur M. L. van Halst, onder vele blijken van belangstelling, den dag, waarop hij 25 jaren geleden tot agent van politie te dezer stede werd benoemd. Jubileum. 1 .Januari, was het 25 jaren geleden, dat de agent J. de- Vries, de nestor van het corps, tot agent van politie der le klasse werd bevor derd. De Snelvlieger. Deze vereeniging nam deel aan de op 25 en 26 De cember gehouden tentoonstelling te Weesp, en behaalde drie zilveren medailles voor de meest behaalde eerste prijzen, tweede prijzen en derde prijzen. De leden behaalden voorts nog: P. J. van Daalen: vier eerste, acht tweede, één derden en één vierden prijs. R. Slot: drie eerste en één vijfden prijs. A. van Hoftenvier eerste, één tweeden en één vierden prijs. A. C. W. van Niel: Eén eersten en één derden prijs. Bovendien behaalde R. Slot 3 zilveren medailles als eere-prijzen, P. J. van Daalen 13 zilveren me dailles als eere-prijzen; A. van Hof- ten 5 zilveren medailles als eere- prijzen, en A. C. W. van Niel 2 zilveren medailles als eere-prijzen. Tentoonstelling. Zondag 6 Januari houdt de Vereeniging van postdui- venliefhebbers „De Luchtgids" al hier een tentoonstelling van post duiven die kosteloos toegankelijk zal zijn. Reeds zijn 132 duiven ingeschreven. Als keurmeesters zullen optreden de heeren De Vries van Amsterdam en Joh. Jung van hier. Cassatie. P. H. van 't Wondt al hier, die door de arr.-rechtbank in hooger beroep is veroordeeld tot 3 dagen hechtenis en 1 jaar plaatsing eene Rijkswerkinrichting ter zake van openbare dronkenschap bij 4e herhaling, heeft zich tegen dat von nis in cassatie voorzien. Proza en Poëzie. Het mannenkoor Proza en Poëzie, directeur de heei Carel Phillippeau geeft Zaterdag een concert. Daarbij zullen mede werken mej. J. KortnmTrh (alt) Leiden en de heeren W. G. Jonker (viool) en P. v. Cittert (begeleiding,) heiden van hier. Begrafenis, Gistermorgen te twaalf uur werd op het R. K. kerkhof aan den Schoterweg begraven het stoffelijk overschot van den Vrijdag nacht in de Maria-Stichting overleden heer J. G. Piederiet. De lijkstoet werd aan het kerkhof opgewacht door een twaalftal leden van de ufdeeling Haarlem van den Kon. Bond van Oud-Onder-Oflicieren die zich toen met hun omfloerst vaan del achter de lijkbaar schaarden. Ook waren er eenige leden van de schiet- vereeniging „Generaal van Merlen" (van beide vereenigingen was de over ledene onder-voorzitter) en een aantal andere belangstellenden aanwezig. De dienst in de kapel werd verricht door den kapelaan, den heer P. M. Megens, van de parochie van den H. Antonius van Padua. Een krans van den Bond van Oud- Onderofficieren dekte het lijkkleed. Op verlangen van de familie werd er aan het graf niet gesproken. BinnenbrandOudejaarsavond om streeks half acht heeft op de boven- voorkamer van perceel no. 149 boven de Rijnlandsche Hypotheekbank, aan de Groote Houtstraat, bewoond door mejuffrouw v. d. Ven, een begin van brand plaats gehad, veroorzaakt door het vlamvatten van een elastieken slang van het gasornament. Door het sluiten van den meter was de brand spoedig gebluscht, zoodat geen water is gegeven. De staf van de brandweer was aan wezig. Het behangsel had reeds vlam ge vat en öok een schilderij van eenige honderden guldens waarde is vernield. Alles is verzekerd. Zeldzaam. Als een groote zeldzaam heid kan worden vermeld, dat in den nacht van het oude-op het nieuwe- jaar geen enkele dronkaard bij de po litie in arrest is geweest. Op Nieuwjaarsdag waren, ter voorko ming van moeilijkheden, een aantal tapperijen in deze gemeente gesloten. HAARLEM. Dood teruggevon den. Het te Bloemendaal ver miste meisje is daar dood terugge vonden in een vijver. Bevordering. Met ingang van 1 Jan uari zijn door den Burgemeester op voordracht van den Commissaris van politie 1ste kl. L. Wagemaker, thans agent van politie 2de kl. in de plaats van den overleden agent van politie J. Jansen, en tot agent van politie 2de kl. P. Yeth, thans agent van po litie 3de kl., in de plaats van Ij. Wa genmaker. Voordracht voor onderwijzeres (onderwijzer) le klasse alhier de dames G. Mooij en M. A. Vrijer en de heeren M. Kramer, J. Butter en R. .J. Klaren. Veiligheidsdienst. Met 1 Januari 1907 is alhier opgericht een particuliere nachtveiligheidsdienst, ten doel heb bende de hoofdstraten, grachten en parken des nachts te laten bewaktn voor inbraak van des avonds 10 tot des morgens 7 uur. H.D.) Commissie Koffie en Brood. Men verzoekt om opname van het volgende Sinds 1901 heeft der commissie geen werk behoeven te doen. Nu echter de werkeloosheid een zeer grooten omvang heeft genomen, en zeker den eersten tijd daar geen verandering in te wachten is, heeft zij gemeend, nu weer actief te moe ten optreden, meenende aan velen der behoeftigsten een groote wel daad te bewijzen. Nu is beginnen vrij gemakkelijk Maar als de week om is, moeten de leveranciers betaald worden. Daarom, Hooggeachte en Liefda dige stadgenooten, durven wij een beroep doen op uw hooggewaar- deerden steun." Maandag 7 Januari wenschen wij met de uitdeeling te beginnen, 7 uur des morgens zullen wij de deur van perceel ged. Oude gracht 48 open zetten, om de kleire gas ten te ontvangen die dan op tijd op school kunnen zijn. Later kunnen de grooten, vrouwen en mannen, zich bij ons vervoegen. Het perceel werd ons zeer rx W xf '14

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2